Keresés

Részletes keresés

Edo87 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 13122

Sziasztok! Nem irtam mar reg, de feljarok olvasgatni. Hogy vagytok, ki hogy erzi magat? Portug hogy haladsz? Brigi a kezed, mostmar gipsz nelkul? En valamivel jobban vagyok, nincs mar olyan fajdalmam , de az oldaltartas maradt. Nalam nincs vegetativ zavar ahogy irtad, h csak akkor javasolt a mutet, de megis a McKenzie terapeuta is azt javasolja nekem. Meg nem stresszelek ra a mutetre, majd unnepek utan raerek, most megprobalom elvezni rossz gondolatok nelkul. Jovore pedig remelem mindenkinek megoldodik a problemaja ;) 

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.17 0 0 13121

Egyben kell lennie, mert nem írták a leletedre, hogy a

" fragmentum migrált ". Ha leszakad a darabka és "elvándoról" , leírják, hogy hová, pl. csatornába...   

 

A műtét akkor jön szóba, ha elviselhetetlen a fájdalom, illetve ha a sérv vegetatív zavarokat okoz.

Reméljük ez nem lesz nálad. Az a kiszakadt rész hegesedéssel gyógyul. A medrolt szedjed úgy, ahogyan javasolják, ne hagyd ki, mert gyulladáskor maga az idegszál megvastagszik.

 

Ilyenkor az természetes, hogy elküldenek idegsebészhez. Mikor mész? Kiváncsi vagyok a doki véleményére.

Drukkolok!

 

 

Előzmény: GoldenWolf (13120)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.17 0 0 13120

Voltam reumatologusnál,tényleg kivan szakadva a sérv,medrolt muszáj szednem mert ideggyulladásom van,ezenkívül elküldött idegsebészhez,eléggé parázok,Brigi ugye említetted hogy a porckorong egyben van,ez gondolom szerencse,mert így kevesebb az esélye annak hogy funkcionális zavarok lépnek fel és elkerülhetetlen a műtét?

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.16 0 0 13119

Igen, korábban már volt róla szó. Egy fórumozó leírta a rossz tapasztalatait (integrityhungary).

Előzmény: GoldenWolf (13118)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.16 0 0 13118
csikos.kinez Creative Commons License 2015.12.16 0 0 13117

A nem műtéti gerinc dekompresszió az ideghez közvetlen beadott szteroid injekció lehet, amely hatására lemegy a gyulladás és megszűnik a nyomás. De lehet, hogy van más eljárás is...

Előzmény: GoldenWolf (13116)
GoldenWolf Creative Commons License 2015.12.16 0 0 13116

Hallott már valaki a nem műtéti gerinc dekompresszióról?

Flower2000 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 13115

2 alapvető dolog, amit már ma is megtehet gerince egészségéért!

Ülés, vagy állás közben megfájdul a háta? Úgy érzi, nem megfelelő a tartása? Nem jól ül? Videóink segítséget nyújtanak a helyes tartás és helyes ülés testhelyzet felvételéhez.  [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.14 0 0 13114

Nem a rossz mozdulat miatt, hanem a discopathia miatt becsípődhet az izületi tok.Szerencsére ez ritkán van.Olyan ez, mint a derékban a lumbágó.

Mostanra engedett valamennyit.

 

Azért bejelentkezhetsz mr-re, legfeljebb még időben lemondod, ha nincs rá szükség. Ilyet már én is tettem, mert valahol kaptam egy korábbi időpontot.

Előzmény: Bubuca (13113)
Bubuca Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13113

Igen, igazad van..h valami oka van ott a védelemnek..a nem privat MRiknél áprilisra osztanak egyébként időpontokat:(

Nálad a beállás valami "rossz"mozdulat után van? Vagy egyszer csak érzed megfejthető előzmény nélkül?

Akárhogy is - Remelem reggelre nyoma sem lesz:)

 

 

Előzmény: Törölt nick (13112)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13112

Örülök, egy kicsit javult a nyakad.Azért kéne az az mr, hogy miért is védekezik ott az izom. Persze, ha teljesen tünetmentessé válna, akkor nem feltétlen kéne.

Az enyém most beállt, jobbra nem tudom fordìtani a fejem. Talán reggelre kioldódik a merevség.

 

Remélem az a Dávid féle gép segít majd. A 10. után majd elmondod.A sikerek mindig feldobnak, reményt adnak.

Előzmény: Bubuca (13111)
Bubuca Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13111

Köszönöm kérdésed Portug és Brigi

A nyakam minden nap jobban - a pilates trainer megmanualozza..az mindig sokat lendít rajta.ő is azt mondta h egy közvetlen gerinc menti izom okozza, ami az 1es csigolya környékén ered.szoval lehet hogy az MRt majd jövöre halasztom...ha nem szünik meg teljesen..

