Keresés

Részletes keresés

Ediina Creative Commons License 2012.06.07 0 0 56539

Leírnád kicsit konkrétabban, kérlek! :) Mennyiről, mennyire? Nekem ho. írt fel 2000NE-t, azt tudom, hogy ez a lagújabb ajánlás, egészségeseknek. Igaz én csak a felét szedtem, mert átmegy az anyatejen. De most a gyerekorvos a babáknak leállította nyárra.

Előzmény: Zemanek (56538)
Zemanek Creative Commons License 2012.06.06 0 0 56538

Nekem most emeltük az adagot.

Előzmény: Ediina (56537)
Ediina Creative Commons License 2012.06.06 0 0 56537

Csajok! Azt szeretném kérdezni, hogy az endodokik nyárra hogy javasolják a D vitamin szedését? Csökkenteni kell (mennyire), szüneteltetni, vagy életmód függő?

Provence83 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 56536
Szerintem eltelhet ket-harom honap is a ketto kozott, ahogy Neked kenyelmes. Nem fognak egy honap mulva felrangatni, ha az neked problemas :-) De jo otlet, hogy azert naploval mesz.
Előzmény: b.gina (56535)
b.gina Creative Commons License 2012.06.06 0 0 56535

Köszi csajok az infókat:)

Megpróbálok mindkettőre eljutni.

Már kb egy éve diétázok, de azért szerintem nem árt egy ilyen diétás oktatást, mert jó pap is holtig tanul... :)

Meg tuti van néhány dolog amit rosszul csinálok, pl. én nem számolok, de mostantól megpróbálom, meg a diétás naplót is elkezdem ;)

 

Amúgy mennyi időnek kell eltelnie a két alkalom között?

Előzmény: Micimalacka (56534)
Micimalacka Creative Commons License 2012.06.05 0 0 56534

a másodikon végülis a gyakorlati tapasztalatokat beszélitek meg, mi megy jól,. nem jól, mit rontassz el, bírod, jól számold stb.

Előzmény: b.gina (56532)
Ediina Creative Commons License 2012.06.05 0 0 56533

Szerintem érdemes elmenni mindkettőre, ha meg tudod valahogy oldani! Az első alkalommal megismetet a diéta alapjaival, válaszol kérdésekre. Küld e-mailben is egy csomó anyagot. 

A második alkalomra vinni kell diétás naplót, hogy átnézhesse jól csinálod-e és tanácsokat ad mit kell esetleg másképp szervezni.

Előzmény: b.gina (56532)
b.gina Creative Commons License 2012.06.05 0 0 56532

Lányok, volt már valaki Zentai Andinál egyéni diétás oktatáson? :)

 

A PCOS Alapítvány fb-os játékában nyertem egyet :) de még nem jelentkeztem be, mert szegediként kicsit körülményesebb megszerveznem... Azt tudom, hogy 2 alkalmas a dolog, de szerintetek van arra lehetőség, hogy egy alkalomba sűrítsük a dolgot?
Aki volt ilyenen az leírná, hogy hogy zajlik a dolog, nagyjából miről van szó az első és második alkalommal?

Köszike! 

:)

Szeleszte Creative Commons License 2012.06.05 0 0 56531

Sziasztok

 

Szaloncukorka, vaesz nagyon nagyon gratulálok nektek, néha olvasom a fórumot és ilyen jó híreket látok. Nagyon jó régi motorosokat is látni itt:)))))

 

Kiko

Kitartást, mindenkinek vannak mélypontjai itt a fórumon, majdcsak rendben lesz minden.

 

Timike:

Sajnálom, hogy szétmentetek a pároddal, azt hittem, hogy ez egy véget nem érő szerelem..

