Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.08 0 0 35502

Elhozom!

De Te fogod cipelni!:-)

Aztán este mikor a "cumisüveggel" a számban készülök elaludni remélem felolvasol majd nekem!:-)))

Előzmény: Tavaszi Széll (35498)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.08 0 0 35501

Köszönöm a K.Katának írt válaszod, már csak azért is mert ezt én sem tudtam!:-)

Többször megfigyeltem már hogy Te legalább olyan tájékozott vagy a kéktúrát illetőleg mint én, sőt inkább mint amilyen én szeretnék lenni!:-)

 

Javításokat is eszközölnék két előző hsz-e,ben így utólag:

 -nem második hanem első bécsi döntés volt a Felvidék déli részének visszacsatolása.

 -a kék kereszt az általam illusztrációnak betett térképen nem fedi a mai kék útvonalat még véletlenül sem, azt eltévesztettem

 

Nagypapi, tök jó az a könyv, lehet hogy megveszem!:-)

Előzmény: Tavaszi Széll (35499)
HEV Creative Commons License 2012.03.08 0 0 35500
Előzmény: Tavaszi Széll (35499)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2012.03.08 0 0 35499

"Ezt a vadregényes völgyet sokan Burokvölgy névvel illetik, de dr. Dornyay Béla kimutatja, hogy ez az elnevezés helytelen, és a "Baroknak" a környékbeli német lakosság által Wuruk-nak ejtett szavából keletkezett, amelyet a katonai térképészek ebben az alakban vettek át, holott a Barok szó ősi eredetű és már a XIV. században ezzel a névvel említik az itt létezett s a fejérvári keresztesek birtokában volt községet."

 

Földváry Miksa: A Bakonyhegység és Bakonyalja természeti értékei. Erdészeti Lapok, 1933. 72. (1.) 20-35.

Előzmény: K. Kata (35495)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2012.03.08 0 0 35498

Ez komoly zsákmány, nagyon örülök annak, hogy megszerezted. Vagy elhozod, vagy bemagolod! -:)

Előzmény: Törölt nick (35478)
nagypapi Creative Commons License 2012.03.08 0 0 35497

És ha már Burok-völgy, íme egy kis könyvajánló, ami a helyszínek miatt csak félig off.

http://nyulaszpeter.blogspot.com/2011/03/helka-burok-volgy-arnyai.html#

 

Előzmény: Törölt nick (35494)
olahtamas Creative Commons License 2012.03.08 0 0 35496

Néddamán egy zugolvasó :)

 

Előzmény: K. Kata (35495)
K. Kata Creative Commons License 2012.03.08 0 0 35495

És vajon a térképen szereplő Barok-hegyből és völgyből mikor lett Burok-vögy? Vagy a térképeken van elírva a név?

Előzmény: Törölt nick (35494)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.07 0 0 35494

Az elnevezések egyébként mindig nagyon szemléletesek, általában a valóságnak megfelelőek, pl Budai-út, Kecskeméti-út...

Az előző hsz-emben a második képen ahol a kéktúra elhagyja Isztimért az az út ma turista szempontból jelzetlen. Ez az út a templom mellett indul el a Mellár-fennsíkon át a Burok-völgy felé...A neve : "Turista út" ... Ez azt jelentheti valószínűleg hogy sok évig errefelé távozott a kéktúra útvonala Isztimér községből!

a térképen Isztimér község dereka tájékán balra kiágazó utat hívják "Turista Út"-nak, ezt a helyszínen többször is láttam, picit meglepődve. Ugyanis ma arrafelé semmilyen turista jelzés nem vezet, de valószínűleg errefelé vezetett a kéktúra útvonala évtizedeken keresztül, ennek köszönhető ez az elnevezés.

Előzmény: Törölt nick (35493)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.07 0 0 35493

Pár mondat  -és kép- erejéig szeretnék még visszatérni a múlt hétvégi túránk helyszínéhez a Keleti-Bakonyhoz:

Nem nagyon ismerek másik olyan környéket ahol ilyen sokszor változott volna az útvonal, íme pár kép az általam ismert változásokról:

az 1958-as térkép szerinti útvonal, Isztimértől szinte egyenesen megy le a Burok-völgybe...

