Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.12 0 0 13083

Először nagyon megszenvedtem a húzat felhúzásával.Ma már pik pak megy.Totál kinyitom a cipzárt, szétterítem a húzatot a földön, mint egy lepedőt, ráhelyezem a matracot és körbehúzom a cipzárt.

Eleinte félig behúzott cipzárnál próbálkoztam, mint mikor egy paplanhúzatot húznak fel. Rémálom volt!

A dormeonál is ilyen összemenős anyaggal árulják, mondta az eladó, hogy volt ilyen panasz.

 

Jó lehet még a frotil húzat is.

Frotil,körbe gumirozott lepedöt húzok rá, így azért nem kell sűrűn mosni.

Előzmény: porcika88 (13081)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.12 0 0 13082

Olyat kell nézni, amiben van némi műszál vagy valamilyen elasztikus anyag.És alacsony hőfokon mosni.

Előzmény: similis (13079)
porcika88 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 13081

Enyémen meg olyan huzat volt ami eltekeredett. Kb agytubát kaptam tőle, hogy állandóan tekeredett a zippzáros huzat a matracfeltéten. És visszaigazgatni egy élmény volt, mert tapadt rá. De ha nem igazgattam, akkor pár nap 1 hét mulva a zippzáros rész keresztben alattam volt a fekvőfelületen. Ez jysk matrac volt a wellpur. 

Előzmény: Törölt nick (13077)
Flower2000 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 13080

Jó az annak, akinek szabad. Nekem nem szabad mert már műtöttek. Orvos tudja csak kinek jó, kinek nem.

Előzmény: portug (13078)
similis Creative Commons License 2015.12.12 0 0 13079

Huh, de azt honnan tudod h melyik huzat olyan?

Előzmény: Törölt nick (13077)
portug Creative Commons License 2015.12.12 0 0 13078

Ti már annyi indent próbáltatok...valakinek valami tapasztalata a súlyfürdőről? Azt mondta a gyógytornászom, nagyon hatásos az is....

Előzmény: Törölt nick (13077)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.11 0 1 13077

Néhány éve használom a 6- os memoryt. Én is jó minőségű kemény matracra vettem, hepe-hupásra nem is javasolnám, mert felveszi az alakját, nem kompenzálja. Viszont pobt ez a tulajdonsága jön jól a gerincnél. A kemény alátámasztás viszont kell.

Az a 6 cm pont elég arra, hogy oldaltfekvéskor a derék meg legyen támasztva. Én nagyon szeretem.

 

Amire figyelni kell az a húzat. Az egyik ismerősöm olyan anyagból vette, ami összement.

 

Előzmény: similis (13076)
similis Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13076

Azokat kérdezem akik használnak memory-s fedőmatracot/matracot, hogy milyen az nekünk gerincproblémával küzdőknek?

4 vagy 6 cm fedőmatrac vásárlásán gondolkozom, a mostani matrac, jó minőségű, viszonylag kemény darab, erre szeretném tenni.

 

De nem tudom hogy egész éjszaka után is olyan jó érzés-e mint próbaképpen, vagy darabokra törve kelnék ki belőle reggel :)

 

porcika88 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13075

De ha ülésre használod mint én munkában, akkor szuper, hogy nem kell félned minden mozdulatnál nehogy kiguruljon alólad, mivel kezed eleve foglalt a billentyűzet miattt. Másik érv: amig nem volt gyűrű, és leszálltam róla hogy menjek valahova, sokszor a kollégáim " fogták be" mert elgurult a helyéről. Harmadik érv: vannak olyan gyakorlatok aminél háttal kell ráfeküdni és úgy csinálni kezeiddel gyakorlatokat. Na ez ép gerincnél is figyelmet igényel, de egy eleve érzékenyebbnél életveszély, ha netán nem figyelsz maximálisan él elveszted egyensúlyod és kigurul alólad az L- es labda. Jó nagyot lehet esni. Nekem gyógytornászom nagyon hasznos dolognak találta. Mivel a funkciója megmarad. Nem gurulni kell vele, hanem rajta űlve egyensúlyozni. 

Előzmény: kheiron (13047)
Bubuca Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13074

Azt meg erdemes megfontolnod, hogy sok gyogyszernél 10-14 napos kúrátt javasol az orvos, hogy érvényesüljön a hatás...szoval erdemes követni a javaslatot. Az idegsebészek az isiasz infuziot javasoljak sokszor, mert sokszor hatásosabb mint a gyógyszerek - de annak is megvannak az ellenjavallatai..sokszor elkerülhetetlen kicsit kiserletezni...mert nem mindenkiel egyforman hatnak a gyógyszerek.de egészséges fiatal embereknel nem folyamatos szedèssel nem szokott gond lenni...es ha sikerul a gyulladast visszaszoritani..gyorsulhat a felepules..

