Keresés

Részletes keresés

Lactarius Curtis Creative Commons License 2012.11.04 0 0 2308

A hétvégén szedtünk apósom fájáról téli körtét (nov 2!), még kemények, elég bumordi kinézetük van. Melyik fajta ennyire késői?

Előzmény: gergerg (2307)
gergerg Creative Commons License 2012.11.01 0 0 2307

Nem, vegyél bármilyen körtét, vagy vadkörtét. Az oltást meg majd leirom ha lesz rendes billentyűzetem.

Előzmény: Nyári Körte (2306)
Nyári Körte Creative Commons License 2012.11.01 0 0 2306

Sziasztok,

 

Rendben, akkor majd átolom tavasszal. Milyet javasoltok akkor most őszre? Birset, gondolom 1-2 eves csemetét amit lehet oltani. 

 

Habar idén nyáron probálkoztam az oltással de nem igazán jött össze. :( Igaz Vilmost akartam átoltani de mindegyik szemzésem elszáradt. 

 

 

Előzmény: gergerg (2303)
Deryan Creative Commons License 2012.10.29 0 0 2305

Érdeklődj a Rákóczifalvai Faiskola Kft.nél. Nekik szokott lenni.

A kerecsendi falerakatukba az idén is érkezett.

 

http://www.faiskola.hu/kerteszeti-szaknevsor/311-rakoczifalvai-faiskola-kft/adatlap.html

Előzmény: Törölt nick (2304)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.29 0 0 2304

Helló!Szeretnék vásárolni Guyot Gyula oltványokat ha tudtok valahol írjatok!Köszönöm.

gergerg Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2303
Nekem is van ilyenem. Ültess most bármilyet amit kapsz, és tavaszra oltsd át. Ne félj tőlle addigra kitanitunk.
Előzmény: Nyári Körte (2299)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2302

Szia,

miután nem szerepel a nemzeti fajtajegyzékben, ilyet faiskolában ne is keress.

Hacsak nem készítesz magadnak csemetét, meg lehet próbálni Kovács Gyulától beszerezni Pórszombatról, jövő év májusától. Ennek az a feltétele, hogy oltson ilyen fajtát, amiről lehet vele akár e-mailben akár telefonon egyeztetni...

Üdv

Előzmény: Nyári Körte (2299)
zoli1437 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2301

Pl. saját szaporítás a nagyszülők fájáról.

Előzmény: Nyári Körte (2299)
zoli1437 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2300

Igen.

Előzmény: borsika79 (2296)
Nyári Körte Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2299

Sziasztok, 

 

Rákerestem és a Lómonyú bizonyult a megoldasnak. Csatolom a képet amit a Google kidobott. 

Habár csemetét nem igazán találtam sehol. Erre van valami ötletetek, hogy hol lehet beszerezni ?

 

Előzmény: gergerg (2294)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2298

Vettem egy körtét, 65 dkg... clerk volt ráírva.

Csarli1 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 2297

Csütörtökön végre Szegeden is megjelent Budai csapata, és láss csodát azóta nem láttem az olasz körtét magyarként áruló nyikhajokat.

borsika79 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 2296
Nagyon jól néz ki,saját?
Előzmény: zoli1437 (2295)
zoli1437 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 2295

Akár az aromata de bistrica is lehet.

Itt egy kép róla:

Előzmény: Nyári Körte (2293)
gergerg Creative Commons License 2012.10.24 0 0 2294

Lómonyú.

Előzmény: Nyári Körte (2293)
Nyári Körte Creative Commons License 2012.10.24 0 0 2293

Üdvözletem a Körtés topocnak,

 

Egy kédéssel folrdulok hozzátok. Idén ősszel szeretnek körtefát ültetni. De egy bizonyos fajtát. De sajnos csak a paramétereit tudom elmondani mert a fa fajtája sajnos ismeretlen. Ennek az oka az, hogy a nagyszülők udvarán áll és a nagyszülők 40 év távlatából már nem emlékeznek a fajtára. 

