Keresés

Részletes keresés

ivandr Creative Commons License 2007.08.27 0 0 14947
mi vasárnap megyünk még...:)

már alig várjuk! :)
Előzmény: PET SHOP BOY (14920)
dss Creative Commons License 2007.08.27 0 0 14946
pl.ilyen......
Előzmény: szesz-ti (14945)
szesz-ti Creative Commons License 2007.08.27 0 0 14945
Az még jobb... oda megyünk! :)
Előzmény: dss (14944)
dss Creative Commons License 2007.08.27 0 0 14944

nem tudom hová utazol, de aranyhomokon is van legalább két helyen a parton.....

Előzmény: szesz-ti (14939)
szesz-ti Creative Commons License 2007.08.27 0 0 14943
Köszönöm! :)
Előzmény: stevie wonder (14942)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.27 0 0 14942
Van a partra levezeto fout, a vegen park. A parknal balra fordulsz, es az az ut vezet le az un. búnákhoz. Ez a csonakosdi még valahol a parkban van, az elso búna elott. (Búna = móló.)
Előzmény: szesz-ti (14941)
szesz-ti Creative Commons License 2007.08.27 0 0 14941

Ez valami vidámpark? Vagy csak csónakok? Merrefelé van?

 

(Én 8 évesen voltam arra utoljára... Egyetlen halovány emlékem a delfinárium... :))

Előzmény: stevie wonder (14940)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.27 0 0 14940
Ez a varnai tengerparton van.
Előzmény: szesz-ti (14939)
szesz-ti Creative Commons License 2007.08.27 0 0 14939

Gombizsolti!

 

Elárulod, mi ez a csíkos gumicsónak, és hol van? Mi most megyünk egy 6 éves kissráccal, neki is bejönne a parton bámészkodókat jól lespricceljük téma... :)

Előzmény: gombizsolti (14930)
bbmagdi Creative Commons License 2007.08.27 0 0 14938
pgyp! Köszi! Már csak 5 nap... :)
Előzmény: pgyp (14934)
ravaluf Creative Commons License 2007.08.27 0 0 14937
Ez engem is erősen érdekelne, mi 28-án repülünk Burgasba; az iroda 60 euro körül vesztegeti per fő, nem tudom, hogy részleteiben ez mit is jelentene egyenlőre. A 30 az elég olcsónak tűnik... A török vízum az tényszerűen + 20 euro. Ha valaki csinált ilyet Burgasz - Neszebár vonzáskörzetéből bármilyen módon, annak megköszönnék egy kis infót.
Előzmény: kaazzoo (14935)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.26 0 0 14936
Még jó, hogy van 1 "gombizsolti"nk:-)
Előzmény: PET SHOP BOY (14920)
kaazzoo Creative Commons License 2007.08.26 0 0 14935
Olyan kérdésem lenne hogy volt e valaki úgy napospartról isztambulba egy napos úton mert jó lenne tudni hogy a 30 eurós befizetés erre a kirándulásra mit tartalmaz mert ha jóltom +20 euró a vízum szal ha valki tud tájékoztatást adni előre is köszönöm
pgyp Creative Commons License 2007.08.25 0 0 14934
Szia!
Mi is Szegedről mentünk júniusba Pomorie-be a Steve által leírt útvonaon (még11x köszi) és csak jókat tudok róla mondani. Mi a gyerekek miatt jónéhányszor megálltunk (+csak én voltam a sofőr), de tempósan lehet haladni még akkor is, ha betartasz MINDEN sebességkorlátozást. Nekünk ez bejött, mert a korlátozó táblák után sokszor mértek... Arra vigyázz, hogy ne a 6-os útra tévedj, mert bár a minősége nem olyan borzasztó, de tele van kamionokkal és nem lehet rendesen haladni.
Hazaút (magyar idő szerint):
Pomorie: 8:50
Szófia belvárosa: 14:20
Szófia indulás: 16:40
BG/SRB határ: 17:40
Nis: 19:30
Belgrád: 22:00
Szeged: 0:40
Sok technikai szünettel, séta Szófiában és kajálltunk a Hacsne Atlantikban, fényképeszkedtünk a Nisava völgyében (naplemente).
Közben voltunk Várnában is, az út nézelődős tempóban kb 1.5 óra.
Lehet gyorsabban is haladni (főleg kevesebb szünettel), szerintem ez jó útvonal lehet nektek is.
Előzmény: bbmagdi (14914)
bézés Creative Commons License 2007.08.25 0 0 14933
Nekünk azt mondta az ottani idegenvezető,hogy egyszerűen bezárják a Villa Arabellát.
Ami igaz is mert mikor mi ott voltunk akkor utazott el az utolsó turnus és utána üresen állt,elsétáltunk arra is.Lejebb épült egy gyönyörű Arabella Beach Hotel,lehet,hogy ez vette át a szerpet.Mi jól jártunk mert egy sokkal szinvonalasabb szállást kaptunk,igaz terasz nélkül.
Előzmény: kollagén (14924)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.25 0 0 14932

Varna vagy Vama hasonloan nez ki nyomtatasban, es ha valakinek a szeme raalt a Varna keresesere... :-)

 

Egyebkent a Vama jelentese vam :-)

Előzmény: kollagén (14928)
gombizsolti Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14931
Folyt.köv, de most már álmos vagyok.
gombizsolti Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14930

Egy kis Várnai Ízelitő!

Ezelőtt pontosan 20 évvel, azaz 14 éves koromban voltam Várnában a szüleimmel, ibusz, bulgár családnál egy panel szobában, ....

Alaposan megváltozott. Sajnos elég kevés időt tudtunk ott eltőlteni, pedig egy nap alsóhangon kellene rá. A primorsko parkban található hadi-tengerészeti múzeumot csak kivülről tudtuk körbejárni, mire megérkeztünk oda, már bezárt. Este 6-ig van nyitva, de fél hat után már nem engednek be a kapun. A tőle nem messze lévő akváriuimot ki lehet hagyni, nem nagy szám. A delfináriumot meg sem próbáltuk, az utolsó előadás ott fél négykor kezdődik. Inkább nosztalgiáztam egy kicsit, meglátogattam azokat a helyeket, ahol 20 évvel ezelőtt megfordultunk.Itt annak idején nem volt semmi, most gyönyörű éttermek, koktélbárokat találtunk.

 

 

 

 

 

Na ez viszont nem változott semmit, most is olyan szuper volt, mint annak idején. A fiammal ott ülünk a piros csíkos gumicsónakban. Egy kis villanymotor hajtja, amit előre helyeztek el, így egy kicsit szokni kell a kormányzást, de könnyen tanulható. Lehet vele vizsugarat lőni, kb 5-6 méter a hatótávolsága, a parton bámészkodók közé a fiamnak midíg sikerült betalálni. 

 

Ez  ellenben már nem működik, a bobpálya a felvonóval. Pedig úgy emlékeztem, valaki mintha írta volna a fórumon, hogy még ma is üzemel.

 

 

 

 

 

kollagén Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14929

grisin100,

 

ez a távolsági különbség szerintem valós, végül is hasonló nagyságrendről számoltak be a "kinnt jártak", de az alsó határ (300km) biztosan ül az északi országrészből indulóknak, ha Ártánd felé mennek, és nem délen lépik át a határt.

 

Ja, amiért valójában írtam: köszi a jókívánságot!

Előzmény: grisin100 (14911)
kollagén Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14928
Ja, és Vama Veche: tényleg így helyes Stevie, ahogy írtad, de biz'Isten olvastam visszaább, hogy valaki írta, és ki is javították a hozzászóló "Várna Vecséjét", de meglehet nekünk is így van a térképünkön, helytelenül. Csak okulásképpen írtam...
Előzmény: stevie wonder (14912)
demby Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14927
Hát szerintem ők nem is fognak szólni.Nekünk is úgy derült ki  hogy nincs szállásunk hogy telefonáltunk a nyaralás előtt egy héttel hogy minden rendben van e.Semmi sem volt rendben....Bár a mi szállásunk nem az Arabella volt hanem egy másik faház....De valami technikai okokat beszéltek a faházunkra is meg az Arabellára is ...
Előzmény: tolnaimarti (14923)
gombizsolti Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14926

bejárat a lépcsőházból bejárat a lépcsőházból

 

 

egyik szoba, a kissebb ágyon 2 gyerek kényelmesen elfér, klímás + TV

 

 

 

a másik szoba, amiben két ágy van, de a konyhában lévő ágyat áthoztuk, így itt is elfér egy család kényelmesen, ebben is van klíma+TV

 

 

Konyha az ajtóból és....

 

 

az ablkakból. A hűtő az ajtó mögött van. Van egy villanyrezsó, tányérok, poharak, étkészletek. Sütésre, főzésre alkalmas edényekre, lábosokra nem emlékszem, szerintem nem is volt, de a kávéfőzésen kívül mást nem is igen csináltunk. Vacsizni minden este étterembe mentünk, reggelit meg a pékségekből oldottuk meg.

 

 

Mind a két szobának van erkélye, mi ezen bandázodtunk esténként.

 

 

 

 

 

gombizsolti Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14925

Van egy kis tartozásom, jobb későn, mint soha.

Jönnek a képek (ha sikerül)

Szállást kb 2-3 óra keresgélés után sikerült találnunk, de megérte a fáradalmat. Lehet, hogy nem a legolcsóbb, de még így is baráti áron sikerült hozzájutni, 6 főnek (2 család) egy éjszakára  50€. Az ovárosi strandtól kb 100-150m-re, egy utca választott el a tengertől. Az épület alatt egy modern magán fogorvosi rendelő van. Közel az óvároshoz és a központhoz. Az utcában 3 bolt és egy italdiszkont. Három szintes épület, nekünk a másodikon sikerült szabad apartmant találnunk, a háziasszony nagyon rendes, segitőkész, 2 fia van, akik tudnak angolul.

Címük: Meri Hlyostarova

            Sozopol, Yani Popov Str. 8/a

            e-mail: meridar@abv.bg

            tel.: 0550/23779 ;  0896761416

kollagén Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14924

Mindenkinek köszi a segítséget, szeptember 15 után megosztjuk a tapasztalatainkat mi is!

 

Elég elvetemült kérdés, de gyakorlatias, ezért merészelem csak megkérdezni: Aki kisgyermekkel/gyerekekkel utazott, az tudja-e esetleg, valyon kötelezővé tették-e már Romániában is a gyerekeknek a biztonsági gyerekülést? Az éjszakai út alatt ebben utaztattátok a gyereket/gyerekeket 16-22 órán keresztül végig?

Előzmény: stevie wonder (14921)
tolnaimarti Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14923

Üdv.Mindenkinek!Szeretnék egy kicsit kiváncsiskodni.Mi szept.04-én indulunk 13-kor repülővel Albenába szintén a Villa Arabellába.Nem mondták mi a gond lehet,hogy mi is másik szállodába fogunk lakni?még nem szóltak eddig.

demby Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14922
Sziasztok.Mi a múlt héten jöttünk haza St.Constantinból.Az úttal kapcsolatban annyit, hogy odafelé Salgótarján-Szolnok-Röszke-Belgrád-Nis-Szófia-Veliko Tarnovo-Sumen-Várna volt az utunk.Ez 1450 km...plussz 22 euró szerb autópályadíj,plussz 5 euro bolgár matrica plussz 2 euro fertőtlenítés.Időben "nyugodt" tempóban 18 óra.Hazafelé Várna-Constanta/semmit nem kell fizetni a határátkelésnél,1 perc volt a határátlépés/-Bukarest-Pitesti-Sibiu-Deva-Arad-Gyula-Szolnok-Salgótarján.Gyulán a határátkelés 5 perc volt,senki nem volt előttünk,viszont hallottuk hogy ekkor Röszkénél 4 óra volt a várakozási idő a török vendégmunkások utazása miatt...Költségek 3 euró román matrica és 1300 km.Időben kb.ugyanaz volt és éjszaka folyamatosan tudtunk jönni Románián keresztül is és odafelé Szerbián is.Aki nem fél az éjszakai vezetéstől ,szerintem mindenféleképp jobb ez az időszak az utazásra.Mindkét útnak vannak előnyei is és hátrányai is...A szerb útnál kevesebb a lakott terület,több az autópálya,viszont a román útvonal sokkal olcsóbb...és az utak sem rosszak minőségileg /még a Bukaresti körgyűrűt is kibirtuk/ Tehát kinek a pap,kinek a papné :-) meg hogy Magyarország melyik részéről indul...
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14921

Amit en irtam, az helyes :-)

 

En tobbnyire Szerbian keresztul jarok Bulgariaba, de most julius vegen Del-Romaniat jartam be alaposabban egy munka miatt.

 

Es en iylen irogatos-feljegyzos-konyvelos tipus vagyok :-)

Előzmény: kollagén (14918)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14920
Ilyenkó mán kevesebben indulnak ki Bulgáriába!:)
Majd tavasszal lesz az ébredés!
Előzmény: grisin100 (14919)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14919
Húú, de pörgünk, ne hogy behaljon ez a topik, vagy tavasszal lesz az ébredés?:-)
Előzmény: mammamija (14917)
kollagén Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14918
Stevie! Igazság szerint a távolságbeli különbségeket én is fenntartással kezelem! Ami viszont érdekes, hogy a különböző útvonaltervezők jelentős eltéréseket mutatnak, de abszolút értékben hasonlóak!!! Miről is beszélek: Eger-Várna legrövidebb útvonal az i-GO-val ~1150 km, ugyanez az útvonal a ViaMichelin szerint kevesebb, mint 1000 km! Szerbián keresztül az autópályán i-GO: ~1450, ViaMichelin: ~1350. Eléggé értetlenül álltam, amikor ezzel szembesültem, de ha visszatértünk, majd meg tudom írni, hogy melyik távolság is a helyes, addig a tapasztaltabbak esetleg véleményt formálhatnak erről ;-)
Előzmény: stevie wonder (14912)
mammamija Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14917
:))
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat!!! (Monnyuk a fogletörés kimaradhatott volna)
Előzmény: toth aniko (14916)
toth aniko Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14916
Sziasztok!
Hazajöttünk Szozopolból, egy élmény volt. Hétfő éjszaka jöttünk haza, de eddig még élni sem volt időm, ezért írok csak most. Köszi mégegyszer mindenki segítségét, nélkületek nem lettem volna sehol. Sikerült a campinget is megtalálni, nem volt vmi fényes, de elfogadható, úgyis a tegerparton voltunk egész nap. Olcsón megúsztuk, nem tudom hogy hogyan csináltuk, de szállás, kaja, költőpénz, delfinárium, parkolások..., szóval mindennel együtt a párommal fejenként 37ezerbe jött ki a 10 nap utazással együtt. Most csak ennyi, mert mennem kell dolgozni, csak fogorvosnál voltam, beletört a fogam a sopszkába ;) de már suhanok is vissza.
Üdv: Anikó
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14915

Tegnap ejjel a vihar letepte a wifi antennankat, ugyhogy csak telefonrol tudtam internetezni, emiatt a hozzaszolas egy kicsit hulyen ment el.

