Keresés

Részletes keresés

ki1csoda Creative Commons License 2008.03.24 0 0 137

Nekem pl szivesseget tennel, ha nyarig orokbe fogadnad a lockom, mert sokkal jobbat tesz neki ha hasznaljak, mint ja all.

Bolondbolt a Kalvin ter es Fovam ter kozt is van. Meg a Corvin mozitol ket iranyba a hid fele meg a Blaha fele.

Előzmény: kdatta (134)
S_Dorczi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 136
Nekem ezek jutottak eszembe:
Móricz Zsigmond körtér: 6-os villamos végállomásánál
Ferenc körút: Mester u.-nál
József körút: Üllői út, Baross u. között
Vámház körút
Deák tér és az Astoria között is rémlik egy
Nem tudom meg vannak-e még, rég jártam arra. A Móriczon voltam 1 hónapja az tuti, és az ár 390.
Előzmény: kdatta (134)
S_Dorczi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 135
Sziasztok!

Arci, Kata, a bolondos farmerral vigyázzatok nagyon! Nézzétek meg a minőségét, és ne csak futólag. Én 2-szer is vettem, különböző minőségűek voltak. Mindkettőből farmerdzsekit varrtam. Az első nagyon hamar kibolyhozódott. Sajnáltam kidobni, de a sors segített, véletlenül a távolsági buszon maradt. Ezért vettem mégegyszer, akkor már figyeltem de nem eléggé. Igaz strapabíró a dzseki, de szálhibás. Még szerencse, hogy időben észrevettem, és a szabásnál tudtam ügyelni rá.

A lockhoz annyit, hogy én évekig gondoltam nincs olyan nagy szükségem rá. Másfél éve jutottam el arra a pontra, hogy mégiscsak szebb és gyorsabb lock-kal eldolgozni a széleket, mint cikk-cakkkal. Akkor vettem egy Brother 929D-t, nem bántam meg, nagyon elégedett vagyok vele. Most nem tudnék nélküle lenni. ;-)
kdatta Creative Commons License 2008.03.24 0 0 134

Az I love textil illetve a Megbolondultunk boltokban kb 350.-Ft-os áron lehet méterárut kapni, néha kincseket! Az árban nem vagyok biztos, lehet hogy 390.-, de még így sem drága... A Jászai Mari térnél tudok egyet,  plusz a Varrógépcentrummal majdnem szemben, meg a Király utcában talán...

Hol vannak még? Gyűjtsük már össze a jó kis címeinket csajok!! :o))

 

Évi!
Örülök, hogy megjöttetek! Jó vót? :o))

A lock felajánlást nagyon köszi, édes vagy, de még nem venném igénybe! Szólok majd, ha kipróbálnám! :o))) Nagy cupp neked! :o)))

Előzmény: ahama (133)
ahama Creative Commons License 2008.03.24 0 0 133
beavatsz a "bolondbolt" titkába?
Előzmény: kdatta (130)
36évi Creative Commons License 2008.03.24 0 0 132
Szia lányok!

Végigrágtam magam, pörögtök rendesen. :)))

Kata!
Ha promt kell a lock, az enyémet kölcsönadhatom egy kicsit. Szóljál, akkor viszem a köv. talira. Brother, négyszálas, diffotvábbítású (amit sosem használtam), jó régi darab, de megvarr mindent. :)


arcencil Creative Commons License 2008.03.24 0 0 131

Kata! Kösz a bolondbolt ötletet, ha minden igaz szerdán feljutok Pestre és akkor én is bevásárolok egy kicsit :-)

Figyelj nálunk is kicsi a lakás. A lock és a fedőző nincs mindig elől, csak a Pfaff. Persze jobb lenne egy hosszú asztal, ahol mind kint van, de hát ha nincs hely akkor nincs.... Nekem egy régi számítógépasztal a varróasztalom és ahol a gépnek lenne a helye ott tárolom a lockot. Ha kell előveszem és használom. A fedőzővel is így vagyok. Ezek nem kellenek mindig, ha kell akkor pedig megcsinálok vele mindent egyszerre.

Szóval ez ne legyen érv ;-)))

Hová mentek nyaralni és mikor??? Vagy a lock most tényleg el van napolva a nyár végére?

kdatta Creative Commons License 2008.03.24 0 0 130

Lányok, most ott tartok, hogy kell nekem az a lock, de nem tudom hova tenni... A párom kérdezte is.. Mondtam, hogy a konyhapulton jól mutatna. :o)) Viccet félretéve egyelőre lazítok, lekattanok a témáról. Elmegyünk majd egy jót nyaralni, aztán utána lehet megint beszélni róla. :o) Addig meg kiderül, hogy tényleg akkora szükségem van-e rá.

