Keresés

Részletes keresés

B. Imre Creative Commons License 2010.01.24 0 0 230
Nekem 40 családom volt amikor méhészkönyvet láttam először. Mindent a méhészismerősöktöl tanultam. Mindig mentem segíteni a méhészeknek pörgetéskor. Aztán kaptam 1 rajt valamelyik méhésztől. Másik éven vettem 3 családot. Télen készítettem 10 kaptárat . Tehát 3. éven már tíz családdal méhészkedtem. % év múlva több mint 30 családom volt. Ha már megtanulod a méhészkedést / és persze nem félsz a csípéstől / akkor nem érdemes 2-3 mal vacakolni, akkor már annyi kell ,hogy hasznot is hozzanak. Az nem jó ha valaki 2 családdal kezd és nem vesz hozzájuk, hanem csak azokat szaporítja. Igy hosszú éveket veszít. A méhészkedésben pedig mindig volt pénz, ha a méhészeknek nem is mindegyike ismeri be. csak zárójelben jegyzem meg, hogy én egész évben rövidnadrégban és rövid ujjú ingben szoktam méhészkedni, kivétel a pörgetés vagy ha a rosszidő, vagy egyéb miatt kicsit gorombábbak voltak. Egyébként a méhek tavasszal a legdrágábbak. Mostanában jó áruk van Én is 2009-ben adtam el őket , meg idén adom az utolsó 3 családot. Befejezem, mert már unalmas leszek

Üdv, B.Imre
Előzmény: lizX (228)
Bazsa72 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 229

Kedves lizX!

 

Épp ma délelőtt a XII. Dunántúli Méhésztalálkozón akadt a kezembe egy szórólap amit meg szerettem volna írni Neked, de így már nem aktuális. Azért leírom, hátha valaki kedvet kap a fórumon. "Kaposváron február közepétől a Mezőgazdasági Szakközépiskolában Méhész képzés indul. A tanfolyam összege visszaigényelhető. Tel.: 82/510-207 mail: mgszki@vipmail.hu"

A méhészkedést bármikor el lehet kezdeni, tudom B. Imre ezzel nem fog egyetérteni.

Szerintem 5-10 családdal kell kezdeni, mert ahogy Imre írja, ha történik valami, akkor abból már lehet tapasztalat. Ősszel azért jobb kezdeni mert olcsóbb a méh. Tavasszal azért érdemes, mert a nagy kockázattal járó telelés nem a Te problémád, sőt ha jó erős családokat sikerül összehoznod akácra, azok már visszahozzák az árukat. De ehez kell szerencse is meg tudás is. Ebben ráadásul a természetes szaporulat sincs benne. Az már plussz. De ha veszel 10 családot, akkor egy apró tévedéssel el is bukhatod az egészet. De a jó oldalát nézed van már 10 kaptárad. :)

Én ismerek olyat, aki 3 éve 150 családdal kezdett, azzal érdemes, nagyon sokat tudnak termelni, ha el is pusztul télen 1-2, tudod mitől, talán tudod, de ha nem értessz hozzá, akkor úgy jársz mint ez az ismerősöm, 3 családja maradt. Ha 30.000 forintjával számolod családját, amiért tavasszal az Imre se adna kaptárastul családot, akkor kijön, hogy mennyit bukhatsz.

Én, ahogy talán írtam is, ajándékba kaptam azt az egyet, viszont októberben még találtam a kicsi falumban 2 gazdátlan egészségesnek tűnő családot, amiből lehet, hogy csak az egyik bírja ki a telet. Akkor lesz kettő. Igazából az én tervem legalább 5, de ha sikerülne akkor 10 család, 1/2 NB rakodóban akácra. De kell az is, hogy erre meg legyen a rávaló. Ráadásul ha jól tanulok, akkor akác után már úgy készülhetek a télre mint Méhész szakmunkás. Kedves lizX, ha hozzáférsz Őrösi Pál Zoltán Méhek között című könyvéhez, abból nagyon sok okos dolgot meg tudsz tanulni, sok sikert.

