Keresés

Részletes keresés

Gyöngyös65 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 1807

Szeretném mindenkinek megköszönni,hogy válaszoltatok,tanácsot adtatok. Örülök ,hogy az első napon ennyi rendes embert megismerhettem.

Gyöngyös65 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 1806

Köszönöm neked is.Nem gondoltam volna ,hogy ennyi rendes ember fog tanácsot adni,és megpróbál segíteni.

Előzmény: DeRosa (1800)
Gyöngyös65 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 1805

Oké  utána nézek.Köszi szépen

Előzmény: sogormail (1799)
Gyöngyös65 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 1804

Köszönöm ,és megfogadom a tanácsodat.

Előzmény: sogormail (1798)
Gyöngyös65 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 1803

Köszönöm ,hogy válaszoltál .Kedves vagy .de sajnos ez az igazság.

Előzmény: tutis (1797)
urjozef Creative Commons License 2012.03.23 0 0 1802

SZIASZTOK!

S.O.S BEN KERESÜNK AUTÓST AKI MEGY MAGDEBURGON ÁT, LÜCHOW FELÉ LEGKÉSŐBB 26. KÁN HÉTFŐN DÉLUTÁN!MENNÉNK KI A PÁROMMAL DOLGOZNI KETTEN VAGYUNK!KÉREM AKI TUD SEGÍTSEN! BUDAPESTRŐL INDULUNK!

KÖSZÖNÖM!

TEL.: +36-70-597-8494

KÜLDJ SMS ÉS HÍVLAK!!!

 

DeRosa Creative Commons License 2012.03.23 0 0 1800

Valoban, ha nem kerget a tatar, tanulj nemetul es akkor probalkozz elesben, ha mar nem tudnak eladni. (Azaz nem vagnak at a csalok, a nemetek meg komolyan vesznek.)

 

Az idenyjellegu munkak (eper-, spargaszedes stb) nem lenezendoek, de csak tuzoltani jok azaz kereshetsz vele penzt es passz. Fizikailag nagyon igenybevesznek es nem tanulsz nemetul szinte semmit, max lengyelul...

 

A hosszu evek apolasi tapasztalatarol probalj meg beszerezni 1-2 ajanlast/igazolast ha lehet. Az csak segithet.

 

Udv,

deRosa

 

Előzmény: Gyöngyös65 (1796)
sogormail Creative Commons License 2012.03.23 0 0 1799

Itt meg nezz szet! Ok nem vernek at, Nemzeti Foglalkoztatasi Szolgalat.

http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=ak_allasajanl_eu_nemeto

Vannak idenymunkak is a mezogazdasagban, pl. eperszedes. Meg egyebek..

Előzmény: Gyöngyös65 (1796)
sogormail Creative Commons License 2012.03.23 0 0 1798

A kulcs a nyelvtudas szerintem. Amilyen hirdetes ugy kezdodik, hogy nyelvtudas es kepzettseg nelkul, fizess be elore az oneletrajz forditasara.. Na az vagy egybol lelep a penzeddel vagy kivisznek vmi rabszolgamunkara napi 12ora, 6 nap es orulsz ha kifizetnek mogyoroval. Kozben meg annyi "jogod" sincs mint egy csavarhuzonak a fiokban.

Amit tehetsz, hogy a keves nyelvtudasodbol csinalsz vmi hasznalhatot. Ne csak igyekezz, hanem minden nap 1 ora a min. plusz vmi tanfolyam. Abbol ev vege fele mar lehet valami hasznalhato. Akkor probalkozz ujra. Az idosbeteg gondozas jo irany lehet, de nem tudom milyen papirok kellenek hozza. Nezz szet az iranynemetorszag oldalan is. Szerintem.. De en itt ujonc forumozo vagyok:)

 

Előzmény: Gyöngyös65 (1796)
tutis Creative Commons License 2012.03.23 0 0 1797

Szia.Nemakarlak elkeseriteni de sajnos a hirdetési oldalakon kb 95% csak átverés.Lehet most sokan nekemesnek hogy mer aztán mér,de ez az én tapasztalatom!Már az is gyanus lehet ha egy hirdetés hetekig fent van bármelyik oldalon.Nemhiszem el hogy a több tizezer álláskeresö közt nemtalál a hirdetö az igényeinek megfelelöt.

