Keresés

Részletes keresés

szellszabi Creative Commons License 2003.03.23 0 0 250
Ok, köszi, de honnan tudom, hogy stabilizált-e? Nekem pl. van itthon egy, de fogalmam sincs, hogy az-e, vagy nem.
Előzmény: SPafi (248)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.23 0 0 249
Sziasztok,

Egy csomó kérdésre találtam választ az alábbi linken, hátha segít valakinek ...

http://www.repairfaq.org/REPAIR/F_audiofaq.html

SPafi Creative Commons License 2003.03.23 0 0 248
Stabilizáltat kell venni, mert különben búgni fog a vonal. Ilyet kb. 4-5kHUF áron kapsz. 1000 mA-esek szoktak lenni. Ha nem találsz ilyet, akkor egy jó nagy (10000 uF fölötti elkóval meg lehet szűrni a feszültséget, és akkor jó a stabilizálatlan is.) Kondit a Lomexben érdemes venni. (Lehel út.)
Előzmény: szellszabi (246)
szellszabi Creative Commons License 2003.03.23 0 0 246
Hali!

Nem vagyok egy elektronikaguru, ezért teszem fel ezt a kérdést. Kellene nekem egy olyan telefonpár, amivel két helyiség között kellene kommunikálni, és persze jó lenne, ha egymást meg lehetne csengetni, amolyan házitelefon jellegű.

Találtam egy olyat, ami pont jó lenne 30m kábellel va összekötve, de elemes, és kell bele 3x1.5V AA ceruzaelem, ami gázos, mert akkor állandóan cserélni, vagy tölteni kellene. Az van ráírva a készülékre, hogy 4.5V, 100mA. A kérdésem, hogy ha veszek két (mindkét készülékhez) egyszerű változtatható kimenetű hálózati adaptert, akkor azzal menni fog? Láttam a CORA-ban is pl. 500, 800, 1000 mA-eseket, amiknek 1.5-12V változtathtó feszültségkimenete van, az áramleadása viszont úgy van írva, hogy max. 500, 800, 1000 mA. Akkor most ez jó lenne nekem?

Volt egy másik alternatíva is, mégpedig FM rádiós vezeték nélküli beszélőkepár, 150 m hatótávolsággal, de nem tudom, hogy az jó-e nekem, mert ugyan a távolság a két helyiség között csak kb. 10-15 méter, de egy panel aljában levő garázsok között kellene kommunikálni, lehet, hogy a vasbetonon keresztül nem igazán menne. Ennek van linkje is: http://www.commco.co.za/fm902.htm

Ha valaki tud segíteni, előre is köszi,

Szabi.

quad Creative Commons License 2003.03.20 0 0 245
Ha jól láttam akkor Újpesten, a metró végállomás környékén van egy üzlet, ahol árulnak miniplexet. (A metrótól a víztorony felé az első vagy a második keresztutca balra, és ott a jobb oldalon kb.2-300 m.) Ha esetleg arra járok, akkor pontosítom.
Előzmény: Lesliev (243)
gabocza1 Creative Commons License 2003.03.20 0 0 244
Urakok! Nincs valakinek elfekvőben 2db LM 703 IC-je? Már nem gyártják, és egy öreg receiverbe kellene.
Lesliev Creative Commons License 2003.03.19 0 0 243
T. Topiclakók !

Meg tudná-e mondani valaki, hogy hol lehet kapni "miniplex" fúrógépet ? Biztosan tudjátok, ez egy maroknyi kis fúrógép, 12V-ról műxik, a tokmányába max (kb)3mm-es fúrószár fogható be. PL modellezők használják, de kiválóan alkalmatos NYÁK fúrására (nekem is erre kéne...). Nos, ha valaki lát ilyet, vagy tudja hol lehet vásárolni, az ne kíméljen ! (persze legjobb lenne Bp-en) Esetleg az ára, csak úgy nagyságrendileg ...

Köszi, Lesliev

Marslakó Creative Commons License 2003.03.17 0 0 242
Hát éppen tudok egy cimborát. Ha postán is jó a szállítás, akkor tudok egy telefonszámot adni, akivel megbeszélheted a peremcserét. Nekem is ők csinálták, ráadásul a membránt is impregnálták, nagyon tuti lett.
Előzmény: troppauer (239)
gabocza1 Creative Commons License 2003.03.17 0 0 241
Egyébként, a http://www.stop.hu/apronet oldalon szokott hirdetni egy fickó, videoton és egyéb hangszóró javítást vállal.
gabocza1 Creative Commons License 2003.03.17 0 0 240
Dehgy nincs!:))
troppauer Creative Commons License 2003.03.17 0 0 239
Hol peremeznek Vidi mélyet? Gumifoszláson kívül nincsen bajuk.
quad Creative Commons License 2003.03.17 0 0 238
Engem is érdekelne LED-es, 50 Hz-es, kvarc vezérelt stroboszkóp, amivel a lemezjátszó sebesség ellenőrző Glimm lámpáját lehetne kiváltani. Ki tud ilyen kapcsolást?
logoutx Creative Commons License 2003.03.16 0 0 237
Tudna valaki stroboszkóphoz kapcsolást küldeni?
Vagy netcímet mondani, ahol találok?