B. Imrének meg itt üzenem, ha úgy járk Nagybajom felé, hogy nem lesz annyi melóm, akkor a telefonomban van a száma, meg fogom keresni, ugyanis a segítőkézségét, mag a tudását szeretném egy kicsit ellesni. Üdv mindenkinek. Bazsi

Előzmény: lizX (228)
lizX Creative Commons License 2010.01.22 0 0 228
No ezt egyre több helyről hallom. De akkor mégis hánnyal érdemes? Teljesen hozzá nem értőként.
Egyáltalán mikor szabad méheket beszerezni? Nekem pl. jelenleg nincs lehetőségem elmenni tanfolyamra, ezért csak autodidakta módon, könyvekből készülök a "nagy eseményre". :) Csak méhek nélkül ez így kissé száraz, viszont felkészültség nélkül nem mernék méheket venni, a vesztüket sem szeretném, bénázni sem akarok, és valljuk be, egy kis veszélyt is rejthetnek magukban (gondolok itt a csípésekre).

Összefoglalva: mikor, és hány családot érdemes beszerezni szerintetek? :)
Előzmény: B. Imre (227)
B. Imre Creative Commons License 2010.01.22 0 0 227
Egy családdal soha nem szabad kezdeni. Télen bármitől elpusztulhat, és kezdheted előről, és smegsem tudod ,hogy mi történt velük, vagy mit rontottál el ....
Előzmény: Bazsa72 (225)
lizX Creative Commons License 2010.01.12 0 0 226
Köszi szépen az infókat! Elég lelkesítően hangzik. :) Nagyon jó lehet!
Egyelőre ezek a kérdések érdekeltek elsősorban, de köszönöm a lehetőséget, ha lesz még valami, feltétlenül írok! :)
Előzmény: Bazsa72 (225)
Bazsa72 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 225

Kedves lizX!

 

Igen arra a tanfolyamra járok. A tanfolyam szuper. Ötven egynéhányan vagyunk a csoportban, vanak köztünk vérprofik, 5, 10, 40-50, 90, 170 családdal, aztán vagyunk mi is akik abszolút kezdők vagyunk. Erre épül a tanfolyam, a kezdetektől a vizsgákik, amik május, június hónapban lesznek. Ha lesz megfelelő számú érdeklődő, akkor jövő ősszel is elindítják a tanfolyamot. Nekem 1 családom van, az ősz elején kaptam, szegénykéimen tudom majd lemérni, hogy mennyire vagyok fogékony tanuló. Természetesen nem ezért az 1 családért végzem el a tanfolyamot. Szeretnék több családdal dolgozni, sőt egyre többel. Egy idős méhész mondta, hogy 1 családdal kell kezdeni, de a tanulótársak szerint jobb ha kicsit több van, mert többminden történik több családdal. Gyorsabban tanulok.

Ha gondolod, a mail címemet a megtalálod a fórumon, írhatok többet, ha többminden érdekel a tanfolyamról, de azzal nem szeretném a fórumot terhelni.

Tisztelettel. Bazsa

Előzmény: lizX (221)
B. Imre Creative Commons License 2010.01.08 0 0 224
Nem nagyon értem a kérdésedet. Ha tele van a lép , nyilván ki kell venni, hogy ki tudjad pörgetni. Ha kipörgetted vissza kell tenni a kaptárba. Vagy írd le részletesen , hogy mire gondolsz! Ugyanis nem a lépet vesszük ki , hanem a lépet keretestül.
Előzmény: Martin 25 (220)
Geddekas Creative Commons License 2010.01.08 0 0 223
Legyek már hű a nevemhez. Bemutatom a geddakast:

http://groups.google.hu/group/meheszforum
Geddekas Creative Commons License 2010.01.06 0 0 222
Ezt így interneten nem érdemes tanulni.
Csatlakozz a baráti ismerősi körödben levő valamelyik méhészhez és ott tanuld meg munka közben a legegyszerűbb fogásokat.
Előzmény: Martin 25 (220)
lizX Creative Commons License 2010.01.06 0 0 221
Kedves Bazsa!