 

Előzmény: Gyöngyös65 (1796)
Gyöngyös65 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 1796

Üdvözlök mindenkit!

Szeretnék tőletek segítséget kérni.Rengeteg önéletrajzot elküldtem állásközvetítők részére,de 98% ban mind pénzt kérnek előre,és mind átverés.Szeretnék Ausztriában,vagy Németországban elhelyezkedni.Keveset tudok németül ,de igyekszek tanulgatni.Házvezetést,takarítást,gyárimunkát ,és otthoni idösbeteggondozást,vagy bármilyen gondozást,ápolást elválalnék.Nagy tapasztalatom van.46 éves független nő vagyok Minden káros szenvedélyektől mentes.Imádom a gyerekeket ,nekem is van három felnőtt lányom,és két drága kislány unokám,sőt jelenleg útón van még kettő drágaság..Elkeseredettségemben fordultam hozzátok,talán van aki tudna segíteni nekem.Nagyon szeretnék dolgozni már. Segítségeteket előre is megköszönöm.

                  Üdvözlettel: Gyöngyi

szani Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1795

elvileg igen, de többek szerint arról is kellene ilyenkor hivatalos papír, hogy ez létező cég ( cégjegyzék) ill. hogy az illető jogosult ilyen papírt aláírni , természetesen ezek mind hivatalos forításban.

Előzmény: egerszegi (1791)
szani Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1794

Sziasztok
Látom jókor jöttem, pont ebben a témában érdeklődtem volna , hogy kinek van már esetleg tapasztalata

Szipolyka teljesen helyesen írja.
Mindenki csak a gépjárművezetőre vonatkozó feltételekkel foglalkozik , ahhoz próbál papírokat szerezni (az sem egyszerű)
Közben pedig a jármű tulajdonosára vonatkozó feltételek szerint a saját kocsijával egy métert sem mehet Magyarországon ha van otthoni lakcíme is, hiába igazolja ezer papírral, hogy Németországban él.

A budapesti rendőrség által kiadott tájékoztatóban is egyértelműen ez van.
(bár most eltűnt az oldalukról. Lehet, hogy mégis észbekapnak?)

Teljesen baromság és ellentmond minden jognak, sőtt az adott törvény többi részének is , de jelenleg ez az érvényes jogszabály.

Előzmény: Szipolyka. (1785)
DeRosa Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1793

Lehet, hogy elevult, de ez a link nem beszel semmifele gyamugyrol a 14 even aluliak eseten se:

http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/los_angeles/hu/Konzuliinfo/konzuli_090204_harom_honap.htm

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Szipolyka. (1776)
DeRosa Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1792

Hozzam bejelentkezett egy baratunk, es mentem vele, hogy hozzajaruljak. Teljesen feleslegesen voltam ott. Meg is mondtak...

 

De lehet, hogy ez egyeni elbiralas ala esik.

 

De amit a topictars irt "ingatlant", ahol lakasok/szobak vannak egy ceg dolgozoi szamara, azt nem tudom, milyen elbiralas illetve figyelem ala tartozik.

 

Udv,

deRosa

Előzmény: AiRLAC (1790)
egerszegi Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1791

arrol tud valaki valamit hogy ha a ceg hajlando magyaryul kiadni egy papirt nekem hogy itt dolgozom mar x ideje, azt elfogadja a magyar rendor?

 

most beszeltem a HR-el es csinalunk egy tobbnyevu papirost es hajlandoak alairni...

 

a konzulatuson a holgy azt mondta, hogy elvileg igen, de nem hangzott tul megygyozoen...

AiRLAC Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1790

Tőlem kértek Berlinben bérleti szerződést.

Előzmény: DeRosa (1788)
mohrmorina Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1789

Sziasztok!F.F.B.-Fürstenfeldbruck:)Ezek a lakások ,vagyis szobák,egy íroda házból lettek kialakítva.Nem tudom,hogy a Rathausban ,milyen jogcímen vannak a srácok bejelentve és mennyien...Szóval csak mennyek be,jelentkezzem be ide?A Cég fönőkei ezt nem fogják megtudni? Köszönöm,kellemes délutánt:)

DeRosa Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1788

Szia,

 

furcsa modon a nemeteknel barki, barhova bejelentkezhet. Nem kernek tulajdonosi/foberloi hozzajarulast. Menj be es kesz.

