Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122414

Én sem mindig használom bootmanagert, de ebben is igaza van, ha nem érted, akkor kár.

 

Mondjuk én megtehetem, hogy ne használjak, egy partíción egy OS-em van, és nem döntöm össze a harmadikat, nincs kontaktos mobilerackem, ha bootolok, akkor mindegyik a c: driveról bootol, de ha összedöntöm, akkor nem jövök ide sírni, hogy én a c:-t akartam formázni és a D:-t meg az e:-t formáza, vagy piros, azt sem tudja mire mit nyom és találjuk ki? Gorcsev legalább következetes, működik is. Úgyis szerettek szopolni.

Előzmény: Doky586 (122411)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122413

Ne erőlködgy, öcsisajt.

Ja, és ne hazudgy, mer' azt utálom.

Előzmény: Doky586 (122411)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122412

"Mindegy, én is leírtam az érveimet"

Nem láttam...

 

"szerintem kicsit vaskalaposan fogod fel a dolgokat, úgyhogy kár is ezen vitázni"
Így van, kár vitázni.

A ti módceretekkel az egymástól független rendcerek telepítése/mozgatása/törlése a többi rendcert is befolyásolja, ill. nagyon könnyen működésképtelenné teszi. A másik módcer meg nem.

Ez egy qrv@ egycerű és vitathatatlan tény, nemhogy kár, de nem is lehet róla vitázni.

 

"épp a letisztult, egyszerűsített megoldásokat kedvelem"

Nohát, pont olyat mutattam.

 

"Az te csak belemagyarázod, hogy túlkomplikált, nem logikus stb."

Hmmmm.

Én letörlök egy oprendcert, rebutálok oszt' indítom a másikat.

Te letörölsz egy oprendcert, oszt' nekiállsz offlájn regeditelni, stb.

Maradgyunk annyiba', hogy ez a kijelentésed viccnek igen sz@r vót, komolynak meg még inkább.

Előzmény: Törölt nick (122408)
Doky586 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122411

tehát go to 122394

 

A magyarázatot meg is kellene értenie akinek írom. Sajnos te nem tartozol azok közé akik meg tudnák érteni.

érveket pedig nem használsz, csak kijelented dolgokról hogy ostobaság...

Előzmény: Gorcsev (122405)
DMA Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122410

Mozilla about:config-ra menj és keress rá a nevére és dobáld ki onnan is.

Előzmény: kürtök (122399)
panabubus Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122409

Köszönöm, megoldódott. Az volt a hiány.

 

(tyütyüke-nek is kösz'.)

Előzmény: Törölt nick (122404)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122408

Mindegy, én is leírtam az érveimet, szerintem kicsit vaskalaposan fogod fel a dolgokat, úgyhogy kár is ezen vitázni.

 

Nyilván én sem vagyok önmagam ellensége, épp a letisztult, egyszerűsített megoldásokat kedvelem. Mint amikor például valamilyen áramkört tervezek, számítógépes téren is hasonlóan törekszem a praktikus, egyszerű megoldásokra. Az te csak belemagyarázod, hogy túlkomplikált, nem logikus stb. Holott valójában igen egyszerű dolgok ezek.

 

Az lehet, hogy fórumon néha nehezebb átadni, csak ez tipikus példája annak, amikor valamit sokkal egyszerűbb megcsinálni, mint elmagyarázni.

Előzmény: Gorcsev (122405)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122407

Nem 'kell', de néha jó ürügy... ;-P

Előzmény: Mazsigazdi (122402)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122406

Csak éppen meg is tudgya indokolni....

És te? :-O

Előzmény: Doky586 (122394)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122405

"szerintem nem is érdemes komolyan venni az ilyen beszólásokat, amikor lényegében gondolkodás nélkül ugatsz le dolgokat"

Tudod, vannak dolgok/eljárások/alapelvek, amiket egy bizonyos gyakorlattal/tapasztalattal az ember már (újabb!) gondolkodás nélkül, csípőből/kisujjból/séróból csinál/mond.

"Egyáltalán nem ördögtől való gondolat ugyanis, amikor az Ntldr rendszertöltőt bootmanagerként használom fel"

Nem az, tényleg. Csak éppen fölösleges.

Ja, és ostobaság, azaz minden józan meggondolásnak és logikának gyökeresen ellentmond.

 

"Miért is kellene valamilyen, általad gyakran szajkózott bootmanagert külön telepíteni, amikor szinte adja magát egy kéznél lévő, "gyári" megoldás is?"

Azért, amit már milliószor elmondtam, és ami miatt itt is meg más fórumon is rendceresen gyönnek ríva az emberek: történik/csinál vmi(t) az egyik rendcerrel, erre összedől (ill. elérhetetlenné válik) a másik/többi is.

 

"Aminek még az is előnye, hogy nem módosít sem MBR-t, sem bootszektort, tehát ezekhez nem kell piszkálni."

