Keresés

Részletes keresés

nyárimádó Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24264
Meg a szomszéd bosszantása miatt is jó amúgy. Remélem rájuk hozom a pisilést:))
Előzmény: zsloti (24261)
nyárimádó Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24263
4m3-es Shott.
Egy kis levegőt is nyomok bele a vízbe, úgy gondoltam nem árt neki, a halaknak is kellett mikor még volt akváriumom. Hátha így frissebb a víz.
Forog az adagoló, mint az állat, megy körbe -körbe a medencében.
De van egy kis szűkülés a könyökben, így a nyomás nagyobb.
Előzmény: zsloti (24261)
nyárimádó Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24262
" A környéken a legkisebb boltban kapható cső is pár milliméterrel nagyobb..."

Csiszoló papír????
Előzmény: mategm (24248)
zsloti Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24261
Milyen szűrőd van hogy ennyire nyomja?
zs
Előzmény: nyárimádó (24258)
zsloti Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24260
Így van bekötve ,de visszaköpi az algát:(
Valami ötlet?
zs
Előzmény: kókuszka (24226)
mategm Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24259
Köszönöm a választ, akkor nem nálunk van valami tudatlanság, csupán a puhafalú medencénél nem tuti. De a hálózással tutira kiszedem a koszt :)

Akkor még egy kérdés: A csatiba passzoló könyök csövet honnan lehet beszerezni, mert a helyi boltokban nuku. Vagy néha kikapcs, beugrás, futás két kör és mehet a keringető tovább, azt meg van keverve?
Előzmény: tec1 (24254)
nyárimádó Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24258
Képek:
-házi porszívó: 1 colos slagcső ( gégecső)+ háztartási porszívó fej + slag toldat,
-bogárháló: merítő háló + anyós harisnya ( évente csere),
-könyök: volt a lomok között ( nem fém, csak fém színű).

Találjátok már fel magatokat !
nyárimádó Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24257
Hát ja ! A leírásban benne van, hogy hány kg homok kell bele, amúgy az említett zsákban 20kg van.
Isten ments, hogy tele nyomjátok a tartályt homokkal, (de a többlet homok úgy is a medencében landol:))) ).
Üdv
Előzmény: mategm (24248)
Axióma Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24256
Ize, 20-as holepcsovel nem 60 hanem 50 es akkor nem 30 hanem 45 fokos levego fele, de mindegy, a lenyeg talan ertheto.
Előzmény: Axióma (24255)
Axióma Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24255
Levegoaramlas: a felmelegedett levego felszall, helyebe megy alul a hideg. Igy mukodik a radiator (konvekcios modon melegit legnagyobb %-ban), vagy akar a teto atszelloztetese alul-felul nyilasokkal (igaz, ott a cserep mogott es nem elotte lesz az aramlas, de ott is a felszallo meleg levego miatt muxik). Ha a solarod nem vizszintesen van (pl. 45 fokos teton), es a teteje meg az alja nyitott, akkor a fole feszitett nejlon szinte semmit nem fog szamitani, mivel annak a szerepe az lenne, hogy a folia es az abszorber kozott meleg legyen, kevesebb meleget tud az abszorber leadni. Szoval be kell szorulnia a levegonek, az a cel.
Nalad, ha 28 a bejovo es 30 a kimeno a solaron, akkor ez kb. semmit nem fog szamitani (felteve ha nem kering benne akkor, amikor nem sut a nap). Akkor szamit sokat, ha valaki kis terfogatarammal akar nagy meleget vinni (2 fok helyett 20 fok holepcso, elvileg 1/10-nyi ataramlas mellett), mert a 60 fokos az nem mindegy, hogy 30 fokos vagy 50 fokos levego iranyaban veszit energiat (az intenzitas kulonbozik).
Előzmény: atvvat (24253)
tec1 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24254
"A másik amivel kínlódunk az elejétől, a Levél csapda. Szépen be tudjuk indítani, ám egy kis idő elteltével az egész szerkezet a peremmel együtt kifordul a vízből. Sok módot próbáltunk, de a helyes trükkre nem jöttünk rá, hogyan lehet jól, stabilan beállítani, hogy magára lehessen hagyni?
Mint fentebb említettem, puha falú a medence."

Én már évek óta nem használom ezt a szerkezetet. Mindig csak a gond volt vele, gyakran kiemelkedett a vízből. Nekem is homokszűrő van bekötve és nem szeretném tönkretenni a szivattyút. Reggel 8-tól este hétig megy minden nap a vízforgatás át a szoláron még akkor is ha nem vagyunk itthon. Két tablettával (egy lassú klór,egy multi) gyakorlatilag tökéletes víz van a medencében. Takarás nélküli 4,5 méteres puhafalú medencéről beszélek.

