Keresés

Részletes keresés

Béla1007 Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4299

Szia nino !!

Megmondom az őszintét a forumon való megjelenésen előtti időszakban nem igen érdekelt az időjóslás mert úgy voltam vele hogy az ég kék a víz nedves a nap meg holnap is felkel. A gasztronómia jobban érdekel , volt a TV Paprikán sajna már nincs egy műsor a neve "Bandi a hegyen" volt na abban volt egy fiatal srác aki "botcsinálta szakács " volt de metrológus volt a diplomájára írva a srác olyan ételeket készített amiket a szabadban is el lehet készíteni és ő a műsorát mindíg úgy kezdte hogy egy 2-3 percben az aktuális időjárási helyzetet ismertette a köz nyelvén érthető módon , na az nagyon tetszett

Üdv

Béla

ninovarga Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4298
Mahja jó lehet ez a jackfruit, de nem ismerem!
Előzmény: Béla1007 (4296)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4297
Bocsánat, figyelmetlen voltam: KÉT kutyával egyenesen gyerekjáték tavaszt csináltatni. Ha nekem lennének, kizárólag tavasz- és nyárgyártásra használnám őket. Ilyen célból érdemes lenne akár egy egészen nagy falkát tartani.
Előzmény: ninovarga (4294)
Béla1007 Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4296

Szia Nino !!

Ha legközelebb ott járok szeretném felkeresni ezt a csuka tanyát egy jó fogás reményében !!

Hiszen te tudod a legjobban hogy 1 fecske nem csinál nyarat !!

Ja és a Bécsben vett jackfruit mahja is csírázik !!

Üdv

Béla

ninovarga Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4295
Az ott csak az elvonuló felhőtakaró "éle". De látszanak már a közelgő front magasszintű felhői is az északnyugati égbolton.
Előzmény: Béla1007 (4290)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4294
Ez az egyik muraszemenyei bányató. A legutóbbi árvíznél, szerintem, már nagy "csukahelyezkedés" lehetett az ívásra alkalmas kisebb folyóvizek irányában. Nemsokára kezdődik az év! (Számomra soha nem január elsején, hanem a tartósan emberinek minősíthető időjárás beköszöntével.)

Ja, egy kutyával könnyű tavaszt csináltatni, de próbálnád meg egyetlen fecskével!
Előzmény: Béla1007 (4290)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4293
Elképesztő mennyiségű mogyoró van elhagyott területeken. Szerintem lehetne rá egy iparágat építeni.
Előzmény: Freddy56 (4291)
vica46 Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4292

Szia Vali

 

Majd szerét ejtem ha megyek Békéscsabára.

Freddy56 Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4291
A két utolsó képen szép mogyorókat látok.
Ilyenkor láthatja az ember - ha nyitott szemmel jár -, hogy hol van mogyoró telepítve, vagy madarak által elszórva.
Még itt-ott kicsi hófoltok, de a tavasz már kamrában van (A Tizedes, meg a többiek c. nagy sikerű film után szabadon).
Előzmény: ninovarga (4289)
Béla1007 Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4290

Sziasztok !!

Nonovarga ez melyik vízterület??

Nagyon bedobnám oda a kukacom !!

Pár kép:

 

ez a frontvonal vagy minek mondják a hozzáértők ??

 

 

Baracson már nyílik a magnólia vagy mannyolia vagy tulipánfa hála a két rossz kutyámnak!!

 

 

A férfiak fánkot sütnek !!

 

 

Üdv

Béla

ninovarga Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4289
Szinte mintha tavasz lenne. Reméljük, mihamarabb "szinte mintha" nélkül is....
valila Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4288

Vica, ha erre jársz, szaladj be egy épkézláb

palántáé. Ha lesz valaki, aki feléd kocsikázik,

küldök egy életerős példányt.

A nagy távolságok nem kedveznek a csere-berének.

 

Köszönöm a naspolyát előre is.:)

 

Előzmény: vica46 (4286)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4287
Itt és ameddig a 3.-ról ellátok a környéken semmi hó,csak a hülye szél napok óta.Felhő az van bőven ,de csapadék semmi.Ennyit a műszerek pontosságáról....
Előzmény: Floo2 (4284)
vica46 Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4286

Szia Vali

A kis palánta kicsit viseltes lett de reménykedem hogy ,össze szedi magát.

Kicsit megenyhül az idő küldöm a japánnaspolyát.

valila Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4285

Szaguaro, gaz lett belőle?

 

Nagyon sajnálom, pedig

igyekeztem gondosan csomagolni.

