Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

naox Creative Commons License 2008.11.09 0 0 4032
haat a delutan korbeerdeklodtem, es senki sem hallott arrol, hogy a vegyipari desztillalogepek erdekelnek a financokat (4 vegyipari ceg). Nem is realis a dolog, szvsz ez a tv. kimondottan a falusi zugfozok ellen keszult. Mar maga a megfogalmazas elmebeteg modon trehany, es ha hozzavesszuk, hogy a kuktat "rendeletesszeruen" kell hasznalni, egyszeruen egy rossz poen. Tipikusan egy olyan tv., amit a rendor/financ talal ki, hogy konnyu legyen a dolga (barkit elkaphasson), a huje jogalkoto meg leszarja, hogy teljesen eletszerutlen.
jovan, nemmorgok.
Előzmény: Uldin (4029)
.psp Creative Commons License 2008.11.09 0 0 4031
Kösz!
Előzmény: Uldin (4028)
hdi2800 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4030
Nalunk jopofa palinka fozo kazanokat gyartanak . Peldaul Kishegyesen Cekus Arpad.
Uldin Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4029

A tanszéken ahol melóztam a nem használt régi réz desztillálót a fináncok kilukasztották, (használatra alkalmatlanná tették). Azért nem lett leselejtezve a desztilláló, mert a folyosón, kiállították, hogy a hallgatók nézegethessék, a fináncok időnként megjelentek ellenőrizni, hogy nem lett-e helyreállítva a ketyere.

 

Ha van ilyen cuccotok, lehet, érdemes bejelenteni a fináncoknak, mert büntethetnek, és tönkre is tehetik a cuccot.

Előzmény: naox (4022)
Uldin Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4028
Tényleg javítja az égést. Már párszor le lett itt írva. És oldódik is az olajban, ha nem vizes. 10%-ban is keverheted az olajhoz.
Előzmény: .psp (4027)
.psp Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4027


Látom mindenki belemerült a jogászkodásba :-)))



megismételném a kérdésem mert lényeges lenne nekem.


"kartársak !

Az izopropil alkohol 1 dl 60 liter gázolajhoz tényleg javitja az égést , vagy csak placebó? A Green plus üzemanyag adaléknak majdnem 100% ban ez az összetevője.."
Előzmény: .psp (4011)
hdi2800 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4026
Szabad eladasban tudtommal mar nem lehet kapni ivasra alkalmas alkoholt . Azok regi szep idok ! Annak a hozadekat elvezem ma !
neo007 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4025

 

másik amit jó tudni .

 

hogy 100 liter gázolaj feletti mennyiség a kereskedelmi mennyiség , tehát e fölötti menyiségről kell hogy számlád legyen !

 figyelem : számla , névre szólóan , mert a blokkot nem fogadják el !

 

tehát " elvileg " 100 litered lehetne ( személyenként mármintha bevannak jelentve az adott hejen , ingatlanba )

 

persze ez az elmélet mert akár pár literről is számlát követelnek , hiába hivatkozol akármire jöv törvényre, lefoglalják , eljárást inditanak ellened  !

 

neo007 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4024

 

igen  biztosan tilos . rá kéne keresni valahol a neten .nekem is megvolt a cigaretta előállitógép szabájzása , sőt a büntetési tételek is le vannak irva valkahol .

 

voltam benne a jogszabájokba nyakig, mikor rájuk jön a baszogtatásuk...

egyébként már van valami más nevű törvényük ami mégjobban megcifrázza a jövedéki üket .

 

törvénytilos hazilag cigarettat sodorni??? adozott dohanybol? Akkor miert arulnak papirt?

 

igen. őszerintük. minimálbüntetés 20000 forint lesz , fellebbezhetsz , ileték , bemenés ,meghalgatás , jegyzőkönyv , ... ez megy a 2. fellebbezésedig ugyanis addig ők birélják el a fellebezésedet . aztán mehetsz a biróságra , de ott se haggyák annyiban , de ott van esélyed.  megéri ?! inkább kifizeted.  :-(   és a szemetek is tudják ezt  .

 

 

Előzmény: naox (4021)
neo007 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4023

üdv.

 

mint olvasom kint élsz szerbiába.

én is jártam ki anó az embargó előtti időkbe sokat .

 

akkor , és még az embargó alatt is voltak akik rááltak a magyarok kiszolgálására etilalkohol ügyibe. gondolom érted miröl beszélek...:-)

 

szerintem még most is megy a dolog horgos , vagy kelebia környékén.

volt szloveni , kovini , cservenkai , belgrádi termék. és nem kellett hozzá semmiféle papír , vagy engedéj :-))))  ja és még a hivatalos , gondolom adózótt ár alatt is volt ...

 

nemtom most mennyi lehet az ára ott szerbiában ?