 

A Bene féle nyújtás nem igazán jött be a derékgondokra (sokszor inkább idegbecsípődés lett belőle..vagy nem esett jól..)de a célzott erősítés mindig lendít rajtam egy picikét.(nálam nagy instabilitas van pici servvel). Most talpon tudok lenni jó 2 órát..emelgetni csak vészhelyzetben.

Idönként nagyon el vagyok keseredve hogy mennyi munkával(napi masfel ora torna 5-6szor egy héten)mégis milyen lassan haladok :((

Voltam a Davidos gépeken..és 3 alkalom után kezdem azt hinni..tényleg ez a jolly joker ..de nem merem elkiabálni..szoval a 10. alkalom után helyzetjelentek, hogy tényleg így van-e:)

Porcikának pedig gratulálok, mindig megörülök a sikersztoriknak:)

 

Előzmény: portug (13100)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13110

Ìgy már értem.Kanapéra tényleg nem jó a memory, csak egy kemény alátámasztásra.Kár, hogy nincs legalább egy kis hálód, az megkönnyítené a dolgod.

Egy komolyabb matrac is egy vagyon.

 

Előzmény: porcika88 (13105)
portug Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13109

Éljen, éljen!!!Én imádok túrázni, kint lenni, levegőn, menni, menni!! Örülök, hogy "jólmentél"!!!:)Nekem is ez a cél!! Most mégcsak kicsiket...de már rendszeresen kimegyek. S jólesik, s a gondolataim is helyreteszi....

Előzmény: porcika88 (13108)
porcika88 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13108

Jaj egy kis sikerélmÉny. voltam megint kirándulni, de most hidegben, végig kint, és trappoltam mint a jógyerek, nem űltem le. Cuccaim hátizsákban, aláöltöző, derékvédő tépőzáras, a szokasos vastag télikabát, sapka sál, és ugg csizma ( most valahogy az kényelmes hidegben, benne anatomiai talpbetet van) . 10- től este 6- ig talpon voltam, elötte és utána 3-3 óra busz, és jelentem egyebn vagyok . Nem fáj semmi, nem érzek semmit. Csak a vádlim fájt kicsit, de tuti mert elszoktam ennyi menéstől. Boldog vagyok, mert látom az alagút végén a fényt, úgy érzem visszakapom az életem ami április elött volt. Igaz figyelni kell nagyon, de próbálkozni is Érdemes volt. 

 

porcika88 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13107

Én már nem is hordok mást csak hátizsákot. Vettem szép fekete bőrt, egy nagyobbat meg egy kisebbet. Sokkal jobb, mint a sima táska. Ha pedig elegánsabb kell arra van keresztpántos válltáska. CCC-ben vannak nagyon szép hátizsákok, normál áron. 

 

 

Előzmény: portug (13101)
porcika88 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13106

Na ezt nekem is próbálták beadni. Majd lelkemre beszélni, hogy nem legyek már ennyire béka segge alatt a kedvemmel, mert akkor fájni fog. Majd kézrátétellel próbálták gyógyitani. Mondván energia meg hasonlók. Utána jött a manuál, helyrepakolta , és láss csodát, nem fájt. Na a csontjaimat nem tudom melyik pszichológus tudta volna helyremagyarázni :-DDD. És a gyulladásra is kellett a gyógyszer, pozitív gondolkodás nem volt elég. Az tény, hogy ha baj van, akkor szerintem tilos a magányt és a lakás bezártságát választani. Mert befordul extrán az ember. Én is inkább elvonszoltam magam dolgozni ( egyeztetve kollégáimmal és főnökömmel) és inkább társaságban voltam és csináltam amit tudok. Fényévekkel jobb volt mint otthon. Nem egyfolytában a bajon járt az eszem, el voltam mással foglalva, és gondoskodtak róla, hogy ne kattogjak rajta, mégha fájt is. Bár néha annyira röhögtettek, hogy már azért fájt, de jobb volt mint otthon sírni

Előzmény: gombóc63 (13098)
porcika88 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13105

Nekem nincs már memory, elpasszoltam. Mert nekem nem volt jó. Adtam neki 2 hét esélyt, de se nem volt kényelmes, na meg a huzat tekeredett. Nekem sajna kanapéágyam van, ráadásul új, pont a mizéria elött 3 héttel vettem. Az a kattanós kanapé, ami nagy ággyá alakítható ha a támlája vízszintesbe megy. Nem szivacsos, hanem rugós. Na ezt a kis mélyedést ami van a támla és az ülőrész között ezt egyenesítem ki az ikea fedőmatraccal. Ez nappal simán elfér a kanapé mögött, nem is latszik. És ha kedvem szottyan akkor lerakom szőnyegre is, vagy csak a szőnyegen fekszem kicsit. Sajna nem tudok új ágyat venni, mert ez is egy vagyon volt. De gondolkodom rajta, lehet jövőre cserélek. De direkt azért cseréltem le a matracost , hogy ne legyen állandó hálószoba kinézet :-( . De akkor még nem volt a gyulladás, az utana jött. Fedőmatracot úgy vettem, hogy felmentem áruházba és fájó derékkal végigpróbáltam mindegyiket. két verzió van náluk. Egyik puhából csinál keményebbet, másik keményebből puhát. Első variáció jött be. Garancia meg 20 év rá, így ha gond lesz vele, cserélik szó nélkül. Ismim most cseréltette ki 9 éves matracát mert hibás lett. 5 nap mulva hozták neki a vadiújat , házhoz. Úgyhogy őrzöm a blokkot:-)

Előzmény: Törölt nick (13096)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13104

Bubuka!  A nyakad jobban van? Pontosan mikor lesz az mr?