 

A tavok:

 

1) Bp - Belgrad - Szofia - Varna - Aranyhomok: 1250 km (600 km autopalya + 110 km autout)

 

Lakott telepulesek: Nis elott csak Belgradon athaladas (osszesen 2 lampa), mas nincs. Nis es a bolgar hatar kozott rovid falvak, elszortan. A hatar es Szofia kozott: osszesen egy vagy ket falu, Szofia es Vara kozott: az utvonal elso es utolso kb 80 kilometere autopalya, a ketto kozott sok telepules)

 

2) Bp - (Szeged) - Deva - Szeben - Bukarest - Vama Veche - Aranyhomok: 1100 km (400 km autopalya)

 

Lakott telepulesek: Szegedig autopalya, Szeged belvarosan (!) at kell hajtani (10-15 lampa), Szegedtol Nagylakig nagyjabol rendben, a roman hatartol viszont Pitesti-ig  egyetlen lakott telepules -- hosszu szalagfalvak, kisvarosok. Gyakorlatilag csak a szerpentinek mellett nincsenek hazak. Bukaresten athaladas :-( Bukarest es Constanta kozott az elso 200 km autopalya, utana viszonylag kevesebb telepules. Constantatol Aranyhomokig OK.

Előzmény: stevie wonder (14912)
bbmagdi Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14914

Sziasztok!

Picit most én is elbizonytalanodtam az útitervvel kapcsolatban. Mi Szegedről indulunk Szerbia felé az Aranyhomokra. Eddig Stevie által írt útvonalon szerettünk volna menni, de Stevie írtad, hogy nem túl jó az út Szófia és Várna között.

Érdemes esetleg Plovdiv felé kerülni? Jobb arra az út? Úgy láttam, hogy km-ben nem túl nagy kerülő.

Előre is köszi a választ!

zoli913 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 14913
Köszönöm, utána nézek!
Előzmény: stevie wonder (14893)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14912
Egyertelmuen Vama Veche fele kell menni!!! Giurgiu plusz szopatas. De szerintem a szerb tranzit nem hosszabb lenyegesen kilometerben sem, ez a 3-400 km tevedesnek tunik. Bp-Belgrad-Szofia-Varna-Aranyhomok 1100 km (400 km autopalya).
Előzmény: kollagén (14909)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14911
Olvasgattam a románián keresztül utazók véleményét, hát elég lesújtó véleményük van
lsd S W
Én szerbián keresztül mentem és bátran ajánlom
Van 300-400km különbség?
Egyébként, jó nyaralást!:-)
Előzmény: kollagén (14909)
kollagén Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14910
baammmm! mennyünk-e letagadom, hogy a nyelvújítás észak-magyarországot érintette volna ;-) Szóval menjünk-e!
Előzmény: kollagén (14909)
kollagén Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14909
Sziasztok! Szóval az útvonal tervezésének dilemmája foglalkoztat egyre jobban, ahogy közeledik az utazás dátuma. Gondolom, azzal egyetértetek, hogy észak-magyarországról az ártándi határátkelőhelyet vettük célba... bár az elején nem volt ennyire egyértelmű a dolog: Mivel kicsikkel utazunk, hogy kibírják az utat és ne nyűgösségről szóljon a nyaralás, az éjszakát mindenképpen szeretnénk utazással tölteni. Az optimális számunkra így az utazás minél hamarabb "letudása" lenne, akár többletkilométerekkel is, ha biztonságosabb és gyorsabb. Ez a pont szólt volna a szerbián keresztüli útvonal mellett, de a 300-400 km-es többletkm miatt elvesztette volna előnyét, szóval maradtunk a romániai tranzit mellett. Ezután a következő dilema Nagyvárad után Kolozsvár/Déva utvonalak: múlt pénteken Magyarországra érkezett sepsiszentgyörgy mellett lakó lány elmondása megerősítette a fórumon olvastakat a hid- és útfelújítási munkákról a 76-os úton (Déva felé), ezért ezt kihagynánk. A következő fordulópontot a határátkelő helyéhez igazítanám: a többség, aki Románián keresztül utazik Bulgáriába, Giurgiunál lépi át a határt. A kompozást én sem választanám a Dunán át, viszont segítsetek, mi az oka annak, hogy az aranypartra utazók számára szerintem legrövidebb, a Dunát autópályán átszelő!, Constantáig tartó utat, miért nem választják, inkább anekdotákat szőnek a híddíjjal kapcsolatos lenyúlásokról mindkét oldalról??! Varna Veche-től ~80 km lehet az aranypart... Szóval egypár éjszaka már könyököltünk a térkép fölött, olvastuk a fórumot, és utikalauzokat, szeretnénk, ha a tapasztalataitokkal megerősítenétek elgondolásainkban, vagy elvetnétek az útitervet... Ha stimmel, akkor még bizonytalanság volt, hogy mennyünk-e Brassó felé Bucarestbe, de ezt mostmár elvetettük, a majd 2×-es autópálya-szakasz is az A1 mellett szól, (Pitestin keresztül), és egy szimpatikus "öreg medve" amúgy is megírta már, hogy "mit keres az Brassóban, aki siet"...
Előzmény: haros (14907)
ponicska Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14908
A puha nem is reszelhető, sajnos. A tesco- ban kapható bolgár sirene, több fajta is, ezek kemények, reszelhetőek, ezzel ne szenvedjél, tömjél meg egy jó nagy ropogós  zöldpaprikát vele, oszt add oda a gyereknek, hálás lesz, mert nagyon finom. Ráadásul Bg-ben is így eszik a gyerekek :)
Előzmény: Törölt nick (14894)
haros Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14907

Békéscsabáról indultunk, így Gyula, majd Kisjenő után nem Arad, hanem kisebb rangú utak (elég rosszak), majd Dévánál rá a 7-re, utána Sebes, Nagyszeben, Pitesti, Bukarest, Gyurgyu, Russze, Shumen, Várna, Napospart.

 

14 órakkor indultunk kisgyerekkel, több megállással 3 óra alvással.

13 órakkor voltunk a Hotelnél (helyi idő)

 

Úgy gondolom egyhuzamban nem olyan sok megállással 16 óra alatt lehet leérni.

 

Este és éjszaka mentünk át Románián, nekem nem volt rossz tapasztalatom! (bicikli, vagy lovaskocsai) Kamionok után mentem, ők meg hasítottak 70-80 km/h lakott területen is. Többel meg lakott területen kívül sem lehet menni a hegyi utak miatt.

 

A Bukeresti körgyűrű a leírtakkal ellentétben megint kellemes meglepetés volt. Zökkenő mentesen mentünk át rajta! (kivéve a vasúti átjárókat azok nagyot zökkennek, vigyázni kell velük!) Igaz éjfél tájban voltunk ott! Hajnal 2-kor a gyurgyui MOL kútnál aludtam már órát.

 

Ha legközelebb is megyünk erre megyünk!

 

Ja rendőrök Bukarest és Gyurgyu között igazoltattak (a szokásos papírok+nemzetközi zöldkártya+útdíj matrica)

 

Hazafelé halgattam az igo-ra és nem Várna felé, hanem valami rövidebb hegyi úton jöttünk. Borzalom volt!!!!

 

Ha kérdésed van még jelezz!

Előzmény: kollagén (14897)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14906
Köszi, kipróbálom.
Előzmény: mammamija (14905)
mammamija Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14905
Tekerd be egy tiszta konyharuhába - és úgy tedd a hűtőbe, de ne a fagyóba.
Előzmény: Törölt nick (14904)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14904
Látom a sajtreszelős témával feldobtam a topicot! :))) Max, hogyan tartsam szárazon? Mindig csurog belőle egy kis lé... :((
Előzmény: Törölt nick (14896)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14903
Stevie, valami ötlet sajtreszelés ügyben?
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14902

En kozben vissza is jottem Romaniabol, osszesen harom hetet koszaltam Del-Romaniaban (munka). Nekem ott volt dolgom, de hogy valaki hobbibol arra menjen Bulgariaba, azt nagyon huzosnak tartom: az utak ugyan jok, de kinosan, fajoan, idegbenitoan lassu a haladas -- szinte vegig. Raadasul ketszer mentem ejszaka, mind a ketszer talalkoztam teljesen kivilagitatlan biciklistaval a semmi kozepen.

 

Sajnos a masik utvonal vege, a Szofia-Varna szakasz sem egy Autobahn, pontosabban a ket vege, kb 80-80 kilometeren az, de kozotte az is borzalom, plane most nyaron rengeteg az utepites felpalyas lezarassal, rosszabb esetben poros falusi utcakra terelessel.

 

Szoval az egy ejszaka alatt leeres egy kicsit meresz terv, en inkabb megallnek egy szep helyen, esetleg Szofiaban.

 

Előzmény: kollagén (14900)
mammamija Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14901
:)))
Milyen jó, hogy én áfonyalekvárt hoztam egy bödönnel:))) Az nem kell reszelni és naggggggyon fincsi:))))
Előzmény: Törölt nick (14899)
kollagén Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14900

Szia Stewie!

Bocsi a tolakodásért, azt írtad  válaszolsz minden kérdésre....

Előző irományaidban olvastam, hogy mostanság majd sokat jársz Romániában. Szeptember 6.-án indulnánk Várnába az Aranypartra, már elterveztünk egy-két útvonalat, szeretném kikérni a véleményedet róla. Egerből indulnánk és egyhuzamban szeretnénk levezetni, mivel kisgyerekeink vannak az éjszakai utazás előnyösebbnek tűnik. Legközelebb este felé leszek net közelben, írj egy igent légyszi ha rádzúdíthatom a kérdéseimet.

Előre is köszi: kollagén

 

Előzmény: stevie wonder (14893)
mammamija Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14898
Talán a Stahl konyhájában megcsodált Microplane reszelővel.... igaz, egy vagyonba kerül, de megéri:))
Nigella is ilyet használ....
Előzmény: Törölt nick (14895)
kollagén Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14897

Szia!

Mi is Románián keresztül tervezzük az utazást, mi volt az útonalatok?

Előzmény: haros (14879)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14895
Könyörgöm mondja meg valaki, hogyan lehet reszelni a szirene-t. Kint mindig úgy volt a sopszkán, hoztunk haza egy kicsit, de el nem tudom képzelni, hogyan reszelhetném le. :(( Nagyon puha. Köszi.
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 14894
Könyörgöm mondja meg valaki, hogyan lehet reszelni a szirene-t. Kint mindig úgy volt a sopszkán, hoztunk haza egy kicsit, de el nem tudom képzelni, hogyan reszelhetném le. :(( Nagyon puha. Köszi.
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.22 0 0 14893

Információt kérnék, hogy Szozopol környékén milyen látnivalók vannak. Esetleg kicsit távolabbi célpontok is érdekelnek

 

Szozopol ovarosa (0 km), Neszebar (~70 km), Balcsik (~180 km).

 

Balcsik fele utban meg lehet allni Varnban (~140 km), mert a belvarosa egesz szep. De semmi extra. Burgasz (~40 km) még kevesebb -- kedves varos, de nem tul izgalmas. Vasarolni mindenesetre jobban lehet.

 

Ha 200-300 kilometeres tura belefer, akkor Veliko Trnovo, Plovdiv. Ezek igazi gyongyszemek.

 

Mindegyikrol volt szo, keress vissza a topikban.

Előzmény: zoli913 (14892)
zoli913 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 14892

Üdv!

 

Információt kérnék, hogy Szozopol környékén milyen látnivalók vannak. Esetleg kicsit távolabbi célpontok is érdekelnek, autóbérlés is szóba jöhet.

 

Köszönöm!

utazo idegen Creative Commons License 2007.08.22 0 0 14891
Hello Szergely! Most már a biztositó köt olyan biztositást amiben benne van utas biztositás( egeszség meg a pogyász) biztositás.
őrült elmebeteg Creative Commons License 2007.08.22 0 0 14890

Hat a hegyek azok ott vannak ahol ahol a terkep mutatja.  :-)

 

BG kozepen egy bazi hegylanc huzodik (Stara Planina), tele hagokkal. Pl. a Sipka ,de az is messze van balcsiktol.

 

Talan ami kozelebb van az Sumen mellett a Madara falunal a Madarski Konnik (Madarai Lovas)-t megnezni , meg a sumeni Kossuth hazat. De csak ezert elautozni valszeg nem erdemes.

Előzmény: Szergej-szergejevics (14887)
bézés Creative Commons License 2007.08.22 0 0 14889
Az íráshoz tartozó képek:
Előzmény: bézés (14888)
bézés Creative Commons License 2007.08.22 0 0 14888
Üdvözlök Mindenkit!
Tegnap jöttünk haza Albenából,írnék egy kis élménybeszámolót.
A szállást a Villa Artabellába foglaltuk le,de már itthon közölték velünk.hogy van valami gond ezért a 3csillagos Hotel Altheaba lenne a szállásunk,Nagyon örültünk neki mert ezézt a pénzért 3csillagos szállást kapunk.A Reptéren közölték velünk,hogy a 4csillagos Dobrudja-ba lesz a szállásunk.
A repülőútról csak annnyit,hogy izgalmas,gyors,mindenkinek ki kell egyszer próbállnia.
A szállásról:Igen ez egy békebeli szálloda felújjított részekkel.A 12. emeleten kaptunk szobát.A pozitívum a gyönnyörű kilátás,naponta kisebb-nagyobb takarítás,bőséges Svédasztalos reggeli,közel a központhoz és a Tengerparthoz,Úszómedencék/külső-belső/nyugágyak,napernnyők.
Negatívumok: Nem volt erkély,nagy ablakfelület 1 ablakszárny volt nyitható ezért elég meleg volt,légkondi nem volt.
Mi nem voltunk kirándulni sehol mivel pihenni mentünk,ami sikerült is.A Neszebári kirándulást sokaltam 63leva/fő meg elég meleg is volt hozzá.Inkább esténként bebarangoltuk az egészet Albenát,bár ígyse jutottunk el mindenhová.Esténként befüzettünk egy Al inklusive szálloda éttermébe ahol korlátlan étel és italfogyasztás volt,napközben legfeljebb csak gyümölcsöt ettünk a reggelivel kitartottunk estig.Nagyon sok jó étterem is van élőzenével,ezt is kipróbáltuk.Az eurót a Szállodában 1,85-ért az északi végén a Régi hajó étteremnél 1,88-ért váltották,de elfogadták vásárláskor is így1:2-be számították be.Lent a Bungallóknál találtuk meg a legolcsóbb boltot ahol jó áron lehetett venni italokat,ajándékot,fagyitStb.Lejjebb nyílt egy Lidi Szupermárket is.
A tenger csodálatos volt,talán egyszer-kétszer volt zöldalgahordalék a parton,medúzával rákokkal is találkoztam,gyakran voltak nagy hullámok is,lehetett lovagolni,25Celsius fokos volt.Nem volt az a nagy kánikula,30-32 fok volt.
Sok Orosz túrista üdült itt 80% a többi Német, Francia , MagyarStb.
Összefoglalva:A befizetett Árért egy nagyon színvinalas nyaralást kaptunk.
Szergej-szergejevics Creative Commons License 2007.08.22 0 0 14887
Ugy teszek majd...

Mégegy kérdéskör:

Ha esetleg megunnánk a sok strandolást és városnézést.... ne nem.... lényeg h szeretnénk kirándulni akalsszikus értelemben is, térképeket elnézve a hegyek NAGYON messze vannak, tudnátok mégis olyan helyet, hegységet ajánlani ahol lehet 1 napot túrázgatni a ter,észetben? (erdö, stb) ...természetesen balchik körnéykén, ha ott nincs, akkor 1-200 km távolság belefér...
Előzmény: őrült elmebeteg (14886)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2007.08.22 0 0 14886
Vidinnel meg mindig divat ez a lejmolas. Valami maganceg kiberelt egy bodet es az alkalmazottai pont olyan pimaszok mint altalaban a biztositasi ugynokok.  El kell hajtani a fenebe oket.
Előzmény: Szergej-szergejevics (14881)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.22 0 0 14885

Ezt az utasbiztositással egyenlö, vagy valami egyéb kell?