 

Nos én:

Tavaly januárban lerakatták velem a met-et, utána mindenféle gasztro problémáim adódtak (3 gasztroorvost aprítottam el, majd végülis az segített, akit itt ajánlott nekem valaki mégegyszer köszönöm neki). Szóval most tartok az utolsó probiotikum kúrámon és met újra indul. Másfél év alatt annyira padlóra küldtem magam, hogy 42-dik cn-en vagyok és még mindig nem akar megjönni. Ez a félév elég stresszesre mozgáshiányos, és rágcsálós életmódra sikeredett, aminek már az volt a következménye, hogy januártól eltűnt a pé és 38 napos ciklusaim voltak. Az uszodát újra célirányba vettem. Eléggé nehéz a munkahelyen a halom munka a határidőkkel, apuval törödni, hogy nincs anyu a hugomra figyelni mert serdülő két háztartást vezetni és még a párom szülei is szívből utálnak.... szóval minden meg van ahhoz, hogy mélyponton legyünk..... A baba projekt még várat magára:(((((

vaesz Creative Commons License 2012.06.04 0 0 56530

Kiko! 

 

Köszönöm! :) 

Kitartást nagylány! Tényleg én is csak azt tudom mondani, amit már annyira, de annyira unsz (tudom, mert a pokolba tudtam volna kívánni mindenkit, aki azt mondta, hogy ne görcsölj rá, és akkor jobb lesz, dehogy a fenében tudnék nem rágröcsölni? :) Szóval nekem is azután állt be igazából mensi, mert nem foglalkoztam vele, igazából lemondtam mindenről, úgy döntöttem, hogy akkor férj elhagy, új élet elkezd, és akkor hajrá:) gyerek és mensi témát meg jóval későbbre halasztjuk...Nos hát a természet nem így gondolta, és közbe szólott:) 

Egyébként meg ne aggódj a kiborulás miatt, természetes, és azért vagyunk, hogy meghallgassunk. Hányszor de hányszor borultam ki, és mondtam, hogy elegem van mindenből...de másnap már megint másképp láttam a világot, és újra harcra fel:) 

 

 

Előzmény: Kikomiko (56515)
Provence83 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 56529
Oooo ez szuper. Meg is csinaltam egy adagot, cottage cheesezel kevertem, isteni lett az allaga, tettem bele meg aprora vagott fustolt lazacot, ket kis szeletet. Mar nagyon untam a szaraz felvagott, sajt kombot alig csuszott le a torkomon kora reggel. Persze korozottet neha csinalok, de itt nincs normal turo, igy a fagyasztoban tartok parat, meg bryndzat, de nagyon hamar megromlik miutan elkeszitem.
Előzmény: Zemanek (56528)
Zemanek Creative Commons License 2012.06.04 0 0 56528

Lehet enni, ha nincs benne hozzáadott cukor. A sajtokat nem kell számolni. Csak ha fogyni is kell akkor a zsír miatt kell figyelni.

Előzmény: Provence83 (56526)
Micimalacka Creative Commons License 2012.06.04 0 0 56527

a sajt elvileg számolás nélkül ehető, és ajánlott is enni akár a 3 főétkezéshez.

Nem tudom, mi van rajta ch? szerintem mehet

Előzmény: Provence83 (56526)
Provence83 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 56526
Lanyok! Tudja valaki, hogy a philadelphia kremsajt gyors ch nak szamit? Nem vagyok benne biztos, mivel reggelire lehet enni turot es cottage cheeset is. Hmm? Olyan jo lenne azt kenni a kenyerre, belevagnek snidlinget :-)
Zemanek Creative Commons License 2012.06.04 0 0 56525

Szerintem holnaptól lehet augra időpntot kérni.

Előzmény: Micimalacka (56524)
Micimalacka Creative Commons License 2012.06.04 0 0 56524

ó, köszi, akkor szerintem bejelentkezek lassan.

Előzmény: Zemanek (56523)
Zemanek Creative Commons License 2012.06.04 0 0 56523

Én most voltam. Tűű dokihoz a szokásos 2 hónap. Szabin nem rég volt.

