Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

stevie-13 márc. 16. © 50214

Kérdezz meg egy taxist.

(Néhány éve ültem egy SI/131 taxiban. Az autóban több mint 500e km. volt. Az olajra azt válaszolta, hogy ami kell a motornak azt megadja, az üzemanyagból pedig határozottan a legolcsóbb került bele 0 km.-től)

Azt ne felejtsük el, hogy a taxik motorja alapvetően kímélve van, például a klasszikus értelemben vett hidegindítás nem is létező fogalom egy 24 órás szolgálatban álló autónál.

Előzmény: bigjohni (50211)
lkcar márc. 16. Creative Commons License 50213

Ez mondjuk jó ötlet. :-)

Taxisok sokat mennek.

ckerti márc. 16. © 50212

Mikor ülsz bele az új kocsidba?

Pontosabban mi mikor láthatjuk a gépet? Legalább egy-két fotót szúrj ide be.

A vasaló elment már?

bigjohni márc. 16. © 50211

Kérdezz meg egy taxist.

(Néhány éve ültem egy SI/131 taxiban. Az autóban több mint 500e km. volt. Az olajra azt válaszolta, hogy ami kell a motornak azt megadja, az üzemanyagból pedig határozottan a legolcsóbb került bele 0 km.-től)

Előzmény: lkcar (50210)
lkcar márc. 15. Creative Commons License 50210

Hali

Köszi az infót!

Te honnan ismered ezeket a dolgokat?

Azért kíváncsi lennék rá melyik a legjobb prémium diesel, bár tartok tőle sosem fog elkészülni egy ilyen összehasonlítás. :-)

Azzal teljesen tisztában vagyok, hogy kb. mindegyik üzemanyaggal ugyanúgy fog fogyasztani a jármű, ill. kb. azonos lesz az ereje. Azonban nem mindegy hogy az adalékok milyen védelmet biztosítanak, megadják-e azt, amit a mai modern diesel motorok elvárnak. Ez foglalkoztat inkább, nem lenne hátrány hogy minnél hosszabb ideig kibirja a motor, különösebb hiba nélkül.

Előzmény: stevie-13 (50209)
stevie-13 márc. 15. © 50209

A lényeg, hogy nem az INA kutaknál (ott jó eséllyel battai cuccot tankolsz)

Ez persze csak a határhoz közeli kutakra vonatkozik, az ország belső részeit a MOL nyilván a saját sisaki finomítójából látja el - ez egy kis kapacitású finomító, ami Horvátország saját kőalaját dolgozza fel. A MOL-nak még egy nagy finomítója van, mégpedig Rijekában, közvetlenül ott, ahová az arab tankerek megérkeznek.

Előzmény: stevie-13 (50208)
stevie-13 márc. 15. © 50208

Tankoltam már több helyen különbséget nem vettem észre. kb ugyan annyit megy el mindegyikkel, mindeszt kb 28000km-en szürtem le.

Hát akkor tudod a választ :-)

Én a magam részéről az Agip DieselTech nevű üzemanyagát használom, részben mert mi eleve Agip-ügyfelek vagyunk, részben mert ez a legolcsóbb prémium üzemanyag a piacon. (A sima dízelhez képest télen 20 forinttal, nyáron tízzel drágább.)

Én egyébként azt gondolom, hogy ezektől az üzemanyagoktól nem elsősorban nagyobb teljesítményt vagy alacsonyabb fogyasztást kell várni, hanem alaposabb tisztító hatást, kisebb hajlamot a lerakódások képződésére, illetve hidegben még biztonságosabb üzemelést.

Még egy észrevétel üzemanyag kontra teljesítmény kérdésében: míg Százhalombattán kizárólag orosz kőolajat finomítanak, Horvátországban arabot, és az bizony érezhetően "nagyobb energiatartalmú." Érdemes kipróbálni, aki arra jár. A lényeg, hogy nem az INA kutaknál (ott jó eséllyel battai cuccot tankolsz), hanem mondjuk a szlovén Petrol kék-piros kútján.

Előzmény: lkcar (50207)
lkcar márc. 15. Creative Commons License 50207

Sziasztok

Kicsit off a kérdése bocsi,

Véleményetek szerint melyik diesel üzemanyag a legjobb?

Az un. "Prémium" kategóriások valóban olyan jók? (OMV, MOL, SHELL v. más)

Tankoltam már több helyen különbséget nem vettem észre. kb ugyan annyit megy el mindegyikkel, mindeszt kb 28000km-en szürtem le.

Előzmény: hicky (50206)
hicky márc. 14. © 50206

Nagyon szépen köszönöm neked,és mindenki másnak is a segítséget!!!De sikerült gyári szenzort vásárolni olcsóbban.Még egyszer köszi skacok! ;)

Előzmény: Donibcsi (50205)
Donibcsi márc. 13. © 50205

38e-ért tudok adni Neked.

Előzmény: hicky (50199)
superbfanatic márc. 13. © 50204

:)

Előzmény: hicky (50202)
hicky márc. 13. © 50203

Úgy néz ki hogy találtam segítséggel megfelelőt fele áron,mint amennyiért a szervizben ajánlottak.Szóval azzal próbálkozom.Lefújni nem kell,mert fekete. 

