Keresés

Részletes keresés

p.t.r Creative Commons License 2007.01.04 0 0 72
Helló!
Köszi! Szétkaptam. Vidéken lakom de itt is sikerült szereznem idevaló szimeringet. Viszont kissé sokalltam az árát, 1100 Ft-ot kellett otthagynom :-( Te mennyiért vetted? Esetleg helyettesíthető hagyományos szimeringgel is?
Előzmény: Törölt nick (68)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.04 0 0 71

Sziasztok!

 

Férjecskémtől karácsonyra Moulinex gépet kaptam ajándékba. Először magamban fanyalogtam, hogy mostmár a kenyérsütést is nekem kell csinálni. Újabb napi feladat, így is ezer dolgom van, alig érem utol magam nap mint nap.

Megsütöttük az első kenyeret és megváltozott a véleményem. Elképesztően finom volt a frissen sült kenyér. Azóta nem is veszek boltit és az a napi öt perc igazán nem fáradság, míg összedobom az alapanyagokat. Sosem csinálom tökéletesen, mégsem sikerült még egyszer sem elrontani. Egész egyszerűen szuper a gép!

Mostmár csak azt nem tudom, hogy létezhettem eddig nélküle. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Ha mindenki venne kenyérsütőt, tönkremennének a pékek?

digicat Creative Commons License 2007.01.03 0 0 70
Kenyeret jól lehet fagyasztani, és mikróban gyorsan ki lehet olvasztani, olyan, mint a frissen sült.

Persze azért jó ha van egy kenyérsütőgéped is ;-)
Előzmény: Yesterday (69)
Yesterday Creative Commons License 2007.01.02 0 0 69
Jó a topicnyitó, mert az ilyen anafabétáknak , mint én, pontosan leírja a sorrendet.Aki pedig azon számol, hogy olcsóbb vagy sem otthon sütni, annak a következőket ajánlom megfontolásra. Mi azért vettünk, mert: valaki mindig elfelejt kenyeret venni, és a szomszédhoz jártunk kérni, amikor meg van otthon, akkor jön a tartalék alap képzés,két három csomag közül valamelyik mindig megpenészedik, tehát kidobjuk, ami azért sokba kerül, meg lelkileg is rossz,  kenyeret kidobni, szóval.... Úgyhogy elsősorban nem áram kérsdése, nem szólva arról hogy én az északi kenyeret szeretem a fiam a pesti fehéret, mindkettőre van lehetőség.
p.t.r Creative Commons License 2007.01.01 0 0 67
xilol! Sajnos én is belefutottam ebbe a problémába, tönkrement a tömítés. Ha leírnád nekem légyszi kicsit részletesebben a javítás menetét és hogy mivel lehet pótolni a tönkrement szimeringet, nagyon megköszönném. A képeken jól látszik, hogy a 3db szegecset süllyesztettfejű csavarokkal helyettesítetted, ez nem gond. Inkább a szimeringgel vagyok bajban, hiszen itt elég nagy hőhatásnak is ki van téve. Látom kb. 2 hónapja tetted fel a képeket, azóta mi a helyzet a géppel?
Előzmény: Törölt nick (63)
kóborc Creative Commons License 2006.12.01 0 0 66
Szia Eaglet!
Dagasztás program (Dough - 8as prg.), aztán ha eléggé megkelt, akkor sütés program indít (Bake-12es prg.). (Sweet bread programon jó eséllyel túlkel...)
Előzmény: Eaglet (64)
tomtom79 Creative Commons License 2006.12.01 0 0 65

Sziasztok!

 

Kenyérsütő gépet szeretnék vásárolni de nem tudom hogy milyet vegyek.

A boltok tele vannak Hauserrel. Azt nem akarok. Találtam Moulinexet, de az meg egy keverőlapátos. Egy ismerősöm azt mondta h nem jó ha csak egy lapátja van.

Szerintetek melyikkel járok jobban? A Hauserről nagyon sok rosszat olvastam (elromlik, leesik róla a teflon, stb...) Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.

 

Tom

Eaglet Creative Commons License 2006.11.26 0 0 64

CIATRONIC tipusú kenyérsütőnk nem müködik. Motor indul, de nem kever.

 

Hausmeister kenyérsütőt vettünk, itt nem tudjuk hogyan kell kalácsot sütni.