A Szkimmer hiányát én egy feszes hálóval történő "lehalászassal" oldom meg hetente egyszer.

tec1
Előzmény: mategm (24248)
atvvat Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24253
húha, ezen az órán hiányoztam fizikából. (Egész gimiben, azt hiszem...) Egyébként jogos a megjegyzés a panaszkodásról - mármint, hogy nem kellene: egyrészt sokat megy a szolár, mert a szűréssel együtt megy, masrészt szépen alakul a vízhő. Lehet, hogy most amúgy sem lenne rossz, de a reggeli 26ról most 30,5nél tartunk a szolárral. Ha nem lennének a kölkök, le is kellene állítani, mert már szinte nem is frissit.
Azért 1-2 kérdés: a fólia csak fölé feszítve is javítana valamit, mert azt a lécváz miatt könnyen meg tudom oldani? Kell/érdemes vmi hőtükröt rakni, ha plexin van a szolár? Végül ezt a levegőáramlós dolgot nem értem egyáltalán.

Előzmény: Axióma (24244)
pgyafi Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24252

A leírásban nézzétek meg, meddig kell/lehet feltölteni.  Kb. 25kg homok fér bele, 1 zsák meg 20 vagy 25kg szokott lenni.  De nem jelent gondot, hogy ha nincs maxra töltve.

 

A szkimmerrel meg játszani kell, hol van az ideális helye + keményre kell fújni a peremet.

 

Előzmény: mategm (24248)
pgyafi Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24251

Van nekem is csodazsák anyagom, maradék, kell valakinek elviheti. Én is 1m2-t vettem, csak egy kicsi zsákot csináltam. A homokszűrő hatékonyabb/egyszerűbb.

Előzmény: weinmaker1 (24249)
pgyafi Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24250

Ezt nem kell szerelni. Ebbe dugod a szűrő kábelét ezt az egészet meg egy sima konnektorba. Mindentől nem véd meg, de sokmindentől megvéd :)

Ezen keresztül működik a szűrő. A legbiztosabb ha fűrdésnél kihúzod az egészet.

 

 

 

Előzmény: Amira baba (24247)
weinmaker1 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24249
ha valaki csodazsákot akar csinálni és nem tudja mennyi anyagot vegyen, akkor elárulom, hogy 1m2 anyag nagyjából 4 nagy zsákra elég (szal csak ésszel), bár nem tudom, hogy adnak-e 1m2-nél kevesebbet.

ma felszereltem a csodazsákot, kíváncsi leszek, hogy dolgozik :)
mategm Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24248
Sziasztok!

Medence témában kezdők vagyunk, Párommal próbálkozunk egy Bestway 3,66x91 cm-es puha falú változattal.

Lenne pár kérdésünk, amikben nem jutunk tovább illetve bizonytalanok vagyunk.

A gyári szűrő helyére vettünk egy Flowclear homokszűrőt. Remekül működik, elképesztő a teljesítménye a gyári papírszűrőhöz képest, ám amikor vettük, csak egy zsák, nálatok a weboldalon is látható homokot vettünk. Nem is volt több a boltban ám csak itthon, feltöltés után vettük észre, hogy az egy zsák homok a szűrőt csak 3/4-ig töltötte fel. Kérdésünk, hogy jó így is, vagy fontos, hogy a felső szintig töltsük fel a homokkal, vagy nem létfontosságú, azaz ilyenkor mit tegyünk?

A másik amivel kínlódunk az elejétől, a Levél csapda. Szépen be tudjuk indítani, ám egy kis idő elteltével az egész szerkezet a peremmel együtt kifordul a vízből. Sok módot próbáltunk, de a helyes trükkre nem jöttünk rá, hogyan lehet jól, stabilan beállítani, hogy magára lehessen hagyni?
Mint fentebb említettem, puha falú a medence.

És még egy gyors. A képeteken látható könyök csövet, ami a keringést hivatott javítani, honnan tudtok beszerezni? A környéken a legkisebb boltban kapható cső is pár milliméterrel nagyobb...

