Keresés

Részletes keresés

Zemanek Creative Commons License 2012.05.29 0 0 56503

Femibion a legjobb vitamin. Amellé nem kell folsavat szedni. Nagyon gratulálok.

Előzmény: vaesz (56501)
Micimalacka Creative Commons License 2012.05.29 0 0 56502
Vitamin,folsav eltero, sztem nem art, de itt lesz a friss gyumolcs zdsg szezon is. Dokinal 7-8 hetnel elobb nem erdemes, nem kell bogyi? Akkor te nem szedtel most? Progi gondod nem volt?
Ugy neyem nagyjabol ugy allsz,ahogy en egy eve, kb. Kivanok neked ugyanolyan gondtatkan szep terhesseget, mint amit en kezdtem egy eve:)
Előzmény: vaesz (56501)
vaesz Creative Commons License 2012.05.29 0 0 56501

Bizony, nem kell a bogyi, csak a doki:) 

Nos, mivel nem tervezett volt, viszont most annyi, de annyi kérdés felmerül bennem...

Pl. milyen terhesvitamint érdemes szedni? Kell-e folsav kiegészítésnek,ha igen, mennyi? Van-e jó PCOS-es nőgyógyász Pesten? Mikor menjek először nőgyógyászhoz? Kell-e valamit íratni még? :))

Bármennyire is nem várt szerelembaba, hihetetlenül örülünk neki, de azért a paragépezet megvan...:)

Előzmény: Micimalacka (56500)
Micimalacka Creative Commons License 2012.05.29 0 0 56500

wow:-))

micsoda pozitív topic ez mostanság:)

 

 

akkor csak kell doki, mi lesz a bogyival?

Előzmény: vaesz (56499)
vaesz Creative Commons License 2012.05.29 0 0 56499

 

Sziasztok Csajok! :) Nos, így jártam :)))) Nem tervezetten, de annál boldogabban:)))

youlcsi Creative Commons License 2012.05.29 0 0 56498

baja :D

Előzmény: szaloncukorka (56496)
yoyo444 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 56497

Köszi megvagyok. Sajnos a pajzsmirigyem rendetlenkedik mostanában. Ciklusom nem mérvadó, mert fogamzásgátlót szedek, bár múltkor a magas prolaktinnak így is sikerült eltolnia :S

Sajnos a diétával úgy vagyok, hogy az alapanyagokra figyelek, nagyjából az időpontokra is, de nem méricskélek. Lehet kifogásnak hangzik (lehet az is) de sajnos vannak olyan területei az életemnek, amik most sokkal gázosabbak (munka, család) és nem jut erre a témára elég energiám. Lehet azért is veszem picit lazán, mert még nem aktuális a baba kérdés.

Magánélet 99%-os, nagyon jól megvagyunk a párommal, elkezdtünk családi fészket keresgélni, csak én kicsit bepánikoltam :) nem tudom mitől, hisz már egy ideje együtt élünk...

Hú nem akartam ennyit írni magamról :) Csak még egy mondat. Olyan szentimentális vagyok, múltkor amíg vártam UH-ra, előttem egy kismama ment be és egyszer bentről ki lehetett hallani a baba szívhangját. Komolyan mondom, folyt a könnyem (fogalmam sincs miért) :) el sem tudom képzelni mi lesz egyszer, amikor az én babám szívverését fogom hallani, szerintem zokogni fogok :D

Előzmény: vaesz (56492)
szaloncukorka Creative Commons License 2012.05.28 0 0 56496

Hááátt... miért, te hol laksz? :D :D :D

Előzmény: youlcsi (56495)
youlcsi Creative Commons License 2012.05.27 0 0 56495

szaloncukorka!

olvasom a blogodat... nanemár, hogy te itt laksz a szomszédban??? osztán eddig mé' nem szólátl???

