Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

rugaferenc Creative Commons License 2005.07.03 0 0 56

Pont ez a probléma, h. addi nem akarok semmit sem venni hozzá, amíg nem derül ki, h. mi a baja. Ha membráncserére tenném a fejem és rossz lenne utána, akkor az felesleges pénzkidobás. Előgyújtásszabályzó elvileg jó. Viszont a fals lehet. De külön ügyeltem erre is. A fene tudja.

 Egyszer-kétszer sikerült azt megcsinálnom, h. a karburátornál lévő beszívónyílást lefogtam a kezemmel és akkor egyenletesen és szépen járt. Ekkor nem tudott felpörögni==>kevés levegő. Tehát valószínüleg a karbi. De a 4. szétszerelés után, kicsit elbizonytalanodik az ember.:)

Üdv!

Feri

Előzmény: Sabc (55)
Sabc Creative Commons License 2005.06.30 0 0 55
Sziloplaszt... Látom a Kókány Bt.-hez vitted. ;)) Na, nem kötekszem, inkább mondom, én mit tennék. Nemtom, lehet-e hozzá felújítókészletet szerezni, de sztem biztos lehet. Abban van membrán is. Sztem vegyél egyet, és applikáld bele. Esetleg még a talptömítést megnézheted, ott nem szív-e falsot. Előgyújtásszabályzód jó-e?
A gyújtást beállíttattad strobszkóppal? Amúgy én nem hallottam még benzinálló szilóról, ellenben azt tudom, hogy a benzin oldja, de szépen. :)
Előzmény: rugaferenc (54)
rugaferenc Creative Commons License 2005.06.30 0 0 54
A fúvókák biztos, h. jók. A membrán viszont lehet ludas, mert ki volt lyukadva, de sziloplaszttal(benzinálló) kikentem a 2 talált lyukat. Elvileg ez is jó. Ezért nem tudom mi a baj......
Kösz az 5leteket!!!
Feri
Előzmény: Sabc (53)
Sabc Creative Commons License 2005.06.29 0 0 53
ne szerezz másikat. valszeg a gyorsítófúvókád nem megy. vagy el van tömődve, vagy a membrán nem jó már.
Előzmény: rugaferenc (52)
rugaferenc Creative Commons License 2005.06.29 0 0 52
Kicsit groteszk az ötlet, de közzé teszem.
Mit szólnátok egy cápatalálkozóhoz? DS vs BMW? Ha már egy tengervizet isznak :)

egy kis GSA.....

Nincs valakinek egy kölcsön, jó karbija? Hirtelen gázra fullad szegény.Erre gyanakszom, de nem akarok addig szerezni egyet, amíg nem vagyok benne biztos. Megszakító/szelepek elvileg jók. Esetleg valami 5let?

Ricsi. Mail ment!
Üdv!
feri
Aquabat Creative Commons License 2005.06.29 0 0 51
Örülök, hogy nem lessz háború. Végül is elfér két Cápa a tengerben. :) Mélben írtam Ferinek, hogy intézkedem a tömítés ügyében, de megnézem ezt a hézagmizériát is.
rugaferenc Creative Commons License 2005.06.29 0 0 50
Üdv!
Valaki adjon nekem infót, h. a jobb alsó lengőkarhoz, ha belenyomtam a 2 silentet, akkor hány milliméternek kell lennie a távolságnak a két vég között...és, h. kell-e alátét.
Előre is köszönöm annak a vállalkozó szellemű egyénnek, aki segít nekem :D

feri
Sabc Creative Commons License 2005.06.29 0 0 49
Előzmény: rugaferenc (48)
rugaferenc Creative Commons License 2005.06.29 0 0 48
Megbeszéltük! :D
Mi a topicotok pontos címe?
feri
Előzmény: Sabc (47)
Sabc Creative Commons License 2005.06.29 0 0 47
Jólvan, részemről szent a béke. ;)
Előzmény: rugaferenc (45)
rugaferenc Creative Commons License 2005.06.29 0 0 46
Polgárháborút próbáltam csitítani. Remélem béke lesz a BMW-sek és a GSA-sok között :-D
Előzmény: Aquabat (44)
rugaferenc Creative Commons License 2005.06.29 0 0 45
Helló Sabc!

