Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2023.04.14 0 0 7213

Rohan az ido, ugye? ;-)

 

Ami az ujrazast  illeti, ez aztan tenyleg egy olyan orszag ahova ugy is johetnetek ujra, hogy csak teljesen uj helyekre mentek. Anno hol is jartatok? En csak Javara, Balira es Malukura emlexem.

Előzmény: Zs... (7212)
Zs... Creative Commons License 2023.04.14 0 0 7212

Mondjuk időspórolás céljából ;o)

Valóban nem volt még meg a pálya, sima 2x1 sávos út volt, ahol bármikor felébredtem egy pillanatra, mindig éppen a szembejövő sávban mentünk, és két fényszórót láttam rohamosan közeledni ;o) És minimum kétszer ennyi ideig tartott az út. 8 éve volt már amúgy, szóval igazán ideje lenne újra menni...

Előzmény: W.L. (7211)
W.L. Creative Commons License 2023.04.14 0 0 7211

Nem tudom miert menne barki is ejszaka.

De azt hiszem, mikor ti jartatok itt, meg nem volt meg az autopalya azon az utvonalon, marpedig az 3-4 orasra redukalta az ut hosszat PATAS busszal.

Előzmény: Zs... (7210)
Zs... Creative Commons License 2023.04.14 0 0 7210

Csak senkinek ne jusson eszébe Solóból vasárnap éjszakai busszal menni Surabayába ;o)

Előzmény: W.L. (7208)
Durian Mochi Creative Commons License 2023.04.13 0 0 7209

Köszönöm! Még jelentkezem.

Előzmény: W.L. (7208)
W.L. Creative Commons License 2023.04.13 0 0 7208

Illetve Solo-Surabaya-Malang gyakori es gyors PATAS buszokkal is siman megteheto, azokban pedig ugye mindig van poggyaszter. De a taj szebb vonatrol!

 

Ezt epp ma fotoztam azon a vonalon:

 

 

 

Előzmény: Durian Mochi (7206)
W.L. Creative Commons License 2023.04.13 0 0 7207

A vonatokon nagyobb borondoket a kocsik vegebe szoktak tenni, az ulesek felett csak kisebb cuccok fernek el.

Illetve a magasabb osztalyu, dragabb vonatokon ez kevesbe ugy mert azok tobbnyire nincsenek ugy tele.

En ezen a vonalon ajanlanam a vonatot a repules helyett.

Yogya-Solo csak bo 1 ora a Prameks expresszel, ott magatokkal tarthatjatok a borondoket.

Utana Solobol van kozvetlen vonat is Malangba, nem kell Surabayan at menni.

A taj vonatrol sokkal erdekesebb mint repulorol, es nem kell minden varosbol kibumlizni a repterekre.

Azert persze jobb minel kisebb borondokkel utazni, minel kevesebb felesleges cuccot hozni.

A 60-as kor szerintem irrelevans, amig a borondjeiteket tudjatok emelgetni. ;-)

Előzmény: Durian Mochi (7206)
Durian Mochi Creative Commons License 2023.04.13 0 0 7206

Szerinted egy hatvanas párnak a Yogyakarta-Solo-Surabaya-Malang táv vonattal, kb. húszkilós bőröndökkel bejárható? A kérdés elsősorban a cuccolásra vonatkozik, van-e valami külön hely a vonatokon a bőröndöknek. Vagy inkább repüljünk. Köszönöm!

Előzmény: W.L. (7204)
OKriszti76 Creative Commons License 2023.04.12 0 0 7205

Köszönöm szépen, a turarol meg kérdeznek később. :)

Előzmény: W.L. (7201)
W.L. Creative Commons License 2023.04.11 0 0 7204

Persze, azert irtam, hogy milyen jo.

Gyorsabb mint kocsival lenne, es a taj is szebb.

Kulonosen akkor jo, ha amugy is a Yogyakarta/Tugu allomas kozeleben szalltok meg.

Előzmény: COOP (7203)
COOP Creative Commons License 2023.04.11 0 0 7203

a reptérről megéri vonattal menni a városba?

