Keresés

Részletes keresés

Béla1007 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4515

Szia Nino !!

Hát igen én csak kacagok a sok milliárdoson hogy mekkorákat buktak :))))))))))

Ez a válság csak nekem/nekünk szegényeknek jó mert mi nagyot nem tudunk bukni :))))))))))))))))))))) igaz a mondás hogy minden rosszban van valami jó !!

Jelentem Baracson a "Tápos Jolinál" az após felfedezett egy szép nagy fügefát a néni szerint barna a külső színe és már vagy 30 éve meg van nekik ,finom a lekvárja. Ha mutatja magát majd be kellene azonosítani a növényt !!

Az anyóshoz teleltetés céljából elvitt olajfáim a fűtetlen verondán szépen telelnek, ledobálták a leveleiket de hoztak is 10cm hosszú új hajtásokat. 

Üdv

Béla

ninovarga Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4514
Nem voltam külföldön, de azért tudom, hogy az ottani válság a miénkhez nem hasonlítható. Mi már a válság előtt is egy totálisan tönkretett ország voltunk és azok lennénk világválság nélkül is. Ennyi a "parányi" különbség.
Előzmény: Béla1007 (4513)
Béla1007 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4513

Szia Nino !

Olaszban voltál ??

A taljánoknál milyen a válság ??

Üdv

Béla

unartis Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4512
Ok! :) ... Várom...
Előzmény: ninovarga (4510)
unartis Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4511

Köszi az infót Szaguaro!

 

Egyenlőre csak tájékozódok, mert előre látó vagyok. Sajnos még nincs helyem, még házvásárlás előtt állunk(ami lehet több év is amíg találjuk a megfelelőt). A szülői háznál van egy kevés hely a barack most néhány évig magról nőhet ott.

 

De, ha eljön az idő keresni foglak!

Előzmény: szaguaro (4507)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4510
Ha sikerül biztosan fajtaazonos maghoz jutnom, az a fa alól lesz, csírázásra kész állapotban. Holnap utánanézek.
Előzmény: unartis (4509)
unartis Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4509

Köszönöm a gyors választ!

 

A lilahúsú őszibarackmag érdekelne, már azért is mert így kockázatmentes a szállítása, a kis magoncok lehet, hogy jobban megsínylik a postai kézbesítést

A barackmag biztos csíráztatásán mi a megfelelő módja, mennyi ideig életképesek a magok, illetve kell-e vermelni, sajnos ebben nincs gyakorlatom de szivesen megpróbálom, ha pontról pontra leírod.

Előzmény: ninovarga (4503)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4508
Elég hosszú ideig távol voltam. Ha valaki intézett volna még hozzám kérdést, amit nem válaszoltam meg, kérem ismételje meg, mert ha így lenne, csupán arról van szó, hogy elkerülte a figyelmemet. Esetleges hallgatásom nem szándékos.
szaguaro Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4507
Hát ha már ilyen VÉRszomjas vagy, vérbelü körtém pl. nekem is van-igaz még kicsi- de oltani lehet belőle. Meg néhány régi almafajtám, de piros belü nincs. Van viszont nekem egy volt technikumi osztálytársam, aki régi göcseji- hetési gyümölcsfák összegyüjtésével foglalkozik, van már neki vagy 300 fajta. Nagyon korlátozott mennyiségben van neki eladó is ebből-abból.
Előzmény: unartis (4494)
szaguaro Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4506
Én szivesen megnézem 2x is. Ha meg duplán van, elküldheted az eredetijét is.
Előzmény: Alma Kee (4499)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4505
Jav.: a sietségben egy jelzőt elszúrtam: voluble = változatos (nem volumineous, vagy hogy' a francba kéne írni ennek a gall idiómának a kacifántos írásmódja szerint?!)
Tehát nem terjedelmes, hanem "forgandó", mint a szerencse.
Előzmény: ninovarga (4504)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4504
Ez számomra is egy most fölbukkant új fajta (kopasz, simabőrű /chinensis/), nem azonos a Kiwi Gold-dal. A szövegből úgy fest, mintha eladásra reklámoznák, ebből arra lehet következtetni, hogy szabadon forgalmazott fajta (talán).


