Keresés

Részletes keresés

.ETNA. Creative Commons License 2010.08.05 0 0 1164
Jaj ez nem túl jó hír, remélem végül kiderül, hogy semmi komoly!!! Majd írj, hogy mi az eredmény!

Melyik tengerpart? De jó lesz Neked, én csak reménykedem, szeptember elején/közepén valamikor jön haza a férjem Németországból, jó lenne, ha mi is el tudnánk kicsit menni még valahová, hát majd kiderül, hogy megy-e, illetve megyünk-e vissza, mert akkor nem lesz már idő újabb nyaralásra:-(

Én egyébként legszívesebben az egész nyarat a víz mellett tölteném, sőt a vízBEN:-)
Előzmény: Ibolyafr (1163)
Ibolyafr Creative Commons License 2010.08.05 0 0 1163

A tengerpart még várat magára, az elalélt viszont nálam talált.

Jun. 14-én volt egy szédüléses rohamom,/teljesen még nem multel/csak pihegek azóta. Most SM gyanus lettem, mivel az "nagyfoku agyi vezetési hiányt" irt le.

Jövő hét szerdán lesz agyi és csípő MR felvétel.

Hétfőn voltam reuma dokinál, levették a vért antitestekre,hepatitisre, ha jó akkor indul a biol. terápia.

Nagyjából ennyi, a tengert viszont nem hagyom ki, szept elejétől 2 hét... már naon várom.

 

 

Előzmény: .ETNA. (1162)
.ETNA. Creative Commons License 2010.08.05 0 0 1162
Nagyjából mindenki elaléltan fekszik a légkondis szobában, esetleg a tengerparton?:-))
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.20 0 0 1161
Igazán szuper, hogy jól érezted magad, a tánc és a nevetés amúgy is jó hatással van az emberre:-) Szúnyog a Balcsin témáról mindig eszembe jut, hogy most biza' valamit nagyon elrontottak (jó tudom, részben az árvíz az oka), majd minden évben az északi parton Akaliban szoktunk kempingezni (Strand Kemping) és még soha egyetlen egyszer sem voltak szúnyogok. Rókát láttunk már egyszer kora hajnalban átosonni a kempingen, de szúnyog... eddig sose volt!

Éppen most, alig egy-két perce olvastam a facebook-on:-)

Nem is tudom, szóba került már, hogy hová mentek nászútra? Nem tudtam rájönni a háttérben lévő épületből, hogy hol készült a fénykép. Persze nem is ez a lényeg, a fő, hogy megértik egymást és most biztosan nagyon-nagyon boldogok, olyan aranyosak együtt az esküvői fényképeken, látszik, hogy mennyire szeretik egymást, ráadásul nagyon jó időt is sikerült kifogniuk. Biztosan nehéz lesz visszarázódni a dolgos hétköznapokba ennyi izgalmas esemény után:-)
Előzmény: ovics (1160)
ovics Creative Commons License 2010.07.20 0 0 1160
Tegnap este én is megjöttem a jógatáborból.Balcsin volt, remek idő, csak a korai keléssel volt gondom, mert késő éjszaka volt, mire elaludtunk. De a fránya szúnyogok még akkor sem adták fel. 28 fokos volt a Balaton. Vega kaja volt,azaz hús és tejmentes, de nagyon finom volt.Voltunk utcabálon, ahol "ráztam", majd a búcsúesten is ropptam, hiszen régen táncoltam...........kb 3 hete :-)). Hastáncos csapatkánk itt is megmutatta, mit tudunk.

Fiamék is tegnap este jöttek meg a nászútról, most jönnek hozzánk.............rengeteg élményük van.
Előzmény: .ETNA. (1158)
Dolna46 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 1159
Azért jó, hogy a nyaraló-helyről is tudsz üzenni, nincs mindenhol internet. Gondoltam, hogy nyaral a "jónép", azért nincs beírás. Nem irigykedem, én a ventillátor mellett nyaralok, a napot, meleget nem tudom elviselni. A legtöbb szives így van vele, még a fiatalabbak is. Lányomék jövő héten mennek a lurkókkal a Balcsira, hívtak engem is, de jobb, ha itthon maradok. Majd elfoglalom magam, öntözöm a virágaikat, meg hajnalonta kiszellőztetek náluk is.
Egy héten kétszer-háromszor főzök, de csak hajnalban, később a konyhát még ventillátorral sem tudom elviselni, a tetőtérben lakom, a konyha most éppen 33 fokos.
A szobák északi fekvésűek, ott tudom tartani a 28-29 fokot, de a ventillátor még éjszaka is megy mellettem.

