Keresés

Részletes keresés

Mackóbogár Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16635

de jó is lenne ilyen pikk-pakk megszabadulni ettől a nyűgtől :-)

Végigolvastam a honlapot, vannak benne " okosságok "...a holt tengeri dolgok alapból jók, (só, iszap, krém) a szoli már kevésbé, de mindenkinek más és más a hatás. Pl. az ajánlott neutrogena és nívea testápolók nekem nagyon nem váltak be, a nívea kifejezetten csípett, szóval nem igazán lehet általánosítani és biztos módszert javasolni mindenkinek.

Előzmény: hul (16630)
K 1 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16634
B.GY Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16633

Tudom csak vicceltem:) Akkor nem sok rokonom lenne ha a látáson múlna:)

Előzmény: hul (16632)
hul Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16632

Basszus:-) Nem az a rokon, akit sokat látsz... ha genetikusan van közös ág, bármelyikőtöknek lehet öröklött hajlama. 

Előzmény: B.GY (16631)
B.GY Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16631

Túl közeli a rokon? Életemben 2-szer láttam:)Az ő ágán sincs más sömörös.Igaz,hogy gyereke nem született van már kb. 60 éves.Apámék azt mondták,csak pár folt van rajta és nem terjed.Szerencsés.

Előzmény: mr.mzsa (16627)
hul Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16630

Persze, javulás 1 hét után! A mesében. 

Minden összetevő rendben van, sőt ki lett próbálva, éveken keresztül -egyéb más módszerek és gyógyszerek is. A lámpa Bioptron lámpa volt és az tényleg segített, mondjuk 3 hét 2 naponkénti kezeléssel. A szolárium viszont baromira ellenjavalt, sőt tilos! Persze el tudok képzelni olyan fényt, ami jó, de azt nem szoláriumban használják. Eleve a bőrgyógyász tiltja a szoláriumot, felejtsem el...)

Nagyon nem egyforma a ps. Felsorolt majd mindent, ami jó lehet. Bizonyára minden anyag és eljárás (az említett kivételével) lehet jó, sőt egyeseknek elég is, de holnapra történő javulást nem szabad várni. 

Előzmény: K 1 (16629)
K 1 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16629
Octi19 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16628

Tegnap a bőrgyógyászom is nagyon meg volt elégedve az eredményekkel és ő is hasonló következtetésre jutott. Át is minősítette a diagnózist és már nem PS, hanem PS jellegű tünet.

Szerinte a klasszikus PS egy autoimmun betegség miatt a saját maga ellen forduló immunrendszer által okozott bőrgyulladás (tehát a bőrpanaszok is csak tünetek és nem a betegség maga!) Ez az autoimmun betegség ugyan spontán módon is előfordulhat, de jellemzően örökletes eredetű lehet. Ezért lehet fontos, hogy a családomban nem volt ilyen jellegű megbetegedés.

Mivel nálam az autoimmun betegségre sem utalt semmi a vérvizsgálatok alapján, viszont ezek a gyulladási faktorok évek óta a normálisnál magasabbak és egyre magasabbak lettek és az immunrendszerem nagyon hosszan reagált erre a gyulladásra, ezáltal jelenhettek meg ilyen tüneteim.

Túl vagyok már pár góckutatáson, de eddig minden negatív volt. Kb.: két éve volt egy rejtélyes ízületi gyulladásom aminek szintén nem volt magyarázata. Nagyjából egy hónap alatt szépen fokozatosan begyulladtak az ízületeim a végtagjaimon, de az összes! Úgy néztem ki, legalább is a végtagjaim mint a Michelin baba! Akkor is egy gyulladás utóhatására gyanakodtak, mert semmi egyéb magyarázata nem volt a dolognak.