Előzmény: Micimalacka (56522)
Micimalacka Creative Commons License 2012.06.04 0 0 56522

Hahó csajok, járt vki mostanában MM-ben vagy jelentkezett be? Kb. mikorra van időpont, vagy mikor lesznek szabadságolások?

 

yoyo444 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 56521

Kiko kitartás! Bár én egyáltalán nem vagyok járatos még ebben a témában, de azt tudom, hogy nem szabad feladni, főleg ha szépek az eredményeid. Az én számból nem fog túl hitelesen hangzani, mert nem jártam még ebben a cipőben és biztos nagyon nem lehet könnyű, de próbálj meg kicsit lazítani :) olvastam már több olyan esetről a neten, hogy pont akkor jött össze a baba, amikor már szinte lemondtak róla, mert már nem "görcsöltek rá" annyira... persze ezt full laikusként és így látatlanban mondom, és teljesen megértem, hogy ennyi idő után már kicsit türelmetlen is vagy. Esetleg iktassatok be nyárra egy kellemes kis romantikus nyaralást ;-) nagyon szurkolok neked +++++

Előzmény: Kikomiko (56515)
vaesz Creative Commons License 2012.06.04 0 0 56520

Köszi szépen, megkaptam:)

Előzmény: Kathleena (56519)
Kathleena Creative Commons License 2012.06.02 0 0 56519

Küldtem! :-)

Előzmény: vaesz (56512)
szaloncukorka Creative Commons License 2012.06.02 0 0 56518

Ja, és köszönöm a gratulációt! Ne add fel! ;)

Előzmény: Kikomiko (56515)
szaloncukorka Creative Commons License 2012.06.02 0 0 56517

Kiko! Tudom, hogy hivatalosan nem említik, de ha már tényleg nem segít semmi, akkor próbáld meg a paleolit táplálkozást, nézz utána a neten, SZendi Gábor honlapján. Nekem nem volt nagyon erős PCOSem, de teljesen elmúlt és most spontán vagyok várandós. Csak három hónapig szedtem metet egy évvel ezelőtt, de mivel a cisztáim felszívódtak, nem írattam új adagot, és azóta jól vagyok. Persze kerülöm a cukrot, a fehér lisztet és igyekszem kevesebbet enni egyszerre, inkább többször keveset, és sok-sok zöldséget.. én azóta már vega lettem szinte teljesen, a párom miatt, de semmi tünetem nincs azóta sem. A babó 6,5 hónap alatt jött össze, de nagyon stresszes időszakban, úgyhogy azt hiszem ez egy jó idő és normális. Semmi IR tünetem nincs, úgyhogy én gyógyultnak nyilvánítottam magam. ;)

Előzmény: Kikomiko (56515)
ncsk Creative Commons License 2012.05.31 0 0 56516

Kikomiko kitartás!! Ne keseredj el! Tudom, hogy elcsépeltnek hangzik, meg amikor az ember elkeseredett, akkor szinte lehetetlen kivitelezni, de legyél pozitív! Én a sok év távlatából is látom milyen lassan is tud ez a nyavaja helyrejönni, de a pozitív hozzáállás meglepően sokat számít. Csak átugrasz még pár akadályt és minden rendben lesz :)

Előzmény: Kikomiko (56515)
Kikomiko Creative Commons License 2012.05.31 0 0 56515

Vaesz! Hatalmas gratula! Szaloncuki neked is! Örülök nektem nagyon! Gondtalan terhességet kívánok Nektek:)

 