 

 

azok a régi szép időőők !   :-))))

 

 

 

 

 

Előzmény: hdi2800 (4010)
naox Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4022
basszus, igazad van, a vilag leghujebb torvenye:
jov-i tv, 74/1:
74. §
(1) A vámhatóság engedélyével szabad alkoholtermék előállítására alkalmas desztillálóberendezést előállítani, birtokolni és értékesíteni. Nem szükséges a vámhatóság engedélye a rendeltetésszerűen használt, túlnyomással üzemelő háztartási főzőedényekre, valamint a tudományos és oktatási célra használt üveg desztillálóberendezésekre.
ezt komolyan nem ertem. mogottem all jopar ev vegyipar, es sose kertunk engedelyt a vamhatosagtol egyetlen desztillalokeszulekre sem. a legelemibb vegyi folyamat, es soha senki nem problemazott, pedig a vamosok is jartak nalunk, havonta min., de sose erdekelte oket egyetlen reaktor sem.
a kukac talan ott lehet, hogy aszongya " alkoholtermék előállítására alkalmas desztillálóberendezés" (a definicios reszben ezt nem pontositja), es nem altalanosan desztillaloberendezest ir, azaz talan itt is az van, mint soxor maskor, hogy majd a biro eldonti, hogy mi a celja/rendeltetese a keszuleknek.
beszarok, ekkora hujeseget...
Előzmény: naox (4021)
naox Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4021
ebben biztos vagy? tudsz valami forrast hivatkozni? (a jov-i tv-ben sehol nincs szo keszulekrol, nem is hivatkoznak ra emlekeim szerint)
tilos hazilag cigarettat sodorni??? adozott dohanybol? Akkor miert arulnak papirt?
Előzmény: neo007 (4019)
neo007 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4020
 hogy pontos legyek alábbi irásomba a pálinka( alkohol) főző berendezésre gondoltam.
Előzmény: naox (4017)
neo007 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4019

üdv.

 

tilos a készülék tartása is mint ahogyan a cigaretta sodró , töltő gép tartása is !

sőt még ha rézcsöveket találnak nálad , meg rézballont , rézmütyüröket , már akkor is eljárást inditanak , hogy valoszinűsithető hogy stb stb...  persze nem egy rézzel foglalkozó válalkozóra , vagy boltra , vagy rézközpontifűtéscsőszerelőre gondolván , hanem egy normál háztartásban ha találnak .

Előzmény: naox (4017)
hdi2800 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4018
Szerbiaban a palinka fozes szabad es a biodizel is. A kis Biodizeles ceg udvaran van egy Bio kut, tankolni is lehet ! Tudtommal szamlat is adnak ! Penteken leszek Szegeden, majd elkuldom a szamom .
naox Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4017
szerintem (nem vagyok jogasz, ugye) maga a keszulek tartasa nem buntetojogi kategoria, meg palinkafozo gep eseten sem. mas kerdes, hogy ha talalnak nalad zugfozott paleszt, akkor a gep kapacitasa alapjan becsulik meg a mennyiseget, es szabjak ki a birsagot. De nem azert, mert tilos lenne desztillalokeszuleket tartani, hanem mert tilos palinkat fozni.
Mas kerdes, hogy az ateszterezes mar olyan dolog, amit maganemberkent nem vegezhetsz (hisz vegyipari tevekenysegrol van szo), ahhoz ceg, es egy csomo engedely kell, de ha nem talalnak termeket es kiind.-i anyagot, akkor a keszulek maga OK.
Előzmény: selgir (4014)
Uldin Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4016

Ok! Beszélhetünk. Mostanában nem tudok Szerbiába átmenni. Ha Szeged felé jársz dobj egy e-mail-t. Vagy szólj rám a fórumon, hogy dobtál egy mailt. Ritkán nézem a leveleimet.

 

Engem is érdekel pár dolog, példul magyaroknak mennyire macerás céget alapítani ott. Lenne pár 5letem, amit meg lehetne csinálni. 

Előzmény: hdi2800 (4013)
Uldin Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4015

Szerintem észterező géped lehet, ellentétben a pálinkafőző ketyerével, viszont észtert nem gyárthatsz, ha nincs erre céget. A metilészter megfigyelt termék, és ha megfelel a biodízel szabványnak, felhasználástól függetlenül jövedéki adó köteles.

 

Ez van. Sajnos. Ha adómetessá tennék, mint a németeknél tették, nagy segítség lehetne a mezőgazdaságnak. Segítség helyett olajfüggőségbe, rabszolgasorba vetnek minket. Szerintem így nem érdemes ezzel foglalkozni. Az nem baj, ha ismerjük a technológiát, egyszer még szükség lehet rá. Lásd: éppen jó példa erre a volt Jugoszláviában kirobbant háborús helyzet. Amikor is bármi jól jön, jött, amivel megmozdulnak a mezőgazdasági gépek, autómobilok, generátorok, legalább az éhhalál ne végezzen az emberrel..... na most kicsit negatív lettem... de valmi ilyesmi a lényeg.