Érdeklődni szeretnék, hogy arra a tanfolyamra jelentkeztél, ami a kaposvári egyetemen indult úgy november elején? Ha igen, akkor mesélj, milyen a tanfolyam? Csak mert arra én is szerettem volna menni, de családi okokból végül nem sikerült megoldani. Amúgy minden kedvező és szimpatikus lett volna ezzel a tanfolyival kapcsolatban, még helyileg sem lett volna túl messze (mi most Bálványoson lakunk).
Kérdezném, hogy a tanfolyamot totál kezdőként, előképzettség (és kaptárak) nélkül is lehet végezni? Illetve véletlenül nem tudod, hogy indítanak-e ott esetleg másik tanfolyamot is a közeljövőben?

Előre is köszi, és sok sikert, jó okosodást! Amúgy irigyellek, ha minden igaz, nem olyan sokára kezdődnek a gyakorlati oktatások is. :)
Előzmény: Bazsa72 (201)
Martin 25 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 220
Sziasztok! 13 éves vagyok, és nagyon érdekel a méhészkedés.
Szeretném megérdeklődni, hogy pergetés után ki kell-e venni a lépet és utána üresen kell visszarakni a fiókot?
Geddekas Creative Commons License 2010.01.04 0 0 219
Erősen cenzúrázott és előítéletekben gazdag fórum. De azért érdemes néha beleolvasni
Előzmény: zsolti-72 (216)
Geddekas Creative Commons License 2010.01.04 0 0 218
Boldog Új Évet!
B. Imre Creative Commons License 2009.12.27 0 0 217
Méhészbácsi! Még nem találtam pörgrtőt. Te is érdeklődj, mert ha méhészkedni akarsz, hamar itt a május......../ Add meg a tel számodat itt a fórumon . mert nem mentettem! /

Üdv, Imre.
zsolti-72 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 216
http://www.meheszforum.hu/
B. Imre Creative Commons License 2009.11.28 0 0 215
Fő u 18 alatt lakom.
Előzmény: B. Imre (214)
B. Imre Creative Commons License 2009.11.19 0 0 214
Nagybajom FŐ u 16. TEL 20/ 3355568.
méhészbácsi Creative Commons License 2009.11.18 0 0 213

Hát Tatán lakom de először azt szeretném mondani hogy ön bárhol is lakik én szivesen elmegyek oda!És ön hol lakik?? És ha tudnák egyezteti akkor el is mennék minél hamarabb!Köszönöm a segítséget és minden köszönök előre is! :)

B. Imre Creative Commons License 2009.11.17 0 0 212
Először is mond el hol laksz, mert imélben nem lehet méhészkedni. Ha személyesen tudunk találkozni, szívesen segítek.

Üdv Imre.
méhészbácsi Creative Commons License 2009.11.15 0 0 211

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok.Van kettő db Nb 18 keretes új kaptárom. Néhány kérdésem volna hogy hogyan kezdhetném el ezt az egész méhész dologot.

Kérdések:

-Mikor érdemes méh családot vásárolnom???

    -Milyen méh családot lenne érdemes vennem???

    -Krajnai szerintetek jó választás lenne???

-Egy kaptárba hány családot lenne érdemes raknom???

 

Szeretném valakivel felvenni a kapcsolatot aki már jártas ebben a dologban.Aki szeretne segíteni kérem az e-mailomra küldjön egy üzenetet h segítene elkezdeni a méhészetet.E-mail: kadarpeterpal@freemail.hu

Még valami aki meg is tudná mutatni élőben hogy mit hogyan kell csinálni az lekötelezne.Előre is köszönök mindent.Üdv.:Peti :)

B. Imre Creative Commons License 2009.10.30 0 0 210
Hogy tenné tönkre . Vizet öntök rá. Ennek előnye csak az, hogy a nap bármely órájában lehet etetni, mig a szirupot csak este, hogy ki ne tötjön a rablás. Na meg az etetőbe belefér vagy 3 kg és 2-3 nap elhordják, mindig csak vizet öntök rá, ha száraz.
pigler Creative Commons License 2009.10.27 0 0 209
Szia Imre!A méhek szipókáját,nem teszi tönkre a száraz cukor?
B. Imre Creative Commons License 2009.10.25 0 0 208
Nekem 3 család van a kertben . Idén tavasszal adtam el tanyával eggyütt. De ha érdekel és ha kezdő vagy érdemes megnézni magát a kaptárokat ill. a takarást vagy az etetőket, mivel én száraz cukrot, nem szirupot etetek ...........Ha érdekel adok tsz-t 20/ 3355568.