Ez mitől is előny? =:-O

Módosít helyette adott esetben egy olyan rendcert, amihez az égvilágon semmi köze nincs! Ha pedig rendbe akarod tenni, sokkal bonyolultabb eszközökre/eljárásokra van szükség, mint egy pici kis bm hibája esetén, amit pikk-pakk, standard és ingyenes eszközökkel tudc fixálni: pl. fogsz/pillanatok alatt gyártasz egy tetcés szerinti/épp kéznél levő (tehát nem rendcerspecifikus!!) toolt (install/live/recovery, tökmindegy), aktívra állítod az indítani kívánt rendcert és violáááá....*

 

"Az a vicc, hogy mintha leragadtál volna ezen a "bootmanager" szinten"

Nem ragadtam le, csak éppen még nem mondtak jobbat...

 

"amin én már régen túlléptem. Régebben ugyanis nekem is ez volt a bevett szokásom, de már 10+ éve annak. Azután rá kell jönni, hogy valójában felesleges erre külön programokkal szórakozni, mert minek."

Minek? Ne röhögtess má'...

Annak, hogy egy összekavarodott indítási nehézség megoldási útmutatója ne féloldalas litánia legyen hatezerféle variációval (pl. attól függően, milyen sorrendben raktad föl az érintett rendcereket), amilyeneket írtál, hanem *párperces-gombnyomásos rutineljárás.

"Még érdekesebb dolgok derülnek ki, ha megnézzük a Vista / Win7 kernelindítóját, amivel már nem csak más partíciókat, vagy Vista-alapú kernelt lehet betölteni, hanem állítólag ISO és VHD lemezképeket is, bár ezzel még én sem próbálkoztam eddig."

És? Ezt más is tudgya, hogy jön ide? :-O

 

"Azt sem kellene leugatni, hogy miért vázoltam fel pont azt a megoldást, amit, ha nem ismered a pontos körülményeket, ami régebbi alaplapok egyik fogyatékosságából adódó kényszerítő körülmény volt, amivel magam is találkoztam"

Miből gondolod, hogy én nem találkoztam vele? :-O

'Leugatva' pedig azért lett, mert még az adott sanyarú körülmények között is messze van az optimális megoldástól.

Előzmény: Törölt nick (122392)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122404

A .NET Framework verziója nem megfelelő.

Tedd fel azt, amelyik a működő programos gépen van.

Előzmény: panabubus (122400)
tütyüke Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122403
Előzmény: panabubus (122400)
Mazsigazdi Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122402

Jó, hogy mondod, ittam is egyet... ;-))

Vagyis Neked ehez már figyelmeztetés kell ?

Komoly bajok vannak ott akkor :))

 

Előzmény: Gorcsev (122391)
kürtök Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122401

Érdekes a nicked...

Előzmény: lédús lárva sarja (122393)
panabubus Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122400

Sziasztok!  MIvel egyértelműen vindóz-hiba lehet, talán nem offolok itt ezzel a kérdéssel.

 

(A kép ugyanaz mint amit a rádiós topikba betettem, de a szöveg nem, így talán nem sértem a szabályzatot :))

 

Tehát: Windows XP Professional, Fujitsu Siemens  Lifebook, S6120.  Azonos programról van szó, az asztali gépen kielégítően működik, op.rendszer ugyanaz.  A laptopon viszont a program elindításakor  ez jelenik meg ami a képen látható, és bármit próbálok nem engedi elindítani..:S

 

 

Kínomban már két verziót is rátoltam a notira a VisualC++  -ból, hátha azért anyázik.  Semmi változás.

 

Egyelőre az is jó lenne ha az oka lehetne tisztázott.

 

(Amire még gondoltam:  az asztali az 2,4Ghz Intel,  a noti 1,6 GHz Intel   amott 2 GB RAM,  a notin 1 GB RAM.  Videókártya mindkettőben gagyi alaplapi integrált,  WOW nemigen menne róla :)

 

A program az  a SDRSharp névre hallgató, DVB-T   sticket rádióként használó  alkalmazás..:S    Itt megy, amott nem...

kürtök Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122399

Nekem  is lejött, én sem tudok tőle szabadulni, pedig elvileg eltávolíttam, és a mozillában is töröltem.

Előzmény: DMA (122395)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122398

Közben beugrott, az ISO inkább arra van, hogy például XP-ben is alapból látható legyen a lemez tartalma, ami egyébként gyári lemeznél nem is látható, csak egy kis szövegfájlt mutat, ami arról tájékoztat, hogy a lemez UDF-fájlrendszert tartalmaz. ISO-nélkül még ez sem látszana.

 

Telepítés közben (amikor a lemezről indítjuk a gépet) viszont gondolom nem szükséges az ISO, mert akkor elég, ha az UDF él rajta.

Előzmény: Törölt nick (122397)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122397

ISO Level 2 fájlrendszert kellene beállítani, ami támogatja a nagyobb fájlokat is:

 

http://www.windowsvalley.com/how-to-create-windows-7-bootable-dvd-using-nero/

 

Bár valószínű, a telepítő dolgozna ISO nélkül is, csak UDF-ben. Optikai lemezre ugyanis többféle fájlrendszert fel lehet írni, ugyanazon adatok nyilvántartásához, ami növeli a kompatibilitást, és a megbízhatóságot is, ha egyik sérülne. De más (Linux-alapú) indítható lemezek is tudnak tisztán UDF-ben működni, így gondolom ez is.

