Keresés

Részletes keresés

Warinsky Creative Commons License 2008.10.03 0 0 14811

Van a munkahelyen egyfajta keménységmérő. Neve nem jut eszembe, de a lényeg, egy golyóstollhoz hasonlatos a mérőalkalmatosság. Egy golyót ejt a mérendő felületre, s annak visszapattanásából számol keménységértéket. Három mérésből számol átlagot.

 

Kovácsolás, hőkezelés... Előrebocsájtom, hogy a munkahelyemen készült ...talán komolytalannak tűnik, de 8-as lánghegesztőpisztollyal hevítettem. Természetesen gázdús lánggal. Az NU-s csapágy belsőgyűrűjét flexszel megnyitottam, és üllőn, felhevítve egyengettem s az egyébként 8mm-es vastagságot 5mm közelébe csökkentettem. A markolattüskét leütve a kés hegyét is megpróbáltam kialakítani, de eléggé szögletes lett. A végső formát kisfelxszel adtam meg  a pengének, vágó-, csiszolókoronggal, majd políroztam.

 

Az edzés olajban történt. Színskála szerint vörösre (kb 750-800 C fokra) hevítve sutty, bele az olajba, először csupán az él 10mm-es környékét, majd néhány másodperccel később az egészet. Bevallom, megeresztés nem volt, de néhányszor betonra ejtve nem tört, nem repedt el, sőt volt hogy a hegyére ejtettem - úgy 2 m-ről - s pici vörös szikrát hányt a penge. De nem is pattant, csorbult ki.

 

Élezés... gumis-swarovski szemcsés - nem viccelek, rá van írva - koronggal éleztem. Egy A4-es lapot bal kézzel tartva - jobban a kés - 3-5mm-es csíkokra lehet vele szabdalni.

 

Nem tudom, hogy mennyire igazolható "tudományosan" az eljárásom, én mindenesetre így csináltam. Próbálkozom.

Előzmény: finucci02 (14808)
csoty Creative Commons License 2008.10.03 0 0 14810
Nekem tetszik, bár az az ujjvédő nagyon nem, meg a törés a markolat ívében sem nagyon. :D
Előzmény: Warinsky (14807)
Apumozgatas Creative Commons License 2008.10.03 0 0 14809
Sziasztok!
1 hasonlo kesem van es nem tudom, h hol lehetne megeleztetni a cikk-cakkos reszet!
http://www.buckknives.com/index.cfm?event=product.detail&productID=2939
Van otletem, h hova vigyem.
Koszonom
finucci02 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 14808
Nekem tetszik. Jó a forma.

Keménységet hogyan mérted? Hogyan hőkezelted? Kovácsoltad?
Előzmény: Warinsky (14807)
Warinsky Creative Commons License 2008.10.03 0 0 14807

... nem hinném, hogy sokakat érdekel...

 

Azért itt az új produktum. Serpens a neve.

A penge anyaga csapágyacél, amit sikerült az éltől számított 10mm-re az éllel - szinte - párhuzamosan 61 HRC-re visszaedzeni. (A csapágy alapból 62 HRC körül van.) A keménység a penge gerince felé valamelyest csökken. A penge hossza 125 mm, szélessége 32 mm, vastagsága 5 mm, ami a hegy felé fokozatosan csökken. A markolat... asztalláb. Nem bükk, nem tölgy... passz. A színek az ében- és a cseresznyepácnak köszönhetők. A markolat hossza 115 mm. Az ujjvédő és a díszítés sárgaréz.

 

 

Vélemény... megköszönöm, ha kapok.

UP Creative Commons License 2008.10.02 0 0 14806

Eladó  Kershaw Junkyard Dog II 1725CB  14990 Ft, új, gyári comagolásban.

 

 

 

tiod Creative Commons License 2008.10.02 0 0 14805

Ezt is a ZOZO-nak köszönhetem!

 

Egy-két amatőr tapasztalat:

  • Könnyű nyitás, kissé feszes zárás.
  • Hibátlan gyári él.
  • Jól, erősen záró lock. Nem lóg a penge.
  • A pocket clip túl erős, ezáltal egykézzel nehéz elrakni. Viszont nem esik ki a zsebből.
  • Kényelmes, lapos viselet. Nem hivalkodó.
  • A kis kezem ellenére a markolat rövidnek tűnik.
  • Alacsony ár.

A többit, majd a gyakorlat hozza.

