Keresés

Részletes keresés

B. Imre Creative Commons License 2009.11.17 0 0 212
Először is mond el hol laksz, mert imélben nem lehet méhészkedni. Ha személyesen tudunk találkozni, szívesen segítek.

Üdv Imre.
méhészbácsi Creative Commons License 2009.11.15 0 0 211

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok.Van kettő db Nb 18 keretes új kaptárom. Néhány kérdésem volna hogy hogyan kezdhetném el ezt az egész méhész dologot.

Kérdések:

-Mikor érdemes méh családot vásárolnom???

    -Milyen méh családot lenne érdemes vennem???

    -Krajnai szerintetek jó választás lenne???

-Egy kaptárba hány családot lenne érdemes raknom???

 

Szeretném valakivel felvenni a kapcsolatot aki már jártas ebben a dologban.Aki szeretne segíteni kérem az e-mailomra küldjön egy üzenetet h segítene elkezdeni a méhészetet.E-mail: kadarpeterpal@freemail.hu

Még valami aki meg is tudná mutatni élőben hogy mit hogyan kell csinálni az lekötelezne.Előre is köszönök mindent.Üdv.:Peti :)

B. Imre Creative Commons License 2009.10.30 0 0 210
Hogy tenné tönkre . Vizet öntök rá. Ennek előnye csak az, hogy a nap bármely órájában lehet etetni, mig a szirupot csak este, hogy ki ne tötjön a rablás. Na meg az etetőbe belefér vagy 3 kg és 2-3 nap elhordják, mindig csak vizet öntök rá, ha száraz.
pigler Creative Commons License 2009.10.27 0 0 209
Szia Imre!A méhek szipókáját,nem teszi tönkre a száraz cukor?
B. Imre Creative Commons License 2009.10.25 0 0 208
Nekem 3 család van a kertben . Idén tavasszal adtam el tanyával eggyütt. De ha érdekel és ha kezdő vagy érdemes megnézni magát a kaptárokat ill. a takarást vagy az etetőket, mivel én száraz cukrot, nem szirupot etetek ...........Ha érdekel adok tsz-t 20/ 3355568.

Üdv Imre
Bazsa72 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 207
Köszi Imre, de most nem vásárolok, de egyszer megmutadhatnád a méhészeted nekem Bajomban. Üdv. István
Előzmény: B. Imre (204)
B. Imre Creative Commons License 2009.10.18 0 0 206
Én ma takartam. OLdalt akkora kartonokat vágok mint a válaszdeszka kb 6 db. Ezeket ragasztó szalaggal összeragasztom. Vagy 3-4 cm -es hungarocelt vágok/ ezt akkutöltövel üködő cekásszal készitem/ és mindkét oldalra az előbb emlíátett kartont ragasztom . Tehát 6-7 kereten vannak a méhek, utána a válaszfal ezután a hungarocell, vagy a 6 rétegü katton .és végül a hanemanrács . Föléjök vagy fólia vagy nem kavicsos kátránylemez. A sarkát behajtom ,hogy néhány nc.méter szellőző maradjon Ezután ujságpai, vagy szivacs köv, Az újságpapi napilapbol készül kb 10-t egyberakok szintén összeragasztom, hogy ne hulljon szét mivel évekig használhatók. Nálunk pl a Somogyi néplapból készítem a takarót kb 4-5 köteget ,mertez pont a kaptár szélességével azonos, Nos kb ennyi.
pigler Creative Commons License 2009.10.14 0 0 205
Hali!Azt szeretném megtudni,hogy mikor kezditek a takarást,és milyen szinten csomagoljátok be a kaptárakat?
B. Imre Creative Commons License 2009.10.12 0 0 204
Nagyboconádi és attól függ ősszel vagy tavasszal. Most 30 ezer. Tavasszal kaptárnélkül.
Bazsa72 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 203

Hali!

A bazsa72@gmail.com címre írd meg légyszíves, milyen kaptárak, meg azt is, hogy mennyit szeretnél kapni értük. Üdv. Bazsa

B. Imre Creative Commons License 2009.10.09 0 0 202
Nekem van 3 eladó családom kaptárastul. Nagybajonban.
Előzmény: Bazsa72 (201)
Bazsa72 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 201

Sziasztok!

