Keresés

Részletes keresés

plusssuni Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62575

Szort PUR habbal nem érdemes jobbitgatni. 8-10 cm eleg belole. Nalunk bevalt. Ugaz ez a nyar nem volt tul meleg, de 25-26 foknal soha nem volt tobb. Ehhez persze ejszaka rendesen kell szelloztetni. Es sajnos egyaltalan nem olcso, de a weblapokon feltuntetett arbol azert lehet kedvezmenyt szerezni.

Előzmény: milyen matracot (62525)
hantorish Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62574

Ott is mondták, hogy 3 mm-es fugával kell lerakni, de nekem ez olyan félmegoldásnak tűnik. 

 

Az egészben tényleg az a baromi zavaró, hogy milyen alapon hívhatnak ilyet első osztályúnak. Mert egészen egyszerűen ez nem az. 

 

Egyébként méretbeli eltérések is vannak, egyes lapoknál 2 mm is meglehet...

Előzmény: pajaci (62571)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62573

???!

Ha, azonos tömegű gyapotot raksz be, akkor az is pont úgy fogja gátolni...

 

----

 

Mellesleg a többlet gátlás elérhető egy 2. réteg gipszkartonnal vagy a gipszkarton mögötti 10 mm-es OSB lemezzel is.

Jóval olcsóbban, mint a cellulóz többlet költsége!

 

Nálam is ez a hatás lett használva.

- a szarufák közé 18 cm NEHÉZ+RUGALMAS gyapot ment (ISOVER UNIROLL CLASSIC 18 cm)

   a tömege késlelteti az átmelegedést és a rugalmassága befeszíti a gerendák közé

- a szarufák alá keresztbe 10 cm normál olcsó gyapot, pallók közé

- lezárás 10 mm vastag OSB lemezzel

  a tömege késlelteti a az átmelegedést és doboz szerűen ÖSSZEFOGJA a szerkezetet >> repedés gátlás és pattogás mentesítés

- párazáró fólia

- gipszkarton váz >> légrés a vezetékeknek

- gipszkarton

 

 

A 18 cm UNIROLL a szarufák között.

(Az eredeti 14x14 cm-es szarufák egy-egy 5x5 zárléccel lettek magasítva és kiszintezve)

A 10 cm-es vízszintes pallók közé került a 10 cm olcsó gyapot...

 

 

A lezárás/dobozolás a 10 mm-es OSB lemezzel.

Az OSB toldások akrillal lettek tömítve.

 

Párazárás.

 

Előzmény: Törölt nick (62562)
KömKel Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62572

Az ajtókat nem szoktuk berakni a végső aljzatbetonig több okból:

1. nincs mire támaszkodjon a küszöb, amig az aljzatbeton be nem kerül

2. a melósok gyönyörűen szétbaccák a küszöböt épitkezés közben, hiába vigyáznak rá.

 

Én azt szoktam javasolni, hogy venni kell egy olcsó, gagyi ajtót addig, amig a végleges be nem kerül.

Előzmény: DCSNZS (62569)
pajaci Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62571

Viszonylag nagy fugával kell rakni, akkor jobban elcsalható. Én is barkácsáruházi akcióst vettem, de szépen mutat.

Előzmény: (M)Ákos (62570)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62570

Ne legyetek tanácstalanok, hanem ne vegyétek meg. Ennyi. Sokszor árulnak szemetet, ez olyan.

Én a fürdőben szoptam, szerencsére csak 30x30-as és rusztikus fapadló mintázatú, kerekített élű lapokkal.

A barkácsáruházban direkt kiraktam egy 3x3-as a mintát a padlóra, több dobozból.

Elfogadhatónak tűnt. A jelölések stimmeltek az összes dobozon.

Burkolásnál viszont hamar kiderült, hogy 1-1,5 mm eltérés is van az oldalak hosszában, na azt aztán szopás volt leraknom. Kb. 2x annyi idő.

Össze-vissza forgattam + válogattam a lapokat, hogy elfogadhatóra kijöjjön valahogy.

Szerencsére a lap és a fuga színe (sötétbarna) miatt nem feltűnő, de van 2 mm-es fuga is, meg 4 mm-es is...