Előzmény: szaloncukorka (56493)
szaloncukorka Creative Commons License 2012.05.27 0 0 56494

Áhh, én 24 vagyok, és kb. mindenki gyereknek kezel, pedig sztem. nem vagyok fiatal egy babához. :) Még nem voltam dokinál, de már előre félek a lealázó megjegyzésektől meg a "kismamázástól". Utálom, ha teljesen hülyének néznek, pedig sztem jobban otthon vagyok a témában, mint sok 30 éves... :P :D Na mindegy. A védőnő is egy szép kör lesz, mert le fogom mondani őket, uh majd kijönnek, környezettanulmány, minden... :D Remélem nem fognak nagyon cirkuszolni. :)

Előzmény: Ediina (56474)
szaloncukorka Creative Commons License 2012.05.27 0 0 56493

Köszönjük! :) Azért lettem vega,mert a párom az, és így egyszerűbb az élet. Nem eszünk húst, mert iszonyú, hogy mivel kezelik őket. Az antibiotikum pedig átjut a szervezetünkbe. (ha lesz majd saját húsunk, akkor ez más lesz) Tojást és tejet eszünk, a tojás itthonról van, a saját tyúkjainktól, a tejet próbáljuk "házi" forrásokból megoldalni, vagy ha csak bolti van, akkor kefirt csinálunk belőle és úgy isszuk. A blogom nem igazán a PCO-ról szól, vagy a vegaságról, de azért szívesen belinkelem:

http://www.punkosdikiralylany.blogspot.com

 

Teljesen jól érzem magam húsmentesen, nagyon ritkán, ha olyan helyre megyek ahol húsos kaja van, akkor én szoktam belőle enni, ha kívánom, de általában fáj utána a hasam.

 

Igazából IR ügyileg engem ez a pár hónap paleó teljesen rendbe tett. A cisztáim felszívódtak és nem szoktam hypózni sem. Előfordul, hogy pár napig fehér kenyér van, mert nem mindig lehet a faluban normális barnát kapni, sütni pedig a suli miatt nincs időm, nem okoz gondot, v rosszullétet. Azért próbálok keveset enni, meg nem használunk cukrot sem, csak mézet, azzal is spórolunk,mert kevés a píz. :) Van kert, igyekszünk sok zöldséget enni, amit nem termelünk meg, azt a piacon néniktől vesszük. (tegnap meg ma pl. friss zöldségleves van és kapros szójaragu rizzsel mmmm.... :D )

Előzmény: korkis (56445)
vaesz Creative Commons License 2012.05.26 0 0 56492

yoyo! 

 

És mi újság veled? :) Ciklusod, gyógyszer, diéta?? :) Magánálet? 

Előzmény: yoyo444 (56489)
vaesz Creative Commons License 2012.05.26 0 0 56491

Youlcsi! 

Na, tegnap írtam egy hozzászólást, csak jól eltűnt:(((( 

Azt írtam benne, hogy igazából az a szörnyű, hogy az egészségügyben nem is a dolgozók tehetnek erről az egészről, mert nagyon minimális pénzért kihajtják őket, és az amit kapnak a főnökségtől meg betegektől...hát nem irigylem...Engem félrekezeltek 5 éven keresztül, mégsem tudok haragudni...

Előzmény: youlcsi (56490)
youlcsi Creative Commons License 2012.05.25 0 0 56490

vaesz!

nem az a felháborító, ami a laborokban van... hanem az a szomorú, hogy az ember ennyire félti a munkahelyét, hogy betegen is bejár dolgozni, ha megdöglik is nyit és zár, és még egy tetves vizsgálatra/eredményért sem tud elmenni... mert hogy a labornak is akkor van a munkaideje...

