Keresés

Részletes keresés

Gorcsev Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122297

"én feltételeztem hogy igazat mond. te kétségbevonod?"

Nem vonom kétcségbe, hogy azt hiszi, jót mond, miközben ölég tisztán látcik, hogy súlyos ellentmondások tehelik a történetet.

 

"a régi alaplapokon állítható a biosban hogy az XP és a többi natív OS 'átláthasson' a bioson"

Teljesen mindegy, mit állítasz a biosban, mivel az xp, linux, stb. nem a bios rutinjait használja a perifériák kezelésére.

 

"talán ez okoz ilyen eltérést hogy ugyanazon hdd-n mást lát két gép"

Nem. Az okoz ilyen eltérést (ugyanazon a vason is), amit korábban is, meg itt 2 sorral följebb is mondtam.

Előzmény: Doky586 (122296)
Doky586 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122296

"Melyik win? És biztos vagy benne.."

ugyan nem vagyok se jósnő se távolbalátó, de ezt olvastam tőle:

"A Minitool XP alatt egy 7,8 GB-os allokálatlan területet lát belőle, de nem látja a többit."

én feltételeztem hogy igazat mond. te kétségbevonod? nem tudom se biztosan se pontosan. nem én írtam..

 

a régi alaplapokon állítható a biosban hogy az XP és a többi natív OS 'átláthasson' a bioson, vagy dos/W9x/NT részére emulált módban mutassa a hdd-t. talán ez okoz ilyen eltérést hogy ugyanazon hdd-n mást lát két gép.

Előzmény: Gorcsev (122292)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122295

Két egyszerű lépésben. (Asztali gépnél. Laptop aljára rá van címkézve a típus)

1. Leveszed a gép oldallemezét, zseblámpával bevilágítasz. Nagy betűkkel/számokkal rá van szitázva az alaplapra a neve.

2. Visszateszed a gép oldallemezét.

 

:-)

Előzmény: kürtök (122290)
smith Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122294

Device ID és vendor ID a hardver tulajdonságai közt.

Aztán ide kell bepötyögni:

www.pcidatabase.com

 

Előzmény: kürtök (122290)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122293

"azzal is megneztem, miutan a Minitools nem azt mutatta, mint amivel eddig Xp-vel hasznaltam ....  ez a lemez eddig csak Xp-ben letezett nem-boot lemezkent, egy NTFS particioval. Annyi valtozott, hogy kozben ujratelepitettem az Xp-t a javito telepitovel a boot winyon, mert a minitool elcseszte eltolaskor a regit."

Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy az a minitool cseszett el bármit. Sokkal inkább te csesztél nagyjából mindent, amit lehetett.... Ha pedig sz'ted mégis az cseszte el, akkor mé'nem hajintod ki a búsp>#&@ba, mit erőlködc még vele? =:-O

 

"Elvileg ugyanazt kelllene mutatni"

Nem, még elvileg sem kellene ugyanazt mutatniuk, ha a bios beleugat a dologba...

Előzmény: Vgyuri (122288)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122292

"a win mégse látja nála"

Melyik win? És biztos vagy benne, hogy pontosan tudod, mi mit hogyan lát nála?

Előzmény: Doky586 (122287)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122291

Melyik everest? Meg mondjuk most már aida64-ként keresd!

Egyébként pedig mondjuk SIW for Windows.

Előzmény: kürtök (122290)
kürtök Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122290

Jó estét, a gépemhez nincs alaplaphoz szokásos könyv, mert valamiért már újonnan így jött. Az everest nem mutatja meg a típusát, ismeretlennek látja. Mivel tudom megnézni? Jahno említett itt két éve még egy progit, de nem emlékszem a nevére, valamilyen ID.

Doky586 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122289

Mi az alaplapod tipusa?

Előzmény: Vgyuri (122288)
Vgyuri Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122288
Nem estem neki, csak kivancsisagbo azzal is megneztem, miutan a Minitools nem azt mutatta, mint amivel eddig Xp-vel hasznaltam.

