Keresés

Részletes keresés

utóember Creative Commons License 2014.04.22 0 0 3877

Volt egy olyan tervem, hogy veszek egy F6320-at (0% THM van mától a MediaMarktban, ha valakit érdekel), és azon fogok jégkorongot nézni (NHL GameCenter Live) a Nexus 4 telefonomról Miracasttal. Utánaolvastam, és lehet, hogy annyira nem jó terv mégse?

 

Jól sejtem, hogy kábé az fog történni, hogy a tévét és a telefont is frissítem a legújabb szoftverre, utána imádkozom neki (jó)pár órát, hogy egyáltalán működjön. Utána működik talán 30 hz-en, kicsit akadgat, néha szétmegy.

 

Vaaki mondta, hogy 6500-tól jobb a Miracast, ezt kifejtenétek, ha tényleg? :)

 

A másik opcióm, hogy veszek egy DisplayLink adaptert, valahogy kínszenvedve, mert itthon hivatalosan senki sem árulja.

 

Az egész meg onnan indul egyébként, hogy a (nem gagyi, i7-es, dedikált videokártyás) laptopomon a Flash-es lejátszás tragikus, rángat, akad a kép folyamatosan, miközben más eszközök szépen megoldják ugyanazt. Tehát nem a stream rossz, nem a hardver rossz, szerintem egyszerűen a Flash-es ejátszó alkalmatlan. Hihetetlen, hogy az ember vesz minden sz*rt egy valag pénzért, és kínszenvedés (és/vagy további valag pénzek) eljutni addig, hogy normális minőségben nézhesse.

nicko Creative Commons License 2014.04.18 0 0 3876

MM és társaiban a tévéket nem otthoni, hanem bemutatóra állítják be és így játszanak le vagy gyári demokat vagy egy filmet.

Gondolom BD lejátszóról kapják a filmet amit "házi moziként" raknak a tévék mellé.

Előzmény: qlman88 (3875)
qlman88 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 3875

Köszönöm a válaszod!

 

Még lenne egy kérdésem.

Auchanba, Média Maktba, stb., miről játszák le a 3D-s vagy FHD-s filmeket-mindegyiknek számomra tökéletes a minősége.

Azt tudom, hogy a tévé műsorokkal ott nem kell foglalkozi, mert eléggé legyengűl a jel, mire mindegyik tévéhez el ér.

Az FHD és 3D filmeknél lehetséges, hogy több tévé egy lejátszóról tálplálkozik?

 

Csak nincs ismerősőm, akinél meg tudnám nézni, hogy hogy kell elképzeni a tévé gyári lájátszójával vetített filmet.

Most egyelőre csak magát a tévét venném meg, bár meg várom még a VB-t.

Előzmény: nicko (3873)
nicko Creative Commons License 2014.04.17 0 0 3874

edigitalnál is ott vannak már az idei "H" modellek.

Egyelőre drágán, de lesz foci VB majd...

 

40H6500 280K

 

40H6200 220K

nicko Creative Commons License 2014.04.17 0 0 3873

További különbségek a 3D képjavító elektronikában és 3D hangban van és úgy emlékszem a talp is eltérő. (hozzátenném nekem még mindig az én D6500-hoz kapott üvegtalp a nyerő a gagyi műanyaggal szemben)

 

1. 50GB-os az igazi gyári 3D film mérete.

Bármilyen külső lejátszó jó hozzá. Ez lehet BD lejátszó, média lejátszó + HDD vagy PC amihez kell egy 3D-t tudó vga + High Speed HDMI kábel.

 

2. igen. de ha utána ugyanazt a filmet megnézed az említett 3 másik lejátszóval magad is észre veszed a különbséget.

 

3. BD lejátszónak van még 1 jó tulajdonsága. A régebbi DVD lemezeket is gyönyörűen felkonvertálják. Belépőszintnek a Pioneer vagy Panasonic számit az LG, Samsung olcsó lejátszói az én véleményem szerint ipari hulladékok.

Asus lenne az utolsó médialejátszó amit vennék...helyette Meder8er 600X 3D vennék.