 

Egy haverom csinált egy 600 lityós cuccost egy ürgének. Volt a tetején hőcserélő is. Aztán mesélte mi történt a géppel.... Qurva nagy szerencséje volt az ürgének, mert valami miatt leszedte a hőcserélőt a gépről. A szomszédban elloptak valamit és ez ügyben ott járt egy nyomozó tiszt, persze a szomszédokat is kéredezgette. Ja és meglátta a cuccost. Az első dolga az volt, hogy szólt a fináncoknak nézzenek szét. Le is foglalták a gépet 1 hétig gondolkodtak mit lehetne ráhúzni, de aztán visszaadták neki. Nos ha véletleül rajta marad a hőcserélő, akkor ráfogták volna azonnal, hogy pájinkafőző.

Előzmény: selgir (4014)
selgir Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4014
egy ilyen ketyerének a tartása vajon legális? mármint állíthatnál elő vele biót, ha azt nem is öntöd a tankba? vagy már a készítése, használata illegális?
Előzmény: Uldin (4012)
hdi2800 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 4013
Igy igaz keson talaltam ra a forumra. Csak 3 napig arultad. Tul hamar szetszedted. En bizok benne,hogy segitesz osszeallitani egy megjobbat . Kulonben is szeretnek veled talalkozni,mert a brikettalo gepek is nagyon erdekelnek.
Előzmény: Uldin (4012)
Uldin Creative Commons License 2008.11.07 0 0 4012

Csinálni kell egyet?

A legolcsóbb megoldás hordókból összetákolni egy reaktort.

 

Ha kicsit hamarabb talász rá a fórumra, tudtam volna adni neked egy szerkentyűt. Ráadásul nem is kellett volna messze menned érte. Sajnos darabokra szedtem, útban volt a cucc, az alkatrészeket elosztogattam, a hordók pedig a szeméttelepen végezték.

 

3431. hozzászólásban van róla kép.

 

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9131662&aq_ext=1&aq_text=Hulladékból%20összetákolt%20ketyere,%202%20hordós%20verzió:

 

Meg lehet csinálni rozsdamentes hordóból is, esetleg kicsit átalakítani a hordót, kúposra megcsinálni az alját. De egy ilyen ketyere nagyon felhívja magára a figyelmet, akik meglátják tanakodnak, mi lehet.....

 

Olyan verzióban érdemes gondolkodni, ami nem feltűnő. Van egy hordó amibe belógatunk pár csövet az akció idejére, egy külső hőcserélő szivattyú stb... Használat után szétszedve a cucc.

 

 

Előzmény: hdi2800 (4010)
.psp Creative Commons License 2008.11.07 0 0 4011
kartársak !

Az izopropil alkohol 1 dl 60 liter gázolajhoz tényleg javitja az égést , vagy csak placebó? A Green plus üzemanyag adaléknak majdnem 100% ban ez az összetevője..
hdi2800 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 4010
Ajanlatom November vegeig all a Bio kerekasztallal kapcsolatban. Tegnap voltam a Metanolgyarba Kikindan. A kereskedelmi igazgato szepen fogadott es azzal kezte,hogy hany tartalykocsival kellene ! ? Mondom neki szerenyen,hogy csak egy kis 200 literes hordocskaval kellene . Jo mondja semmi gond es elkezdte sorolni,hogy mijen engedelyek szuksegesek ahoz,hogy kapjak egy kis hordocskaval . Mar az elso feltetelnek sem feleltem meg . Embertelen szigoru feltetelekhez kotik a megvasarlasat, szallitasat es a felhasznalasat ellenorzik decire ! Rendesek voltak es megadtak egy kis Biodizel uzem cimet es ma delelott ott is eltoltottem kb 2 ora hosszat. Hasznalt etolajbol de foleg hulladek zsirbol allitanak elo Biodizelt ! Ezt vagy valami hasonlot latnotok kell egyszer az eletben,mert az en szamomra ez volt a csucs ebben az olajos>zsiros temaban ! Most mar a diszno zsirt is gyujtom a sutodebol ! Komplett finomito vonalat is gyartanak ! Orankent 250 liter Biot termel ! 27.ooo Eurot kernek erte . Mondtam nekuk,hogy nekem tizszer kisebb kell. Megelegednek en orankenti 25 literrel is !!!!!!
Előzmény: selgir (4009)
selgir Creative Commons License 2008.11.07 0 0 4009

télen nyáron! télen 10 liteg gasoil+3-4 liter használt, nyáron fordítva

 