Az 1975-ös útvonal Isztimér-Burok-völgy szakasza már picit délebbre húzódik, a mai kék jó része ekkor a kék +

Az 1978-as kéktúra útvonal változások során a Burok-völgyből kikerült az útvonal a Mellár-fennsíkra, ezt ekkor a lehető legegyszerűbben igyekeztek megoldani, Isztimértől a Mellár-dűlőn át vezették át a kéket a Hamuház-Királyszállás közti murvás útra, innen pedig a Hamuházig már az eredeti útvonalon értek el.Ezt az utat jártam be Caramell kutyával a múlt hétvégén...

a térképen lévő  derékszögű kanyarnál készült a kép az egykori kék jelről ...

 

az 1992-es kéktúrás füzetben lévő útvonalvázlat, amely a leginkább megközelíti a Kéktúra mai Bakonykuti-Kisgyón-Csőszpuszta útvonalát, ekkor még Isztimérről ment a kék Kisgyónba majd Csőszpusztára, ma már Bakonykutiból.

Isztimérről 2001-ben terelték el végleg a kéket.

 

 

jzp2107 Creative Commons License 2012.03.07 0 0 35492

azért a ceglédi kajszi se kutya! :-)

Előzmény: Törölt nick (35491)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.07 0 0 35491

Mire nem jók még a kecskeméti gyümölcsfák!:-)

Igen, nagy örömömre a túraboton kívül is volt kecskeméti kapcsolódása a vándorlásnak, eléggé kiemelten foglalkozott is ezzel egy másik cikk:

 

az alsó négy sor méltatja földijeimet!:-)

 

Igen, jól látod, az összegző cikk a decemberi számból való, míg a másik márciusi.

Jó olvasgatni azokat a részeket is amelyekben azon tanakodnak hogy ha visszacsatolnák a Vihorlátot akkor lenne még egy Mátránk meg ilyesmi...(a Vihorlát -Viharlátó- kb olyasmi terjedelmű és magasságú hegység mint a Mátra)

A második bécsi döntés ekkor már meg lett hozva, ez nagy vonalakban határozta meg a visszaadandó területek kiterjedését de a pontos határkijelölés még abszolút képlékeny volt.

 

 

 

 

Előzmény: jzp2107 (35486)
Vagdalthús Creative Commons License 2012.03.07 0 0 35490

ez az, így jó!

Előzmény: olahtamas (35489)
olahtamas Creative Commons License 2012.03.07 0 0 35489

Köszi a jelzést, akkor a turistautak.hu-n is "átpingáltam", remélem jól :)

Előzmény: Vagdalthús (35488)
Vagdalthús Creative Commons License 2012.03.07 0 0 35488

Ha Nagybörzsöny felől érkezünk, akkor: Róth-erdő (P4 és P- elágazása)-Csörge-kút-Gömbölyű-kő-Kis-Koppány-Koppány-nyereg.

Tavaly festették át erre az útvonalra, már jó ideje szó volt róla, az új Cartographiás térképeken is már így szerepel.

Valójában ez a régi útvonal, a Gömbölyű-kőről ragadozómadarak fészkelése miatt terelték le anno a piros sávot, de már nem költenek ott, így visszakerült. Látványosabb is.

A május 28-i túrán itt vezet majd a Holló-kőtől Vörös-kőig teljesítménytúra, s az új füzetekben is szerepel a Gömbölyű-kő a leírásban.

Előzmény: olahtamas- (35483)
Zete Creative Commons License 2012.03.07 0 0 35487

Ez nagyon nagy dolog, hogy meg tudtad szerezni! Most már első kézből, a leghitelesebb forrásból ismerhető meg az első Szent IStván vándorlás sztorija!

Előzmény: Törölt nick (35478)
jzp2107 Creative Commons License 2012.03.07 0 0 35486

látod és még az is kiderült hogy kecskeméti kapcsolódása is van a vándorlásnak :-)

 

azt megkérdezhetem hogy ez melyik számból lett kimásolva?

mert a szövegben (márc 25-i történésekről van szó) még elszakított édes Felvidékünk szerepel, a térképvázlat meg az első bécsi döntés utáni állapot, amit -kipuskáztam- '38 november 2-án hoztak

Előzmény: Törölt nick (35478)
HEV Creative Commons License 2012.03.07 0 0 35485
Előzmény: perempe (35482)
perempe Creative Commons License 2012.03.07 0 0 35484

az első siroki buszmegálló előtt egy órával fényképeztem, akkor már lehetett menni. (a Kékes felől mentem Sirokra.)

