Keresés

Részletes keresés

csibehusi Creative Commons License 2007.11.25 0 0 11335
Lencsében, nekem is van "fénykoszorú" de ha megszokja a szemem azt a fényt akkor utána elmúlik.
(Szemüvegnél nincs)
Szerintem nemkell megijedni:)))
McLaca Creative Commons License 2007.11.25 0 0 11334

Lencsében, vagy anélkül?

 

Üdv!

Előzmény: Édesvíz (11333)
Édesvíz Creative Commons License 2007.11.24 0 0 11333
Sziasztok Ifjak!

Régebben is sok jó tanácsot kaptam már tőletek, most a szemészekhez fordulnék elsősorban: azt vettem észre két napja, hogy bal szememmel nézve a fényforrások körül 'fénykoszorú' van, s a számítógépen is a betűk kissé 'keretesek', vagyis mintha el lenne csúsztatva (kicsit mintha térbeliek lennének). Jobb szemmel tiszta minden, nem jelentkeznek a tünetek.

Első blikkre mi lehet a gond? Már a legroszabb gondolatok kezdenek előjönni, de csak hétfőn tudok szemorvoshoz menni. Annyira azért nem izgulok, de zavar a dolog meglehetősen...

Üdv,
Gábor
Kiky Creative Commons License 2007.11.23 0 0 11332
Köszi mizant, szerintem is teljesen jogos a kérdésem. :) Fura volt, hogy venni akarok valamit, alig találni helyet, ahol megvehetem.

Végülis a http://bolthely.hu/lencseshop/ korrektnek tűnik, a lens.hu viszont drága.
Előzmény: Törölt nick (11324)
olivam Creative Commons License 2007.11.23 0 0 11331
Jaj, jaj, nehogy már ezen múljon!! ;-)))
Előzmény: kyra42 (11329)
gyzozo Creative Commons License 2007.11.23 0 0 11330
Sokan itt a Pápaszem optikát ajánlották az egyik legjobnak a X. kerületben a liget téren. A buszállomás oldalában a Plus áruház mögött van a gyógyszertárral szembe. De vigyázz , mert 2 db Plus áruház is van ott. Meg közvetlen elötte. a Plus mögött szintén , talán, ha jól emlékszem egy Ofotértet is láttam, csak nehogy összekeverd!
Előzmény: balko1 (11327)
kyra42 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 11329
McLaca
S40? Velem lehet tárgyalni, jó lesz. :) De nem tudom, hol a Volvo szalon, ezeket (Saab) meg szinte minden nap látom, kitérő nélkül megoldható. Az árából egy halom lencsét vehetnék. :)
Hogy mizant is örüljön: egy halom BKV jegyet is vehetnék a lencsék mellé. :)
Előzmény: Törölt nick (11324)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.23 0 0 11328
Na ez jó hír. Én most végül 14-ért vettem, ami azért vicc. Egyébként ez a külföldről rendelés is érdekes lehet szerintem. Ha elég nagy mennyiséget rendel az ember, akkor lehet ki is hoznák ingyen, mert alapvetően egy nagyon könnyű cuccról van szó. Ahogy láttam több amerikai boltnál írják azt, hogy ha USA-n kívűl vagy írj mail. Tehát nem zárkóznak el eleve a dologtól. És ott most a biofinity 50 dollár sacc, ami 9k. Esetemben az 5k különbség lett volna, ami éves szinten 20k. Azért nem mindegy.

Myve: szerintem elég könnyá megkülönböztetni. itt egy kép:
http://www.obrigcontactlenses.com/images/insideoutlens.gif

balko1: én konkrétan a tömő utcai szemklinikán levő, kontakt laborba járok. szerintem normálisak(bár az nekem elég gáz, hogy csak kettőig vannak). Itt úgy adják a próbalencsét, hogy egyik szemedre ilyet a másikra olyat. Nekem ez nagyon bejön, mert így jól lehet érezni két lencse között a különbséget. Bár így meg azért talán nem lehet ellenni egy hónapig a próba lencsébe :) Egy ismerősöm a novák optikába jár és ő is azt mondja jó. Egyébként arra érdemes talán odafigyelni, hogy nem mindenhol van mindenfajta próbalencse, vagy csak rendelésre van valamilyen. Szóval ha van konkrét elképzelésed, hogy valamilyen lencsét konkrétan kiakarsz próbálni arról azért jobb előtte egyeztetni, meg eleve a vizsgálathoz időpontott kell egyeztetni, telefonon szinte mindenhol.
balko1 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 11327
ISMÉTELTEN MEGKÉRDEZEM:
Budapesten, kontaktológust tud valaki ajánlani??
Myve Creative Commons License 2007.11.23 0 0 11326
Hali.
Van egy kérdésem.

