Keresés

Részletes keresés

pisti.75 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 5190

MI most (P-SZ-V ) Berekfürdőt terveztük . Reméljük jó lesz .

Előzmény: thalia1.3 (5188)
perselus Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5189

Majd minden kiderül!

Előzmény: Manac ;-) (5187)
thalia1.3 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5188

Kedves MANAC és PISTI.75 Köszönöm az infót,remélem nem fogok csalódni. Egyébbként 2hete hétvégén a TAMÁSI thermálfürdőt, és kempingjét látogattuk meg,éppen a Tolna megyei kempingezők találkozójába cseppentünk bele, jó buli volt csak hamar véget ért. A tamási kempinget csak ajánlani tudom , ha infó kell szivesen állok rendelkezésre.

Előzmény: pisti.75 (5182)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5187

És a nomádok bírják a bámészkodókat és a szúnyogokat is?

 

Nem tudom milyen idő lesz hétvégén, de mostanában elég hűvösek voltak az éjszakák.

 

Sajnos régen jártam Orrfűn és nem is megyek arra. A nagy kempingbe mégy? Vagy 30 éve voltam ott, akkor nagy élet volt benne.

Előzmény: perselus (5176)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5186

;-)

Előzmény: Imiii (5178)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5185

Nekem tetszik a berendezés.  :-)

Előzmény: Törölt nick (5180)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5184

Ezért írtam, hogy nem biztos, hogy megéri.

 

A 137x190-es intex matracot a jysk-ben 4000-ért vettem.

 

Vajon hogyan tud meghibásodni egy ilyen szelep? Elreped?

Előzmény: nem gond (5183)
nem gond Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5183

Jó kis ára van.

3 000 alatt egész matracot lehet venni, ha akciós, és valahol mindig az.

 

Előzmény: Manac ;-) (5173)
pisti.75 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5182

Mi minden évben ott töltünk egy hosszú hétvégét  (p-sz-v.) Most nemrég lett felújítva nekünk tetszik főleg a környék , jó az ár-érték arány is. Van sok képem is róla , de le kellene kicsinyíteni, hogy ide feltudjam tenni .

Előzmény: thalia1.3 (5179)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5181

Ajánlom a helyet, bár főszezonban sosem voltam ott.

 

Pici kempingnek mondanám, emlékeim szerint egy zuhanyzóblokk van, van egy kisebb konyha és külön a WC blokk. Amikor mi voltunk, tiszta és kultúrált volt minden.

Nincsenek parcellák, ezért ha sokan vannak, bisztos zsúfolt a terület. Érdemes lehet előzetesen telefonon egyeztetni, foglalni.

 

A kemping és a termálfürdő egyben van, nincs közte kerítés. 4 vagy 5 medencére emlékszem, tiszta a vizük, hasonlít a mezőkövesdire, fehéres, opálos. Csak egy medence van fedve, de oldalról az is nyitott, csúszdapark, hullámfürdő vagy élménymedence nincs.

 

Kedves, nyugodt környék, van egy pincesor a falu mellett és egy víztározó (horgászni). Lehet jókat túrázni a környéken, pl. Cserépváralja, Noszvaj.

Előzmény: thalia1.3 (5179)
thalia1.3 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5179

Üdvözlet mindenkinek!

 

A Bogácsi termálfürdőről,és annak a kempingjéről szeretnék infót ha valaki járt ott motanában. A hétvégére mennénk. Köszönöm.

Imiii Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5178

Jók vagytok Srácok (Manac, vonalzoo)

Jó kis összefoglaló!

 

Előzmény: vonalzoo (5177)
vonalzoo Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5177

Szerintem mindent leírtál :)

Max. még annyit az árnyékos helyről, hogy aki reggel sokáig tud(na) aludni, az vegye figyelembe reggeli árnyékokat, ne süsse reggel a nap a sátrat.