 

Ez egy atveres. Aki ilyet arul neked, azt hajtsd el. Nincs kotelezo autoklub-tagsag sem (ATEK). Regebben tobb ilyen beprobalkozas volt, az utobbi idoben mintha leszoktak volna rola. Ezek szerint nem.

Előzmény: Szergej-szergejevics (14881)
Szergej-szergejevics Creative Commons License 2007.08.22 0 0 14882
... avagy egyenlö az europai betegbiztositó kártyával...?
Előzmény: Szergej-szergejevics (14881)
Szergej-szergejevics Creative Commons License 2007.08.22 0 0 14881
Köszönöm az infokat, egyre inkább ugy érzem, érdemes belemenni az éjszakai vezetésbe :-)

Kérdés...
"kell kötelező egészségügyi biztosítás"

Ezt az utasbiztositással egyenlö, vagy valami egyéb kell?
Előzmény: Törölt nick (14880)
haros Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14879

Mi ma értünk haza a Napospartról, úgyhogy még fáradt vagyok. Románián keresztül mentünk és nem bántuk meg. Lehetett haladni, még a Bukaresti körgyűrűn is.  Mi éjaszaka mentünk és jöttünk is keresztül Románián, így a lakott területeket 70-80 km/h teljesítettük.

 

A szállónk a Hotel Zefir volt. Egyszerű, régen épült, de nagyon közel van a tengerhez, és Nessebarhoz és távol a nyüzsgéshez. Kisgyerekkel nekünk szuper volt.

 

Ami elkeserítő volt az a rengeteg szemét!!! A tengerpart végig tele szeméttel, és nem szedik össze!!! Összességében remek egy hét volt. Valószínűleg jövőre is Bulgária lesz a cél!!!

 

Röviden ennyi.

utazo idegen Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14878

Sziasztok! Igen érdemes Szozopolba menn9i kirándulni sőt egy kicsit lejebb a Ropotamo folyót megnézni. Itt hajoval lehet kimenni a tenger torkolatáig. Ez a Rezervátumon keresztül megy.

grisin100 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14877
itt
Előzmény: gvali (14876)
gvali Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14876
Hello!
Van valaki a fórumon?
betti37 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14875
Sozopolban nem voltun, de egy véletlen folytán Burgaszban, Pomorie-ban, de minkettő felejthető. Nessebar óvárosa nagyon szép függetlenül attól, hogy tele van árusokkal. Vannak kisvonatok azokon utazzatok, 7 éves korig 1 leva, azon fölül 2 leva, és kérdezzétek meg hova megy.
Előzmény: paparazzi20 (14874)
paparazzi20 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14874
Azt szeretném megkérdezni, hogy Napospartól hogy érdemes Szozopolba elmenni, ha egyáltalán érdemes és van látnivaló.Fakultatív kirándulás keretében, vagy önállóan, busszal vagy más módon???köszönöm előre is a választ
betti37 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14873

Naposparton két auqapark van, a Nessebar-hoz közelebbiben voltunk négyünkre 100 levát fizettünk egész napra. Van széf 2 leváért, illetve fel lehet tölteni az"órád" készpénzzel, és ami megmarad a nap végén visszakapod ugyanannál az ablaknál.

 

Előzmény: gvali (14835)
betti37 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14872

Sziasztok!

 

Mi egy hete jöttünk vissza Sunny Beach-ről, Szerbián keresztül mentünk, az autópályán euroval lehetett fizetni ( 5, 5, 13 euroba került), nem kellett a határon váltani dínárt. Bulgáriában a határon vettünk autópálya matricát(ott vignettának hívják), és visszainduláskor csak OMV kútnál kaptunk. A hotel nagyon jó volt (Neckermann-nál foglatunk),

közvetlenül a part mellett volt (Hotel Burgas Beach). Mindenkinek ajánlom, hogy este sétáljon végig Sunny Beach-en, mert sokkal jobb szállodákat lát, mint Nessebar-ban.

 

Mr.Thomas Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14871

Visszaolvasgatva nézegettem a mások által tapasztalt árakat, íme az enyém!

 

Bolt:

 

kenyér 600gr: 1.05, tojás 0.24/db, főttarja 9.1/kg tej 3%-os 3.5, sör 2l 2.5, asványvíz 1.5l 0.85, pálinka 0.2l 2.0, fagyi 10dkg 1.09, WC papir 4 tekercs 1.65, virsi 3.50-4.25/kg., kész szendvics 1.2-1.35,

 

 Étterem:

 

saláták 1.80-4.20-ig, .5dl pálesz 1.39, sültkrumpli 1.79, kevab 3.0, pizza (emberes) 2.5, leves 1.4-3.5-ig, sör korsó 2.0, fehérhúsú rántotthal 4.99, cápa 5.5,sertésflecken 4.4, csírkerabló 2.2, kóla-fanta 0.33 1.9-2.2, kebab 1.1, pohár sör hazai 1.1, polip 2.99,makréla grillezve 3.99,

 

 AQUA Park:

 

 28 leva/ fő, nem lehet bevinni semmilyen ételt v. italt!! A bennti árak 2-3 szorosa a pomorie-i nek. Ez a paradicsom park volt. Szerintem drágább mint a mogyoródi és nincs annyi cucc bennt mint itt.

kaazzoo Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14870
és benne van e az árban a vízumm..?
Mr.Thomas Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14869

Sziasztok!

 

 Mi Bp. XVII. ker.-ből indultunk hajnali 2h 15-kor Szeged felé pályán. 3-kor már megváltottuk a dínárt, 6h-kor már Belgrádból jöttünk kifele, irány Nis. Kb délben érkeztünk meg a szófiai "körgyűrű"-höz. Előtte a határtól szinte végig csinálják az utat, több szakaszon csak egy sáv járható váltakozva, még több helyen meg egy sáv oda-vissza (baromi lassú volt). A körgyűrű után jött az autópálya, ismét jó tempóban. Plovdiv után még egy jó kis szakasszal megtoldották, a háttérben meg látszik, hogy folytatják az építését. Burgas előtt is átadtak egy kb.25-30km.-es részt. Pomorie-ba mi időnk szerint 16.45-re érkeztünk meg, (2 tankolással egybekötött evés, mozgás stb. + a határon váltás matrica) kerek 1200km volt. Vissza 2 órával többet jöttünk, mert a Holland Törökök inváziója elkezdődött. Röszkénél visszafordultam Tompa felé, mert több mint 1 km. volt a sor. Jól tettem, mert itt csak 4 autó volt előttünk innen irány Pest. Hazai idő szerint reggel 5.30-kor indultunk és pont 22.00-ra értünk haza. Ez 17.-én volt, Zsadányi barátom másnap "csak" 21 órát jött a Törökök miatt. Nekünk ennyi ideig tartott az út!

Előzmény: Szergej-szergejevics (14863)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14868

A Viamichelin azert nem a vilag csucsa :-) De Constantabol vegig vilagos jelzik, merre kell menni Vama Veche vagy Bulgaria fele. En par hete jartam arra, es nem volt gondom.

 

Romania sajnos egyaltalan nem olcso hely, a szallasok valamiert kulonosen dragak. A legolcsobb helyen en epp Constantaban laktam, de az is 40 euro volt, es az egy eleg furcsa hely volt (felujitott szoba, de regi, kopottas furdo, neoncsovel).

 

A kepen a Valentina panzio medenceje lathato, Rimnicu Vilceaban (illetve Ramnicu Valcea-ban -- mindket atiras hasznalatos.)

 

 

Előzmény: Szergej-szergejevics (14866)
kikigirl Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14867
Nagyon-nagyon köszönöm! A szándékot is! :)
Előzmény: Andi03 (14864)
Szergej-szergejevics Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14866
Köszi, tehát Bukaresttöl Constanta felé vegyük az irányt.
A viamichelin térképén viszont nem találom Vama Veche -t.... :-(

Közvetlen a tengerpart melletti uton van?
Valentina panzio? azért az 50 euro huzós egy kicsit, van olcsobb lehetöségük is?
:-)
Előzmény: stevie wonder (14865)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14865

Ha Kistarcsarol indultok es pont Balcsikra, akkor tenyleg megfontolando a roman utvonal. A 12-14 ora utazasi ido roppant vicces, inkabb a duplaja. A szoftver nem kalkulalt az allando oriasi forgalommal, a rengeteg utfelujitassal, a kamionkonvojokkal, az oszi buzat arato kombajnokkal, a reszeg kivilagitatlan biciklistakkal, a lovaskocsikkal, es a viszonylag intenziv rendori ellenorzessel.

 

Kistarcsarol mondjuk en az M3-ason indulnek el, szerintem -- belekalkulalva a budapesti atjutast is -- arrafele idoben rovidebb az ut. Ezt esetleg szamoltasd ki a Viamichelin-nel vagy az iGO-val.

 

Teljesen esszerutlen Bukarestbol Rusze fele indulni: Constantaig az elso 200 kilometer autopalya, onnan pedig Vama Veche hataratleponel fizetes nelkul lehet atmenni Bulgariaba. (A ruszei Duna hid fizetos, es Rusze utan sem lesz valami jo az ut.)

 

A megallashoz a magyar-roman hatar még tul kozel van. Ajanlanam Rimnicu Valceat, nagyon kellemes, viszonylag nagy varos. Nemreg aludtam ott, a Valentina panzioban: 50 eurot fizettem, de luxus a szoba.

Előzmény: Szergej-szergejevics (14863)
Andi03 Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14864
Szia! Ma indulunk Neszebárba, ha találok és persze nem felejtem el hozok neked. :)
Előzmény: kikigirl (14854)
Szergej-szergejevics Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14863
Sziasztok,

szeptember elején tevezünk autóval bulgáriába, BALCHIK-ra menni,
A 3 indexes bulgáriás forum olvasgatása során a legnagyobb bizonytalanságot nekem az utazási idö jelenti.

Mi a véleményetek erröl az utvonalrol?

http://www.viamichelin.com/viamichelin/int/dyn/controller/ItiWGPerformPage?reinit=1&strStartCityCountry=EUR&strStartAddress=&strStartMerged=kistarcsa&strDestCityCountry=EUR&strDestAddress=&strDestMerged=balchik&image2.x=39&image2.y=16

14 óra tiszta utazsi idöt ir, ami enkem gyanusan kevés, hiszen 22 - 24 óráig sokmindent olvashattam a forumon, illetve netes beszámolokban.

Tervem szerint, pestöl egy pénteki napon munka után indulnánk, és estig a határig (román) le szeretnék utazni, és szombat hajnalban továbbindulni.
Szerintetek eszesetben mikorra érhetek Balchik-ra?

Elöre is KÖSZI
kikigirl Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14862
Nem is rossz ötlet ! :)
Töltök bele rózsavizet! :)))
Előzmény: PET SHOP BOY (14856)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14861

most olvasom ,

kozben megtalaltad

 

regen voltam gep elott

Előzmény: őrült elmebeteg (14860)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2007.08.21 0 0 14860

Ha igo akkor nem hozza valo a license file.  

 

itt mindent megtalalsz   http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=36010

 

 

Van mar cirill betus BG terkep is. Utcaszinten gyakorlatilag csak Szofia es kornyeke van rajta. A nagyobb varosokban az atmeno foutak vannak , de nagyon jol hasznalhato. Pici telepulesek is benne vannak, mint pl. Vodni Pad (5-6 hazas falu).

Előzmény: Törölt nick (14716)
Zsuzsi1986 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14859

Sziasztok!

Neszebárba melyik étterembe érdemes menni?

Valaki hallott/volt már a Bilyana Beach hotelban?

Köszi a válaszokat!

Bozsike60 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14858

Sziasztok!

Most van egy kis időm, írok még 1-2 dolgot, ami eszembe jutott.

Niit!!
Örülök, ha tudtam segíteni. Én is megnéztem most az utazási iroda honlapját, a partnereknél fel vannak sorolva a magyar ut irodák akikkel kapcs-ban vannak, címmel, tel. számmal.l
A pénzváltást már unásig írta mindenki, de dacára, hogy sokan írtak róla, , az első váltásnál mi is bedőltünk csalóknak, szerencsére nem nagy összeggel. Ez éppen a Rose Village-el szemben van, ha odamennétek.

Amire nagyon vigyázni kell!!! Sok helyen csak az eladási árat írják ki ( we sell oszlop), és ha rákérdezel, term azt mondja, hogy azon az árf veszi. Ha már a pénzt odaadtad, biztos, hogy nem kapod vissza, hiába gondolod meg magad. Ezek csak 1,59 körül váltanak. A mi esetünkben majdnem verekedés lett belőle, rendőrséggel fenyegetőztünk, nagyon nem ijedtek meg, de végül is kiegyeztünk 1,79 körül. A többi pénzt 1,93-1,94-ért váltottuk, több ilyen hely is van, nemcsak a bankok.

Sztem érdemes áldozni egy jó útikönyvre, én pl. megvettem a "Bolgár tengepart" c-t, igaz még 2004-es,/ már van újabb is/, de nagyon sok hasznos infó van benne: látnivalók, jellegzetes ételek, italok, szsokások, gyak. tanácsok, az orszá gazd helyzete, stb. Én sokat tanultam belőle.

Amit érdemes megkóstolni: Masztinka( ez édeskés ánizspálinka) , jók a söreik, a Kamenitza és Bulgarszkaja, ( lehet, hogy van több is, mi ezt ittuk). Ételek: Tarator leves, ez joghurtos, kapros, fokhagymás hideg uborkaleves, nagyon finom, főleg melegben. Kavarma: ez egy pörköltszerű húsos étel sok zöldséggel, gomba, padlizsán, stb.Muszaka: ez rakottkrumpli dar. hússal, padlizsánnal, finom ha friss, ezt mi megszívtuk sajnos. Rengeteg féle grillezett hal és egyéb herkentyű van, ezek is finomak. Ezen kívül mi főleg saslikokat, grillezett húsokat ettünk, sajnos ezeket nem sütik jól át, biztos a sietség miatt, ez volt az ált tapasztalat. Különben ált kedvesek a pincérek és kiszolgálók, de találkoztunk grimaszkodó bunkókkal is, ezen a téren még fejlődniük kell. Több helyen ettünk, a neveket nem jegyeztem meg, de 2-szer a Bulgáriában, ( az a központban van) az jó hely, rendesek, jó élőzene van.

A gyerekeink a neszebari aqaparkban voltak, Burgasz felé van, mindjárt a város után. Ők 20 év körüliek, sztük nagyon jó volt, állati félelmetes csúszdák is vannak ami kicsiknek nem való. Nagyon hideg a víz, 1-2 jól meg is fázott ott.

Mi reggelenként egy Mladost nevű szupermarketben vásároltunk, nagyon jó a választék mindenből és jók az árak, áll. olcsóbb, mint a Billa, én ott nem voltam. Egy nagy piros épület, kicsit kívül a közp-tól, a két főút között.
Na, talán már unjátok is, így most be is fejezem az "okítást. " Sziasztok, jó nyaralást azoknak, akik most indulnak.

zoli913 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14857

Köszönöm a fordítást, végül nehézségek árán - remélem - sikerült lefoglalni egy szállást. Érdekes, hogyha a szálloda oldalán a foglalás menüből írtam, arra olvashatóan válaszoltak, de ha email-t írtam, csak a szokásos üzenet jött vissza. Na mindegy, elküldtem nekik, hogy lefoglalom a szobát, mettől meddig, elküldtem az utalásról szóló bizonylatot, remélem rendben lesz.

 

Még egy kérdésem lenne: Sozopolban, és tágabb környékén (akár 1-2 napos autóbérléssel is) mit érdemes megnézni, hová érdemes elmenni?