Mikor teszem fel helyesen a lencsét?
(A tányér szerű görbület - meglepően - midenhogy megvan, bármilyen irányba fordítom a lencsét.

Ha a CIBA FreshLook Dimensions kontaktlencsét az ujjamra teszem, akkor a külső része felöl kell olvashatónak lennie a lencsén szereplő FL feliratnak?

Vagy az a helyes ha az ujjamon van és felülről ránézve - a belső részén - olvasható tökéletesen az FL felirat?
McLaca Creative Commons License 2007.11.23 0 0 11325

Amikor bejött az OX, 12 rongy körül volt abban az optikában, ahol én vettem. Neten is drága volt. Aztán szépen beállt 8-9 rongy közé.

Egyébként van Biofinity olcsóbban is neten, illetve lesz. 6 rongy alatt kicsivel. Ahol már most is van:

 

http://bolthely.hu/lencseshop/lista/465c5b22363f5_Havi_Kontaktlencsek - de itt drága a szállítás, meg a lencseboltban is hamarosan kapható lesz emészthető áron.  Kicsit drágább lesz, mint az Aqualensnél, de olcsóbb a szállítás.

Azt meg nem tudom, a lens.hu honnan szedi az árait, de nem egy lencséje drágább, mint boltban.

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (11324)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.23 0 0 11324
Szerintem, praktikusabb a 3db, mert ha esetleg egy elszakad stb akkor egyszerűbb újra párosra váltani.

Egyébként szerintem Kiky kérdése teljesen jó és jogos. Feltüthetné a fejét itt valami boltos vagy valaki aki tud venni forgalmazótól vagy külföldről, és ha jobb áron adja, akkor lenne is pár stabil vevője :)
Egyébként én most csak 3 hónapra vettem biofinty-t, ha nem csak az újdonság volta miatt ennyi most az ára és nem megy addig lejjebb, akkor jöv év elején kipróbálok pár másik lencsét megint. Hiába kényelmes ez, szerintem azért közel kétszer annyit nem ér meg mint egy másik szilikon hidrogél lencse. Benne aludni úgy sem igazán akarok.

Ja és városi lakosoknak meg tessék szépen elfelejteni az autókat :)
McLaca Creative Commons License 2007.11.23 0 0 11323

Volvo S40 nem jó? :)

 

Most néztem a lens.hu-n a Biofinity-t, hát pofátlanul drága, talán még üzletben sincs ennyi. 5800-ért is lehet neten kapni... Bár ha figyelembe vesszük azt, hogy ápoló nem sok kell hozzá, akkor mégsem olyan drága. Amúgy miért nincs belőle 6db-os???

 

Üdv!

Előzmény: kyra42 (11321)
_MrB_ Creative Commons License 2007.11.22 0 0 11322
Adj nekem is abból a szerből, amit szedsz... jó anyag lehet...
Előzmény: Kiky (11320)
kyra42 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 11321
Semmi másra nem vágyom jobban jelenleg, mint a holnapi nap folyamán 1 darab Saab személygépkocsit VÁSÁROLNI!!! Tud nekem ebben a problémámban valaki segíteni? (jelenleg 2 hónapja járok el szinte naponta a szalon előtt BKV-val...)
Előzmény: Kiky (11320)
Kiky Creative Commons License 2007.11.22 0 0 11320
Semmi másra nem vágyom jobban jelenleg, mint a holnapi nap folyamán 2 doboz Biofinity kontaktlencsét VÁSÁROLNI!!! (-1,5 és -2,0) Tud nekem ebben a problémámban valaki segíteni? (jelenlegi Biomedics 55-ömet már 2 hónappal túlhordtam...)

Nem próbálgatni szeretném, nem az összetevőjére vagyok kíváncsi, nem arra, hogy 2000 kontaktlencsehasználónak hány ezred százaléka nem szeretne kifejezetten aludni is ebben... VENNI szeretnék. Nem rendelni. Holnap. Pesten. Olcsón. Olcsóbban, mint a létező legdrágább lens.hu.