Nálam a helyzet változatlan, azazhogy van egy kis para, legutóbb talált a nődoki egy cisztát a jobb petefészkemben és azt mondta ezt műteni kell és ha már műt, akkor csinál drillinget, méhtükrözést és petevezeték átjárhatóságit. Nagyon berezeltem, mert nem erre számítottam, csak egy sima rákszűrésre mentem, de már kórházi beutalóval jöttem el. Ja, és felvezette, hogy 3 különböző kórház közül hol mennyit fizetek majd a műtétért, 150 000Ft-850 000Ft. Kicsit lepadlóztam. Úgyhogy elmentem egy másik nőgyógyászhoz és ő azt mondta, hogy lehet nem dermoid cisztám van, hanem más és adott progi készítményt, amitől majd megjön és utánna megnézi UH-n, hogy mi a helyzet. Eléggé elvagyok kenődve, mert 1 év és 8 hónap gyógyszer szedés után még mindig nem jön meg, a babáról már ne is beszéljek. RR pedig mindig biztat, hogy olyan jók az értékeim, hogy igazán nem is érti, hogy miért nem menstruálok. A másik nődoki is azt mondta, hogy a bal petefészkem már nem policisztás, hanem már "csak" multicisztás". 

Bocs hogy így kiborultam, de azt érzem, hogy megteszek mindent, és nem hogy előrelépnék, hanem hátrafelé haladok jó nagy léptekkel:(

ncsk Creative Commons License 2012.05.30 0 0 56514

Vaesz fogászatra simán lehet menni, de a nagyműtéttel én megvárnám, hogy leteljen az első 12 hét.  MOndjuk ha kibírja én a nagyobb beavatkozásokkal megvárnám a 9 hónapot. Sima tömést és hasonlókat csinálnak (anyum fogászaton dolgozik).

Előzmény: vaesz (56512)
vaesz Creative Commons License 2012.05.30 0 0 56513

Köszi tesó:))) hatalmas ölelés neked is:)))

Előzmény: Timike74 (56511)
vaesz Creative Commons License 2012.05.30 0 0 56512

Köszi mindenkinek:) 

 

Kathleena! Akkor a te dokid szülést is levezet? Jól hangzik amiket írtál róla:) Viszont furcsa, hogy nő, eddig nem volt jó tapasztalatom női nőgyógyászokkal:) viszont mivel ez a változás éve, ezért nem bánom:) Kérem szépen az elérhetőségét, ha nem gond:) Én is nagyon kényes vagyok nőgyógyász szempontból, ha ellenszenves, akkor bizony én makacsul megyek tovább...

 

Én végül Femibiont vettem egy havi adagot, meg vettem hozzá folsavat, mert az kevés van benne, a gyógyszerész is azt javasolta, hogy met mellett érdemes növelni a folsav adagot. Viszont jódból mennyit érdemes vajon bevinni? elég ami a vitaminban van? 

 

Terhesség alatti fogászatról ötletek? Mert szombatra szájsebészetre van időpontom, ki kellene műteni az egyik bölcsesség fogamat, mert letört, és darabokban hullik ki, a másik meg be van gyulladva:( 

Előzmény: Kathleena (56510)
Timike74 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 56511

Tesóóóóóóóóó :))))))))

Gratula itt is :))))

 

Pusssssssssz.

Előzmény: vaesz (56499)
Kathleena Creative Commons License 2012.05.30 0 0 56510

Gratulálok én is!!! :-) Az én dokim végig javasolja a metet, fel is írja. Egy nagyon normális kb. 35 éves nő, nemrég szült, ha bármi gondom, kérdésem van, fel lehet hívni, mindent normálisan elmagyaráz, mindig megnyugtat. Kedd délutánonként rendel a Battyhány-Margit krt. környékén, egy vizsgálat 7000 Ft, uh-val asszem 9000, de van, h egy óráig bent vagyok, ha sok kérdésem/nyűgöm van. Én korábban nem találkoztam még olyan nődokival, akihez szívesen visszamegyek, úgyh nálam ez is szempont, de van, aki nem ilyen kényes:) Ha érdekel az elérhetősége, elküldöm privátban. 

 

Én egyébként gravidát szedek (előre), a patikában azt ajánlották, mert abban több minden van, mint az elevitben. De egyébként nem tudom, melyik jobb. 

Előzmény: vaesz (56507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!