Keresés

Részletes keresés

_chillout_ Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3017

Mar annyiszor irtam es Gurabli is erre utalt: nekem a kocogas, a bicajozgatas es a tollasozgatas nem sport. Ami nekem sport, attol egy vacak meniscus-mutet utan 5 even belul jelentkezhetek a terdprotkomert. Fogok persze mozogni, meg tervezem a falunkban levo kis tavat is meg nehanyszor korbefutni a kovetkezo evekben, de arrol a sportrol, ami nekem a sportot jelenti, le kell mondanom. Nem nagy ugy, mar reg tulragoztuk egyszeru definiciobeli elteres van itt.

 

Ha elobb szolsz, h megmutesz, felvettem volna veled a kapcsolatot es pentek este fel is vaghattal volna, latod-latod, utolag konnyen beszelsz, amikor mar biztonsagos tavolsagban vagyok :-))

Előzmény: pom-pom57 (3016)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3016

Nem is értem miért is kellene neked lemondanod a sportról? Egy vacak meniscus műtét miatt? Talán ezt a műtétet már én is megcsinálhatnám neked.Nekem káromkodhat

nál is.Nekem 5x műtötték  a lábam.

Előzmény: _chillout_ (3014)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3015

"Nos ma azt mondta a gyógytornászom,nem olyan nagy gond a láb amputáció,nagyon jó protézisek kaphatóak ma már.Sokan örülnek amikor megszabadulnak végre az állandó fájdalomtól!!"

 

Azért ez viccnek is erős olyan emberrel szemben akinek  akár csak 1x is műtötték a lábat.Nem is vagytok olyan nexusban,hogy ezt akár poénból is megengedje magának. Ez egyenesen skandalum !!! Menjen az ilyen a jó édes @nyjába. Kíváncsi lennék,hogyan reagálna az ilyen köcsög,ha neki mondaná ugyanezt a  gyógytornásza,amikor épp  ő szenvedne  fájdalomtól. Annyira hihetetlen,drámai a történeted , ne haragudj,de felmerült bennem,hogy nem vagy-e  troll. Felfoghatatlan számomra számomra az,hogy egy gyógytornász ilyet merjen veled közölni.

Én is azt mondom,hogy menj el azonnal legalább egy sebészhez,ha hideg és lila a lábad.

Előzmény: Chopper63 (2998)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3014

O, en nem nezem le a sakkot, csak ez nem az en sportom. Hogy miert, nem tudom. Talan mert annyira sotet vagyok, mint az ejszaka :-))

Előzmény: pom-pom57 (3012)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3013

Már írtam,hogy volt egy lány a gyógytornán. Keresztszalaggal műtötték.Nem nagyon akart hajlani a lába 90-foknál tovább. Újabb műtét altatásban,teljes behajlítással,talán ki is pucolta (hegesedése volt neki is).Volt vele e-mail kapcsolatom.  Leveleztünk is. Írtam neki  ( érdekedben) egy pár hete,hogy rákérdezzek hogy van.Nem jött válasz.Talán  nem kellett volna vele sem káromkodnom?  

Előzmény: Arzeen03 (3011)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3012

Itt álljunk egy szóra!Sakkozó vagyok,bár ma már inaktív.Mesterjelölt szinten játszom,de már csak velem egy tudású haverokkal,nem versenyen. Tudod öregszem.Már nem bírom fizikálisan  a sakkot,ezért inkább futok már 12 km-t  2 naponta.Mert a teniszre is kell hagyni időt.Azt azért tudnotok kell,hogy sakkozók közül nem igen van Parkinson-kór és Alzheimer-kór sem.Ez felmérés.Én egyet sem ismerek közülük. Én,ha le kellene mondanom valamiről akkor az lehet bármelyik testrészem ,de  a tudatomról soha.

Előzmény: _chillout_ (3007)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3011

megnéztem, jónak tűnik

 

itt a link, ha valakit érdekel, ne kelljen keresgélni

 

Mátraderecskei Szuper Fürdő

 

http://www.mofetta.info/#!mofetta/cipy

Előzmény: Nikke (3010)
Nikke Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3010

Chopper?