 

(1 dologban lehet hatasa a dolognak: az onkormanyzt a bejelentett lakok szama alapjan allapitja meg a vizdijat (altalany), amit persze oraolvasaskor korrigalnak.)

 

Szoval ez nem lehet problema.

 

Udv,

deRosa

Előzmény: mohrmorina (1786)
Szipolyka. Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1787

Mi az a F.F.B.?

Tolunk meg sehol nem kertek bejelentkezeskor jogcimet (hozzajarulast a foberlotol, tulajdonostol stb.). Szvsz menj el a Rathausba, es jelentkezz be...

Előzmény: mohrmorina (1786)
mohrmorina Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1786

Sziasztok!Tudna segíteni valaki?Már 6-hónapja itt élek kint,F.F.B.mellet,a párommal.Őneki a cég biztosított szállást és Én is itt lakom a cég lakásában.Szerencsére megengedték!Igen ám,de azt sajnos nem engedik,hogy bejelentkezzem,ezért nincs bejelentett lakcímem és nem tudok munkát vállalni.Meg tudná valaki mondani,hogy mit tehetek?Köszönöm!

Szipolyka. Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1785

Ugyan te kiabálsz, de én meg lassan írom, jó?

 

Tehát: Hiába vagy te, mint gépjárművezető rendben (életvitelszerűen kint élsz, OK), ha mint az autó üzembentartója nem vagy rendben (van magyarországi lakcímed).

Két dolgot vizsgálnak:

1. Azt, aki az autót vezeti

2. Az autó tulajdonosát.

Az autó tulajdonosának nem lehet magyarországi lakcíme.

Ha a két személy ugyanaz (az autó tulajdonosa vezeti az autót), akkor mint gépjárművezető rendben van, de mint autótulajdonos jogsértést követ el, és 800000 Ft-ra büntethető.

 

Mi tudjuk, hogy kik miatt hozták ezt a törvényt, de elkúrták, és emiatt rajtunk csattan.

 

http://www.police.hu/nyitooldal/cikkek/orf_120213_01.html

Itt olvasd a 2. és a 3. pontot.

Mindenki a 2. pontról beszél.

De a 3. pont alapján is nzének.

 

Könyörgöm... Mi ezen olyan nehéz?

 

Ismétlem: a rendőrségen kapott tájékoztatás, a müncheni konzulátus figyelmeztető közleménye (a konzulátus Húsvét alkalmából kiadott egy közleményt, amiben nem javasolja, hogy kint élő magyarok saját (német rendszámú) autóval látogassanak haza, inkább béreljenek autót, abból nem lehet baj.) már csak két olyan dolog, amik ellentmondanak a nagybetűidnek (meg a józan észnek is).

Én most tuti nem megyek Mo.-ra addig, míg ki nem jelentkezünk.

Előzmény: d.zoli1969 (1783)
DeRosa Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1784

A logikad ertheto, de miert kell kiabalnod?

 

Azonban a torvenyertelmezes es vegrehajtas sajnos nem azon mulik, hogy mi a torvenyalkotoi szandek illetve hogy mi hogy gondoljuk...

 

Udv,

deRosa

Előzmény: d.zoli1969 (1783)
d.zoli1969 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1783

SZIASZTOK!   AUTÓSÓK

 

AKINEK MINDEN PAPIRJA RENDBE VAN NEM KELL AGGODNIA SOKAN FÉLRE ÉRTELMEZIK. NEM AZOK MIATT HOZTÁK A TÖRVÉNYT AKIK NÉMETORSZÁGBAN DOLGOZNAK ÉS  ÉLNEK . AKINEK NÉMET RENDSZÁMÚ SAJÁT TULAJDONÚ GÉPKOCSIJA VAN FELTÉTELEZEM RENDELKEZIK PAPIROKKAL. MERT ÉLETVITELSZERÜLEG ITT ÉLSZ KINT. VAN LAKCIM, BIZTOSITÁSI KÁRTYA, NÉMET JOGSI.........