 

köszönöm

PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14856
Azt írtad hogy csak üveg kell!
Nekem van egy ilyen üres üvegem!:))
Előzmény: kikigirl (14854)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14855
Ha senki nem jelentkezik van még 1 olyan megoldás hogy elmész a keletibe megkeresed a burgaszba induló magyar hálókocsit és mondod a hálókocsi kallernak hogy mit kérsz!Szerintem meghozza:)
Előzmény: kikigirl (14854)
kikigirl Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14854
Kedves 22-én Utazók!

Megoldhatatlannak tűnő problémával küszködök!!!

A kollégáimnak vettem ajándék gyanánt 200 ml-es űrtartalmú, olyan, mint egy kis pezsgős üveg, Rakiját, ha jól olvasom fonetikusan a nevét: PESERSZKA.
A nagy gondom az, hogy 5-en vannak én pedig csak 3-at vettem. 2 leva/db.
Ha találkoznátok ilyen itallal és beférne a bőröndbe, én minden költségeteket állva itthon kifizetném (nem tudom, hol laktok, de megoldanám valahogy az elhozatalát)!
2 üveg, de akár 1 is nagyon-nagy segítség lenne !!!





Mr.Thomas Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14853
Tiszteletem Mindenkinek!

Megjártuk az eddigi ismeretlent számunkra. Összességében nagyon jó, és korrekt volt minden. Aki még nem tudná Pomorie-ban voltunk, neten foglaltunk szállást, és csak ott fizettünk. Nem tudom, hogy pl. HNAnita hányszor tévedt el, de mi az esti séták alatt igencsak belekavarodtunk az összevissza utcákba, de a 3. nap már biztosan csak egyszer kanyarodtunk rossz irányba. 5-en voltunk, minden nap este étteremben kajáltunk. Saláták, főételek, üdítők, sörök fagyik! Legdrágább nap a 60 levás volt ( 5 Embernek). Itt 1,94 a váltás a pénzváltókban, bankokban 1,946, 1,952. 1-2 száz levánál nincs értelme bankokat keresni, és mint pl. a nagy OTP. partnernél is csak X időtől váltanak, nem akkor mikor eppen neked kellene. A forintot (100) 0.06-al váltják mindenhol. Az árak szinte teljesen egyformák, olyan mintha a városba érkező táblánál kitették volna az árlistát, ruha étel ital nincs különbség árusok között. Nagyon kevés külföldi nyaral itt, 2PL. 2. HU. 3 CZ. és 2HU. buszt láttunk. Ide főleg a BG. jönnek nagyon vegyes összetételben, de inkább a pénzes fuxos újgazdagok villognak.
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14852
Nem dec.-ben ünnepled?
Előzmény: stevie wonder (14845)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14851
Miért izgúsz?
Még egy repcsi sem maradt fent!:))
Előzmény: gvali (14849)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14850
Tényleg jobban örültem volna egy lamborghininek!:)
Előzmény: mammamija (14846)
gvali Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14849
Köszönöm mindenkinek a rengeteg infót amit küldtetek!!!
tudom kicsit későn érdeklődöm, de igaza van grisin100-nak: most kezdünk izgulni! :)
gvali Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14848
Mi is repcsi és debrecen! :)
Előzmény: paparazzi20 (14844)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14847
Nem, egyáltalán nem hideg a víz az aquaparkban, pont jó.
Előzmény: gvali (14835)
mammamija Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14846
Te nem is voltál ideges!
:))
Csak a kártya miatt aggódtál, hogy nincs! Amikor meg volt, nem is kártyáztatok!:)))
Mégiscsak a Lamborghini kellett volna ugyi???
Előzmény: PET SHOP BOY (14841)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14845
:-)
Előzmény: mammamija (14843)
paparazzi20 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14844

Hi!

Mi is 22-én megyünk a central plaza-ba,bár kicsit aggódok, egyik ismerősünk mesélte hogy a 4+2-es apartmanok még nem voltak készen amikor ők július végén ott voltak, ennek ellenére az átbaszós robinson tours természetesen eladta ezeket is,ám elszállásolni egy másik helyen tudta azt a családot aki 4+2-est vett ki, és mindezt a reptér és a szállás közötti úton közölték velük.Mivel mi is ilyen 4+2-esre fizettünk elő, kicsit aggályaim vannak,persze lehet már azóta elkészültek vele.

Mindenesetre robinsonék tavaly is majdnem átbasztak minket, 6 fős apartman helyett 4-est akartak adni,ami persze jóval olcsóbb ...az egész dolognak a titka, hogy amit itthon lefoglalnak emberek azt ott kinn nem igazán úgy veszik nyilvántartásba(ha egyáltalán nyilvántartásba veszik), és így kerülhet sor arra, hogy elfogynak hamarabb a helyek.Hozzáteszem mi erőszakosak voltunk és nem engedtünk, és mit ad isten valakiket kiköltöztettek egy 6 fősből,gyors takarítás,és már is volt szabad apartman...hát így mennek a dolgok..

 

Azt megkérdezhetem hogy repülővel vagy autóval utaztok???mert gondolom ha repcsi akkor a debreceni indulás,és akkor valszínű egy gépen utazunk majd:)

 

 

Előzmény: gvali (14835)
mammamija Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14843

István napján sok-sok boldogságot és további sikereket kívánok Neked stevie!!

 

mammamija Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14842

Boldog névnapot kívánok stevie!!!!!

PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14841
Milyen igaz:)))
Előzmény: grisin100 (14840)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14840
Mee addig nyugodtak, az uccsó pillanatban már nem:-))
Előzmény: PET SHOP BOY (14839)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14839
Mé van az hogy segíccségkérők 99%-a az utolsó pillanatben kér segítséget?:))
Előzmény: grisin100 (14838)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14838
Elküldve!:-)
Előzmény: gvali (14835)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14837
Biztos, hogy nem lesz semmi rossz sem-mindennek a jó oldalát nézd!:-)
Jó nyaralást!:-)
Előzmény: moni007 (14836)
moni007 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14836
sziasztok!

ma utazom pestre,és holnap irány a napospart!!!! mindenkinek jó nyaralást,aki szintén mostanság megy még,aki pedig már volt,hát a munka mellett gondoljatok vissza milyen jó is volt Bulgária! mert úgy vettem észre azért mindenki jól érezte magát,mégha kicsi kellemetlenség is volt benne. bocsi,de remélem nekem nem lesz semmi rossz sem,még egy picurka sem!!!
mindenkinek üdv.!!!
gvali Creative Commons License 2007.08.20 0 0 14835
Szia!
Augusztus 22-én megyek a Napospartra családommal a Central Plázába!
Láttam ti is ott voltatok! Légyszi írj mindenről, ha megkérhetlek!
Milyen a szállás? Környező éttermek, boltok árai? Naposparti Aquapark milyen? Nekem azt mondták nagyon hideg a víz az aquaparkban!! Ez tényleg igaz?
Ha kérhetlek küldj képeket is az apartmanról!
E-mail: lip.gvali@freemail.hu
Légyszi írj minél hamarabb, mert szerdán már utazunk!
Köszi előre is! :)
Előzmény: grisin100 (14634)
55Nandor Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14834
Köszi a gyors választ. Bízom benned.
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14833
Egeszen biztosan nem kell nemzetkozi jogositvany.
Előzmény: 55Nandor (14832)
55Nandor Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14832

Üdv. mindenkinek!

(mint ki fog derülni, új vagyok itt is, meg Bulgária felé is)

Vajon igaz-e mint azt egyes site-ok írják, hogy nemzetközi vezetői engedély kell egy Szerbián át Bulgáriába történő utazáshoz?

Mert én az alábbi link szerint nem gondolom, hogy ki kellene váltani.

<http://www.nagyutazas.hu/magyar/utravalo/article.php?id=496>

Ugyanakkor sok felesleges időm sincs, sem pofira nem szeretnék esni.

A tuti válasz reményében köszönettel Nándor.

kaazzoo Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14831
ha jól tom egynapos utakat is szerveznek isztambulba amit 30 euróért hirdetett a robinson és + mennyi kb a vízum?
ponicska Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14830
Szerintem is.
Előzmény: gradinar (14827)
ponicska Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14829
Hello, valóban búza az(zsito), a fahéjra nem emlékszem, róla csak a tikvena banica ugrik be:))
Előzmény: utazo idegen (14828)
utazo idegen Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14828
Hello Ponicska! Bulgároknál a haloti tornál nem árpát hanem megfőzik a búzát és ezt hintik meg azt hiszem ,hogy fahéjas cukurral.
gradinar Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14827
A piros cérnáról nem hallottam, érdekes szokás. Egy biztos: a családi-rokoni rituálék sokkal komolyabbak, mint Magyarországon.
Előzmény: ponicska (14825)
gradinar Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14826
Hát igen, részletkérdés, csak a végeredmény más... Persze amikor egy finom, jófajta, nem nagyon tanninos vörössel fogyasztva csúszik lefelé, a technológia részletkérdéssé válik.
Előzmény: stevie wonder (14824)
ponicska Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14825

"A 40 szerencsétlen szám Bulgáriában, pl. nem ünneplik a 40. születésnapot, 40 napig nem látogathatók az A 40 szerencsétlen szám Bulgáriában, pl. nem ünneplik a 40. születésnapot, 40 napig nem látogathatók az újszülöttek, stb., stb."

 

Ez nagyon érdekes, mert erről sose hallottam. Az biztos, hogy úgy tartják, 40 napig a lélek hazajár, ezért abban a helyiségben, ahol a halott lakott, 40 napig éjjel-nappal ég a villany. Halotti tort ülnek 3, 6, 9, 20, 40 napokon, 6 hónap és 1 évkor (a halottat 1-2 napon belül eltemetik). Lehet, hogy ezek a számok megjelennek években is, ahogy te mondod. Ilyenkor rokonok, szomszédok összegyülnek, cukros árpát főznek, vmint a halott kedvenc ételeit, kimennek a temetőbe, vízzel és vörös borral meglocsolják a sír felső részét(a fejnél), mindenki vesz az ételből, abból a síron is hagynak, gyertyákat gyújtanak, majd mindenki visszamegy a házhoz, és csendesen elfogyasztja az ételt. Én sem tudom, honnan ered a szokás a nekrológokkal, de csodálatosnak tartom, hogy így emlékeznek azokről, akik valaha köztük jártak. Másnak lehet, hogy bizarrnak tűnik, de ez ott teljesen normális dolog, mondhatnám, ha Bg-ben vagyok és nem látnám lépten-nyomon, furcsán érezném magam. Az újszülöttről az jut eszembe, hogy ha valaki idegen meglátogatja, piros cérnát kötnek a csuklójára, szemmelverés ellen.

Előzmény: gradinar (14797)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14824

a szirene egyértelmúen nem túró, hanem sajt, hiszen érlelt és hosszan eltartható (a rövid szavatosságú túrótól eltérően).

 

Pont erre mondtam, hogy "technologiai reszletkerdes" :-)

Előzmény: gradinar (14821)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14823
Jövőre megfogadom a tanácsod!:)
Előzmény: gradinar (14822)
gradinar Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14822
Na, az sem rossz, de én a helyedben lehet, hogy a borokat választanám... esetleg a rakijákat. Esetleg mind a hármat :-))
Előzmény: PET SHOP BOY (14818)
gradinar Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14821

Bizonyára megbocsátod, hogy ellenmondok Neked, de a szirene egyértelmúen nem túró, hanem sajt, hiszen érlelt és hosszan eltartható (a rövid szavatosságú túrótól eltérően). Létezik Bulgáriában is az otthonihoz hasonló túró, izvara a böcsületes neve, de az itteni háztartásokban nem nagyon használják és kapni sem lehet mindenhol.

Egyébként ha már gasztronomia: szerintem a Madzsarov-féle sajtok (szirene és kaskaval is) a legfinomabbak, ezt követik a Filipopolisz-féle termékek. Hangsúlyozom, szigorúan szubjektív vélemény, de hátha tudok valakinek segíteni a választásnál, itt vagy otthon.

Előzmény: stevie wonder (14819)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14820
Köszönöm!Most visszadtad az önbizalmam!:)
Előzmény: stevie wonder (14819)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14819

Én azt hittem hogy a szirene a fetasajt a bulgároknál!

Es milyen jol hitted! Tejipari technologiai reszletkerdes, hogy ezt most sajtnak vagy turonak nevezzuk.

 

Egyebkent a hipermarketekben itthon is lehet kapni eredeti bolgar szirenet, nem is draga.

Előzmény: PET SHOP BOY (14816)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14818
Köszike!Lassan már doktorálhatok a szirenekből is!:)
Előzmény: gradinar (14817)
gradinar Creative Commons License 2007.08.19 0 0 14817
A szirene készülhet tehén-, juh-, kecske. és bivalytejből, illetve ezek kombinációiból. Személyes kedvencem a bivalytejből készült, bár ennek kicsit jellegzetes íze és illata van.
Előzmény: PET SHOP BOY (14816)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14816
Elolvasni el tom de nem tom mit olvasok!:)
Én azt hittem hogy a szirene a fetasajt a bulgároknál!
Köszi az infot.
Előzmény: utazo idegen (14815)
utazo idegen Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14815
Hello Pet! Ha kint jártál valamelyik boltban akkor el tudud olvasni hogy a sos turora az van irva ,hogy Szirene. De ez keszülhet különböző tejekből.(tehén stb.)
Niiit Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14814

Oké! Megtaláltam, nagyon szépenk köszönök mindent!!!

 

Előzmény: Bozsike60 (14806)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14813
Bár csak úgy lenne!Ha nyerek a lottón!Akkor lehet!:)
Előzmény: stojan (14811)
jan12345 Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14812
no mégegyszer, hátha most sikerül. ha nem, feladom..
Előzmény: jan12345 (14810)
stojan Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14811
persze, minden lehetséges. Reméltem, jövőre valamelyik tengerparti szálloda inkább! addigra mindenki megengedheti magának.. :-)
Előzmény: PET SHOP BOY (14800)
jan12345 Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14810
kép persze lemaradt az előbb ..
Előzmény: jan12345 (14809)
jan12345 Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14809
Szia

Kajaügyben Naposparton a Condor nevű éttermet ajánlom, a főút túloldalán vana helyi autóbuszpályudvar közelében. Olcsó, (feleár mint a parti részen az éttermek) , nagy választék, nagy kerthelység, kellemes étterem. Egyetlen hátrány, hogy általában rengetegen vannak, olyan is előfordult, hogy nem fértünk be...

Neszebárban pedig az Restaurant Akropol tudom javasolni (Han Asparuh utca), próbálok egy képet is beszúrni róla. Ez Neszebár keleti végén van, tehát a "bejárattal" átellenben, de pontosabb leírást nem tudok róla. Szintén egy olcsó, de hangulatos étterem. Nagyon jó cacat adnak!
Egyszer amúgy érdemes Neszebárban beülni valamelyik tengerparti étterembe is, ha más nem egy italra, a kilátásban gyönyörködni. Viszont itt elég magasak az árak.

Előzmény: yurp (14792)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14808
Érrezétek jól magatokat!
Előzmény: 64hacuka (14807)
64hacuka Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14807

Viszlát!

Kikapcs.

Bozsike60 Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14806

Niit!

Írtam Neked a 10018-as hozzászólásban. A Rose Village-ben 140.000 ft volt a 4 fős apartman, de ez mint írtam, igen színvonalas szállás. a part is közel van. Tény, hogy kevés az apartman, de azért vannak: Bravo ap házak, Diamond, ezek a központban vannak, mondjuk nem néztük meg, a min-ről nem tudok nyilatkozni.
Niiit Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14805
tudnál segíteni abban , hogy a naposparton kb mennyibe kerűl a szállás 4 főnek 6 napra ellátás nélkül, 500 Eurot szántam rá.
Előzmény: stevie wonder (14795)
Bozsike60 Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14804

Sziasztok!

