Keresés

Részletes keresés

sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7018

Nekünk bizony beletojnak a tojóládákba - görbét!! Naponta takarítom az ólakat, mondjuk nekünk nem 14 csirkénk van. De szívesen csinálom, mert kell az a sok jó tyúxar a kertbe!

Próbáltál a tojóládákba pingponglabdákat tenni?

Előzmény: atandi (7013)
baksus Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7017

sziasztok.

valakit érdekel 2 db. fogolyszinű magyar kakas?

szépek, de sajna 4 kakasom van és 1 tojom, igy ha nem kell senkinek, akkor loegnagyobb bánatomra fazékban végzik. nyitott vagyok minden megoldásra. sajnálom öket. esetleg még 1 szép magyar sárga-kendermagos keverék kakas is van. szép kendermagos tollazatú, a nyakán kicsi sárga bemosodással.

üdv.

KÁZSÉ Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7016

Mikor adjam ?

A nagy kakasaim is szerető gazdára várnak.És a kicsik is.

Előzmény: karibaba (7006)
karibaba Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7015

Zala megye. Igaz kicsi japi, szerintem fél kiló, ha van.

Előzmény: K.G.D.T. (7009)
lárva73 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7014

Szia!

 

Amiről beszéltünk:http://www.poultrymad.co.uk,itt megtalálhatod a csodás jószágokat,a Naked Neck címszó alatt!

Előzmény: Janika 75 (6899)
atandi Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7013

Múltkor én is 2 fagyottat hoztam be, repedtek voltak, de tényleg nem volt bajuk, tojáslevesbe kitűnőek voltak. Azt hiszem, aki gazdálkodik, jobban megbecsül mindent, amiért megdolgozik, nem? Jó, a tojást nem én tojom, de ma is órákig ólat takarítottam...

 

Tényleg, ti milyen gyakran takarítjátok a tyúkólat? Nekem még csak 14 szárnyasom van, de hogy ezek mennyit piszkítanak??! És a szép benti tojóládákba véletlen se tojnak!

Előzmény: sz.k.gabi (7012)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7012

Hogy kicsit biztassalak, ebben a tojásszegény időben bizony én is használtam fel olyan tojást, ami úgy szét volt fagyva, hogy meg is volt repedve. Semmi baja nem volt, felengedés után senki meg nem mondta volna róla, hogy fagyott volt.

Előzmény: atandi (7010)
atandi Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7011

Szilvák! :)))

 

Jó, ez félig poén: van ugyan 158 szilvafa is, de javarészt azért almás a kert.(2-3ezer fa lehet, még nem próbáltuk megszámolni) De ezek már nem kis fák, 10-12 évesek, és nagyon elhanyagoltan vettük a telket. A szivák pl. nem látszottak a vadhajtásoktól. DE úgy gondolom, 3 hektáron jut is marad is, ha ott nem találnak elég füvet, sok birkapörköltet fogunk enni.:) DE a fakoronák másfél méter fölött kezdődnek. A kecskékben már kevésbé bíznék, azok még a háztetőre is felmásznak... Tervezünk viszont villanypásztort, mert valahogy a veteményest meg a díszkertet is meg kell védeni. Kerítésre meg hinném hogy futná egyhamar(mi elég érdekes év elé nézünk, megszűnt az egyetlen állandó megrendelőnk, úgyhogy...érdekes lesz, de bízzunk)No, majd lesz valahogy.Éhen csak nem halunk, gyűjtöm a fagyott tojásokat...:P

 

Előzmény: kósági (7008)
atandi Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7010

Sziasztok!

 

Hoztam pár képet...