Én mondjuk ilyenkor is 6-kor, 1/2 7-kor kelek, de délben egy óra szieszta van, Az viszont sátor nélküli, mert 35 fokban árnyékban sem tudok a sátorban aludni, csak kirakom a matracot az árnyékba (alá a plédet!, nehogy defekt legyen), illetve újabban a kempingágyat.

Ja, és még egy saját tapasztalat: a nagy méretü matracot (180*200 cm) bent a sátorban kell teljesen felfújni, mert kőkeményen már az ajtón nem fog beférni :)

 

Előzmény: Manac ;-) (5171)
perselus Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5176

Hűha, Köszönöm! Nem leszel véletlenü Orfű környékén a hétvégén?:-) . Bár arra is gondoltam, hogy mivel nagyon meleg lesz, csak hálózsákot viszek. Úgy hallottam, hogy az igazi nomádok, csak esőben "bohóckodnak" a sátorral.

Előzmény: Manac ;-) (5171)
vonalzoo Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5175
Előzmény: vonalzoo (5174)
vonalzoo Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5174

Esetleg ezzel összevetni (bár ez azt hiszem, nem az intex, hanem a másik szabvány)

Előzmény: Manac ;-) (5173)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5173

Nekem még nem mentek tönkre a szelepek.

 

Érdemes lenne összevetni, hogy a gumicsónakoknál alkalmazott "Boston" szelepekkel csereszabatos-e a matracod szelepe.

Ha igen, akkor az beszerezhető, csak kérdés, hogy megéri-e: http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://www.mindentkapni.hu/MiddleTier/ReadImage%3Ffilename%3Dtermek/kemping-outdoor/gumicsonakok-evezok/sevylor-bv-vizi-sporteszkoz-kiegeszito_200_200.jpg&imgrefurl=http://www.mindentkapni.hu/ProductDetails%3Fpid%3D6179&usg=__DPJQN_-spqyAVzF8ncQcKf_wGfI=&h=148&w=200&sz=5&hl=hu&start=4&zoom=1&tbnid=WJzjcnjsqIZqhM:&tbnh=77&tbnw=104&ei=WJTuUaGGC4fRsgbHkoHoBg&prev=/search%3Fq%3Dboston%2Bszelep%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DpUK%26rls%3Dcom.frontmotion:hu:unofficial%26tbm%3Disch&itbs=1&sa=X&ved=0CDEQrQMwAw

 

Az intex matracomon és az intex gumicsónakomon (de még a sevylor kajakon is) olyan szelep van, aminek a tetejét lecsavarva fel tudom fújni a cuccot. Még sosem próbáltam, hogy a méretük egyezik-e. A kupak alatt egy szelep van, ami nem engedi kiáramlani a levegőt, ha kihúzom a pumpát.

A matrac (csónak) leereszésekor az egész szelepet ki kell csavarni.

 

 

Előzmény: nem gond (5168)
adingos Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5172

Ez jó ötlet. Láncfűrészem már van 4db is hozzá. meglátjuk mire jutok a dologgal.

Előzmény: Fegyoka (5170)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5171

Jó kérdés, iszonyatosan sok szempont létezik.

 

Sátor állítása a hely kiválasztásával kezdődik.

 

A csendes helyet szeretem, minél kisebb forgalmú részt szoktam választani, úttól, WC-től, egyéb kommunális helyiségtől távol, mert ott mindig zajlik az élet, a szó szoros értelmében. Én nem szeretem, ha éjjel lámpafény süt a sátorra, de van akit ez nem zavar.

 

Ide tartozik a szomszédok kérdése is. Nézd meg alaposan kik vertek már tábort a kiszemelt hely körül. A rádiót bömböltető sutyerákok nem lesznek rátok tekintettel, jobb továbbálni. De a faszenes grillel sütögetők sem.