Vagy egreat, dune, popcorn

 

4.Több utalást is olvastam arra, hogy nem tudják kezelni ezek a BD és médialejátszók a másolt BD filmeket

 

Cinavia?

a lényege, hogy a BD film angol DTS hanghangsávjába rakják a védelmet. A magyar szinkron nem ilyen formátumban van BD lemezeken abban kell nézni. :)

Előzmény: qlman88 (3872)
qlman88 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 3872

Sziasztok!

 

Új vagyok a fórumon, illetve a SMART, 3D tévék világában.

 

Segítséget szeretnék kérni Tőletek:

 

A napokban tervezem egy ilyen tévé vásárlását, viszont két típuson gondolkozom. Igazából már meg van a nyertes: 40uef6320; vetélytársa az ue40f6400 volt. Viszont csak annyi különbséget találtam a kettő között, hogy a 6400 mellé kapok egy plusz távirányítót a Smart funkció mellé. Számomra ez a távirányító nem ér meg annyit, hogy magasabb összegért vásároljam meg.

 

Tudtok esetleg más specifikus tulajdonságot kiemelni, amiért a 6400 jobban megérné?

Más!

 

Több hozzászólást végig olvastam, és a következő kérdések merültek fel bennem:

 

1. Milyen formátumú 3D filmeket töltsek le ahhoz, ami valójában kihasználja a tévé képességeit?

Olvastam lentebb, hogy az igazi minőséghez BD lejátszóra van szükségem. Nos, ha az íróm nem támogatja a BD lemezek írását, akkor mit tudok tenni, rá tehetem külső winchesterre is a fájt, abban az esetben is ha BD iso?

 

2. Egy „mezei” FHD filmet meg lehet nézni a tévé beépített lejátszójával?

 

3. Melyikkel járok jobban egy médilejátszóval vagy egy BD lejátszóval? Ha médialejátszót használok, az már nem is olvassa a lemezeket, illetve ezek is tudják kezelni az BD iso kiterjesztést (pl. ASUS O!play mini)?

 

4. Több utalást is olvastam arra, hogy nem tudják kezelni ezek a BD és médialejátszók a másolt BD filmeket, vagy legalábbis a menüjüket. Ezt, hogy kell érteni?

Ha letöltök egy ilyen filmet, ami ráadásul 3D-s, akkor átugorja a menüjét, vagy már ezek menü nélkül vannak megosztva torrent oldalakon?

 

A segítségeteket előre is köszönöm!

repvez Creative Commons License 2014.04.15 0 0 3871

valakinek az alábbi kérdesekhez infoja? lsd :3848hsz.

Előzmény: repvez (3848)
Real013 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 3870

Köszönöm a válaszokat, akkor átgondolom a dolgokat. :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 3869

Úgy mindent egybe nincs szerintem, legalábbis olyan, ami tényleg működik.

 

Vannak TV okosítók, amitől smart lesz. Médialejátszónak is árulják vagy mondják őket, de ebéli tudásuk igen korlátozott, ezen a pályán komolytalanok.

 

A médialejátszók gyenge pontja a Blue-ray, a jobbak akár iso file-ból is képes ezeket lejátszani, de liszenszelési okok miatt menü nélkül.

 

A Blue-ray lejátszók a (gyári) lemezeket tényleg pipec módon nyomatják, de más formátumokkal gondjaik akadnak.

 

És ugye kéne még valami hangrendszer. Ennyi pénzből  egyenként kéne építkezned, először szerintem azt kéne eldöntened, hogy mivel kezded.

Előzmény: Real013 (3867)
Ati_66 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 3868

Nem ismerem ezeket kompakt rendszereket.

BD lejátszód van.

Én ennyiből vennék egy média lejátszót, ha szükségem lenne rá, egy használt házimozi erősítőt, és hozzá egy pár hangfalat.

Azután lehet apránként bővíteni a hangrendszert.

Szerintem így média lejátszó tudásból és hangzásban is jobbat lehet kihozni ennyi pénzből. 

Előzmény: Real013 (3867)
Real013 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 3867

Sejtettem, hogy így lesz, köszönöm a választ, de erre van egyelőre keret. Nem sürgős a dolog, szóval ha tudsz nekem mondani egy olyat, ami ár-érték arányban jó és elérhető mennyiségű pénz kell rááldozni, kivárom amíg többet tudok költeni.

