Keresés

Részletes keresés

hflaokon Creative Commons License 2007.02.06 0 0 11330
Nagyon jók!
Előzmény: szhely100 (11329)
szhely100 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 11329
comad Creative Commons License 2007.02.05 0 0 11328
Ez a kékcinege-fotó halálos! Olyan a beállása, mint ha egy szupermodell menne a kifutón!

Nem is sejtitek, mennyire irigykedek a fotóitok miatt! (no, az irigység talán nem a megfelelő szó, hiszen nem tőletek irigylem a fotókat, hanem sajnálom, hogy én nem tudok ilyeneket készíteni)
Előzmény: Birding GyiLa (11325)
nozomi99 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 11327
Lehetséges még pár nap hideg, esetleg havazás is, de rosszat sejtve azt mondom, hogy nem lesz.
Előzmény: Törölt nick (11323)
greyhead Creative Commons License 2007.02.05 0 0 11326
Gyönyörködöm a képeidben. Azon túl, hogy madarakat ábrázolnak, fotóként is megállják a helyüket szerény véleményem szerint. Jónak találom, hogy egységes, kellően mosott a háttér és ez kiemeli a madarak szépségét. Gratulálok!
Előzmény: Veszpremi (11307)
Birding GyiLa Creative Commons License 2007.02.05 0 0 11325

Többen kérdezték, hogy hol vannak a madarak? Jelentem nálam. Márminthogy úgy értem, hogy az én etetőimet az enyhe idő ellenére nagyjából ugyanannyi és ugyanolyan madár látogatja, mint az előző télen: széncinegék, kékcinegék, barátcinegék, tengelicek, zöldikék és mezei verebek.

Viszont más madarat az előző években is csak elvétve láttam. Tavaly és tavalyelőtt is mindössze egyetlen meggyvágó, két-két erdei pinty és néhány csíz fordult elő.

Tegnap délelőtt viszont (életemben először) volt szerencsém megpillantani egy fenyőpintyet. Sajnos gyorsan eltűnt, lefényképezni nem sikerült, és akármennyire is reménykedtem, nem tért vissza.

Az ablakom előtti meggyfa viszont tavaszt érez. Nézzétek a rügyeit:

 

 

 

 

 

 

Jani71 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 11324

 

 Akkor jó.  :-)

Előzmény: Törölt nick (11322)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.05 0 0 11323
Hogy hol maradt el? Szerencsésebb esetben most jön. Rosszabb esetben teljesen kimarad.
Előzmény: nozomi99 (11320)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.05 0 0 11322
Nem kell mentegetőznöd.

Minden hozzászólást elejétől a végéig elolvasok, amire reagálok.
Előzmény: Jani71 (11319)
comad Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11321
Kell is a nagyobb szaporulat, hiszen az elmaradt kemény fagyok miatt rengeteg lesz a kártevő is, ahogy írod is.

Nos, én úgy vagyok vele, hogy "ha a hegy nem megy Mohamedhez, Mohamed megy a hegyhez". Ha a madarak nem jönnek az etetőhöz, megyek, és megkeresem őket.
Előzmény: Szemy tó (11315)
nozomi99 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11320
Lehet igazad van a márciusi-februári faggyal, csak a kérdés az, hogy hol maradt el a novemberi zimankó, a decemberi havazás, és a januári minusz 20 fokos idő, ami tavaly is volt. Még februárról nem nyilatkozhatunk, mivel most kezdtük. Bár emlékszem 1975 vagy 76-ban puloverban sétáltunk Harkányban, mivel ott teleltünk.
Előzmény: Törölt nick (11317)
Jani71 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11319

 

 OFF

 

 Hiszed vagy sem, aggódom! Talán jobban is, mint gondolnád. Csak arra próbáltam

 rámutatni, hogy nem kizárólag az emberi nemtörődömség következménye lehet

 a klímaváltozás. Természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy aminek

 jelenleg szemtanúi lehetünk, annak nem mi vagyunk az okozói!