Ez a helyzet kb.: 8-9 hónap alatt normalizálódott és ezután nem sokkal jelentkeztek az első PS jellegű tüneteim a fejemen amik eleinte a Diprosalic kenőcsre nagyon jól reagált, viszont amint abbahagytam a használatát akkor szinte azonnal és nagyobb felületen tért vissza. Azután máshol is megjelentek a foltok. A csúcs idén ősszel volt amikor szinte az egész testemet foltok borították. Ez mára az ELOCOM-os kenőcs és a Diprosalic oldat hatására csak pár makacsabb foltra csökkent fejem hátsó részén, a köldököm alatti területen, a csípőm oldalain, a combom hátsó részén (ennek inkább a sok üléshez lehet köze) és a végtagjaim alsó felén. Valamint a leleteim is javulnak... szóval bizakodom! :-)

Előzmény: B.GY (16625)
mr.mzsa Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16627

ps tekintetében "közelinek" számít a rokon, nálunk sem volt (van) a családba rajtam kívül, csak a nagybátyámnak (anyukám testvérének), de Ö sem tudna arról, hogy rajtunk kívül lett volna másnak. Se anyukámnak, se a testvéremnek, se a nagybátyám gyerekeinek nincs (eddig).

Előzmény: B.GY (16625)
Ramm. Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16626

Az intuíció szó mai jelentése a latin "intuitio" - sugallat, megérző képesség - szóból vezethető le. Goethe az intuíciót "az ember belsejéből fakadó sugallat"-nak nevezte. C. G. Jung pszichoanalitikus szerint ez egyfajta ösztönös megértés, ami azt jelenti, hogy valamit teljes egészében megértettünk, anélkül, hogy meg tudnánk magyarázni, mi és hogyan történt.

Nem gondol.

Előzmény: Nessi55 (16587)
B.GY Creative Commons License 2015.01.27 0 0 16625

Nekem 20 volt a vérsüllyedésem utoljára,előtte volt 40 is.Azt mondta a doki 5 a normális érték.Mondtam,hogy ez így nem jó.Ő meg erre óóó van akinek 10-szer annyi mint a normális és semmi baja:)Biztos az asztmától van,hiszen az is gyulladás.Most az utolsó vérvételnél más érték is sok volt,de azt most így hirtelen nem tudom,hogy mi.Meg kell néznem.Az én családomban sem volt PS-es soha.Már amennyire visszaemlékeznek az őseim.Illetve apai nagyanyám húgának a fiának van De ő nem annyira közeli rokonom.

Előzmény: Octi19 (16624)
Octi19 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 16624

Nekem a laborleleteim már nagyon régen jósoltak valamilyen gyulladást a szervezetemben és ez mostanra már olyan drasztikus lett, hogy a süllyedés elérte az 50mm/óra értéket (a normális 1-8mm), illetve a CRP a 45,4 mg/l értéket ( a normális <5,0 mg/l)

Ezeket látva rendelte el a góckutatást a bőrgyógyász és találtak is egy cisztát az egyik fogamon. (ezt a nyáron pont ilyesmivel műtötték, de akkor nem tárták fel rendesen. Most viszont óriási szerencsével egyben sikerült eltávolítani, ami nagyon jó esélyt ad a gyógyulásra. Kicsit több mint egy hónappal a műtét után a süllyedésem 50-ről 32-re, a CRP értéke meg 45,4-ről 19,4-re esett! ...és közben a PS tüneteim is javultak, pedig kevesebbszer kenem mint eddig és már csak lokálisan, nem az egész testfelületen, de ahol nem kenem ott sem jönnek elő.

Nekem nincsen a családban PS előzmény, ezért is bízom a spontán gyógyulásban, mert ez vélhetőleg nem egy autoimmun betegség, hanem egy hosszan fennálló gyulladásra adott immunrendszeri túl-reakció lehetett. Persze még az orvosi megerősítés hiányzik, de nagyon bizakodó vagyok. Most indulok a bőrgyógyászatra, hogy megbeszéljem az orvosommal a dolgot.

Előzmény: B.GY (16623)
B.GY Creative Commons License 2015.01.27 0 0 16623

2 rossz fogam van amit ki kellene húzni.Nekem az egyik herémben van valami spermato ciszta vagy minek nevezte a doki. Kb. 2 éve fedeztem fel magamon.Azt mondta ha nem növekszik nem veszi ki,csak ha engem zavar.Lehet ez is provokálja?Hiszen valamilyen ciszta.C-vitamint én is eszek napi 1000 mg-ot meg D-vitamint 2000 NE-t,meg halolajból napi 1-et.Néha javul néha rosszabbodik.

Előzmény: Octi19 (16622)
Octi19 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 16622

Nekem fogászati műtét után javulni látszik... Volt egy ciszta az egyik fogam gyökerén és azt vették ki december 10-én. Azóta a laborleleteim is javulnak és sokkal kevesebbet kell használnom az ELOCOM-os kenőcsöt és a Diprosalic oldatot (a fejemre). Alig vannak rajtam és érezhetően csökken az intenzitása. Én most nagyon bízom a spontán gyógyulásban!
Általánosságban szedek kb 3000mg C-vitamint, kurkumát, és D-vitamint naponta.