Bence! Elolvastam a hozzászólásod, szerintem nem értettem félre. Ahol ilyen embertömeg van, mint Naposparton, nyilván több a részeg randalírozó, mint ahol kevesebben vannak. Mi nem találkoztunk semmilyen rendbontással, tény, hogy a város végén, nyugodt helyen laktunk, de feljártunk vacsorázni. A központ valóban hangos, rengeteg a szórakozóhely, de ezt tudtuk, előtte sokat olvastam ezt a fórumot is. Mi pl. azért mentünk Napospartra, mert Neszebar és Szozopol közelében akartunk lenni, ui. a társaságunkból még többen nem voltak ott, nem pedig azért mert olcsón akartunk zabálni és vedelni. Tény, hogy az olcsóság miatt is döntöttünk Bulgária mellett, (mi 6-an mentünk!)de kíváncsiak is voltunk, mert néhányan 25 évvel ezelőtt jártunk ott és akkor nagyon megtetszett. De a gyerekeink kedvéért is ezt választottuk (16-22 éves fiatalok). Ezen sztem ne vitatkozzunk.
Yurp! Napospart és Neszebár szinte teljesen összeépült. Át lehet sétálni, attól függ, hogy honnan indulsz, ui. Nap. kb 8km hosszú. Mivel mi a Nesz. felőli végén laktunk, oda nagyon közel volt. A leghangulatosabb és legközelebb a parton menni amíg lehet, majd ahol kezdődik a sziklás rész ( Nesz. újváros része) ott mi pl. felültünk a kisvonatra, de gyalog onnan még kb 15-20 perc lett volna az óváros kapujáig.
Lehet letölteni térképet, azon jól lehet látni az arányokat. www.map-guide.bg
Ha még lesz időm írok szívesen, kérdezzetek.
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14803
Mennék!!!!
De sajnos se pénzem se szabim:(((
Előzmény: 64hacuka (14802)
64hacuka Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14802

Délután indulunk kocsival, Románián át Obzorba. 31-ig maradunk, vagy addig amíg el nem fogy a pénzünk. Ha valaki most indul mehetünk együtt.

sziasztok!

 

PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14801
Most kérdeznék valamit!
A sós turó az nem a feta sajt???
Előzmény: utazo idegen (14793)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14800
Szia!

Jövőre is megtudnád szerezni azt a szobát nekünk?(402-es)
Előzmény: stojan (14799)
stojan Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14799
Bocs, A Harmani Beach melletti utcában éttermek vannak. Szerintem az újvárosi földnyelven -ez egy-két utca a tengertől reális az elképzelés. Vagy vannak ezek a hotelek, Tabanov, Hera, Sozopol Dreams- na ezek a Harmanival párhuzamos 2. utcában vannak. Egyébként üdv minden fórumozónak, Szozopol fanoknak különösen.
Előzmény: kikigirl (14791)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14798

Kedves Stevie és Gradinar,

 

nagyon köszönöm a kimerítő válaszokat, ha még eszembe jut valami úgyis zaklatlak majd benneteket :))

gradinar Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14797

- milyen veszélyre hívja fel a figyelmet az tábla, amin az opaszen ucsasztü/ik szöveg szerepel? sehogy sem bírtunk rájönni :))

Az egész országra nyugodtan ki lehetne tenni ezt a táblát, rengeteg randa baleset van helytől függetlenül.

 

- honnan ered az a szokás, hogy az elhunytak fényképét kirakják a házak kapuira? a nagy gyászmasnit érteni vélem, gondolom ott éppen haláleset volt, de egy csomó helyen kint vannak a fényképek. Vidéken mindenhol, de Szófiában pl. a Bojanaban láttam garázskapun, meg fák törzsén is...

Szabályos időközönként megemlékeznek a halottakról: 40 nap, 1 év, 3 év, 9 év. A 40 szerencsétlen szám Bulgáriában, pl. nem ünneplik a 40. születésnapot, 40 napig nem látogathatók az újszülöttek, stb.

 

- Arbanassi történetéről tudsz valami közelebbit? Az utikönyv szerint (amelyben néha orbitális tévedések voltak) a törökök telepítették be az albánokat, az újonnan meghódított területre. Gondolom, mert ők is mohamedán vallásúak... De akkor miért nincs egy mecset sem és hogyhogy tele van ortodox templomokkal???? Hova tűntek az albánok?

Az arbanaszi muzulmánok eredetileg keresztények voltak és a szultáni seregben harcoltak (bizony, bizony, nem csak oszmánok voltak a seregben, pl. ez is az adóelkerülés egyik módja volt). Egészen biztosan volt mecset Arbanasziban, hiszen van jópár török csorgókút is. Szóvalhát a török elmenetele után sok muzulmán vallási emléket semmisítettek meg szerte az országban, nem csak mecseteket, hanem pl. iskolákat is. Szófiában és a nagyobb városokban is rendszerint egy-egy mecset maradt, falvakban annyi sem. Az utóbbi időkben - persze nem függetlenül attól, hogy a török párt kormányalkotó tényező, mitöbb, általában a mérleg nyelve - ismét egyre elfogadottabb a muzulmán vallás, különösen vidéken, a déli-délkeleti részen. Sok új mecset is épül.

 

 

Előzmény: stevie wonder (14795)
SzaboCsabaBence Creative Commons License 2007.08.18 0 0 14796
Szia Bozsike!

Talán én vagyok az "aki". Ha végigolvasnád figyelmesen a hozzászólásomat, akkor nem írtál volna ilyen csúsztatást, hogy sértő vagy kritikátlan általánosítás lenne....

Ez csak egy vélemény volt, amit azért elég sokan osztanak, beleértve az egyik legnagyobb bolgár beutaztató cég (lásd: www.beachbulgaria.com) személyesen ismert képviselőjét is.

Ha a másik hasonló hozzászólóra gondoltál, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam :)
Előzmény: Bozsike60 (14788)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14795

- milyen veszélyre hívja fel a figyelmet az tábla, amin az opaszen ucsasztü/ik szöveg szerepel? sehogy sem bírtunk rájönni :))

 

Veszelyes utszakasz. Sok baleset tortent mar arrafele.

 

- honnan ered az a szokás, hogy az elhunytak fényképét kirakják a házak kapuira? a nagy gyászmasnit érteni vélem, gondolom ott éppen haláleset volt, de egy csomó helyen kint vannak a fényképek. Vidéken mindenhol, de Szófiában pl. a Bojanaban láttam garázskapun, meg fák törzsén is...

 

Nem tudom, hogy honnan ered, de nagyon elo szokas. Bizonyos idokozonkent "megemlekeznek" a halottaikrol ilyen miniposzterek formajaban. Mas kultura.

 

- Arbanassi történetéről tudsz valami közelebbit? Az utikönyv szerint (amelyben néha orbitális tévedések voltak) a törökök telepítették be az albánokat, az újonnan meghódított területre. Gondolom, mert ők is mohamedán vallásúak... De akkor miért nincs egy mecset sem és hogyhogy tele van ortodox templomokkal???? Hova tűntek az albánok?

 

Arbanaszit passzolom, Maxval kollega az illetekes a tortenelmi kerdesekben :-)

 

Egy dologhoz viszont hozzaszolnek. Az albanok korantsem annyira muzulmanok, mint hisszuk. Az albaniai (es kornyeki) albanok az oszman birodalomban valoban felvettek a vallast, mert a muzulmanok kevesebb adot fizettek, es emiatt, hm, praktikus volt. De kevesen gondoltak komolyan :-)

 

Ma az albansag koreben csak ott "divat" a muzulmansag, ahol ennek kulon uzenete van, resze az identitasnak. Albaniaban peldaul nincs tul sok mecset, Koszovoban mar tobb van, de ott sem jellemzo resze az utcakepnek, ellenben Macedonia alban-lakta videkein es Del-Szerbiaban (Presevo volgye) minden sarkon van egy minaret.

 

- miért van ennyi kóbor kutya és macska? Mondjuk nem zavartak, csak feltűnően nagy számban voltak

 

Nyugi, most mar kevesen vannak :-) Par eve tenyleg durva volt. Ez egy ossz-Balkan problema. Traian Basescu, aki akkoriban Bukarest fopolgarmestere volt, peldaul sinter-kommandokkal oldotta meg a helyzetet.

 

A bolgarok viszont (ebben is) humanusabbak voltak: ivartalanitottak a befogott kobor allatokat, megjeloltek oket, majd visszaengedtek valami nekik megfelelo élőhelyre. Azaz nem a belvaros kozepere.

 

- és a lényeg: Vasziliju Marinu (ha jól értettem) milyen helyet foglal el a bolgár könnyűzenei palettán? :)) Sikerült elkapni egy koncertturné közben Sozopolban, címe: 25 éve színpadon. Kedvenc számom, amelynek még a címét is értettem: Zsena na balkona.

 

Veszelin Marinov :-)

 

A helyi Korda Gyuri bacsi :-)

 

Ez tetszeni fog:

 

http://pop-folk.mp3-bg.com/Veselin%20Marinov-Jena%20Na%20Balkona-23,84,1094.html

Előzmény: Törölt nick (14776)
D. Brasco Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14794
Üdv!

Átfutottam a korábbi hozzászólásokat, de maradt még pár kérdésem, melyre Ti lehet, hogy tudnátok válaszolni. A segítséget előre is nagyon köszönöm!

1. Látom, hogy megy helyi autóbusz Várnából Napospartra. Közvetlenül a reptérről, vagy csak a városi buszpályaudvarról? Van számozása, vagy a célállomás nevét kell figyelni? Milyen buszok mennek? Menetidő?

Vannak kisebb reptéri transzfer buszok is, amelyek menetideje kevesebb?

2. Ismeri valaki a Hotel Zornitzát?
3. Van olyan étterem a Naposparton, amit feltétlen ajánlott lenne elkerülni?

Minden hozzászólást és tanácsot szívesen veszek és köszönöm a "régi motorosok" türelmét!

D.B.
utazo idegen Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14793
Hello Bicsi! A Sopszka saláta: hagyma,paradicsom,paprika.uborka és sos turoval (szirene) Ráreszelve csak eppen saláta nincs benne.
yurp Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14792
Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat és tippeket, sokat segítettetek!

Bözsiének pedig külön köszönet, hogy valami pozitívumot is mondott Napospartról.

Szintén külön köszönet dream-nek a váltóhely és utazási lehetőségek felvázolásáért valamint bicsinek a kulináris tippért ( Bár a sopszkát még én is ismerem :) ).

Ha valaki esetleg tud a többi kérdésre válaszolni, vagy egyébb tippje, mesélnivalója, jó tanácsa van, azt továbbra is szívesen várjuk.

Neszebárral kapcsolatban igazából az érdekelne még, hogy egyáltalán meg lehet-e közelíteni gyalog? Azért kérdezem, mert mi nagyon szeretünk gyalogolni, de láttam egy képet az útról, ami Neszebárba vezet és úgy tűnik, mintha csak autóút vezetne oda...

Mégegyszer köszi az eddigi és az ez utáni segítséget.
kikigirl Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14791
Nekem a Harmani Beach mellett lévő utcában kellene szállás magánapartmanban full tenger panorámával, 2 hálószobával, légkondival, 55 Euró/éj áron max. (Ha svédasztalos reggeli benne van, az nem baj) :)))

bicsi Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14790
Neszebár megoldása pl. saját kocsival: bemész, és parkolsz. 2.5 leva / óra.

Kaja: a sopszkát (uborka-paradicsom-hagyma saláta, sajttal) ne hagyd ki.
Előzmény: yurp (14777)
dream72 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14789

Szia!

Mi 1 hete jöttünk haza, néhány kérdésedre tudok válaszolni.

Neszebárba átjutni a legolcsóbb autóbusszal, amely a főúton közlekedik, ez a szállodasoroktól párszáz méter. A menetjegy 0,7 Leva,tehát olcsóbb, mint Mo.-on és kb. 10-15 percenként járnak, azonban nem állnak meg mindig mindegyik megállóban (taximaffia?), és nagy is a zsúfoltság.

Taxival is mehetsz, a viteldíj alku tárgya. (Kb. 20 Leva)

Estleg "kisvonattal", de ez nem visz a busz végállomásáig. (2 Leva)

 

A legjobb pénzváltót, mi a Szvezseszt hotel kb. mellett lévő bankban találtuk (a főúton van), ahol 1,95-ért váltottak. (Láttunk még a közelében 1.93-ért és 1.94-ért.) A Crown-okban 1.91 volt a váltási árfolyam.

 

Az aquaparkokba ingyenes autóbuszok visznek, megállóhelyeik megtalálhatók azokon a szórólapokon, amelyeket mindenütt osztogatnak. A belépő 28 L, 15 óra után 20 L. (130 cm alatt olcsóbb.) A gyerekeim, akik 9 és 11 évesek, valamint a férjem szerint nagyon megérte elmenni, sokkal extrább, mint a mo.-i társai.

Előzmény: yurp (14777)
Bozsike60 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14788

Sziasztok!

 

Előszőr szolok hozzá a fórumhoz, de tegnap jöttünk haza Napospartról és szeretnénk segíteni ha tudunk annak aki igényli.

Miiiit!!!!

Mi Naposparton Rose Village nevű apartman házban laktunk, amit szívesen merünk ajánlani mindenkinek. Ez egy teljesen új, három épületből álló apartman ház, nagyon jól felszerelve, légkondícionált+ két medence az udvaron.

Több típusó apartman van a szállodában: studio, 2 szem., 4 szem.,

 4+2es. Mi itthon a Panorama toursnál foglaltuk le a 4+2es 160.000 Ft. volt egy hétre. Két hálószoba  egy nappali rész konyhával , két fürdőszoba. Biztois van benne hely, mert nem volt teltház. Szerintünk kinti irodánál is le tudod foglalni. A közvetítő: Landis Touroperator. www.landisbg.com Email: landis@bitex.com.

Írhatsz magyarul vagy hívhatod őket mert van kint két magyar lány:Fekete Ágnes és Trandafilka(ez egy bolgár név) Ági számai: 00359 (0)678205 Vezetékes: 0894 678205. Trandafilka: 00 359 (0) 89467 8201

  A szálloda Napospart Nessebar felőli  végén van,közel a tengerhez.  A központtól kb. 10 perc gyalog, de jól lehet közlekedni a kis vonattal.(2 leva)

Aki lehúzta Napospartot!!!

Kikérjük magunknak, hogy oda csak bunkó, zabálni és vedelni vágyók járnak! Hogy lehet így általánosítani?! A világ minden részére járnak all inclusivera vágyó emberek és biztos, h Aranyhomok környékén is vannak részegek. Valóban egy pezsgő, lüktető tengerparti város, utána kell nézni, h hova megy az ember. Ha csöndre vágyik és azt szeretné h 3an legyenek körülötte menjen egy csöndes halászfaluba. Ha szeret bulizni, nyüzsgő tengerpartra vágyik akkor bátran válassza.

Az árak normálisak, kb itthoniak vagy alatta.

Kezdetnek ennyit, ha kíváncsiak vagytok szívesen segítünk.