Előzmény: W.L. (7202)
W.L. Creative Commons License 2023.04.11 0 1 7202

Mas: Tegnap leptem be ujra az orszagba Yogyakarta repteren. Nem ellenoriztek sem a SatuSehat alkalmazas, sem az oltasi igazolasok megletet, noha volt erre szolgalo szemelyzet. Csak kerdeztek van-e, es tovabblegyintettek.

A Visa on Arrival ablaknal egy teremtett lelek nem allt sorba, ugyhogy azt tok felesleges neten intezni azert, "hogy ne kelljen sorba allni". Utana ugyis sorba kell allni a bepecsetelesnel, de Yogyaban ez a kulfoldiek soraban elottem 2 embert jelentett.

 

Az uj yogyai repter oriasi, jo sokat kel kovalyogni rajta, es jo messze van a varostol is, de a 20ezerbe kerulo repteri vonat szuper. Kulfoldi turista mar tobb van mint tavaly, de a ramadan miatt az indonez nagyon keves, igy a varos nagyon csendes, meg a Malioboro utca is.

W.L. Creative Commons License 2023.04.11 0 0 7201

A fesztival idejere sok wamenai szallast honapokkal elore teljesen lefoglalnak, ezert foglald mielobb mind azt, mind a repjegyeket, ha fontos nektek a fesztival.

En ketszer voltam rajta, es ma mar inkabb direkt maskor mennek, de persze ezt konnyu igy mondani, es erteheto ha valaki latni szeretne.

Sok wamenai szallas neten nem is foglalhato, de meg ezeket is teljesen lefoglaljak helyi utazasi irodak es idegenvezetok.

Foglalj ahol csak tudsz, akar mar most is! Ha nem sikerulne, valszleg meg a fesztival alatt is talalnatok helyben valamilyen szallast, de aligha olyat amit szeretnetek.

Előzmény: OKriszti76 (7200)
OKriszti76 Creative Commons License 2023.04.10 0 0 7200

Sziasztok! Ha minden jól megy, augusztusban két hetet fogunk tölteni  Indoneziaban, a fele időt Raja Ampaton, a másik felét a Baliem- völgyben. Nagyon megorultunk neki, hogy akkor lesz a Baliem- völgyi fesztivál, ez nem változott, pedig elolvastam az elmúlt pár órában mindent, ami a fórumon erről van és sajnos láttam, hogy már nem olyan mint régen és tömeg van... Mi mindenesetre pár napot a fesztiválon töltenenk és maradék napokon turaznank majd. Helyszínen akartuk megvenni a repjegyet, Jakartaba érkezéskor, de az új infók miatt azt hiszem, előre kell intézni ezt is és a szállást is. Tudnátok ebben segíteni, mennyivel előre vegyük meg pld a repjegyet, milyen társasággal érdemes menni, valtozhatnak- e az árak, milyen oldalon lehet Wamenaba szállást nézni.. első körben erről érdekelni minél több és bármilyen információ:) előre is köszönöm szépen a segítséget, üdvözlettel: Kriszt

W.L. Creative Commons License 2023.04.04 0 0 7199

Gondolom mar otthon vagy egy ideje, jon meg az az osszefoglalo? ;-)

Előzmény: roliuscaesar (7183)
roliuscaesar Creative Commons License 2023.03.29 0 0 7198

Szerintem a többségnek elég. Ízelítőt ad a történetek ábrázolásából.

Amúgy szerintem korábban nem sokan járták végig a 10 szintet és elemezték a domborműveket.

Kevesen elég félkészültek ehhez.

Az 1/4 tényleg nem sok, nézegettem volna még, de ennek is örülök. Főleg úgy, hogy évekig zárva volt, most véletlenül eljutottam és voilà, meg lehetett nézni közelebbről :-)

 

 

Előzmény: W.L. (7195)
W.L. Creative Commons License 2023.03.29 0 0 7197

Korabban mar irtam.

Eredetileg a covid miatt (ugye eleg nehez lett volna a tavolsagtartas rajta) aztan annak elmultaval eloterbe kerult a muemlekvedelmi erv - gondolom ez utobbi fele egy kompromisszum a mostani megoldas, hogy egyszerre csak 1-1 kis resze latogathato.

Előzmény: COOP (7196)
COOP Creative Commons License 2023.03.29 0 0 7196

azt lehet tudni miért zárták le?