Kedden szeretnék elmenni a bolondboltba, a tesóm barátnője látott farmer anyagot. (rutintalan és nem vett belőle rögtön pár métert... :o)) Kíváncsi vagyok, hogy milyen lehet. Tök jó lenne szoknyát varrni belőle, meg gyereknadrágot. :o))

 

Addig is megmutatom nektek, hogy mit vartam Panninak. Arcinál láttam az ötletet. További részletek itt olvashatóak. :o))

 

 

 

 

 

Kellemes további húsvétolást mindenkinek! :o)

Előzmény: arcencil (129)
arcencil Creative Commons License 2008.03.23 0 0 129

Ebben a divatcéges dologban lehet valami... Mióta elkezdtem magam átrágni a két amerikai könyvön sok okosságot tudtam meg...

Szóval osztom Kriszta gondolatait, bár tény,hogy sok cérna kell. Viszont egyszer kell a Bentex-ben otthagyni egy kisebb vagyont aztán megy minden ;-)))

katbo Creative Commons License 2008.03.23 0 0 128

Én úgy gondoltam, hogy egy bejáratott szoknya szabásmintával kombinálom össze. Biztos, hogy nem úgy kezdenék neki, hogy varrok egy négyzetet, aztán begumizom a derekát. Ezek a képek nekem ilyenkor mindig csak "gondolatébresztők". A sok plussz varrásra nagyon kiváncsi vagyok, hogyan fog viselkedni?  

Előzmény: ki1csoda (127)
ki1csoda Creative Commons License 2008.03.22 0 0 127

Ezekkel az a veszely (sok olyat lattam a neten) hogy valaki tud pw-t varrni es aztan azt hiszi, akkor a szoknya sem gond, es nemelyik ugy nez ki, mint egy asztal terito, amit magakore tekert...termesztesen lehet csudaszep az a terito, de attol meg terito.

Szerintem ebben az a jo, de meg mindig nem tokeletes, hogy itt figyel a szabasra, hogy esese legyen, mert a sok plusz varras miatt ezek vastagabbak. En is tervezek ilyeneket, meg mar csinaltam es nagyon jo volt hordani:-))))

Előzmény: katbo (122)
ki1csoda Creative Commons License 2008.03.22 0 0 126

Lockhoz egy `aprosag` Szoval az egy plusz gep es egy ladanyi cerna, mert ugye ha csak alapszineket veszed, akkor is 5-8 fele mindbol 3. Szoval szeritnem ha valaki ruhat varr, akkor nagyon jo, en nem is tudom mar elkepzelni, hogy nincs, de ha mondjuk max pamutot...hat vessetek meg, de a cikkcakk is jo, mert attol nem lesz bumpszli a szele (egyebkent valamelyik profi site-on regebben pont ezt targyaltak, hogy nem egy puccos divatceg NEM hasznal lockot, mert rontja a polok/ruhak eseset...hmmm)

De tok egyet ertek Arcival, mig geppol erdemes jot venni, lockbol a gagyibb is jo.

 

Racionalizalas: Katam, varrsz valamit, kiszamolod, hogy mennyit nem fizettel erte, felirod egy kis papirra es egy befottes uvegbe teszed, aztan honap vegen megnezed. Es im latod, hogy oppa:-)

 

 

 

banyalinda Creative Commons License 2008.03.21 0 0 125

Brother 929d kifutó típus.már nem lehet hozzákapni alkatrészt.(Romitex szerint) A Romitexnél lehet viszont llehet ízingelni úg gépet 10% befizetéssel. 2 nap ügyintézéssel.

katbo Creative Commons License 2008.03.21 0 0 124

Köszönöm, megnéztem. :-) Csinos darab. 

Előzmény: dalia (123)
dalia Creative Commons License 2008.03.21 0 0 123
van most fent a vaterán egy elég jó, én most nem tudok rászánni ennyit se, pedig megérné:

http://www.vatera.hu/brother_lock_929d_uj_59512050.html
Előzmény: katbo (122)
katbo Creative Commons License 2008.03.21 0 0 122

Tegnap nem jártam erre, csak most nézem ezeket a szoknyákat. Teljesen oda vagyok értük, amúgyis gyengéim a szoknyák. Már a fejemben kezd is egy kialakulni. Általában a kivitelezéssel szoktam csúszni.

 

Évek óta szeretnék én is egy lockot. Néha kapok kölcsön egyet, olyankor varrok föbb olyan dolgot, amihez fontosnak érzem, hogy lockkal legyen varrva. Pl.gyerekeknek  pamut pizsomák , "játszós"nadrágok, stb. Én is biztos használtat fogok venni, csak el kellene már indulnom valamerre.

Előzmény: ki1csoda (105)
arcencil Creative Commons License 2008.03.21 0 0 121

A türelmet nem mondd, én meg Ikrek vagyok /ráadásul duplán ;-) /, szóval megértem, hogy nem tudsz várni.

