Keresés

Részletes keresés

thalia1.3 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 5195

Üdvözlet Pisti.75

 

Kérlek tedd közzé Berekfürdős tapasztalaodat. Már egy ideje tervezzük mi is hogy elmegyünk oda, egy ismerősöm volt már ott ,ő dicsérte.

Egyébbként Bogács nyáron megér egy hétvégét. Korrekt árak  jó medencék,elfogadhato Wc zuhanyzó,látszik hogy nemrég felujjitották,

(este és reggel wc papir nincs)A kemping részben sok Lengyel kempingező van, péntek,és szombaton a közelben zenés szórakozóhely van,

nyomják hajnal 4ig Amit úgy hiányoltam hogy minen medence nyitott (van 1 ami felett van tető) és sehol 1 napenyő vagy valami árnyékoló.

Összességében egy jó kis hétvégét  töltöttünk itt el.Nekem egyébbként Cserkeszőlő ami eddig a legjobban bevált,évente többször is megyünk, még bungallóba is télen.

Előzmény: pisti.75 (5190)
joededy Creative Commons License 2013.07.28 0 0 5194

Szia

Vadvirág kemping Balatonszemes.

Korrekt vizesblokk.

Vizparti kemping.

Az árak mint a többi.

Többféle parcellaméret és szabadterület a sátrasoknak.

Bolt büfé a kempingben

Mindennel lehet fizetni.

Nézd meg az oldalukon a parcellalistát is.

Előzmény: szépréti (5193)
szépréti Creative Commons License 2013.07.27 0 0 5193

Sziasztok,

pár hete döntöttük el a férjúrral, hogy kempingezni kéne. Én eléggé vegyes érzelmekkel viseltetek a dolog iránt, úgyhogy nagyon jó olvasni ilyen lelkes társaságot!:) El vagyok már kényelmesedve beismerem, de mivel még emlékszem, hogy gyerekként mekkora élmény volt kempingezni, ettől nem akarom megfosztani a saját gyerekeimet sem. Elkezdtük nézegetni a sátrakat, és egészen meglepő, hogy már mennyire kényelmes darabokat lehet látni, az én fejemben még az van, hogy kétrét görnyedve bekúszom egy sötét lukba, aminek jó esetben van egy pici zárható előtere is (gimis vízitúrás élmények...). És hogy minden reggel aggódva szemléltem a hálórész előtt hagyott lábbelit, hogy milyen idegen lények költöztek esetleg bele. SZóval ez a felismerés, hogy most már fel lehet állni egy sátorban, és az előtérnek is van alja, hát ez szuper, így már nem is félek annyira:) Napok óta a kínálatot böngésszük, nehéz a döntés...de hét elején már meg szeretnénk rendelni valamit, hogy még augusztusban bevethessük. Idén 2x is jártunk úgy, hogy előre befizetett nyaralás betegség miatt elmaradt, persze a pénz nagy része is elúszott...úgyhogy ez is nagy lökést jelentett a kempingezés felé.

Balatonnál csendes, tiszta kempinget tudtok esetleg ajánlani? Az lenne az igazi, ha külön kis "parcellák" lennének, régebben (kb 10 éve, még jánykoromban) voltunk Aszófőn egy szuper kempingben, de az sajnos bezárt azóta. Ott úgy volt, hogy alacsony sövénykerítéssel voltak elválasztva a parcellák, mindhez volt konnektor kiállás, na valami ilyesmit keresnénk. Nem kell feltétlen a Balatonnál, de mindenképp vízpart közelében.

Előre is köszi!

K.Carlo Creative Commons License 2013.07.26 0 0 5192

A gyártót nem ismerem, de fiatal darabnak tűnik :)

Előzmény: Törölt nick (5180)
Tarzy52 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 5191

Nekm is tetszik.... a berendezés!  Meglőhetősen jóóóó!

Előzmény: Törölt nick (5180)
pisti.75 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 5190

MI most (P-SZ-V ) Berekfürdőt terveztük . Reméljük jó lesz .

Előzmény: thalia1.3 (5188)
perselus Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5189

Majd minden kiderül!

Előzmény: Manac ;-) (5187)
thalia1.3 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5188

Kedves MANAC és PISTI.75 Köszönöm az infót,remélem nem fogok csalódni. Egyébbként 2hete hétvégén a TAMÁSI thermálfürdőt, és kempingjét látogattuk meg,éppen a Tolna megyei kempingezők találkozójába cseppentünk bele, jó buli volt csak hamar véget ért. A tamási kempinget csak ajánlani tudom , ha infó kell szivesen állok rendelkezésre.

