Keresés

Részletes keresés

Gergő és Matild Creative Commons License 2010.07.04 0 0 32607

Anyja länya :o) Lehetetlen volt räbeszelni, de ennek szerintem Hümmike csak örül, emrt igy neki jutott a több...

 

Ma reggel "üresben" 282 gramm volt. Esze ägäban nincs pakolni, a papänak sem. Mollyka naphosszat hasal a fatusko tetejen vagy a kiläto räcsän, bär az eleg vicces, ahogy a räcsokon ätlug a hasa (majd fenykepezek ha sikerül).

Mostmär viszont drukkoljatok, hogy jövö vasärnapig ne babäzzon, mertelutazunk egy esküvöre nagyon messze 2 napra :( Konstantin mondta, hogy vigyük magunkkal, de nem viszek egy mindenoräs degut sehovä, mert meg baja lenne...

 

Es meg mindig folyamatosan csak eszik, es csak immel ämmal mozognak a picik, szoval meg remenykedek hoyg több mint egy het van :o)szeretnek itt lenni, mert nem születtek picinyeink 2006 ota:( Minnykem oriäsbebijet leszämitva, aki meghalt :´(

 

Ja es Molly legujjab csodäja, hogy regi tetris vagy vmi videojätek hangokat ad ki magäbol amikor etetes van, es bärmi közelit fele...

Agatha esetleg van ilyn micsodätok? :o))))

Előzmény: AgathaChristie (32589)
tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.04 0 0 32606

Agatha..!!!

 

Hali...

 

A deguk uj ketrece...

Nézzétek meg...

 

Ilona..

 

 

 

vicukax18 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 32605
Eladó kisállat ketrec!!
Eladó egy 88 cm hosszúságú, 72 cm magasságú, 30 cm szélességű, két ajtós kisállat ketrec. Kiválóan alkalmas degunak, mókusnak, görénynek, csincsillának vagy egyéb rágcsálónak, akinek sok helyre van szüksége. A ketrec alja egy akvárium, ami a forgács kiszóródását nagyban megakadályozza, és a kisállatoknak is biztonságos, és nyugodt helyet biztosít. Nagyon jó állapotban van a ketrec, kifertőtlenítve. Ajándékba adom hozzá a futókereket, ami speciálisan, és erősen oda van rögzítve így sosem fog feldőlni! Az ár a többi ketrec árajánlata alapján 17. 000- 20.000 Ft, de alkuképes is vagyok!! : )
Kérésre további képeket tudok küldeni! : ) A ketrecet személyesen lehet átvenni!

Elérhetőség: e-mail: vicukax@vipmail.hu
Tel: 0670/ 5619773

:) Ha valakit érdekelne... Nekem degu és mókuska is lakott benne, mind imádta... :)
Csillucska86 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 32604
Azt tudom, tudod, hogy van nálam más deguja, adtam neki barátnőket, de igazán nem barátkozunk, ha a tulajdonos úgy dönt, hogy akkor most már vállalni tudja a megegyezésünk szerint viheti, épp ezért nem kötődöm hozzá tudatosan. De mivel Ubi örökséget is hagyott, így kizárt dolog, hogy a zuram akár egy kis szegletét is átengedné két ketrecnek a műhelyben, mert retteg, hogy ha én nem is akarom megtartani, ránk maradnak anélkül is...:(
Előzmény: AgathaChristie (32602)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.07.04 0 0 32603
Kuka ügyben egyetértünk! :D
Előzmény: Csillucska86 (32601)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.07.04 0 0 32602
Azt elfelejtettem írni, hogy nem olyan ideiglenes befogadót keresünk, aki utána az összes degut megtartja! :D
Előzmény: Csillucska86 (32600)
Csillucska86 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 32601
Kiraknám a volt tulajdonost is a kuka mellé üddögélni, belevaló egy ember....
Előzmény: Csillucska86 (32600)
Csillucska86 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 32600
Csórikáim... Örömmel segítenék, de Frankye hétfő óta kerek 20 gr-ot hízott, vagy nőtt, vagy ahogy tetszik, 276 gr lett, 5 nap alatt azért az sok....
Előzmény: AgathaChristie (32598)
AjtócskaMuki Creative Commons License 2010.07.03 0 0 32599
Fuvart vállalok Pomáztól Érdig, no meg persze Bp-en, gyerekmegőrzésre nincsen kapacitásom sajna. Agatha, te tudod a számom, ha kell segítség. Cupp.
Előzmény: AgathaChristie (32598)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.07.03 0 0 32598
Budapestiek!