De szerintem meg igenis sok 10.000 forint egy 'vacakságért'. Ettől tényleg nem lesz sokkal jobb. Szerintem ne költs a lockra 100.000 Ft-ot, az nagyon sok!!!! Mondjuk én nem vagyok mérvadó, mert én használtan vettem egy Pfaff lockot 5 éve, ami má akkor is volt vagy 15 éves.  ,-) Kinéztem egy apróhirdetést aztán elmentem egy varrónőhöz aki árulta. 15.000 Ft volt, és azóta is varr mint a kisangyal. Kicsit megsárgult, kicsit kopott, de arra az egy műveletre amire használom kiváló! Találsz 30-40ért teljesen jó lockot, többfajtát is. 

A lock az csak lock, nem fogsz vele varázsolni. Tisztáz és összevarr. És ezt mindegyik tudja ;-)

Előzmény: kdatta (120)
kdatta Creative Commons License 2008.03.21 0 0 120

Na ezért tipródom rajta én is... Csak most nagyon nem mindegy, hogy 10 vagy 100... ;o) Várni meg nem igazán szeretek... nem tipikus vízöntő tulajdonság a türelem. :o)) A Pfaff szépen varr ál-lockot, szeretem, csak marha lassú. Bár ez a talp valószínűleg nem gyorsítana semmit, csak szebb, igényesebb lenne az eldolgozás. Vagy a fene tudja... Mindig próbál az ember okoskodni, hogy hogy jön ki jobban, de aztán rájön, hogy ilyeneken spórloni nem érdemes.

Előzmény: arcencil (119)
arcencil Creative Commons License 2008.03.21 0 0 119

Na igen, ezt sejtettem én is....

Hát... én nem venném meg, szerintem a lockot semmi sem tudja pótolni. Minden csak "olyan mintha"...

Előzmény: kdatta (117)
arcencil Creative Commons License 2008.03.21 0 0 118
Kata! Ez talp mire jó??
kdatta Creative Commons License 2008.03.21 0 0 117

Gondolom... :o)) Köszi érte! :o)

Én meg írok a VC-os hapsinak, talán úgy jobban érthető, mit szeretnék, mint telefonon keresztül kézzel lábbal magyarázni. :o)))

 

Egyébként érdemes szerinted megvenni, ha működik a gépemmel? Azt sejtem, hogy a lockot nem tudom kiváltani vele, de egy darabig talán ellenék így is. Mondjuk amíg nem kezdek nagyüzemszerűen varrni. :o)))

Előzmény: ki1csoda (116)
ki1csoda Creative Commons License 2008.03.21 0 0 116

Arra gondoltam, talan erdemes lenne emailt irni nekik, mert arra talan okosabban es `tudomanyosabban` valaszolnak.

Ha gondolod irok nekik.

Előzmény: kdatta (114)
ahama Creative Commons License 2008.03.20 0 0 115
Azzal csak az a baj, hogy meglátszik a kis kopott csík amikor leereszted :(
Előzmény: Törölt nick (112)
kdatta Creative Commons License 2008.03.20 0 0 114

Hmmm, picit elszomorodtam, de azért holnap én is futok egy kört ezügyben!

Nagy nagy cupp a segítségért! Köszönöm! :o))

 

Nagyon úgy tűnik, hogy elkezdhetek félretenni a lockra... :o)))

Ezernyi ötlet van a fejemben, csak el kell menjek anyagot is venni. :o)))

Előzmény: ki1csoda (110)
ki1csoda Creative Commons License 2008.03.20 0 0 113

Mert keson jutott eszembe es akkor mar egyoldara varrtam a `felhajtast` mondom, hogy ez a baj a gatya otletekkel:-))))

A paszpol, Era otlete volt, en meg megorultem neki.

Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.20 0 0 112
És miért nem csinálod tényleg felhajtósra? Egy picit később nőné ki.. :D

(de jó az a paszpólos gyatyó! :D)
Előzmény: ki1csoda (111)
ki1csoda Creative Commons License 2008.03.20 0 0 111

akkor megint en;-)

szoval a kesz 2 nadrag meg polo, semmi faxni, de mar keszulunk a tavaszra:-)

http://flickr.com/photos/kicsoda/

Barni nadragja kozben jutott eszembe,  hogy a kovetkezonek majd egy gomb kerul az alja oldalara es egy pant, mintha felhajthatos lenne a szara.

ki1csoda Creative Commons License 2008.03.20 0 0 110
Fogalmuk sincs:-( ugy ertem persze hozzaertoen mondjak, hogy biztosan jo, de ok nem forgalmaznak pfaff-ot igy nem sok a tapasztalatuk...meg kellene kerdezni a VC-os pasit.
Előzmény: ki1csoda (109)
ki1csoda Creative Commons License 2008.03.20 0 0 109

Nem tudom;-(,mert elvileg a hatuljan kell legyen vagat a felso anyagtovabbitonak, na ezen nincs (nem latok) , de ettol meg jo lehet. Felhivom majd oket, de meg koran van, ezek ui Californiaiak (a fene egye meg oket:-) mara hovihart igertek....hmmm

Előzmény: kdatta (107)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.20 0 0 108
ezek is de jók! ha nem is egy az egyben lemásolva
Előzmény: ki1csoda (105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!