Nem  a mátraderecskei mofettára gondolsz????

 

(Én erről olvastam nagyon jókat, visszaáll a vérkeringés, megmenti a lábat, stb.)

 

Előzmény: Chopper63 (3008)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3009

Csak beneztem, majd kesobb valaszolok, csak azt akarom irni ugy gondolom anterdhajlito ami a legjobb, pont erre van kitalalva, finoman es a legkimeletesebben mozgatja a terdet legfeljebb ne allitsd sok fokra, ha ugy erzed, de arra hogy kapjon a labad egy nagyon kimeletes ovatos mozgatast arra mindenkeppen es a keringesnek is jot tesz

Mindenkeppen mozgasban kell tartani valamennyire szerintem

 

A gep majdnem olyan, mintha egy pillango szarnyan lebegne a terded lassitott idoben :-) 

 

Terdem nekem is volt sokszor meleg, olyankor pihentetni kellett es jegelni. Az megint mas, amikor az ember folyamataban szerzi a jo es a rossz tapasztalatokat, mert nalad is ez van, nem tudod mi az ami elofordulhat, mik ezekmaz uj allapotok es ezekre higy kell reagalni ez akkor lenne jo, ha egy hozzaerteomrogton elmondana, ez ezert van, nem kell annyira megijedni, ebben az esetbenn ezt es ezt kell tenni

 

Ugyhogy jo lenne ha valaki elvegezne innen egy terd alap tanfolyamot, szerintem erre jeloljunk ki valakit, en... mar megint pompomra szavazok :-) 

 

Es most reggeli torna itt kint az erdo szelen! Utana kis terd atmozgatas es megyek haza :-) 

Előzmény: Chopper63 (3008)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3008

Szép reggelt Nektek!

 

Arzeen03!chillout!

 

Az éjjel sikeresen belefutottam egy térd forrósodásba,na nem volt már hideg,csak a többi része.Most reggelre el tudtam érni,normálisra hült le,és lelappadt,legalábbis igy keltem a végén.

 

Juli 25-szept 26-ig nem látta gyógytornász.Én kinlódtam szegénykémmel,lassacskán miután a varratokat kivették belőle,ami majd 20 napig volt benne.Tehát kb szept második hetétől kb.Pedig én ennyi kis eredménynek is úgy örülök.Nem igazán érdekelt a szine,semmi,úgy véltem belefér ennyi nyomorúság után,az lett volna a fura ha tökéletes a keringése.

 

Igen,a körmeim is hulla fehérré válnak mikor nagyon szedres szegény.A trombózis lábban orditós fájdalom,és nagyon forró a láb.

Nálunk volt már a családban sok.Sajnos ismerem.

Az is bajom,ez a lábam 2x-es visszér műtött.

 

Dehogy okoskodsz.Mint valami életmentő övbe úgy kapaszkodok az irásodba,irásaitokba.

 

Nagyon sokat jelentenek.

 

Sok mindenben maximálisan egyetértek veled,azaz majdnem mindenben Arzeen03!!

Nagyon várom az UH-t 29-én!Az fontos lenne!Lágyrészek állapota is nagyon fontos volna!

 

 

Tudod mi a gáz most velem?Őszintén?

 

Lehet az ember milliószoros műtött,menekülhetett ezer bajból,de lelkileg annyira szar állapotban vagyok,a kórház a fejemben egy egyenlőség jel után,egy koporsóval egyenlő most éppen!

 

Gyűlölöm,érted,irtózok tőle!!

Nem érdekel semmi,csak kint,csak szabadnak lenni!!

Még itthon is jobban tudok magamon segiteni!

 

Elesés..azt már nem!Úgy vigyázok magamra,mint a himes tojásra!!

Aztán bármi adódna,arra kennék a végeredményt,az okozta jelszóval!

