Keresés

Részletes keresés

dUpLo Creative Commons License 2014.04.27 0 0 3896

Udv, 

 

f6340 (55'")-rol mit erdemes tudni? kb 700 euros aron lenne termeszetesen uj, garis, erdemes?

amire lenne: min 720-s filmek, streamek (itt filmek min 720 szinten, tv valtozo minosegben;), kesobbiekben sajat muhold, belterivel,  egyeb tv adas nem

 

(milyen tipusu 3d ket utd ez?? arr anem igen talaltam infokat)

 

koszi

nicko Creative Commons License 2014.04.26 0 0 3895

Innen látszik, hogy azért HD és HD között is van különbség

 

hogy ne lenne...mindigtv 1440x1080 a digikábel és UPC natívba tolja 1820x1080.

ennek az lesz a következménye lassan, hogy ha több HD csatornát akarnak berakni ki is kell venni a meglévő nem HD csatornákból. Vagy ami rosszabb átállnak 1440-re ők is.

Előzmény: GPS (3893)
nicko Creative Commons License 2014.04.26 0 0 3894

végre a samsung.hu oldalra is felkerültek a H szériás tévék.

 

 

GPS Creative Commons License 2014.04.26 0 0 3893

 

Ha örömködni akartok a Full HD TV-teknek, akkor (a Digisporton kívül) nézzetek bele egyszer a TV2 Hajdú-Frizbijébe.

 

Most leszarós, hogy szeretitek-e Hajdút vagy sem - a lényeg ott van, hogy a TV2 begyújtotta a vadiúj stúdióját, ahonnan a Frizbi (is) megy.

 

Lélegzetelállító minőség - komolyan mondom.

 

Innen látszik, hogy azért HD és HD között is van különbség, mert egy magában a pixel-felbontás számai még nem mondanak el mindent a képminőségről.

 

Ez viszont világszínvonalú minőség - ha valamin, akkor ezen a műsoron érdemes arcszínt meg ilyesmi állítgatni.

.

samsas Creative Commons License 2014.04.26 0 0 3892

Nekem is fehér kávájú van.....de semmi zavaró benne!!! Vedd meg nyugodtan,mert szépen néz ki!!

Előzmény: Stibifiu (3890)
nicko Creative Commons License 2014.04.24 0 0 3891

hogy hány évre veszed arra van most egy lehetőség.

+ éveket venni.

részletes árlista

Előzmény: Stibifiu (3888)
Stibifiu Creative Commons License 2014.04.24 0 0 3890

Na ezaz, ilyenekre gondoltam. Lehet jól néz ki, de ha elrontja az élményt meg elveszi róla a figyelmemet, akkor az nagy bukta lenni, aztán akkor mit csinálok!?

 

De a 6500 se fekete, hanem valami króm/ezüst nem? Az nem zavaró?

Előzmény: Ati_66 (3889)
Ati_66 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 3889

még ezen a fekete/fehér színű kereten kell gondolkodnom

 

Szerintem azt mérlegeld, zavar-e majd az esti teljes sötétben az a fehér káva?

Mondjuk annyi előnye lehet, hogy becsapja a szemet és teljes sötétben feketébbnek tűnnek miatta az LCD feketéi. Pl egy szélesvásznú film alsó felső fekete csíkja biztos nem fog annyira bántóan szürkének látszódni egy fehér keret mellett mint egy fekete keret mellett látszódna.

 

Előzmény: Stibifiu (3888)
Stibifiu Creative Commons License 2014.04.24 0 0 3888

DVB-S2- re nem valószínű, h szükségem lesz mostanában, a kamu HZ meg kamu, a szemünknek bőven elég a 200 is belőle.

Én is az akciókat várom, meg még ezen a fekete/fehér színű kereten kell gondolkodnom.

Meg ugye már sokszor leírtátok, hogy a 6500-től minőségibbek a tv-k és hát nem 2 évre akarom venni..

Előzmény: nicko (3887)
nicko Creative Commons License 2014.04.24 0 0 3887

Javítsatok ki, de ez tényleg csak annyival több a 6500-nál, hogy fehér színű?