 

A fa paraméterei: Július vége augusztus eleje az érési időszaka. A termése aranylag kicsi és könnyen potyog a fáról. Hajlamos a könnyű, gyors túlérésre (megbarnul a közepe). Ha teljesen megérett akkor szinte kásás és nagyon édes. Színe pedig sárga és a napos oldalon pedig pisosas az árnyalata.  

 

Keresgéltem de sajnos nem talaltam még hozzá hasonló formájú és kinézetű körtét sem... Idén pedig nem fotoztam le a beazonosítás megkönnyítése végett. 

Ami szinte biztos, hogy nem Árpával érő, hiszen a formaja nem ugyan olyan. 

 

Segítségeteket köszönöm. 

A válasz ha tudtok kuldhetitek ide is vagy privatban. 

 

 

Csarli1 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 2292

Idén újra kapok Farold 40 Daygont ha valakit érdekel van még lehetőség rendelni. Az ára sajnos 1,4 €.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.13 0 0 2291

Köszönöm :)...az enyémnek kell még néhány év,mire teremni fog...főleg ha ilyen aszályos évek lesznek :(

Előzmény: kedvescimbora vagyok (2289)
Flanell Creative Commons License 2012.10.13 0 0 2290

Leszüreteltem a téli körtéket. Az egyszerűség kedvéért diszperzites vödörbe, mert úgyis kemények még, és nem akartam a tiszta rekeszeket lerakni a sárba.

Serres: 3 fáról 5 vödör. Tavaly duplája volt, de viszonylag kicsik, idén szép darabos a többség.

Hardenpont: a tűzelhalás miatt a fa hattyúdala. Hiába metéltem le az ágakat sorban, a legalsó ág is elhalt, fölötte azért még maradt néhány, azokon a fajtához képest kimondottan óriási gyümölcsök lettek, egy vödörrel. Alkalomadtán majd elfűrészelem fél méter magasan, hátha kihajt valami alvórügy, vagy a vadalany.

Hardenpont a másik telken: saját oltás, birsre. Nagyon gyenge növekedésű, a termések aprók, idén érdekes módon nem annyira, de közepes alattiak. Ez is egy vödör. (Olyan ócska, hogy el sem lopták.)

 

A Bosc-ból az utolsó darabokat esszük, Packhamból van vagy két rekesszel.

Ja és még egy harmadik kertben egy Hosui, azon is lesz legalább egy vödörrel.

kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2012.10.13 0 0 2289

Atifocinak küldöm az Avranchesi jó Lujza képet. A két felső sárga gyümölcs kukacos, csak a szín miatt tettem fel. Beéérve hasonló sárga lenne, de nem szabad megvárni a teljes érést. Olyankor kívülről szép szalmasárga ,piros pírral, de belül a mag körül barna szottyós. Akkor kel szedni amikor még zöld, megjelenik rajta a piros pír és már eléggé leves. (mint a képen) Általában közepes méretű gyümölcsöket terem, mivel bőtermő , és nekem nincs  időm ritkítani. Az idén a fagy vagy a meleg vagy mit tudom én miért, kevesebb termett. Viszont a  mérete ez miatt szokatlanul nagy lett, olyan markot megtöltő. Állítólag egy hónapig eláll. Bár ezt nem tudom megerősíteni. Kb. két hete szedtem egy ládával és elvittem a fiamnak pestre, de nem volt ideje megszottyósodni, mert a lakótársaival hamar befalták.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.04 0 0 2288

Szerintem adjunk még neki időt hogy erősödjön, remélhetőleg jövő tavasszal megindul.

Az idei év valahogy nem a körtéké volt.

Előzmény: gergerg (2287)
gergerg Creative Commons License 2012.10.02 0 0 2287

Az a helyzet, hogy van rügy, amin lett levélke, w123 szerencsésebb volt, az övén majdnem 4 cm hajtás nőtt.

