Keresés

Részletes keresés

csutu47 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 32588

A lerobbanás után? Mégis hogy?

Nekem megártott a meleg! Tegnap takarításnál  kitettem a kisketiben a lányokat a teraszra, a felső ajtón át raktam be zöldséget, amikor csengettek, a postás volt,-de most komolyan,- és mire visszaértem, látom a Jázmint, kint futkos a ketrec körül a kövön. Levert a víz. (emeleten lakunk) De amikor kinyitottam a szunyoghálós teraszajtót és hívtam, jött aranyosan, így könnyen meg tudtam fogni és visszatettem. Jellemző, hogy ő a leghusisabb, mégis úgy mászik mint egy kis majom, ügyesen felugorhatott, vagy felhúzta magát, így sikerült kijönnie.

Előzmény: Gergő és Matild (32587)
Gergő és Matild Creative Commons License 2010.07.01 0 0 32587
Ne remisztgessetek!

Gergökem es Matildkäm pont eg yilyen lerobbanäs utän ment el... pedig ärnyekban ültem velük, volt vizük minden, meg mindig hiänyoznak pedig 5eve volt.

Es augusztus 20än mi is indulunk haza Mollyval Hümmivel es a pocaklakokkal, akik egyebkent ma mrä eletjelet is adtak szämomra. a reggeli fürdesnel Molly elegedett fejjel felmäszott a ketrecre es beleült a kezembe hogy - "nezd meg mozognak!" :o)

es ha minimälisan is, kb meg ket hetet saccolok neki a 275 grammjäval.

Hümmikem meg olyan mintha nem kapna levegöt az orrän :( Remelem h nem a lisztkukactol lett vmi baja... ugye nem?

Tnap extra vettem Mollynak, de ö fel tölük es nem eszi meg, pedig meg fel is szolgältm neki halott ällapotban de ugysem keljett mär. hät feherjeshakkel megsem etethetem :D
csutu47 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 32586
Hát én valóságos sokkot kaptam, a meglévő torokgyulladásom az egekig romlott, a férjemen meg kitört valami allergia, ő így szokott reagálni a vészhelyzetekre újabban. Általában pénteken meló után szoktunk indulni /ez este 20 óra felé van/ és vasárnap délelőtt vmikor hazajönni, és a szülinaposok miatt indultunk hál'istennek elég korán. Csak már akkor meleg volt kint a prérin. Egyébként ha a teljes pusztában rohad le az autó, akkor meg stoppoltam volna a legközelebbi pihenőig, és ott szedhettek volna fel az állatokkal egyetemben. Pl. rendőr is állt meg a férjem mellett, hogy segíthetnek-e vmiben, de akkor már úton volt a sógor, de rá is kellet vagy 2,5 órát várni. Hiába, messze voltunk nagyon. Most már hogy itt a nyár, állandóan hűtőtáskával fogjuk hordani az ennivalót. De nem ajánlom az autónak, hogy még valamit produkáljon a következő 2 évben, mert idén naaaagyon sok pénzt költöttünk már rá, így legközelebb a Dunába lökjük. :D
Előzmény: AgathaChristie (32585)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.07.01 0 0 32585
:D
De veled nem könnyű elbánni! :D Gondolom ti is leizzadtatok pár kilót! :D

Mindenkinek!

Nyári szállításnál mindig pakoljatok be a ketrec aljára vagy simán hűtött üdítőt, vagy rongyokba csavart fagyasztottat (vagy jégakut...), mert bármi beüthet egy légkondis kocsinál is... Sose hasalna rá egy degu egy hideg üdítőre békeidőben, de hőguta előtt pár perccel rá fog!

És lehet 22 fok induláskor, hazafelé meg 38, amilyen bolond az időjárás... :(

Nyilván én hallom a legtöbb ilyen esetet, mert utána hozzám jönnek utánpótlásért, de idén már volt ilyen szállításos degu-halál, működő légkondi mellett is. :(
Előzmény: csutu47 (32582)
szekelya Creative Commons License 2010.07.01 0 0 32584

Hú, ez tényleg gáz nagy melegben, örülök, hogy senkinek sem lett baja, és tényleg nagy szerencsétek volt a pihenővel.

Mi télen kerültünk nagy dugóba, ráadásul éjszaka, 2,5 órát vesztegeltünk valahol Gödöllő előtt, 6-kor elindultunk Debrecenből, és fél 2-kor (éjjel) értünk Pestre, az is nagyon durva és kimerítő volt, de tűző napon még rosszabb lett volna.