 

PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14787
Megvan mindkettő!De ha megyünk akkor a stojant fogom megkérni mert jól csinálta!
Lehet hogy tényleg vett!:))
Max oda megyünk:))
Előzmény: mammamija (14786)
mammamija Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14786
Ákos elérhetősége megvan neked??? Mert akkor fixálni lehetne a jövő évet már most. Meg ki tudja stojan miben "mesterkedik" - hátha vett egy apartmant:))
Előzmény: PET SHOP BOY (14784)
mammamija Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14785
A barát még "kényszerszabin" van szeptember 1-ig - közben eistandolták a helyét és most mehet máshova, de cégen belül, csak rosszabb helyre - én vagyok, ahol voltam, barátnő dolgozik - jövő héten beiktatunk egy sörözést - a "kisfia" egyik táborból jön, a másikba megy - ....szóval elvagyunk:)
Én is arra gondoltam, hogy visszamegyünk, de a másik szerelmem Montenegro egyre többet eszembe jut....amíg még megfizethető az is.
Előzmény: PET SHOP BOY (14784)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14784
:)
Köszi igen!
Veletek?

Szakítunk a hagyományokkal és ha sikerű jövőre ia azt a szállást megkapni akkor ugyan oda megyünk vissza:)
Előzmény: mammamija (14782)
mammamija Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14783

A 2.számú kérdésedre van egy bolgár közmondás is_
"Az élők becsukják a halottak szemét, a halottak kinyitják az élőkét".
Előzmény: Törölt nick (14776)
mammamija Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14782
:)
Minden oké nálatok??
Előzmény: PET SHOP BOY (14781)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14781
Szerintem is:)
Előzmény: mammamija (14780)
mammamija Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14780
Azért egy "rövidített" változatot írhatnál!!!
Vagy csak azt, hogy merre jártatok, és mi az összbenyomásod???
Előzmény: Törölt nick (14769)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14779
Én jurót vinnék!
(BANK-ban a legrosszabb esetben is 193 levát kapsz 100 juróét.Nem pénzváltóban mert ott szarabban váltanak és nem megbízható )
De hogy ha occóbban veszel le kártyáról akkor természetesen avval!
Előzmény: bicsi (14778)
bicsi Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14778
Csak egy mondatban: Váltás helyett vigyél bankkártyát, és vegyél fel automatából levát.
Előzmény: yurp (14777)
yurp Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14777
Hello Mindenkinek!

Elnézést, hogy olyan dolgokról fogok érdeklődni, amit már biztosan ezerszer leírtatok, de ismétlés a tudás anyja nem? :D

Félretéve a tréfát mához egy hétre fogunk a párommal Napospartra, azon belül a Hotel Palma-ba utazni, és szeretnék egy-két tanácsot kérni tőletek.

1. Volt-e már valaki a Hotel Palma-ba és ha igen mi a véleménye a szállodáról?

2. Mindenki azt írja, hogy a legjobb a szállodákban vagy Bankban váltani a pénzt. Tehát a legjobb, ha eurót viszek ki? Van valakinek egy különlegesen jó váltóhely tippje?

3. Neszebárra a kishajón kívül milyen más utazási lehetőség van, és azok mennyibe kerülnek? Megközelíthető Neszebár esetleg gyalog is (hisz csak 4km)?

4. Van-e valamilyen olyan étterem Naposparton (vagy Neszebárban) amit feltétlenül tud nekünk ajánlani, illetve vannak-e olyan ételek vagy italok amiket mindenképpen érdemes kipróbálni? Mindenevők vagyunk, úgyhogy hús és zöldségétel egyaránt érdekel. ( Esetleg ennek a ketőnek a kombinációja - hol mit érdemes enni.

5. Milyen látnivalót ajánlotok feltétlenül a környéken Neszebáron kívül? ( Burgyaszba mindenképpen el akarunk menni) Az aquapark-ba mennyi a belépő? Aki volt már ott: Szerintetek megéri elmenni?

Hát akkor ennyi lenne a kérdéseim sora.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségét minden kedves válaszolónak.

Jó utazást minden más nyaralónak!

Sziasztok!
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14776

Stevie, köszi, akkor itt próbálok okosodni.

 

Szóval:

- milyen veszélyre hívja fel a figyelmet az tábla, amin az opaszen ucsasztü/ik szöveg szerepel? sehogy sem bírtunk rájönni :))

 

- honnan ered az a szokás, hogy az elhunytak fényképét kirakják a házak kapuira? a nagy gyászmasnit érteni vélem, gondolom ott éppen haláleset volt, de egy csomó helyen kint vannak a fényképek. Vidéken mindenhol, de Szófiában pl. a Bojanaban láttam garázskapun, meg fák törzsén is...

 

- Arbanassi történetéről tudsz valami közelebbit? Az utikönyv szerint (amelyben néha orbitális tévedések voltak) a törökök telepítették be az albánokat, az újonnan meghódított területre. Gondolom, mert ők is mohamedán vallásúak... De akkor miért nincs egy mecset sem és hogyhogy tele van ortodox templomokkal???? Hova tűntek az albánok?

 

- miért van ennyi kóbor kutya és macska? Mondjuk nem zavartak, csak feltűnően nagy számban voltak

 

- és a lényeg: Vasziliju Marinu (ha jól értettem) milyen helyet foglal el a bolgár könnyűzenei palettán? :)) Sikerült elkapni egy koncertturné közben Sozopolban, címe: 25 éve színpadon. Kedvenc számom, amelynek még a címét is értettem: Zsena na balkona.

 

Hát ennyi. Köszönöm előre is.

stevie wonder Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14775
A kerdeseidet szerintem a "masik" bulgarias topikban nyugodtan felteheted.
Előzmény: Törölt nick (14769)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14774
Naposparton nincsenek apartmanok, szallodak vannak. Menjetek Neszebarba vagy Szozopolba, biztosan talaltok szallast helyben.
Előzmény: Niiit (14771)
leutsch Creative Commons License 2007.08.17 0 0 14773
Szia!
Láttam, hogy érdeklődsz a tranzitszállásunk iránt. A HarmonyBankya Hotelben aludtunk. Ha jól emlékszem 58 Leva volt kettőnknek a szállás. Reggelit is kértünk az fejenként 5 Leva. Nagyon szép tiszta volt szállás és kényelmesek a szobák. Amin meg lepődtünk, hogy bementünk az ajtón és 2 szóba volt. Ki lehet válsztani, hogy melyiket szeretnénk. Nagyon pozitív volt az élmény.
Előzmény: magiboy76 (14770)
sasac Creative Commons License 2007.08.16 0 0 14772

GPS térképek Bolgár és Bolgár Cyrill itt:

 

http://forum.ppcwarez.org/viewtopic.php?f=38&t=20355&sid=2580b8137ffc62892fc97f88321c992c

 

ha azt írja ki hogy a térkép zárolva akkor licensz fájlt kell cserélni az is itt van new license file 2007 néven.De ne felejtsétek lementeni az eredetit.

Niiit Creative Commons License 2007.08.16 0 0 14771
Sziasztok ! Lenne egy nagy kérdésem! Naposparton találok kiadó apartmant, ha nem foglalok előre? 25- én mennénk, szerintetek érdemes így kimenni, hogy nincs lefoglava előre a szállás?
Előzmény: stevie wonder (14703)
magiboy76 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 14770

Szia Leutsch!

 

Meg tudnád mondani melyik szállodában szálltatok meg Bankjaban.

És persze mennyiért, mi is azt a települést néztük tranzit szállásnak.

 

köszi.

Előzmény: leutsch (14713)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.16 0 0 14769

Sziasztok,

 

na, mi is megjöttünk. Tettem egy kísérletet arra, hogy végigolvassam az elmúlt két hét termését, de nem sikerült. :)) Úgy látom, azért nagyjából mindenkinél rendben volt minden (bokaficammal, fejsebbel, hasmenés hányással együtt, ha jól értelmeztem.)

 

Volt végülis tali a Pazi Bárban? Mi jártunk arra fele, de nem láttam, hogy nagy magyar társaság lett volna, így nem mentünk be... Lehet, hogy hiba volt?

 

Stevie, MAX,

 

lenne néhány kérdésem a bolgár szakértőkhöz. Írjatok légyszi, ha aktuális és feltehetném őket, a többieket nem akarnám ezzel untatni.

 

Nem írnék beszámolót, mert két hét körút, az több oldal.

 

borostyan37 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 14767

Szia!

 A Móricz Zsigmond körtéren a Spar bejárata mellett van egy pénzváltó (7-es busz megállója Kelenföld felé) ott lehet levát kapni. Legalábbis 1 héttel ezelőtt is volt. Én is ott vettem egy keveset vész esetére.  Vagy  a körtér másik oldalán a kanyarban szembeni oldal (ott építik a metrót szintén van egy pénzváltó, ott is volt. ) Egy céghez tartoznak.

remélem tudtam segíteni. Egyébként 141 forint volt 1 leva.

 

üdv Ildi

Előzmény: Andi03 (14766)
Andi03 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 14766
Sziasztok! Segítenétek, hogy Pesten hol kapok levát? Tudom jobban megéri az eurot kint átváltani, de én szeretnék levát is vinni.
csirketojas Creative Commons License 2007.08.16 0 0 14765
Szia,
en itt talaltam, es email-t irtam nekik a lapon levo email cimre:
http://www.sozopol.com/sozopol_hotel_62.htm

A tulaj fia intezi az email-ezest, jo fej srac, egyetemista, allandoan mosolyog, es nagyon segitokesz. Amikor eloszor megkerdeztuk tole, hogy jutunk be az ovarosba, hozta a sajat kocsijat es bevitt minket. Elmagyarazta, hol van jo etterem, hol a taxi allomas, a buszmegallo hogy jutunk vissza a szalloba. Es nem fogadott el vegul egy fillert sem.

De! Kerjel tengerre nezo studiot vagy szobat, mert a hatrafele nezo szobaknak nincs tul jo kilatasuk. A mi apartmanjaink tengerre nezoek voltak elvileg, valojaban nem volt full-panorama, de nekunk eleg volt igy is.

A tulajnak van egy masik szallodaja is, a RELAX hotel, ez a Selena Beach mellett van a tengerhez picit kozelebb, ott talan van full panoramas szoba is. Beszeltunk azokkal a magyarokkal is, akik ott voltak, azt mondtak, az a szalloda is nagyon jo, van medenceje is, viszont a pincerek ott nagyon bunkok voltak, es az ottani etlap eleg szegenyes. Azt hiszem, ott nincs gyerekhinta se csuzda, es az obol masik felere lehet lejutni onnan. De az ott lakok is meg voltak elegedve.

Cst.


Előzmény: ancsist (14763)
Alig36 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 14764

Sziasztok!

 

Augusztus végén utazunk Nesebar-ba.

 

Lehet találni nyilvános wifi lehetőséget?

 

Köszi

ancsist Creative Commons License 2007.08.16 0 0 14763

Hi Csirketojás,

 

örülök, hogy elégedetten és élményekkel gazdagon tértetek vissza BG-ből. Én már 2008-ra tervezek és ennek megfelelően olvasgatom a visszatérők beszámolóit. Meg tudnád adni a Hotel Selena Beach internetes elérhetőségét? Beírtam a Googlbe és meg is találta a hotelt, de csak utazási irodákon keresztül elérhető infókat hozott. Illetve egy osztrák oldalon olvasgattam a vendégek értékeléseit, de azok köszönő viszonyba sem voltak a ti elégedettségetekkel. Szóval lehet, hogy nem is azt a hotelt találtam meg a neten, ahol ti voltatok.

Köszi a váaszt!

Előzmény: csirketojas (14757)
gradinar Creative Commons License 2007.08.16 0 0 14762

Mi mindenképpen 6% feletti inflációt várunk, a 4,4% irreálisan alacsony.

G.

Előzmény: mammamija (14753)
gradinar Creative Commons License 2007.08.16 0 0 14761

Nincs ilyen deklarált kötelezettség. Az ERMII előfeltétele a végleges (=kivezetéskori) árfolyam meghatározása és rögzítése. Köztudott, hogy a currency board rendszer miatt az euroárfolyam 1997 óta rögzített és változatlan. Az, hogy ez lesz-e a végleges kivezetéskori árfolyam, még nem biztos. A leva leértékelése mellett szól a 10 év alatt felgyűlt, az eurozóna országaival szembeni inflációs különbség, felértékelése mellett a gazdasági növekedés és a termelékenységemelkedés miatti különbség. Hivatalosan nincs szó róla, de a nemzeti bank valószínűleg rá fog arra kényszerülni, hogy elengedje és ezzel megméresse a piaccal is a levát (adott sávon belül, ahogyan most a forint is lebeg), nem kis részben persze azzal a várakozással, hogy - hasonlóan más kelet-európai valutákhoz - végbemegy egy kis leva reálfelértékelődés, aminek azért jó hatása lenne az inflációra és a reáljövedelmekre (és persze rossz az idegenforgalmi bevételekre, hogy ontopic maradjak). De szerintem ennek a nettó nyereségnek az esélyét nem fogják kihagyni.

G.

Előzmény: Törölt nick (14748)
csirketojas Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14760
Ja, ez a szalloda nem keverendo a "sima" Selena Hotellel, az a Kozponti Strandnal van es k.va draga....

Ahol mi voltunk, az a Selena Beach Hotel (ez sem bolgar apartman ar, de az osszeg messze kedvezobb mint pl. Gorogorszag, Horvatorszag, Olaszorszag hasonlo minosu szallasai).
Az 5 agyas, 2 szobas apartman ara 140 leva (a szoba szama C01), 71 euro, a studio-e 110 leva (3 fore), mi a C02 studiot kertuk plusz egy potaggyal (igy jott ki a ket felnott +2 gyerek) es 60 eurot fizettunk svedasztalos reggelivel.

Transzfer Burgaszbol oda-vissza 9 fore volt osszesen 100 euro.

Cst.


Előzmény: csirketojas (14757)
csirketojas Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14759
50euro/nap/auto, klimas, vadiuj (10ezer km volt benne), Opel Corsat bereltunk.
Ott helyben inteztuk a szallodaban, kellett valamennyi kauciot fizetni (utana visszaadtak) es full insurance-t kertunk....ahogy a bolgarok vezetnek es amilyenek az utak, enelkul nem mertunk volna berelni. :-(
Előzmény: kikigirl (14758)
kikigirl Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14758
Mennyiért béreltétek a kocsit?
Előzmény: csirketojas (14757)
csirketojas Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14757
Kikigirl,
Keson szoltal, mar itthon vagyunk mi is. :-(
Koszonom szepen anno a szervezes idejen kuldott szallodafotokat, tenyleg ott volt a szalloda, ahova saccoltuk. :)


10 ejszakat toltottunk kint, es csak jokat tudok a szallodarol mondani. A tengerpart 30 meterre volt, egy csendes, nyugis, tiszta, homokos obolben, lattuk a Harmani beach tomegnyomorat, es nagyon orultunk, hogy a mi kis oblunkben alig vannak emberek. Volt medencenk gyerekmedencevel (jol jott, amikor nagyon hullamzott a tenger es a gyerekek megijedtek a hullamoktol), minden nap kitakaritottak, ha kertuk, a szobaba hoztak a vacsorat, kedves csinos fiatal felszolgalok voltak az etteremben, ami olcsobb volt mint a varosbeli ettermek. Erkezesunk elott beszereztek hintakat es csuzdakat, es a gyerekes csaladokat a medencehez es jatszoterhez kozel helyeztek el. :) Mindannyiunk egyontetu velemenye az volt, hogy ha a helyszinen keresunk szallast, akkor is ezt valasztottuk volna. :-)

2 napra bereltunk autot, elso nap elmentunk Neszebarba (szep), bar a Napospart szallodatomege elegge elriasztott minket. Aztan masnap elmentunk az orszag belsejebe, Velko Trnovoba, azt mondtak, ott van egy emlekhely, hat csak egy gyonyoru regi templomot talaltunk, es elegge szar volt az ut, csalodottak voltunk kisse, aztan lementunk a torok-bolgar hatar kozeli Sinomoretz beach-ere, es elallt a lelegzetunk. (Kollegam- bolgar rokona tanacsara--ajanlotta meg az elindulasunk elott, hogy menjunk el oda, ha tudunk.) Gyonyoru strand egy homokpadon egy sziklakarej altal korbezarva.
Nagggyon szep volt. :)))

Szozopol ovarosa szep, nagyon tetszett, de ott biztos nem szalltam volna meg, mert messze a strand, az ujvaros meg tenyleg eleg meredek, a strandon tomegnyomor, a setaloutcan hompolyog a tomeg...igy bemenni estenkent jo volt, de aztan mentunk haza a mi kis nyugis szallodankba.