 Valószínűleg mi vagyunk a hibásak, hiszen ezt elég sok kutatás egyértelműen

 bizonyította. Nincs rózsaszín fátyol a szemem előtt, ha netán erre gondoltál volna.

 

 Sajnálom, ha sajnálatra méltónak tartasz, de én csak annyit akartam kifejezni,

 hogy utálom a telet. Pont. Szerencsére nem rajtam múlik, hogy van tél vagy nincs.

 Egyébként ezek után lehet, hogy nem hiszed el, de egyetértek Veled abban,

 hogy "a természet minden évszakban szép, megújulása csak mind a négy

 évszakkal együtt kerek". Nem azért utálom a telet, mert nincs fogalmam az

 élet összefüggéseiről, hanem mert hideg és a munkámból kifolyólag nekem

 rendkívül "körülményes és problémás". Gyűlölöm a hideget, ennyi az oka annak,

 hogy ilyeneket írok. EGYÉB bajom NINCS a téllel. TUDOM, hogy épp olyan fontos,

 mint bármelyik évszak.

 Egyetértek azzal a szlogennel, miszerint:

 A Földet nem nagyapáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön.

 Így már kerek a történet?  :-)

 

 (A néhány mondatos hozzászólásnak megvan az a hátránya, hogy az ember

 nem tud minden gondolatot teljes mértékben kifejteni, és emiatt mások esetleg

 azt hihetik, hogy az illetőnek csupán ennyire futja a sekélyes gondolkodásából.

 Kicsit úgy érzem, ennek lettem most az "áldozata". Leírtam néhány sort, de

 ezzel szinte semmit sem mutattam meg abból, ahogy gondolkodom a környezet-

 védelemmel és egyebekkel kapcsolatban. Ez alapján nem lehet megitélni valakit.

 Sajnos bőven benne van a félreértések és -ismerések lehetősége. :-( )

 

 Csak még egy mondat a végére: azért olvasd el kérlek a többi mondatot is a

 hsz-omban, írtam én ott mást is! És nem véletlenül. Épp azt akartam velük

 elérni, hogy lássa aki olvassa, hogy két lábbal állok a földön, nincsenek

 illúzióim. Meg hogy tisztában vagyok vele, hogy nem olyan egyszerűek a dolgok

 ezügyben, és hogy nem biztos, hogy túl etikus dolog eldönteni a világ sorsát

 a "jólétben ülve". Remélem ezúttal érthetően fogalmaztam és nem leszek

 félreértve!

 

 :-)

Előzmény: Törölt nick (11316)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11318
"Az enyhe tél miatt sokkal több eleség is lesz kedvenceinknek, költési időszakban!"

Sajnos ez nem így van. Az enyhe tél elhúzódó tavaszodást jelent, amikor pedig könnyen megtörténhet, hogy jó időben hazaérkező vándormadaraink, melyek közül sokan egy vagy néhány bizonyos rovarfaj bizonyos fejlődési ciklusához vannak idomulva, nem találnak táplálékot. Tavaly is ez volt. Plusz az egész tavalyi költési szezon eltolódott majdnem egy hónappal. Ami azért rossz, mert egy hónappal kevesebb idejük van a fiataloknak megerősödni az őszi vándorlásig.
Előzmény: Szemy tó (11315)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11317
Megtanulhattad volna már, hogy a tavasz soha nem jön korábban. A februári jóidő márciusi és áprilisi fagyot jelent.
Előzmény: Jani71 (11301)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11316
"Azt mondanám, várjunk tíz évet, és ha minden év meghozza a maga felmelegedését télen-nyáron, akkor elkezdhetünk aggódni..."

Sajnos ez az általános hozzáállás az embereknél, és ezért tartunk itt most. Aggódni már jó ötven éve el kellett volna kezdeni, és akkor talán megelőzhettük volna. Ma már nem tudjuk leállítani a folyamatot. (Az ilyen irányú kutatásokkal megbízott világszervezet alig egy hete jelentette ezt be, még az Eiffel-torony fényeit is lekapcsolták figyelemfelkeltés-képpen. De te csak ne aggódj.)