Előzmény: Törölt nick (2270)
Rzola Creative Commons License 2012.10.02 0 0 2286

Nekem a közelébe csak őszibarack van,de az is minimum 15-20métere,én inkább a disznók miatt vagyok bajba a permetezéssel :)

Előzmény: Rumanyi (2283)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2285

(2270)

Előzmény: gergerg (2284)
gergerg Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2284

Hát, amelyik fáról én szüretelek, azt az elmúlt 40 évben egyedül én védtem meg tavaly, akkor is a turistáktól.

Előzmény: Rumanyi (2283)
Rumanyi Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2283

Ha csapadékos az ősz, a ventúriás varasodás ellen nehéz megvédeni az Esperest. A szeptemberi októberi időszakban már nemigazán van kedve az embernek permetezgetni, pedig ezt a fajtát Mindenszentek után illik csak leszedni. A szomszédos érésben lévő fák miatt félve nyúlunk a permetezőhöz.

Idén gyönyörű egészségesek, nem kellett harcolni a gombákkal.

Aki teheti ültessen ilyet, de figyeljen oda hogy hová. Vagy hasonlóan késői (alma-körte-birs-naspolya), vagy igen korai (pl cseresznye) legyen a szomszédban.

Előzmény: Rzola (2282)
Rzola Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2282

A téli esperes igen jó eltartható,ha megkapja a növényvédelmet rendesen ,nekem márciusban még volt belőle .Zárt helységben volt tárolva a nagy fagyokig majd behoztam a spejzba ahol megint csak nem volt túl nagy meleg,tavaly volt 4mázsám egy fáról az idén jó ha 80kg lesz.
Az átlag 25-30dkg volt és valóban egy nagyon jó ízű körte ,ha visszaolvasol kb ilyen tájra vagy egy kicsit későbbre ott megtalálod a képeket a fáról és a termésről is.

Előzmény: sanda balázs (2280)
gergerg Creative Commons License 2012.09.30 0 0 2281

A Téli esperest csak ajánlani tudom. Igen jó ízű, még érettlenül is, csak akkor még harapni kell. Nem köves, előbb tiszta zöld, éretten sárga, nem rozsdás. Mikor a pincében beérik, olyan mint az álom. Szerintem ez a legjobb körte. Egy nagy lédús ízbomba. Nem tartható túl sokáig, de ez szerintem nem olyan nagy baj, novemberben is jó a körte. Méretre sem kicsi.

  Bocs Flanell, de a Seres, nem csak hogy nem körte alakú, de tényleg igazi téli körte. Pont ahogy gyerekkoromból rémlik. Olyan mintha valami gumit rágnál. Az eltarthatóságán kívül számomra nincs más előnye.

 

  Szóval hajrá esperes! Ha kell tudok tavaszra oltóvesszőt küldeni.

Előzmény: sanda balázs (2280)
sanda balázs Creative Commons License 2012.09.29 0 0 2280

bosc, cops, kopak, kobak mindegy :)

kitaláltad mit szeretnék...

egyébként még ezt találtam: http://www.gyumolcsfa.hu/fajtaism_korte.php

még a téli esperes is jó lehet...

köszönöm a segítséget...

Előzmény: Flanell (2279)
Flanell Creative Commons License 2012.09.29 0 0 2279

Bosc kobakja.   :)   (És nem Bosch, mint írják sokan.) Nyugaton (és a multiknál vásárlók) Alexandernek ismerik. Én szeptember közepén szedtem, még csak a kukacosak voltak érettek úgy-ahogy, a seregély miatt kellett szüretelni. Még mindig van belőle zöld.

 

Kimondott télinek nekem a Serres Olivér jött be. Gömbölyű, közepes vagy nagy, hideg helyen tavaszig tárolható (melegen karácsonyra megérik), éretten finom. Nagyon száraz évben vagy vírustól tud kissé kövecses lenni, de alapból nem olyan.

Előzmény: sanda balázs (2278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!