Előzmény: csutu47 (32582)
szekelya Creative Commons License 2010.07.01 0 0 32583
Annyira nem! Viszont nőnek szépen, erősödnek, kapaszkodnak, ki-kijárnak, ha nincs velük senki a fészekben. De idejük nagy részét még odabent összebújva pihenéssel és gyarapodással töltik. :)
Előzmény: AgathaChristie (32581)
csutu47 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 32582
Helló mindenki! Velünk a múlt vasárnap rémes dolog történt, egyszer mindent ki kell próbálni talán alapon (de miért mi?). Reggel 8-kor indultunk haza Lelléről Pestre apukám és lányom szülinapja okán. Majd fél 9-kor az autópályán lerobbantunk. Autó leáll, se kép se hang. Kicsivel előtte haladtunk el egy autós pihenő mellett,- na ez volt a szerencse-, némi sírógörcs, telefonálgatás után közöltem a párommal, hogy ha már nem állt meg azonnal amikor elszállt a motor, és hagyta hogy guruljon az autó míg megáll magától,- mentünk százzal,- akkor legalább ne próbálja meg megakadályozni, hogy az állatokkal és a kajáskosárral visszagyalogoljak a pihenőbe, mert ott a 28 fok helyett legalább árnyék, víz, fű, és wc van addig is amíg értünk jönnek, és talán nem fognak hőgutát kapni vagy szomjan halni a kicsik se, én se. Párom strapabíró ember, az ilyesmit fel sem veszi. Így aztán segített visszacipelni a ketit, volt majdnem fél óra gyaloglás a leállósáv melletti fűben, mert kijjebb nem engedett. Itató nem volt velem, mert út közben nem isznak, kupakból meg nem akartak inni, de legalább a pihenőben, bent a dzsindzsásban az úttól jó távol, volt rengeteg pitypang meg miegymás, abból adtam az állatkáknak. 10 óra helyett fél 2-re értünk haza, akkor kaptak inni. Szerencsére nem lett semmi bajuk, de ebben a szerencsének tényleg nagy része volt, mert leállhattunk volna pár km-re mindentől távol, nem is akartam rágondolni, mekkora veszély leselkedett szegény kis állatkáimra.
AgathaChristie Creative Commons License 2010.07.01 0 0 32581
Eeeez, igen! :D

Gondolom a hasuk is igen gömbölyű már! :D
Előzmény: szekelya (32580)
szekelya Creative Commons License 2010.07.01 0 0 32580

Van egy 20, egy 19 és egy 16 g-os 4 napos kisdegum. :)) Épp kétszer akkorák, mint amikor születtek. :)

A nemeket illetően most elbizonytalanodtam, hogy nem mind fiú-e mégis, de valószínű, hogy a két nagyobb fiú, a legkisebb pedig a kislány.

AjtócskaMuki Creative Commons License 2010.06.30 0 0 32579
Nálam le lett szavazva a létszámnövelés Gagmee Frodójával, 2:1-re.. :( én voltam az 1.
Előzmény: AgathaChristie (32571)
AjtócskaMuki Creative Commons License 2010.06.30 0 0 32578
Hehe, lesz nálatok is hamarosan degubújócska! :) meg hajnali kettőkor névsorolvasás.. :)
Előzmény: szekelya (32577)
szekelya Creative Commons License 2010.06.30 0 0 32577

Van kajájuk. :))))) Igaz, az feljebb van, oda még nem mennek fel. Meg ott a széna is a fészekben, amit behordtak a nagyok. De tettem is oda nekik egy csipetet, hogy inkább ezt, mint a papírt. :))))

Úgy tudom, egyhetes koruk körül kezdenek eszegetni - igaz így van?

A maminak meg adogatok extra mogyorót, diót meg mandulát is. :) A napraforgó mennyiségét nagyon nem akarom megemelni a keverékben a fiúk miatt.

És gondolom, gyengécske még ilyenkor a kicsiknek a foga meg a rágóizmaik, a puhább kajákkal fogják majd kezdeni, igaz?