 

 

 

ka-bar fin
f_zsolt_01 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 14804
be kell fogni használatra és kipróbálni, hogy mit tud :D
Előzmény: yeahhh (14802)
H_G Creative Commons License 2008.10.02 0 0 14803
Hát igen, a Bill Morannál egyáltalán nem lehet kérdés, hogy jó fogású-e :)
Előzmény: yeahhh (14800)
yeahhh Creative Commons License 2008.10.02 0 0 14802

Hámostancsak gyönyörködöm bennük:-), mer' ma kaptam meg őket - a Koji Hara holnaptól állandó tartozékom lesz...talán, ha nem sajnálom...:-)

Előzmény: f_zsolt_01 (14801)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 14801
Szép, mindkettő! :DD mire használod??? :P
Előzmény: yeahhh (14797)
yeahhh Creative Commons License 2008.10.02 0 0 14800

Igen, méreteihez képest abszolút használhatónak tűnik. Mondjuk, ha rendesen ráfogok, a kisujjam már "üresben van", de így is kellemes a fogása, hála a gumírozott markolatrésznek (is).

A Bill Moran meg...hát lerosáltam a bokámat:-) Nagyon tetszik - sokáig studíroztam, hogy melyik pengeformájút válassszam, de úgy érzem, jól választottam.

Jó lenne már kilábalni a Spyderco-mániából:-), de nem megy. Van még egy jelölt..., ja, meg ez is... Beteg-e vagyok?:-D

Előzmény: H_G (14798)
Bk 098 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 14799
Nem. Én veszprém megyei vagyok.
Előzmény: Warinsky (14796)
H_G Creative Commons License 2008.10.02 0 0 14798
És tényleg olyan jó fogású a Koji Hara, amilyennek látszik? Rettentő elegáns kis kés, kár, h. nem jobb acél (persze ennyi pénzért jó) és h. nincs lanyard-furat...

Előzmény: yeahhh (14797)
yeahhh Creative Commons License 2008.10.02 0 0 14797
Most érkeztek, a Zújvilágból - repes az én szívem:-)
Warinsky Creative Commons License 2008.10.02 0 0 14796
Kicsit off... Bk 098... nem ismersz te egy bizonyos Poór Sándort, Tiszaújvárosból?
Előzmény: Bk 098 (14795)
Bk 098 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 14795
Warinsky Creative Commons License 2008.10.01 0 0 14794
Mentségemre szolgáljon tudatlanságom. Nem mozgok olyan otthonosan a kések világában, mint itt oly sokan. Elnézést a magyar gyártótól.:) Nincs szándékos utalás, ha még a forma is hasonló, akkor az pusztán a véletlen műve.
Előzmény: tantoknife (14769)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 14793
...hahó, ha jól látom 10-18 eFt közt már volt ott kés, ha meg megveszik a késeit akkor nincs túlárazva max te nem tudod/akarod megfizetni. Mit teszel? Gondolom keresel mást...hol itt a probléma?
Előzmény: Boarhunter (14787)
tantoknife Creative Commons License 2008.10.01 0 0 14792

Alapvetően  egyet  értek  Veled  a  véleménynyilvánítás  tekintetében.

Ár:

a  meghirdetett  ár annyi,  amernnyiért  el  akarja adni,  eladási  ár  az,  amennyiért  eladja  ténylegesen.

Véleményt  lehet  mondani,  kell  is, mert  vannak  kevésbé  felkészültek  ezen  a  téren, de  végül  is a piac, a vevő    dönt.

Tanto

 

Előzmény: Boarhunter (14786)
Boarhunter Creative Commons License 2008.10.01 0 0 14791
Azért az asszociációid eléggé beszűkültek. ;)
A f@szt! :-)))
Előzmény: altefnegy (14788)
Boarhunter Creative Commons License 2008.10.01 0 0 14790
és felveszel egy Tracker-replikát az asztaláról, nem fogja letagadni, hogy replika.
Nyilván...azt a csúfságot a legenda nélkül a büdös életbe nem tudná eladni... :-)
Előzmény: finucci02 (14789)
finucci02 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 14789

Ami az árakat illeti, csak azt tudom mondani, hogy nézd át azt a honlapot mégegyszer alaposan.

Ha pedig odamész hozzá valamelyik vásáron, és felveszel egy Tracker-replikát az asztaláról, nem fogja letagadni, hogy replika.