Ezt nem vállalnám be soha,ha nem történt meg!!

 

 

Annyi olyan dolog történt velem,ami pl a nemtudásuk miatt (vérzékenység) majdnem katasztrófával is végződhetett volna!!

Én nem vagyok ott biztonságban.

 

Pár hete találtam 1 fürdőt,ahol pont a vérkeringéses láb betegekről volt szó.Azok ott fürödtek,és meggyógylntak.Nem attrocitálták a lábukat,és nem találom a cikket sehol.

Az ördögbe!Cukor betegek is ott gyógyulnak,lábuk ezzel megmentve!!

 

Valahogy úgy is helyre teszem a lábam,csak le vagyok amortizálódva rendesen!!

 

Kedves Chilli!!Te is és Arzeen is meg fogtok teljesen gyógyulni!Jó orvosokkal,jó dg-vel a háttérben már adott hozzá minden!

Nagyon drukkolok Nektek!!

 

 

Amit nem tudok most,a térdhajlitót merjem használni?Ne?Tegnap használtam,nem volt jól a térdem nagyon!Ma nem fogom.Meglátom mi lesz.

Igen persze kell mozgatni!

 

Megyek be pár perces tornára.Le is jár csütörtökkel.Szerdán lesz utoljára az első 14-nek vége!

 

Ne haragudjatok,amiért terhellek benneteket fura gondjaimmal!

 

Akik műtétre várnak:Nem lesz semmi gond,ha nem ilyen car előmenetellel indit az ember!Szépen meggyógyultok.

 

Én kuriózum vagyok nyavalyák terén,ennek is iszom a levét.

 

Köszönök mindent!Szép napot nektek!!

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (3005)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3007

Tollas jó sport :-)) De komolyan, teljesen egyetértek. Valami sport majd csak marad nekünk is a sakkon kívül :-)

Előzmény: gurabli (3001)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.14 0 0 3006

Így van. Még az én térdem is sokáig, több mint két hónapig hideg volt és a mai napig lilás színű, ha ráállok, ez szerintem csak annyit jelez, hogy beteg, más benne a vérkeringés. Pedig kisebb a sérülésem is, és még műtve sem volt. Sokkal jobban aggódtam volna anno, ha forró lett volna a sérült térdem.

Előzmény: Arzeen03 (3002)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 3005

Semmikeppen ne vedd okoskodasnak, egyszeruen csak tanacsokat probalok adni...

Mikor gaz volt, ilyeneket csinaltam, ami eszembe jutott, nem mellesleg en is ketsegbe voltam esve, emlekezni is rossz.

Es ez a helyzet ez az ami adott es ezzel kell valamit kezdeni, ha tetszik, ha nem...! 

Irogass ide ha nagyon ki vagy, csak kiotlunk valamit... 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 3004

Chopper labad fel kellene polcolni mindig ejszakara is, parnakbol rakj ossze egy mondhatni kenyelmes epitmenyt, tamogasd meg oldalrol es ugy aludj

Szivnel magasabban legyen a labad

Napkozben sokat pihentetni, mozgatni, keves tornat neki de tobbszor, egyszerre ne sokat, inkabb szetbontani a gyakorlatokat

Fajdalmas dolgokat ne, de mozgatni

Tens geppel besegiteni ingerelni

 

Ezek a hirtelen otleteim

 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 3003

Bocs kozbe jutnakmitt eszembe a dolgok

9 hetignnem kapott mutetbutan mozgatast, igaz?

Akkor nem fog menni egyenlore sem a jaras, sem a logatas, sem az allas. 

Csak sajat peldaimmalmtudnek jonni, de azok lassan mar unalmasak.

 

De ne hagyd el a terded! Mindig mozgasd vagy a bokad, vagy a labad, ha csak centiket is, de ne hagyd el meg ha faj is! mindig szanj ra kis idot! Mocorogj, hagy tudja, hogy letezik es szukseg van ra

 

Előzmény: Chopper63 (2998)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 3002

Meg annyitmegnyugtataskeppen nekem is volt hideg, dagadt, terdem bokam labszaram de miota beindult kisse elmultak ezek a dolgok szinte teljesen elmultak.