Szoval aki kisgyerekkel keres egy jo helyet, a Selena Beach Hotelt tiszta szivembol tudom ajanlani. :))))

Ha erdekel valakit meg valami, nyugodtan kerdezzetek...:)

Cst.
Előzmény: kikigirl (14721)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14755
Szia!
Szozopolban?
Akkor tényleg rossz helyen kerestem:(

Köszi jövőre figyelmesebb leszek!(a nőkkel):)))
Előzmény: utazo idegen (14741)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14754
Sajnos én tényleg nem értek hozzá de meg tom adni a srácnak a mélcímét akinek 'viszonylag' jónak mondható volt a gps-e.
Előzmény: Törölt nick (14751)
mammamija Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14753
Szófia, 2007. augusztus 13., hétfő (MTI/Novinite) - Bulgáriában a múlt hónapban átlagosan 2,2 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak, és ezzel az éves szintű drágulás 8,4 százalékra ugrott - közölte a dél-európai ország statisztikai intézete. Júniusban még 0,4 százalékkal estek az árak, júniusban pedig, miként májusban, 5,6 százalékos éves szintű inflációt mértek.
A nagyarányú júliusi drágulás elsősorban az élelmiszerárak átlagban 3,9 százalékos emelkedésének köszönhető, de az energiaárak is az átlagot meghaladó mértékben mentek fel. Az energiadrágulás kihatott az élelmiszerárakra, melyek a szárazság miatt amúgy is érezhetően kúsztak felfelé. A szolgáltatások átlagban 2,7 százalékkal drágultak, a nem élelmiszer jellegű fogyasztási cikkek árában nem volt érdemi változás.
A statisztikai hatóság szerint a halmozott féléves drágulás mindössze 2 százalék volt, azaz a kormányzat teljesítheti 4,4 százalékos idei inflációs célszámát. Az IMF szerint ezen valamivel túllőnek, az EU bizottsága szerint azonban alatta maradnak.
Előzmény: gradinar (14736)
mammamija Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14752
:) Pesten nekünk azt mondta, hogy "balra" - és az Éles-saroknál nem is lehet balra menni.
Előzmény: Törölt nick (14751)
mammamija Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14745
Szia:)

Épp most olvasom az élménybeszámolókat - ez pl. olyan, aki Románián keresztül ment odafele - és Szerbián át jött hazafele.

ITT A LINK
Előzmény: saiii (14743)
vm.aniko Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14744

sziasztok!nyaralóhelyeket keresünk,ha tunátok valamit ajánlani ami nagyon bejött,képpel annak nagyon örülnénk:)

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9166959

saiii Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14743

Sziasztok!

Hónapok óta tudjuk, hogy megyünk szozopolba nyaralni, de most hirtelen meg kell változtatnunk az útvonalat szerbiáról romániára. Sajnos nem önszántunkból tesszük. Az okmányiroda vagy a posta már nem is tudom elkavarta az egyik utasnak az útlevelét és nm tudjuk kinyomozni hogy hol van és szombaton indulunk. Nagyon kérek mindenket aki tud tanáccsal szolgálni, hogy mit hogyan kell romániában írjon. Még átutazóba se jártunk arra soha, úgyhogy minden tanács jól jön. Mennyibe kerül az útidíj, hol érdemes menni, minden. Kérlek válaszoljatok!

 

Nagyon köszi előre is!

utazo idegen Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14742
Sziasztok! Nekem is egy Mio Navigáciom van és simán elnavigált minden hová.
utazo idegen Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14741
Hello Pet! Rossz helyen kerested a zacsis tejet sőt még dobozos igazi tejet( nem tartós) tejet is lehet kapni.
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14740

Egyébként ez mit jelent?

 

"Eredeti levél"

 

:-)

Előzmény: zoli913 (14737)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14739
Most jutott eszembe.
Tavaly Pomorieben volt zacskós tej aminek az ára kb 1 leva volt!
Idén Szozopolban csak tartós tejet talátam duplájáért!:(((
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14738
Csak olvasni tok!:(
Max-et kérdezd!
Előzmény: zoli913 (14737)
zoli913 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14737

Köszönöm, megpróbálom!

Egyébként ez mit jelent?

Előzmény: PET SHOP BOY (14730)
gradinar Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14736

A jelenlegi éves bolgár infláció kb. 7%, ez valamivel magasabb, mint a "szokásos" 6% körüli (és további emelkedése várható), de még az alacsonyabb is magasnak számít. Persze mind a kettő a jelenlegi, egyszeri gazdasági intézkedések miatt megnövekedett magyar alatt van, utóbbi 8% fölötti valamivel, de ez kivételes helyzet, azért általában a magyar infláció az alacsonyabb.

A currency board rendszer miatt viszont ennek itt nincs hatása az euróárfolyamra.

G.

Előzmény: stevie wonder (14708)
gradinar Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14735

Na, csak nem??

Levelezzük le privátban...

Aug 24-26 között otthon vagyok, egyébként itt.

CsP

Előzmény: stevie wonder (14707)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14734
Mindenki aszik?
Akkó mék én is!
Jó8.
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14733

Bizony, az iGO sajat Bulgaria-terkepe erosen jelzes erteku. Mentsegukre szoljon, hogy soha nem is allitottak, hogy Bulgariaban mukodnie kene, az inkabb csak egy extra.

 

Pedig letezik terkep, magam is lattam. Sot, az egyik szofiai taxitarsasag hasznalja is. Ugy tunik, ok felelosek a javitasokert, frissitesekert is.

Előzmény: PET SHOP BOY (14732)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14732
Kint megismerkedtünk magyarokkal akik használták a gps-t és ők mondták hogy a legujjabb verzóval is sokat bénázott a bulgáriában.Sok út nem volt rajta!:(
Nem utcaszínten kerestek.
Előzmény: stevie wonder (14729)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14731
Két leváért 10 üveget lehet kapni!
Mert a sörösüveg betéti díjja 20 c volt :))))
Előzmény: stevie wonder (14728)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14730
A karkterkódolást állícsd át!
Amit beillesztettél az ez : Оригинално писмо

A firefoxban így műxik:

Nézet/Karakterkódolás/(és itt keresel egy cirill betűs windost)

Szerintem az összes böngészőben hasonló képpen műxik.
Előzmény: zoli913 (14727)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14729

Találtam a nete fájlt Bulgáriához, feltettem, de a készülék zárolja őket. Mi a teendő? Hogyan tudok használni bulgáriai utcaszintű térképet?

 

Gondolom iGO :-) Rossz lora tettunk, nekem is ez a bajom, pedig nekem fullos, jogtiszta a szoftverem. Ekozben a kollegam a Mio-javal siman navigal Szofiaban... Pedig szemre azon is iGO fut.

 

Meg kene kerdezni az iGO-s topikban :-)

Előzmény: Törölt nick (14716)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14728

Én 2 leváért vettem üvegét.

 

Hat, nem tudom mi az, de ennyiert biztos nem Burgasz 63 :-)

Előzmény: kikigirl (14721)
zoli913 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 14727

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítségeket. A szállásokkal nem nagyon boldogultam, ilyenek jöttek vissza: Îđčăčíŕëíî ďčńěî

Nem tudom, angolul írtam, lehet, hogy nem értik, vagy a cirill betűk miatt?

Néhány hotel visszaírt (magánszállás nem, vagy csak a fenti formátum). Van valakinek infoja a következő szállásokról:
Hotel Diamanti, Hotel Lola, Hotel Briz

 

Köszönöm

zoli913 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14726

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata a következő szállodákról?

- Hotel Diamanti

- Hotel Lola

- Hotel Briz

 

köszönöm!

PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14725
Én dogoztam!Most gyüttem meg melóbú!:(

Egyébbként jobban jártál mint ha én raktam volna be képet rólad!:)))
Előzmény: mammamija (14718)
utazo idegen Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14724
Hello Grisin! Persze jó az oktober is. Több mint valószinű,hogy ott leszek én is.
utazo idegen Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14723
Akkor voltunk kint Bulgáriában mikor az a nagy áremelés történt anni,hogy a hús ára ment fel 1Levával. Ennyi volt az egész ár emelés amúgy maradt minden a régiben.
moni007 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14722
szió! nagyon aranyos vagy,megleptél vele,ezer plusz egy köszönet érte!!!
így kivülről tetszik,de vajon belülről sem csalódás? neked mi a véleményed róla? esetleg kirándulásokkal kapcsolatban valami infot tudsz e irogatni? pl.melyik busszal menjünk és hol áll meg? delfinárium érdekelne a legjobban. meg minden szép település,ami nincs túl messze. köszike
Előzmény: cserkó30 (14658)
kikigirl Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14721
Igen, úgy látom, nem nagy a forgalom. Végre jó az idő, valszeg mindenki kirándulni ment! Vagy nyaral ...

Vettem ajándékba kis üveges rakiját (ha jól tudom, bolgár pálinka), de keveset. Úgy néz ki az üveg, mintha kis pezsgős üveg lenne. Ha valaki kint Bulgáriában olvassa, és esetleg még két üveggel beférne a bőröndjébe, én nem is tudom elmondani, milyen hálás lennék, ha hozna nekem 2 kicsi üveggel :) Én 2 leváért vettem üvegét. Az a baj, hogy elszámoltam magam, 5 férfinak adnék, akik együtt dolgoznak, így egyiknek sem tudom odaadni úgy, hogy valakit meg ne sértsek.
Természetesen minden költségét állnám, ha hozn a valaki. Akár Levában, akár Euróban, akár forintban.

Köszönettel:

KikiGirl
borostyan37 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14720
És ráadásul még vízum is kell, ami ugye még több kiadást jelent.
Előzmény: dresi (14698)
chendo Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14719

A rohadt életbe!

Hát ezt nem is gondoltam volna magamról.

De most ,hogy mondod! : ))

Előzmény: SzaboCsabaBence (14717)
mammamija Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14718
Milyen jókat beszélgettünk ma...
(kellett nekem képet berakni magamról!:)))
SzaboCsabaBence Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14717
:)) Úgy maga a színvonal még nem lenne nagyon rosszabb a Naposparton, mint északon, csak - kérem, ezen egyetlen Napospartra utazó ne sértődjön meg, hiszen akinek nem inge, ne vegye magára - a Napospartra utazók egy nem kis része, hogy úgy mondjam "más anyagból van gyúrva", mint az Aranyhomok-Albena részre utazók.

Magyarul igénytelen svéd-angol-német (meg lassan sajnos magyar) bunkók, akiknek két igényük van: napi 10 ezer kalória a svédasztalról, és eszméletvesztésig ivás napi 5 leváért... - majd ezután persze törnek-zúznak és verekednek. Ilyenekből szerencsére jóval kevesebb van a drága és elegáns északi fürdőhelyeken.

Látod, itt is mit írt róla nemrég egy topiktársunk.
Előzmény: chendo (14715)
chendo Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14715

Én 88-ban voltam utoljára az Aranyhomokon és tényleg az maradt meg,hogy ez egy

nagyon igényes,kellemes, "nagyvilági" üdülőhely.Csak kirándulni mentünk onnan a

Napospartra ami akkor valóban csak építési terület volt ,frissen telepített fákkal,

semmi árnyékkal.Nem tetszett.

Azt hittem,hogy azóta a színvonal és ezzel azárak is nagyjából kiegyenlítődtek.

Ezek szerint tévedtem.

Előzmény: SzaboCsabaBence (14714)
SzaboCsabaBence Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14714
Aha, valóban így van, sőt Albéna még az Aranyhomoknál is sokkal drágább. De ez alapvetően helyes, és így van igazán jól.
Szerintem ugyanis a déli partszakasz "már Siófokon is túl van", ami néhány irritáló jelenséget illet. Ezzel szemben az Aranyhomok meg egy Balatonfüred, még ha ez meglehetősen sántít is, de nekem kb. ez a példa szemléltette a különbséget a kettő között. Nyilván sokan láttátok néhány napja az egyébként rosszmájú Bulgária-ellenes riportot az M1 híradójában a Napospartról. Na az egyes vendégeket jellemző, ilyen fokú igénytelenség az északi részen azért nagyon nincsen, éppen azért, mert ott 2-szer annyiba kerül minden.
Előzmény: chendo (14701)
leutsch Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14713

Sziasztok!

 

 

Szombat éjszaka jöttünk meg Bulgáriából!

Felejhetetlen 2 hétben volt részünk nem csak pozitiv értelmeben.

Viszont tranzit szálásunk Bankjában volt egy kis szálodában, amelyben az itenni kapcsolat tartó szerint teltházzal rendelkezet. De mi azért benéztünk oda és mégis kaptunk szállást, a foci pálya méretű parkolóban 3 autó állt velünk együtt, tehát nem tudom mire véljem azt, hogy azzal hitetett minket, hogy ebben a szállodában nincs hely.

Amit megfogadtam: SOHA TÖBBET NAPOSTPART!!! Soha többet "N" betűs sárga kék utazási iroda!

Napos partról rövid véleményem:Szintetikus übergagyi gigabazár folyamtos dübörgéssel és klimák és hűtóházak zajával egy be nem fejezet építési területen.

Az esti tömegben a hadsereg módjára vonuló német és holland tinihadak ordibálásától zengő utcák, valamint az étermeket rád erőszakoló bekeritő pincérek hada. Balatoni siófoki árakkal.

Nem pihenni vágyóknak való!!!

Nem mondom, hogy bulgáriába nem megyek de ide biztos hogy nem.

Mivel a tömegből elegünk volt és az időjárás sem volt kedvező ezért Várnától egészen a valamikori  Micsurinig végig jártunk a tengerpartot és sok élménnyel és információval gazdagodtunk

Most csak röviden ennyi, készitek egy hosszab tartalmú és képekkel illusztrált útleírást persze pozitivumokkal megtüzdelve csak ahhoz még kell egy kis idő.

 

Sziasztok!

mammamija Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14712
Stewie kiköltözik Bulgáriába - felvetődött a topiktali lehetősége szeptember 1.-ére (másnap utazik, ahogy Szetka is) - mit szóltok??????

1. Stewie
2. mammamija
3. ?????
mammamija Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14711
Megbeszélem a többiekkel odaát!:)
Előzmény: stevie wonder (14710)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14710
Szeptember 1 szombat? (Masnap megyek.)
Előzmény: mammamija (14709)
mammamija Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14709
:( én du.-s leszek - nem jó:(
Előzmény: stevie wonder (14707)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14708

Tegnap olvastam az MTI-ben, hogy júliusban jelentős áremelés volt .... majd a gályahelyről beteszem a hírt.

 

Nem aremeles, hanem inflacio. (Ha ugyanazt a hirt olvastuk.) Es nem abszolut magas, csak a bolgar szinthez kepest. Ami ugyebar tobbnyire a magyar korul szokott lenni, inkabb az alatt.