Találtak egy parkban egy kuka mellett egy ketrecnyi teljesen jó degut. Szülőpár kicsikkel.
A papát a következő ellés után a fiaival külön kéne venni, és végig aszisztálni a következő kupacnál. (Ők már őszi deguk lesznek, könnyen gazdira találnak...)
Viszont kéne nekik egy átmeneti otthon, ahol gyereket nevelhetnek!
Tud valaki ebben segíteni?

(Nálam már teltház van, mert még külön lakik Noémi, Kamilla és Mimóza is...)

Esetleg légkondis kocsival vállalna valaki egy ketrec fuvart? Kölyköket, még hideg üveggel is életveszélyes ilyenkor BKV-val szállítani...
AgathaChristie Creative Commons License 2010.07.03 0 0 32597
Csak kivételes hölgyek, kivételes pillanatokban! :D
Előzmény: AjtócskaMuki (32596)
AjtócskaMuki Creative Commons License 2010.07.03 0 0 32596
Csak lányok hasalnak? Akkor hiába várom a két kispasimtól? .. :(
Előzmény: MINIOR (32595)
MINIOR Creative Commons License 2010.07.02 0 0 32595

"Mollyka is ráhasal a tenyeredre? Sziporkámnak van ez a szokása..."

 

 

Szuperkeeee! 1 az 1-ben ezt csinálja, senki más! A 13 jószágom közül ő a ráhasalós!!! :))))

Előzmény: AgathaChristie (32589)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.07.02 0 0 32594
:D
Előzmény: szekelya (32593)
szekelya Creative Commons License 2010.07.02 0 0 32593

Vagy reggel még semmit nem csinál másképp, mint máskor, este meg már mintha mi sem történt volna, ott figyelnek a porontyok a fészekben! :DDD

Ma egy hetesek a kicsik! :)) És az egyik (a kislány) már feljáratos a háztetőre!! :)) Persze hol máshol, mit a rácson kapaszkodik fel. Úgyhogy most már tényleg aggódhatok, hogy már ne férjenek át a rácson. Legalábbis kifelé ne jusson eszükbe megpróbálni a biztonságos otthonból... Mondjuk a háztető felett még tart egy darabig a plexi, de aki az első emeletre felmászik, az a másodikra is hamarosan fel fog... :)

Előzmény: AgathaChristie (32590)
szekelya Creative Commons License 2010.07.02 0 0 32592

Nálam is ezt csinálta a mami, én is így éreztem meg, amikor rúgdostak a picik. :)))

 

Az én srácaim sem foglalkoznak a lisztkukaccal. Ferdinánd legalább megkóstolta, de ki is köpte és elhajította. Mázlis még csak azt se.

A csajszi mintha ette volna az ősszel fzsoltnál, de most neki sem vettem, mert annyit, amennyit egy adagban adnak, nem tudnék vele megetetni. Na meg a munkahelyemen nem is árulnak, és mire én innen elszabadulok, már semmi nincs nyitva... De a szójakocka meg a mandula fogy rendesen. :))

Előzmény: AgathaChristie (32589)
szekelya Creative Commons License 2010.07.02 0 0 32591

Akkor marad a szójakocka, az is jó fehérjeforrás! Én is azt adom. :) Meg a dióban is sok fehérje van, úgy tudom, és Agatha felhívta a figyelmemet a degutej magas zsírtartalmára, úgyhogy szerintem egy kis diót is adogathatsz neki mostanában. :)

 

Vigyázzatok majd az úton!

 

Hümmi nem fázott meg? Vagy nem lehet allergiás valamilyen porra? Hogy veszi a levegőt, a száján? netán sípolva? Mennyi idős?

Nekem Nagydegum volt nehézlégzős a halála előtti időkben, ő egészen sípolva kapkodta olyankor a levegőt szegénykém, de hogy ez pontosan mitől volt, nem tudni, meg Kisdegumnak volt tüdővizenyője a rossz kicsi szíve miatt, ő meg szörtyögött kicsit, meg ő is a száján vette olyankor a levegőt, amikor kevésbé volt jól.

Előzmény: Gergő és Matild (32587)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.07.02 0 0 32590
Ellés előtti nap, nagyon szoktak csicseregni, és lopnak mindent, ami puha és meleg, vagy mozdítható, vagy nem mozdítható... És cefetül takarítja az odút a mami is!
Az ellés előtti órában pedig szemmel láthatóan kitágul.