Valami valtozasnak kellene nalad tortenni rovid idon belul

 

gurabli Creative Commons License 2014.10.13 0 0 3001

Nagyon gyorsan rendbe fogsz jönni, meglátod. 

Aztán normális térddel már könnyebben tervezget az ember, ami a sportot és a jövőt illeti. Ahogy mondani szokás, ezt dobta a gép, neked is, nekem is, ami a sportot illeti. Idővel majd megtaláljuk a megfelelő sportot, ami nem nyírja ki jobban a térdünket a kelleténél. Sosem lesz az igazi, de jobb, mint a semmi. 

 

Azoknak könnyű, akik a sportot e szerint fogják fel: Napi egy óra torna jelentősen meghosszabbítja az életet. De minek, ha azt az időt sporttal kell eltölteni... Persze ez nekünk nem így van, de majd eljárunk tollasozni, vagy mit tudom én:)

Előzmény: _chillout_ (2948)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 3000

Mondok en neked valamit..

Szerintem menj be a legkozelebbi balesetibe, mondd meg elkezdett fajni a labad miutan elcsusztal vagy valami es azonnal nezzek meg nemreg mutottek mintha elmozdult volna valami

Akar trombozis gyanu is lehet, meg fogjak meg kell nezzek es legalabb mondanak valamit!

 

Ez nem allapot, ez azonnali valtoztatast igenyel nalad! Velemenyem az lenne, hogy leheto leghamarabb keress fel egy neves orvost a maganrendelesen es nezesd meg a terded!

 

Tehetetlennek erzem magam, mast nem tudok, csak tanacsokkal probalkozom...

 

Masnak is volt ilyen a laba, olvastam a forumon valamikor, lila, hideg, fajdalmas, ez trombozisra utalhat nem akarlak ijesztgetni.

 

Probalom aterezni, amit atelsz, lehetetlen. Jaras, fajdalom, ilyesmi, adott dolgok, nem lehet rajtuk kiigazodni, de azert van egy hatar ami mar nem esszeru...

 

Mielobb orvoshoz es atnezetni a labadat, en ezt mondom! Nem megvarni, hogy vagy ez lesz vagy az, hanem orvoshoz menni es masikhoz is!

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Chopper63 (2998)
gurabli Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2999

Hétvégén nem nagyon voltam gépközelben, utaztunk, pihentünk, szülinapoztunk:)

 

Ahogy zkovaxxx írja, pontosan ez a helyzet. A térdem elvileg alkalmas lenne a focira, de egyszerűen nem tehetem ki magam ilyen kockázatnak. Szerencsére a feleségem maximálisan kiállt és kiáll mellettem, mindenben támogatott és támogat most is, mindenben mellettem volt végig. Azt is támogatja, hogy visszamenjek focizni. De én egyre inkább úgy érzem, hogy a felelősségteljes döntés az, hogy nem kísértem a sorsot egy újabb sérüléssel. Egyre inkább úgy tűnik, hogy én két éve lejátszottam az utolsó meccsemet:( Amikor ketten levittek a pályáról a sérülés után, mindenki megtapsolt a pályán és mellette is, szerettek, mert szívvel-lélekkel játszottam mindig. Szép volt tőlük, végszónak is, szép befejezés volt, ami a focit illeti.

Aztán majd kiderül, egyszer lehet majd máshogyan látom.

 

A hétvégén jegeltem rendesen, ami segített. Most is kicsit fel van duzzadva, de kezd rendbe jönni (remélem). Valami nem tetszett neki, aztán panaszkodott:) Van ilyen. 

 

És nyugi, renden fogsz te is jönni. Most már egyenesben vagy és ez a legfontosabb. Nem lesz olyan, mint egy egészséges térd, de olyan lesz, hogy csak néha emlékeztessen, hogy van valami gond vele. Türelem és kitartás!