Előzmény: Ati_66 (3866)
Ati_66 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 3866

Elviselhető ár 50-70ezer, Blurayt Usb bemenettel, mkv, mpeg4 stb lejátszást kellene tudnia. Meg persze szóljon jól, bar nem túl nagy szobaba lesz.

 

Ha ezt "hangfalakkal" együtt szánod rá, akkor keresd meg azt aminek a média lejátszója leginkább megfelel.

Ha a hangzásra igényes vagy, akkor ezt a megoldást el is felejtheted.

 

Előzmény: Real013 (3862)
Ati_66 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 3865

Dereng, hogy valamilyen okból a hálózati frekvenciával van összefüggésben, ami az USA-ban 60Hz európában pedig 50Hz.

Előzmény: nicko (3864)
nicko Creative Commons License 2014.04.14 0 0 3864

60 és ennek többszöröse 120-240-480 Hz...

az új samsungok asszem 240 Hz-ek az usa-ban.

Előzmény: Ati_66 (3863)
Ati_66 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 3863

Nekem nincs HD kamerám, ezért pont a Sony kamerákat néztem .

A hivatalos oldalon ezek szerint hiányos adatok vannak.

Az ottani adatok szerint a CX115 csak 1080i felvétel készítésére képes és nem tud 1080 soros 24p felvételt készíteni.

A jelenlegi általános felhasználású kamerák adataiban 24p csak a  PJ810-es és CX900-as leírásában van feltüntetve.

 

A 60p az USA eszközök jellemzője. Felénk az 50i és az 50p a gyakori mozgó kép formátum. A 24p pedig a mozi filmekre jellemző. A Hobbit volt talán az első nagy film moziban 48p képsebességgel.

Előzmény: TarrG (3860)
Real013 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 3862
Kisse téma mellé, de Samsung tévéhez lenne. Eljutottam arra a pontra, hogy igencsak vennék egy házimozi rendszert a 94cm-es Samsung tevemhez. HD-t tud, de nem Smart. Kérdés: elviselhető árban valami tippetek? Samsung rendszerben gondolkozzak, vagy jöhet ra egy... Mit tudom én, LG is? (oke, ez gondolom tökmindegy, de nem lenne rossz tevere is,radobni a cuccot) Elviselhető ár 50-70ezer, Blurayt Usb bemenettel, mkv, mpeg4 stb lejátszást kellene tudnia. Meg persze szóljon jól, bar nem túl nagy szobaba lesz. Ha van tipp, elore is köszönöm!Regi bluray lejátszót meg lepasszolnam ősöknek.
nicko Creative Commons License 2014.04.14 0 0 3861

én csak ahhoz írtam, hogy kamera és bD film..

egyébként ma még árulnak nem HD-s kamerát? Ez olyan mintha a boltok tele lennének CRT tévékkel.

Előzmény: Ati_66 (3859)
TarrG Creative Commons License 2014.04.14 0 0 3860

Sony HDR-CX115 pl 24p-n vesz fel és került az egész 62e ft-ba.

Inkább a 60p a kuriózum videókamerákban.

Előzmény: Ati_66 (3858)
Ati_66 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 3859

Igen és az mennyiben van hatással a saját kamera 24p képességeire?

Nyilván egyszerűbb egy BD lemez lejátszásával demonstrálni a külnbséget, én a saját felvétel ilyen célú felhasználási javaslatára reagáltam.

Előzmény: nicko (3857)
Ati_66 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 3858

Nem az írtam, hogy egyik sem tud.

De én úgy láttam, hogy a kommersz kategória ( úgy 200 eFt-ig ) full HD felvételt csak 1080 50p vagy 1080 50i formátumban tud rögzíteni. És erre utaltam.

Az okát nem tudom.

Előzmény: TarrG (3856)
nicko Creative Commons License 2014.04.13 0 0 3857

BD filmek is azok...

Előzmény: Ati_66 (3855)
TarrG Creative Commons License 2014.04.13 0 0 3856

24 képkockát miért is ne tudnának a mai hd kamerák?

Előzmény: Ati_66 (3855)
Ati_66 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 3855

24p lejátszás csak ilyen media lejátszókkal érhető el. Ég és föld ezzel és enélkül egy film. Pl gyors jeleneteknél nem húz csíkot az ember, vagy az adott tárgy. Pl próbáld ki, ha van kamerád, hogy felveszel egy hintázó gyereket, aztán lejátszod simán, majd 24p-n.