Előzmény: vaesz (56488)
yoyo444 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 56489

Nagyon örülök, hogy sikerült így túllendülni, szuper, hogy máris van kire támaszkodnod :) sajnos pé terén én spec.  full sík vagyok, de szurkolok neked, hogy legyen és akkor, amikor szeretnéd ;-)

 

2 szó: magyar egészségügy, ebben minden benne van. Barátnőm anyukája sima vakbélműtétből az intenzíven kötött ki mindenféle vérzés, hasnyálmirigygyulladás, stb kíséretében, kb csak 3-szor hibáztak a dokik, és sajnos a nővérek is :(

Azért az is felháborító, hogy az ember ha beteg, akkoris kitapossák a belét a munkahelyén. Lázasan meg amúgy is sokkal könnyebben hibázunk, tehát senki sem jár jól. :S

Előzmény: vaesz (56488)
vaesz Creative Commons License 2012.05.24 0 0 56488

Én is örülök, hogy újra tudtam jönni közétek:)

Nos a válás folyamatban van, de nem lesz egyszerű a szocpol és a hitel miatt. De lett közben igen, új párom, aki nagyon-nagyon szeretne babát. De igazából a "veszély" kizárása miatt lenne jó tudni, hogy mikor van PÉ-m, hogy van-e egyáltalán...És igen, úgy érzem, hogy az új párommal akár hamarosan még ebbe is belevágnék:))) 

 

Szerintem mindenképp kérdezt meg a leszívásról TL-t...Én ha ebbe belegondolok, máris beleborzongok...brzz...

 

Felháborító ez amit írsz a laborokról. Nagyon gáz...:( Én melóhelyről el sem tudok menni korán, mert én nyitok-zárok, folyton bent kell lennem, mútkor is hulla betegen voltam bent, mert nem engedtek haza..Persze ennek meg az lett az eredménye, hogy egy hétig nyomtam otthon az ágyat 39 fokos lázzal...

Előzmény: yoyo444 (56482)
Ediina Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56487

a pco-szindroma.hu-n az érdekes-hasznos fül alatt van egy hormontábla, nézd meg ott! :)))

Előzmény: sz30 (56483)
Zemanek Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56486

Igen a progszteron szintből látszik.

Előzmény: vaesz (56481)
Zemanek Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56485

Proginak tuti nem. prlnél attól függ mi a mértékegység akár csak az estradiolnál.

Előzmény: sz30 (56483)
youlcsi Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56484

szerintem ez prl-nek is magas, nem hogy proginak :o

de függ a métrkegységtől is...

Előzmény: sz30 (56483)
sz30 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56483

sziasztok Lányok!

Tudnátok segíteni? Sajnos elfelejtettem, hogy a prolaktinnak vagy a progeszteronnak kell-e 600 körül mozognia, ha jó az érték? És az ösztrogénnál mennyi a jó? köszönöm!

yoyo444 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56482

De jó hallani egy kicsit a "régi motorosokról" :)

 

Lehet én értek valamit félre vaesz, most akkor elváltál, de mégis aktuális a baba projekt? ;-)))

Én megértelek, ha nincs időd, tegnap voltam vv-n, 6:30-kor nyit a labor, arra ott is voltam, 29-es sorszámot kaptam, de kb 50 embert behívtak előttem névvel (a csókosokat) és így 8-ra végeztem is, fél órát késtem a munkahelyemről. Az még ok, ha valakinek olyan baja van, hogy korán ennie kell stb és behívnak 1-2 embert előre, de hogy egy fél várost, az már felháborító. Egy pasas el is ájult a folyosón, nagyon rossz érzés volt :(

 

Múltkor írtam, hogy szúr a bal petefészkem. Voltam UH-n, kiderült, hogy nincs nagy gond, csak felfáztam. Viszont a jobban van egy 30 mm ciszta és a következő mensi után is kell mennem UH-ra és ha nem csökkent, akkor le akarja szívni a dokim. Erről megkérdezzem előzetesen TL-t szerintetek, hogy belemenjek-e?

Előzmény: vaesz (56481)
vaesz Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56481

Igen, igen, a ciklusaim akart lenni, ez már a fáradtság jele:) És az amikor egy ember egyszerre 5 dolgot csinál :S

Vérvételre most biztos, hogy nincs időm sajnos. És akkor a vérvételből kiderülne, hogy tényleg van-e peteérésem?