 

 

No. Hát itt az a történet, hogy ma ismét régésztanoncot csináltak belőlem a pimaszok, 7 azaz HÉT!!! tojást találtam így ma félig elásva. Hogy mikoriak lehetnek, gőzöm sincs, de bevallom, annál smucigabb vagyok, minthogy csak úgy kidobjam a tojglikat, ilyen tojásínséges időkben pláne, úgyhogy majd egyesével feltöröm őket, aztán meglátjuk. Ha piskóta nem is, talán rántotta még lehet belőlük... Így aztán ma kaptak oda egy kiszénázott, elbarikádozott fiókot. Ha már mindenáron kívül akarnak tojni. (már tojtak is ma bele!!)

 

Itt meg a kennel 3 állással, a túlsó Borisz kutyáé, de csak kajálni jár oda, a középsőben vannak a nyúlketrecek(3 lakosztály, fialókkal) a bal szélső meg azt gondolom, jó lehetne a fürjeknek. Délre néznek, de előttük vannak fák, nem kaphat senki gutaütést. És azt is gondoltam, ide pl. a nyúlketrcek alá el lehetne különíteni kotlóst, ha sűrűbb rácsot tennénk alulra, a csibék se tudnának kijönni, és hozzájuk se férne senki(csak én!!:))

 

MIt gondoltok, jó lehetne ez így? A nyuszkók alá faforgács vagy szalma kell?

 

   

 

 

 

 

K.G.D.T. Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7009

A fülembe tetted a bogarat mert szép világos babosnak látom és régóta keresek babosat!(csak érdeklődés szintjén egyenlőtre helyileg hol lenne?)

Előzmény: karibaba (7006)
kósági Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7008

Atandi!

Nem akarlak kiábrándítani, de a gyümölcsös-birka kombináció nem a legjobb. Imádják a rügyeket tavasszal, később a leveleket enni, meg a gyümölcsöt is. Nálunk a szilvát ették, amíg észre nem vettem. Milyen fáitok vannak?

Előzmény: atandi (6938)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7007

No, ez biza baj! Ugyanebben a cipőben járok én is, mert mindegyik ifjú kakaska azért még messze van az 5-6 kilótól! Hát még a kék zengőségtől!:-))

Előzmény: hatvanhárom (7003)
karibaba Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7006

Ha megkapom KÁZSÉTÓL az új kiskakasom, akkor ez a mindenlébenkanál :o) gazdit keres majd! ;o) Ha eljössz érte, megkapod ajándékba! :o)

Előzmény: K.G.D.T. (7005)
K.G.D.T. Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7005

Hello!

én azt a kis japán kakast bírom!az akkor is ott volt mindenhol mikor a többi kép került fel!az itt is ott is feltünt!nagyon fotogén kis kakas!XD

Előzmény: karibaba (6997)
hohopapi Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7004

Sziasztok!!Sötét színű--lehetőleg fekete--kakastollat keres megvételre egy rokonom.Ha valaki tud segíteni ide írjon,vagy emailt küldjön.Valami régiféle egyenruhákat restaurálnak és a csendőr kalapokhoz kellene nekik.Minimum 15cm-es--de inkább hosszabb--kellene.Köszi!

hatvanhárom Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7003

Köszi! Szia! Nekem viszont nincs egy normális kakasom sem a kék zengő helyett. Franc abba a fránya pulykába. Vagyis van 3 de egyik sincs még a közelében sem annak ami elpusztult.

 

Előzmény: sz.k.gabi (7002)
sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7002

Szia, Nektek is!:-)) Szépen nő a kakasod, már rendesen kukorékol és van neki saját háreme is!

Előzmény: hatvanhárom (7001)
hatvanhárom Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7001

Sziasztok! BUÉK Mindenkinek!

Krisz! Utólag is boldog szülinapot! Bocs, hogy eddig nem kívántam, de tudod mikor itthon a család akkor nekem a net annyi.

sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7000

Tele van a hócipőm a csirkékkel is. Nemrég vágtuk le az összesnek a szárnytollát, hát most megyek ki, kettő megint fönt a kerítés tetején és szemez a kutyákkal.

sz.k.gabi Creative Commons License 2011.01.03 0 0 6999

Jaj, de helyes nyuszi! Ha nem egyedül bíbelődnék az összes állattal, lehet, hogy nekünk is lenne, de nekem ez is sok, ami most van...