Jó lenne, ha legalább a 6. hétig csomót tudnál kötni Hümmikére, hogy Mollykának legyen ideje szoptatni, meg megnőni! :D Valami ideiglenesen betolható rácsot kéne szerkeszteni, amit te ki tudsz szedni, de ők meg nem. :D
Előzmény: Gergő és Matild (32587)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.07.02 0 0 32589
A lisztkukacokat elméletileg sterilen tenyésztik, szóval nem valószínű.

Viszont Sziporka is békében él a lisztkukacokkal! Semmimódon nem tudtam vele megetetni, pedig Fricike is magyarázta neki milyen finom... :D De én se eszem meg, szóval nekem egy szavam se lehet...

Most a réti pillangósokat falják mind, 2 pofára. Virággal, terméssel, szárral, levéllel. Úgyhogy a borsó, és a szója se nagyon fogy. Ha ti is lucernáztok, nem biztos, hogy rászorul a fehérjére! :D

Mollyka is ráhasal a tenyeredre? Sziporkámnak van ez a szokása...

És most nálunk parkol a kishúga Mimóza von Tiferet, és ezzel szokott kiborítani, hogy pár puszi után, ő is hasra vágja magát... :D

Hogy fogom így eladni? :D
Előzmény: Gergő és Matild (32587)
csutu47 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 32588

A lerobbanás után? Mégis hogy?

Nekem megártott a meleg! Tegnap takarításnál  kitettem a kisketiben a lányokat a teraszra, a felső ajtón át raktam be zöldséget, amikor csengettek, a postás volt,-de most komolyan,- és mire visszaértem, látom a Jázmint, kint futkos a ketrec körül a kövön. Levert a víz. (emeleten lakunk) De amikor kinyitottam a szunyoghálós teraszajtót és hívtam, jött aranyosan, így könnyen meg tudtam fogni és visszatettem. Jellemző, hogy ő a leghusisabb, mégis úgy mászik mint egy kis majom, ügyesen felugorhatott, vagy felhúzta magát, így sikerült kijönnie.

Előzmény: Gergő és Matild (32587)
Gergő és Matild Creative Commons License 2010.07.01 0 0 32587
Ne remisztgessetek!

Gergökem es Matildkäm pont eg yilyen lerobbanäs utän ment el... pedig ärnyekban ültem velük, volt vizük minden, meg mindig hiänyoznak pedig 5eve volt.

Es augusztus 20än mi is indulunk haza Mollyval Hümmivel es a pocaklakokkal, akik egyebkent ma mrä eletjelet is adtak szämomra. a reggeli fürdesnel Molly elegedett fejjel felmäszott a ketrecre es beleült a kezembe hogy - "nezd meg mozognak!" :o)

es ha minimälisan is, kb meg ket hetet saccolok neki a 275 grammjäval.

Hümmikem meg olyan mintha nem kapna levegöt az orrän :( Remelem h nem a lisztkukactol lett vmi baja... ugye nem?

Tnap extra vettem Mollynak, de ö fel tölük es nem eszi meg, pedig meg fel is szolgältm neki halott ällapotban de ugysem keljett mär. hät feherjeshakkel megsem etethetem :D
csutu47 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 32586
Hát én valóságos sokkot kaptam, a meglévő torokgyulladásom az egekig romlott, a férjemen meg kitört valami allergia, ő így szokott reagálni a vészhelyzetekre újabban. Általában pénteken meló után szoktunk indulni /ez este 20 óra felé van/ és vasárnap délelőtt vmikor hazajönni, és a szülinaposok miatt indultunk hál'istennek elég korán. Csak már akkor meleg volt kint a prérin. Egyébként ha a teljes pusztában rohad le az autó, akkor meg stoppoltam volna a legközelebbi pihenőig, és ott szedhettek volna fel az állatokkal egyetemben. Pl. rendőr is állt meg a férjem mellett, hogy segíthetnek-e vmiben, de akkor már úton volt a sógor, de rá is kellet vagy 2,5 órát várni. Hiába, messze voltunk nagyon. Most már hogy itt a nyár, állandóan hűtőtáskával fogjuk hordani az ennivalót. De nem ajánlom az autónak, hogy még valamit produkáljon a következő 2 évben, mert idén naaaagyon sok pénzt költöttünk már rá, így legközelebb a Dunába lökjük. :D
Előzmény: AgathaChristie (32585)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.07.01 0 0 32585
:D
De veled nem könnyű elbánni! :D Gondolom ti is leizzadtatok pár kilót! :D

Mindenkinek!