Köszönjük segítségeteket!
Amira baba Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24247
Az előző pár soros kérdés ehhez a képhez szólt. Be tudom szerelni én is, vagy villanyszerelőt hívjak? Ez megvéd minden áramütéstől? Ezen keresztül működget a szűrő? Közben meg lehet fürdeni?
Előzmény: motinka (24230)
Amira baba Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24246
Szia!
Akkor ha ezt megveszem tökéletes hogy a medi szűrő erről üzemeljen? Kötött már be valaki ilyet? Vagy hívjak villanyszerelőt?
Előzmény: motinka (24231)
hzolee Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24245
http://www.dezign.hu/medi/
:)
z
Előzmény: fricike46 (24243)
Axióma Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24244
Szerintem atlatszo mezgaz folia ott is menne, de tenyleg felette kene kifesziteni. Szoval eleg neked a dobozvaz is, es minel kevesbe aramolhat benne a levego (foleg kenyszeraramlas, azaz alulrol felfele iranyban), annal tobbet segit.
Mondjuk nem ertem, ilyen jo idoben nem melegedett a medenced elegge, hogy ezen gondolkodsz? Vagy te irtad hogy alig kicsivel melegebb viz jon vissza? Mert ugyan panaszkodva irtad, de az a jo! Ha nagy a forgatott vizmennyiseg es kicsi a delta T, akkor eleve energiara sok amit begyujtesz meg ha nem is erzed, masreszt az alacsony hofok miatt kevesebb megy veszendobe, marmint vesztesegkent vissza a levegobe, szoval jobb a hatasfok (minusz keringeto aramfelvetele, de ha jol ertem ugyis keringetned a solaron kivul).
Előzmény: atvvat (24239)
fricike46 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24243

Szia.Tudnál képeket meg adatokat feltolni a szolárodról.

Agyalok én is rajta,jövőhéten megszeretném csinálni.

Köszi.

Előzmény: hzolee (24241)
kókuszka Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24242
"vissza is mosatok"
Kis burzsúj ! Mosat! Chhhhhh....
:-))))))))))))))))
Előzmény: nyárimádó (24238)
hzolee Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24241
szia, szerintem megolvadna a bubi.
az átlátszó cucc nem érhet a fekete csőhöz, szerintem.

110 méter fekete cső, nincs dobozolva, 4-7 fokkal melegebb a nap erejétől függően. Ha akarod mérek liter/percet is, már többször lemértem, de mindig elfelejtem.

z.
Előzmény: atvvat (24239)
lac1 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24240
Nekem nincs, de a szembe szomszédom úgy fűti a nappaliját, hogy a beszélt dobozt légfűtésre használja, magyarul levegőt nyom át rajta ventilátorral, cikk-cakkban, de volt neki egy kísérleti darabja olyan fél m2 felületű, DE bronz színű polikarbonáttal, na az nyáron megégette a kezemet (szinte)!
Eszméletlenül meleg volt. Tehát ha én egyszer nekiállok, akkor BIZTOSAN dobozt készítek, bele csöveket, és elvileg a csövek körüli légtért még légfűtésre is fel tudom használni. A legjobb lenne persze egy radiátort rakni a dobozba, csak a klóros víz megeszi az alu radiátort is, meg az acélt is, úgyhogy ez nem járható út. Vagy esetleg réz radiátor, de annyit meg nem ér meg.
Előzmény: atvvat (24239)
atvvat Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24239
szolárosoktól kérdem:

a melegedés fokozására milyen lenne bubis fóliába csomagolni az egész szolárt. Nekem ti. a 3x1 méteres szolár a plexi tetőn van, elképzelem ezt még egy dobozban... rémálom lenne feltenni. Ehhez képest körbenyalni fóliával talán egyszerűbb. Nektek hány fokkal melegebb a visszatérő ezekből az egyszerű átfolyós szolárokból?
Előzmény: lac1 (24235)
nyárimádó Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24238
Én is azon keresztül porszívózok, de vissza is mosatok, ha nagyon zaccos a medence alja.
Előzmény: zsloti (24218)
nyárimádó Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24237
Éjjel többet kell forgatni, így több hőt ad le a környezetnek. Talán még így lehet.
Előzmény: Piki Patos (24206)
nyárimádó Creative Commons License 2010.07.02 0 0 24236
bzsolti73!
Az valszeg döglött alga. Sárgás színű, porszerű és olyan mint a "mezei" homok. Ne téveszd össze a szűrőhomokkal, az nagyobb és kicsit hosszúkásabb.
De ha mégis az lenne, akkor lehet több homok van a tartályban.
Előzmény: bzsolti73 (24185)
lac1 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 24235
Nem tudok egyszerűbbet elképzelni... Szerintem ha osb lapból csinálod, akkor egy délelőtt megvan, ha a lapok méretre vannak vágva.
Ha nem lennél messze, még segítenék is, mert jó az, ha más példáján tudok okulni!
:-)
Előzmény: vatava (24233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!