A globális klímaváltozás nem csak felmelegedésekkel, hanem egyéb szélsőségekkel, hidegekkel, extrém erősségű hurrikánokkal és hasonlókkal köszönt be. Ne mondd, hogy nem láttál erre elég bizonyítékot az elmúlt években.

"Mindezektől függetlenül részemről örülök az ennyire enyhe télnek, mivel ha rajtam múlna, egyáltalán nem is lenne , mert annyira utálom."

Én pedig sajnálom az olyan embereket, akik bármilyen évszakot utálnak. A természet minden évszakban szép, megújulása csak mind a négy évszakkal együtt kerek. Aki utál bármilyen évszakot, annak fogalma sincsen az élet összefüggéseiről.

Off vége.
Előzmény: Jani71 (11304)
Szemy tó Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11315

Nincs madár-nincs madár?! Dehogy nincs, csak nincsenek ránkszorulva és ez így van jól, hiszen nem házi, hanam vad madarakról van szó. Igen a vizuális élmény elmaradt, de reméljük több is átvészelte a telet mint a kemény hidegekben, így nagyobb lesz a szaporulat is.

Az enyhe tél miatt sokkal több eleség is lesz kedvenceinknek, költési időszakban!

Én már a harmadik odut készítem a cseresznye fára.:-) 

szhely100 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11314

Képzeld, hozzánk meg már szinte a verebek sem jönnek. Csak a cinkék, igaz, legalább jön a barátcinege is minden nap. De pl. fenyvescinege egy sem volt idén, pedig tavaly télen az mindig volt. Mindegy az etető tele várja őket mindig.

Emlékszem, tavaly ilyenkor naponta kétszer-háromszor töltöttem tele az etetőket.

 

Előzmény: hflaokon (11312)
nozomi99 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11313

Reggel megint gerlice ébresztett, dúdolgatott.

 

Nincs madár nálunk sem, a fajtákat 1 kezemen meg lehet számolni, akik idejárnak.

hflaokon Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11312
Ma délelőtt egészségügyi kerékpározást hajtottam végre ebben a szélben.A kertbe mentem madarakat fotózni. A kerti földúton mentem, mikor azt hittem, hogy madár hangot hallok a mellettem lévő fán. Megálltam és egy mókus adta a hangot. Hagyta, hogy fotózzam úgy öt méterre, még a telét is fel tudtam tenni. Szerintem a szél jó irányba fújt, engem biztos látott, de a szagomat nem érezte. Két ölyv körözött a kert felett,bementem a kert melletti erdőbe és megtaláltam a fészküket.Remélem tavasszal tudok jó képeket csinálni, persze, ha újra oda fészkelnek.
comad Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11311
No, ilyen sem volt még. Az már fel sem tűnik, ha kevés a madár az etető környékén, de hogy EGY SEM, ilyen azért nem fordult elő ezen a "télen". Általában páran mindig ott üldögélnek a környező fákon, de most még a mezei csurik sem. Bezzeg tegnap reggel, mikor leesett a hó, annyian voltak, hogy a tavalyi legszebb napokat idézte! Sajna csak létszámban, nem fajgazdagságban. (Fel is húztam a gumicsizmát, elmentem kicsit csavarogni, de azt má' nem is merem leírni)
Veszpremi Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11310
Akkor megnyugodtam :)
Előzmény: Jani71 (11309)
Jani71 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11309

 

 Nem bánom.  :-)

Előzmény: Veszpremi (11307)
Jani71 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11308

 

 Minden mondatoddal egyetértek! Úgy érzem, nem értettelek félre,

 csak szövegeltem. Tehát egy malomban őrlünk. Tisztán csak eszmecsere volt. :-)

 Visszaolvastam (hetek óta olvasom a fórumot, néha bele is kotyogok), láttam,

 hogy mindenhol kevesebb a madár mint tavaly, ez sajnos nálunk is így volt eddig.