 

Előzmény: zol.t (62567)
DCSNZS Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62569

sziasztok!

kérdésem az lenne, h. tető alatt lesz a ház, és még a nyílászárót bele szeretnénk rakatni, viszont még belülről csak jövőre lesz aljzatolva-vakolva!

oké az ablaknál megoldott de az ajtóknál lennt mihez teszi?hogy szokták ezt megoldani ? h. kell télre otthogyni?

pajaci Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62568

Van olyan hogy 2 napos párizsit újra cimkézik?

Előzmény: zol.t (62567)
zol.t Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62567

Közben elmentem a burkolóval is megnézni a padlólapot. 

 

Azt mondta magának biztosan nem merné felrakni. Még a falon el lehet csalni, de a paldón hepehupás lesz. Durván 2 mm van a lapokban. És sajnos egyikben jobban, másikban kevésbé. 

 

Ez azért bosszantó, mert másik üzletben ekkora eltérést ennél a lapnál nem tapasztaltunk, valahogy ott egyenesebbek voltak. Elképzelhető olyan, hogy bár az EU-s és magyar szabvány szerint benne vannak az első osztályú kategóriában ezek a lapok, a gyáron belül viszont mégis van egy komolyabb differenciálás? És ezek a méretpontosabb, kevésbé domború lapok nem véletlen kerülnek durván 500-1000 Ft-tal többe másik kiskerpartnernél?

 

Tanácstalanok vagyunk... Jövőhéten jönne a burkoló, de így nem merem elhozni a praktikerest.

Előzmény: hantorish (62557)
KömKel Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62566

Arra nagyon kell figyelni, hogy cellulóznál jó minőségű (>140 g/m2) páraáteresztő fólia kell kivülre, és jó vastag (tehát drága) párazárás belülre, mert különben befúváskor széttépi a fóliákat a cellulóz.

 

Magyarul ha ezek a feltételek eleve nem adottak, akkor felejtős.

Árban pedig hozzá kell számolni ezeket is.

Előzmény: Törölt nick (62563)
szuszetti Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62565

Aha! Köszi. Csak annyit tudok, hogy drágább - százalékban kb. mennyivel drágább?

Előzmény: Törölt nick (62562)
szuszetti Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62564

Az elveszitett centik nyilvan nem jok, de anyagilag sokkal jobb, mint kivulrol rakni ezt a plusz hoszigetelest. Ugyhogy elfogadhato kompromisszum.

 

Úgy is olcsóbb a térvesztő belső szigetelés, hogy gipszkartonozni, belülről glettelni, újrafesteni, újra-vezetékelni is kell?

 

Nem kötekedés, komolyan kérdezem - lassan nálunk is jó lenne a szigetelés, de összeadva a belső szigeteléssel járó plusz költségeket, nekem elsőre nem tűnt lényegesen kedvezőbbnek...., mondjuk nálunk a tetőtérben a bútor sem férne vissza, ha szűkülne a tér...

Előzmény: milyen matracot (62552)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62563

Egyébként a pezocellnél most pl akciós, a 30 cm-es tetőszigetelés anyag+mdíj, alig több mint 3000 ft nm-erenként. Ez most olcsóbbra kijöhet így, mint egy közepes üveggyapot v kőzetgyapot táblás! Viszont engem elgondolkodtat az, hogy a páraáteresztő fóliát a túloldalon kidomboríthatja és leronthatja az általában amúgy sem túl jó átszellőztetést! 

Előzmény: Törölt nick (62562)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62562

Szigetlésben kb annyit tud mint a többi - 0,40-et, de a nyári felmelegedés jobban gátolja, mivel a fáziseltolódása sokkal jobb. 

Előzmény: szuszetti (62561)
szuszetti Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62561

KömKel!
A cellulóz ér annyival többet (szigetel annyival "többet"), mint amennyivel többe kerül tokkal-vonóval?

Nagy tetőről van szó.

Előzmény: KömKel (62545)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62560

Elvileg úgy is meg lehet csinálni, hogy a 7,5x15-ös szarufára élre teszek mégegyet, úgy, hogy a második szarufadarabot letámasztom a szelemenen belül lévő koszorúra, a tetejét meg bedugom a fogópárok közé és átmenő csavarral megcsavarozom. Ez biztos hogy strapabíró lenne és meglenne a 30 cm hőszig, de a szarufák hőhidasságát jelentősen nem csökkentettem. Ezen is merengtem mint végső megoldások. De nem tudnám megmondani, hogy melyik a jobb összességében .......??

