Keresés

Részletes keresés

tooommm0013 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4161

Értem én amit mondasz. Az ár amit írtam azt kimondottan a magyar óriásra vonatkozott. Mert, ha nekem fontos az, hogy ez a nyúl fönnmaradjon, elterjedjen és ezért erőfeszítéseket teszek, akkor ne a tenyészállat árán bukjon meg a dolog.

 

Más fajtáknál más a helyzet. Mert ritka fajtáknál valóban sokba kerül a vérfrissítés beszerzése. És néha többe a lé mint a hús (értsd utazás stb.) De mondjuk a 8-10 000 Ft (akár több )is lehet reális ár egy kiállításon már jól szerepelt nyúlér. De egy fiatal állatér, amiből még azt sem tudjuk, hogy anya/bak lesz vagy csak vasárnapi ebéd nemhogy azt, hogy ténylegesen milyen minőségű nyúl... Hát az nem biztos hogy sokat ér. Persze itt is sokat számít az, hogy honnan jön a nyúl. Mert nyilván többet ér egy olyan tenyésztő nyula, aki rendszeresen és jó eredményekkel szerepel kiállításokon ráadásul elkötelezte magát egy-két fajtánál. És akkor itt szó nem volt tetoválásról, papírokról. A megvásárolt nyúl magas ára még nem garancia a minőségre. És nem akarlak megbántani, tényleg ne haragudj téged hozlak példának, de te is drágán vettél tenyésznyulakat, a legjobb szándékkal és bizalommal, sőt majd egy éve, már a szaporulatot kínáltad eladásra (Ferivel volt is vitád ezügyben), de (ugyan tényleg nem a te hibádból) valószínűleg nem azt kapták volna a vevők amire számítanak. Mert mint mondtad nem a kívánalmaknak megfelelő volt a testtömegük a nyulaidnak és gondolom a szaporulatnak sem.

Ezt csak azért írtam, hogy minden fiatal állat zsákbamacska, de a tenyésztő több éves, vagy évtizedes tapasztalata lehet egyfajta biztosíték a minőségre. Mert akinek már egy fajtával összekapcsolják a nevét és eredményesen állít ki az gondolom vigyáz a jóhírére. És megint személyeskedek, de ha castor rx nyulat szertnék venni és számítana a minőség akkor Pet89-et keresném. Nem Mátrai Józsibácsit aki pedig aranykoszorús tenyésztő (remélem jól írtam a nevét), de nála mást keresnék.

 

Nem akarok senkit megsérteni és kérem mindenki így olvassa! Most kezdődnek a szakmai viták.

;)

Előzmény: Texas Chris (4160)
Texas Chris Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4160
Nem is tudom, hogy hol válaszoljak az általad felvetett témára. Akkor most itt megteszem, elmondom az én meglátásom.
Sajnos nagyon jól látod, a nyúltenyésztés nálunk halott, de nem csak a nyúl tenyésztés, hanem általában mindenféle állat tenyésztés. Sőt a kiskertekben sem termelik már meg az emberek a zöldségeket, gyümölcsöket. Mondván nem éri meg, mert a multikban mennyivel olcsóbban meg tudják venni egész éveben és nem kell vele vesződni, nem kell a drága permetszert megvenni.......... A minőség már nem számít, hogy az csak T...o gazdaságos, import, egészségtelen szar.
A környékünkön nagyon sokan abba hagyták az állat tartást. Nagyon sokan nyulaztak, de most már szinte senki sem. Akinek van az keverék nyúl.
Szerettem volna egy minőséget behozni, egy színvonalat produkálni. Az egy másik dolog, hogy azért a rengeteg euroért nem azt kaptam amit szerettem volna és átvertek. De azt látom, hogy a minőség nem kell senkinek, legalábbis nem akarják meg fizetni. Ha már nagy pénzekért megvesszük a tenyész anyagot akkor annak a továbbtenyésztésre nevelt minőségi utódait had ne adjuk annyiért mint a vágónyulat. Itt félre értés ne essék nem 10-20 ezres értékrendről beszélek, hanem a 80 eurós nyulak utódait 5-6 ezer forintért.
De amikor a vágónyúl is mindenkinek pucolva kellene ingyen, akkor ez abszolút nem is működik. A minőségi tenyésztéshez ketrecek és egyéb más dolgok, tenyészanyag kellenek, ami nagyon sokba kerül.
Az MGKSz-nek sincs helyi szervezete, de még a környékben sincs, vagy egyébb más kisállat tenyésztő egyesület.
Nekem per pillanat nincs lehetőségem és pénzem kiállításokra járni, a nyulaimat kiállítani. Ennek ellenére bízom benne, hogy javulni fog a nyúltenyésztés helyzete. A jövőt ezekben a fórumon megtalálható lelkes emberekben látom, akik majd talán eljutnak arra a szintre, velem együtt, fel lendítik, minőséget produkálnak a nyúltenyésztésben. Addig is nagyra értékelem a keverék nyulasok munkáját is, mert nem adják fel és foglalkoznak vele.
Előzmény: tooommm0013 (4149)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4159

Gratula!