 Valamelyik hozzászólásomban írtam is valami ilyesmit, azt hiszem.

 A madármegfigyelés szempontjából kár, hogy így van, de talán majd a következő

 tél meghozza megint a kosztosokat.

 Tulajdonképpen ezen a télen csak verebek, cinegék voltak, semmi más.

 Azért ez elég gyenge a tavalyi télhez képest, amikor a következő volt a felhozatal:

 széncinege, kékcinege, barátcinege, tengelic, erdei pinty, fenyőpinty, zöldike,

 feketerigó, fenyőrigó, szőlőrigó, léprigó, meggyvágó, házi és mezei veréb.

 Remélem, egyet sem hagytam ki. És csak a fajokat írtam le, a mennyiségről

 nem is mondtam semmit...

Előzmény: szhely100 (11306)
Veszpremi Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11307

Ha nem bánjátok, beteszek tegnapi képeket ebben az ínséges szezonban.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

szhely100 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11306

Nem az irigykedésről van szó. Én hivatást magam választottam, remélem te is.

Továbbra is fenntartom a véleményem, hogy nem pusztán a természetjárás az egyedül üdvözítő út. És szerencse is kell, szerintem.  Pl. süvöltőink két télen át jöttek rendszeresen a kertbe, előtte soha. Remélem idén is jönnek.

 

Nem azért írtam comadnak, hogy mázlista mert kinn lehet a szabadban, hanem mert sok madarat látott. Nekem ez idén még nem jött össze, de ha visszaolvasod az előző heteket, megláthatod, ez az általános tapasztalat.

 

Szerintem sokan ezért is rimánkodunk egy igazi kis télért.

 

És persze, minden madaras megfigyelésnek örülünk itt együtt (bár mások nevében nem beszélhetek, de biztos vagyok benne). De talán nem kellene cikinek lenni, ha nem a távcsővel a nyakamban közlekedem hajnaltól éjszakáig, és "csak" etetem a házhoz jövő "barátainkat".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Jani71 (11305)
Jani71 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11305

 

 Oké! Téma lezárva. :-) Madáretetés!

 Csak válaszolni akartam a kérdésedre. Nem úgy értettem, hogy kivétel nélkül

 mindenkinek folyton kinn kell lennie a természetben. Mindenkinél más-más

 az az időmennyiség, amit erre szánni tud. Ez így van és kész. Tényleg nem kell

 ezen ennyit rágódni. Mindennek megvan az előnye és hátránya is. Én szinte

 folyton kinn vagyok, Te meg szinte folyton benn. Én Téged irigyellek az iroda miatt,

 mert ott nincs hideg, nem fúj a szél, nyáron nincs olyan meleg, stb., stb., Te meg

 esetlen engem irigyelsz a kintlét miatt (nem tudom). Ez mindig így volt, és mindig

 így is lesz. Pont.

 Azért bátorkodtam nem kifejezetten a témához kapcsolódó dolgokról írni, mert

 azt hittem, hogy (bár szorosan nem tartozik a madáretetéshez, de mégiscsak

 madár és természet a téma) nem olyan nagy bűn, ha olyan madárról írok,

 amely nem pont az etető mellett van.

 

 :-)

Előzmény: szhely100 (11303)
Jani71 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11304

 

 Lehet, hogy nem vagyok elég tájékozott, de én egyelőre csak egyszeri anomáliának

 fogom fel a mostani telet. Nem tudhatjuk, hogy milyen lesz a következő!

 Simán el tudom képzelni, hogy az már éppen olyan lesz, mint amilyennek szerintünk

 lenni kell. És akkor bumm, már oda is a sok szép felmelegedési elmélet (főleg ha

 még keményebb is lesz az átlagosnál). (Gleccserek húzódnak vissza vészes

 sebességgel, én meg ilyeneket írok. Szép, mi?)

