Keresés

Részletes keresés

Papa360 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4344

Vica!

Fontos, ha a kiwivel kapcsolatban írsz mindig jegyezd meg, hogy mini, ill. szőrös fajtáról van szó. Ha jól tippelek miniki dugványanyagod van:)))

A dugványozáshoz én is használtam gombaölőt, sőt virágzáskor a monilia elleni permetezését javasolják a jobb kötődés érdekében.

Előzmény: vica46 (4342)
vica46 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4343

Ragusa Kedves

 

Miért akarod már metszeni a peppinót ,szaporitani akarod ,hagyd békén szép kis bokor lesz,majd ha már sok van megpróbálhatod magastözsü fácskának nevelni valamelyik hajtást.A sárga akácodból kelt már ki? 

 

 

 

 

Előzmény: vica46 (4342)
vica46 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4342

Szia Vali

 

Köszönjük az infót,kaptam kivi dugványnak valót ,kérdezem a hozzáértőktől ,a dugványozásnál szeretnék bordói lével gombátlanitani ,mert más vegyszert nemhasználok ,valaki azt írta a kivi érzékeny a vegyszerekre ,vajon a bordói lé is árt neki?Kinek mi a tapasztalata?

Előzmény: valila (4329)
Floo2 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4341
Sokan fennakadnak azon, hogy egyrészt ebben a fórumban sok meteorológiai témát vonultatunk fel, másrészt hogy mindig úgy tűnik, mintha úgy állítanánk be, mintha itt mindig jó idő lenne meg Zala megye lenne a világ közepe!
Pedig csak a sztereotípiák ellen harcolunk!
Például egy másik fórumban olvastam, hogy 1-2 napja Bp-ről írta valaki hogy milyen szörnyű idő, havazás van Bp-en, ennyi meg annyi hó esett....és ha ott annyi volt, vajon mennyi lehet nyugaton???....arra célozva hogy itt valószínű már fél méter hó van!
Közben azon a napon itt +3+5 fokok voltak és sütött a nap!
Miközben 1 hete havazik a keleti-középső-északi és déli országrészben, vagyis mindenhol, itt meg ebben az 1 hétben még felhő sem nagyon volt!

Na ez a beidegződés, sztereotípia ami ellen küzdeni kell, mert rengeteg téves megítéléshez vezet, ami senkinek sem jó!
ninovarga Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4340
Adriai hócentiméterek ma reggel:

Visine snijega u Hrvatskoj 18.02.2009 u 07 h

Postaja Ukupno (cm) Novi (cm)
Imotski 5 -
Krk 2 -
Makarska 2 -
Mljet 4 -
Pag 1 -
Šibenik 6 -
Split 2 2
Zadar 10 10
Zadar-aer 5 -

Csak azért, hogy ne mindent "fekete-fehérben" lássunk.
Béla1007 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4339

Sziasztok !!

Akkor Petőfi népe hogyan vonul márc 15.-én a várba ??

Ma van tele a répám a 4 évszak hidegebbik felével !!

Napsütéses üdv

Vivát mediterránium!!

Béla

ninovarga Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4338
Az elhúzódó hidegnek az az egyetlen előnye lehet, hogy kitolja a tavaszodást. Így majd nem március közepén kell a virágoknak lefagyniuk egy gyönyörű csillagfényes éjszakán, hanem április közepén, ebben a cefet nagy globális fölmelegedésben.
Előzmény: Törölt nick (4337)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4337
Na ezt kérdezem én is mert most már aztán nagyon kezd elegem lenni belőle..........!
Előzmény: Floo2 (4334)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4336
A sok szám zavaró lehet.

Hőmérsékletek:

Rijeka -2

Split(!) -1

Sibenik(!) -3(!)

Orkánerejű széllel, erős éjszakai havazás után!

Előzmény: ninovarga (4335)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4335
Qurvanagy a globális fölmelegedés, a tél meg marhára mediterrányos.


