Keresés

Részletes keresés

Teaway Creative Commons License 2006.11.19 0 0 3111

CR-V3 Li-Ion akku csak akkor jó bele, ha a leírásában az ajánlott formátumok közt szerepel.

A kapacitás különbséget nemtom, én feszültségproblémák miatt tértem át CR-V3-ra.

Előzmény: vezéragy (3110)
vezéragy Creative Commons License 2006.11.19 0 0 3110

Sziasztok!

 

Olvasgattam a forumot, de nem tudtam egyértelműen eldönteni, hogy mivel járok jobban. Van egy Pentax K100D-m. Akut szeretnék venni jozzá. Mivel járok jobban? Ha CR-V3 típust veszek (2db kell bele) vagy veszek Ni AA akkut? Azért kérdezem mert a CR-V3 ből a legdrgágbbak kb 1400mAh körül vannak, az AA típusból viszont ugyanilyen áron 2700mAh-t bíró aksit lehet venni.

 

Mi a véleményetek?

PET SHOP BOY Creative Commons License 2006.11.18 0 0 3109
Köszönöm a hozzászólásokat:)
arnyekxxx Creative Commons License 2006.11.17 0 0 3108
szerintem meg a töltö is meg az aksi is számit. a legüberhighendebb töltö se tud egy hulladék aksibol várat épiteni és egy 2/4es töltövel meg pár jo aksival is boldogan együtt lehet élni
Viszont szerintem az aksi egy lépéssel azért a töltö elött van, sanyo és energizer (2000, 2100, 2300asok) aksikat kb 3 évig töltöttem egy minwa 2/4-es töltövel, nem volt velük soha gond, és most, hogy megvettem a 4csatornásat, ezek az aksik nem igazán voltak egymástol elcsuszva. Pár perc különbséggel végzett velük a töltö.
A vacak sbs aksikal persze nem ez volt a helyzet, ezeknél brutál különbség volt.

Szoval nekem az lett a végkövetkeztetésem, hogy jo aksikkal olcso (de nem gagyi) töltövel is el lehet lenni különösebb gond nélkül. Akinek egy 2aksis kompakthoz kell 2 szett aksi az vegyen egy alap 2/4-es kisütös töltöt meg egy csomag márkás (sanyo) aksit és 6-7e böl letudhatja az egészet. Aki meg hardcore aksifelhasználo vagy abban leli örömét, hogy aksikat tesztelget pároztat ápolgat, vagy vacak aksikat használ az bátran vegyen 15ér szupertöltöt. Én mindenesetre nem fogok többet költeni töltöre mint az a lentebb emliett minwa cucc.

Mindez szigoruan a magánvéleményem, lehet vele nem egyetérteni.
Előzmény: Törölt nick (3107)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.17 0 0 3107

Szerintem a töltő lényegeseb mint az aksi. Saját tapasztalatból
tanultam meg hogy csak csatornánkét külön töltőt szabad használni!
A vadi új aksiaim nem hozták az elvárt teljesítményt , megnéztem
műszerrrel. és kiderült hogy a négyből egy egy kicsit gyengébb.
Mindez 4 töltési ciklus után. És miután egyforma aksi nincs ezért
a párosával töltésnél mindíg nő a különbség a töltöttségben.

 

A dolgon azzal segítettem hogy vettem egy IPC-1-et :)) .


Azzal aztán mindig kiegyenlítődik a kis különbség is , sőt lehet
összeválogatni a közel egyenlő kapacitású aksikat.
Szóval ha a párosával töltőnél már úgy néz ki hogy nem igazán jó az aksi,
cellánként töltőnél még kiderülhet hogy csak eltérőek a kisütési és
töltöttségi szintek ....

Egyébként az eneloppal kinek vannak hosszútávú tapasztalatai? :D

Előzmény: arnyekxxx (3106)
arnyekxxx Creative Commons License 2006.11.17 0 0 3106
Amivel nekem jo tapasztalatom van:
sanyo, energizer és (nem röhögni) valami Lidl- beli noname aksi.
amit soha semennyiért:
sbs
Előzmény: PET SHOP BOY (3104)
perempe Creative Commons License 2006.11.17 0 0 3105
Az UFC-3 kisütő gombja a 2 középső LED között van. 220-ra dugva egyből tölt - PIROS szín. A gombot megnyomva kisüt: PIROS és ZÖLD felváltva villog. (Kisütés üzemmódban a gomb ismételt megnyomásával újra tölteni kezd (PIROS). Ha a kisütés kész, akkor autómatikusan tölteni kezd - PIROS.) Ha kész a töltés, akkor ZÖLD.