Előzmény: perempe (35482)
olahtamas- Creative Commons License 2012.03.07 0 0 35483

Ha már turistautak.hu nál tartunk, akkor a Holló-kőtől Vörös-kőig túramozgalom hivatalosan most merre is vezet Csörge-kút és Koppány-nyereg között?

http://terkep.turistautak.hu/?lat=47.91140&lon=18.83258&zoom=15&arrow=0&layers=000000B

A Koppány-nyereg felőli részen valami nekem nem stimmelt, de siettünk a Szent Orbánba a babgulyásért és nem volt időm alaposan körülnézni :)

Előzmény: Vagdalthús (35452)
perempe Creative Commons License 2012.03.07 0 0 35482

köszönöm a válaszokat.

 

mi látható balra? mi az a fehér várromszerű micsoda? a település Sirok lesz szerintem.

http://perempe.sitesled.com/images/P1030754.JPG

http://perempe.sitesled.com/images/P1030755.JPG

 

olahtamas- Creative Commons License 2012.03.06 0 0 35481

Dehogyisnem. Ha regisztrálna és kérne jogot, akkor biztos kaphatna ő is a jogosztóktól.

Előzmény: Remélemilyennicknincs (35479)
olahtamas- Creative Commons License 2012.03.06 0 0 35480

Micsoda relikviák!

Már előre félek a Május 8. -i ezerarc klubtól, mert ha véletlenül eljönnél, akkor tuti nem férünk bele az időkeretekbe :)

 

Előzmény: Törölt nick (35478)
Remélemilyennicknincs Creative Commons License 2012.03.06 0 0 35479

Oláhtamás: nem lehetne véletlenül Güszinek szerkesztői jogosultságot adni a TUHU-ra?

Szemmel láthatóan kattanása van, az ilyet meg galád mód kell azonnal kihasználni és feltöltetni, áttöltetni, betöltetni minden adatot, mérési pontot, poi-t, toi-t, foi-t köv!

 

Én azt mondanám, ne álljunk a zseni útjába, hagyjuk kibontakozni! A tuhu-n...

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.06 0 0 35478

 

Nekem is van GPS-em, olahtamásnak hála frissített állapotú térképpel rendelkezik pár napja!:-)

Viszont a kéktúrához kapcsolódó sokadik hobbim a kéktúra eredetének, kialakulásának, útvonalváltozásainak kutatgatása természetesen csak hobbi szinten.

Ebből a szempontból azt hiszem egy komplett enciklopédiára tettem szert a napokban, a "Turisták Lapja" című két világháború közti újság 1938-as, jubileumi kiadását kaptam kézhez, mind a 12 számot egybekötve egy műbőr borítóban!

Benne van a Szent István Túra teljes programja, menete, nyitó és záró ünnepségeinek leírása, a kék jelzés akkori útvonala, egyesületek A-tól Z-ig, turistaházak leírásai, meg még sok minden más is a több mint 700 oldalnyi írásban.

Remélem lesz időm végignézni alaposan, egyelőre csak átlapoztam (ez is másfél óra volt)

 

A program egy része és a keleti rajt pillanatai...

 

 

Az összegzés...(részlet)

 

Úgy néz ki hogy a Kéktúra nyugati részének meghosszabítása Sümegtől Írott-kőig 1977-ben nem az első ilyen lépés volt, valójában ez már a '30-as években is fel volt festve bár nyilván nem pontosan a mai útvonalon.

(amely a közelmúltban is sokat változott.)

 

 

Güsziológus Creative Commons License 2012.03.06 0 0 35475

"Én 10 éve örültem, ha 50 méteren belül volt a térkép a valósághoz képest."

Ha gonosz lennék, akkor azt kérdezném, ezt hogy lehet megállapítani.

 

Nem vagyok gonosz.

 

Egy TV műsorban hallottam nemrég, hogy a Börzsöny "gazdái" (nem emlékszem a pontos névre, és nem szeretnék megsérteni senkit) 50 méteres szalaggal mérték a távolságot, mielőtt atualizálták a tábláikat.

Sok tábla aktuális távolság adatát rögzítettem az elmúlt évben, van tehát adatom.

A TUHU távolságadatait is megpróbáltam összeszedni:-)

 

Remélem, a "felek" elfogadják az "értékitéletet".

 

Mostanában erősen ingadozik a hangulatom, de eltökélt szándékom, hogy összahasonlítom a két mérést, már ahol megoldható.

Természetesen közzéteszem az eredményt.

 

Egyszer már leírtam, megismétlem.

Az adatmodell, melyre a rendszer alapul szerintem komoly, egy ekkora adatbázist azonban nem könnyű feltölteni.