Előzmény: GoldenWolf (13073)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13073

Koszi a valaszt,nekem ebredeskor szokott fajni a fekves miatt gondolon,mert felallni nehezen birok elsore,ezert mikor felebrdek eloszor ulok tiz percet,es nem hirtelen faj hanem folyamatosan percek alatt fokozodik egy olyan szintre hogy le kell ulnom.A leulessel sosincs gond,a reumatollgus biztos benne hogy gyulladas okozza,az mr meg nem mutatott ki semmit ezzel kapcs,szoval teljesen tanacstalan vagyok,max elkezdem szedni par napig aztan ha nem hasznal semmit abbahagyom,nem kaptam magas dozist,3x4 mg naponta,de azert felek a mellekhatasoktol..:/

Bubuca Creative Commons License 2015.12.11 0 1 13072

Ėn azt szűrtem le a dokiktól, h az alapjan is ítelik meg, h gyulladásos vagy mechanikai alapú a fájdalom oka, hogy miképp fáj. Ha pl ébredés/terhelés/mozgás elött fáj, akkor nagy esélyel van gyulladás. Terhelés hatására persze mindket esettben rosszabb szokott lenni.amikor egy sérv kiszakad - legtöbbször valami gyulladás lesz, mert más a szövetek összetétele kivül és ami kikerül a porckorongból. Azért szokták sok esetben javasolni a gyulladáscsökkentőt egy ideig,mert rövid tavu szedesnel kevesebb a vesztenivalo mint az esetleges javulas...persze ebben is lehet ezerféle kitétel etc

Előzmény: GoldenWolf (13071)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13071

Ertem,gyogytornaval lehet kezdeni valamit a kiszakadt resszel ?ez az egesz nyomaszto ,nagyon parazok,remelem egyben is marad a porckoronng..dokim Medrolt irt fel,nem kezdtem el meg szedni,meg egyebkent nem lenne felesleges ha az mr nem mutatott ki gyulladast?vagy attol meg lehet?

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13070

Ez nagyon jó! Tornázz tovább, de semmi görcs.☺

Előzmény: Edo87 (13066)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13069

Kiszakadt, de a porckorongról nem vált le darabka.

Egyben van!

 

Előzmény: GoldenWolf (13065)
portug Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13068

De jó Edo, meg az is, hogy lelkileg jobban vagy!! Örülük Neked:)

Előzmény: Edo87 (13066)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13067

Na az jo hor!:) remelem igy is marad.

Előzmény: Edo87 (13066)
Edo87 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13066

Kepzeljetek el, ugye kedden voltam a McKenzien ahol kozolte h sajnos nem segit, muteni kell. Masnapra sikerult elengedjem az egeszet, belenyugodtam es onnantol kezdve jobban erzem magam. Masnap csodalkoztak h kitudom huzni magam, nincs olyan fajas a labamba, konnyebben jarok. Tul gorcsosen akartam, stresszeltem a tornaval is, h sikerulnie kell, eroltettem. Most sokkal lazabb vagyok es ettol sokkal jobban erzem magam.  Valoszinu igy is mutet lesz jovore, de legalabb az unnepeket kicsit konnyebben toltom. Ha pedig csoda tortenne akkor nagyon boldog leszek. 

GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13065

Megijedtem,,azt hittem a rostos gyuru atszakadasa egyelo a kiszakadt servvel azt pedig ugy tudom nagy szazalekaban mutik.

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13064

Az gyakran átszakad.De nem indikációja a műtétnek.

Orvos! Gyógytornász!

Előzmény: GoldenWolf (13063)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13063

Uhh,akkor elkerülhetetlen a műtét?

Előzmény: Törölt nick (13062)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13062

A szűkületet nemcsak a sérved okozza, van ami még rásegít.Kisizület.

Több probléma van itt.

A sérved nyomja mindkét oldali gyököt, a porckorong rostos gyűrűje átszakadt.

Gondolom beszélsz majd egy idegsebésszel.

 

Előzmény: GoldenWolf (13061)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13061

Szerintem a leg logikusabb magyarazat a fajdlamamra a nagy sérv ,hiszen ha nem lenne serv nem szukitene be a gerinccsatornat,ez a legvaloszinubb szerintem,más meg okozhat ilyen jellegu fajdalmat az en esetemben?Mikor vege lett az mr-nek megkerdeztem az asszisztenst lat e valami erdekeset es csak a hatalmas servet emlitette meg ,biztos benne hogy attol faj.Kesobb megprobalok kepet felrakni.

poroly2 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13060

Hát jah, itt kb. fél tucat dolog van ami fájhat, mr és ct alapján. :/

Gyerekkorban nem tűnt fel senkinek a gerinced, nem kaptál rá kezeléseket, terápiát?

