Keresés

Részletes keresés

pocza_sz Creative Commons License 2006.05.09 0 0 243

Hi!

Bocs, valóban Merkur van az aljában és nem csak édességet, de Leberkase-t is érdemes venni (mit Semmel). vagy Kaseleberkase-t. Egyébként a Merkurban mindig elég jó az édességes akció, de aki szereti a Manner termékeket az menjen fel a gyárba a 16. kerületbe.

Strassenbahnlinien 44 Schottentor-Dornbach, leszállni a a Wattgasse megállóhelynél kicsi gyaloglás és ott a gyár oldalában a saját boltjuk. Gyakran olcsóbbak a termékek mint az üzletekben. Szokott lenni kilós v. fél kilós kiszerelélében Schokobanan v Rum Koko vagy Mozart Kugel.

Kedvenc édességmárkám a Manner.

Cas/

Előzmény: Zitka (242)
Zitka Creative Commons License 2006.05.08 0 0 242
Szerintem a Gerngross aljában Merkur van, de a lényeg szempontjából ez mindegy. :-)  Egyszer sikerült úgy betoppannom oda, hogy aznap az egész édességkínálatra (az akciósokra is!!!)  25% kedvezmény volt. :-) Nem jöttem ki üres kézzel... ;-)
Előzmény: pocza_sz (240)
Kreky Creative Commons License 2006.05.08 0 0 241

Köszönöm mindenkinek!  Sokat segítettetek!

Kreky

pocza_sz Creative Commons License 2006.05.08 0 0 240

Hi!

A Huma-t még most is Huma-nak hívják.

Egyébként a Mariahilfer Strasse-n az U3-Neubaugasse megállóhelynél van a Gerngross amibe az U3 alagútjából fel lehet menni közvetlenül. Asszem 4 szintes áruház. Pincében egy Zielpunkt, földszinten ruha + parfum + egyéb, aztán feljebb van egy király játékosztály és afelett egy Sports Experts és még efeltt egy két szintes Saturn.

Ált. maketteket veszek itt a játékosztályon, de ha itt nem akkor a Humaban a     Toy's Rus ban. (Revell).

Cas/

Előzmény: szkati (238)
Zitka Creative Commons License 2006.05.08 0 0 239
Csatlakozom a Donauzentrum kedvelőkhöz! :-) Mivel a Donauinselen van dolgom a leggyakrabban (munka), ha hétközben megyek, általában a Kagran P+R-ben parkolok. Nagyon jól ki van táblázva Bp felől jövet, az A22-n kell kimenni jobbra, és követni a táblát.  De hétvégén jobban szeretem a belvárosi, kevésbé "mű" utcai vásárlást. :-)))
Előzmény: pocza_sz (237)
szkati Creative Commons License 2006.05.08 0 0 238
Én rendszeresen Simmeringen Heidén vásárolok, ami közvetlenük Bécs elött található és jól ki van táblázva, a sztrádáról meg semerre sem kell kanyarogni, csak egyszerűen letérni. Itt van lányom kedvenc H&M üzlete, nekem egy kis Adler, na meg a férjemnek elektromos szaküzlet és van egy nagy Spar is. Amire - legalábbis nekünk- szükségünk van, azt itt mindent megkapunk. Régen úgy hívták, hogy Huma, ma meg csak egyszerűen egy bevásárlóközpont, ja és legalább 3 cipőbolt is van.
Előzmény: Kreky (235)
pocza_sz Creative Commons License 2006.05.08 0 0 237

Hi!

Ha már SCS (Shopping City Süd, ami szerintem öreg és divatja múlt), akkor én azt mondom:

Donau Zentrum, U1-Kagran vagy

Gasometer, U3-Simmering vagy

SCN (Shopping City Nord) Strassenbahnlinien 31 vagy 33- Brünnerstrasse

 

Előzmény: Kreky (235)
Zitka Creative Commons License 2006.05.08 0 0 236

Ha mindenképpen be akartok menni a belvárosba, akkor tartsátok szem előtt, hogy csak a mellékutcákban ingyenes a parkolás szombaton! Van egy jó kis bécsi közlekedés topik, 63 hsz. az egész, szerintem érdemes elolvasnod:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9135170

 

Én jobban szeretek leparkolni valamelyik P+R parkolóházban, a bevezető autópálya közelében (pl. Erdberg). Aztán veszek napijegyet, amivel korlátlanul tudok közlekedni egész nap.