Elvileg ugyanazt kelllene mutatni, ez a lemez eddig csak Xp-ben letezett nem-boot lemezkent, egy NTFS particioval. Annyi valtozott, hogy kozben ujratelepitettem az Xp-t a javito telepitovel a boot winyon, mert a minitool elcseszte eltolaskor a regit.
Előzmény: Gorcsev (122282)
Doky586 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122287

Így van. azokban nincs. a win mégse látja nála. a régi biosokban voltak érdekes beállítási lehetőségek.

Előzmény: Gorcsev (122285)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122286

Hja, nem véletlenül kérnek pézt érte. De attól még mindig nem megkerülni kéne a problémát, hanem megoldani.

Előzmény: Törölt nick (122284)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122285

"erre a 7.9GB limitre már a (121888) hozzászólásom linkjáben felhívtam a figyelmet..  persze senki sem hitt nekem"

Nyilván, mivel a W98-ban NINCS ilyen limit. Meg az Xp-ben sincs.

Más kérdés, hogy a BIOS-ban lehet(ne) ilyen korlát, amit az XP -ha má' elindult- figyelmen kívül hagy (ezér' nem elég pl. az 'ideiglenes' diszk-eltávolításhoz a biosban letiltani a vinyókat, ugyi), a w98 pedig nem; csakhogy a későbbi hsz. szerint a biosban jól látcik a vinyó.

Megint más kérdés, hogy ilyen felvezetés után én má' csak azt hiszem el, amit magam is látok.

Előzmény: Doky586 (122283)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122284

Más kérdés, hogy a GetDataBack többféle geometriát is felmutat az elején, amik közül választhatunk. Meg persze eleve read-only kezeli a lemezt.

Előzmény: Gorcsev (122282)
Doky586 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122283

erre a 7.9GB limitre már a (121888) hozzászólásom linkjáben felhívtam a figyelmet..  persze senki sem hitt nekem.

csak azt tudom mondani hogy én megmondtam :)

 

Ha az XP a 80-as hdd-t 7.9-nek látja ott a bios beállításaival is gond van.. (ha jól értem a hozzászólásod)

Előzmény: Vgyuri (122279)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122282

"Esetleg meg lehetne nézni egy GetDataBack vagy hasonló adatmentő programmal"

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a létező legnagyobb ostobaságok egyike egy nem tisztázott geometriájú diszknek alacsonyszintű eszközökkel nekiesni...

Előzmény: Törölt nick (122280)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122281

"Mivel csak 7,8 GB-ot lát a 80 GB-ból, arra tippelek, hogy van egy másik ("titkos") partíció a lemezen, amit nem lát, és abban van a Win98 partició."
Nincs semmiféle titkos partíció, vazze...

Van egy őskövület eszközöd, amiről má' legalább 20* mondtuk, hogy legalább frissítcsed, meg van vmi gagyi sz@rod, amiről senki nem tudgya, mennyire korrekt és működőképes, de -a múltkori sztorik alapján- szemlátomást nem eléggé...

Mi lenne, ha megfogadnád, amit mondunk, és normális eszközöket használnál ahelyett, hogy kitartóan próbálod egyre jobban szétbarmolni a cuccot, mintha videókártyát akarnál rendbehozni nagykalapács+hidegvágóval?

 

"Csak találgatok, de nem lehet, hogy az, hogy "Single or master"-nek van a lemez jumperelve, miközben  nincs egyedül, különbözőképpen zavarja meg a lemezkezelést a Win98-nál és az XP-nél?"

Nem, bzmg.

Mi lenne, ha találgatás helyett inkább tanulnál? 3-4 kulcsszóra csak ebben a topikban rákeresve napokra elegendő infót találsz.

Előzmény: Vgyuri (122279)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122280

Az a jumper csak bootsorrend szempontjából érdekes. Itt nem az a gond. Egyszerűen nem kompatibilis a régi program az újabb lemezzel és/vagy BIOS-szal. A megértéshez gondolom a CHS, LBA címzések rejtelmeibe kellene belemenni, de abba én se nagyon mentem bele. Szerintem nem is kell ezzel foglalkozni.

 

Esetleg meg lehetne nézni egy GetDataBack vagy hasonló adatmentő programmal, hogy az mit tudna lehozni, vagy mit lát, ha nagyon érdekel.

 

Minden merevlemezen akadnak régebbi adattöredékek, ez természetes, ezért is kell eladás előtt jól felülírni, szektorszinten.