 

A talaj legyen egyenletes (sík) és göröngyöktől, kövektől mentes. Elég kellemetlen egy kiálló gyökérdarabon aludni, pláne ha vékony a fekhelyed. Az éles kövek mezítláb nyomhatják a talpadat, esetleg kilyukasztják a sátor alját vagy alátétfóliádat.

 

A sátorhely legyen magasabban mint a környezet, legalábbis ne legyen a legalacsonyabb ponton, mert egy felhőszakadás alkalmával meggyűlő víz igen kellemetlen tud lenni. Láttam már sátrat 15-30cm-es vízben úszni.

 

Az árnyékot adó fa jó dolog, de a fáról csöpögő gyanta vagy a levéltetvek potyadéka összekenheti a kocsit, sátrat.

Bár ritka dolog, de egy fáról letörő ág a viharban komoly károkat okozhat.

 

A szélvédett hely előny, lehet hogy szép a tenger/tó partján lévő parcella kilátása, de ott nem véd meg semmi, ha jön a szél. Érdemes nem az uralkodó széljárással szemben elhelyezni a bejáratot, ha negy szelekre számíthatsz.

 

Hangyaboly, darázsfészek nem jó lakótárs.

 

Nézd meg a talajt. Ha foltokat látsz a földön egy kicsit szaglássz, egy csöpögő kemó-vécé vagy kifolyt mosdótartály büdös tud lenni.

 

Ha elektromos hálózatra csatlakozi szeretnél, nézd meg, hogy elég hosszú-e a kábeled.

 

 

Konkrétan a sátor állításával kapcsolatban nem tudok sok okosságot mondani. Az összeállítást a leírások tartalmazzák, de jobb otthon begyakorolni a mozdulatokat, mert elég kellemetlen több 100 km utazás után, késő este zseblámpa fénye mellett találgatni, hogy melyik rúd hova való. Sok sátorhoz találsz összerakási útmutatót a yutube-on.

 

Ha a sátor állításánál valamelyik rúd szorul a helyén, vagy feszegetni kell aszövetet, valamit rosszul csináltál. Ülj le, nyugodj meg és fuss neki újra.

Minimális erőltetéssel mindennek a helyére kell illeszkednie. Ha nem megy, kérj segítséget, a kempingesek barátságos emberek, biztos akad, aki segítséget nyújt.

 

A sátor alá célszerű alátétfőliát tenni. Megóv a sérüléstől és a szennyeződésektől.

 

A gyárilag a sátorhoz adott cövekek többször elégtelenek. Egy 6-8mm huzalból hajlított cövek nem sokat ér, inkább csak agyagos talajba való. Sziklás talajba a 230-260mm-es huzalszeg vált be nekem, megfelelő méretű csavaralátéttel. Ezeket a jobb vaskereskedésekben vagy az építőanyag telepeken olcsón megveheted.

Laza, homokos talajba a lemezből hajlított széles cövek a megfelelő, 23-26cm hosszban. Persze jó áron kaphatók még speciális cövekek is a kemping cikkeket forgalmazó boltokban, webáruházakban.

 

A sátrat a cövekeknél lévő hevederekkel és a kötélzettel lehet kifeszíteni. A feszítésnél a vásznat egyenletesre, gyűrődésmentesre kell húzni, hogy ne legyenek rajta vízzsákok. Ugyanakkor brutál feszesre sem szabad húzni, nehogy megszakadjanak a varrások, esetleg maga az anyag.

 

A poliészter jól ég, tűzgyujtásnál, grillezésnél és gyertyázásnál erre figyelni kell.

 

A köteleket, cövekeket szolárlámpával érdemes kivilágítani, pláne ha gyerkőc is van, mert a sötétben könnyen elbukhat benne az ember. Szoktak még kivágott vizespalacokat is húzni a zsinórra, így a kiálló cövekek nem tudnak lábsérülést okozni.

 

 

Egyenlőre ennyi jutott eszembe. Reméélem mástól is kapsz jó ötleteket.

