Keresés

Részletes keresés

kotkoda 1 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 349

Kívánok minden kedves  pulykaszerető  fórumosnak

sok sikert a 2011-es évben !

1acél Creative Commons License 2010.12.17 0 0 348

Még októberben írtam hogy egy idei pulyka tojóm lerobbant,egyik napról a másikra.Alig tud lábra állni,imbolyog,de eszik és azóta sem javul az állapota!Mit csináljak vele?Csapjam agyon?Levágni és megenni nem merjük mert ki tudja mi lehet a baja.De viszont etetni és tartani is feleslegesnek gondolom mert semmi javulás majd 3 hónapja!

muterok Creative Commons License 2010.12.17 0 0 347

Sziasztok!

 

Miskolcon eladó: 1 kifejlett barna fiu pulyka,

                           1 ivarérett fekete lány,

 

Ha valakit érdekel,tel.: 06705918860

Sziasztok: muterok...

kotkoda 1 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 346

Szép estét !

Megérkezett  ide is a  Mikulás  !

Sok  csomagot  hozott !

muterok Creative Commons License 2010.11.28 0 0 345

Sziasztok!

Köszönöm a segítségeket természetesen,megfogadom a jó tanácsokat.

Ónodba  minden hónap első csütörtökén lesz vásár.

És ez mindig így van.

Puszi mindenkinek

Anita..........

Xaxonos Creative Commons License 2010.11.26 0 0 344
Szia. Örülök hogy tudtam segiteni. Szerintem is vegyél tápot legalabb a kicsiknek,a szemükre meg jolovitot. Az amugy is jó minden baromfinak,különösen tél idején. Ónodba minden csütörtökön van állatvásár?
Előzmény: muterok (342)
karibaba Creative Commons License 2010.11.26 0 0 343

szerintem vegyél. nekem azt javasolták 4 hónapos korig a táp ALAP!

 

gyulladt szem...passz...kamillás-törölgetés?

Előzmény: muterok (342)
muterok Creative Commons License 2010.11.26 0 0 342

Sziasztok!

Én miskolci vagyok,hála a fórumnak sikerült vennem egy pulyka családot,két tojót,két saját keléssel,és persze egy apával. A kérdésem az lenne: a két saját kelésű kicsinek fájt a szeme az egyiké meggyógyult,teljesen nyitva van már,viszont a másiknak elég csúnya a szeme. Mit csináljak vele? Én tápot  nem adok nekik,kukoricát esznek,és persze nappal szabadon vannak. Imádnak itt lenni,nagyon jól érzik magukat. Az ónodi vásárba megyek csütörtökön mindig járok,vegyek nekik tápot? S.O.S

Sziasztok Anita.........

Xaxonos Creative Commons License 2010.11.23 0 0 341
Ez 18 karikas hsz! :D ma arra rohantam ki az udvarba,hogy furcsán csipog valami mintha ölnék. Hát sexeltek a pulykák. Április végiek. Ezek mindig ily hangokat adnak ki? Vagy csak még szüz volt? Sose volt még pulykám,de nem korai ez még? Mikor tojnak ezek általában nem tavasszal? Ez csak olyan általanos sex lehet náluk vagy kezdhetek hozzá pulykatojató fészket épiteni? Milyen épitmény jó nekik? Magas vagy a földre egy nagy láda elég?
Xaxonos Creative Commons License 2010.11.23 0 0 340
Szia. Köx az árpás tanácsot. Lehet benne valami mert az öregek kismalacnak is ezt adták régen,sült árpát. Be is szerzek árpát hogy legyen itthon.
Előzmény: Bugics (337)
Xaxonos Creative Commons License 2010.11.23 0 0 339
Szia. Te is borsodi vagy Gergő? Jó is lenne ha már aktivalnank magunkat borsodiak mert ugy látom állattartasban is le vagyunk maradva. Te miket tartasz?
Előzmény: gergosrac (336)
Xaxonos Creative Commons License 2010.11.23 0 0 338
Szia Vicuska. Sajnalom a pulykád,durva ez a máj. Én tápos huscsirkén láttam ilyet még régen,azaz a máján. Ami nálam megpurcant pulyka azt nem boncoltam fel,elégettem.
Előzmény: vicus1968 (335)
Bugics Creative Commons License 2010.11.23 0 0 337

A környékbeli parasztok mondták nekem: Hasmenés ellen, árpát kell lepirítani sütőben, utána ledarálni, és belekeverni a kajájukba. Állítólag nagyon hatásos népi gyógymód!

gergosrac Creative Commons License 2010.11.18 0 0 336

Sziasztok!