Előzmény: Zemanek (56480)
Zemanek Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56480

Mármint a ciklusai, gondolom. Akkor a 21. nap környékén kéne elmenni egy  vv-re az a biztos. Lh teszt jól kimutatja, ha alapjáraton nem magas az lh szinted.

Előzmény: vaesz (56479)
vaesz Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56479

Most már átlag 27-28 naposak lettek a tesztjeim...sajnos vérvételre most nem igazán van időm elmenni:(((

Az LH teszt mennyire mutatja meg rendesen?

Előzmény: Zemanek (56478)
Zemanek Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56478

Vegyél lh tesztet a patikában. Vagy nézess progeszteront vérből. Hány naposak a ciklusaid?

Előzmény: vaesz (56476)
Zemanek Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56477

Lehet, hoyg aza furcsa, de a szervezetnek és a gyerkenk is jobb lenne. Én tudom, hoyg sokan nem tudnak hamarabb és ha nem lenne egy gyerkem sem, lehet 1-2 évet még én is hagynék magunknak, de már van egy és szerettem is volna nagyon tesót neki, mert nekem is van és az nagyon jó, de sajnos a dokiknak köszöhetően az elsőre olyan sokat kellett várni, hogy a másodikra nem maradt idő, pontosabban megpróbáltuk egyszer, de nem sikerült, többiről meg lekéstünk.

Előzmény: Ediina (56474)
vaesz Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56476

Felhívtam, augusztusra adtak volna időpontot, az már nagyon késő:((((

 

Tudom csajok, hogy nagyon hülyén hangzik amit kérdezni fogok, de honnan tudom, hogy van PÉ-m??? :) Annó mikor hőmérőztem pár hónapon keresztül, nem volt PÉ, túl hosszú volt a ciklus (több mint 200 naposak). Tudom, hogy néznem kellene a nyákot, de basszus sosem volt olyanom:) feltűnne ha lenne? :)

Előzmény: Ediina (56465)
Ediina Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56475

Mici, hát ahhoz képes milyen kisangyal  voltam azt kell mondjam nem diétázom. Az időket nem tudom tartani, az alapanyagokra igyekszem figyelni. De néha nekem is becsúszik ez-az. (gondom a kenyér, már a saját sütésű durumos-korpástól is hányni tudnék néha)

Mezei laboron voltam (szülés után brutál vashiányom volt, 10 injekciót kaptam), rá pár hónapra kellett nézni újra. A cukrom rendben volt, pm is. Mást nem nézetek, mert úgy tudom szoptatás alatt nincs túl sok értelme. De ami nagyon meglepett, hogy tegnap először megjött. Talán annyira nincsenek szétcsúszva a dolgok, mert én korábban soha nem menstruáltam spontán. Persze ez majd folyamatában lesz érdekes, de nálam már ez is csodaszámba megy...

Előzmény: Micimalacka (56470)
Ediina Creative Commons License 2012.05.23 0 0 56474

A minap beszélgettem a védőnőnkkel, 14 kismamája van, egy sincs 30-nál fiatalabb. Mostanában az a furcsa, ha valaki huszenévesen szül, legalábbis én így tapasztalom.

Abban igazad van Zema, hogy mindenki maga érzi az éveinek súlyát. Én 38 voltam mikor a lányom született. Szívesen szültem volna korábban, de egyszerűen nem találtam a párom és szerencsésnek mondhatom magam, mert egy év alatt összejött a baba. (Valójában fél évvel számolok, mert jól félrekezeltek első körben.)

Nagyon szeretném, hogy a gyerekem ne legyen egyke (tudom milyen érzés, sokáig vártam kistesóra, 8 év van közöttünk hugommal), pont azért mert mi tényleg nem vagyunk fiatalok és nem szeretném ha magára maradna a világban, ha mi már esetleg nem leszünk neki.

Előzmény: Micimalacka (56472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!