Len Creative Commons License 2006.08.25 0 0 58
Nekem talán kétszer cseréltek vödröt - még 10 éve. Ma már nem gyártanak olyat, amilyen nekem kellene. Mert bizony újra és újra lejött a teflon. Meg kilyukadt az alja - azóta nem használom. Az egyik hozzászólásban fellelhető egy teflonozó elérhetősége. Ennél többet nem is remélhetünk.
Azt nem tudom, szándékosan gyártanak-e gyenge minőségű vödröt, vagy a kenyérsütés számit komoly igénybevételnek, ami egy átlagos teflont hamar leamortizál.
Ird meg, ha egyáltalán sikerül beszerezni! Sok sikert!
Előzmény: Elitebear (57)
Elitebear Creative Commons License 2006.08.24 0 0 57
Sziasztok!

Egy kis tapasztalat:

4 hónapja vettem egy Hauser BM-801 tip. kenyérsütőt. Pár hete észrevettem hogy lejött róla a teflon bevonat több helyen is. Persze szervíz hív mire a válasz: küldjem a központi szervízbe Bp. Thököly út mert ők is csak ezt tennék, de ritkán járnak arra. Végül arra is felhívták a figyelmem, hogy ne is számítsak arra hogy kicserélik mivel az a cég soha nem cserél ki semmit. A biztató kezdet után elküld Thököly út, és persze nem cserélik mert ugyebár én karcoltam össze. De kérdem én? Ha a teflon bevonat arra való hogy ne tapadjon oda a tészta a felülethez, tehát szinte kiesik az üstből, akkor minek karcolgatnám.Eddig ennyi. Nem értem mi a biznisz egy ilyen cégnek ha megspórol 500 jó magyar forintot és szerez egy halom negatív reklámot? Gondolom nem én vagyok az első, és nem is az utolsó.

sneci Creative Commons License 2006.08.22 0 0 56
Megvan.
Előzmény: sneci (55)
sneci Creative Commons License 2006.08.22 0 0 55

Sziasztok!Segítséget kérnék...

Tudja valaki Budapesten a Hauser kenyérsütő márkaszervizének telefonszámát?

Nem találom a papirokat:(

Valahol a Thököly úton van, ha jól emlékszem, de kéne a tel. szám.

köszönöm.

t3v3d3s Creative Commons License 2006.08.15 0 0 54
http://www.gportal.hu/portal/emargit/

bal oldalt a kenyérsütőgépek címszó alatt, a gépleírások között van, programtáblástul.
Előzmény: sünike17 (52)
Len Creative Commons License 2006.08.15 0 0 53
Mi is ajándékba kaptunk egy másik márkanévvel jelzettet használati utasitás nélkül. Sikerült beszerezni a vásárlás helyén, bár ehhez az ajándékozó együttműködésére szükség volt. Egyébként kötelező magyar nyelvű tájákoztatóval ellátni minden Mo-on forgalmazott terméket, úgyhogy próbálkozz bátran.
Előzmény: sünike17 (52)
sünike17 Creative Commons License 2006.07.11 0 0 52

Sziasztok!!!!!!!!!!!!

Kaptunk ajándékba egy Hausmeister HM1000 típusú kenyérsütő gépet, de nem adtak hozzá semmi féle használati utasítást. Ha valakinek ilyen gépe van és tudja, hogy kell használni létszi küldje már el erre az e-mail címre: sun89@freemail.hu 

 

Köszy: sünike!!!!!!!!

t3v3d3s Creative Commons License 2006.04.20 0 0 51
Beckri, nézz be a Mindennapi kenyerünk topikba inkább, valamivel népesebb.....
Előzmény: beckri (50)
beckri Creative Commons License 2006.04.20 0 0 50
Sziasztok!

HAUSER-BM-821 típusú kenyérsütőgépem van, de kevés bevált receptem. Ha valaki tud , kérem segítsen! Főleg teljes kiőrlésű, rozs vagy egyéb különleges recepteket várok!

Előre is köszönöm!
Len Creative Commons License 2006.03.18 0 0 49
Kedves Doki!
Nekem Hauser BM-890-esem van (70 dkg). Szintén több, mint 10 éves és sok-sok kenyeret sütöttem benne. Már kétszer kellett sütőformát cserélnem, mert kilyukadt. Évek óta azért nem használom, mert nem találok hozzá formát. Hol érdemes keresnem?
Nagyon szerettem, azóta sem volt ilyen megbizható könnyen használható gépem. Ha feladnád az alkatrész-keresést, esetleg megvehetném a fölöslegessé vált sütőformát, ha beleillik a gépembe, bár szerintem a tiéd nagyobb lehet (1 kg?).
Előzmény: doki64 (47)
kitsaj Creative Commons License 2006.03.11 0 0 48

Sziasztok!!!