Előzmény: Boarhunter (14787)
altefnegy Creative Commons License 2008.10.01 0 0 14788
Azért az asszociációid eléggé beszűkültek. ;)
Előzmény: Boarhunter (14777)
Boarhunter Creative Commons License 2008.10.01 0 0 14787
Azzal van gond, ha valaki lemásol egy kést, és azt a saját dizájnjaként tünteti fel. Az tényleg pofátlan koppintás, de ő ezt nem teszi.
Nem láttam, hogy akár a 25-ösnél, akár a 44-esnél jelölné, honnan az ötlet...
Az árral meg az a helyzet, hogy a többi késkészítő hasonló anyagokból készülő termékeihez képest éreztem pofátlanul drágának.
Előzmény: finucci02 (14784)
Boarhunter Creative Commons License 2008.10.01 0 0 14786
Tanto, kicsit elragadott az indulat finucci sorai miatt...EZ nem az a hely, ahol elhallgattatjuk azokat, akik kritikával élnek valami iránt...
Vojkó...leírtam alant...
Replika. Mint említettem, nekem is van. Az első "komoly" késem egy white hunter replica by Tumpek Feri. De az, hogy valaki ezeket a késeket felteszi a saját gyártmányai közé, ráadásul nem írja oda, hogy miről koppintotta, elég nagy pofátlanság.
Előzmény: tantoknife (14785)
tantoknife Creative Commons License 2008.10.01 0 0 14785

Hello

Azért  ha  több  időt  szánnál  az oldal megismerésére (kevés az  idő, tudom, emiatt  informállak  itt)  ott  sem mindenki  nyalogatja  egymásét  fényesre,  még  ha  emiatt   nem  is  kerülsz   a  gyártó  szíve  közepébe.

Engem  ez  nem zavar, hogy ki  szeret -  ki nem, nem vágyom  extra  benyalt  kedvezménykre  sem .....    ezért  nyugodtan  megmondom   a véleményemet,  korábban  is,  most   is.

Vojkó: 

rendeltem  a nagy  bicskarendelési hullámban, nem  tetszett,  nem vettem át.  Módosítottam a mérteket, de mivel  nem lett  visszaigazolva,  és nem tetszett, lemondtam.  Ez  csak a korrektség  kedvéért.

Replika:

ha  csak  a  Vojkó,  vagy  a  portálról  a  Kilden vagy  a Hegyessanyi  vagy  mások  lennének  a  világon  az első  replikagyártók,  megérteném  kifakadásodat,

de  kés  témában (mint  a  divatban )  szinte nincs  új  a nap  alatt,  tehát  valamikor  valaki  elkezdte  a  koppintást, a replikát  ... a többiek, ma  érkezők  ha  valami  bevállt  és  eladható,  akkor  gyártják.  Az  eredeti  többrétegű  anyaggyártás  első  valamikori  feltalálója  az  aki  "A"  jogosult  ... a  többi  utánna következő  pedig  koppint,  replikázik......

Tanto

 

Előzmény: Boarhunter (14777)
finucci02 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 14784

Akkor beszélgessünk!

Semmi gond azzal, ha valaki replikát készít. Azzal van gond, ha valaki lemásol egy kést, és azt a saját dizájnjaként tünteti fel. Az tényleg pofátlan koppintás, de ő ezt nem teszi.

 

Valóban van túlárazott (vagy túlárazottnak tűnő) kés a honlapján. Azonban egy kézzel illesztett, ívelt vagy vésett bakni, kézi vésetekkel díszített penge nem olyan egyszerű dolog. Gondolj bele, hogy ha te készítenéd el, te mennyit kérnél érte? A damaszkokat amúgy nézted?

 

Az ízlésről pedig nincs értelme vitát nyitni, ami neked giccses, másnak lehet szép: "De gustibus non est disputandum"

 

 

Előzmény: Boarhunter (14782)
finucci02 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 14783

Jól értetted, csináltattam, és azért, mert nekem is tetszett, és érdekelt. :-) Az eredetit pedig igen nehéz beszerezni.

Eddig még csak a saját bőrtokjának elkészítésekor teszteltem, de ügyes kis vas, nagyon precíz vágásokhoz tökéletes.

 

A finucci nicknév, azt nem kell nagybetűvel írni, de azért köszi :-)

Előzmény: rozsdásbökő (14780)
Boarhunter Creative Commons License 2008.10.01 0 0 14782
Nem gondolom, hogy ide elsősorban problémamegoldani járnak a userek. Inkább csak beszélgetni...
És, hogy erősen ontopic maradjak, igencsak kinyílt a bicska a zsebemben amikor megnéztem a csávó oldalát. Keresgéltem a belépőszintű anyagokhoz képest pofátlanul drága giccsek és koppintások közt valamit, ami a "mester" igazi énjét megmutatná...de rá kellett jönnöm, hogy azt az "igazi ént" épp a giccsek és pofátlan koppintások mutatják meg...
Különösen tetszett a tracker és a white hunter replica...mert az, hogy elkészít két ilyen "ikon"-t, hát lelke rajta, nekem is van white hunter replicám...de az, hogy kiteszi az oldalára...gyertek csávók, rendeljetek...hát az elég erős.
Előzmény: finucci02 (14778)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!