 

Ja, és átférnek a rácson. :) Drukkolok, hogy mire eszükbe jut, hogy felfelé is lehet mászni, nőnek annyit, hogy már nem fognak! (Most oké, mert a plexilap a rács körül legalább 20 cm magas. De ma reggel egy kis krapek a kezemben volt, a mami meg fent egy polcon, odatartottam a kicsit, hát fogta magát és szépen besétált az anyjához a rács lyukán keresztül. :) )

Előzmény: AgathaChristie (32574)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.30 0 0 32576
Mármint eladó deguval...
Előzmény: AgathaChristie (32575)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.30 0 0 32575
Orsi! Ti hogy álltok?
Előzmény: orsi225 (32573)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.30 0 0 32574
Adjál már nekik valami rendes kaját!!!! :)))))))

(A gabona pelyhetek és a lucerna szénát egész korán megbírják enni. Persze még eléggé ráérsz vele, az első héten csak akkor esznek, ha nagyon kevés a tejci. Ez még csak kíváncsiskodás.) :D
Előzmény: szekelya (32572)
orsi225 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 32573
Ne aggódj ez rendben van :) Anyukám nevezgette el így rendszerint a macskákat, ebből kifolyólag volt: Uborka (mert hosszúkás feje volt), Hógolyó (egyértelmű) és Nudli, majd mikor a nőstény macskák már megöregedtek mind megkapták az Őreganyám titulust... Ne tudd meg miket kaptam általános iskolában amikor példamondatnak ilyeneket írtam:

"Öreganyám bejött a lakásba ezért Édesanya kivágta, csak úgy szaltózott a levegőben."
meg
"Nudli eszik Hógolyóval."

:))
Előzmény: Csillucska86 (32556)
szekelya Creative Commons License 2010.06.30 0 0 32572
Ma már 2 kicsi megkóstolta a kartonpapírt! :))  (4 naposak ma valamikor du.)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.30 0 0 32571
Gamgee!

Hogy állsz kisdeguval?
És tudsz még Pestre hozni, vagy küldeni?
de-guky Creative Commons License 2010.06.29 0 0 32570
Rettentő sok a mérgező növény, de nem biztos, hogy mindegyik minden élőlényre az.
A légyölő galócát megeszik a csigák meg a bogarak.. Azt nem tudtam, hogy Zalában
nyalánkság:), legalábbis rajtad kívül élő ember nem mesélte el, hogy milyen finom.
Mindenesetre köszi, hogy fáradoztál a listával.
A szarvasmarha (ami egy "buta" barom)
500 nál több növényt képes megkülönböztetni.
Előzmény: MINIOR (32565)
szekelya Creative Commons License 2010.06.29 0 0 32569

Köszi.

Nektek is minden jót! Zajlik az élet ott is... :)

Előzmény: Gergő és Matild (32568)
Gergő és Matild Creative Commons License 2010.06.29 0 0 32568
szekelya elöször gratulälunk, a kicsiket akik elmentek öket meg sajnäljuk :(

Molly mai sullya: 267 gramm, hizik a drägäm.... es kegyetlenül hiszit ma kapott almät (persze Hümmi is, de hümmike mindig elöször elspäjzuolja kesöbb eszi). Hümmi odament szimatolni, Molly meg mint egy igazi kis karates degu kettöt pördült a levegöben es lebokszolta Hümmit a tuskorol.... Erdemes lett volna lätni, persze Hümmi jött egyböl panaszkodni, hogy "most nezd meg mit csinäl velem..." :o) De most megint szent a beka es megy a csicserges, puszika
szekelya Creative Commons License 2010.06.29 0 0 32567

Végiggörgettem! :)

 

Óóóó! És te sem láttál különösebb okot a halandóságra?

Most mi a negyedik naptál tartunk. Tegnap én is azt mondtam, túl vagyunk a 3 "kritikus" napon, hátha nem lesz több ilyen...

 

Julikát mesélted a múltkor. :)) Bár az erkélyt kihagytad. :)))

Előzmény: MINIOR (32565)
szekelya Creative Commons License 2010.06.29 0 0 32566

Az biztos! :)) De ha én teszem be, az nem jó, azt mindig újra kell rendezni. :DDD

Gyereket meg vihetek papír nélkül is, azzal nincs gond szerencsére. :))

Előzmény: AgathaChristie (32563)
MINIOR Creative Commons License 2010.06.29 0 0 32565

(A "Mérges növények" képeit is érdemes megnézni, csodálatos növényfestmények!)