A KÖLCSÖN AUTÓVAL SINCS GÁZ MERT GONDOLOM ARRÓL IS SZÜLETIK PAPIR MINT EDDIG ÉN SZERVIZTŐL KAPOTT CSERE AUTÓVAL IS MENTEM MÁR ÉS BÁRKI KERÜLHET ILYEN HELYZETBE ÉS GONDOLOM EZ NEM PROBLÉMA EZUTÁN SEM. A MAGYARRENDSZÁMMAL VALOBAN 3HÓNAPIG LEHET DE HA MEGSZAKITOD AKKOR  MEGINT HÁROM HÓNAP. EGY ISMERÖSÖM A SAJÁT KOCSIJÁVAL DOLGOZOTT AZT JAVASOLTÁK HA VALÓBAN SÜRÜN HASZNÁLJA / BAJOR TERÜLETRÖL BESZÉLEK, MÜHLDORF/ FIZESEN ITT SULY ADÓT ÉS MARADHAT A RENDSZÁM. VÉGÜL VETT INKÁBB AUTÓT. SZERINTEM A SZLOVÁK RENDSZÁMÚ MEG FLORIDAI MEG JAMAICAI RENDSZÁMÚ KOCSIK MIATT VAN DE ÖK AGGODHATNAK IS. DE EGYÉBKÉNT MÁRCIUS 22ÉN orbán viktor MÜNCHENBE JÖN VALAMI ELÖADÁST VAGY BESZÉDET TARTANI ÖT KÉNNE KÉRDEZNI. NEM TUDOM KI HIVTA DE JÖN. ÉS MILYEN KOCSIVAL FOG KÖZLEKEDNI???.......... 

 

 

 

DeRosa Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1782

Szia Szipolyka,

 

mi meg ideiglenes vagyunk kint, es ahhoz nem kertek semmifele gyamhatosagi izet. Lehet, hogy ez valtozott.

Illetve akkor is mas lehet, ha vegleges tavozast jelentetek be. (?)

 

Mindenesetre koszi az aktualis infokat a rendoreseg es NAV haza tajarol.

 

Nagyot arathatnak most husvetkor a rend eber orei, ha akarnak...

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Szipolyka. (1776)
DerAuslander Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1781

Akkor csak túlreagáltam! Köszi.

Előzmény: Szipolyka. (1778)
DerAuslander Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1780

Szerintem, ha valóban ilyen nagy bajban vagy, ne reagáld ezt a kérdést túl! "Vedd meg" és még 3 hónapod úgyis van időd körbejárni a kérdést. Old meg előbb az életedet. Én így csinálnám, mert az a legfontosabb.

 

Ha meg át sem kell íratni, akkor több is. Úgysem tudja a kutya sem megmondani, hogy mióta van nálad kölcsön az autó. (2 hete vagy 12 hónapja)

 

Nálunk nagyon sokaknak nincs is egyáltalán autója!!! Pld kihozták őket és itt (ez egy kisváros) biciklivel közlekednek. (Néha én is)

 

Sok sikert kívánok! ;-)

 

Utóirat: Tőlem még a kutya sem kérdezte miféle kocsi ez, pedig már a rendőrségen is voltam vele, mert nekemkoccantak. A rendőr kérte a vezetői engedélyemet, a forgalmi engedélyt, meg ami szerinte a legfontosabb a nemzetközi kötelező biztosítást !!!

 

 

Előzmény: kencesi (1765)
Szipolyka. Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1779

Nem kell tulkomplikalni.

Az egesz prolemakor kulfoldi rendszamu autokra vonatkozik. Vizsgaljak azt, aki vezeti, es azt, akie az auto.

Aki vezeti, annak lehet Mo. lakcime, de tudnia kell igazolni, hogy eletvitelszeruen nem ott el.

A tulajdonosnak nem lehet Mo. lakcime.

Ha barmelyikuk (a sofor vagy a tulaj) bukik ezen a vizsgalaton, akkor birsag van.

Szerintem eleg vilagos.

Szipolyka. Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1778

Ha magyar a rendszama, akkor nem latom a kerdest.

Ha kulfoldi a rendszama, es a tulajdonosanak van magyarorzagon bejelentett lakcime, akkor --> jogsertes --> birsag.

Előzmény: DerAuslander (1777)
DerAuslander Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1777

Bukta? Az mit takar? Egyébként az autó tulajdonosának van magyar lakcíme, viszont külföldi nincs! Ilyenkor??? Elvileg kint sincs az autó! Mit gondoltok?

 

Vagy mi lenne szerintetek a megoldás?

 

 

Előzmény: Szipolyka. (1757)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!