Sütkérezzél és pancsoljál kedvedre!
Előzmény: .ETNA. (1158)
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.17 0 0 1158
Most már értem:-) a hiba az én "készülékemben" lehetett, nem frissített vagy mi, mert most már látszik, hiába az otthoni gépem az igazi, na inkább nyaralgatok tovább, már most jó meleg van, imáááááádoooooommmm ezt az időt :-))
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.17 0 0 1157
Nem értem, hogy miért nem ment át tegnap a válaszom, pedig a saját adatlapomon a reumafórumos hozzászólásaim között látszik... hm?
Előzmény: Dolna46 (1155)
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.16 0 0 1156
Köszi, éppen nyaralunk:-)) Örülök, hogy jól vagy !! Azért inkább ne sokat járkálj:-))

Erről a festék, hígító stb. szagról mindig a terhességem jut eszembe. Más terhes nő az epret, a túrógombócot, a savanyúságot, a "tudomisénmit" kívánja .... és én?? Na én a hígító és a Trabant kipufogó gáz illatától egyszerűen elaléltam. Szabályosan el kellett előlem dugni a hígítós üveget:-)) Ha kocsival utaztunk és előttünk egy Trabi ment, letekertem az ablakot és jó mélyeket szippantottam, egyszer vérvételre mentem a kórházba és valahol az alagsorban festettek... hát úgy kb. 10 percig kotorásztam a táskámban (persze ez csak "alibi" volt), hogy közben jól kiszaglászhassam magam:-) Pedig tudtam, hogy ártalmas, meg minden, persze azért vigyáztam is, hogy sokat ne szipákoljak, de egyszerűen nem tudtam neki ellenállni. Szerencsére ez a megmagyarázhatatlan "vonzalom" a terhességgel együtt eltűnt:-)) Bár most is érzek még valamiféle nosztalgiát:-)

Ami az egészben érdekes: a fiam szintén imádja a régi Trabantos-Wartburgos kipufogó gáz illatát... Hm:-)
Előzmény: Dolna46 (1155)
Dolna46 Creative Commons License 2010.07.16 0 0 1155
Jelentem: jól vagyok, végigéltem az ajtók festését, szagoltam a festékszagot három napig, a lakás meg piszkosul átmelegedett, mert ki kellett nyitnom az ablakokat a festékszag miatt. Most aztán a ventillátort hurcolom magammal abba a helyiségbe, ahol éppen vagyok - ezzel a kopásos térdemnek adtam a pofont, remélem, a Celebrex használ majd neki.

Kellemes, strandolós napokat kívánok!
Előzmény: .ETNA. (1154)
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.09 0 0 1154
Szép álmokat:-)) Azért időnként kelj fel, legalább enni valamit:-) Szurkolok, hogy ez is legalább olyan hatásos legyen, mint az előző volt, esetleg jobb is lehet...
Előzmény: Dolna46 (1153)
Dolna46 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 1153


Sikeresen túl vagyok a maratoni infúzión. Reggel fél 9-kor kötötték be és és fél 3-kor szabadultam a speciális "benettonzöld színű" székből.
Fél 4-kor értem haza, azonnal belezuhantam az ágyba, már a hazafelé úton a kocsiban is bóbiskoltam. /5 szúrással csöpögött le a 3 tartály infúzió, mert az ereim elpattantak és mindig újra kellett szúrni. Holnapra olyan lesz a karom és a kézfejem, mint a térkép. / Vigasz: legközelebb fél év múlva lesz ilyen dupla /2x 2 hét különbséggel/ adag, és remélem, a hatása addig kitart.
Most jól bereggelizek és visszamegyek szunyálni. Magyarul: megkezdem a forró nyárban háromnapos téli álmom! Majd jövök, ha kialudtam magamat.
Nektek legyenek kellemes napjaitok!