Előzmény: pisti.75 (5182)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5187

És a nomádok bírják a bámészkodókat és a szúnyogokat is?

 

Nem tudom milyen idő lesz hétvégén, de mostanában elég hűvösek voltak az éjszakák.

 

Sajnos régen jártam Orrfűn és nem is megyek arra. A nagy kempingbe mégy? Vagy 30 éve voltam ott, akkor nagy élet volt benne.

Előzmény: perselus (5176)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5186

;-)

Előzmény: Imiii (5178)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5185

Nekem tetszik a berendezés.  :-)

Előzmény: Törölt nick (5180)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5184

Ezért írtam, hogy nem biztos, hogy megéri.

 

A 137x190-es intex matracot a jysk-ben 4000-ért vettem.

 

Vajon hogyan tud meghibásodni egy ilyen szelep? Elreped?

Előzmény: nem gond (5183)
nem gond Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5183

Jó kis ára van.

3 000 alatt egész matracot lehet venni, ha akciós, és valahol mindig az.

 

Előzmény: Manac ;-) (5173)
pisti.75 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5182

Mi minden évben ott töltünk egy hosszú hétvégét  (p-sz-v.) Most nemrég lett felújítva nekünk tetszik főleg a környék , jó az ár-érték arány is. Van sok képem is róla , de le kellene kicsinyíteni, hogy ide feltudjam tenni .

Előzmény: thalia1.3 (5179)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5181

Ajánlom a helyet, bár főszezonban sosem voltam ott.

 

Pici kempingnek mondanám, emlékeim szerint egy zuhanyzóblokk van, van egy kisebb konyha és külön a WC blokk. Amikor mi voltunk, tiszta és kultúrált volt minden.

Nincsenek parcellák, ezért ha sokan vannak, bisztos zsúfolt a terület. Érdemes lehet előzetesen telefonon egyeztetni, foglalni.

 

A kemping és a termálfürdő egyben van, nincs közte kerítés. 4 vagy 5 medencére emlékszem, tiszta a vizük, hasonlít a mezőkövesdire, fehéres, opálos. Csak egy medence van fedve, de oldalról az is nyitott, csúszdapark, hullámfürdő vagy élménymedence nincs.

 

Kedves, nyugodt környék, van egy pincesor a falu mellett és egy víztározó (horgászni). Lehet jókat túrázni a környéken, pl. Cserépváralja, Noszvaj.

Előzmény: thalia1.3 (5179)
thalia1.3 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 5179

Üdvözlet mindenkinek!

 

A Bogácsi termálfürdőről,és annak a kempingjéről szeretnék infót ha valaki járt ott motanában. A hétvégére mennénk. Köszönöm.

Imiii Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5178

Jók vagytok Srácok (Manac, vonalzoo)

Jó kis összefoglaló!

 

Előzmény: vonalzoo (5177)
vonalzoo Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5177

Szerintem mindent leírtál :)

Max. még annyit az árnyékos helyről, hogy aki reggel sokáig tud(na) aludni, az vegye figyelembe reggeli árnyékokat, ne süsse reggel a nap a sátrat.

Én mondjuk ilyenkor is 6-kor, 1/2 7-kor kelek, de délben egy óra szieszta van, Az viszont sátor nélküli, mert 35 fokban árnyékban sem tudok a sátorban aludni, csak kirakom a matracot az árnyékba (alá a plédet!, nehogy defekt legyen), illetve újabban a kempingágyat.

Ja, és még egy saját tapasztalat: a nagy méretü matracot (180*200 cm) bent a sátorban kell teljesen felfújni, mert kőkeményen már az ajtón nem fog beférni :)

 

Előzmény: Manac ;-) (5171)
perselus Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5176

Hűha, Köszönöm! Nem leszel véletlenü Orfű környékén a hétvégén?:-) . Bár arra is gondoltam, hogy mivel nagyon meleg lesz, csak hálózsákot viszek. Úgy hallottam, hogy az igazi nomádok, csak esőben "bohóckodnak" a sátorral.

Előzmény: Manac ;-) (5171)
vonalzoo Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5175
Előzmény: vonalzoo (5174)
vonalzoo Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5174

Esetleg ezzel összevetni (bár ez azt hiszem, nem az intex, hanem a másik szabvány)

Előzmény: Manac ;-) (5173)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5173

Nekem még nem mentek tönkre a szelepek.