Teljes mértékben egyet értek azzal kapcsolatban, h. az emberek döntő többsége a "cápa" szó hallatán(autós berkekben) a régi BMW-kre gondol. Bevallom, először én is! A forma iszonyatosan tetszik, de engem jobban érdekel a belső tartalom és az a megszámlálhatatlan sok mindenféle ami a régi Citroenekben van a "cápa" BMW-kben nincs meg. Igaz, más volt a BMW gyár célközönsége akkoriban. Most kezd a BMW igazán rákapni a technikai különlegességekre, i-Drive, M-es moci.... A Citroën meg elakadt a 80-as évek elején. Talán majd a C6 :)
Egy kis biológia :D
Nézzük meg a fizikai cápáról készült képet! A legtöbb autóra ha ránézünk akkor egy élőlény jut eszünkbe. 2 szem=2 lámpa. Száj=hűtőmaszk. A cápának a szája a szeme alatt van. A BMW-nek a hűtőmaszkja a lámpák között helyezkedik el. Igaz van ilyen cápa, de annak a szeme egy nyúványon helyezkedik el. A DS-nek a hűtőmaszkja pedig alul van a lökhárítóba integrálva. Tehát a DS jobban hasonlít egy cápára.
Ismétlem, nem vitázni akarok, csak próbáltam hasonlóságot keresni a cápa és a DS és BMW között. A "cápa" BMW meg szép és kész. A DS meg különc, ezért szép! :D
Üdv!
Feri
Előzmény: Sabc (43)
Aquabat Creative Commons License 2005.06.28 0 0 44
Jöhetnétek már. Én már majdnem polgárháborút robbantottam ki. :) Rem sikerült lecsillapítanom a kedélyeket.
Sabc Creative Commons License 2005.06.28 0 0 43
Üdv mindenkinek! Én egy tökhülye cápa BMW-s vagyok. Benéztem ide, mert nem hagyhatjuk szó nélkül, a provokálást. Egyébként Aquabat válaszoltam neked a mi topikunban is, de mivel oda nem reaglátál, megteszem ide is. De előtte leszögezném, hogy semmi bajom nincs a Citroen DS-el, de nem is rajongok érte. Ja,. amúgy ez: "régi e-s bmw-re" marhaság, mert minden BMW gyári típuskódja E-vel kezdődik, pl. az új 5-ös E65.

Szóval első kérdésem, de nem csak Aquabathoz, de mindenkihez itt a topcon, hogy ebben az autóban, hol a cápa forma? Biztos azért nem látom, mert egy tökhülye BMW-s vagyok, de én nem vélek benne semmi cápásat felfedezni.


Ellenben ha megnézünk egy régi BMW-t oldalról, valamint egy cápát oldalról, akkor az orrformájukon egyből látható a hasonlóság. De biztos ez csak egy tökhülye BMW-s képzelgése.




Egyébként meg Aquabat, akármennyire is bassza a csőrödet, az emberek nagy része, ha autókkal kapcsolatban azt hallja, hogy "cápa" akkor a BMW-k jutnak eszébe egyből, és nem a Citroen DS.
Persze biztos ők is tökhülyék.

Ennyit szerettem volna mondani, köszönöm a figyelmet!
Sabc
Tökhülye cápa BMW-s
Előzmény: Aquabat (42)
Aquabat Creative Commons License 2005.06.27 0 0 42
Nem tudom ti hogy áltok a kérdéssel de nekem föl áll a szőr a hátamon ha meghallom az mikor egy régi e-s bmw-re azt mondják "Cápa". Mitől??? A két forma olyan messze van egymástól mint Makó Jeruzsálemtől! Ezek nem láttak DS-t? Csak azért jutott eszembe mert van egy ilyen topic. Amúgy megírtam nekik finoman a véleményem (tényleg nem dúrván). Ezek tökhülyék!
Aquabat Creative Commons License 2005.06.27 0 0 41
ALOHA! Itt vagyok! Feri mondta, hogy van ez a topic. Remek! Igyexem sűrűn írogatni. :) Igen szok itt szaladgálni egy zöld Ami 8. Azthiszem szabadkai a srác. Meg van egy 2CV furgon, olyan mint az Acadiane csak Kacsa eleje van. Tök aranyos! Szép állapotú és narancssárga! :) A vásárhelyi << kereskedésnél dolgozik a srác. Ha itt lenne egy kis összeröffenés én benne vagyok. Csak autó nélkül. :( De tudom ajánlani a pénteki napot. Este itt megindul a fiatalság. Van illegális gyorsulási verseny, meg züllés a rakparton. Jó pörgés! :) PEACE! <<
GSdriver Creative Commons License 2005.06.27 0 0 40
albertirsai taliképek a honlapon a szokásos 400x300 felbontásban.
rugaferenc Creative Commons License 2005.06.18 0 0 39
Ricsit ismerem, E-mail-en ratom vele a kapcsolatot. Mondom neki, h. nézze meg a fórumot. Talira valószínüleg nem tudok menni, mert nincs mivel. :(
Üdv!
Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.18 0 0 38
Nemtom hol kóricál Cs. Ricsi. Szegedi srác, van pár GS*-juk. Már összebeszéltem vagy 2 talit vele Szegeden, aztán ezér-azér elmaradt. Szerintem szervezzünk hozzájuk talit, mert más régi Citró is akad.
:))
Pölö szoktam néha látni Szegeden egy cuki almazöld AMI-t is. Persze a hidró az igazi!
:))
rugaferenc Creative Commons License 2005.06.16 0 0 37
Jó hír aki silentet kíván venni!
Nem 5800.- darabja!!!!!!!!!!!!!!!!!!