Mire odajutunk talán látogatható lesz...

W.L. Creative Commons License 2023.03.29 0 0 7195

Egy szint 1/4-e???

Hat, az nem sok. Tenyleg csak egy izelito lenne.

Mindenesetre ugy tunik, most meg formalodik a vegleges megoldas.

Előzmény: roliuscaesar (7194)
roliuscaesar Creative Commons License 2023.03.28 0 1 7194

Gyors infó, akinek érdekes lehet.

Megbyitották Borobodurt.

Teszt jelleggel 80000 IDR felálért felengedik a látogatókat.

Korlátozások: csak idegenvezetővel lehet felmenni, ezt a belépő ára tartalmazza.

Nem lehet az egészet bejárni, naponta változik melyik szinten vezethetnek a vezetők. Ott is csak egy negyed részt.

A felső szintre a kupolákhoz mindenki felmehet.

Adnak egy papucsot (plusz egy hordtáskát), csak abban lehet felmenni a templomra, ezt meg lehet tartani.

 

Jelenleg kevesen vannak, a Ramadan végéig biztos tart a látogathatósági időszak.

roliuscaesar Creative Commons License 2023.03.26 0 0 7193

Azt max fogadásból... De szerencsére most nincs itt kivel fogadnom. 

Előzmény: W.L. (7191)
W.L. Creative Commons License 2023.03.26 0 0 7192

Mindket varosban van tobb hagyomanyos piac ami minden nap nyitva, de aligha ezekre gondoltal.

Turistaknak valo szuvenir es kajapiac Yogyaban minden nap van kb itt:

 

Lesehan gudeg Bu Sastro Malioboro yogyakarta
0813-2886-2389
https://maps.app.goo.gl/nq7sArfjSTagePY47

 

Ide tereltek be a korabban a Malioboro utca teljes hosszat ellepo szuvenir es kajaarusokat.

Este nyuzsgobb.

 

Ha maradna 1 motoros napod otlet nelkul, akkor Sangiran kornyeket ajanlanam. Az a javai eloember vilagorokseg lelohelye, tobb muzeummal. A legtobben csak a fo muzeumot nezik meg, de a tobbi 4 felkeresese igazan eldugott tajakon es rendkivul hagyomanyos falvakon vinne at. Teljesen mas videk, mint amit a mar felvazolt utvonalakon latsz majd. Es maguk a muzeumok is nagyon jok, ha kivsit is erdekel a tema.

 

Ja es ha muzeumok - Soloban a batikmuzeum fantasztikus, ha kicsit is erdekel ez az javai muveszeti forma.

Illetve egy este megnezhetsz egy wayang irang eloadast is, kerdezz ra, mennek-e meg ezek. Ilyet egesz Javan csak Soloban lathatsz.

 

Előzmény: roliuscaesar (7190)
W.L. Creative Commons License 2023.03.26 0 0 7191

Amire gondoltam az egy nagyon jo gudeg stand itt:

 

Gudeg Ceker Bu Yati Keprabon
0821-3358-5577
https://maps.app.goo.gl/MhEYP2D7wH27HaHKA

 

Csak este 6-tol van nyitva, de a Google kerdojellel irja, hogy talan bezart. Fura lenne, mert sok-sok eve mukodott roppant nepszeruen. Nezd meg!

 

Skorpio es krokodil nincs, de esetleg kutyus?

Ha mindenkepp rendhagyo husfelet szeretnel...

Előzmény: roliuscaesar (7189)
roliuscaesar Creative Commons License 2023.03.26 0 0 7190

A Night market Soloban csak szombaton van, erről lecsúsztam...

Azt tudod, hogy itt vagy Yogyában van hét közben piac?

 

Visszatérve a motorozásra, nem akarok annyira rohanni. Egy Solo-Borobodur-Prambanan turából minimum 5-6 óra a motorozás ideális esetben, ha a monszunnal nem számolok. Ha elkapna egy nagy zuhé, biztos megállnék valahol amíg eláll. Az meg plusz idő. 

Jó lesz ez így 3-4 napban, legalább kicsit átszellemülhetek ezeken a szép helyeken .

roliuscaesar Creative Commons License 2023.03.26 0 0 7189

Rákerestem Google-ben a Solo motorbérlésre. Néztem értékeléseket és ráböktem egyre.

