Keresés

Részletes keresés

wyckey Creative Commons License 2012.04.27 0 0 15394

Adóhivatalban dolgozik, de nem tudott nekem segíteni :/

Amúgy ez még nem az adózás, csak egy papír, amiben megkérdezik mennyit kerestem itt és otthon. Csak euro-t lehet írni és nincs olyan h tanfolyam után kapott pénz. Vicces. Majd felhívjuk őket, hátha ott értik a dolgukat :D

Köszi!

Előzmény: Rubin Hód (15386)
Quantumleap Creative Commons License 2012.04.27 0 0 15393

Nekem van egy haverom, akinek kiadtak regisztrálható szobát úgy, hogy még nem volt munkája.

Előzmény: Jud78 (15391)
chillboy Creative Commons License 2012.04.27 0 0 15392

Először mindenképpen szobabérléssel kezdem és megpróbálok találni valakit,köszönöm a segítséget!

Előzmény: Jud78 (15391)
Jud78 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 15391

Egyaltalan tudod hogy hol lakhatnal eleinte? Egyedul nagyon nehez, 1000 euro... háááát a tobbiek talan tudjak pl Amsterdamban mennyiert lehet lakast, szobat berelni, es egyaltalan mennyire vannak kis lakasok kiadok arrafele. Ha a legolcsobb lakast is vesszuk, amit ugye nem tudsz kiberelni addig amig nincs jovedelmed, legalabbis hivatalosan biztos nem, de mivel frissen jossz, igy senki nem adna ki neked lakast.... ha nem igy van javitsatok ki! Marad aa szobaberles! Arra talan eleg, de akkor surgosen kell munkat talalj!!! Mert nagyon nem sok penz az itt, mert ha kernek toled kauciot, akkor mar volt nincs a penz.. a szobak sem olcsok, 400-500 euro rezsivel kb. Miindenkepp probalj otthonrol lakotarsat talalni, olyat aki mar itt kint van, esz nelkul egyedul ne vagj bele! 

 

 

Előzmény: chillboy (15390)
chillboy Creative Commons License 2012.04.26 0 0 15390

Köszönöm a válaszokat!Csak annyi a gondom hogy maximum 1000euró áll a szolgálatomra.Úgy is érdemes megpróbálni?

Jud78 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 15389

Takaritani biztos tudsz itt, Timing Uitzendbureau-t keresd, ok ha nem is nyolc oraban, de adnak munkat nyelv nelkul. A tobbiek kozul meg az UBV veel dolgoztam! Annyi hogy tenyleg legyen azert  egy kis tartalekod, enni es lakni is kell valahol, biztositast is kell kotnod..

Előzmény: chillboy (15387)
Quantumleap Creative Commons License 2012.04.26 0 0 15388

Ha legalább az angolt beszéled, alapfokon, és most jössz ki, mondjuk Amszterdamban, akkor itt hotelban vagy étteremben el tudsz helyezkedni, ha napi többórában keresgélsz.  Persze nem árt egy legalább 2000 eurós tartalék, és a legjobb, ha albérlet már van intézve.

Előzmény: chillboy (15387)
chillboy Creative Commons License 2012.04.26 0 0 15387

Sziasztok!


Az itthoni körülmények miatt azt tervezem hogy kiutazok Hollandiába,és a segítségeteket szeretném kérni.Utána olvasgattam egy-két dolognak és eléggé tartok a munkaközvetítőktől mert nagyon vegyesek a vélemények,valakinek összejött valakinek nem.Legszivesebben magamtól mennék ki de félek hogy nem találok munkát időben és vissza kéne jönnöm..
A kérésem/kérdésem az lenne hogy ha esetleg tudna valaki bővebb információt nyújtani ezügyben esetleg tud egy munkahelyet ahol dolgozhatnék azt nagyon megköszönném ha tájékoztatna.Nem pihenni mennék ki hanem dolgozni és élni,bármilyen munka érdekel!Még annyi hogy mi a véleményetek?Lenne esélyem kint munkát találni?