Előzmény: hdi2800 (4000)
selgir Creative Commons License 2008.11.07 0 0 4008
én meg jó vendég lennék:)
Előzmény: hdi2800 (3978)
naox Creative Commons License 2008.11.07 0 0 4007
1.) a mikrok kulonboznek. altalaban nem jo otlet uresen jaratni.
2.) ha jol ertem, akkor ti gazokat szaritotok, nem folyadekot. asszem az vilagos, hogy ket kulon dologrol van szo, hogy mast ne mondjak, a ti szaritoszereteken csak illekony anyagok kotodnek meg, az etolaj/zsirsavak pedig nem illekonyak.
3.) "A 800 C már a pirolízis és a kokszolódás tartománya" igen. meg az egese, hisz oxigen jelenleteben megy a regenaralas. az olajat a szaritoiszerrol csak leegetni tudod, 2-3-4 ciklust igy talan ki is bir az anyag, aztan kb. dobhatod ki.
4.) "hogy a szilárd anyag határfelületéről lehetőleg vízzel kell eltávolítani/lecserélni a CH-t" nem ertem, mibol gondolod, hogy az olajat le lehetne mosni vizzel. nem lehet.
Előzmény: BarG (4006)
BarG Creative Commons License 2008.11.06 0 0 4006

pl mikróban kiszárítanám"
ezt ne tedd, csak ha mar kukazni akarod a mikrot. amikor mar elment a viz, nincs ami felvegye a teljesitmenyt, elszall a mikro klisztronja.

Most viccelsz ugye?! Mert ezzel azt mondtad, hogyha nincs semmi, ami felvegye a teljesítményt a mikro belsejében, akkor tönkre fog menni - vagyis ha tök üresen elindítom, akkor ugyanez a helyzet - és elárulhatom, hogy esze ágában sincs tönkremenni. (kipróbáltam!)

 

regeneralasra gyak 800fok koruli izzitas jatszhat, de tul sokba kerul, es illik kezelni a tavozo gazokat, ami maceras/draga.

 

Nos, a mélyen tisztelt munkahelyemen üzemeltetünk néhány alu-oxiddal és szilikagéllel töltött szárítót, és a regenerálásuk tökéletesen megy 3-400 C-os metánnal. Sőt ezek a szárítók nemcsak a víz megfogását végzik, hanem bizonyos közepes szénláncú oligomer olajokat is kivesznek a gázáramból. Ezért én kicsit optimistábban vélekedem a szilárd szárító anyagokról. A 800 C már a pirolízis és a kokszolódás tartománya, főleg ha a szénhidrogén egy szilárd anyag felületén tartózkodik, mert az mindig katalizátorként segíti a bomlást. Ezért gondolom, hogy a szilárd anyag határfelületéről lehetőleg vízzel kell eltávolítani/lecserélni a CH-t, majd a vizet már kockázatok nélkül lehet eltávolítani. Ja és a metános regenerálás leviszi az olajokat is, mégpedig jelentős kokszosodás nélkül.

Előzmény: naox (4003)
odourizing Creative Commons License 2008.11.06 0 0 4005
Rendben.
Üdv!
Előzmény: Uldin (3994)
Uldin Creative Commons License 2008.11.06 0 0 4004
Kezelés után térfogatra kb. megegyező menyiséged lesz metil-észterből is. Melléktermékként lesz a metanol helyett glicerines alsófázisod. Ami lúgot és egyéb mocskot tartalmaz, veszélyes hulladék. Erről a hulladékról gondoskodni kell valahogy, a csatornába nem küldheted le.
Előzmény: hdi2800 (4000)
naox Creative Commons License 2008.11.05 0 0 4003
"Valószínüleg a direkt észterezés is kétfázisú reakció"
magasabb hom-en megy (zsirsavat meg kell olvasztani), es akkor egy fazis, ill. a keletkezo viz alkot(hat) kulon fazist, de az meg nem baj segit eltolni az egyensulyt.
"intenzív keverés szükséges, ami nem teszi szükségessé, hogy a diffúzióra hagyatkozzunk"
a szemcsek feluleten gyak. all a folyadekfilm, akkor is, ha egy allat keverovel kevereteted kozben. meg a szemcsen belul vegkepp csak a diff. mukodik. Ezert kell belole sokkal tobb, mint az ember gondolna. a kulseje telitodik, a belseje meg erintetlen.
"pl mikróban kiszárítanám"
ezt ne tedd, csak ha mar kukazni akarod a mikrot. amikor mar elment a viz, nincs ami felvegye a teljesitmenyt, elszall a mikro klisztronja.
regeneralasra gyak 800fok koruli izzitas jatszhat, de tul sokba kerul, es illik kezelni a tavozo gazokat, ami maceras/draga.
Előzmény: BarG (3991)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!