Képet tölthetnél fel, úgy jobban el lehet képzelni a problémát.

Előzmény: GoldenWolf (13058)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.12.11 0 0 13059

Bizony, ez fájhat!

csunya nagy sérv

Előzmény: GoldenWolf (13058)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.10 0 0 13058

Sziasztok!Megcsinaltattam az mri-t,

 

Laposabb lumbalis lordosis.A csigolyak alakja ,magassaga jeladasa szabalyos. Az LIV-LV.discus lelapult,a tobbi porckoronghoz kepest dehidratalt,rajta szeles alapu kozepvonali hernia abrazolodik,mely jobb tulsullyal mindket oldalon a recessus laterlisban az 5os gyokkel erintkezik,azt komprimalja. Az elvaltozasban bal oldalon az anulus fibrosusuon konturmegszakadas lathato ,itt a T2 jelfokozadas figyelheto meg. Az elvaltozas a durazsakot jelentosen komprimalja,a terszukeletet kisizuleti megnyulasok tovabb fokozzak.A kisizuketben folyadek jeladas mutatkozik e segmentumban.Egyebkent a porckorongok jeladasa ,magassaga megtartott.Az Liii-LIV es a presacralis segmentumban enyhe..Korkoros kiboltosulas eloboltosulas lathato gyoki kompresszio nelkul. A conus medullaris az LIes csigolya felso zarolemeze magassagaban vegzodik,szabalyos morfologiat es jeladast mutat.

Orvosi velemeny:Discopathia et hernia disci intervert .LIV-LV jobb tulsulyu ketoldali L5 gyoki compressio,analus fibrosus ruptura,protrusio disci intervert . LIII-LIV es LV-S1.

  

Kerdes,a fent leirtak okozhatnak eros fajdalmakat annak ellenere hogy semmit sem emlit gyulladasrol ami fura,gyulladas nelkul is fajhat ennyire??

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.10 0 0 13057

Ez így van, de a tünetmentességet el lehet érni egy jól megválasztott mozgásformával. Persze, jobb lett volna megelőzni, de a gyerekkor már odább van.

Egyébként a tünet nincs egyenes arányban a deformítás mértékével.

 

A lényeg a mozgásban van, a módszer nyilván különböző.

 

 

Előzmény: Dávid1224 (13056)
Dávid1224 Creative Commons License 2015.12.10 0 0 13056

Köszi, végigcsináltam egy tornát, de hajolgatásokkal nem fog a gernc íve változni, csak növekedéskor változik, ezért kell fiatalon megerősödni, hogy jó irányba nőjjön.

Előzmény: Törölt nick (13054)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.10 0 0 13055

Édesapád úgy feküdjön, mintha hátra esett volna egy székkel. Ez tehermentesíti azt a részt.

Előzmény: csikos.kinez (13053)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.10 0 0 13054

Én nem mondtam, hogy könnyű dolgod van, sőt nagyon is nehéz.Ha a labdán háton fekszel és úgy formázol egy C betűt, az biztosan nem jó neked, mert nem púpot kell eltüntetned, hanem a kyphosist kell vissszaírnod. Az ágyéki görbületre persze jó, de ez a gyakorlat kihat a hátra is.És ettől van nehéz dolgod.

Értem én, hogy erő, de a rossz írányban való erősítés fixálja a meglévő helyzetet.

A fűrészelés jó, mert nem függőlegesen terheli a gerinced. A plank is jó, de csináld oldalra is, a konvex oldallal ellentétes oldalon.

Érdemes erősíteni a horpaszt is, mert ez az izom felfut a gerincre (támadó állás, kezek nem a talajon, hanem felfele nyújtózva).

Jó lehet neked  még a széktartás, a lefele néző kutyapóz, az oldalsó hátizmokra a háromszögállás (trikonászana).

A jógában egyszerre van jelen az erő és a hajlékonyság. Keress olyan gyógytornászt, aki jógaoktató is. Almásy Csillának pl. a fekvőtámasz a mindene.Annak mindenféle változata.

A labdán sok gyakorlatot lehet végezni, plankot is.

Sok képet, infót találsz az FB-on, ha felmész Almásy oldalára: gerinckoncepció.

Előzmény: Dávid1224 (13051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!