Rubin Hód Creative Commons License 2012.04.26 0 0 15386

Az biztos, hogy a bevallásban kell lennie egy olyan rovatnak is, ahol a külföldön adózott jövedelmet le lehet írni, éppen a kettős adózás elkerülésére. Tehát tartozik-követel oldalon meg kell jelennie. Ezzel a segítőnek is tisztában kellene lennie.

Előzmény: wyckey (15385)
wyckey Creative Commons License 2012.04.26 0 0 15385

Van olyan, aki kicsit ért az adózáshoz? Csak egy-két kérdésem lenne, mert a kedves holland segítőmtől már agybajt kapok. Tavalyról van 3 hónap, amikor tanfolyamra jártam és a munkanélkülitől kaptunk minimális összeget. Azzal itt mit csináljak? Itt pattognak, hogy mondjam meg nekik mennyit kaptam PONTOSAN, mert bele akarják írni. Otthon meg már adóztam. Kettős adózásom lesz idén, az mennyire gáz?

 

E-mailben is beszélhetünk, nem akarom itt untatni a társaságot a hülyeségemmel. Köszi!

 

 

palanta_ Creative Commons License 2012.04.26 0 0 15384

nekem is, de azt hittem, az én gépemben a hiba... és valamit folyton telepíttetni akar velem.

Előzmény: Tipetupa (15383)
Tipetupa Creative Commons License 2012.04.25 0 0 15383

Igen, az utóbbi hetekben nekem rendszeresen visszadobja a hozzászólásaimat azzal, hogy üres ablakot küldtem be. :-(

 

Előzmény: mirla (15382)
mirla Creative Commons License 2012.04.24 0 0 15382

Elnézést, nem tudom, miért lettek ilyen kicsik a betűk az előző hsz-ban. Először nem is tudtam elküldeni, többszöri próbálkozásra sem, folyton azt írta ki, hogy "nincs a hozzászólásban szöveg"... Ez veletek is előfordult már?

Nos, még egy kis kiegészítés az előzőekhez, mert még mindig erről olvastam mostanáig....

Előfordulhat, hogy esik az eső - ami itt sajnos gyakran van - és akkor az emberek nedves ruhában, vagy esőöltözékben, befülledve fekszenek.

A másik cikk szerint még nagyon kellemetlen és egészségtelen, hogy ezt a wiedbed-et vontató dízeltraktor nagyon zajos, és előnytelen széljárásnál a folytonos, közeli traktorzakatolás mellett az alacsonyan fekvő dolgozók egész nap a mérgező kipufogó gázokat is belélegzik.... Testhelyzetüket változtatni nem tudják. Vannak már ergonómiailag tervezett wiedbed-ek is, de a hát-nyak-váll- és hónaljfájdalmak, panaszok ott is fennállnak, a nőknél pedig még hozzájön az, hogy egész nap a mellükön fekszenek a kemény padon.... Száraz időben a kihúzott gaz pedig erősen porzik...

 

Előzmény: mirla (15381)
mirla Creative Commons License 2012.04.24 0 0 15381

 

Csak remélem, hogy erre a munkára nem jelentkezik fiatal nő, minimumbérért, akivel szemben viszont elég magas követelményeket támasztanak, úgymint nyelvtudás, autó, jogosítvány….. Az ilyen fiatal nőknek tanulni kell még, nem ezt a rabszolgamunkát végezni!!!

Olvassátok el az alábbi cikket, ebből egy részt idézek. Aki kéri, szívesen lefordítom hollandra.

A cikkben a vége felé 2 színes kép is van erről a gyomlálóágyról, azaz wiedbed-ről.