Ma vett a báttyám egy hausmeister hm1000 tipusú kenyérsürőgépet,de sajna nem adtak hozzá semmilyen használati leírást!:(

Ha valakinek van egy ilyen leírása légyszi külde el a kitsaj@freemail.hu e-mail címre.Előre is köszi!!!!!!!!!!!!!

doki64 Creative Commons License 2006.02.15 0 0 47
Szia! Nekem is volt már problémám a lapát tengelyével de a szerviz nem tudott segíteni. Egy teljesen új tengely kellett volna meg új szimering. A végén saját magam oldottam meg mivel ehez a tipushoz már semmi nem kapható. Általam már átesett egy teljes felújításon mivel már 10 éves és túl van a 2500. sütésen. Nagyon szeretjük de már előre féltem ne hogy komoly hibálya legyen mert akkor vehetek újjat az meg ki tudja meddig bírja. Tipusa: HAUSER BM 891 28.000 ft vettem 96- tavaszán.

Egyébként biztos házilag is megoldható a javítás csak egy kis műszaki érzés kell .
Sok sikert
Üdv:dokikenyérsütő
Előzmény: erká (46)
erká Creative Commons License 2006.02.14 0 0 46
Sziasztok!Nekem kb. másfél éve van meg a ksütő gépem imádok vele sütni,és már az egész családom megszokta.Mióta kipróbáltam a Gyermelyi lisztet azóta csak arra esküszöm.A többi liszttel nem mindíg sikerült szépre a kennyér. Sajnos mostanában nem tudom használni a gépet mert a keverőlapát tengely megszorult. Nem tudom meg tudják-e javítani a szervízben?
missparker Creative Commons License 2005.12.28 0 0 45
Egy esztergályos esetleg meg tudja csinálni, teramidrúdból pl. Ha ez segít...
Előzmény: doki64 (42)
fándájk Creative Commons License 2005.12.01 0 0 43
Ismerek egy embert aki vett egy kenyérsütQ gépet. Nagy szatyorral cipelte ide-oda, míg végén a sötét üzemmód is beindult. Azóta boldog, csak süt, csak süt, csak süt.... Ez egy szenvedély?
doki64 Creative Commons License 2005.09.27 0 0 42
Hauser BM891 tip. kenyérsütőt keresek alkatrésznek !! Minden megoldás érdekel ,mivel a saját megadta magát és a garanciális szervíz sem tud alkatrészt szerezni.Kérném aki tud segítsen!!!
Üdv.doki
fairyqueen Creative Commons License 2005.09.24 0 0 41

Sziasztok!

Nekem kb 9 hónapja van egy gépem, de még nem próbáltam. Ennek persze több oka is van. Viszont alig várom, hogy süthessek vele. Remélem még az idén sikerülni fog. Az enyém Bomann, ismeri valaki?

doki64 Creative Commons License 2005.09.24 0 0 40
Bocsi a kép lemaradt.
doki64 Creative Commons License 2005.09.24 0 0 39
HELP!! HELP!! Hauser BM 891 kenyérsütőgéphez keresek meghajtó villanymotor bordáskereket. Elrepedt és cserélni kellene mivel túl van a 9. évén és a 2500.db kenyéren. Előre is köszönöm a segítségeteket![image1]
bejuma Creative Commons License 2005.09.18 0 0 38
Jó 5let! :-))
Előzmény: kyla (37)
kyla Creative Commons License 2005.09.18 0 0 37

Sajnos nekem nincs rá lehetőségem, de aki olyan helyen lakik, malomból, kb. 50 Ft/kg áron tud kenyérlisztet szerezni.

De az otthon sült kenyérnek eszmei értéke is van :-)

bejuma Creative Commons License 2005.09.18 0 0 36
A liszt biztosan több, a kenyérliszt kilója 70-90 Ft, és kell 70 dkg belőle.
(Szerintem tejjel kalácsízű a kenyér, de ez ízlés dolga!)
tehát a liszt ~ 60 Ft
élesztő~5 Ft
só, cukor, étolaj~ 10 FT
áram ~ 50 FT
össz.:~ 125 Ft, és nincs benne az amortizáció.
De a kenyér friss és finom.
Előzmény: kyla (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!