 

igen csak annyi a különbség.

ha 40F6500 és 46F6400 között kell választani én egyértelműen a nagyobb méretre mennék rá, feltéve ha a két tipus közötti különbségekből nincs szükséged valamelyikre.

DVB-S2 tuner vagy a több kamu Hz-re. Garancia terén viszont 1+1 év ill. 1+2 év van.

 

aztán már csak a H-t tudom megvenni, aminek az árát még alig tudni, de jelenleg úgy néz ki sokkal drágább lesz, kérdés hogy annyival jobb lesz-e?

 

Lehet már tudni be is linkeltem korábban.

samsung viszonteladóknál már ott van a H széria bizonyos tipusai az ő áraik a legdrágábbak. Ilyen pl. az edigital is ahol még van F széria de ott van már a H is.

 

kérdés csupán az a foci vb milyen akciókat hozz? árcsökkentést vagy 5 év garanciát bizonyos típusoknál és csak viszonteladóknál vett tévékre.

Előzmény: Stibifiu (3885)
nicko Creative Commons License 2014.04.24 0 0 3886

egyszerű dolgokhoz jó a tablet, komolyabb levelek megírásához PC/Laptop még.

Viszont a tv csak pr célokból tud netezni...valójában 5 perc múlva csak fejfájást okoz.

Előzmény: Törölt nick (3884)
Stibifiu Creative Commons License 2014.04.24 0 0 3885

Sziasztok!

Még mindig kivárok TV ügyben, pedig a 40F6400-t már megvehetném 135eFt-t.
Rengeteget gondolkodtam/gondolkodom azon, h inkább a 6500-t veszem, de lehet, hogy inkább akkor egy 46F6400-t. Szóval fogalmam sincs még mi lesz a nyerő.
Tegnap még 1 bejött a képbe és nem más miatt, mint a falam színe. Ugyanis az zöld és szuperül nézne ki rajta egy fehér tv, az F6510.
Javítsatok ki, de ez tényleg csak annyival több a 6500-nál, hogy fehér színű?
Tudom, hogy már nem kaphatóak a végtelenségig és nem akarom megszívni, azzal, hogy csak várok és várok, aztán már csak a H-t tudom megvenni, aminek az árát még alig tudni, de jelenleg úgy néz ki sokkal drágább lesz, kérdés hogy annyival jobb lesz-e?

Milyen tapasztalotok van a 6510-zel? Meg amúgy a fehér szín, h mutat egy tv-n, pl a keret nem cseszteti a szemet? Nekem eddig csak fekete volt..


A TV még mindig tv-, filmnézésre, esti netezéshez, játékra kell /távolság képernyő és a fejem között max 3 méter/. Szinte egész nap hozzá lesz kötve a laptop.

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 3884

talán off:

 

Szerintem aki megszokta PC-n, az más eszközön nem fogja szívébe zárni. Lassú, egyszerűen nyögvenyelős. Az alternatívák pedig  (andoridos vagy mediaplayeres appok) fapadosak, nagyon látszik rajtuk, hogy pótmegoldások.

 

Szerintem -a hiányérzetet elkerülve- muszáj egy PC-t rávágni a Samura. Minibillentyűzet, az érzékelőjéhez egy USB hosszabbító a TV-ig, meg egy HDMI kábel.

 

 

 

 

Előzmény: nicko (3881)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 3883

Olyan hardvert még nem gyártottak le (állítólag a NASA-nak sincs olyan) amelyiken az Adobe Flash Player flottul, kis CPU-igénnyel, barátságosan működne.

 

 

Hát... -nem mintha a fenti állítással vitatkozni akarnék- de azért van különbség. Ugyanazon a vason (dualboot, tehát nem virtuális gépen mérve)  a windows-os verzió sokkal gördülékenyebb mindig, stabilabb, valamit  jóval kevesebb CPU időt igényel  a linuxoshoz viszonyítva.