Előzmény: Töck Jenő (62559)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62559

A teherbirást számolni kell, mert a többletterhelés az kb 15-20%, hóteher az az utóbbi időben niem nagyon van, de a szélteher az megnőtt. Ez a szarufa méret a régi széltehernél szokásos méret. A szöglemez jobb mint a csavar, de drágább is. Csavarozni a szarufa fele magassága közelében ajánlatos.

Előzmény: Törölt nick (62558)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62558

Sziasztok!

 

Egy hasonló problémám van mint "milyen matracot-nak".

 

Van egy friss tetőm, 7,5x15-ösz szarufák, 80-90 cm kiosztással. Ebbe menne bele 15 cm gyapot. De keresztbe is fel szeretnék tenni még 15 cm gyapotot. 

 

A kérdés számomra is az, hogy a szarufák el fogják bírni a keresztbe pallózást és a plusz gipszkarton súlyt?

Illetve: hogyan lehet egy 15 cm-es pallót keresztbe rögzíteni, úgy hogy strapabíró legyen? Fúrjam telibe egy 20 centis csavarnak?

 

Az első kérdésem lényegében megválaszoltátok.

 

A második már jobban izgat. A rögzítés. Valamilyen szeglemezes mód jobb lenne, vagy telibe csavarozzam? 

 

A páraáteresztő fóliát ami a szarufák külső élénél van átlapolva, ragasztani kell? Mivel ? Mert a powertape lejön róla egy hét alatt.....

 

Köszi a válaszokat!

hantorish Creative Commons License 2014.08.28 0 0 62557

Hát amiket én néztem a praktierben, azoknak jóval több központi görbületük volt mint 1 mm... Ha a két lapot színűkre fordítottam és az egyik végénél összeillesztettem simán meg volt a 0,6-0,8 mm... És ezt elsőosztályúnak hirdetik. 

 

Ha padlóról lenne szó még annyira nem is érdekelne, de csempének lesz rakva... Ami azért nagyon nem mindegy. 

Előzmény: sygma (62555)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.27 0 0 62556

Ilyenre gondolok...

 

Mindig a csavar tart, hisz a súlyerő lefelé hat.

A gipszkarton nem nehéz dolog, röhögve tartja meg a csavar,

ha elég mélyen van behajtva a fába és

ha elég sűrűn van csavarozva.

Előzmény: topikolos (62547)
sygma Creative Commons License 2014.08.27 0 0 62555

> A praktikerben azt mondták, hogy ezek első osztályú lapok.  A színhelyességük jónak is tűnik, viszont

> amit furcsálltam, hogy nem egyenesek a lapok teljesen.

 

Mindegy az osztály, burkolóim szerint ezen az áron csak girbegurbát kapsz. Úgy 10-20 eHUF/m^2 környékén már esetleg kezdenek kiegyenesedni. :)

Mondjuk ismervén a multik árpolitikáját, én nem nagyon veszek tőlük semmit. Lehet nincs vele semmi baj, de annyira megtojózzák a beszállítóikat, hogy bármi megeshet..

 

-Sygma

Előzmény: hantorish (62542)
milyen matracot Creative Commons License 2014.08.27 0 0 62554

Szuper. Koszi a szakvelemenyt.

Előzmény: KömKel (62553)
KömKel Creative Commons License 2014.08.27 0 0 62553

Nem fog jelenteni annyi plusz terhet, ami problémát okozna.

Nálad meg kifejezetten jót tesz a keresztbe pallózás, mert kimereviti a keskeny szarufáidat.

 

Egyébként a viszonylag nagy sűrűségű gyapotból is csak 8 kg jut m2-ként 15 cm vastagon, szóval az a kb összesen +20 kg/m2 teher lófütty egy hó vagy szélteherhez képest.

Előzmény: milyen matracot (62552)
milyen matracot Creative Commons License 2014.08.27 0 0 62552

A plusz teher jo kerdes, ebbe nem gondoltam bele.