Kiwi SORELI®

Avec leurs grandes feuilles caduques en forme de coeur et leurs rameaux volubiles et gracieux, les kiwis méritent d'être cultivés pour leur feuillage tout autant que pour leurs fruits.
Très rustique, cette liane vigoureuse, appréciant le plein soleil....

Nagy, szívalakú, lombhullató leveleikkel és terjedelmes, kecses ágaikkal a kivik művelésre érdemesek mind levélzetük, mind gyümölcsük kedvéért.

Nagyon rusztikusak (a neolatin nyelvek ezt a jelzőt az ellenálló, különösebb gondozást nem igénylő, a falusi környezetre jellemzően, szinte természetes módon vegetálni képes szinonimájaként használják), ezek az életerős indák, szeretik a teljes napfényt(!)... ITT ÁLLJUNK MEG EGY PILLANATRA, MERT ITT A FRANCIÁK IS LEÍRTAK EGY ALAPVETŐ TÉVEDÉST, ÚGY HOGY NE IS FOLYTASSUK!
ninovarga Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4503
Kedves Zoltán!
Úgy gondolom, mind az egyelőre még (reméljük, nem sokáig) egzotikumnak számító fajok, mind a már felkutatott, vagy felkutatásra váró régi, hagyományos, de valamilyen tulajdonságuk miatt különleges gyümölcsfajok vonatkozásában a lehető legjobb helyre leltél.
Valóban különleges értéket képviselnek a "pirosbelű" "vér"gyümölcsök, hiszen azok az antocián pigmentek, amelyek ezt a sajátos színt okozzák, nagyon hatásos antioxidánsok egyben, így ezeket a gyümölcsöket még értékesebbé teszik. Lilahúsú őszibarackhoz hozzáférek, amennyiben ez érdekel, ebből tudok magot (esetleg, bár biztosra nem ígérem, kis magoncot), de oltó, vagy szemzővesszőt biztosan, szerezni számodra. Talán piroshúsú körtére is lehetne találni rövid kutatás után, amennyiben ez is érdekes.
Nagyon örülök, hogy táborunk Személyeddel tovább erősödött! Érezd Magad jól köztünk és légy minél aktívabb!
Előzmény: unartis (4494)
ninovarga Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4502
Megpróbálni, megpróbálok, csak gyakran hiú remény marad. Először 2007. 12. 07-én írtam ezzel kapcsolatban a régi fórumban.
"...Én minden tavasszal irigykedve nézem Északkelet-Magyarországot, késői tavasza miatt. Ott még nyugodtan alszanak, amikor itt már fagyoktól kell rettegni, mert minden virágban van. Az ott nem hátrány, hanem előny!..."
Továbbra is fönntartom ezt a véleményemet és szívesen elfogadnám azt az összeget, amit, mondjuk, mindössze 10 év alatt köszönhetnek a észak-magyarországi kajszitermő körzetek az ezen körülményből fakadó terméskiesés elmaradásának.

Tipikus koratavaszi helyzet a mai. A hegyen negyed négykor 16,2 fok! Aggodalommal szemlélem, mert a továbbiakban esetleg bekövetkező lehűlések ennyivel nagyobb kárt tudnak tenni. Azzal egyenértékű, mintha majd egy azonos, vagy akár, abszolút értelemben csekélyebb lehűlés esetén itt nagyobb hideg lenne, mint a most hidegebb, a vegetációban visszamaradottabb körzetekben.
Előzmény: ninovarga (4481)
jozso48 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4501
Az ellentételezésről nincs mit beszélni,csak küld el a címedet privát levélben és
küldöm a vesszőket postán.szia.
Előzmény: Törölt nick (4480)
Alma Kee Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4500

 

http://plantes-et-jardins.com/catalogue/catalogue4.asp?id_variations=673

 

 

itt találtam a sárga kivi lapját, de nem beszélem sajnos a nyelvüket de hátha valakit érdekel

 