 

Úgy tűnik a windows-os verziót valamennyire optimalizálták, a linuxos meg csak úgy van. Vakuljon a parasztja, osztán ennyivel be is fejeztük. A Samuk OS-se meg ugye...

 

Amúgy ettől szenvednek a médialejátszók is, a CPU-k kifogynak az erőből ha flash-ről van szó, mert mindegyik linux alapú. Ha meg nem, az úgy még rosszabb.

Előzmény: GPS (3878)
nicko Creative Commons License 2014.04.22 0 0 3882

ez lemaradt

 

Vaaki mondta, hogy 6500-tól jobb a Miracast, ezt kifejtenétek, ha tényleg? :)

 

jobb elektronika.

az ár nem véletlen, hogy a 6500-nál ugrik meg egy kicsit, bár most hogy már a H széria is a boltokban nem sokáig lesz ez így...már mint, hogy kaphatóak lesznek az F szériásak, úgy nyárig. Legfeljebb a raktáron maradt olyan készletekből lesz amit most sem vesznek.

Előzmény: utóember (3877)
nicko Creative Commons License 2014.04.22 0 0 3881

Flash azon túl amiket írtak már róla előttem van egy nagy hátránya. Mindig kiadnak egy frissítést hozzá, míg a tv-hez nem.

Az emberek majd csak eljutnak oda, hogy egy kép megjelenítőt a tv-t tévézésre használják és ne médiaközpontnak vagy ne netezéshez.

Sokak rácuppantak a gyártók pr szövegeire és a 2. tévé vásárlásánál már azt fogják nézni, hogy 2-3m távolságból mekkora képátlónál jön még ki a FHD lényege és aszerint veszik a készüléket.

Előzmény: utóember (3877)
utóember Creative Commons License 2014.04.22 0 0 3880

Teljesen offtopik, de tényleg. Két gondolat: a Flashnek nem kell rossznak lennie. Én nem látom egy alapjaiban elszúrt dolognak. Egyszerűen csak nem bírták megcsinálni úgy, hogy csinálja is, amit ígér.

 

A másik, hogy ha nem csinálja, akkor miért ragaszkodnak hozzá mégis. Ha Androidra és iOS-re tudtak jól működő klienst gyártani az NHL GameCenterhez, akkor PC-n miért kell a Flash-es szeméttel szenvedni?

 

 

Előzmény: GPS (3878)
utóember Creative Commons License 2014.04.22 0 0 3879

A másik opcióm, hogy veszek egy DisplayLink adaptert, valahogy kínszenvedve, mert itthon hivatalosan senki sem árulja.

 

Bocs a félrebeszélésért, szóval SlimPort to HDMI kábelre/adapterre gondoltam, mert a szuper Nexus4 nem tudja az MHL-t, hogy ezzel is szívjak.

Előzmény: utóember (3877)
GPS Creative Commons License 2014.04.22 0 0 3878

 

"Tehát nem a stream rossz, nem a hardver rossz, szerintem egyszerűen a Flash-es ejátszó alkalmatlan."

 

Olyan hardvert még nem gyártottak le (állítólag a NASA-nak sincs olyan) amelyiken az Adobe Flash Player flottul, kis CPU-igénnyel, barátságosan működne.

 

Eszem megáll, hogy az egész világ tudja, hogy egy nagy halom fos - teleaggatva olyan feature-ökkel amiket az esetek 1%-ban használnak emberek (pl. a klikkelhető, meg szöveggel rá-írható képtartalom, meg ilyesmik) - de mégse lehet megszabadulni tőle.

 

Valaki a Firefoxos oldalon panaszkodott, hogy a már egy jó autó árát költötte vasra - de a FP pont olyan szarul játsz le, mint anno a régi, fapados gépe.

.

 

Előzmény: utóember (3877)
utóember Creative Commons License 2014.04.22 0 0 3877

Volt egy olyan tervem, hogy veszek egy F6320-at (0% THM van mától a MediaMarktban, ha valakit érdekel), és azon fogok jégkorongot nézni (NHL GameCenter Live) a Nexus 4 telefonomról Miracasttal. Utánaolvastam, és lehet, hogy annyira nem jó terv mégse?