Előzmény: Arzeen03 (2967)
Chopper63 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2998

Szép estét mindenkinek!!

 

Szia kedves Arzeen03!

 

Köszönöm kedves érdeklődésedet.Pocsék volt a hétvégém,igy is kezdődött a hetem.Nem tudom mi a túró van a lábammal,térdemmel,bokámmal.

Sajnos a műtétek óta van egy alap gondom.Sem a lógatást,sem az állást,sem a járást nem tűri a kicsiny lábacskám.

 

Ugyanis az ágyon kivül,lilás szint ölt a kis drága,és ez a mai napig sem változott,aminek a gyógytornászom most már másodszorra is hangot adott.

Én úgy véltem,nem bazseválok erről is,mert a torna,a gép,stb,úgy véltem,csak elindul végre a vérkeringés lassan a lábamban.

De nem,mert sztrájkol!

Térd felett kb 5 centivel kezdődik a lilulás,foltos lilulás,és hulla hideggé is válik végig le a lábujjak hegyéig.Dagad mint amit kelesztenek!

 

Hát ezt már én krónikus balhénak hivom.

Nos ma azt mondta a gyógytornászom,nem olyan nagy gond a láb amputáció,nagyon jó protézisek kaphatóak ma már.Sokan örülnek amikor megszabadulnak végre az állandó fájdalomtól!!

 

Nekem komolyan minden kis agyi fotocellám kisült ettől a 2 mondattól!!

 

Totálkár vagyok.Alapból mióta mondom:A sebem közepe a sipcsontba be van huzódva,ezért nem hajlik a térdem!Nos ezt ma  alátámasztotta a gyógytornász is!Hurrá!!

 

Lilulás:Ha nem hosszú nadrágba tornáztam volna,netán észre is lehetett volna venni..

Még jó hogy 2 napja térdgatyóban vagyok!Nagyon szörnyű szemekkel nézi a sebemet is,és a lábam szinétől joggal frászt kap.Én lassan megszokom.Csak ne fájnék,és ne lenne hulla hideg,és ne dagadna lábujjhegyig ujabban az egész!!

 

Vezetni könnyedén tudtam ma,de a járás átok fájdalmas,torna kb 5 perc semmi volt,nem lehetett a lábammal ma semmit kezdeni!

 

Tudom,hol lent,hol fent,tisztában vagyok vele.Most a pokolban vagyok éppen.

Haza értem,azóta keringést javitó dolgokat kutatok és találtam is a terpentines kádfürdőket,ami igéretesnek tünik!

 

Nem vágja le senki az én kis lábikómat!!!A nagy lócart!!!

Annó a melleimet akarták levenni.Kategórikusan közöltem az orvossal:Majd ha az Ő lába között lógót levágják,akkor nyúlhatnak hozzám!

 

Se köpni,se nyelni nem tudott!!

 

De a lábamat sem adom!!!Igy aztán,nem tudom mi van.A térdemben sem tudom mi ez az új jelenség?Ha viz lenne,nyomom,és ujjnyom maradna!!

Nincs nyoma!Remlem lemez nem szabadulhatott el!Már arra is gondoltam:letapadt dolgok szabadulnának fel fájdalmasan?

 

Nem tudok,nem értek most semmit!Hajlitottam ma 60-at,lehet kár volt,de pihentem 2 napot.

Gyógytornász szerint most kb 45 fokot hajlok,ezt csakis neki köszönhetem!

Úgy véli a 90 fok lesz életemben a csúcs amit el lehetne talán érni a hajlitásban.Én is igy vélem sajnos,ahogyan a dolgok állnak most.

nem érdekel,az is jó..csak a lábam,azt nem adom!!!!

 

Nem akartam senki jókedvét elrontani!Elnézést kérek,nagyon padlón vagyok.

remélem te sokkal jobban vagy Arzeen03,és mind,akik itt vagytok.