Csak tavaszodik! Csak úgy jönnek a nyúlalmok.

Előzmény: Texas Chris (4155)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4158

Hű de rondák!

:))))

Pont mint kell. Majd megszépülnek! Eleinte óvakodj a szemes takarmánytól. És ne lepődj meg, ha 1-2 hónapig nem tojnak.

Előzmény: kavarnyik (4154)
kavarnyik Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4157
Zsuzsó nagyon rendes. Mindig sokat fial. Simizd meg a nevemben is.
Előzmény: Texas Chris (4155)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4156

Hát én is 4-6 felnőttel számolok. Ebben lesz óriás is. Akkor megint matek. Optimistán.

5 anya fial és nevel egyszerre. Ez 5 X 7.5 =37 nyúl. Ezeket leválasztom 5 hetesen. Addigra az anya már újra vemhes. De ha nem akkor is 10 hetes az első alom mikor a másodikat. Az már 74 választott nyúl. És mint lentebb számoltam max 80 nyúlnak van helyem, de ha óriások akkor csak 64-nek. És akkor jön még az, hogy az óriásokat nem szeretném 12 hetesen vágni, hanem cél a nagyobb testméret, így kb. 16 hétig nevelem. És akkor már nem is fér annyi egy ketrecben el, mint a lenti számításokban.

Akkor neked mennyi ketrec kell?

:)

Előzmény: karibaba (4153)
Texas Chris Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4155
Zsuzsó nyulam 11 kis fiókával ajándékozott meg hétfőn. Az ők apukája már Wolfgang az új német bak.

kavarnyik Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4154
Na nyulászok! Itt egy kis tyúk:
Az első: Ezek eredeti kopasz nyakúak:)
A második: ki mondta, hogy minden tyúk tyúkeszű?
Harmadik: Tollas a hátam?
karibaba Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4153

Nekem nem kell ennyi/ekkora ketrec és nem is kívánok ennyit befektetni. :o) Remélem max. tíz betakarja, 4-6 felnôttnek kell hely, a növendékeknek kondérba kerülésig jó lesz a mostani "gányolt" katróc is! (Ha jól számolom durván 6 hetet "kell" kihúzniuk választástól vágásig. Nagyon remélem, hogy az új állományom növendékei -legyen akár fajtatiszta, akár keverék- három hónaposan mind 2 kiló felett lesz....)

Aztán majd meglássuk'......az is lehet, hogy beleszeretek egy fajtába, vagy kitenyésztem a Színes Lompost (bár Bettát jól elijesztettük :o(( ) vagy nagytestü keverékek szolgáltatják a kondérbavalót! ;o))

Előzmény: tooommm0013 (4149)
Janika 75 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4152
Ő lenne a baksi!

Előzmény: Janika 75 (4151)
Janika 75 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4151
Szia Dóri!
Kösz a válaszod! Megvárnám inkább a nyarat, mert nekem ez a szín tetszik.
A szállítást meg addig kitalálom. Légyszíves mond már meg ,hogy ha havanna színű nőstényt ,kék kabátrajzos bakkal pároztatok milyen színű utódok várhatók?
Előzmény: nddori (4116)
nddori Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4150
Bocsi, szivar, mármint havanna...kavarnyik írta azt hiszem...
Oké, de sajna nem sűrűn járnak arrafelé, most kivétel volt...
Előzmény: karibaba (4148)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4149

Értelek. És kicsit megértelek. Persze gondolom olvastad a hozzászlásomat a "magyar óriás nyúl!"-ban. És félig meddig most jogosan mondod azt is, hogy bort iszok és vizet prédikálok.

:)

De már csak 1 db nyulam van, amelyik nem tartozik egyetlen fajtához sem. És ennek az egynek is oka van.

A ketrec...  Az nehezebb. Az nem szaporodik sehogy sem. 22.000 Ft volt a 4 ketrec (etetővel, szénazsebbel) amiben 4*4=16 fakk*4 vagy 5= 64 nagytestű vagy 80 közepes testű hízónyulat tudok elhelyezni vágásig. Persze azért egy kis barkácsolás, tisztítás ráfér, hogy az ízlésemnek megfeleljen.

És tudom hogy 22.000 ft sok pénz. Nekem is az. Azóta csak kerékpárral járok.

:)

Előzmény: karibaba (4144)
karibaba Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4148

Az elsô sor az mire "válasz"? Pipa...18 éven aluliak...?

 

Nem mostanában lesznek, de ha megvalósul és drága szüleid járnak erre, akkor -kapaszkodj meg- majd küldök egy párt ajándékba! ;o))))

Előzmény: nddori (4147)
nddori Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4147
Ja, a pipa...hát az nem volt...meg ugye 18 éven aluliaknak...
Szólj, ha lesznek lomposak...majd megnézem :)
Előzmény: karibaba (4145)
karibaba Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4146
Ja és természetesen irigykedek! Majd tégy fel képeket is, hogy "mégjobbanodalegyek"! :o))
Előzmény: tooommm0013 (4141)
karibaba Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4145
Majdnem tökéletes!!! Na, majd amikor a mi kertünkben is ilyenek legelésznek - Lompos kiadásban! ;o))))))))
Előzmény: nddori (4143)
karibaba Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4144

Keveri a fene - ezek vannak!