Valamikor 1 évvel ezelőtt láttam ezt a fórumot, mert böngésztem erre-arra, mivel megfordult a fejemben egy ismerősöm tanácsára, hogy elkezdjem a méhészkedést. Tőle vásároltam a mézet. Aztán bénaságom miatt, vagy csak nem foglalkoztam eleget a dologgal, nem találtam rá, pedig keresgéltem újra/a fórumot/. Most mikor megleltem, nagyon örültem neki, azonnal be is regisztráltam, mert az elhatározás is teljesen beérett. Aztán amióta regisztráltam alig történik valami, nem írtok, nem tárgyaltok a méhészkedésről. :(

A kaposvári fesztivált pénteken végigfutottam, ugyanis itt lakom. Úgy gondoltam, hogy több méhészettel kapcsolatos dolog lesz, igaz mézfesztivál volt. Ami jó történt, hogy megtudtam, hamarosan indul a tanfolyam, ahova jelentkeztem.

Van 1 családom a hétvégi házikómnál, aztán most kaptam még kettőt, azokat később viszem haza, mert közel laktak eddig a kertemhez, azt tanácsolták, hogy addig ne vigyem amíg mozgolódnak. Hosszan tudnék írni az elkövetett hibáimról, tanácsot kérni, de egyenlőre nem akarok, mert így is kicsit hosszúra sikerült ez a hozzászólás. Üdvözlök mindenkit. Hűséges látogatója leszek az oldalnak. Bazsa72

B. Imre Creative Commons License 2009.10.01 0 0 200
Nagyon áll ez a fórum.
Pingvin50 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 199
Tisztelt Méhésztársak! Ha valamelyikük elvolt a Franciaországi Nagy Méhész Gyűlésen ( OPIMONDIÁN ),akkor legyen szíves pár mondatban foglalja össze a lényeget! Magyar részről volt-e hozzászólás? Köszönöm előre is. Üdv:Pingvin50
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.09 0 0 198

Sziasztok!

 

Volt valaki most hétvégén Kaposváron a Mézfesztiválon? Akár mint "kiállító", akár mint nézelődő?

 

Nekem nagyon tetszett, jól éreztem magamat, finomak voltak a mézek. :)

 

B. Imre Creative Commons License 2009.07.23 0 0 197
Ha nincs hordás, nincs élelem akkor akár 1 kg- ót naponta. Én száraz cukorral etetek .az én etetőm 24 cm széles 6 cm mély és belefér 2-3 kg cukor vizet öntök rá ha elhordjáj másnap megint felöntöm vizzel amig elnem fogy ezt a nap bármely szakában lehet csinálni, nincs rablás.
Előzmény: taffy (194)
B. Imre Creative Commons License 2009.07.23 0 0 196
Hűűvösre.
Előzmény: Chesterfild (195)
Chesterfild Creative Commons License 2009.06.27 0 0 195
Üdvözlök mindenkit.

Kezdő méhész vagyok.Mult héten vettem meg a szerszámokat.Használt kétcsaládos fekvőkaptárat vettem,elég jó állapotban.A jövő héten talán méhem is lessz.Azt szeretném kérdezni,hogy hová állitsam a kaptárat hüvös helyre vagy inkább naposra.A kaptár tetejét más hiján kátránypapirral huztam be.Ha nem tévedek a kaptárnak délkelet felé kell néznie.Kérlek javitsatok ki ha nem igy van.