Előzmény: Vgyuri (122279)
Vgyuri Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122279

Ez az fdisk, amit használok, a Win98SE telepítőlemezén van. De az érdekesebb, hogy a legfrissebb Minitools partició mágus miért lát mást ugyanarról a lemezről, mint a Win98. Mivel csak 7,8 GB-ot lát a 80 GB-ból, arra tippelek, hogy van egy másik ("titkos") partíció a lemezen, amit nem lát, és abban van a Win98 partició.

 

Ami mindent lát, az BIOS, ami bootoláskor világosan jelzi, hogy fizikailag ez egy 80GB  lemez.

 

Csak találgatok, de nem lehet, hogy az, hogy "Single or master"-nek van a lemez jumperelve, miközben  nincs egyedül, különbözőképpen zavarja meg a lemezkezelést a Win98-nál és az XP-nél?

Előzmény: Törölt nick (122271)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122278

Az odáig rendben van, hogy a másik dolog, ami engem régebben zavart, az a gyakori jobbklikk, új lapon nyitás. De ez is már a múlté, mióta Gesture-plugin használatára szoktam rá, ami FF és Chrome-ra is elérhető, Opera alapból tudja, talán IE-re is létezik már. Pedig, amikor először olvastam róla, kicsit furának tűnt, de aztán kiderül, hogy zseniális találmány, kényelmes alakok részére.

 

Csak egy rövid vonalat kell húzni jobbgombbal (amit ki is rajzol, ha valaki nem ismerné) jobbra vagy balra, le vagy fel, ami nekem úgy van konfigurálva, hogy link új lapon, visszalapozás, lapbezárás, lapozás előre. Ezt nem nehéz megjegyezni, de persze rejt más lehetőségeket is.

Előzmény: Gorcsev (122277)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122277

"Itt nem abból kell kiindulni, hogy a rendszergazdákat ne zavarjuk össze, miután az én gépemen én vagyok a gazda."

Én viszont abból indulok ki, hogy olyan dógokat tanujjak meg, amiket bárhol, bármelyik gépen reflexbül használhatok.

 

"nem szeretek például billentyűkombinációkkal hadonászni. Holott vannak funkciók, amit szerintem sokan elég gyakran használnak:
Select All
Copy
Paste

Én ezekre is beáldoztam F billentyűket"

Hát nemtom. Sz'tem sokkal lassabb és kényelmetlenebb odanyúlkálni, mint a Ctrl+A, Ctrl+Insert, Shift+Insert (meg a Shift+Del -> Cut). Ezek ráadásul szinte minden rendceren így működnek...

 

"egér középső kattintás = Alt+F4"

Annak meg kb. 10^8* értelmesebb funkciója az új lapon megnyitás...

Előzmény: Törölt nick (122273)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122276

"Van egyébként partíciós tábla szerkesztő (amivel persze nem muszáj szerkeszteni, ha csak nézelődni akarunk vele), PTEdit néven"

Sőt, van annál sokkal jobb p.tábla-szerkesztő is, amihez pl. nem köll doszt butulni: elsőként természetesen a dfsee, de ott van ez is, egész okosnak látcik; meg még van jópár.

Előzmény: Törölt nick (122271)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122275

"Ha esetleg nem is századmásodperc, de 3-4-5 másodperc pontossággal azt hiszem simán megoldható."

Csinálsz egy batch-fájlt, oszt' berakod az indítós helyre:

-generálsz egy fájlnevet mondgyuk az aktuális időből (azé' nem fiksz, hogy a köv. restartnál ne vágja fölül);

-indítc egy végtelen ciklust; vársz n (2-5-10, ahogy tetcik) mp-et; kiírod az aktuális időt az előbbi nevü fájlba; zárod a ciklust.

Ha séróból nyomod a szintakszist, akkor 2 perc, ha utána köll nézni, akkor 10...

Előzmény: Vzr_Hunter (122268)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122274

Vagyis nem kellett.

Előzmény: Törölt nick (122273)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122273

Jaja, lehetőleg működgyenek a gombok az összes progiba' másféleképpen...