Előzmény: perselus (5169)
Fegyoka Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5170

Szia!

Próbálj meg akác oszlopot vásárolni valamelyik erdészetnél (Ipolyerdő, Egererdő, Nefag, stb...). Kérj 10-12 csúcsátmérővel, 250-cm hosszban. (Lehet, hogy van nekik 3m hosszú is.) Az igaz, hogy el kell menni érte, de megéri, mert te választod ki. Kb 20-25 db elég lehet (persze kérdés, hogy mit is szeretnél), az kb egy köbméter, és abból tudsz barkácskodni. Érdemes lehántolni, mert a kérge ledobja magát egy-két éven belül, de maga az akác max beszürkül, nem korhad és rothad. Ha egy jóféle páccal beereszted, akkor még a szép sárgás színe is megmarad a beszürkülés helyett.

Sok sikert!

Előzmény: adingos (5165)
perselus Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5169

Sziasztok! Hosszú kihagyás után újra sátrazni készülök. Melyek azok a hibák amiket a kezdők leggyakrabban elkövetnek a sátorállítással kapcsolatban? Bár visszaolvasgattam és pár dologra már figyelni fogok.

nem gond Creative Commons License 2013.07.22 0 0 5168

Szia!

Én is így jártam a hétvégén, sajnos a szelep a hibás.

Annyit elértem, hogy a decathlonost ki lehet szuperálni, mert nem ugyanaz a menet.

Ergo én is kérdezek!

Üdv:

Artur

Előzmény: kelist (5166)
csipcsip22 Creative Commons License 2013.07.22 0 0 5167

http://szallasgaleria.hu/  Főleg apartmanok és vendégházak vannak az oldalon, de lehet rajta találni kempinget is.

kelist Creative Commons License 2013.07.22 0 0 5166

Sziasztok!

 

Intex felfujhatos matracom a szelepnél lassan de biztosan erszt.Kérdésem az ,hogy valaki tud -e rá javítási megoldást vagy tud-e olyanrol ,hogy valahol árulnak pót szelepet hozzá?Kelist

adingos Creative Commons License 2013.07.22 0 0 5165

Köszi, majd alkotok valamit. A kertbe kellene valami tetővel ellátott asztal paddal, de  szigoruan házi, barkács kivitelben.

Előzmény: perselus (5163)
joededy Creative Commons License 2013.07.21 0 0 5164

Szevasztok

Már régóta szemezgetek a Tiszaföldvári kempinggel de az utolsó lökést a fórum adta ahol dicsértétek a helyet.

Igy aztán hétfőn megkezdem a jogerősen rámmért egy hét semmittevést az emlitett helyen.Ha valaki ott lesz a fórumosok közül,

vendégem egy hűvös fröccsre.Mégvalami,ez a belső tó ami talán horgászható a kempigdijért,milyen horgászélménnyel járhat ha esetleg ugy alakulna,hogy botot fogok?

 

perselus Creative Commons License 2013.07.21 0 0 5163
Előzmény: adingos (5162)
adingos Creative Commons License 2013.07.20 0 0 5162

Porfavor signor!

 

:-)  Sziasztok! Van valakinek ötlete OLCSÓ kerti asztal, pad témában??? Valami rönkös megoldást keresnék.

Előzmény: perselus (5161)
perselus Creative Commons License 2013.07.20 0 0 5161

Muchas gracias!

Előzmény: Imiii (5160)
Imiii Creative Commons License 2013.07.20 0 0 5160

Balatonnál már volt dolgom vele 4-5 napra. Nagyon ajánlom. Volt részünk heves zivatarban is vele, de egyáltalán nem ázott be, nem is volt határeset közelében. Szerintem nagyon jól vízálló! Egyszerű felállítani, lebontani, ehhez a tudáshoz mindenképp olcsó, más márkanévvel szerintem 40 ezer Ft lenne az ára...!

 

Előzmény: perselus (5159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!