 

Érdemes lenne összevetni, hogy a gumicsónakoknál alkalmazott "Boston" szelepekkel csereszabatos-e a matracod szelepe.

Ha igen, akkor az beszerezhető, csak kérdés, hogy megéri-e: http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://www.mindentkapni.hu/MiddleTier/ReadImage%3Ffilename%3Dtermek/kemping-outdoor/gumicsonakok-evezok/sevylor-bv-vizi-sporteszkoz-kiegeszito_200_200.jpg&imgrefurl=http://www.mindentkapni.hu/ProductDetails%3Fpid%3D6179&usg=__DPJQN_-spqyAVzF8ncQcKf_wGfI=&h=148&w=200&sz=5&hl=hu&start=4&zoom=1&tbnid=WJzjcnjsqIZqhM:&tbnh=77&tbnw=104&ei=WJTuUaGGC4fRsgbHkoHoBg&prev=/search%3Fq%3Dboston%2Bszelep%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DpUK%26rls%3Dcom.frontmotion:hu:unofficial%26tbm%3Disch&itbs=1&sa=X&ved=0CDEQrQMwAw

 

Az intex matracomon és az intex gumicsónakomon (de még a sevylor kajakon is) olyan szelep van, aminek a tetejét lecsavarva fel tudom fújni a cuccot. Még sosem próbáltam, hogy a méretük egyezik-e. A kupak alatt egy szelep van, ami nem engedi kiáramlani a levegőt, ha kihúzom a pumpát.

A matrac (csónak) leereszésekor az egész szelepet ki kell csavarni.

 

 

Előzmény: nem gond (5168)
adingos Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5172

Ez jó ötlet. Láncfűrészem már van 4db is hozzá. meglátjuk mire jutok a dologgal.

Előzmény: Fegyoka (5170)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5171

Jó kérdés, iszonyatosan sok szempont létezik.

 

Sátor állítása a hely kiválasztásával kezdődik.

 

A csendes helyet szeretem, minél kisebb forgalmú részt szoktam választani, úttól, WC-től, egyéb kommunális helyiségtől távol, mert ott mindig zajlik az élet, a szó szoros értelmében. Én nem szeretem, ha éjjel lámpafény süt a sátorra, de van akit ez nem zavar.

 

Ide tartozik a szomszédok kérdése is. Nézd meg alaposan kik vertek már tábort a kiszemelt hely körül. A rádiót bömböltető sutyerákok nem lesznek rátok tekintettel, jobb továbbálni. De a faszenes grillel sütögetők sem.

 

A talaj legyen egyenletes (sík) és göröngyöktől, kövektől mentes. Elég kellemetlen egy kiálló gyökérdarabon aludni, pláne ha vékony a fekhelyed. Az éles kövek mezítláb nyomhatják a talpadat, esetleg kilyukasztják a sátor alját vagy alátétfóliádat.

 

A sátorhely legyen magasabban mint a környezet, legalábbis ne legyen a legalacsonyabb ponton, mert egy felhőszakadás alkalmával meggyűlő víz igen kellemetlen tud lenni. Láttam már sátrat 15-30cm-es vízben úszni.

 

Az árnyékot adó fa jó dolog, de a fáról csöpögő gyanta vagy a levéltetvek potyadéka összekenheti a kocsit, sátrat.

Bár ritka dolog, de egy fáról letörő ág a viharban komoly károkat okozhat.

 

A szélvédett hely előny, lehet hogy szép a tenger/tó partján lévő parcella kilátása, de ott nem véd meg semmi, ha jön a szél. Érdemes nem az uralkodó széljárással szemben elhelyezni a bejáratot, ha negy szelekre számíthatsz.

 

Hangyaboly, darázsfészek nem jó lakótárs.

 

Nézd meg a talajt. Ha foltokat látsz a földön egy kicsit szaglássz, egy csöpögő kemó-vécé vagy kifolyt mosdótartály büdös tud lenni.

 

Ha elektromos hálózatra csatlakozi szeretnél, nézd meg, hogy elég hosszú-e a kábeled.

 

 

Konkrétan a sátor állításával kapcsolatban nem tudok sok okosságot mondani. Az összeállítást a leírások tartalmazzák, de jobb otthon begyakorolni a mozdulatokat, mert elég kellemetlen több 100 km utazás után, késő este zseblámpa fénye mellett találgatni, hogy melyik rúd hova való. Sok sátorhoz találsz összerakási útmutatót a yutube-on.