 

Most 17x5 cm-es szarufak vannak 90-100 cm-es szarufakozel. A szarufak ket alatamasztas kozotti legnagyobb hossza, amire az extra hoszigeteles jonne az kb 2.8 meter, 30 ill 45 fokos hajlasszogben. Jelenleg betoncserep, lecezes, 12 cm kozetgyabot es 1.2 cm falap terheli a szarufakat.

 

Mennyire hangzik neccesnek a tervezett 15 cm plusz kozetgyapot szigeteles es a gipszkartonozas altali plusz terheles?

 

Az elveszitett centik nyilvan nem jok, de anyagilag sokkal jobb, mint kivulrol rakni ezt a plusz hoszigetelest. Ugyhogy elfogadhato kompromisszum. 

Előzmény: Ácspisti77 (62550)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.08.27 0 0 62551

Fel lehet rakni a falra, az nem gond.

Pár éve vettem 3500 Ft körül többféle kínai grest ebben a méretben, na azok hibátlanok. Szóval megoldható...ha nekik is sikerül. Ez csak duma.

Hogy a humorú/domború lapokkal együtt tudtok-e élni, azt nektek kell eldönteni. Érdemes pár lapot kirakni (ilyen helyen nem gond), és súrló fényben megnézni. A szín miatt én még ki is vittem őket a természetes fénybe (megengedték).

Ha csak nem valamelyik fal sarkán van az ablakotok, valószínűleg sosem fogjátok látni a hibát, mert nem kap direkt oldalfényt.

Azért olyat nem vennék meg, ami 1 mm-nél nagyobbat billeg 2 lapot szembefordítva...és nem raknám eltolva. De azt is meg tudjátok nézni, úgy mennyire dobja ki a hibát.

A dobozokon rajta kéne lennie a minőségi osztálynak.

Csak azonos kaliber számú (calibro, caliber, stb...0-től 9-ig) és azonos gyártási kódú (sámok/betűk) dobozokat pakoljatok fel a kocsira!! Ilyen helyeken szeretik vegyíteni őket.

Burkolásnál még így is keverni kell a dobozok tartalmát, vagyis egyet ebből, következőt a másikból, stb.

Ami még eszembe jutott, hogy az élcsiszolt lapok sokkal jobban kidobják a hibákat, mint a "hagyományos" lekerekített élűek.

Előzmény: hantorish (62542)
Ácspisti77 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 62550

El fogja bírni a "szarufa" a plusz terhelést??


Nem fog hiányozni a tetőtérből az elveszített 20 cm  a belmagasságból?

Előzmény: milyen matracot (62537)
topikolos Creative Commons License 2014.08.27 0 0 62549

Burkolós kérdés:

Ha a hidegburkolat a beton után ráfut egy 12 cm-es fa alapra (ez már a széle a burkolatnak, beltérben, ajtónál, tehát lesz taposva), azt hogy lehet megoldani, hogy a helyén maradjon a burkoló? Kb. 1 cm lesz a ragasztásnak, burkolatnak, de ha kell, faragok még le belőle.

Köszi.

KömKel Creative Commons License 2014.08.27 0 0 62548

Azt kell megnézni pár lapnál, hogy "csak" hosszában görbül-e, vagy keresztben is. Mert ha mindkét irányban, akkor az nagyon szar burkolat lenne.

Előzmény: hantorish (62546)
topikolos Creative Commons License 2014.08.27 0 0 62547

A szintező csavarral pl. ilyenre gondolsz?

Ebben az esetben előfordulhat, hogy nagy felületen csak a csavarok tartják a gipszkarton falat? Ez nem okozhat gondot? Úgy értem, hogy amikor a lécek a felfekszenek (pl. 5x5=25 cm2), ott kicsit megbízhatóbbnak gondolnám a pár mm2-es csavarkeresztmetszetnél.(?)

Előzmény: Törölt nick (62541)
hantorish Creative Commons License 2014.08.27 0 0 62546

Én is ettől félek, de ha állítják, hogy első osztályú, akkor annak azért illik annak lennie...

 

De akkor a görbület ezekszerint nem lehet akkor probléma, ha kötésbe rakja (6-12 cm). Ezt elméletileg így is javasolja a gyártó a dobozán.

 

Ha ez igaz, nem aggódok, meg merem venni.

Előzmény: KömKel (62544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!