 

Jól sejtem, hogy kábé az fog történni, hogy a tévét és a telefont is frissítem a legújabb szoftverre, utána imádkozom neki (jó)pár órát, hogy egyáltalán működjön. Utána működik talán 30 hz-en, kicsit akadgat, néha szétmegy.

 

Vaaki mondta, hogy 6500-tól jobb a Miracast, ezt kifejtenétek, ha tényleg? :)

 

A másik opcióm, hogy veszek egy DisplayLink adaptert, valahogy kínszenvedve, mert itthon hivatalosan senki sem árulja.

 

Az egész meg onnan indul egyébként, hogy a (nem gagyi, i7-es, dedikált videokártyás) laptopomon a Flash-es lejátszás tragikus, rángat, akad a kép folyamatosan, miközben más eszközök szépen megoldják ugyanazt. Tehát nem a stream rossz, nem a hardver rossz, szerintem egyszerűen a Flash-es ejátszó alkalmatlan. Hihetetlen, hogy az ember vesz minden sz*rt egy valag pénzért, és kínszenvedés (és/vagy további valag pénzek) eljutni addig, hogy normális minőségben nézhesse.

nicko Creative Commons License 2014.04.18 0 0 3876

MM és társaiban a tévéket nem otthoni, hanem bemutatóra állítják be és így játszanak le vagy gyári demokat vagy egy filmet.

Gondolom BD lejátszóról kapják a filmet amit "házi moziként" raknak a tévék mellé.

Előzmény: qlman88 (3875)
qlman88 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 3875

Köszönöm a válaszod!

 

Még lenne egy kérdésem.

Auchanba, Média Maktba, stb., miről játszák le a 3D-s vagy FHD-s filmeket-mindegyiknek számomra tökéletes a minősége.

Azt tudom, hogy a tévé műsorokkal ott nem kell foglalkozi, mert eléggé legyengűl a jel, mire mindegyik tévéhez el ér.

Az FHD és 3D filmeknél lehetséges, hogy több tévé egy lejátszóról tálplálkozik?

 

Csak nincs ismerősőm, akinél meg tudnám nézni, hogy hogy kell elképzeni a tévé gyári lájátszójával vetített filmet.

Most egyelőre csak magát a tévét venném meg, bár meg várom még a VB-t.

Előzmény: nicko (3873)
nicko Creative Commons License 2014.04.17 0 0 3874

edigitalnál is ott vannak már az idei "H" modellek.

Egyelőre drágán, de lesz foci VB majd...

 

40H6500 280K

 

40H6200 220K

nicko Creative Commons License 2014.04.17 0 0 3873

További különbségek a 3D képjavító elektronikában és 3D hangban van és úgy emlékszem a talp is eltérő. (hozzátenném nekem még mindig az én D6500-hoz kapott üvegtalp a nyerő a gagyi műanyaggal szemben)

 

1. 50GB-os az igazi gyári 3D film mérete.

Bármilyen külső lejátszó jó hozzá. Ez lehet BD lejátszó, média lejátszó + HDD vagy PC amihez kell egy 3D-t tudó vga + High Speed HDMI kábel.

 

2. igen. de ha utána ugyanazt a filmet megnézed az említett 3 másik lejátszóval magad is észre veszed a különbséget.

 

3. BD lejátszónak van még 1 jó tulajdonsága. A régebbi DVD lemezeket is gyönyörűen felkonvertálják. Belépőszintnek a Pioneer vagy Panasonic számit az LG, Samsung olcsó lejátszói az én véleményem szerint ipari hulladékok.

Asus lenne az utolsó médialejátszó amit vennék...helyette Meder8er 600X 3D vennék.

Vagy egreat, dune, popcorn

 

4.Több utalást is olvastam arra, hogy nem tudják kezelni ezek a BD és médialejátszók a másolt BD filmeket

 

Cinavia?

a lényege, hogy a BD film angol DTS hanghangsávjába rakják a védelmet. A magyar szinkron nem ilyen formátumban van BD lemezeken abban kell nézni. :)

Előzmény: qlman88 (3872)
qlman88 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 3872

Sziasztok!