 

Ha a sátor állításánál valamelyik rúd szorul a helyén, vagy feszegetni kell aszövetet, valamit rosszul csináltál. Ülj le, nyugodj meg és fuss neki újra.

Minimális erőltetéssel mindennek a helyére kell illeszkednie. Ha nem megy, kérj segítséget, a kempingesek barátságos emberek, biztos akad, aki segítséget nyújt.

 

A sátor alá célszerű alátétfőliát tenni. Megóv a sérüléstől és a szennyeződésektől.

 

A gyárilag a sátorhoz adott cövekek többször elégtelenek. Egy 6-8mm huzalból hajlított cövek nem sokat ér, inkább csak agyagos talajba való. Sziklás talajba a 230-260mm-es huzalszeg vált be nekem, megfelelő méretű csavaralátéttel. Ezeket a jobb vaskereskedésekben vagy az építőanyag telepeken olcsón megveheted.

Laza, homokos talajba a lemezből hajlított széles cövek a megfelelő, 23-26cm hosszban. Persze jó áron kaphatók még speciális cövekek is a kemping cikkeket forgalmazó boltokban, webáruházakban.

 

A sátrat a cövekeknél lévő hevederekkel és a kötélzettel lehet kifeszíteni. A feszítésnél a vásznat egyenletesre, gyűrődésmentesre kell húzni, hogy ne legyenek rajta vízzsákok. Ugyanakkor brutál feszesre sem szabad húzni, nehogy megszakadjanak a varrások, esetleg maga az anyag.

 

A poliészter jól ég, tűzgyujtásnál, grillezésnél és gyertyázásnál erre figyelni kell.

 

A köteleket, cövekeket szolárlámpával érdemes kivilágítani, pláne ha gyerkőc is van, mert a sötétben könnyen elbukhat benne az ember. Szoktak még kivágott vizespalacokat is húzni a zsinórra, így a kiálló cövekek nem tudnak lábsérülést okozni.

 

 

Egyenlőre ennyi jutott eszembe. Reméélem mástól is kapsz jó ötleteket.

Előzmény: perselus (5169)
Fegyoka Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5170

Szia!

Próbálj meg akác oszlopot vásárolni valamelyik erdészetnél (Ipolyerdő, Egererdő, Nefag, stb...). Kérj 10-12 csúcsátmérővel, 250-cm hosszban. (Lehet, hogy van nekik 3m hosszú is.) Az igaz, hogy el kell menni érte, de megéri, mert te választod ki. Kb 20-25 db elég lehet (persze kérdés, hogy mit is szeretnél), az kb egy köbméter, és abból tudsz barkácskodni. Érdemes lehántolni, mert a kérge ledobja magát egy-két éven belül, de maga az akác max beszürkül, nem korhad és rothad. Ha egy jóféle páccal beereszted, akkor még a szép sárgás színe is megmarad a beszürkülés helyett.

Sok sikert!

Előzmény: adingos (5165)
perselus Creative Commons License 2013.07.23 0 0 5169

Sziasztok! Hosszú kihagyás után újra sátrazni készülök. Melyek azok a hibák amiket a kezdők leggyakrabban elkövetnek a sátorállítással kapcsolatban? Bár visszaolvasgattam és pár dologra már figyelni fogok.

nem gond Creative Commons License 2013.07.22 0 0 5168

Szia!

Én is így jártam a hétvégén, sajnos a szelep a hibás.

Annyit elértem, hogy a decathlonost ki lehet szuperálni, mert nem ugyanaz a menet.

Ergo én is kérdezek!

Üdv:

Artur

Előzmény: kelist (5166)
csipcsip22 Creative Commons License 2013.07.22 0 0 5167

http://szallasgaleria.hu/  Főleg apartmanok és vendégházak vannak az oldalon, de lehet rajta találni kempinget is.

kelist Creative Commons License 2013.07.22 0 0 5166

Sziasztok!

 

Intex felfujhatos matracom a szelepnél lassan de biztosan erszt.Kérdésem az ,hogy valaki tud -e rá javítási megoldást vagy tud-e olyanrol ,hogy valahol árulnak pót szelepet hozzá?Kelist

adingos Creative Commons License 2013.07.22 0 0 5165

Köszi, majd alkotok valamit. A kertbe kellene valami tetővel ellátott asztal paddal, de  szigoruan házi, barkács kivitelben.

Előzmény: perselus (5163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!