 

Apró mellékkörülmény, hogy én legalábbis az F1-et más programban sem szoktam használni. Ritka alkalmakra viszont a menüben is könnyen elérhető a súgó. Így gyakorlatilag van egy kihasználatlan F1. Itt nem abból kell kiindulni, hogy a rendszergazdákat ne zavarjuk össze, miután az én gépemen én vagyok a gazda.

De ha már a számítógép használatának ésszerűsítéséről beszélünk (és most ráérek firkálni), én nem szeretek például billentyűkombinációkkal hadonászni. Holott vannak funkciók, amit szerintem sokan elég gyakran használnak:

Select All
Copy
Paste

Én ezekre is beáldoztam F billentyűket. Fel is iratoztam, hogy ne keverjem össze, utána már könnyű megszokni (a jót). Illetve, mivel a mostani billentyűzetemen a felső sorban van az Insert is, így lett Insert = Paste, ami szinte adja magát. Nem kellet még feliratozni sem.

Tehát ehhez készítettem AutoHotKey scriptet, utána azt .exe formába alakítva (ezt megoldja az AutoHotKey), így van egy kis programom, ami megy az Indítópultba. De én mást is kódoltam bele egyébként, mint pl. egér középső kattintás = Alt+F4, Monitor-TV átkapcsolás stb., tehát ez szintén egyedi igények kérdése.

Előzmény: Gorcsev (122229)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122272

Nem.

De ha el akarod tolni a lemezt, akkor nyugodtan nézegesd azokkal a vackokkal.

Jó tanács.

Tedd bele a mobil keretbe, csatlakoztasd az XP-t futtató géphez, és a lemezkezelőből particionáld/formázd.

Akkor működni fog úgy az NTFS, mint a FAT partíció.

Előzmény: Vgyuri (122269)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122271

Partíciós tábla egy van, mármit a lemez elején, másik az esetleges kiterjesztett partíció elején, de az csak a logikai meghajtókat írja le. Van egyébként partíciós tábla szerkesztő (amivel persze nem muszáj szerkeszteni, ha csak nézelődni akarunk vele), PTEdit néven, ezen az oldalon írnak róla elméleti tudnivalókat is:

 

http://www.goodells.net/multiboot/ptable.shtml

 

Továbbá, mint már korábban is említettem, a Microsoft kiadott újabb Fdisk-et a Win98-as rendszerek frissítéséhez, ami a 64 GB-nál nagyobb lemezeket is helyesen kezeli:

 

http://support.microsoft.com/kb/263044

 

Frissítőcsomag, de ki is lehet tömöríteni. Van benne két fájl (kétféle fdisk, SE/G kiadás), azokat csak át kell nevezni .exe kiterjesztésre, ha jól emlékszem, és lecserélni vele a régi Fdisk programodat.

Előzmény: Vgyuri (122269)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122270

Felhomályosítalak.

Vellany nélkül a gép nem működik.

Előzmény: Vzr_Hunter (122268)
Vgyuri Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122269

Még mindig a két asztali gépem átstrukturálásán tökölök. Felszabadult egy 80 GB-os, eredetileg NTFS-nek formázott winyó, amit át akarok vinni mobilrakben akarok pendliztetni a két gép között. Ezért újra akarom particionálni egy 30 GB-os FAT-ra és egy 50 GB-os NTFS-re. És most jön a csoda. Mást lát ugyanarról a meghajtóról az FDISK és a Minitool partció manager.

 

A Minitool XP alatt egy 7,8 GB-os allokálatlan területet lát belőle, de nem látja a többit.

 

A win98 DOS-a lát rajta egy FAT particiót, (amit a Minitool nem), ami teljesen be van rendezve DOS-os könyvtárakkal.

 

Hogy különbözhetnek ezek ennyire? Lehet, hogy két külön particiós tábla van a fizikai drájvon?

Vzr_Hunter Creative Commons License 2012.11.24 0 0 122268

Én nem akarom ezt a problémát megoldani. Arra voltam kiváncsi, hogy meg van-é oldva. (Dump fájlra vagy ilyesmire gondoltam. Az utolsó valid timestamp kiíratása pl., ha van ilyen) Ha esetleg nem is századmásodperc, de 3-4-5 másodperc pontossággal azt hiszem simán megoldható.

Azért mert én, vagy Te nem tudjuk, azért még létezhet megoldás :)

Előzmény: Törölt nick (122265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!