150000/nap egy 155-ös Nmax, 135000 egy 150-es PCX. Ez alá szerintem itt nem szabad adni.

 

Úgy gondoltam, hogy egy nap a Solo - Borobudur, másik nap a Solo - Prambanan - Yogya.

 

Szívesen eszek streetfoodot, ma is ettem valami csirke meg marha nyársat. Nem tudom mi lehetett, kicsit rágós volt, valami Belsőség vagy bőr lehetett.

Várom az ajánlásodat. :-)

Vicces, hogy 2500-ért vettem darabját. A szállodában meg Ramadan napok vannak all you can eat változatban, és ott is ugyanilyeneket adnak, csak 120000-ért. Na jó, kicsit gusztább formában...

Skorpiót, krokodilt ettem már, ha van ilyesmi itt, akkor abba is belekóstolnék.

Előzmény: W.L. (7188)
W.L. Creative Commons License 2023.03.26 0 0 7188

A soloi konyha arrol ismert  hogy inkabb edes mint csipos.

A kelet-javai meg csipos. Szoval ott nyugodtan ehetsz barmit.

Kedvencem a Selat Solo de a Sup Matahari sem rossz.

Utcai kajakhoz hogy allsz hozza? Mert ha szereted, arra is lenne 1 nagyon jo tippem.

 

Motort hol talaltal?

Csak mert Soloban azert nem kinalgatjak annyian, mint Yogyaban.

 

A Solo-Borobudur-Prambanan kor jo kis ut lenne, de koran indulj, es Yogyat mar ne probald belesuvasztani. Az tul sok lenne, es Yogya meger egy teljes napot. Ha nem akarsz oda atkoltozni, akkor a Prameks vonat 1 ora alatt odavisz reggel, este meg vissza.

Előzmény: roliuscaesar (7187)
roliuscaesar Creative Commons License 2023.03.26 0 0 7187

Ide gyorsan elszaladt ám, miután írtál. Pont odaértem. Nem értettek angolul, mondtam adjanak valamit. Finom volt amúgy. És még vettem mellé egy dinnyés jeges italt. Szerencsére ez most nem volt csípős, amit tegnap és ma reggel ettem Malangban brutál csípős volt. Kicsit el is rontottam a gyomromat.

 

Kértem egy Yamaha Nmax-ot, ez elég nagy robogó, 155-ös. Remélem holnap kihozzák és jól megy a motorozás , akkor Borobodurhoz is azzal megyek másnap, utána meg Prambananhoz is, akkor meg benézek Yogyába.

 

Közben eszembe jutott, hogy nagy kávés lévén vigyék haza kávét micro roasterykből, most még azokkal is beszélgetek. Van egy Klatenben (pont útbaesne Prambanan felé), másik Soloban. De még találni többet is szerintem a környéken, ha valakit ez érdekel :)

Előzmény: W.L. (7186)
W.L. Creative Commons License 2023.03.26 0 0 7186

Meg valami. Ha Soloban nagyon finom helyi specialitasokat akarsz enni, ezt a helyet ajanlom. Olcso, onkiszolgalo, de szinte mindig tele van helyiekkel mert a kajak szuperek!

 

Selat Vien's Pusat
0811-2955-878
https://maps.app.goo.gl/ttTG22tBSNxwnJDz9

W.L. Creative Commons License 2023.03.26 0 0 7185

Ja, es holnap delelott kezdj Soloban a palotakkal, mert a fontosabb Mangkunegaran delutan koran zar.

Ma meg nezd meg az elotte levo esti piacot ami csak hetvegen uzemel - remelem vasarnap este is.

Előzmény: roliuscaesar (7183)
W.L. Creative Commons License 2023.03.26 0 0 7184

Madakaripura MAS lett volna.

De ha valasztani kene egyet, en is a Tumpak Sewura szavaznek. Esetleg megvolt a letrakon felmaszas is a masik oldalra? Mert azzal aztan tokely.

 

Az osszegezesre meg kivancsi leszek, lehetoleg jo sok fotoval. ;-) De minel elobb irdd majd meg, mert aki halogatja abbol vegul semmi nem szokott lenni.

Előzmény: roliuscaesar (7183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!