Üdv.: Dolna
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.08 0 0 1152
Igen, most jó, hát ez naaaaaaagyon aranyos:-))) !!!
Előzmény: ovics (1150)
ovics Creative Commons License 2010.07.08 0 0 1151
Köszi,köszi :-))
Előzmény: .ETNA. (1148)
ovics Creative Commons License 2010.07.08 0 0 1150
Férjem éneke


Ezt hiányoltad......................remélem műxik, de pontosság kedvéért ide rakom:

http://www.youtube.com/watch?v=hSGbTTxahOE
Előzmény: .ETNA. (1148)
Dolna46 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 1149

Most indulok infúzióra - késő délután érek haza. Ha lesz erőm, benézek, ha nem, akkor majd holnap.
Legyen szép a napotok!
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.07 0 0 1148
Hupsz, akkor jók voltak az előkészületek, nem fájt semmi, vagy ha mégis az öröm és a boldogság, no meg a jó hangulat simán "elnyomta":-)) A ruhád is szuper!

A férjed énekét nem találtam, valami elkeveredett a beszúrásnál, mert nem a youtube-ra visz a link... , de az ifjú pár nagyon aranyos a színpadon :-))
Még egyszer gratulálok!!!
Előzmény: ovics (1144)
ovics Creative Commons License 2010.07.07 0 0 1147
Előzmény: ovics (1146)
ovics Creative Commons License 2010.07.07 0 0 1146
Előzmény: ovics (1145)
ovics Creative Commons License 2010.07.07 0 0 1145
Előzmény: ovics (1144)
ovics Creative Commons License 2010.07.07 0 0 1144
Sziasztok!
Kezdek magamhoz térni. Szuper buli volt és reggelig roptam mezitláb.

összeadásFiam és én,amint felvezetemFotóalbum<a href="http://www.youtube.com/watch?v=MFp4XBHsP9Q" target="_blank">A fiatal házasok éneke</a><a href="http://www.youtube.com/watch?v=hSGbTTxahOE" target="_blank">örömapa éneke (férjem)</a>

Szóval nagyon ott volt........................rengeteg kaja, pia, senki nem volt részeg,sok meglepi, tombola, ahol a pár gyermekkori cuccai lettek kisorsolva.A gyerekek nagy posztereket készítettek a nagyszülők, a mi esküvői képünkről és diszletnek volt felrakva, valamint a kiskori képeik is.Volt üzenőfal is.
A fiam zenekara játszott, elvileg 1 órát, de valójában annyira élvezték, hogy végig.

A Hármashatárhegyi hangárt béreltük ki, saját díszítés,saját kaja,pia a nagykertől,stb.esketés a szabadban. Több, mint 120-an voltunk.Fiam zenekara

Egy élmény volt, amit sosem felejtünk.
Most Toscanában vannak 2 hétig nászúton.
Előzmény: Dolna46 (1143)
Dolna46 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 1143
Ovics, várunk! Remélem, kiadós beszámolót kapunk az emlékezetes eseményről!

Sikerült "végigropni" az éjszakát? Most pátyolgatod a fájós talpadat?
Előzmény: ovics (1137)
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.03 0 0 1142
Igen a gyulladás, illetve az érelmeszesedés gátlását én is olvastam, de szerintem az elhalt szövetek... kitétel, nem kimondottan az RA-ra vonatkozik, a degeneratív porcokat nem műtétileg szokták eltávolítani?

Az RA-ban a szervezet a saját kötőszöveti elemeit ismeri fel (tévesen) idegenként, az immunrendszer az ízületi belhártyát tartja folyamatosan gyulladásban (citokinek), az pedig ezáltal megvastagodik és beszűkül a mozgás. Ezután pedig, ha nincs szerencsénk rátalálni a megfelelő gyulladáscsökkentőre, az ízület és a körülötte lévő ez+az szépen fokozatosan elkopik, "eltűnik"... szóval így innen mit kellene elszállítani?? Na, ez nekem nem teljesen tiszta:-))

Bár a lényeg, egyáltalán nem ez, az a fontos, hogy hasson a szer, igazából mind1 is, hogy milyen módon és milyen hatásmechanizmus révén:-)) !!
Előzmény: Preddy (1138)
Ibolyafr Creative Commons License 2010.07.03 0 0 1141

Sok Boldogságot az ifju párnak!