 

Új vagyok a fórumon, illetve a SMART, 3D tévék világában.

 

Segítséget szeretnék kérni Tőletek:

 

A napokban tervezem egy ilyen tévé vásárlását, viszont két típuson gondolkozom. Igazából már meg van a nyertes: 40uef6320; vetélytársa az ue40f6400 volt. Viszont csak annyi különbséget találtam a kettő között, hogy a 6400 mellé kapok egy plusz távirányítót a Smart funkció mellé. Számomra ez a távirányító nem ér meg annyit, hogy magasabb összegért vásároljam meg.

 

Tudtok esetleg más specifikus tulajdonságot kiemelni, amiért a 6400 jobban megérné?

Más!

 

Több hozzászólást végig olvastam, és a következő kérdések merültek fel bennem:

 

1. Milyen formátumú 3D filmeket töltsek le ahhoz, ami valójában kihasználja a tévé képességeit?

Olvastam lentebb, hogy az igazi minőséghez BD lejátszóra van szükségem. Nos, ha az íróm nem támogatja a BD lemezek írását, akkor mit tudok tenni, rá tehetem külső winchesterre is a fájt, abban az esetben is ha BD iso?

 

2. Egy „mezei” FHD filmet meg lehet nézni a tévé beépített lejátszójával?

 

3. Melyikkel járok jobban egy médilejátszóval vagy egy BD lejátszóval? Ha médialejátszót használok, az már nem is olvassa a lemezeket, illetve ezek is tudják kezelni az BD iso kiterjesztést (pl. ASUS O!play mini)?

 

4. Több utalást is olvastam arra, hogy nem tudják kezelni ezek a BD és médialejátszók a másolt BD filmeket, vagy legalábbis a menüjüket. Ezt, hogy kell érteni?

Ha letöltök egy ilyen filmet, ami ráadásul 3D-s, akkor átugorja a menüjét, vagy már ezek menü nélkül vannak megosztva torrent oldalakon?

 

A segítségeteket előre is köszönöm!

repvez Creative Commons License 2014.04.15 0 0 3871

valakinek az alábbi kérdesekhez infoja? lsd :3848hsz.

Előzmény: repvez (3848)
Real013 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 3870

Köszönöm a válaszokat, akkor átgondolom a dolgokat. :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.15 0 0 3869

Úgy mindent egybe nincs szerintem, legalábbis olyan, ami tényleg működik.

 

Vannak TV okosítók, amitől smart lesz. Médialejátszónak is árulják vagy mondják őket, de ebéli tudásuk igen korlátozott, ezen a pályán komolytalanok.

 

A médialejátszók gyenge pontja a Blue-ray, a jobbak akár iso file-ból is képes ezeket lejátszani, de liszenszelési okok miatt menü nélkül.

 

A Blue-ray lejátszók a (gyári) lemezeket tényleg pipec módon nyomatják, de más formátumokkal gondjaik akadnak.

 

És ugye kéne még valami hangrendszer. Ennyi pénzből  egyenként kéne építkezned, először szerintem azt kéne eldöntened, hogy mivel kezded.

Előzmény: Real013 (3867)
Ati_66 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 3868

Nem ismerem ezeket kompakt rendszereket.

BD lejátszód van.

Én ennyiből vennék egy média lejátszót, ha szükségem lenne rá, egy használt házimozi erősítőt, és hozzá egy pár hangfalat.

Azután lehet apránként bővíteni a hangrendszert.

Szerintem így média lejátszó tudásból és hangzásban is jobbat lehet kihozni ennyi pénzből. 

Előzmény: Real013 (3867)
Real013 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 3867

Sejtettem, hogy így lesz, köszönöm a választ, de erre van egyelőre keret. Nem sürgős a dolog, szóval ha tudsz nekem mondani egy olyat, ami ár-érték arányban jó és elérhető mennyiségű pénz kell rááldozni, kivárom amíg többet tudok költeni.

Előzmény: Ati_66 (3866)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!