Thx!
Zozzantoz Creative Commons License 2007.11.22 0 0 11319
Ma betettem, újra élvezem a kontaktlencsét, tökéletes, pár hónapos AirOptix-os félrelépéses szemüveghasználat után:) [legalább pihent a szemem:)]
Előzmény: macimoci (11318)
macimoci Creative Commons License 2007.11.21 0 0 11318
Nekem is ma hozták meg. Minden rendben volt, reggel telefonáltak, hogy fél 10-re itt van, kicsivel 10 előtt megjött, még ajándék löttyöt is kaptam!
Előzmény: Zozzantoz (11315)
kyra42 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 11317
Most rákeresem, itt egy kicsit szebben fogalmaznak:
"Csökkentett szélmagasság a kényelem fokozása céljából"
Előzmény: kyra42 (11316)
kyra42 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 11316
"AC és AC2 között hasra nem mondom meg, mi a különbség"
Én úgy emlékszem, az AC2-nek "faragva" van a széle, hogy vékonyabb legyen (mármint a széle).

De ha Acuvue-t kell választani, akkor tényleg inkább az Advance. Vagy az Oasys. :)
Előzmény: McLaca (11310)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.11.21 0 0 11315
Megérkezett a lencseboltból a focus visitint lencse, egy bökkenővel (Magyarország), hogy 2 doboz helyett 1 dobozért fizettem 14 ezret a postásnak, felhívtam őket hogy mégis mi történt, elnézést kértek és küldik az elmaradt dobozt is. Remélem így is lesz.
sammakko Creative Commons License 2007.11.20 0 0 11314
Nekem a kontaktológus a napi lencsémhez ajánlotta az artelacot. Használtam is, lencsére. De nem túl sokáig, mert aztán áttértem havira.
Előzmény: olivam (11313)
olivam Creative Commons License 2007.11.20 0 0 11313

Na igen. A másik kedvencem, amikor ki kell tölteni valami nyomtatványt, és a lakcímnél olyan rubrika van, hogyaszongya "város:". Már sokszor gondoltam, hogy nem írok bele semmit, olyanban nem lakom :-)) Na, mindegy, nem ezt akartam ideírni, hanem:

 

Artelac műkönnyel van valakinek valami újabb tapasztalata? Kicsit visszakerestem itt, de csak annyit láttam, hogy nem egyértelmű, lehet-e lencsére csöppenteni, vagy azt ki kell venni előtte...

Előzmény: k2k (11309)
macimoci Creative Commons License 2007.11.20 0 0 11312
Ők még nem tudják, hogy itt vidéken is van már internet! :-)
Előzmény: k2k (11309)
balko1 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 11311
Ja igen azt elfelejtettem leírni, hogy Budapesten keresek kontaktológust.
McLaca Creative Commons License 2007.11.19 0 0 11310

7. hónapban ki kell dobnod. De kétlen, hogy 7 hónapig fogja bírni. Nekem 3-ig is alig, és hetente általában csak 5-6× hordok lencsét. Ennyi idő alatt kémiailag "tönkremegy" az ápoló, és fennáll a hatástalanság veszélye. Hűtőben tovább eláll felbontva. :)

 

A görbület az egy izgalmas dolog. Nem az a lényeg, hogy a lencse görbület pontosan egyenlő legyen a szemedével, hanem hogy a lencse jól illeszkedjen és se laza, se szoros ne legyen, mozogjon jól, és kényelmes legyen viselni.

Nekem volt 8.9-es, 8.7-es, és most 8.6-os lencsém is.

 

AC és AC2 között hasra nem mondom meg, mi a különbség (lusta vagyok utánajárni), de az Advance más anyag, jobb víztartás (papíron) és jó oxigénáteresztés.

 

A lencsebolt.hu-tól KIZÁRÓLAG olyan lencsét rendelj, amit már illesztettek Rád, és záros határidőn belül látta rajtad kontaktológus. Ne kísérletezz, ne dönts saját szakálladra!

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (11308)
k2k Creative Commons License 2007.11.19 0 0 11309
Jah, ezt vidéki p.aként nem tudhatom!
Mivan csak fővárosból állnuk??????????
(bocs nem neked célzom,de a ...komolyan dühös vagyok erre ma, mert mást sem hallok, h a főváros iyg, meg ugy..)
Előzmény: _MrB_ (11306)
ripper13 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 11307
Sziasztok,

van valami minimális időtartam, amíg szemüveget kell hordani kontaktlencsézés előtt, vagy lehet egyből kontaktlencsével (és persze egy szemüveggel, ha eltűnne/elfogyna a lencse) kezdeni?

Dave
_MrB_ Creative Commons License 2007.11.19 0 0 11306
1ik ismerős mondta anno, hogy ha nem mondja, merre, akkor Butapesti. ~ ; (
Előzmény: k2k (11305)
k2k Creative Commons License 2007.11.19 0 0 11305
1. és legfontosabb kérdés!!
(nekem egyenlőre nem lesz több)
Magyarorzságon melyik megyében???
Előzmény: balko1 (11303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!