 

 

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2997)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2997

Ha jol lattam, ott minden fele mas terddel kapcsolatos dolog is van, ami szerintem nagyon erdekes..

 

Es milyen meniszkusz hiszti itt senki nem hisztizik, legfeljebb erzekelheto ha valaki nagyon rosszul erzi magat a boreben ami nem csoda

 

Mar alig varom, hogy jo legyen a terded, elore el tudom kepzelni, milyen boldog leszel es ugy fogsz vigyorogni itt a forumon, mint a vadalma :-) 

 

Nyomatom ezt a fekete csalan kremet.. Ugy erzem, nekem a richtofit jobb volt

Most ezt elhasznalom, utana megint richtofit, hatha erzekelheto lesz jobban melyiknak tunik jobbnak a hatasa

 

Chopper, majd irj, mi van terdeddel, jo volt pihentetni egy kicsit? Nem hangzott jol, hogy valami elmozdulast ereztel azzal mi van, hm?

 

 

Előzmény: _chillout_ (2995)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2996

Le a kalappal Ő az egyik  legsegítőkészebb közülünk!!!!Elengedem neki a jutalékom az tuti!!

Előzmény: _chillout_ (2995)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2995

Arzén, tök tuti oldalakat találtál! Miért ugranánk át? Téged nem érint a hülye meniszkusz-hisztim, mégis segítesz :-)

Előzmény: Arzeen03 (2993)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2994

 Nagyon örülök neki,hogy rávettelek ,hogy T.A-val vizsgáltasd ki magad.Sajnos kevés az időm mert vagyok a futóbolondok fórumán is,ahol szintén "ekkora" népszerűségnek örvendek.Meg aztán azért is vagyok elfoglalt,hogy a gyenge futásom javítsam,hogy ne égesselek titeket ,a  futóversenyen.

Előzmény: Arzeen03 (2986)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2993

bocs, beillesztem, legfeljebb átlépitek, külföldi oldalakon töménytelen a jobbnál jobb információ, ez is egy érdekes cikk, már amennyit én megértek belőle :)

 

http://www.kneeguru.co.uk/KNEEnotes/courses/arthrofibrosis-rehab-tutorials-dirk-kokmeyer-pt-scs-comt/principles-arthrofibrosis

Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2992

akkor már ezért is érdemes volt hazajönni :)

 

itt találtam egy csomó érdekes dolgot, kár, hogy nem tudok angolul, a google forditó meg nem olyan fényesen pontos :)

 

akit érdekel esetleg az nézze meg, térdes dolgok, tuti egy jó oldal 

 

http://arthrofibrosis.com/articles/

Előzmény: _chillout_ (2991)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2991

Ja, hogy a 14-es az valojaban 13-as, csak 14-esnek latszik? A 15-os pedig a 14-es? A 19-es pedig a 18-as? Akkor a 13-as valojaban egy feregluk es tenyleg jobb, hogy nem latszik ;-)

Igen, tegnap visszajottunk. Az itteni kontroll majd jovo hetfon lesz, akkor tudom meg (jo esetben) a mutet idopontjat. Nem artana, mert dec vegen vege a projektnek, amin dolgozom es nem akarok az uj helyen korhazzal inditani...

Otthon isssteni volt, az ido is szuper volt, ettem sztrapacskat es csirkepaprikast :-)))

Előzmény: Arzeen03 (2990)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2990

De van csak mas a szamozasa :-). Hazamentel? Tudod mikor lesz a muteted? Milyen volt itthon? :-) 

Előzmény: _chillout_ (2989)
_chillout_ Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2989

Apropó babona: pont tegnap vettem észre, hogy a repülőn nem volt 13. sor. Eddig ez fel sem tűnt, mert mindig előre ültünk, de most egész hátul voltunk és tényleg, nincs 13. sor, annyira vicces :-))

Előzmény: Arzeen03 (2987)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 2988

igen... de melyik lábbal kelsz fel?Ez sem mindegy ,és már kelet felé kell nyitni 

Előzmény: Arzeen03 (2987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!