Előzmény: szaguaro (4281)
Floo2 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4284
Attila Labdarúgás! :))
A radar szerint Észak-Somogyban, Marcalitól keletre, bár lehet Marcali fölé is belóg, órák óta egy helyben áll egy zöldes pacni, amiből elvileg órák óta havaznia kell elég rendesen!
http://met.hu/loop.php?almenu_id=weather&pid=kepek&pri=3&id=brod&w=504
Ez a radar linkje!
Te mit tapasztalsz, vagy milyen infóid vannak arról a részről, ami a zöldes-kékes pacni alatt van?
vica46 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4283
Köszi a választ ,nekem egyenlőre csak kicsik vannak magról ,ezért kérdeztem .Valaki azt mondta hogy 15 év mire terem.
Előzmény: szaguaro (4282)
szaguaro Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4282
Ha tőlem kérdezted, természetesen magról kelt, és olyan 7-8 évesen kezdett teremni emlékeim szerint.
Előzmény: vica46 (4277)
szaguaro Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4281
Megkaptam a gazt, köszi.
Előzmény: valila (4279)
Freddy56 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4280
Szia!
Itt még van egy kevés hó (Szeged - tudom, Te tudod, de van aki esetleg nem), délután is szállingózott, de két hét múlva itt van március!!! Kezdődik a TAVASZ!!!
Előzmény: valila (4279)
valila Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4279

Sziasztok!

 

Helyzetjelentés, Békés megyében már se köd, se hó.

 

Reggel még volt, latyakosak voltak az utak, de délutánra

a +3 fokos napsütésben nagyjából mindenütt elolvadt.

 

Egyre szebb az élet, igaz?:)

 

 

Előzmény: szaguaro (4276)
valila Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4278

Én is köszönöm Arthúrnak a fuvarszolgálatot és

Ninonak a nagylelkűségét.

 

Lelkes dél-alföldi topiktárs vagyok!:)

Előzmény: Arth_ur (4248)
vica46 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4277

Szia

Hány éve terem? Oltott vagy magról kelt?

szaguaro Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4276

Mondok néhány olyan anekdota- jellegü adatot a kanizsai állomáshoz.

A híres 85-ös telet sikerült a kanizsai reptéren töltenem a haza védelmében, ez kb. 2 km-rel délebbre van, mint az állomás, de ugyanabban a völgyben. Marha hideg volt, ablakhőmérővel is mértünk -28-at, mellé még viharos északi szél, a sz.r is belénk fagyott, pedig mindent felvettünk, ami a szekrényben volt.

A másik, h. ha az egész megyében nincs köd, Kanizsa ny-i részén Sormásig akkor is van. Volt olyan éjszaka, h. a kutyával mentem le szoliba a laktanyából, a lámpafényben a kutya farka még látszott, a feje már nem. Látótávolság ugy 2 m...

Előzmény: szaguaro (4275)
szaguaro Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4275
Olyan 12 éves lehet, jó 3 m magas, de ami nagyon megy fel, tavasszal le szoktam vágni, meg kb. 2 m széles a koronája.
Előzmény: Törölt nick (4233)
Floo2 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4273
Biztos voltam benne, hogy ezt fogod reagálni!
Szerencsére tökmindegy hogy szerinted fagyzug-e vagy szerintem fagyzug-e, de ha vizsgálod egy ideig részletesen, meg fogod látni!
Derült, szélcsendes éjszakákon az rh-ja gyakran ugyanannyi, mint az iklódbördőcei vagy kanizsai állomásénak!
Gyakori, hogy derült estéken talajmenti köd ül be oda!
Ennél több bizonyíték nem kell!
Előzmény: Törölt nick (4272)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4271
"Azzal még semmi baj nincs, hogy a hozzászólások egy jelentős része azt kívánja sugallni, hogy Zala megye a legszuperebb és legjobb klímájú vidék egész Közép-Európában (bár állítólag nincsenek jelentős térségi különbségek az országban)"

Pedig ha így lenne, ezzel kéne, hogy a legnagyobb baj legyen.


NEM KÍVÁNJA AZT SUGALLNI, EGÉSZEN MÁST AKAR SUGALLNI, SŐT HATÁROZOTTAN ÁLLÍTANI!

ninovarga 2007. 01. 23.

"... A hideg zalai dombokat illetően, a fügével kapcsolatban írt klímamegfigyeléseim nem ismernek hideg dombokat és nem helytálló a dombok vonatkozásában országrészek szerint különbséget tenni. A légkör alsó rétegeinek sajátos hőmérsékleti rétegződése van, a legnagyobb hidegeket okozó derült, szélcsendes éjszakákon.
A völgyszint feletti 40-50 méteres szint nagyobb hőmérsékletkülönbséget mutat helyileg mint akár az ország nagy távolságon belüli lehetséges eltérései. A dombok ennélfogva hihetetlen termőhelyi lehetőséget kínálnak.

vizizé 2007. 07. 09.

"Fantasztikusak...

Melyik részén vagy az országnak??"

ninovarga

"Egy zalai dombon, de az ország bármely részén lévő hasonló dombon lehetne."


ninovarga 2007. 11. 03.