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13103

Egy idő óta én is hátizsákot hordok, pici nőiest.

A klubszobában lévő jóga gyakorlatok valóban kihoznak a nehéz helyzetből, de amikor jobban leszel, egy idő után érdemes tovább lépni. Ezt ő is mondja a film végén. Bár már ott tartanál.

Nagyon örülök, hogy jobban vagy.

Előzmény: portug (13101)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13102

Igen, figyelmetlen voltam.

Te a súlyfürdőről ìrtál, én meg elértettem.

A súlyfürdő valóban a doki asztala.Nekem nem is javasolta.

 

Előzmény: Flower2000 (13097)
portug Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13101

Hát bizony dárga, s én még csak most kezdek bele...:)...Ami eddig megvolt: ékpárna, henmgerpárna, bebújós cipő, magándoki, magángyógytornász, gyógyszerek, ebook, anatómiai párna.....s hű mennyi minden áll még a listán....S okosan kell tényleg mérlegelni, utánaolvasni....egy csomó mindenre én is orvosi segítség nélkül találtam rá.....Most épp rájöttem, hogy vállon táskák egy időre félre, nagyon telepakolom őket, hátizsák lesz most nálam a menő.....

Képzeljétek, kicsit jobban vagyok, napi 2-3* 30 percet tornázok, s mintha elindult volna valami, de ki sem akarom - merem mondani....De jól esik a McKenzi, meg a Bene videoszobában megkapott porckorongsérvre ajánlott nyújtó - jóga gyakorlatok....

 

Előzmény: Törölt nick (13090)
portug Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13100

Szia Bubuca!Visszolvasgattam a hozzászólásokból a történeted - jobban vagy nár, hosszútávon segítettek a Bene féle nyújtógyakorlatok+ erősító gyógytorna? Picurt birod már emelgetni, s hosszabbtávon gyalogolni?

 

Előzmény: Bubuca (13088)
Flower2000 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13099

Szerintem se.

Előzmény: gombóc63 (13098)
gombóc63 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13098

Ez igaz is, de azért az isiász már nem csak izomfeszülésről szól. És ne próbáljunk már mindent a pszichére fogni.

Előzmény: Flower2000 (13092)
Flower2000 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 13097

Jaj nem matracról volt szó. Súlyfürdőről. A matrac más dolog.

Előzmény: Törölt nick (13094)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.12 0 0 13096

Én is kipróbáltam a földet, amikor jött egy lumbágó, de hamar visszamásztam az ágyba és a lábaimat polcoltam fel 90 fokban. Akkor nem volt még fedőmatracom, csak a kőkemény.

Az én ágyam nem puha, sőt. De az a néhány centi nekem kellett, hogy lágyítson a matrac keménységén, így a derekam alá sem kell kispárna.

Gondolom, hogy ezt a sokféle matracot a sokféle igény miatt gyártják, nincs kaptafa.

 

Ha szeretsz a szőnyegen pihizni, akkor nem lehet, hogy a gerinced nem szereti a memoryt? Vagy esetleg túl lágyat vettél? Mert ebben is van különböző sűrűségű. 

Előzmény: porcika88 (13095)
porcika88 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 13095

Én aludtam földön mert doki azt mondta. És jobb lett:-) először picit szar volt majd utána a hengerrel térdem alatt aludtam mint a tök. Bár lehet fáradt voltam már mert ágyon nagyon rossz volt . Most is szeretek szőnyegen pihizni. Nekem jó ez a kemény. 

Előzmény: Törölt nick (13094)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.12 0 0 13094

Mire gondolsz? Ha jól alszom, kipihenten ébredek az nem lehet ártalmas.

Nem találkoztam olyasmivel, hogy egy orvos meg tudta volna mondani, hogy kinek milyen matrac jó.

 

Ha most egy doki azt mondja, hogy aludjon fapadoson, miközben a gerinc szenved tőle, csak azért,  mert egy doki ezt mondta alszik valami kőkeményen?

 

Egyébként ha van válaszuk az az, hogy próbáljon ki többet és úgy döntsön.

Előzmény: Flower2000 (13093)
Flower2000 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 13093

Húha. Csak a helyzet az, hogy nem minden jó érzés van jó hatással a szervezetünkre. 

Előzmény: Törölt nick (13084)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!