Üdv:  István

Alma Kee Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4499
Átvert a gép azt írta server error atán mégis felrakta a fotókat bocs a duplázásért
Előzmény: Alma Kee (4498)
Alma Kee Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4498
Köszi szépen. Válasz ment.
Előzmény: aiol19 (4489)
Alma Kee Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4497
szi szépen megkaptam válasz ment
Előzmény: aiol19 (4489)
vica46 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4496

Ceglédi Gyümölcstermesztési Kutató és Fejlesztő Intézet WWW.cefrucht.hu

Előzmény: vica46 (4495)
vica46 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4495

Üdvözöllek

 

Cegléden van egy intézmény majd visszakeresem a nevét, ahol a régi fajtákból sok fellelhető,volt nemrég szó róla én is ilyeneket kerestem ,hogy van é nekik amit te keresel azt nem tudom a Ninóféle Gazdaság is kisérletezik pár rezisztens gyümölcs  fajtával majd ő ,biztos ír neked róla

Előzmény: unartis (4494)
unartis Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4494

Sziasztok!

 

Nagyon érdekes a fórum, idővel szeretnék beszerezni én is egy két egzotikus gyümölcs fajtát.

Tetszik a hozzáállásotok a témához :)

 

Nem tudom, hogy van-e olyan fórum, ahhol a régi gyümölcs fajtákat is megemlítik, szerintem itt is megérdemelnek néhány szót.

A Bálint György írt már a régi hazai gyümölcsfajtákról, ha jól emlékszem a Gyümölcsöskert címet viselő könyvében.

 

A régi magyar gyümölcsfajták is olyanok mint az újak, mert annyira méltatlanul elfeledettek, hogy sokat már nem is lehet megtalálni közülük, illetve meglepődve hallják a hazai gyümölcsök vér jelzővel említését.

Engem a "vérgyümölcsök" érdekelnének, vérnarancsról lehet hallani, de hazai gyümölcsök között is volt(van?) néhány faj ami "vér" jelzőt érdemel.

Vérbarack lekvárt ettem már, és olvastam véralmáról is, stb.

 

Tudomásotok van-e arról, hogy hol lehet ilyen tájjelegű régi fajtákat találni, vásárolni?

 

Válaszotokat előre is köszönöm: Tóbiás Zoltán

vica46 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4493
A sárgasziva magonc alanynak való mirabolán ugye?
Előzmény: Papa360 (4476)
vica46 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4492

Szia Aiol

 

Nagyon felértékelted azt a pár gondolatot ,ami a tavaszvárásról eszembe jutott ,köszönöm.  Vica

Béla1007 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4491

Papa360!!

Jöhet a te magoncod is, de milyen is az a sárga szilva ?? valami leírás kéne!!

Köszi

Béla

aiol19 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4490
Köszönöm szépen a jókívánságokat és a verset is, nagyon kedves vagy!
Előzmény: vica46 (4470)
aiol19 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4489
Köszönjük szépen ezt a gyönyörű virágot és gratulálok az orchideagyűjteményedhez! Küldtem e-mail-t.
Előzmény: Alma Kee (4436)
valila Creative Commons License 2009.02.27 0 0 4488

Szaguaro,

 

nagyon kedves kis csokrot fotóztál.

Tavasz vadászat. Vasárnap majd körül

nézek a házunk táján én is.

Előzmény: szaguaro (4482)
valila Creative Commons License 2009.02.27 0 0 4487

Szandro, szia!

 

Egyelőre meg kell elégednünk a reklámképekkel.

 

Ezek létjogosultságát majd a gyakorlat fogja igazolni.

A jelenlegi goji tulajdonosok csak egy éve

nevelgetik a növényt. 

Ősszel már néhányan be tudunk számolni arról, hogy

mennyi bogyót hozott a kifejlett, megerősödött bokrocska

a mi klímánk alatt.

Előzmény: sandro5555 (4463)
valila Creative Commons License 2009.02.27 0 0 4486

Floo, hálás köszönetem a képekért.

 

Nagyon megörültem nekik. Szépek,

akárhol is nyílnak.

Előzmény: Floo2 (4471)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!