Én, ha 5 percen belül nem alszom a saját, szuperkényelmes ágyamban, máris forgolódok, mint egy grillcsirke a sütőben, zsibbad kezem-lábam, görcsöl a nyakam stb… Ha belegondolok, hogy ebben a tartásban, a fejemre sütő nap alatt órákon, napokon, heteken át ezt kellene csinálnom, arccal az anyaföld felé, a karjaim már csak a saját súlyuknál fogva is kiszakadóban, és akkor még a gaztépést nem is számoltam hozzá…

A gyapotültetvényeken jobb sorsuk volt a rabszolgáknak….

http://www.ergonoom.nl/NVvE/user_files/Ergon_Land_tuinb.pdf

,,,,Bij wieden op een wiedbed komt een gedwongen en statische lichaamshouding gedurende

meer dan 75% van de werktijd voor. De nek/schouders en armen/handen

worden behoorlijk belast bij het uittrekken van sterk wortelende onkruiden.

Uit interviews met werkers op het wiedbed bleek dat veel klachten werden veroorzaakt

door het wiedbed. De klachten waren: hoofdpijn, door de druk op het

voorhoofd bij het afsteunen van het hoofd op de hoofdband, pijn aan nek, schouders,

oksels, armen, handen en bij vrouwen aan de borsten.,,,,,

Előzmény: ABmunka (15379)
Holland munka Creative Commons License 2012.04.24 0 0 15380

Megbízható, dolgozni akaró és RUGALMAS szakembereket keresünk szigetelő munkára Hollandiába.

 

Fontos Armaflex és Rockwool ismeret!!!

 

Csak olyanok jelentkezzenek, akik profi szinten tudnak szigetelni és a feltételeknek megfelelnek!!!

 

Munka:

 

- tűzálló szigetelés

 

- termikus szigetelés

 

- hangszigetelés

 

Tartályokat, bojlereket, csöveket, légtechnikai berendezéseket és kábeltálcákat kell szigetelni!

 

Feltétel:

 

- több éves szakmai tapasztalat,

 

- referencia,

 

- ERŐS alap angol vagy német vagy holland nyelvtudás,

 

- biztonságtechnikai vizsga (VCA/SCC)

 

Előny: saját gépjármű, holland adószám (SOFI)

 

Amit kínálunk: heti fizetés, szállás, km költségtérítés saját autóra

 

Kiutazás önköltséges!

 

A kinti biztosítás saját felelősség és költség!

 

Önéletrajzokat az a.csipke@artiflex.com e-mail címre várok.

ABmunka Creative Commons License 2012.04.24 0 0 15379

Hollandiai munkavégzésre keresünk 30 fő 19-22év közötti MOTIVÁLT NŐKET (csak nőket!) mezőgazdasági munkára 6-10hétre. Kezdés május 14.-én!

 

A munka nem könnyű, de nem is nehéz. Csak olyanok jelentkezzenek, akik akarnak és tudnak is dolgozni és nem félnek, hogy piszkos lesz a kezük!

 

A munka: földeken zöldségek közti gyomlálás. (nem kell guggolni/térdelni/hajolni/kapálni, stb., egy speciális gépen kell feküdni, ami megy a sorok között és azon fekve kell kézzel kiszedni a gazt a zöldségek közül)

 

Kritérium:

 

- 19 - 22 év közötti NŐ

 

Elvárás/előny:

 

- mezőgazdasági munka tapasztalat (előny!)

 

- jogosítvány (előny!)

 

- autó (előny!)

 

- angol/német/holland nyelv ismerete (tesztelésre kerül!)

 

Jelentkezés:

 

- fényképpel ellátott magyar ÉS angol vagy német önéletrajzot,

illetve

- személyigazolvány,

 

- jogosítvány (ha van!)

 

- holland adószám (SOFI szám – ha van!)

 

másolatot várunk az abmunka@indamail.hu e-mail címre.

hannulla Creative Commons License 2012.04.24 0 0 15378

Sziasztok!

Nagyon szepen koszonom a sok jelentkezest!

