Keresés

Részletes keresés

szaguaro Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4409
Lehet, h. tudja a neveit, nekem ezt a papirt adta, nem volt rajt bővebb ismertető.És az egyik fajta tavaly febr. 10-én már virágzott, igaz kb. akkor a som is. Jobb idő volt.
Előzmény: Törölt nick (4407)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4408
Na ez meg honnan van ??? Fölöttébb érdekelne...
Előzmény: Béla1007 (4405)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4407
Ok,az már nem távolság.Viszont: lehet hogy idegesítő a kérdésem,de a japánszilvákból lehetne fajtaneveket is ?...csak azért,mert én szeretek utánaolvasni a dolgoknak. Ja igen ,az komoly,hogy ilyenkor már virágzana ?... mert akkor hány évente van esély termésre ...???
Előzmény: szaguaro (4406)
szaguaro Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4406
Igen, de a csemeték a szomszéd faluban vannak, kb. 5 km.
Előzmény: Törölt nick (4404)
Béla1007 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4405

 

 

 

 

Sziasztok !!

Szurinámi cserivel kapcsolatban kérdeznám kell-e metszeni és ha igen akkor hogyan ??

A múlt évben már hozott 2 virágot de termést nem hozott.

Köszi

Béla

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4404
Az "ipse" is letenyei,csak azért kérdezem,mert ha sikerül elkeverednem a környéketekre,jó lenne egy nap mindent begyüjteni/Nino:káki,kivi,körte?,őszib?,Szaquaro:japánszilvák,"ipse":japán-kínai-magyar coctail esetleg./
Előzmény: szaguaro (4402)
stodors1 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4403
Kösz Ninó!
Debrecen környékén, ha nem is fügék, de attól félek az őszibarackok vannak veszélyben.
Ha elmegy a hozzászólás, ami már több ízben sikertelen volt, szeretném megkérdezni mi az oka, hogy a káki nem talajszinten van oltva. Ill. hogy az oltás alól kitört alanyhajtásig földbe süllyesztve,remélhető-e annak gyökeresedése, majd egy idő után leválasztanám és a kertész barátommal a nemesről beoltatnám. Vajon a munkán kívül remélhetek-e egy újabb termőképes egyedet is?

szaguaro Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4402

Sok az érdeklődő, uh. mégis begépelem ide.

Aszongya az ipse, h. kb. ezek vannak, meg még ez-az, meg ami a testvérénél van.

ALMA: Jonathán, Jonagold, Idared, Starking, Golden, Húsvéti rozmaring, Staymared, Jonager, Egri piros, Batul, Jonica, Star deria, Bőralma, Japán, Korai nyári

KÖRTE: Kornélia, Clapp, Vilmos, Piros ~, Bosc kobak, Conference, Seres Olivér, Vaj, Árpával érő, Hosui, Cukor, Hébér, Búza, Dinnye, Citrom, Piros búza, Nyári piros, Abata féte, Téli, Pekheustriumph apát

CSERESZNYE:Van, Germersdorfi, Csüngő, Pünkösdi, Margit, Fehér, Hólyagos

MEGGY: Érdi bőtermő, Spanyol, Cseresznye, Debreceni

ŐSZIBARACK: Champion, Mariska, Nektarin, Redhaven, Dixired

KAJSZI:  Ceglédi, Gönci, Mandula, Magyar, Rózsa, Korai apró

SZILVA: Besztercei, Japán több f. , ringlók.

NASPOLYA:  Hollandi óriás, Házi, Nottinghami

DIÓ: Fertőd E1, Alsószentiváni 117, Tiszacsécsi 83

ninovarga Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4401
Szembesülnöd(nünk) kell a károkozás helyrehozhatatlanságával a fejekben és a személyiségekben. Ez van, ezt kell imádnunk.
Itt a vége, ugorgyunk!
Előzmény: Floo2 (4400)
Floo2 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4400

Kínunkban jókat gúnyolódunk, jókat viccelődünk ezeken a dolgokon, de engem eközben mélységesen elszomorít!

Elszomorít, és szörnyen rossz érzés, hogy nem értem, hogy lehet ekkora állatságokat, ekkora szarvashibákat (bár ez már mamuthiba) elkövetni, pedig ez annyira de annyira egyszerű!

És hogy ha ezt leírom valakinek, az nem érti meg!

Vagy nem akarja megérteni!

Döbbenet!