Előzmény: B.GY (16621)
B.GY Creative Commons License 2015.01.26 0 0 16621

Van akinek javult mandulaműtét után.Én nem tartozom közéjük,nekem 5 éves koromban vették ki.Bennem is van gyulladás,de a tüdőmet csak nem vetethetem ki :) Évek óta 4-szeres a vérsüllyedésem mint a normális érték.Fogorvoshoz nemsokára megyek kihúzatom a "gyanús" fogaimat.

Előzmény: bosko89 (16620)
bosko89 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 16620

Kedves sorstársak!

 

December közepén írtam, hogy mandulamütétem lesz és a börgyógyászom szerint ezzel jóval javulni fog a helyzetem. A mandulámat eltávolították. Ma van a 4. nap a mütét után. Eléggé kellemetlen egy dolog, de messze nem olyan rossz, mint ahogy azt beharangozták...

Ami a pikkelysömört illeti, már 1-2 nap után láttam pozitív változásokat!

(Ahogy azt írtam decemberben, nekem egy mandulagyulladás után közvetlenül szórta meg a testemet nagyon. Addig is jelen volt a sömör a testemen , de nem ennyire erös állapotban.) Sokkal jobb a helyzet, nem gondoltam volna, hogy hirtelen ekkora lesz a változás. Bár hozzá kell tennem, hogy még 2 napig antibiotikumot szedek, lehet hogy emiatt tüntek el ezek a foltok. Nagyon bízom benne, hogy most végre kitisztulok ebböl a mocsokból. A mütét után az orvosom azt mondta, hogy igen csúnya volt a mandulám és ö szinte biztos abban, hogy nagy javulás van kilátásban.

kb 10 éve küzdök ez ellen, és elég szkeptikus vagyok minden gyógymóddal kapcsolatban, most viszont elezdtem újra bízni a javulásban ezért kérdezlek titeket:

Valakinek van esetleg tapasztalata mandulamütéttel kapcsolatban, és milyen változásokban bízhatok?

Majd még jelentkezem!

üdv mindenkinek!

B.GY Creative Commons License 2015.01.25 0 0 16619

A fejem az nekem is fájt egy kicsit ma.Aztán ittam egy sört és jobb lett :)Ma sem vakaróztam jobban mint máskor.

Előzmény: Mackóbogár (16618)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.01.25 0 0 16618

én max. hétvégén "szoktam" inni, max. 1 sör, meg 1-2 pohár bort lecsúszik, de nem látom, hogy rosszabbodnának a pöttyeim. Viszont a fejem másnap szokott fájni. (nem kéne annyit inni :-) )

Előzmény: B.GY (16617)
B.GY Creative Commons License 2015.01.24 0 0 16617

Voltam ma disznóvágáson,nemrég értem haza.Megettem egy csomó húst meg ittam jó sok páleszt.Semmi vakarózás nincs még.Kíváncsi leszek mi lesz holnap.Szerintem pszichésen van rajtam ez a sok szar.Jól éreztem magam jó társaságban voltam.

ötfelezős Creative Commons License 2015.01.22 0 0 16616

Hát, ha napi háromszor használom, akkor nem engedi vissza.

Azonban az nem olyan egyszerű, mert szembe sem szabad kerülnie, szájba se...

Előzmény: kaninyul (16565)
zsgabor Creative Commons License 2015.01.22 0 0 16615

rakd fel máshova légyszi, mert ez már a 4. link ami nem jó, és érdekel. :D

Előzmény: zolcsika82 (16609)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.01.22 0 0 16614

nekem a munkahelyen nem sikerült (blokkolták :-)))), viszont otthon simán meg tudtam nézni.

dajcsesz Creative Commons License 2015.01.22 0 0 16613

Többször próbáltam én is megnézni, nem sikerült. A fájl nem található a rendszerünkben - ezt írja ki.

Előzmény: zolcsika82 (16609)
B.GY Creative Commons License 2015.01.21 0 0 16612

Én tegnap megtudtam nézni.