Vrijeme u Hrvatskoj 18.02.2009 u 06 h

Smjer
vjetra Brzina
vjetra (m/s) Temperatura
zraka (°C) Relativna
vlažnost (%) Tlak zraka
(hPa) Tendencija
tlaka (hPa) Vrijeme

vjetrovito
Rijeka NW 04 -2 36 1015.7 - umjereno oblačno
Senj E 08 -2 57 1012.9 - pretežno vedro,
Split NE 12 -1 76 1008.2 - potpuno oblačno,
jak vjetar
Šibenik N 11 -3 97 1009.1 - potpuno oblačno,

A dalmát partokon reggel hatkor éppen szünetet tartott a havazás.... majd folytatja...
Floo2 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 4334
És még hol a vége a télnek?!
Előzmény: ninovarga (4333)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.17 0 0 4333
Affrancba, csak ez a marhanagy globális főmelegedés ne vóna! Úgy eemeditrránosonnak, tőle a telek, hogy az borzasztó!
ninovarga Creative Commons License 2009.02.17 0 0 4332
Igen, van ilyen fagyelhárító, hidegmérsékelő rendszer. Tulajdonképpen azt a légréteget próbálja a talajra lekeverni, amelyben a dombokon benne vagyunk. "Így próbál az alföldből dombvidéket csinálni."
Nem tudom, hogy az interneten található-e ilyen. Én Olaszországban a valóságban láttam ilyeneket.
Előzmény: mergez (4331)
mergez Creative Commons License 2009.02.17 0 0 4331
Kedves nino, régebben olvastam (tőled talán), hogy gyümölcsültetvényeken használnak nagy teljesítményű ventilátorokat, amik az enyhébb légrétegekből fújják a földre a melegebb levegőt ill mozgásban tartják azt és így veszik elejét a fagykároknak. Javíts ki, ha félreértettem volna. Esetleg van erről interneten valahol cikk, akár angolul is? Köszönöm!
Előzmény: ninovarga (4330)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.17 0 0 4330
Egy kis meteorológia:
Az átmenetileg túlzottan bemelegedő területek hőmérsékletei pontosan kijelölik a hidegbetörést követő konvektív csapadéktevékenység zónáját.
valila Creative Commons License 2009.02.17 0 0 4329

Sziasztok!

 

Egy kis útmutatás a Starkl-tól a goji nevelésével kapcsolatban:

 

"Ültetést követően ásványi műtrágyákkal gondoskodjunk a kielégítő

tápanyag kijuttatásáról. Ezt alapos beöntözés kövesse.

Amint a vesszők elérik a 60 cm-es méretet, csúcsi részükön vágjuk

vissza őket, így bokrosabb növekedés várható.

A második évben úgy metsszünk, hogy 6 főhajtás maradjon."

Előzmény: Törölt nick (4327)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.16 0 0 4328
Módosítanám :mindengyümölcsevő/vgy legalább is majdnem minden.../
Előzmény: valila (4326)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.16 0 0 4327
Hát a honlapjukat már láttam,de uaz van benne mint a katalógusban.Remélem előbb-utóbb bekerül újra ez a fajta,mert nálunk körtéből újdonságot beszerezni....na meg még egyik-másik gyümiből is...
Előzmény: kaalyz (4324)
valila Creative Commons License 2009.02.16 0 0 4326

Kaalyz,

azért nem vagyok csalódott, hogy nem Te vagy

Philip Henry egyik könyvének főhőse.:)

 

Atifoci mindenkörteevő.

Előzmény: kaalyz (4324)
valila Creative Commons License 2009.02.16 0 0 4325

Szaguaro, megértettem a tanmesét.:)

 

Bízzunk benne, hogy a goji terméséből

is lehet még az a bizonyos végtermék.

 

Előzmény: szaguaro (4315)
kaalyz Creative Commons License 2009.02.16 0 0 4324
Azért a fantázia működik. A megfejtés azonban nem jó, ugyanis az első 5 betű családnév a z betű pedig Zoliként funkcionál. Így aztán nincs kötődésem se börtönhöz, se denevérhez. Egyébként Szombathelyen élek itt csak egy ismeretlen eredetű füge fa van. A növényekkel a Balaton északi partján foglalkozom. Ott azért a klíma is jobb mint Vasban.

atifoci: a Dicolor körte ügyben telefonon érdeklődtem, azt a választ kaptam, hogy márciusban ismételten keressem őket, mert jelenleg nincs. Mail címük www.starkl.hu azért adom meg mert érdemes végignézni, így többet látni mint a katalógusból.

Üdv.
jozso48 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 4323
A Starkl kertészetről nem mindenki tudja a következő információkat.Évek óta ismerem
őket régebben csak csomagküldőként volt velük kapcsolatom,az utóbbi években szin-
te minden tavasszal meglátogatom a kertet.Node az információ:
Tudni kell,hogy a csomagküldő részleg és a kertészet két külön cég.Értsd ezalatt
azt,hogy a kínálatuk sem azonos,sőt lényegesen eltér.Először nem értettem én sem,
de ez tény most már tudom több év után van összehasonlítási alapon.A gyümölcsfákat
citrusokat stb rendszeresen végigbogarászom és néha az egyik kínálata a jobb,néha
a másiké.Tavaly pld a kertészet kínálata jobb volt.Citrusokból sokkal több fajta volt,
mint a katalógusban.Vagy pld egy adott fajon belül különböző árkategóriák voltak.
A budha keze citromból 3 méret volt 10,20-as és nagy dézsás méret.Nyilván árban
is megvoltak köztük a különbségek.Kb 900 ft-tól-12000 ft-ig.No ez nincs a csomag-
gyűjtőnél.Ezért érdemes megnézni a kertészetet és ez nem a reklám helye,de ott
néha sokkal nagyobb a választék,árban is,méretben is.
Béla1007 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 4322

Sziasztok !!