 Régen is voltak szélsőségek, amikor még szó sem volt környezetszennyezésről,

 mégis helyreállt aztán megint minden. Nem a fejem dugom a homokba, csak

 megpróbálok a realitás talaján állni és néhány anomália miatt nem gondolni egyből

 totális és globális felmelegedésre. (Sivatagok terjednek eszméletlen sebességgel,

 emberek ezrei halnak szomjam és éhen, én meg ilyeneket írok itt tele hassal a

 kényelemben a monitor előtt. Szép, mi? Tragédia!)

 Azt mondanám, várjunk tíz évet, és ha minden év meghozza a maga felmelegedését

 télen-nyáron, akkor elkezdhetünk aggódni (nem azt mondom, hogy a mostanit nem

 a környezetrombolás és -szennyezés okozza, csak azt, hogy a régieket biztosan

 nem az okozta, mégis volt; ha régen nem lett volna egyáltalán, akkor teljesen

 egyet értenék abban, hogy valamit nagyon elrontottunk; na persze ettől függetlenül

 én is úgy hiszem, hogy tényleg elrontottunk valamit, de nagyon).

 Mindezektől függetlenül részemről örülök az ennyire enyhe télnek, mivel ha rajtam

 múlna, egyáltalán nem is lenne , mert annyira utálom. Bocs, hogy önző vagyok,

 de így gondolom.

 Lehet rám zúdítani az átkokat!

 Őszintén szólva egyáltalán nem tudom, hogy mit gondoljak.

 Csak azért írtam a hozzászólásomat a pacsirtaénekről, mert nagyon szeretem

 a tavaszt, és mindent, ami vele jár.

 

 :-)

Előzmény: Törölt nick (11299)
szhely100 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11303

Ne hidd, hogy nem értettem, hogy miért helyeseltél. De ha elolvasod, amit comadnak írtam, rájössz, hogy nem feltétetlenül kell ahhoz a természetet járni, hogy nagy számú fajt figyelhess meg. Tavaly télen az x-edik hozzászólásomban le is írtam, hogy milyen madarak jöttek be a kertünkbe.

Szerencsés, akinek van ideje a természetet járni. Én a munkám miatt januárban egy napot sem töltöttem a munkahelyemen kívül (február közepéig nem is tudok), beleértve a szombatokat és a vasárnapokat is (és nem kell engem azzal a közhellyel fárasztani, hogy mindnenkinek arra van ideje, amire szakít). Ez az én bajom, az egyetlen "találkozásom a természettel", ha kinézek az irodánk ablakán, ami elé tettem az etetőket és gyönyörködöm a madarainkban. Szerintem ez a fórum a madáretetésről szól. Comad értésemre adta (nekem címzett válaszában), hogy ő a természetet járva látja a fajokat, amiket felsorolt. Szerintem itt a témát lezártnak tekinthetted volna. Én itt lezártnak tekintem. Már ott is annak tekintettem.

Előzmény: Jani71 (11300)
comad Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11302
Így van! Van itt a környéken három bejárt útvonalam, hetente végigjárok legalább kettőt. No nem nagy dolog, olyan 1,5-2 óra. Teljesen mindegy, milyen idő van, a természet nem tud elbújni előle, mint mi, mindig ott van, mindig mutat valamit.

Megyek etetni, lenézek a bányatóhoz is, de most már viszem a teleszkópot. Bár...ha viszem, akkor úgyse lesz semmi. Murphy. Kibővítve: ha azért nem vinném a teleszkópot, hogy legyen valami a bányatavon - akkor sem lesz semmi. :-)
Előzmény: Jani71 (11300)
Jani71 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 11301

 

 Majd meglátjuk. Persze én sem szeretném, ha durranna, csak azért írtam, mert

 egyszerűen imádom a tavaszt (és gyűlölöm a telet), akkor is, ha esetleg korábban

 jön, mint rendesen.

Előzmény: nozomi99 (11298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!