Előzmény: ninovarga (4399)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4399
Hagyjuk, mert úgyis tilalom alatt vagyunk. Kár értünk, mert egyébként kimeríthetetlen. De hát tartsuk magunkat az utasításhoz, nehogy mi csináljunk fordított sztereotípiát a fórum olvasói körében, a maradék 9 999 970 helyesen informált magyar ellenében!
Előzmény: Floo2 (4398)
Floo2 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4398
Még szerencse, hogy a Cseke Tanár Úr nem a tengerparton mért!
Egyébként arrébb 80-100 km-rel nem az Atlanti-óceán van, hanem a mediterrán Földközi-tenger :))
Előzmény: ninovarga (4397)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4397
Kézenfekvőbb megoldásnak mutatkozott számukra a patakpartok t.kig érő harmatjában mérni az Rh-t és úgy értelmezni, hogy az az Atlanti-óceán, ami ugye itt van és 80-100 km-rel odébb már nincs.
Előzmény: ninovarga (4396)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4396
Igen, csak a "főnök"-kel mindig elfelejtettek számolni ezek a sztereotípiagyártó szagik.
Előzmény: Floo2 (4395)
Floo2 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4395
Ugyebár elvileg ez most egy óceáni, észak-atlanti légtömeg!
Az Alpokalja hírhedt klímaleírása: "Az Alpokalja kílmája hűvös, párás, nedves és csapadékos a fokozott óceáni hatás miatt"
Hát most óceáni eredetű a levegő felettünk!
Ennek ellenére Szentgotthárdon 1 órája +4,3 fok volt, Szegeden pedig +0,6!
Szentgotthárdon az Rh 40 % alatt, Szegeden az Rh 50 % felett van!
Akkor az óceáni hatás alapján végül is melyik térség párásabb-nedvesebb és melyik hűvösebb?
Papa360 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4394
Nekem is küld át légyszíves. Köszönöm!
Előzmény: szaguaro (4378)
Floo2 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4393
Van hát!
Csak az hidegebb :))

A viccet félretéve +4 fok van már, legszívesebben meghemperegnék a zöld fűben és a melengető napsütésben!

"De vége, tavasz jön újra színesek a fák
Álmából lassan éled a világ.
Szerelem száll a fák lombja felett
A füledbe súgja, hogy itt vagyok veled

Elmúlt a tél most integet a nyár,
A jégvirág szirma rég elolvadt már.
Szerelem száll a fák lombja felett..."
Előzmény: ninovarga (4392)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4392
Ne légy ilyen egyoldalúan torzító! Van az éremnek másik oldala is!
Előzmény: Floo2 (4391)
Floo2 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4391
+3 fok van, szikrázó napsütés, és már kellemesen melegít a nap!
Itt a tavaaaaaaasz :))
Floo2 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4390
Ez nagyon találó! :))
Előzmény: ninovarga (4389)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4389
Drága Kis Barátom!
Itt csak Te tudod egyedül, hogy én ezeknek a dolgoknak a tanulmányozására mennyi időt és energiát áldoztam, most már Veled karöltve.
Ha ezek után minket valaki hiteltelennek minősít valamilyen felszínes benyomása alapján, arról nekem ismét olyan jut eszembe, ami már többször eszembe jutott más kapcsán is, régebben:
"Tamás pedig, egy a tizenkettõ közül, a kit Kettõsnek [Ikernek] hívtak, nem vala õ velök, a mikor eljött vala Jézus. Mondának azért néki a többi tanítványok: Láttuk az Urat. Õ pedig monda nékik: Ha nem látom az õ kezein a szegek helyeit, és be nem bocsátom az ujjaimat a szegek helyébe, és az én kezemet be nem bocsátom az õ oldalába, semmiképen el nem hiszem. És nyolcz nap múlva ismét benn valának az õ tanítványai, Tamás is õ velök. Noha az ajtó zárva vala, beméne Jézus, és megálla a középen és monda: Békesség néktek! Azután monda Tamásnak: Hozd ide a te ujjadat és nézd meg az én kezeimet; és hozd ide a te kezedet, és bocsássad az én oldalamba: és ne légy hitetlen, hanem hívõ."
Előzmény: Floo2 (4377)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4388
Jav.: pozíciótól, 'ezzel szem' törlendő
ninovarga Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4387
Én is úgy gondoltam már régen, hogy nem kell magyarázni, aztán nemrégen kiderült, hogy kell, méghozzá szakadatlanul.
Küszködtem, hogy megálljam szó nélkül, de nem sikerül...

Nos. Tudni kell hozzá, hogy jellemzően a nappali hőmérsékletek sokkal inkább mutatnak szinte egységes TÉRSÉGI képet, mint az éjszakaiak.
Amíg a nagyon jól ismert(?) inverziós jelenség miatt éjszaka (reggel) akár egy udvaron belül lehetnek több fokos eltérések és a hőmérséklet hihetetlen módon szóródik parányi távolságokon belül, addig nappal majdnem egységes, egészen nagy területen.
Ezért teljesen másképp "olvasandó" egy nappali hőtérkép, mint egy éjszakai.
Amíg éjjel a hely ismerete nélkül nem könnyen ellenőrizhető a fals mérés, a nappali "kakukktojások" egy pillanat alatt kiszúrhatók.