Előzmény: karibaba (6997)
karibaba Creative Commons License 2011.01.03 0 0 6998

Ez még lemaradt:

 

Kis japi kakas: "Gyerekek, én nézni sem bírom!"

 

;o)))))))))))

Előzmény: karibaba (6997)
karibaba Creative Commons License 2011.01.03 0 0 6997

Szép napot mindenkinek!

 

Ma ilyet hoztam:

 

 

 

Meg egy ilyen poénosat:

 

Pulyka mondja: „Nekem csobogsz, kispatak?!”

 

Olasz Csődör: „Upppsz..!”

 

Előzmény: capricorn18 (6995)
subigalamb Creative Commons License 2011.01.03 0 0 6996

Sziasztok! Én is kértem egyet (igaz Krisztől).Egy A 4-est.A többit Janikával megbeszéltük az este.Üdv.Subi.

Előzmény: anaterra (6965)
capricorn18 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 6995

na ez szép. Én csak apsztrakt dolgokat tudok rajzolni:)

Előzmény: karibaba (6993)
capricorn18 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 6994

köszi:)

Előzmény: karibaba (6991)
karibaba Creative Commons License 2011.01.02 0 0 6993

 

;o)))

Előzmény: karibaba (6992)
karibaba Creative Commons License 2011.01.02 0 0 6992

Ohh....és még rajzolni is tudok! ;o)))))))))))))))

Előzmény: anaterra (6975)
karibaba Creative Commons License 2011.01.02 0 0 6991

A régi sem volt rossz, de az új nagyon pöpec!!!

Előzmény: capricorn18 (6949)
karibaba Creative Commons License 2011.01.02 0 0 6990

Köszi!

Az apja 5,5 kilós, igen délceg kakas volt, remélem minél jobban megközelíti, bár szerintem jóval könnyedebb fickó lesz az itáliai anya miatt...

Előzmény: anaterra (6945)
karibaba Creative Commons License 2011.01.02 0 0 6989

A kecske másfél méterig mindent lekopaszt, szeret kerítést bontogatni, ugyanakkor a legelés ritkán erőssége. ("Mindent szétcsesz, de legelni baszik!" :o))) ) A fűnyíró valóban a birka! Azért a fiatal facsemeték törzsét -olyan méter magasságig- barik esetén sem árt betekerni valami vadháló szerűséggel....

 

Kecskét a tejéért érdemes tartani, a birka porblémamentesebb, de 1-2 fajtát leszámítva kevesebb hasznot hoz, mint a kecsó!

 

A juh másik előnye, hogy a kos közel sem szaglik annyira, mint egy bakkecske! Kecskénél, juhnál elég egy fiú egy egész háremhez! Mivel elég szapora állatok, szerintem kezdetnek 2 lány + 1 fiú bőven elég lesz, a szaporulatból hagyhatsz meg további csajokat, a fiúkat meg eladod, elcseréled, levágod. Nekem azt mondták, hogy kedvencek, vágóállatok esetén elég a harmadik éven cserélni a hímet, vagyis saját lányára ráengedhető. Ellés idején, míg a kicsik meg nem erősödnek (1-2 hét) célszerű a bakot, kost elkülöníteni, nehogy zavarja az anyát, vagy kárt tegyen az újszülöttekben.

 

Összefoglalva: kecske hasznosabb (évente 2-3 gida + 300-600 liter tej), a birka (1-2 bárány/év) nyugisabb. Vannak tejelő birkafajták, de ezeket rendszerint speciálisan tartják, takarmányozzák, különben jóval kevesebb tejet adnak az előírtnál. Felénk kizárólag az utódok miatt tartják (húsvétkor viszi az olasz), nem tudok róla, hogy bárki is fejné őket, igaz itt 90%-ban merinókat látni.

 

 

 

Előzmény: atandi (6938)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!