Nagy öröm volt olvasni Kaalyz megszólalását , még több aktív forum jelenlétre buzdítok mindenkit mert itt sok értékes információra (tudás) lehet szert tenni.

 

Hogy mik vannak itt vámpírok meg titkos börtönök !!! ???

Anyám !!!

Imádok kertészkedni !!!!

Üdv

Béla

valila Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4321

Kaalyz szegény egy titkos kormányzati börtönben töltött tíz évet.

Vámpírként emlegették. Jól tévedek?:)

Előzmény: Floo2 (4320)
Floo2 Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4320
Szia!
Üdv köztünk!
Bocsi, hogy egyből ilyet kérdek, de a nickneved "kaalyz", úgy írtad alá a hozzászólásodat, hogy "kaáliz", a gyanúm pedig az, hogy Alíz a neved!
Jól tévedek? :))
Előzmény: kaalyz (4317)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4319
Szeretettel üdvözöllek a topicban !

....és mindjárt lenne egy kérdésem is:mész-e esetleg mostanában Starklékhoz? Nem venni kellene,csak info egy körtéről ami az őszi katalógusukban még szerepelt/akkor nem vettem/,de a tavasziban már nrm.Viszont az osztrák,a cseh katalógusban most is szerepel Szóval jó lenne megtudni,hogy lesz-e még . A körte neve :Dicolor/és nagyon fáj rá a fogam/

Köszi !
Előzmény: kaalyz (4317)
valila Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4318

Vica, ok, szeretettel várlak.

 

>Majd szerét ejtem ha megyek Békéscsabára.

 

Nino, szépek a fotóid.

 

Béla, Te nagyon szakács, éhes lettem a képeidtől.

Nagyon tudsz!!! Illetve tudtok.

Előzmény: vica46 (4292)
kaalyz Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4317
Tavaly találtam rá a fórumra, miután olyan mediterrán, vagy szubtrópusi gyümölcsfák után kutattam amelyek nálunk is megélnek, a hazai klíma alatt. Pontosabban az indított el ezen az úton, hogy Horvátországban vettünk egy kiló datolya nagyságú gyümölcsöt, melynek kellemes almához hasonló íze volt, benne érdes felületü magokkal. Az árus csak annyit mondogatott, hogy vitamin bomba, de a nevét megmondani nem tudta, vagy mi nem értettük meg. Ekkor elkezdtem kutatni a neten és igy találtam rá elég hosszú hetek múlva a jujubára. Közben beszereztem gránátalmát, goji-bogyót, kamcsatkai mézbogyót, utóbbi kettőt a starkl kertészetben, nekem kedvező a véleményem róluk, mivel telephelyük közelében lakom személyesen mentem bevásárolni. Idei terveim között szerepel a datolyaszilva, és a japán naspolya beszerzése. Kivi magot ültettem vagy 10 db kikelt, most olyan 5-7 centisek, ha mások nem a porzók talán felhasználhatók lesznek, mellé beszerzek majd termőt.
A fórumon egyébként sok érdekes és hasznos információt lehet olvasni. Most azért még érezni a témákon, hogy "holtszezon van" a kertek még alusznak egy két hétig.

üdvözlettel kaáliz
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4316
Asszem lassan majd egyeztetnem kell Veled és Ninoval,mert a hóvége felé szerét ejteném a beszerző körútnak és jó lenne összehozni ,hogy mind a kettőknél egy napon ...szóval érted.Viszont addigra jó lenne megtudni a japánszilvák nevét.Ha nem lesz név akkor csak tőled hozok,ha lesz akkor esetleg az ismerősödtől is.A fórumon keresztül tudok privi emailt Küldeni ?
Előzmény: szaguaro (4315)
szaguaro Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4315
Tudod, erről egy ismerősöm jut eszembe, mikor megkérdezték tőle, h. milyen a kaja, és ő azt válaszolta:  -ugy néz ki, sz@r lesz belőle!
Előzmény: valila (4285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!