PIROS: töltés
ZÖLD: feltölve
Pirosés ZÖLD váltva villog: kisütés


Az eneloop akkukat nagyon dícsérik.
Előzmény: ZooLee (3078)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2006.11.17 0 0 3104
Köszike a választ!

Milyen márkát érdemes venni ami jó?
Előzmény: Törölt nick (3103)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.17 0 0 3103
1. Ahhoz a töltőhöz gyakorlatilag bármilyet vehetsz
de nyilván minél nagyobb a mAh érték annál jobb
(max 2700, ami ennél nagyobb az hamisítvány ) 

2. Nyilván fogyaszt valamennyit de gyakorlatilag
kevesebbet mint a videód kikapcsolt  állapotban:D
Előzmény: PET SHOP BOY (3102)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2006.11.15 0 0 3102
Sziasztok!
Idáig Olympus CAMEDIA Ni-MH 2100 ceruzaelem-aksim van!
A töltőm Olympus CAMEDIA Ni-mh BU 500-as!
Több mint 2 évig bírták az akksik!
Egy haverom kb 1 éve vett ilyen márkájú aksit és azt mondta hogy újjonan negyed annyi ideig nem bírta mint az előző újkorában!

Én mivel ehez nem értek ezért Titket kérdezlek meg milyen cerzaelem akksit érdemes venni?(A tőltővel tudjam használni!)

Egy másik kérdés:
Ha a telefon töltömet (nokia 3410) benthagyom a konektorban úgy hogy nincs rajta a telefon akkor fogyasztja az áramot?

Bocsi ha túl szőke volt a kérdésem!:))
Köszi előre is a válaszokat!
arnyekxxx Creative Commons License 2006.11.14 0 0 3101
Ártani nem árt mert az elektronika ugyis kikapcsolja a töltést, szoval elrontani nem lehet azzal ha pl valaki este ráteszi a töltöre, 2 ora alatt feltöltödik és reggelig rajta marad a töltön.
A li.ion aksik kezeléséröl annyit, hogy a C35 telefonba ha ni-mh aksit teszel akkor van egy Akkuápolás menüpont amivel ki lehet sütni az aksit. Ha Li-ion aksi van benne akkor ez a menü eltünik. A következtetést mki vonja le maga:)
Előzmény: p.lac (3100)
p.lac Creative Commons License 2006.11.14 0 0 3100
ZooLee

Ezek szerint tényleg nem lehet tudni, de ha rajtahagyom 3-4 óránál tovább, az biztosan nem árt, esetleg használ. Tehát rajta fogom hagyni.

A használati utasítást már letöltöttem és elolvastam, de azon túl, hogy ne dobjam tűzbe, vízbe és ne ugráljak rajta, semmi konkrétumot nem ír. Marad, hogy feldobok egy ötöst :-))

p.lac
Előzmény: ZooLee (3099)
ZooLee Creative Commons License 2006.11.14 0 0 3099
1. Li-Ion / Li-Po formázás: Eltérőek a vélemények és utasítások. Elméletileg nem kell, és nem is lehet, ugyanis az akksiban lévő elektronika és a töltő lekorlátoz, és hiába van rajta tovább, nem tölti. Más vélemények szerint pedig lehet formázni, mert megmarad a csepptöltés és az jó nekije. (Nekem az új telefonom leírásában sehol nem szerepel már a formázás, és az említett tulajdonságok miatt szerintem nem is sok értelme van a formázásnak)

2. Ni-Mh: Nem kell semmilyen varázslatra gondolni, csak ajánlatos rendesen megcsinálni: Először lemeríted, amjd feltöltöd és rajtahagyod a töltőn mert a csepptöltés hasznos. A Ni-Mh akksiknál már kicsi az ún. memróia-effekt, ami miatt a Ni-Cd akksikat _mindig_ teljesen le kellett meríteni utána pedig teljesen feltölteni. A Ni-Mh-nál nem olyan nagy gond, ha ezt csak minden 3-4. ciklusban csinálod meg. A NiMh-akksikat nem lehet mélykisülésbe vinni a telefonnal, mert a telefon elektroinkája kontrollálja az akksit, és előbb lekapcsol, mint hogy az megtörténne. A Li akksikaban pedig magában az akkumulátorban van elektronika ami meggátolja a mélykisülést, tehát semmilyen módon nem lehet túlzottan kisütni, mert az valóban a halálát jelenti.