 

Szóval nálunk ilyen tömeges babahalandóság tavaly márciusban volt, Pogi első ellésekor. Ha még emlékszel rá 8 kicsi született és folyamatosan haltak meg a bébik, még a harmadik napon is az ötödik kis hulla... Viszont, aki megmaradt, az a 3 legkedvesebb leányzóm, Szuperke (azóta már ő is mami, kétszer is szült), Hunyorka (ő is mami) és Pulcsinka köszönik jól vannak!:)

 

A névadás nálunk is mindig "adta magát", viszont Maszatka-2-nél nem jött be, nem hallgat rá és múltkorában kifejtette (agyból-agyba kommunikáció:), hogy ő nem Maszatka-2, mi az, hogy 'kettő', ez sértés, neki van önálló identitása én csak ne hasonlítgassam "a" Maszatkához, mert semmi köze hozzá és nem is maszatos és különben is ő Julika vegyem tudomásul, mert mindig fent van az "erkélyen" és neki ez a név tetszik és majd eccer eljön érte a Rómeó... Úgyhogy egy ideje Julikának hívom, ez az első degum, akinek emberneve van. (Igaz a Banditát is szoktam Bandikának hívni, de az mégis más, mert az "Bangyika":-)

Előzmény: szekelya (32561)
szekelya Creative Commons License 2010.06.29 0 0 32564
Akinek kell? Huhúúúúúú...!! Ölni tudnának érte!
Előzmény: AgathaChristie (32562)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.29 0 0 32563
:D
Zsepivel meg lehet vigasztalni ilyenkor a mamit! Még soha egyetlen degu se kapott elég papírzsepit... És ha te rakod be a fészekbe, akkor kifelé vihetsz zsepinként 1-1 gyereket is... :D
Előzmény: szekelya (32560)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.06.29 0 0 32562
A tej 17 %-a zsír és egész kevés a fehérje. (A pontos szám az elveszett pendrive-omon...) Szóval adjál csak szotyit is, mert különben nagyon lefogy a szoptatás végére a mami.
Szójakockából beszórok pár szemet, aztán akinek kell eszi, a többi nem. De a kajájukban van mindennap borsó, meg most legelik a mindenféle réti pillangósok zöld termését, virágját, tuti tömény fehérje az is.
Szoptatós maminál én nem félnék a fehérje túladagolástól. Szerintem most mindent beépít valahová...
Előzmény: szekelya (32558)
szekelya Creative Commons License 2010.06.29 0 0 32561

Jó-jó, hát engem is szokott dícsérni Mikk Nagydegu és Kisdegu miatt, hogy ilyen nevű deguja úgyse lesz másnak... :)

Mázlis meg azért lett Mázlis, mert megmaradt a megrágott farka. A tesója meg azért lett Peches, mert neki lerágták a felét. Ez így adta magát.

De most még csak három (jelenleg...) egyforma buksit, 3 farkincát és 3 pár nagy szemecskét látok.

Meg csak annak fogok nevet adni, akit megtartok. (Ha így folytatódik, aki életben marad......)

Előzmény: Csillucska86 (32556)
szekelya Creative Commons License 2010.06.29 0 0 32560

Köszi neked is.

Igen, tudom, hogy nem hagyják ott a kicsiket, ha megfogdossuk - ezért is tudom, hogy hány grammosan és milyen neműek születtek, hiszen muszáj voltam egyesével lemérni őket! :)))) Egyszerűen csak arról van szó, hogy a fészekből nem nagyon szedem ki őket (azt nem mondtam, hogy soha! :))) ), mert úgy gondolom, hagyom, hagy pihenjenek, szopjanak, melegítsék egymást stb nyugodtan.

Mondjuk azt egy kicsit zokon vette a mami, amikor a mérlegeléskor a dobozba gyűjtöttem őket, és mivel szombaton lett volna esedékes a takarítás, a kicsik meg pénteken kibújtak, gyorsan kicseréltem az almot legalább ott, ahol fialt a mami, meg alájuk tettem egy kartondarabot, mert a műanyagot kissé hűvösnek találtam alattuk, és a kis lükék kikaparják maguk alól az almot, és csak a csupasz talaj köré építik a fészket - no meg persze felcibálják a kartonpapírt is :S -, na akkor szegénykém hanyatt-homlok rohant volna velük vissza akár a doboz falán keresztül is, és miután gyorsan visszapakoltam őket, a mami még egy darabig rohangált fel-alá, ki-be, kicsit összezavartam szegényt :), biztos félt, hogy maradt még kint kicsi. Ennyi kis incidensünk volt. :)

Előzmény: Csillucska86 (32555)
szekelya Creative Commons License 2010.06.29 0 0 32559
Ja, meg most tettem a vizükben Laktifermet is, biztos, ami biztos.
Előzmény: szekelya (32558)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!