Nyári szállításnál mindig pakoljatok be a ketrec aljára vagy simán hűtött üdítőt, vagy rongyokba csavart fagyasztottat (vagy jégakut...), mert bármi beüthet egy légkondis kocsinál is... Sose hasalna rá egy degu egy hideg üdítőre békeidőben, de hőguta előtt pár perccel rá fog!

És lehet 22 fok induláskor, hazafelé meg 38, amilyen bolond az időjárás... :(

Nyilván én hallom a legtöbb ilyen esetet, mert utána hozzám jönnek utánpótlásért, de idén már volt ilyen szállításos degu-halál, működő légkondi mellett is. :(
Előzmény: csutu47 (32582)
szekelya Creative Commons License 2010.07.01 0 0 32584

Hú, ez tényleg gáz nagy melegben, örülök, hogy senkinek sem lett baja, és tényleg nagy szerencsétek volt a pihenővel.

Mi télen kerültünk nagy dugóba, ráadásul éjszaka, 2,5 órát vesztegeltünk valahol Gödöllő előtt, 6-kor elindultunk Debrecenből, és fél 2-kor (éjjel) értünk Pestre, az is nagyon durva és kimerítő volt, de tűző napon még rosszabb lett volna.

Előzmény: csutu47 (32582)
szekelya Creative Commons License 2010.07.01 0 0 32583
Annyira nem! Viszont nőnek szépen, erősödnek, kapaszkodnak, ki-kijárnak, ha nincs velük senki a fészekben. De idejük nagy részét még odabent összebújva pihenéssel és gyarapodással töltik. :)
Előzmény: AgathaChristie (32581)
csutu47 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 32582
Helló mindenki! Velünk a múlt vasárnap rémes dolog történt, egyszer mindent ki kell próbálni talán alapon (de miért mi?). Reggel 8-kor indultunk haza Lelléről Pestre apukám és lányom szülinapja okán. Majd fél 9-kor az autópályán lerobbantunk. Autó leáll, se kép se hang. Kicsivel előtte haladtunk el egy autós pihenő mellett,- na ez volt a szerencse-, némi sírógörcs, telefonálgatás után közöltem a párommal, hogy ha már nem állt meg azonnal amikor elszállt a motor, és hagyta hogy guruljon az autó míg megáll magától,- mentünk százzal,- akkor legalább ne próbálja meg megakadályozni, hogy az állatokkal és a kajáskosárral visszagyalogoljak a pihenőbe, mert ott a 28 fok helyett legalább árnyék, víz, fű, és wc van addig is amíg értünk jönnek, és talán nem fognak hőgutát kapni vagy szomjan halni a kicsik se, én se. Párom strapabíró ember, az ilyesmit fel sem veszi. Így aztán segített visszacipelni a ketit, volt majdnem fél óra gyaloglás a leállósáv melletti fűben, mert kijjebb nem engedett. Itató nem volt velem, mert út közben nem isznak, kupakból meg nem akartak inni, de legalább a pihenőben, bent a dzsindzsásban az úttól jó távol, volt rengeteg pitypang meg miegymás, abból adtam az állatkáknak. 10 óra helyett fél 2-re értünk haza, akkor kaptak inni. Szerencsére nem lett semmi bajuk, de ebben a szerencsének tényleg nagy része volt, mert leállhattunk volna pár km-re mindentől távol, nem is akartam rágondolni, mekkora veszély leselkedett szegény kis állatkáimra.
AgathaChristie Creative Commons License 2010.07.01 0 0 32581
Eeeez, igen! :D

Gondolom a hasuk is igen gömbölyű már! :D
Előzmény: szekelya (32580)
szekelya Creative Commons License 2010.07.01 0 0 32580

Van egy 20, egy 19 és egy 16 g-os 4 napos kisdegum. :)) Épp kétszer akkorák, mint amikor születtek. :)

A nemeket illetően most elbizonytalanodtam, hogy nem mind fiú-e mégis, de valószínű, hogy a két nagyobb fiú, a legkisebb pedig a kislány.

AjtócskaMuki Creative Commons License 2010.06.30 0 0 32579
Nálam le lett szavazva a létszámnövelés Gagmee Frodójával, 2:1-re.. :( én voltam az 1.
Előzmény: AgathaChristie (32571)
AjtócskaMuki Creative Commons License 2010.06.30 0 0 32578
Hehe, lesz nálatok is hamarosan degubújócska! :) meg hajnali kettőkor névsorolvasás.. :)
Előzmény: szekelya (32577)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!