Előzmény: www.octinfo.com (50201)
hicky márc. 13. © 50202

Nem próbáltam.Csupán mondta a szerelő srác.Miért ne higgyek neki? :)

Előzmény: superbfanatic (50200)
www.octinfo.com márc. 12. © 50201

Hicky,

kérdezd már meg a kedvenc márkaszervizedet a radar ügyében!

Amikor nekem az első szenzor kipurcant (azóta kb. az összes) az O2-n, azt mondták, hogy Superb 1-en lenne rá valami méltányossági kedvezmény, de Octaviára nincs.

Én végül bontott szettet vettem egy osztrák fickótól, és lefújattam az autóm színére.

superbfanatic márc. 12. © 50200

Üdv!

Próbáltad? Igaz nekem utólagos van benne az nem hisztizett amikor egyet kiiktattam!

Előzmény: hicky (50198)
hicky márc. 12. © 50199

Mivel nem vagyok szakértő ezért vittem autóvillamossági szerelőhöz.Mondjuk nem mindegy hogy kábel vagy szenzor hiba,de ha jól értettem akkor a többi szenzor működött csak az az 1 nem.De most ezt hibakód alapján vagy más megoldás alapján jöttek erre rá azt nem tudom.A lényeg hogy nekem szenzor hibát mondtak.Ezért keresek először szenzor jó áron.De senki nem tud ezért nem marad más mint megrendelem drága áron.

Előzmény: Donibcsi (50197)
hicky márc. 12. © 50198

Akkor is jelezne hosszan.Az nem lenne megoldás.

Előzmény: superbfanatic (50196)
Donibcsi márc. 12. © 50197

Superben nagyon ritka a szenzorhalal, ezt kimertek neked, vagy csak ugy bloffre akarsz elkolteni egy valag penzt?

a kabelhiba sokkal nepszerubb ennel a modellnel.

Előzmény: hicky (50195)
superbfanatic márc. 11. © 50196

Üdv!

Ha már úgy is halott, miért nem vágod le amíg nem lesz meg az új?! Én nekem is rossz az egyik és kihúztam mert idegesített az állandó csipogás.

Előzmény: hicky (50193)
hicky márc. 11. © 50195

Okés!Elhiszem én neked! :) A te képed jobb,szóval az a cikkszámú ultrahangos tolatóradarról van szó.Olyat kellene találnom.Az Ebay-en van eladó,akár 1db-os lehet venni,de nem igazán tudom,hogy amit ott vásárolnék az jó lenne.Ezért kellene itthon találni elfogadható áron.

Előzmény: 409 (50194)
409 márc. 11. © 50194

Rendelés szempontjából mindegy, hogy melyik a hibás, mint írtam, hátul egyforma a négy szenzor. de, ha a kép kell, azon ne múljon :-))

Előzmény: hicky (50193)
hicky márc. 11. © 50193

Gondoltam ez egyértelmű,mivel van Superb II. topik,akkor ez nem lehet más,mint az I. :)

De nem kötekedni akarok!

Sajnos azon az ábrán amit kinyomtattak nekem nem szerepel az a szám amit te írtál.De a képen talán látható,hogy melyik szenzor a hibás,mert be van karikázva.

Előzmény: 409 (50192)
409 márc. 11. © 50192

"ha már Superb I. topik :)"

Az miből derül ki? Mert kiírva nincs...

Hátul egyforma a négy szenzor. 3U0 919 275 B

Előzmény: hicky (50188)
lkcar márc. 11. Creative Commons License 50191

Aha, így már értem.

Köszönöm!

Előzmény: stevie-13 (50190)
stevie-13 márc. 11. © 50190

Azonban néhol látok agyméretet, az mi? Ill. vajon mi a superb-hez való agyméret?

A felni közepén lévő lyuk ("központosító furat") átmérője. A Superb esetén ez 57.1 mm.

Kisebb agyméretűt nem tudsz felszerelni, a nagyobb átmérőt központosító alátéttel igen. Ha új felnit veszel, akkor adják hozzá, ha használtan, akkor le lehet gyártatni.

Előzmény: lkcar (50186)
hicky márc. 11. © 50189

Amúgy a szemek a helyén vannak! :) Nem szemtelen!Sose lesz olyan! ;)

Előzmény: bigjohni (50181)
hicky márc. 11. © 50188

Szia!

Hátsó tolató radarról van szó,és 3U ha már Superb I. topik :)

Előzmény: 409 (50184)
hicky márc. 11. © 50187

Szia Johni!

Csak estére tudom megmondani,mert melózom,és a papír amin a cikkszám szerepel nincs nálam.

Köszi!

Előzmény: bigjohni (50181)
lkcar márc. 11. Creative Commons License 50186

Sziasztok

Egy kis segítséget kérnék.

Az autómra (superb) 7x16 5x112 ET45 méretű felni való, gondolom alufelniből is.

Azonban néhol látok agyméretet, az mi? Ill. vajon mi a superb-hez való agyméret?

előre is köszi

Airbag. márc. 11. Creative Commons License 50185

Hicky,hívj fel....

_gaq.push(["_setCustomVar", 5, "Status", "anonymous", 2]); _gaq.push(["_setCustomVar", 1, "Level-1", "Kozlekedes", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 2, "Level-2", "TotalCar_-_auto", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 3, "Level-3", "Skoda_SuperB", 3]);