Köszönöm előere is a segítséget.

gabocza1 Creative Commons License 2003.03.13 0 0 236
Kedves Hűmér,
Ezt az eljárást azért ne reklámozd! A görgőt a házzal együtt ki lehet emelni, és a tengelyt az egyik irányban ki lehet tolni, feszegetni nem szabad!
talpfaszámláló Creative Commons License 2003.03.10 0 0 235
No azért nem vagyok ám műszaki antitalentum! :-) (Villamos szakmám van.)

"Van-e szaga a motornak. Kotyog, vagy szorul-e a tengelye ha szabadon van?
Bele kellene nézni, hogy szénkefés -e, és szikráznak -e a kefék."
Most sajnos nincs időm megint szétszedni, de amint lesz, írni fogok! :-)

Előzmény: JFEry (233)
troppauer Creative Commons License 2003.03.10 0 0 234
Eszembe jutott még egykét dolog: A motort lehet hogy ki kellene cserélni, mert előbb-utóbb kinyúlik, és ingadozni kezd a fordulat. A felfüggesztés itt a gáz: általában 3 vagy 4 ponton gumigyűrűvel megy fel, kivéve ha nem.. Azért érdemes keresgélni. van erre egy speciális "kazetta", ami kifejezetten a fordulat stabilitását méri( Pl. a TDK gyárt ilyet, elég borsos áron)
-A másik: én az egyik deckemben igenis szétfeszítettem a görgő "u" alakú tartóját, másik görgő bele, tengely vissza. Egyszer kibírja, másodszorra már valszeg törik. A másolóban ahol dolgoztam, műszerészesztergával lekaptak egy tizedet a görgőkről, ha megadták magukat, aztán vissza.

Üdv: Troppauer

JFEry Creative Commons License 2003.03.10 0 0 233
Akkor nem-igen tudok segíteni. ehhez erős műszaki érzék, és egy kis gyakorlat kell.

Van-e szaga a motornak. Kotyog, vagy szorul-e a tengelye ha szabadon van?
Bele kellene nézni, hogy szénkefés -e, és szikráznak -e a kefék.

Előzmény: talpfaszámláló (232)
talpfaszámláló Creative Commons License 2003.03.09 0 0 232
Szia!

Előre bocsátom, csak Hi-Fi barát vagyok, nem műszerész. Eddig még soha nem szedtem szét magnó mechanikát. A deckem precízitását nézegetve pedig azt hiszem soha nem is fogok. A segítő szándékú kérdéseidre azért válaszolok:

- A motor nem túl megviselt?
Ezt honnan állapíthatnám meg? Külső sérülési v. túlmelegedési nyom nincs.

- A vezérlő eletronikája jól műxik?
Erre sem tudok mit mondani... Hogyan próbálhatnám ki?

-A csapágyai nincsenek beszáradva, beégve, kikopva?
Szemmel láthatólag, ilyen kenési probléma nincs.

-Nem lehet, hogy valami más szorul?(főtengely) Esetleg a felcsévélő kuplung túl szoros, vagy a lecsévélő fél túl szoros?
Nos, ezt sem tudom. Én nem nyúltam hozzá. Sőt más sem.

- Egyáltalán mit jelent az pontosabban, hogy húzza a szalagot?
Lassan játszik le, vagy ingadozik a szalagsebesség?
Igen, mindkettő jelenség fennáll. De a lassúság már az indulástól állandó jellegű, tehát normál sebességgel sosem működik, csak lassabban és néha még lassabban, majd megint picit gyorsabban, de ekkor sem "éri el" a normál sebességet... (remélem érthetően pötyögtem...)


Előzmény: JFEry (228)
tomcat Creative Commons License 2003.03.06 0 0 231
A honlapjukról: Frangepán u. 8-10., tel: 329-1493.

tomcat

Előzmény: Kevin (230)
Kevin Creative Commons License 2003.03.06 0 0 230
Koszi, megkerdezem oket.