Schönbrunnról - ki hinné :-))) - az alábbi weblapon minden részletet megtalálsz:

http://www.schoenbrunn.at

Az U4  pillanatok alatt ide hoz a belvárosból. De jól lerajzolják ill. leírják a megközelítést itt: http://www.schoenbrunn.at/de/site/publicdir/0101040000_8f.php#67307

 

A vásárlásról: a belvárosban, a Mariahilferstrasse, Kärntnerstr. környékén gyakorlatilag ugyanazok a boltok megtalálhatók, mint a bevásárlóközpontokban. Ha szép az idő, szerintem kellemesebb itt vásárolgatni. Ha mégis ki szeretnétek menni a Shopping City Süd-be, a Bécset elkerülő körgyűrűn kell menni Vösendorf felé (déli irányba). Jó tudni, hogy a belvárosból (az Operával pont szemben)van IKEA busz, ami ingyen, v. jelképes összegért kivisz és vissza is hoz. Ha mégis úgy döntenétek, hogy leteszitek az autót P+R parkolóban.

 

Előzmény: Kreky (235)
Kreky Creative Commons License 2006.05.07 0 0 235

Sziasztok!  Bécsi bevásárlást , városnézést tervezünk, örülnék, ha valaki ( bármilyen)hasznos infókkal tudna segíteni!  Hová érdemes menni  olcsón vásárolni ruhát, cipőt, inkább sportosabb holmikat, ami szombaton (pünkösd) is nyitva van, és a parkolás is megoldott(?) ?   Ja és  hogy jutunk el oda Hegyeshalom felől?

Ha valaki tud Schönnbrunn-nal kapcsolatban bármi hasznosat írni az szuper lenne! 

Pl : hol van helyileg Bécsben, nyitvatartás, belépő árak stb. 

Előre is köszönöm!

Zitka Creative Commons License 2006.04.23 0 0 234

Uuupsz, azt hiszem, megtaláltam a választ. :-(

http://www.handelszeitung.at/ireds-13274.html

Der italienische Lebensmitteldiskonter D'piu, der in seinen besten Zeiten bis zu 13 Filialen in Österreich hatte und hierzulande 2004 noch 2,8 Mio. Euro Umsatz erzielte, zieht sich aus Österreich zurück, berichtet das "WirtschaftsBlatt".

Zitka Creative Commons License 2006.04.23 0 0 233

Húú, lenne egy nagy kérésem! :-)

Én elég gyakran járok ki, és ismerek egy csomó jó helyet, de egy dologban esetleg tudnál segíteni... Volt egy kedvenc olasz boltom a Stiftgasse 7-9-ben - D'Piu olasz szupermarket, de kb. egy évvel ezelőtt megszűnt. :-(((((  A neten nyomoztam, és azt az infót találtam, hogy van egy másik boltjuk is a 20. kerületben, a Klosterneuburgerstr. 76-ban. Ez viszont nekem nagyon kiesik (a belvárosban, ill. a Donauinselen van legtöbbször dolgom), és nem szeretnék csak azért kibumlizni oda, és konstatálni, hogy az sem létezik már. Hol lehetne ezt vajon megtudni? Elképzelhető, hogy nem csak a belvárosi boltjuk szűnt meg, hanem az egész cég? Volt még boltjuk Wiener Neustadtban is...

Köszi előre is. :-)

Előzmény: pocza_sz (232)
pocza_sz Creative Commons License 2006.04.23 0 0 232

Hello

Szívesen segítek bárkinek aki ide téved és Bécsben szeretne vásárolni.

Cas/

pocza_sz Creative Commons License 2006.03.03 0 0 231

Nacky!

Játékbolt elég sok van, mondjuk kettő nagyobb amit én ismerek. Az egyik a HUMA-ban a Toysrus, a másik a Mariafilfer Strasse-én a Gerngrossban.  Megközelítés tömegközlekedésssel Gerngross: U3, Neubaugasse, kijárt a Stiftgasse felé, így az áruháza lá érkezel a metró aluljáróból csak kövesd a Gerngross táblát. A HUMA hoz: autópályáról kanyarodj le Simmeringi kijáratál.

 

Nahar Creative Commons License 2006.02.08 0 0 230
Sziasztok!
Használt laptopok, mp3 lejátszók (flash) milyen árban vannak?
Web oldalak címének is örülnék
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.01.23 0 0 229
Az alábbi cipőből szeretnék vásárolni, de Magyarországon nem találok. Ti láttatok ilyent Bécsben? Camel Active Hawanna a pontos megnevezése.

nacky Creative Commons License 2006.01.17 0 0 228

Angol nyelvű könyveket (fantasy regényeket, illetve művészeti albumokat - főleg Japánról) vennék, illetve kirakót (puzzle). Itt nálunk a választék valahogy nem az igazi.