 

Egyetértek Etna kérésével,pihi után beszámolót kérünk. /lehet hosszu, és képpel is/

 

 

Előzmény: ovics (1137)
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.03 0 0 1140
Gratulálok!!!! Jaj, de jó Neked!!! Azért várjuk ám a beszámolót, még a ruhádról sem tudunk semmit:-))

Azért érdekes ez az "örömanyai" freudi-elszólás/elírás: "Szabadban anyja össze őket" :-))

Emlékszem, hogy nálunk is volt izgalom anno rendesen, anyósomék ill. a férjem teljes rokonsága, akik Fejér megyéből érkeztek az esküvő napján, elkeveredtek Bp-en, késtek, aztán mi késtünk 15 percet a saját esküvőnkről, mert a sofőr rossz irányból akarta megközelíteni a házasságkötő termet:-)) Lehet, hogy ez jó ómen volt? Nem tudom, mindenesetre májusban voltunk 22 éves házasok:-)
Előzmény: ovics (1137)
Dolna46 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 1139
Sok boldogságot a fiataloknak!

Örülj velük!

Legyen nagyon sikeres a napotok!
Előzmény: ovics (1137)
Preddy Creative Commons License 2010.07.03 0 0 1138
"Serrapeptase digests non-living tissue, blood clots, cysts, and arterial plaque and inflammation in all forms. "

... azaz megemészti az elhalt szövetet és sok mást, például az artériából a plakkokat és gyulladásgátló hatású!...
Előzmény: .ETNA. (1136)
ovics Creative Commons License 2010.07.03 0 0 1137
Zabszem effektusom van.......................ma fél 7-kor esküszik a fiacskám a Hangárban. Szabadban anyja össze őket az anyakönyvvezető.Aztán indul a banzáj :-))

Addig még zizi vagyok. A fiam keresztszülei (névadók ) csúszásban vannak vidékről.Még meg kell ebédeltetni Őket, 3-ra érte kell menni a 10 kg frissen sült pogiért és 4-re itt a busz, ami kiviszi a tömeget a Hangárba.
120-an leszünk.
Viszont megelőzésként bevettem egy Cataflamot a dokinőm tanácsára. Ropni akarok egész éjjel :-))
.ETNA. Creative Commons License 2010.07.01 0 0 1136
Ez jó hír!!! A vérképe mit mutat, reuma faktor, anti ccp, crp (stb. , amit úgy általában fontosnak tartanak RA-nál)?

A Serrapeptase enzimről inkább az lehet olvasni a neten, hogy vér- és értisztító, ezáltal nagyobb a véráramlás, több oxigén jut el a sejtekhez stb. Illetve az RA-val kapcsolatban azt, hogy gyulladáscsökkentő, fájdalomblokkoló (megakadályozza a vízvisszatartást stb.) és elsősorban azoknak ajánlják, akik a nem szteroid gyulladáscsökkentőket gyomor, ill. emésztőrendszeri problémák miatt nem tudják szedni. De hogy az elhalt ízületi sejteket oldaná/szállítaná... hm?!
Előzmény: Preddy (1135)
Preddy Creative Commons License 2010.07.01 0 0 1135
Még csak egy megjegyzést: azóta leálltunk az ORFI-ról, öngyógyító üzemmódban működünk. Sokkal jobb az állapota, gyakorlatilag fájdalom és ödéma mentes, a deformálódott térdizületek kicsit kisimultak, nem olyan a térde már mint az elefánté, már szoknyát is visel....
Volt egy hibás próbálkozásunk két hete, a Serrapeptase, ami a hatásmechanizmus leírása szerint fellazítja és eltávolítja a szervezetből az elhalt izületi sejteket. A terápiás adag szerint szedve még a tünetmentes másik térde is cipónyira dagadt, óriási fájdalommal. Némán tűrte, hátha ezzel jár, de egy hét után abbahagyta a szedést, viszont a régi gyógyszerekkel, melyekkel gyakorlatilag közel volt a tünetmentes állapothoz, ( kis duzzanat, kis fájdalom ) nem lehetett gyors javulást elérni. Kipróbáltuk a Beline kapszulát, melyre azt írták hogy "ócó" kínai csodaszer, s négy kapszula bevétele után ma reggel fájdalom és duzzanat mentesen ébredt! A kétkilós kenyér méretű dagadt térdek ma reggelre formásak lettek... Remélem az eddigi szerek, a Bórágó olaj kapszula és a Relevia Bopswellia páros itt is fogják tartani!
Előzmény: Preddy (1134)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!