Azért a saját kamerás felvétellel akkor lesz értelme a 24p lejátszásnak, ha a kamera is 24p felvételt készít :-)

Nem hiszem, hogy sokunknak van  24p felvétel készítésére alkalmas kamerája.

Előzmény: TarrG (3854)
TarrG Creative Commons License 2014.04.11 0 0 3854

Szerintem vegyél egy media lejátszót. Vegyél egy külső vinyót, vagy nagy pendrive-ot. És máris nem kell hurcolni a laptopot. Amúgy ez a 24p lejátszás csak ilyen media lejátszókkal érhető el. Ég és föld ezzel és enélkül egy film. Pl gyors jeleneteknél nem húz csíkot az ember, vagy az adott tárgy. Pl próbáld ki, ha van kamerád, hogy felveszel egy hintázó gyereket, aztán lejátszod simán, majd 24p-n.

Előzmény: énistm (3850)
bacus Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3853

A helyes válasz, hogy a tv gyári firmware nem ad ilyen lehetőséget.

 

Ha lesz megoldás (D szérián volt), hogy a tv-n root jogot szerezz, akkor lehet ftp vagy samba hozzáférést is csinálni. (És egyébként bármit, pl. Kikapcsolni a ts titkosítást, stb.) Ezt nyilván samu nem támogatja.

 

Egyébként lényegesen gyorsabb átmenni a hddt kihúzni, rámásolni, visszadugni, mint hálózaton keresztül rámásolni. 

Előzmény: énistm (3850)
GPS Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3852

 

NINCS kétirányú adat- (illetve tartalom-) kommunikáció a TV-ről a hálózat felé.

.

Előzmény: énistm (3850)
nicko Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3851

nem

külső 2,5"-os portable vinyók a legalkalmasabbak erre emiatt sokan vettek anno D szériánál ilyet.

Előzmény: énistm (3850)
énistm Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3850

Ezt már tudomásul vettem rég.De az volna  a kérdésem,hogy a tévére kötött vinyó látszódhat-e a hálózaton.NEM LEJÁTSZANI A LAPTOPOT, hanem filmet átmásolni wifin keresztül.Hogy ne kelljen hurcibálni egyik szobából a másikba a vinyót.

Előzmény: nicko (3849)
nicko Creative Commons License 2014.04.07 0 0 3849

sehgogy.

jó lenne már tudomásul venni a tv kép megjelenító nem médialejátszó központ.

Ha rákötöd akkor közvetlen lejátszod. ha laptopról akarsz filmet lejátszani az a DLNA és allshare kell hozzá.

Előzmény: énistm (3847)
repvez Creative Commons License 2014.04.07 0 0 3848

üdv !nagyon szemezek egy 46"F6400assal, valaki tudna pár tapasztalatot irni róla mennyire használható a smart rendszere netes bongészésre és a 3D tartalom?

Mert a MM-be ma megtekintettem egymás mellett az LG és a SAMU 3D videot,a samun nem tuudom, hogy hogyan volt beállitva,de vizszintesen ketté volt osztva a kép és talán a felsőn ment 3d-be alil meg simába,felvettem az aktiv szemüveget ,de nem láttam kölönbséget a 2 rész között csak a szellemkép eltünt.Most lehet azért mert nem volt párositva a tvhez,ha egyáltalán kell vagy csak kevésbé volt agresszivre állitva,de az LG passziv 3d-nél tényleg a TV elött úszkáltak a halak a tesztvideon.Pedig ha jól tudom ott nem is tud fullHD-ban menni a 3d.

A digi  képe mennyire lesz rossz minőségű ekkora kijelzőn és felbontáson 2-3m-távolságból?

 

Szinte minden ezen menne, a számitógép is rá van kötve a mostanira és hangok is egy házimozi erősitön mennek, a TV-ból a hangot visszalehet vezetni optikai vagy HDmI-n hogy ne csorbuljon a minőség ha 5.1ben adnák az adást?A mostaninál csak stereo RCA-val tudom visszavezetni.

 

Ha jól tudom skype képes is a tv,bármilyen webkamerát rádughatok az USB-porton keresztül vagy csak a sajátját ill vezetéknélküli billből is?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!