Jelen pillanatban sajnos nincsen tobb munka!De az oneletrajzokat elmentettem es barmifele lehetoseg van,jelentkezem!

Tisztelettel,Fekete Eniko Hanna

Tomboly007 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 15377

Köszönöm, a Május 4.-e lett volna kérdéses,de az akkor nem az :(

Előzmény: jewel1979 (15376)
jewel1979 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 15376

http://www.feestdagen-nederland.nl/feestdagen-2012.html

 

Ahol mosolygós fej van, az tuti, hogy szabadnap, ahol nincs, az csak bizonyos cégeknél...

melyik nap a kérdéses számodra?

 

 

Előzmény: Tomboly007 (15375)
Tomboly007 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 15375

Sziasztok, magyarok. :D

A kérdésem a következő lenne:

2012-ben milyen napokon van fizetett münkeszüneti nap? Van sok olyan amit írnak hogy az,de mégsem :(

köszönöm

linda 45 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 15374

Sziasztok!

 

Azt szeretném megérdeklődni,hogy mit tudtok az Eastmen közvetítő irodáról.Ha van jó vagy rossz tapasztalatotok írjátok meg légyszi!

 

köszi

wyckey Creative Commons License 2012.04.18 0 0 15373

Sziasztok!

 

Ma jöttem vissza :)

 

Látom a fogorvos a téma. Az iskolafogászatról ugyanez a véleményem/tapasztalatom. Emlékszem az utolsó ilyen orvosra: egy öreg nő, hatalmas szemüveggel, nem látott semmit már, a fogat nem bírta kihúzni (kék-fekete arccal távoztam tőle, úgy megnyomorgatott a fogóval, mert erő már nem volt benne), ha fúrt akkor egy fél fognyi lyuk volt a minimum, a vérző fogat betömte gyorsan, hadd haljon el az ideg benne stb....

Lehet pár apróságot megcsináltatnék a holland fogorvosokkal is, itt legalább van biztosításom (bár az nem sok mindent fedez).

 

Holland orvossal nincs tapasztalatom, mert se háziorvosom, se SEMMIM nincs itt. Még nem kellett lol De otthon se jártam háziorvoshoz soha. Nem is tudom itt ez hogy működik, de rákérdezek majd.

 

Magyar orvost meg ismerős alapján lehet jót találni, nekem is így sikerült, nem gondoltam volna, hogy egy kisvárosban találom meg a tökéletest. Egy biztosításom lehet csak, így magánbeteg voltam, de nem bántam meg! Igaz, nem volt mindenre idő, de a fontos dolgokat ügyesen megcsinálta, szájsebészeten is dolgozott és nagyon fiatal, még imádja a munkáját, reggel fél 9-kor és du. 5-kor is ugyanolyan lelkesen kezeli a beteget, nagyon meg vagyok vele elégedve. Sőt, nem is pénzéhes, mert sok dolgot ajándékba kaptam: röntgen, gyógyszer stb.

 

Meg is értem azt, aki visszajár a jól megszokotthoz, akiben bízik. Persze akinek nem sok gondja van a fogaival, annak szinte mindegy.

 

Én azt vettem észre, hogy a hollandok nagyon egészségesen akarnak élni, pont a drága orvosi vizsgálat stb miatt. Akiket ismerek, nekik egy kezelt foguk sincs, ha fáj valami akkor esetleg egy paracetamol ( lol ), az szerintük mindenre jó :/

bolond38 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 15372

Sziasztok! Szeretnék kérdezni tőletek.Tudja valaki ,hogy itt Hollandiában a táppénz első három napját a szabadságból fizeti a munkáltató( uitzendbureau)és csak a többit fizeti a cég (persze csak élő szerződés esetén).Ez igaz vagy csak lehúzás?Várom válaszotok! Sziasztok.

parizso Creative Commons License 2012.04.18 0 0 15371

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Én és a 18 éves fiam Hollandia bármely részén munkát szeretnénk találni.