 

Mindenesetre abból nem lehet baj, ha teszel még rá ISO-t is, elfér.

Előzmény: lédús lárva sarja (122393)
tütyüke Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122396
Előzmény: DMA (122395)
DMA Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122395

Sziasztok!

 

Ismerős valakinek ez?

Hogyan lehet tőle megszabadulni?

 

Valami sweetim izé...

 

Doky586 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122394

Gorcsev mindent ostobaságnak tart amit nem ő javasol...

Előzmény: Törölt nick (122392)
lédús lárva sarja Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122393

Sziasztok! Abban az ügyben kérném a segítségeteket, hogy Nero8-cal hogyan lehet UDF-es Win7 boot DVD-t írni? Ugyanis amikor áthúzom a megírandók képernyőfelére a megírandó dolgokat, a következő üzenetet kapom: Előre is köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 122392

Totális ostobaság.

El köll szeparálni a két(/több/sok) rendcert oszt' jónapot.

 

Tegnap erre külön nem tértem ki, szerintem nem is érdemes komolyan venni az ilyen beszólásokat, amikor lényegében gondolkodás nélkül ugatsz le dolgokat. Mintegy csípőből tüzelve, ahogy mondani szokás.

Egyáltalán nem ördögtől való gondolat ugyanis, amikor az Ntldr rendszertöltőt bootmanagerként használom fel, vagy használom ki, ahogy jobban tetszik. Mivel tulajdonképpen az is, hiszen nem csak NT-kernelt képes indítani, hanem a bootszektor másolatán keresztül bármit, ami a lemezen van, legyen az Linux stb.

Miért is kellene valamilyen, általad gyakran szajkózott bootmanagert külön telepíteni, amikor szinte adja magát egy kéznél lévő, "gyári" megoldás is? Aminek még az is előnye, hogy nem módosít sem MBR-t, sem bootszektort, tehát ezekhez nem kell piszkálni. Nyilván erre vissza tudsz vágni, hogy más bootmanagerek sem mindig. Csak az más, ez meg adott.

 

Az a vicc, hogy mintha leragadtál volna ezen a "bootmanager" szinten, amin én már régen túlléptem. Régebben ugyanis nekem is ez volt a bevett szokásom, de már 10+ éve annak. Azután rá kell jönni, hogy valójában felesleges erre külön programokkal szórakozni, mert minek.

Még érdekesebb dolgok derülnek ki, ha megnézzük a Vista / Win7 kernelindítóját, amivel már nem csak más partíciókat, vagy Vista-alapú kernelt lehet betölteni, hanem állítólag ISO és VHD lemezképeket is, bár ezzel még én sem próbálkoztam eddig.

Azt sem kellene leugatni, hogy miért vázoltam fel pont azt a megoldást, amit, ha nem ismered a pontos körülményeket, ami régebbi alaplapok egyik fogyatékosságából adódó kényszerítő körülmény volt, amivel magam is találkoztam, nem csak a fórumozó. Végül itt láthatóan egy floppy-lemezen keresztül működött neki, de nyilván HDD-n keresztül is megy. Illetve még jobban, tekintve a floppy hátrányait (lassú, kopik, vagy nincs).

Előzmény: Gorcsev (122351)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.28 0 0 122391

Jó, hogy mondod, ittam is egyet... ;-))

Előzmény: smith (122389)
Gorcsev Creative Commons License 2012.11.28 0 0 122390

Mikor hogy...

Előzmény: Törölt nick (122388)
smith Creative Commons License 2012.11.28 0 0 122389

Mondjuk ha elfogy a söre, akkor majd nem is lesz az.

Előzmény: Törölt nick (122388)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.28 0 0 122388

Jézusatyaúristen.

Ti mind abszlúte komolyan veszitek magatokat?

(Mammuthajcsár úr. Te ennyire nem lehetsz béketűrő.)

srf Creative Commons License 2012.11.28 0 0 122387

A pacák nyilván valami áprilisi tréfa, csak elkésett kicsit. :)

Előzmény: giovanni54 (122386)
giovanni54 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 122386

Rendesen meglepték a topikot az értelmiségiek.

Hogy egy magát fejlesztőnek nevező ne ismerje ma magyarországon az F1 funkciógombot, az sokat elárul.

 

Meg az utóbbi 2 hét diskurzusa is.

 

Azt hiszem, hogy a cipész, meg a kaptafa most sem egy helyen van, ráadásul szabót is rosszul választott.

 

 

Előzmény: Jahno (122384)
Vgyuri Creative Commons License 2012.11.28 0 0 122385

Hja, hogy írva vagyon. És pláne kicsi betűvel ... :- ((

Én azt mondtam, hogy 'kérdőjel ikon nincs", és az igaz :-))

Előzmény: Gorcsev (122383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!