A rossz hír: 4900.- darabja :(
És ugye oldalanként 2 kell belőle==> 9800.-! Gratula Demszky!! (Pesti volt az autó :) )
Nincs valakinek hydraulika olajbeszívó bizbasza nem 4000.-ért és egy jó karbi? Rengeteg BX alkatrészem van cserébe!

ÜDV!
Előzmény: GSdriver (36)
GSdriver Creative Commons License 2005.06.15 0 0 36

úgy tűnik beszerezhető gond nélkül.

:)

Az ár: 5800Ft/db

:(

Előzmény: rugaferenc (35)
rugaferenc Creative Commons License 2005.06.14 0 0 35
Huhh!
Én kb a felére számítottam. Megoldom valahogy. Ma szedtem ki és ehhez hasonlót még nem láttam. Kicsit túl van bonyolítva.
Köszi a gyors választ!
üdv!
Feri
Előzmény: GSdriver (34)
GSdriver Creative Commons License 2005.06.14 0 0 34
Elvben nem kéne, hogy 4-5e forintnál sokkal drágább legyen, üzeni általam kedvenc szerelőm, aki szakmájánál fogva inkább naprakész az ilyen dolgokban. Viszont kérdés ezidőszerint kapható-e. Igyekszem mielőbb pontosítani az info-t. 
Előzmény: rugaferenc (33)
rugaferenc Creative Commons License 2005.06.14 0 0 33
köszi az infót!!!!
Egy kérdés. KB. mennyiért lehet beszerezni komplett bal alsó/első lengőkar silentet?
üdv!
Előzmény: GSdriver (32)
GSdriver Creative Commons License 2005.06.14 0 0 32
bovebben a www.coch.hu oldalon olvashatsz, vagy a COCH forumban itt az indexen a talirol.
GSdriver Creative Commons License 2005.06.14 0 0 31

junius 25-26, azaz jovo hetvege.

 

mennyien??? nem tudom. bizvast remelhetjuk, hogy 50-60 auto osszejon.

arrol viszont sejtelmem sincs hany GS/A lesz ott. jo lenne, ha minel tobb lenne.

Előzmény: rugaferenc (30)
rugaferenc Creative Commons License 2005.06.13 0 0 30
Én benne lennék, csak GSA nélkül mennék, mert javítás alatt van erősen. Szerintem jó ötlet. KB mennyien lennénk és mikor lenne?
Előzmény: GSdriver (29)
GSdriver Creative Commons License 2005.06.13 0 0 29

mi a véleményed egy "G-SArok" találkozóról az albertirsai hepening kapcsán?

mondjuk megfejelve egy - 35 gyertya fényét árasztó - szülinapi tortával?

Előzmény: rugaferenc (28)
rugaferenc Creative Commons License 2005.06.13 0 0 28
HI!

Bizony szivárog, mint az motorolaj a GSA-mból! :)

Javaslom hirdessük tovább az igét! Biztos, h. van még a fű alatt GSA a sufni végében, amely felújításra vár! Gyerünk!!! Tessék nekiállni, majd a topicba írni! :)))

feri
GSdriver Creative Commons License 2005.06.13 0 0 27

sziasztok,

 

lehet, hogy lassan mégis kiszivárog az a hétpecsétes titok, hogy létezik ez a topic??

 

:))))

 

andrás

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!