Rendesen dolgozzó emberek vagyunk akik nem retennek vissza a munkától.

Bármely iparágban.

A nyeltudásunk nagyon kevés angol.

Kérem aki tudna a részünkre munkát kínálni segítsen nekünk.

Köszönöm

Szilv

bibi18 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 15370

Szia!

 

Engem sem kényszerít semmi.csak én mindig is szerettem volna máshol is élni.Akkor ezek szerint te már a hollandiai dolgokban is járatos vagy?Mert én írtam egy könyvelőnek,hogy segítsen milyen feltételei vannak a csana alapításának,de sajnos még nem válaszolt.Írok magánban is majd üzit,de nyugodtan írhatsz te is az enyémre.Én azért is gondolkodom benne,mert így a kislányommal is többet lehetek,meg szeretek gyerekkekl foglalkozni/lenni.

 

További szép napot!

Előzmény: palanta_ (15313)
sziszkaanyo Creative Commons License 2012.04.16 0 0 15369

Kedves Eszter! 

 

Köszönöm, hogy írtál, amikor írtam, hogy lennének kérdéseim!

 

Bocsánat, hogy csak most írok, de rámentem az adatlapodon az e-mailre és nem küldi a gépem az üzit el!:(

Megadod az e-mail címed? 

az enyém: slytaylor@citromail.hu

üdv Sziszka

Előzmény: Kamy Eszter (14981)
babszula Creative Commons License 2012.04.16 0 0 15367

sziasztok! elsősorban hágában élők segítségét szeretném kérni lakásbérléssel kapcsolatban!!! köszi!

Maruszja1115 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 15366

Üdvözlök minden kedves jelenlévőt. Szeretném, ha segítene nekem valaki, aki kint él huzamosabb ideje és "képben van", olyan nagygazdát, ill. vállalkozást keresek, ahol idénymunkára alkalmaznak személyeket. Már a jövő héten tudnánk indulni 16 fővel. A részletekről, ha személyesen, ill. telefonban megállapodunk. Köszönettel elfogadok minden segítséget. Barátsággal: Maruszja

ehead Creative Commons License 2012.04.14 0 0 15365

 "zorgverzekeringswet"

Na ezt biztosan nem lehet visszaigényelni.

Szóval a kérdésed gondolom az lett volna, hogy a zorgverzekering premie visszaigényelhető-e.

Akkor lehetséges csak, ha máshol megfizetted a biztosítást és Hollandiában az alapján nem kellett volna, és mindezt a biztosítód el is fogadja.

A jövedelmed alapján (bizonyos jövedelemhatárig) azonban toeslag-ot tudsz igényelni. Visszamenőlegesen is. Bár 2011-re most már nem. (hacsak nem kértél az adóbevallás benyújtására halasztást)

Előzmény: lackter99 (15357)
Sethi Creative Commons License 2012.04.12 0 0 15364

Nem tudom ti mikor szültetek, én 5 hónapja szültem utoljára, és bár ez volt a második (szintén problémamentes) szülésem, egy rossz szavam nem lehet az ellátásra. Sőt, amennyire szídtam az első terhesség alatt a bábákat, annyira profi volt most az új csapat (összevonták a szomszédos városéval a bábaszolgálatot).

 

Nekem mázlim van a háziorvosunkkal, valami miatt bementem a recepcióra a múltkor, pont jött ki a következő betegért (igen, ő is a kijövős és kezetfogós fajta), és simán gratulált a babához, holott hónapok óta nem jártam nála, csak megkapták a papírt, hogy megszületett a baba.

 

Egyébként az ekcéma az itt népbetegség, a bölcsiben is baromi sok gyereknek van. Egyetértek, homeopátia jobb megoldás, nekem is az segített tavaly, amikor a fiam 3 hónaposan mosószerallergia miatt fél évig vakarózott, és semmi doki által felírt krém nem segített.

Előzmény: incifici (15344)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!