Kevin

Előzmény: tomcat (229)
tomcat Creative Commons License 2003.03.06 0 0 229
Albacomp (ők az importőr) szervíz a Fáy/Frangepán u. sarkán? Bár lehet, hogy ott csak a garanciális ügyintézés van...

tomcat

Előzmény: Kevin (224)
JFEry Creative Commons License 2003.03.06 0 0 228
Figyuzz!
A motor nem túl megviselt?
A vezérlő eletronikája jól műxik?
A csapágyai nincsenek beszáradva, beégve, kikopva?
Nem lehet, hogy valami más szorul?(főtengely) Esetleg a felcsévélő kuplung túl szoros, vagy a lecsévélő fél túl szoros?

Egyáltalán mit jelent az pontosabban, hogy húzza a szalagot?
Lassan játszik le, vagy ingadozik a szalagsebesség?

Előzmény: talpfaszámláló (227)
talpfaszámláló Creative Commons License 2003.03.06 0 0 227
Degeczy: „miért, nem volt elég a szíjcsere?”

Sajnos nem. Ugyan úgy húzza... :-((

JFEry: “A szétszedése, lehet spec szerszámot, kicsiny seegerfogót igényel.”
Hát ez az, amit SZVSZ nem lehet megtenni. Azaz lehet, de csak egyszer. :-((

Most megpróbálok írni a cégnek. Kíváncsi vagyok, válaszolnak –e egyáltalán.

Kevin Creative Commons License 2003.03.06 0 0 226
Neha elszall vagy csak lehalkul egy vagy tobb csatorna. Tipikus kontakthiba (szerintem)
Előzmény: Degeczi (225)
Degeczi Creative Commons License 2003.03.06 0 0 225
mi a baj vele?
Előzmény: Kevin (224)
Kevin Creative Commons License 2003.03.05 0 0 224
Sziasztok,

Van valami otletetek, hogy Yamaha hazimozi erositomet hol tudnam megjavittatni? Eddig ket helyen volt, mindketto csinalt rajta valamit, visszadta, hogy jo, pedig nem lett jobb. Szoval olyan szerviz kellene, ahol nem koklerek dolgoznak.

shaddam Creative Commons License 2003.03.05 0 0 223
beugrott, azt már én is láttam.

kösssz!

Előzmény: troppauer (219)
JFEry Creative Commons License 2003.03.05 0 0 222
Mikor olyan videómagnó került a kezünkbe amihez nem lehetett már görgőt kapni kissé durva,de bevált módon frissítettük fel a régit.
Benzinel lemosod és alkoholba áztatod a régit. Ettől kissé megdúzzad és a ráragadt vasport le lehet tisztítani. Mostmár látod, hogy csak piszkos, vagy repedezett is. Ha a repedések nem mélyebbek az átmérő néhány százalékánál akkor flexxel le tudod csizolni.
Finom 1mm daraboló tárcsa kell hozzá és olyan flex, aminek állítható a fordulatszáma.
Alacsony fordulaton a flex tárcsa oldalához érinted a görgőt, úgy hogy azzal párhuzamos legyen a palástja. Ekkor a görgő veszettűl felpörög és a tárcsa íve miatt finoman kopni kezd. Ha ügyes és szerencsés vagy, sikerül elég párhuzamosra csiszolni és pár évig még zenél.
A művelet előtt a görgő csapját érdemes egy kis WD 40-el megkenni nehogy besűljön, vagy a műanyag megolvadjon. Utána tessék a gumit újból zsírtalanítani.

A szétszedése, lehet spec szerszámot, kicsiny seegerfogót igényel.

Előzmény: talpfaszámláló (220)
Degeczi Creative Commons License 2003.03.04 0 0 221
miért, nem volt elég a szíjcsere?
Előzmény: talpfaszámláló (220)
talpfaszámláló Creative Commons License 2003.03.04 0 0 220
Sziasztok!

Ma délelőtt nekiálltam szétszedni az AKAI HX-A3 magnódeckem. Az ékszíjakhoz aránylag egyszerűen hozzá tudtam férni, a görgőt viszont csak nézegetni tudtam. Úgy néz ki, mintha a görgő egy, teljesen zárt keretben ülne, amit nem lehet szétszedni. A tengelyvég - elöl - látszik ugyan, hátul azonban még ez sem. Szedett már szét valaki ilyet? Vagy a görgőt csak az összesajtolt kerettel együtt lehet cserélni? Létezhet ez? Mert ha igen, akkor azt hiszem nem sok remény van arra, hogy valaha is használható lesz a magnóm... :-(

G.I.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!