Látható, hogy ezen a napon, napközben valóban a viszonylag legenyhébb TÉRSÉG az északkeleti, jellemzően +2 fokkal. A második legenyhébb a zalai - vasi, jellemzően +1-gyel (térségi érvénnyel), amit a muraszombati kívülről "alá is támaszt" a maga +2-jével. A +3 - +5 fokok, mind kidobandók az ablakon, ugyanúgy, mint a Kanizsa melletti, "zalai papírformát" is túlteljesíteni akaró -1, vagy a "baranyai papírformát" teljesíteni igyekvő +2, a Mohács körüli Cote d'Azur-ön.

ILYEN BAROMI EGYSZERŰ!

Választhatunk, hogy gondolkodunk is, vagy az ítéleteinket benyomásokra és félrevezetésekre alapozzuk. Ki-ki eldöntheti, hogy, makacssága függvényében, mi felel meg neki jobban, de a tényeken semmit nem változtat.

Egyébként már többször hasonlóan megokoltam, hogy miért az omsz térképekre hivatkozom. Ezek esetében nem a pontossággal van a baj, hanem az állomások elhelyezésével és AZ ESETLEGES TEREPPONTOK ÉJSZAKAI HŐMÉRSÉKLETEINEK TÉRSÉGIKÉNT TÖRTÉNŐ ÉRTELMEZÉSÉVEL!

Elnézést azoktól, akik már korábban megértették és talán a könyökükön jön ki!

Még egy röpke gondolat:

Amíg egy állomás pontos terepviszonyait és környezeti körülményeit nem ismerjük, addig térségi összevetésre csak nagy körültekintéssel lehet alkalmazni. Nem lehet olyat mondani, hogy pl. mindkettő síkon van, vagy mindkettő dombon, stb. Ahány pont annyiféle A HŐMÉRSÉKLETEK ÉJSZAKAI SZÓRÓDÁSA MIATT ELSŐSORBAN.

(Lendván két mérőállomás van egymástól 1 km távolságra, a köztük lévő különbség az évi középhőmérsékletben jellemzően 4 tized fok. A "szerényebb" évi középhőmérséklete 8 tized fokkal magasabb a tőle légvonalban 13 km-re lévő iklódbördőceinél, a jobbiké 1,2 fokkal.

A napsütéses órák száma azonban térségi jellemző. (A térségen belül az adott pont ködös napjainak száma befolyásolja csupán, ennyiben függ a térségen belül a poíciótól.)

Ezzel szem
Előzmény: Floo2 (4377)
Arth_ur Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4386
Én is kérnék listát, köszi!
Előzmény: szaguaro (4378)
Arth_ur Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4385
Hát ha a normális az, hogy az otromba csonkolással beépítjük az időzített bombát, hogy 10-20 év múltán biztosan törzskorhadás miatti kidőléssel pusztuljon és okozzon balesetet a fa, akkor igen...
Előzmény: szaguaro (4374)
Arth_ur Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4384
RÁJÖTTEM, MEGVILÁGOSODTAM!!!
Csak jót akart a jámbor! Tudja a jól, hogy az a "normális" nálunk, ha rendszeresen tövig visszafagy a füge és a földből sarjad újra, és csak azt a "hibát" pótolta a csonkolással, hogy ez ott hosszú évek óta nem következett be.
"Kompenzáljuk a globális felmelegedést baltával!"
Hurrá! ;(((
Előzmény: Floo2 (4367)
Floo2 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4383
Igen, a felhőzet volt a "tettes"!
Voltak -13-15 fokok így is, de csak izoláltan, és tényleg kis területeken!
A holnapra virradó éjszakát kell még megúszni, akkor a keleti határ mentén lehet veszélyes a dolog, mert az érkező felhőzet előtt még lesz egy derült fél éjszaka, teljes szélleállással!

Előzmény: ninovarga (4382)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4382
Azért én úgy gondolom, hogy ezt a legkritikusabbnak ígérkező éjszakát Magyarország mégiscsak megúszta. Hála Isten! Szorítottam a keletieknek.
Előzmény: Floo2 (4380)
Island* Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4381
Léyszíves nekem is küld el.....ki tudhatja alapon, vannak tervek a tarsolyban...:)
Előzmény: szaguaro (4378)
Floo2 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 4380
Azért a győri állomáson nem szeretnék most füge lenni!

Előzmény: ninovarga (4376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!