Tud valaki Bécsben olyan helyet, ahol érdemes körülnézni (nagy könyvesbolt/játékbolt)?

Előre is köszi a segítséget!

lzs81 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 227

Sziasztok!

 

Bécsi bolhapiac (pl. használt műszaki cikkek piaca) cím érdekelne.

A segítsget köszi.

 

Üdv Zsotli

P_Andi Creative Commons License 2005.12.31 0 0 225

Sziasztok!

 

Megy valaki mostanában Bécsbe? Babaholmit szeretnék vásárolni (illetve 1 bizonyos babapólót), de most nem jutunk ki egy ideig...

 

Köszi,

P_Andi

csuragi Creative Commons License 2005.07.22 0 0 224
Találok már/még ilyenkor valami jó téli dzsekit kamasznak? Outletben keressem?
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.20 0 0 223
Már most javában tart! Akkor is lesz még, de lehet hogy már kimazsolázva.
Előzmény: csuragi (222)
csuragi Creative Commons License 2005.07.20 0 0 222
Augusztus második hetében már tart a nyári vásár Ausztriában?
anla Creative Commons License 2005.07.20 0 0 221
Köszönöm !
ipos Creative Commons License 2005.07.20 0 0 220
A mellékutcákban hétvégén mindig van parkolóhely (tapasztalatom szerint de. 11-ig),de többször sikerült már parkolnom a Máriahilferen is.Nem nagyon szoktak hétvégén dugók lenni Bécsben.
Előzmény: anla (218)
Zitka Creative Commons License 2005.07.20 0 0 219

Pont a Stiftgasse sarkán van a Peek&Cloppenburg áruház, amögött van egy nagy parkolóház. De ahogy az előző hsz-omban is írtam, a mellékutcákban szombaton már ingyenes a parkolás. Az persze jó kérdés, hogy lesz-e szabad parkolóhely... 

Nem tudom, mennyire tájékozódsz jól idegen helyen. Én jobban szeretem letenni a kocsit egy külső P+R parkolóházban, és aztán kényelmesen metróval közlekedni. Mo. felől jövet az Erdberg van talán a legközelebb, és a legkönnyebben megközelíthető helyen. Jól ki is van táblázva. Aztán az U3-mal már hamar bent vagy a belvárosban. A Neubaugasse nevű állomáson kell kiszálni, és a hátulsó ajtó felé eső kijárat a Stiftgasse.  Egyébként van ott egy jó kis olasz szupermarket, kedvenc helyem. :-)

 

Előzmény: anla (218)
anla Creative Commons License 2005.07.20 0 0 218

Sziasztok,

találkozónk lesz szombaton Bécsben a Stiftgasséban (Mariahilferről nyílik).

Mo.-ról érkezve merre érdemes haladni Bécsben ? Hol nincs dugó, illetve hol érdemes parkolni ? Parkolóházat keressünk a környéken, vagy érdemes "körözni", hátha az utcán is találunk helyet ? Ha valakinek van tapasztalata, köszönettel venném.

 

ipos Creative Commons License 2005.07.20 0 0 217
Köszönöm.
Előzmény: Zitka (216)
Zitka Creative Commons License 2005.07.19 0 0 216

Nem teljesen. Nem voltam benne biztos, ezt az információt találtam:

http://www.parkeninwien.at/  

 

in Geschäftsstraßen innerhalb der flächendeckenden Kurzparkzonen ist Samstag vormittags Gebührenpflicht, in Nebenstraßen hingegen nicht)

 

Tehát azokban a kerületekben, ahol munkanapokon gyk. minden utcában fizetős a parkolás, ott szombaton délelőtt a főútvonalakon (ahol a boltok vannak) kell fizetni, de a mellékutcákban nem.

Előzmény: ipos (215)
ipos Creative Commons License 2005.07.19 0 0 215

Hétvégén még mindig ingyenes a parkolás Bécs egész területén? Nem tudja vki?

1+1málna Creative Commons License 2005.05.20 0 0 214
De a vösendorfi nagyobb, azt hiszem, meg ha nem találsz valamit, ott a SCS.
Előzmény: Zitka (213)
Zitka Creative Commons License 2005.05.17 0 0 213
Azt lefelejtettem, hogy ha Hegyeshalom felől mentek, akkor a Simmeringi van a legközelebb. A4-en jössz, és a Simmeringer Haide autópálya kijáratnál jobbra el. :-) Innen már jelzik a HUMA-t, meg a METRO-t is.
Előzmény: Zitka (212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!