Előzmény: Nessi55 (16611)
Nessi55 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 16611

Azt írja, hogy nem jeleníthető meg.

Előzmény: zolcsika82 (16609)
ötfelezős Creative Commons License 2015.01.21 0 0 16610

Pont így jártunk vele a seborrheás topicban is.

Előzmény: zsgabor (16599)
zolcsika82 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 16609
inyesmester Creative Commons License 2015.01.20 0 0 16608

Szia.Úgy tisztességes, ha azt írom, hogy nem tudom a pontos választ a kérdéseidre.

Az elsőre egyáltalán nem tudom, a másodikra, meg azt, hogy meglepődtem, de a gyógyszer előállítója nem vizsgálja a szer hatásosságát az ízületi gyulladásra. A múlt héten voltam reumatológián és az orvos nagyon megörült nekem, mert volt egy előadáson, ahol szóba került a PS biológiai kezelése és az ízületi gyulladásra gyakorolt hatása, de még nem látott ilyen pácienst.

Tehát az is elképzelhető, hogy jelenleg nincs itthon támogatott biológiai terápia ízületi betegségekre.Jobbulást kívánok neked.

Előzmény: mr.mzsa (16606)
inyesmester Creative Commons License 2015.01.20 0 0 16607

Szia.A kísérlet azt jelenti, hogy egy még be nem jegyzett gyógyszerről van szó kísérlet harmadik fázisában.Ez annyit jelent, hogy a hatásossága már bizonyított és most állítják be a hatásos dózist és figyelik a hosszútávú mellékhatásokat.5 évig tart a kísérlet, ebből telt le 2.Kéthetente adok be magamnak injekciót és kb. havonta van labor vizsgálat, orvosi vizit és jelentés a betegség változásáról.A legfontosabb, hogy nincs új betegségem és az eredeti tájékoztatás szerint én nem is láttam ijesztőnek az előforduló mellékhatásokat.Az egyetlen a szájüreg gyulladás, ami egyértelműen a lecsökkent immunrendszertől van .Nem azt mondom, hogy egészségesként bárkinek is javasolnám, de amilyen állapotban voltam, ahhoz képest meg csoda a változás.A testem 30 százaléka volt pikkelyes és repedezett, ennek az 5 százaléka maradt a többi eltűnt.

Rejt veszélyeket a kezelés továbbiakat is, hiszen kerülnünk kell az olyan fertőzéseket, ahol a betegség legyőzéséhez erős immunrendszerre van szükség.Tehát TBC, trópusi betegségek.

A kezelés előtt kipróbáltam a gyógyszeres kezeléseket szépen sorban.Az, ami sokunknál segíteni szokott, az nálam teljesen hatástalan volt.Nem kaptam fénykezelést.

Az ízületi problémák a PS megjelenésével kezdődtek, de ez pontosan nem megmondható, mert az elkopott porcok és a PS okozta fájdalmak miatt nem igazán tudtam, hogy pontosan mi is fájt.Fájt minden.Csak a kezelés előrehaladtával lepődtem meg, hogy könnyen fel tudok kelni,állni,nem fájnak a kezeim, így a fájdalom hiányából vettem észre, hogy nem csak a porckopás miatt fájt.

A családban senkinél nem volt PS. Jellemzően egészségesen ezer évig éltek.

Előzmény: dajcsesz (16605)
mr.mzsa Creative Commons License 2015.01.19 0 0 16606

Kedves Inyesmester!

A trexánt én (is) a ps okozta ízületi gyulladás ellen szedem már több mint 1 éve, reumatológus orvos, és 1/4 évi labor vizsgálat mellett, eddig rendben van a laborom, DE sajnos a gyulladás nem szűnt meg. Nyáron teljesen rendben voltam (a bőröm 99 %-ban rendben van, alig van rajtam valahol, és az is csak nagyon kis felületen), de sajnos a lábfejem, a vállam, és a derekam folyamatosan fáj, most is.

2 kérdésem van:

1. mennyire befolyásolja a téli hideg a gyulladást, lehetséges, hogy ahogy enyhül az idő a fájdalmak is meg fognak szűnni?, és

2. Akkor számíthatok arra, hogy rajtam is csak a biológiai terápia fog segíteni, függetlenül, hogy a bőröm majdnem teljesen rendben van?

Várom válaszodat, köszönettel

Előzmény: inyesmester (16602)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!