Üdv Imre
Bazsa72 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 207
Köszi Imre, de most nem vásárolok, de egyszer megmutadhatnád a méhészeted nekem Bajomban. Üdv. István
Előzmény: B. Imre (204)
B. Imre Creative Commons License 2009.10.18 0 0 206
Én ma takartam. OLdalt akkora kartonokat vágok mint a válaszdeszka kb 6 db. Ezeket ragasztó szalaggal összeragasztom. Vagy 3-4 cm -es hungarocelt vágok/ ezt akkutöltövel üködő cekásszal készitem/ és mindkét oldalra az előbb emlíátett kartont ragasztom . Tehát 6-7 kereten vannak a méhek, utána a válaszfal ezután a hungarocell, vagy a 6 rétegü katton .és végül a hanemanrács . Föléjök vagy fólia vagy nem kavicsos kátránylemez. A sarkát behajtom ,hogy néhány nc.méter szellőző maradjon Ezután ujságpai, vagy szivacs köv, Az újságpapi napilapbol készül kb 10-t egyberakok szintén összeragasztom, hogy ne hulljon szét mivel évekig használhatók. Nálunk pl a Somogyi néplapból készítem a takarót kb 4-5 köteget ,mertez pont a kaptár szélességével azonos, Nos kb ennyi.
pigler Creative Commons License 2009.10.14 0 0 205
Hali!Azt szeretném megtudni,hogy mikor kezditek a takarást,és milyen szinten csomagoljátok be a kaptárakat?
B. Imre Creative Commons License 2009.10.12 0 0 204
Nagyboconádi és attól függ ősszel vagy tavasszal. Most 30 ezer. Tavasszal kaptárnélkül.
Bazsa72 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 203

Hali!

A bazsa72@gmail.com címre írd meg légyszíves, milyen kaptárak, meg azt is, hogy mennyit szeretnél kapni értük. Üdv. Bazsa

B. Imre Creative Commons License 2009.10.09 0 0 202
Nekem van 3 eladó családom kaptárastul. Nagybajonban.
Előzmény: Bazsa72 (201)
Bazsa72 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 201

Sziasztok!

Valamikor 1 évvel ezelőtt láttam ezt a fórumot, mert böngésztem erre-arra, mivel megfordult a fejemben egy ismerősöm tanácsára, hogy elkezdjem a méhészkedést. Tőle vásároltam a mézet. Aztán bénaságom miatt, vagy csak nem foglalkoztam eleget a dologgal, nem találtam rá, pedig keresgéltem újra/a fórumot/. Most mikor megleltem, nagyon örültem neki, azonnal be is regisztráltam, mert az elhatározás is teljesen beérett. Aztán amióta regisztráltam alig történik valami, nem írtok, nem tárgyaltok a méhészkedésről. :(

A kaposvári fesztivált pénteken végigfutottam, ugyanis itt lakom. Úgy gondoltam, hogy több méhészettel kapcsolatos dolog lesz, igaz mézfesztivál volt. Ami jó történt, hogy megtudtam, hamarosan indul a tanfolyam, ahova jelentkeztem.

Van 1 családom a hétvégi házikómnál, aztán most kaptam még kettőt, azokat később viszem haza, mert közel laktak eddig a kertemhez, azt tanácsolták, hogy addig ne vigyem amíg mozgolódnak. Hosszan tudnék írni az elkövetett hibáimról, tanácsot kérni, de egyenlőre nem akarok, mert így is kicsit hosszúra sikerült ez a hozzászólás. Üdvözlök mindenkit. Hűséges látogatója leszek az oldalnak. Bazsa72

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!