Ugy látom elég szép kis borsodi csapat jött itt össze.:) Én is szoktam járni az ónodi vásárra. sok jo dolgot és szép állatokat is lehet ott kapni. tavasszal vettem 4db fehét hushibrid pulykát de sajnos mint elpusztult. volt amelyik már 3-4 kg os volt. NEmbaj jövőre ujra probálkozok de akkor már paraszt pulykával.

 

vicus1968 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 335

Sziasztok!

Sajnos a tojóm,nem vészelte át,a méreghányást.Ma levágtuk,ugyanis valaki itt írta is,hogy ha már sárgát piszkol,akkor vége(ma sárga-habos fosást)tapasztaltunk-így dönteni kellett.

Hiába igyekeztünk mi is purinás-pulykatáppal,és a sok jó bevállt tapasztalatokkal,sajnos mi is beleestünk,abba bízok,hogy a többiek egészségesek maradnak.

REMÉLEM-nem haragszik meg senki,de lefényképeztem a máját,azért,hogy más is lássa,hogy miről beszélünk.A szomszédomnál szintén így nézett ki a mája-és ugyanezek a tünetek.

Sziasztok!

Vicus

kasnyi92 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 334

Nevelő pulykatápot szeretnék venni........ ,pest megyében kb 20kg-s kiszerelésben.. ha vki tud ilyen helyet írja meg köszönöm!

vicus1968 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 333

Szia!

"hatvanhárom"-válasza teljes egészében válasz volt a számodra!-sajnos nekem is változó,hogy mennyit tudok itt lenni a fórumon,sajnos -most sem volt sok,de átolvastam mindent.

Igyekszek-nem csak méreghányás alatt,egyébként is mindenféle zölség-és gyümölcsféleséggel kedvezni nekik,hisz ezek természetes vitaminok-és ásványianyagok,ugyanúgy,mint az ember számára.Szerintem!Most egy bogyó,vagy valódi gyümölcs,zöldség????-én inkább a természetes dolgokhoz ragaszkodok.

Ennek ellenére,nálam is az egyik pulyka gyanus,eszik,iszik,mégig félrevonul,-és kedvetlen,gubbaszt.Ma figyeltem a székletét is,-ez is gyanus.Sárga,de nem fosik,viszont láttam benne piros pöttyöt,mintha vér lenne.Eddíg is kaptak borsot,szalonnát,pálinkát,stb....Na ma ő külön kapott pár szem borsot,amit magától megevett,+1-2-cent-pálinkát,ezt most nem magától itta,de belenyomtam,holnap figyelem-és ha gond van akkor sajnos cselekedni kell.Nem jó hír a számomra sem,mert én sem vagyok annyira jártas a dolgokban,de tényleg igyekeztünk mindennel,átvészelni ezt az időszakot,de úgy néz ki,még mi sem vagyunk túl ezen a méreghányásos időszakon,ráadásul a betegem tojó,amit szerettem volna megtartani,hogy tavasszal a saját keltetésünkből szaporítsak.

Mindenképpen beszámolok,hogy mi történt nálunk.

Üdv:-mindenkinek aki olvasott

sziasztok!Vicus

Előzmény: Bugics (320)
kasnyi92 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 332

Xaxonos köszönöm a válaszod! Okés! Holnap töltök fel róla képeket!

 

Üdv!

Xaxonos Creative Commons License 2010.11.14 0 0 331
Szia. Szépek az állataid.
Előzmény: kod1111 (329)
Xaxonos Creative Commons License 2010.11.14 0 0 330
Szia. Hát ha juniusi akkor már tul kell lennie a méreghányáson. Ha bibircsókos a feje tul van rajta. Ha 4 - 5 kg akkor valoszinü tojó. Okos ötlet a táp, a hushibridek csak azzal fejlödnek igazán. Azért rakj képet
Előzmény: kasnyi92 (328)
kod1111 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 329

Hát a képek nagyon gyengére sikerültek, de már majdnem sötétedett.

kasnyi92 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 328

Sziasztok!