Szóval a Li akkukat töltöd amikor akarod, igazán ártani nem tudsz nekik, minden az elektronika kontrollál. _Szerintem_ nem sok értelme van "formázni" a Li akksit, de nem ártasz neki, ha rajta hagyod. Olvasd majd el, hogy mit ír a használati utasítás, aztán dobj fel egy ötöst :)

Z.
Előzmény: p.lac (3098)
p.lac Creative Commons License 2006.11.14 0 0 3098
Sziasztok!

Egy SONY DSC-R1-est tervezek venne, amelyik 7,2V-os, 1180mAh-s Li-Ion akkuval rendelkezik. Szeretném jól tartani az akkut, ezért lenne néhány kérdésem:

Kell-e formázni? (Több helyen olvasom, hogy nem, máshol pedig, hogy az első feltöltés mindenképpen legyen meg "rendesen". Azt tudom, hogy Ni-Mh akkuknál 24 óráig csurig tölteni, majd "teljesen" lemeríteni (persze töltő kisütő funkciójával, hogy ne legyen mélykisülés), majd ismét feltölteni, és ezt kb. 3-4-szer megismételni. De Li-Ionnál? Ott is el kell ezt 3-4 szer játszani? És ha eljátszom, nem ártok vele az akkunak? Annál is inkább, mert míg a Ni-Mh-et célszerű 2-3 havonta "kisütni", a memóriaeffektus elkerülése miatt, addig úgy tudom, hogy a Li-Ion kifejezetten nem szereti, ha kisütjük (itt nem a mélykisülésről beszélek, hanem arról a szintről, amikor a gép már kikapcsol). Tehát ha "félig van" az akksi, célszerű rátölteni?)

A Li-Ion akksik töltésénél is létezik a csepptöltés? Érdemes rajtahagyni mundjuk 24 órán át, legalább az első töltéseknél?

p.lac

Csigabiga 1 Creative Commons License 2006.11.14 0 0 3097

IPC-1 van nekem is, szinte a megjelenése régóta! :o)

A Sony H1 csak két akkuval megy.

Kétes helyen nem vásárolok akkukat és ha egy megbízható helyen veszek, akkor sem noname terméket.

Korábban sok GP-t használtam, de nem igazán váltak be, mostanra csak a 6 legjobb db. maradt, a többitől megszabadultam. Féreértés ne essék: Nem tartom a GP-t nagyon rossznak, de jónak sem! Egy közepes termék.

Az, hogy hány mAh-t vesz fel egy akku nem jelent semmit!

Nekem van olyan 900 mAh-s NiCD akkum, ami töltéskor több, mint 3 Ah-t vesz fel, de leadni csak 500-700 mAh-között tud.

Előzmény: ZooLee (3096)
ZooLee Creative Commons License 2006.11.14 0 0 3096
Én a Sony H1 masinámmal voltam így.

A hozzá adott 2100 mAh-s akkukkal nagyon sokat ment, de amikor Sanyo 2300 mAh-sat tettem bele, néhány expo után kikapcsolt akku-merülés miatt, holott az akkukat utána más cuccban még nagyon sokáig bírtam használni!

Szerintem érzékeny az akku feszültségére és ha kicsit alacsonyabb, mint szeretné, akkor kikapcsol.


Sajnos a mostanában megvásárolható akkukról nem tudhatjuk, hogy honnan származnak, valóban jó minőségű, eredeti akksit veszel, vagy valami hulladékot.

Esetleg elképzelhető, hogy a négy akksiból csak egy nem tudja leadni a megfelelő teljesítményt, és akkor nagy feszültségesésnek érzi a gép, és kikapcsol. Lehet, hogy a négy 2100-es jól van összeválogatva (akár direkt, akár szerencséből) és ezért bírja jobban.