Segitségeteket előre is köszönöm.
taffy Creative Commons License 2009.06.23 0 0 194
Kedves Imre!
Köszönöm a választ.
Most, hogy ennyire rossz idő van, és hordás sem volt, az egyik családom (az 5-ből) megfogyatkozott. Ilyenkor hogyan, mivel, milyen mennyiségekkel kell-lehet etetni? (NB18)
Attila
Előzmény: B. Imre (192)
Jeges84 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 193
Jó napot!A nagypapám méhészkedik és ő kért meg hogy kérdezzem meg nincs-e valakinek itt eladó atka elleni befúvó készülék?Elöre is köszönök mindent.
B. Imre Creative Commons License 2009.06.22 0 0 192
Etetni akkor kell ha nincs hordás , ill nincs elég élelme a családnak. Propolisz gyüjtő rácsot minden méhészboltba lehet venni, vagy aház szigeteléseknél /hungarocell re ragasztják 6 HASZNÁLT HÁLÓT EZOKTAM HASZNÁLNI. Új anyát úgy szoktam nevelni , amikor van sok szép anyabölcső , akkot elteszem az anyát egy mézes egyfiasitáso és egy üres keretet, Ugyan igy egy szép bölcsövel is lehet ilyen 3 keretes kis családot készíteni. Nekem van egy ilyen kaptáram ami 3 keretekre van elosztva , a 24 keretesbe igy akár nyolc anyát is lehet nevelni , de 18 keretest is ellehet osztani 3 kóóeretenként Itt amikor bölcsőből kel és pepárzódik, vagyis már fiasit ellehet vinni bármely családhoz ahol leakaromncserélni a régi anyát,. Ugyanezt meglehet csinálni kis pici anyanevelőbe is csak ebbe kell egy maroknyi bogarat tenni ,megmézes cukor is kell bele meg egy napig pincézni kekk a kiskaptárat, hogy ne menjenek vissza a nagy kaptárba, megjegyzem ez macerásann mint az előző módszer.... Röviden enny

Üdv Imre
taffy Creative Commons License 2009.06.21 0 0 191
Sziasztok,
kezdő méhészként sok kérdésem lenne, és nagyon örülnék egy kis segítségnek.
Ti hogyan gyüjtitek a propoliszt? Hogyan, miből lehet propoliszgyüjtő rácsot, hálót csinálni?
Ti mikor, hogyan váltjátok az anyákat? Idén több méhésztől hallottam, hogy nem jön össze az új anyanevelés? Mi a tapasztalatotok?
Mikor etetitek a családokat? Most kell etetni, mertr nálunk alig van hordás. Lehet csak a gyenge vagy kölyökcsaládokat etetni? Nem okoz rablást?
Köszönettel várom a hasznos tapasztalatokat, tanácsokat.
B. Imre Creative Commons License 2009.05.23 0 0 190
A repce nem de az akác jó volt 20-30 kg, családnagyságtól függö
gergosrac Creative Commons License 2009.05.22 0 0 189
Hello! Hogy sikerült a pörgetés?
Előzmény: B. Imre (188)
B. Imre Creative Commons License 2009.05.21 0 0 188
Nálunk jó volt. Pénteken pőrgetés. Ja és közben egyszer esett az eső, de ez jó is volt.
fapeter Creative Commons License 2009.05.21 0 0 187
Somogyban milyen volt az akác? (Vasban az idöjárás nem nekünk dolgozott... :-( )
Előzmény: B. Imre (184)
fapeter Creative Commons License 2009.05.21 0 0 186

ok, ok..

 

szóval:

berakáskor

két család (2x10) keret + rostaszövetes elválasztó + zárókeretek.

 

kétanyásításkor:

anya 3 kereten+

anyarács+

méztéri keretek (kiegészítve, hogy a méztér tele legyen)+

anyarács+

másik anya 3 kereten

 

talán így egyértelmübb

 

bocs, nem akartam senkit félretájékoztatni, használjuk mi is ezt a technológiát,

nem voltam elég figyelmes, mikor leírtam.

Előzmény: B. Imre (185)
B. Imre Creative Commons License 2009.05.20 0 0 185
2x 10+ 2x3 az 26
B. Imre Creative Commons License 2009.05.20 0 0 184
Úgy ahogy fapater leirta. Itt azonban elég hamar kezdenek rajozni hiszen csak tizen kereten van egy család Egyébként fapater leírása nem stimmel ,mert 10+ 2x 3 keret az 26 , nem 24. Egyébként a mi viszonyainknak a 18 keretes felel meg. Mi akácrol 25-30 kg-ot pergetünk, Pénteken lesz a pörgetés.
Előzmény: gergosrac (180)
fapeter Creative Commons License 2009.05.20 0 0 183

mivel a két anya között jelentős távolság van, nem feltűnő nekik a két anya.

anyarácsos rakodóban jártam már úgy, hogy egy család nem váltotta le az öreg anyát, hanem az valahogy átmászott a rács mellett a méztérbe, és ott petézett tovább, közben a lentiek anyabölcsőt húztak a fiasításos lép élére, és nem rajzott meg, hanem az új anya lent petézett, a régi pedig felül...

aztán egyszer csak (ősszel) elvettem az öreg anyát, és alsó fiókra zártam a méheket.

 

Előzmény: gergosrac (182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!