Hiszem, hogy nem reménytelen, és azon vagyok, hogy hasznos segítséget adjak.

Nem úgy gondolom, ahogy azok, akik eddig közreműködtek, de van némi tapasztalatom nagy adatbázisok feltöltésében:-)

Előzmény: olahtamas- (35474)
olahtamas- Creative Commons License 2012.03.06 0 0 35474

Lassan Visztulai magasságokba érsz a precízkedéssel :)

Én 10 éve örültem, ha 50 méteren belül volt a térkép a valósághoz képest.

Most egy nagyságrenddel jobb már a helyzet, de 5-10 méter alá menni már felesleges szerintem, hiszen mindegy, hogy melyik oldalról kerüljük ki a pocsolyát :D

 

De persze attól még lehet törekedni a precíz térkép irányába, részemről akár az egyik oldalról szaggatott záróvonalat is fel lehet rajzolni a térképre :)

 

Előzmény: Güsziológus (35472)
Güsziológus Creative Commons License 2012.03.06 0 0 35473

Elnézést, a képek lemaradtak.

 

 

 

 

A zindex "lenyelte" a hozzászólást, de volt "másolat".

Nem vettem észre, hogy a képek nem lettek "visszahozva".

Előzmény: Güsziológus (35472)
Güsziológus Creative Commons License 2012.03.06 0 0 35472

Szia!

 

Kimerítő választ ne várj, de ha összeírom, elküldöm mail-ben.

 

A konkrét problémáról.

Te hívtad fel a figyelmemet anno a "properties" opcióra.

Erre egy átlagos felhasználónak nem nagyon van szüksége, de ha meg akarom érteni/értetni a TUHU adatbázisát (hogy épül fel a távolság, mely végső soron a tervezés eredménye), akkor jó tudni, hogy egy pecsételő helytől egy másik pecsételő helyig terjedő szakasz hogy "épül fel".

 

Amit a WEB-es tervező eredményeként látok, azt ITINER-nek hívjuk.

Ez tökéletes.

 

Ez volt az állapot a javítás előtt:

 

 

A javítás utáni állapot:

 

 

Kibontottam az ominózus 273 méteres - javított - szakaszocska előtti és utáni kereszteződést is.

Jól látszik, hogy amikor az út fordul, a térképen itt van a BOLT/KOCSMA, akkor kezdődik egy szakasz.

Van azonosítója is, ez csak akkor fontos, ha a szakasszal kapcsolatban van teendő, pl. be kell írni, hogy aszfalt borítású.

 

Ha ezt beírja egy jogosultsággal rendelkező, akkor az itiner elváltozik.

2 492 méter lesz a Döbörhegy előtti szakasz (sok sok szakaszocska együtt), utána lesz egy 273 méteres aszfaltos szakasz, mely végső soron országút.

Utána lesz egy 328 méteres nem minősített szakasz ez egy kis utca, mely NEM ORSZÁGÚT, de ezen megy a kék.

Ez után van még 1.145 méter Szarvaskendig.

 

A négy rész együtt kicsit nehezen értékelhető, mert az országúti szakaszok a javítás után összevonódnak.

 

Mivel a pecsételő helyek közötti 9.007 méter 18 szakaszocskából áll össze, ezek közül kell kibogarászni, hogy melyik mettől-meddig tart.

Egy szakaszocska most rendben van:-)

Ha sikerül "rávetíteni" a szakaszocskákat a térképre, azaz a térképen megjelölni, hogy melyik szakaszocska hol kezdődik, és hol végződik, akkor már közeledünk a megoldáshoz.

 

Még nem mértünk semmit!

 

Most tudjuk, hogy van 1.145 méter Döbörhegy és a Döröske - Szarvaskend közötti országútig, onnan 765 méter Szarvaskendig, melyen a Döröske felől érkező Pm+ jel is van.

Ez kb. pontos, hisz elmentem a kilométerkő mellett.

 

Egész más a helyzet, ha pontosak az országúti szakaszok, hisz azok autóval is felmérhetők, és ha változás van, akkor ez a szakaszocska javítható.

 

Fontos, hogy a turista által végpontnak gondolt "pont" szakaszhatár legyen.

 

Ha holnap lesz türelmem, akkor "kicsomagolom" a Szarvaskend-Halogy közötti szakaszt is.

 

Most ennyi.

 

 

 

 

 

Güsziológus Creative Commons License 2012.03.06 0 0 35471

Én nem kaptam semmit Tőled.

Előzmény: jzp2107 (35469)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!