Ha valaki sok akksit használ, mindenképpen kifizetődő egy kicsit drágább töltőt venni, ami kiírja a töltési értékeket. Ilyen pl. az IPC-1 17e körül. Így te is összeválogathatod az akkukat, hogy melyik négyet használd együtt.

Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a GP akksikkal, gyakorlatilag mindegyik túlteljesítette a ráírt kapacitást, némelyik jócskán (2100-as rendszeresen felvett 2450 körül) A Váci úti Varta boltban szoktam vásárolni (most már lehet, hogy nem varta)

Z.
Előzmény: Csigabiga 1 (3087)
Teaway Creative Commons License 2006.11.12 0 0 3095

Aha, tehát akkor CR-V3 vagy egyéb, meg nem nevezett NiMH.

 

Nálam feszültséggondok voltak, nem szerette a NiMH-et, semmilyen tipust se, ezért inkább CR-V3-at etetek vele. 1100mAh-s létére tovább bírja, mint a 2300mAh-s NiMH.

Előzmény: perempe (3094)
perempe Creative Commons License 2006.11.12 0 0 3094
CR-V3, NiMh.

A Voltcraft UFC-3-mal kapott 4 db. 2500-asok jónak tűnnek elsőre.
Előzmény: Teaway (3093)
Teaway Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3093
Milyent javasol a leírása?
Előzmény: perempe (3083)
Teaway Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3092
A 4db AA eneloop-ra gondolt.
Előzmény: perempe (3085)
MZ5 Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3091
Ha kicsit figyelmesebb vagy rájöhetsz hogy a 71-es hozászólásra irtam,hogy mennyi....
Előzmény: perempe (3086)
MZ5 Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3090
Ja igaz lehet mert az Intersparba láttam 3900
Előzmény: Csigabiga 1 (3088)
perempe Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3089
Megnyugodtam.

Nincs benne átkapcsolási lehetőség. Szvsz semmi baja
Előzmény: Csigabiga 1 (3087)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3088

Eneloop-ot az Árkád MM-ban láttam eddig a legolcsóbban. Érdekes módon a WestEnd MM-ban ugyanolyan drága volt, mint máshol.

Pontos árra nem emlékszem, de kb. 4 db. - 4000 Ft, 2 db. - 2500 Ft.

Előzmény: MZ5 (3084)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3087

Én a Sony H1 masinámmal voltam így.

 

A hozzá adott 2100 mAh-s akkukkal nagyon sokat ment, de amikor Sanyo 2300 mAh-sat tettem bele, néhány expo után kikapcsolt akku-merülés miatt, holott az akkukat utána más cuccban még nagyon sokáig bírtam használni!

 

Szerintem érzékeny az akku feszültségére és ha kicsit alacsonyabb, mint szeretné, akkor kikapcsol.

 

Esetleg nincs benne akku/elem átkapcsolási lehetőség? Mert ha igen és elem állásban van, akkor az lehet a baj.

Előzmény: perempe (3086)
perempe Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3086
A régi kompaktom simán ment vele - sokáig bírta vele, de most az új DSLR váz nem szereti a Vartát. (Régebben vettem a Vartát, már nem tudom, hogy mennyi volt.)
Előzmény: perempe (3083)
perempe Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3085
Mi mennyi?
Előzmény: MZ5 (3084)
MZ5 Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3084
a mennyi? mert az intersparban egész jó áron láttam
Előzmény: enguci (3071)
perempe Creative Commons License 2006.11.11 0 0 3083
A 2000-es Varta PHOTO ACCU (Ni-MH) fullra töltve lemerülő akkut jelez a fényképezőgép (Pentax DS). Kisebb kapacitású (7-900) NiCd akkukkal megfelelő töltöttséget jelez.

Milyen akkukat használjak ezek után?
arnyekxxx Creative Commons License 2006.11.10 0 0 3082
Na megvettem egy mw6178-at. Ezen legalább van nagy sárga gomb a kisütéshez, és ezerrel tölt:)

Elsöre tetszik, csak ne csipogna amikor végzett a töltéssel. Elég bosszanto volt hajnal 5kor erre ébredni:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!