Dombvidékeink sajátos, rendkívüli változatosságot mutató mikroklímája adta lehetőségeinek ésszerű hasznosításához a szinte nem, vagy éppen csak létező agroklimatológia tudományágon belül is még egy olyan külön aldiszciplinának kellene kifejlődnie, mint amilyen a limnológia az élővizek tanulmányozására. Akinek van szeme ahhoz, hogy értelmezni tudja az éghajlati hatásokat az egyes növények fejlődésén, fenológiáján keresztül, világosan látja azokat a hatalmas különbségeket, amelyeket egészen kicsi távolságokon belül a mikroklíma, egyébként műszerekkel is jól kimutatható eltérései okoznak.



Emellett időnként azt is bemutattam, hogy ez a hidegnek kikiáltott országrész semmilyen évszakban nem mutat lemaradást a fenológiában a melegnek kikiáltott országrészek analóg pozícióival szemben. Sőt... De talán ez is egy bocsánatos bűn egy totálisan félrevezetett Magyarország népének segítségére.

Nem is győztem exkuzálni magam emiatt, de úgy látszik, hiába. Sajnálom, ha minden erőfeszítésem ellenére sem sikerült elég világosan megfogalmaznom szándékomat, hogy még ennyi idő után is félreértelmezhető maradt:

ninovarga 2007. 11. 20.

"...Azért teszem meg ezt a kérésemet ilyen "békeidőben", hogy senki ne érezhesse úgy, hogy burkolt, de mégis címzett ez a szándék.
Kérem, próbáljon Mindenki eltekinteni attól, hogy ezeket a példákat elkerülhetetlenül saját földrajzi környezetemből hozom, a korlátozottan fagytűrő növények viselkedését pedig, zömében, saját növényeimen mutatom be. Mellékes körülmény, hogy az általam feltárt tapasztalatok egyben a témát érintő összes tudomány, szakma és intézmény éppen ezen földrajzi tájegységre vonatkozó álláspontjának cáfolatát jelentik.
Amint azt már többször kifejtettem, elsősorban a tévhitek, rossz beidegzések és hamis sztereotípiák ellen próbálok küzdeni minden lehetséges fronton. Azért folytatom ezt a küzdelmet, mert tudom, hogy ezek a kreatív gondolkodás, ténykedés és általában a fejlődés legnagyobb kerékkötői.
Ahelyett, hogy azt próbálnám bizonygatni, hogy az általam bemutatottak itt, és csak itt lehetségesek, ennek éppen az ellenkezőjét célom bizonyítani. Azért próbálok ehhez minden olyan ismeretelemet megadni, hogy minden ilyen érdeklődéssel bíró ember pontos képet kaphasson a lehetőségekről és érzékelhesse azok határait is. Ez az oka, hogy olyannyira igyekszem mindezeket a lehető legnagyobb pontossággal, aprólékosan körülírni......"



Előzmény: grifi (4250)
Floo2 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4270
Igen Farkasfa egy 250-es völgyben van, míg az állomás mellette 310-en a dombtetőn!
És ha rendszeresen figyeled, azt látod, hogy a minimumai alig valamivel jobbak derült éjszakákon, mint kanizsáé vagy iklódbördőcéé, süt nem egyszer rosszabbak is!
Ami nagyon figyelemre méltó, hogy naplemente után úgy zuhan a T, mint a fene, gyakran jobban mint a fagyzugoké!
A képekből kiderül, miért is!
Az állomást körbeölelő fák leállítják a légmozgást, így az kis izolált szigetként elkezd hülni!
Ráadásnak ott van a töltés is mellette, mint szintén lefolyásgátló körülmény!
Ezért vannak a 60 méteres abszolut fagylefolyás ellenére borzalmasan rossz minimumai!
Csak azokon az éjszakákon produkál elfogadható értékeket, amikor nagyon nagy inverzió van!

Előzmény: Törölt nick (4268)
Floo2 Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4269
Tessék http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsavneur.html
A menüsorban a 3. rublika, a "Mittl.Wolken"!

Szerintem a GFS oda több havat számolt a határ túloldalára, ugyanis a szelet és a felhőzetet tökugyanúgy várja!
Még egy van, a várt harmatpont is oda sokkal alacsonyabb!
Én ezek alapján, a határ mellé sajna -15-öt legalább kinézek a szituból!
Ami még éppen határeset, bár most nem egy agyonhibernált növényzet van, mint januárban volt!
Sajna nekünk a legnagyobb ellenségünk a hó, onnatól már csak a derült égre és a szélre van bízva!
A múlt télen a déli megyék, tolna, baranya, bács-kiskun úszták meg a 20-30 centi havat ugy hogy nem derült ki, most ezen a télen mi jártunk ugyanilyen szerencsével, remélem most a keleti országrész is ugyanígy megússza!

Előzmény: Törölt nick (4265)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.13 0 0 4267
Úgy vélem, hogy némi légmozgásra alapozzák a nem túl alacsony minimumokat. Erdélyben, gondolom, a medencék fagyzugaira várnak nagyon alacsonyakat. Én egy optimista verzió mellett tenném le a voksomat. A célszalag előtt ennyivel nem szabad, hogy az ország bármely része elvérezzen!
Előzmény: Törölt nick (4265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!