 

A napokban vettem 1 pulykát kb juniusi kelésű lehet... a súlya 4-5 kg közt van fehér... és ahogy haza vittem a szárnya megsérült ,vérzett... nem nagyon,de azért fájt neki látszott, ennek ellenére csipeget hétfőn veszek neki pulykatápot azzal szeretném etetni álítólag azt kell kukoricadarával keverni neki..... és elérheti a 25-30kg-s súlyt is... remélem helyre jön nappal tágas udvarban van éjel fűtött kuckóban alszik nemtudom  a méreghányás milyen időszakban jön náluk esetleg már nála megvolt? vagy sejtelmem sincs a nemét miből tudom megálapítani? ha tudtok segítsetek elöre is köszönöm! ha szükséges képeket tudok feltölteni róla!

 

Üdv!

Don Palesz Creative Commons License 2010.11.10 0 0 327

Üdv,

 

Az egyik pulykámnak csúnyán be van gyulladva és dagadva az egyik szeme, nem tudjátok, mi lehet a baja és hogy lehet gyógyítani?

marcsi089 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 326

Szia!Mindenki másként csinálja!Én még sosem tettem külön őket,amiket vettem vagy cseréltem!

Hála isten még sosem volt gondom belőle,meg mindig megnézem milyen helyről hozom!

Én csak simán kiengedem az udvarra elször csak nézegetik egymást,meg ismerkednek azt már nincs is gond!

Előzmény: karibaba (324)
janni68 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 325

Az eü.elkülönítést feltétlen tartsd be 2-4 hét.Minden udvarnak megvannak a saját baktérumai  virusai nem biztos hogyjól veszik az első találkozás az állatok az udvar baci és virus faunával , vagy a bakkal történhet úgyan ez csak vissza felé a hozott anyag fertőzhet vissza felé.

Janni68

Előzmény: karibaba (324)
karibaba Creative Commons License 2010.11.10 0 0 324

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem: 3 bak pulykám van, 1-et levágunk, egyet elcserélek tojóra + veszek 1 tojót. A kérdés pedig: az újoncokat (vett, cserélt csajok) egyből össze lehet tenni a pulykákkal, tikokkal, vagy előtte el kell őket különíteni....kell-e nekik valami szer, amivel le kell őket etetni/itatni? (Mittomén' Trisulmix) Szóval van-e valami megelőző hadművelet, vagy egyből csatlakozhatnak a többiekhez? Korban valamennyi idei növendék 5-8 hónapos kor között, már többkilós nagymadarak.

Előzmény: marcsi089 (323)
marcsi089 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 323

Sziasztok!Rég jártam itt,de látom már el tudjátok látni egymást tanáccsal!

Örülök neki hogy egyre többen próbálnak meg pulykákkal foglalkozni!

Tudjátok minden kezdet nehéz,de én azt mondom hogy megéri!

Én már elég rég óta tartok pulykákat,és még nekem is adódnak probélmák,de hát kinek nem az idei évem nekem sem volt annyira szerencsés mert vagy 10db elment,de az idén minden felé sok volt a betegség!

Vanak pár képeim,teszek fel nektek kicsit feldomja az oldalt!

Nem frissek,majd ha lesz időm csinálok újjakat!

További sok sokert kívánok mindenkinek a tartásukhoz!

Bugics Creative Commons License 2010.11.04 0 0 322
Köszönöm.
hatvanhárom Creative Commons License 2010.11.04 0 0 321
Szia! Persze hogy szabad, sőt......, amennyi csak beléjük fér, mert az természetes gyógyszer nekik. Töméntelen mennyiséget el tudnak pusztítani és csak erősödnek tőle. Azon kívül még ha be tudsz szerezni valakitől aki tehenet tart vagy kecskét akkor írót is itass velük. Főtt tojás reszelve, túró, kefírrel, aludt tejjel kevert táp ez mind mehet. Én csalánt is vágtam össze nekik, meg reszelt répa. A pulykatáp csak arra vonatkozik, hogy szemes takarmányt ne adj nekik mást a zöldek azok mehetnek.
Előzmény: Bugics (320)
Bugics Creative Commons License 2010.11.03 0 0 320
Kedves vicus talán nem voltam egyértelmű. Azt olvastam itt, hogy a méreghányás alatt csak gyógyszeres pulykatápot szabad etetni. Ezért volt a kérdésem: Szabad-e vágott hagymaszárat is adni ezidő alatt? Aki tudja , kérem válaszoljon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!