Cél? Egyszerü: amíg nincs normális nyulam, addig beérem békacombbal...

Miért nincs normális nyulam? Fene gondolta volna tavaly ilyenkor, hogy nyulazni fogok.....most meg, hogy már tudom, nincs ketrecem (csak egy használt beltéri, amit kültérivé alakítottam) 3 db 70X70-es hellyel.

Minek tenyésztek levágásra 2 kilós anyáktól nyulakat? Mert jobb ma egy béka, mint holnap egy rackanyuh!!! :o)))))))))))))

 

Egyéb kérdés, óhaj-sóhaj? ;o)

Előzmény: tooommm0013 (4141)
nddori Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4143
Egyik tenyészbakom (mikor még nem tudta, hogy az lesz :))...6 hetesen

Előzmény: karibaba (4132)
nddori Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4142
Tudok egy jó tenyésztőt :)
Előzmény: Texas Chris (4139)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4141

Hát kevered a nyulakat rendesen. És mi a cél? Franciáknak kitenyészteni a békacombnyulat? Ezzel hejettesítik majd az éttermekben. Mint sertésszűzzel a bélszínt?

Új cél a rackanyuh mellé a békanyussz. Javaslom, a listára a magyar szürkét. Még ez a legkönnyebb cél.

;)

 

Mellesleg csak hogy irígykedj: tegnap lett 2 alom és mára várom a 3.at. 15.-e körül (ketreccel vett nyulak) pedig még kettőt.

Előzmény: karibaba (4127)
konaking Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4140
Akinél voltam, ott magyar óriások voltak, és ő szerinte jól nevelnek, meg szépek voltak a növendékek is, igaz mindegyik alomban 7 nyuszi volt. Neki elég magas ládái voltak, így arra nem tudtak felmászni a kisnyulak.

Előzmény: tooommm0013 (4137)
Texas Chris Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4139
A lógófülűek törpében nekem nem igazán tetszenek, de ezek a nagyok egyre jobban. Lehet egy anyának valót majd beszerzek.
Előzmény: nddori (4128)
Texas Chris Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4138
Nagyon fürgék tudnak lenni a kis nyúl fiókák. Azt nagyon bírom amikor felugranak a szénarács tetejére és ott szálazgatnak, a szénában pihennek.
tooommm0013 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4137

Igen a ládára felugrás az anyák kedvelt szokása volt nálam is, mikor még kb 1 m belmagasságú volt a ketrec otthon. De ez nem lesz akkora 60 cm-ben gondolkodom.

De a felugrással sem sokat ért el az anya, mert max. 2 nap múlva a kicsik is ott voltak mellette.

:)

Az óriások, mint hírhedten rossz nevelők (remélem csak pletyka) úgysem etetnek népes almot. Ha mégis akkor a későbbiekben már születéskor majd én ritkítom 6-7 db-ra. Annyit meg könnyen tud etetni. Nekem akkor volt üldözve a kicsiktől az anya ha túl sok kölyke volt. Sajnáltam is szegényt. Ezért is van, hogy nem akarok túl népes almokat.

Előzmény: konaking (4133)
kavarnyik Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4136
Szivarral a szájában:)
Előzmény: nddori (4124)
kavarnyik Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4135
Csak vicc !!! Ha most jó kisgazda akkor később gazdag ügyvéd?
Amúgy nekem a lányom talpra esetteb a fiamnál, persze a kicsi túltesz rajtuk, de ő még nem számít kisgazdának, inkább a terrorista, vagy a pankrátor szakmát gyakorolja.
És én azt figyeltem meg, hogy vannak fiús és lányos szülők. Mi például fiúsak vagyunk,hiába vannak lányaink is. Te szerintem kép alapján lányos apa vagy. Apukám is az. Kedves, gyengéd, odafigyelő.
Előzmény: Texas Chris (4121)
kavarnyik Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4134
Nem is vág nyulat, csak látta, hogy lehúzza a bőrt az apja. Nem vagyunk mi kis tömeggyilkos gyárak:)
Előzmény: karibaba (4107)
konaking Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4133
Milyen magas lesz a ketrec? Voltam egy tenyésztőnél, ő nagyon nagy helyen tartja az anyákat, ő azt mondja, hogy olyan magas legyen, hogy az anya fel tudjon ugorni a tetejére, mert mikkor már nagyobbak a kisnyuszik, állandóan rajt lógnak, így eltud menekülni picit piheni.

Előzmény: tooommm0013 (4047)
karibaba Creative Commons License 2010.03.03 0 0 4132
Addig beérem fekete-fehér vagy szürke-fehér képpel is! ;o)
Előzmény: nddori (4131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!