Előzmény: mammamija (14705)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14707

rtad, hogy szeptemberben "disszidálsz" - haza tudsz jönni bármikor??? topiktali ügy miatt?

 

Nem, sajnos szeptemberben mar kint leszek. Augusztus 30 csutortok? :-)

Előzmény: mammamija (14704)
mammamija Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14705
Tegnap olvastam az MTI-ben, hogy júliusban jelentős áremelés volt .... majd a gályahelyről beteszem a hírt.
Előzmény: stevie wonder (14703)
mammamija Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14704
Hali:)
Írtad, hogy szeptemberben "disszidálsz" - haza tudsz jönni bármikor??? topiktali ügy miatt?
Előzmény: stevie wonder (14703)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14703
Letezik. Napospart pedig bo 20 szazlekkal dragabb, mint Szozopol.
Előzmény: chendo (14701)
mammamija Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14702
chendo Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14701

Hello!

Én csak hüledezem az árak láttán! Az Aranyhomok majdnem 2-szer annyiba kerül mint a Napospart?

Ez létezik?!

Előzmény: mozskris (14667)
mammamija Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14700
:))
Neeeeeem!
Előzmény: PET SHOP BOY (14693)
mammamija Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14699
Igen azzal.
Sima kis Olympus de a vízhatlan tokja kincset ér:)
Előzmény: kikigirl (14687)
dresi Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14698
Azt még elfelejtettem megírni, hogy szerveznek két napos utakat Isztambulba is. Szóval, ha valaki át akar menni, több pénzt vigyen magával.
Előzmény: dresi (14697)
dresi Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14697
Mi a Robinson Tours-on keresztül foglaltuk le a szállást, de a hotel neten keresztül is elérhető. A kaja remek volt, és tisztaság, rend mindenhol. A strandot egész nap járta egy kislány és elvitte a szemetet a napágyak, napernyők mellől. Persze úgy, hogy előtte megkérdezte, szabad-e elvinnie az üres flakont, kiüríteni a hamutálat. A strandon minden bérelhető, a jet-ski-től kezdve a motorcsónakos ejtőernyőzésig. Mostanában azt hallottam viszont, hogy ellepték a német meg holland hordák a bolgár tengerpartot és mint tudjuk, ők igen kellemetlenek tudnak lenni. Tavaly még mindenfelé őrült temponban folytak a szálloda építések és ennek megfelelően sok helyen éptkezés megy a partokon, ezért nem árt körültekintően helyet és szállodát választani. A bolgárok nem túl kedvesek, viszont korrektek. Soha, sehol nem akartak becsapni, átvágni. Arra érdemes vigyázni, hogy náluk a bólintás nem-et jelent. Bár a fiatalok már inkább áttértek az európai fejrázásra és bólogatásra. Eurot érdemes vinni, de csak a szállodában szabad átváltani, mert az utcai váltóhelyeken nagyon rosszul váltanak.
Előzmény: Niiit (14676)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14696
Lehet hogy akkor másik céggel mek!:(
Ha persze occóbb!:)
Előzmény: kikigirl (14695)
kikigirl Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14695
Igen, ez így van, ahogy írtad. De jelen esetben nekünk jövő nyárra még nincs foglalásunk, és így jövőre Pet Shop hátizsákjának feladása is pénzbe kerül :) Jegyrendelésnél

Képzeljétek el, hogy a bolgár Légitársaság annyira rugalmas volt, hogy gond nélkül átvették a plusz feladott csomagot (2 helyett 3-at) és 2 kg túlsúlyunk volt és nem számoltak fel érte semmit :)

Ja, a csomagfeladás. Tetszik az indoklás:)

Wizz Air a mai napon bejelentette, hogy a reptéri bejelentkezés folyamatának további gyorsítása és a csomagkezelés még hatékonyabbá tétele érdekében további intézkedéseket vezet be.
A légitársaság 2006. októberi bejelentését követően - mely szerint az egynél több feladott csomag után díjat kell fizetni – mostantól a Wizz Air minden egyes feladott csomag után díjat számol fel. A csomagokra felszámolt díj foglaláskor 780 Ft, utólag pedig (telefonon keresztül vagy a repülőtéren) 1600 Ft. A légitársaság arra szeretné ösztönözni utasait, hogy minél kevesebb csomagot vigyenek magukkal, hiszen ezzel is időt takarítanak meg a check-in-nél.
Az új rendszert a mai napon lép életbe és minden utasra érvényes, akik a mostantól fogva október 27. utáni járatokra foglalnak repülőjegyet. Azoknak az utasoknak akik már korábban lefoglalták utazásukat október 27. utáni indulással, nem kell majd díjat fizetniük a repülőtéren.
Az újonnan bevezett intézkedések nem módosítják a kézipoggyászra vonatkozó, eddig is érvényben lévő szabályokat. A fedélzetre továbbra is csak egy darab, maximum 10 kg súlyú csomag vihető fel. Szintén változatlan a túlsúlyos poggyász díja, a 20 kg-ot meghaladó csomagok után 2000 Ft/kg díjat kell fizetni.
“Utasainknak továbbra is csak azért a szolgáltatásért kell fizetniük, amit ténylegesen igénybe is vesznek. Ezzel a filozófiával tudjuk árainkat alacsonyan tartani. Azok az utasok, akik kézicsomaggal utaznak még olcsóbban tudják repülőjegyüket megvásárolni. Ugyanakkor pedig minél kevesebb a feladott poggyász, annál hatékonyabbá válik a légitársaság üzemelése, és még pontosabban tudjuk majd járatainkat indítani. ” – mondta el Kázmér Natasa a Wizz Air kommunikációs igazgatója.
Előzmény: jámász (14694)
jámász Creative Commons License 2007.08.14 0 0 14694

 

 Én úgy tudom ,hogy a csomagdíj okt.27-től lép életbe, de ha már megvan a

 foglalásod későbbi időpontra (nekem 2008.jan.közepe), akkor arra sem kell.

 Bocsi, ha valamit rosszul értelmeztem volna a honlapjukon, ugyhogy nézzetek

 utána!

Előzmény: kikigirl (14686)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14693
Nem lehet hogy mástól izzadtál?:)))
- jajajajaja
Előzmény: mammamija (14684)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14692
Párszor mentem wizzairrel.Egy nagy hátizsákot mindig ingyen átvettek!
Akkor most ez megszűnt?
Darabra vagy kg-ra mérik?
Előzmény: kikigirl (14686)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14691
Ez az otthoni akváriuma!:)))
Előzmény: kikigirl (14687)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14690
Nm:)
Előzmény: kikigirl (14668)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14689
Ez a kép még tényleg Light-os!:))
Előzmény: Szetka (14671)
paparazzi20 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14688

sziasztok!

az lenne a kérdésem,hogy jön e valaki Napospartra  aug 22-től +/- 3 nap central plaza apartmanba???

kikigirl Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14687
Ezt is a vízhatlan fényképezővel fotóztátok?
Előzmény: mammamija (14685)
kikigirl Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14686
Ja, aki kocsival megy, még ezt is megengedheti magának, hogy saját párnát és takarót vigyen :)
A Wizzair meg most vezette be a csomagdíjat, eddig külön díj felszámolása nélkül, most már csak csomagdíj ellenében adhatsz fel minden egyes csomagot :(
Előzmény: mammamija (14684)
mammamija Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14685
mammamija Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14684
Éppen a hőguta kerülgetett a Kaliakra-foknál - aszittem meggebedek. Nem a melegtől - a párától.

A másik képen a lányom aludik saját takaróval - saját párnával. Merthogy az kellett!:))
Előzmény: kikigirl (14682)
mammamija Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14683
Majd megnyuxik, ha már ott van!!!:))
Sozopolban sem jobb a helyzet - annyit életemben nem gyalogoltam, mint ott, hegynek fel, hegynek le :))) és Pet Shop képeit elnézve nem is láttunk mindent! Specc az ásatásokat sem:(
Hogy ment el az a két 7 foggalmam sincs.

Néztem a repcsiket - még jó drága!!!

Előzmény: kikigirl (14681)
kikigirl Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14682
Ha ez a kép téged ábrázol, akkor a te fényképeződdel semmi gond :))) felesleges a narancs lepelt használnod, és ezt szerintem a fiúk is megerősítik :)
Előzmény: mammamija (14679)
kikigirl Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14681
Már 3 helyről ajánlatot is kaptam :)))
És már látom, hogy közvetlenül a Harmani strandnál fogunk lakni, az ajánlatok nagyon jók, csak nem szeretnénk ismét édeskettesben menni (abból elég volt egyszer) és a barátaink még nem adtak végleges választ, így nem tudom, hogy hány ágyas szállás után nézzek. De már most nagyon várom. Bár most már az is jó lenne, ha mehetnék dolgozni, mert ez a hüle gipsz nagyon kiakaszt! Ráadásul szurizni is kell mindaddig magam, míg ez a betoncsizma a lábamon van.
Az emeletről is vita folyik a családon belül, eddig én intéztem, és mindig a legfelső szintre foglaltam, hogy szebb legyen a kilátás. Most, hogy kb. 2 x 1 km-t kellett minden nap gyalogolnunk St. KOnstantinon, a páromat az a 4 emelet annyira kiakasztotta, hogy nem hajlandó 1 emeletnél magasabban nyaralni :((((
Előzmény: mammamija (14680)
mammamija Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14680
De korán teccik kezdeni!:)))
Én arra gondoltam, helyben most le lehetne zsírozni a jövő évit ugyanott - de a végén már rohanásban voltunk:(
Előzmény: kikigirl (14605)
mammamija Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14679
:))

Hogy NE érje szó a háznak az elejét:
Előzmény: kikigirl (14670)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14678
Hello utazo!

Ha okt. végén lenne a tali, akkor lehetséges
Szeretem a gulyáslevest a csülköt és a bort is:-)
Előzmény: utazo idegen (14650)
mick001 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14677

Helló!

 

Tavaly voltunk, akkor nagyon szuper volt, de az idén is volt már ugyanott ismerős, neki is tetszett.

(Tavaly megírtam a friss élményeket, ld. 4589 és 5274 számú hozzászólás)

 

M

Előzmény: Alig36 (14401)
Niiit Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14676
Sya Dresi!!

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!!

Még rengetek kérdésem lenne, nem akarok pofátlan lenni, de légyszi, ha tudsz ezekre is válaszolj! KÉRLEK SZÉPEN!!

Neten keresztül foglaltátok le a szállást? Milyen volt a kaja, kiszolgálás? Rend volt, ugye? Köszi az Aquaparkot, majd megnézem!! Ti abba a delfináriumba nem voltatok? Volt olyan strand, ahol láttál „banánt”, vagy valamilyen vízi hülyeségeket?

Előzmény: dresi (14673)
dresi Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14675

Már írtam itt egyszer, régebben, hogy a blogomban részletesen leírtam mindenfélét a tavalyi bulgáriai nyaralásról. A 2006-os júniusi, júliusi oldalakon lehet megtalálni:

www.Dorica.blogol.hu

 

Előzmény: dresi (14674)
dresi Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14674
Neszebár óvárosát nézzétek meg, hajóval át lehet menni. Aztán szerveznek kirándulást a Ropotamo folyó deltájához, természetvédelmi terület, igazán szép.
Előzmény: pino (13232)
dresi Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14673
Mi tavaly a Hotel Zlatna Ribka-ban voltunk, Neszebár újvárosi részén. Merem ajánlani. Félpanziós, új szálloda, közel a strandhoz. Medúzát se és más tengeri állatot se láttunk, igaz, mi júniusban voltunk. A tenger csodás, kevésbé sós, mint a többi. Neszebárban nem láttam Aquaparkot, de a Naposparton van, az biztos. Interneten fenn vannak, valahogy úgy keresd, hogy Sunny Beach Aquapark.
Előzmény: Niiit (14672)
Niiit Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14672
Sziasztok!

Nekem rengeteg segítségre lenne szükségem, légyszi segítsen, aki tud!

Mi aug. 25. én szeretnénk Nesebárba eltölteni egy csodás hetet! Nem találtam semmi normális szállást a neten, jó lenne félpanziós szálloda, vagy apartman is! Ha valaki tudna nekem valami jó helyet mondani, azt nagyon megköszönném L!!

Új hallottam, hogy 2 csúszdapark van: Nesebárban és a Naposparton! A pontos címüket elküldené nekem valaki? Mi kocsival megyünk és szereztünk 1 navigációs rendszert, azért kéne a címük!

Nesebárban homokos a tenger part? Az igaz, hogy rengeteg medúza van a vízben???

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM ELŐRE IS A SEGÍTSÉGET!!!!!

Szetka Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14671

Pet Shopnak az üzenetért (a Light-ba belefér):

 

Erre gondoltál?

 

Erre gondoltál?
kikigirl Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14670
Ezek a fránya fényképező gépek a hibásak! Erősen torzítanak! Ezt én is tapasztaltam, így nem tartoznak a saját fotóim a kedvenceim közé! :))))
Előzmény: mammamija (14661)
utazo idegen Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14669
Az Amon-Ra-ba  Ebédelni is lehet meg vacsorázni.
kikigirl Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14668
Köszönöm a térképet! Utazó idegennek is a tájékoztatást :)
Előzmény: PET SHOP BOY (14652)
mozskris Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14667

Sziasztok!

 

Egy kis élménybeszámoló:
Tegnap értünk haza az Aranypartról.
Repülővel mentünk Várnáig.
Szállásunk az Iberostar Izgrev hotelben volt egy családi szobában (2 szoba összekötő ajtóval).

 

A szállásról:
Nagyon kényelmes, tág szobák, légkondival, mini bárral, erkéllyel (a mienk a tengerre nézett).
Volt hajszárító, tusfürdő, szappan és sampon is. Ezt csak azért írom, mert az utazási irodánk nem tudta megmondani, hogy van-e szállóban hajszárító :).
A takarítással meg voltunk elégedve, kivéve az utolsó nap, mikor nem cserélték le a törülközöket, de ez volt az egyetlen negatívum.
Az étterem hatalmas, a kiszolgálással semmi probléma nem volt. Reggelihez járt ital (kávé, tea, tej), de az ebédhez, ill. vacsorához minden ital pénzbe került (árakról később).
Elég nagy kínálat volt, de hét vége felé egy kissé unalmassá kezdett válni.
Minden nap 4 főétel, 4 előétel, 8 saláta, 8 desszert és gyümölcsök, plusz tésztasarok és grillsarok voltak. Naponta váltották a fő- és előétel 1-1 menüjét.
A szállóban elég sok programot szerveztek, minden nap volt 2-3 megmozdulás (disco, gyerekeknek programok, bingó ...).
Ezekről nem tudok írni semmit, mivel két kiskorú gyerekünk nem igazán szereti ezeket :).
Volt még Sky-bár éjszaka, nappal egy másik bár jakuzzikkal és a földszinten egy kávézó.
A szálló medencéi "viszonylag" melegek voltak, tiszták, 1,40-1,60 mélységig, de volt 60 cm-es gyerekmedence is.
Itt nem kellett fizetni a nyugágyért, csak korán le kellett őket foglalni, mert gyorsan megteltek.

 

A tengerpart:
Majdnem minden nap lementünk a tengerpartra, pedig nem sütött egyfolytában a nap.
A felhők ellenére meleg volt.
Az ágyak, a matrac és a napernyő pénzbe került.
A part homokos volt, de tele volt törött apró kagylódarabokkal. Nem volt zavaró, csak furcsa volt, hogy nem tiszta homokon járunk.
A tenger a hét elején elég haragos volt, nagy szél volt, ami felkorbácsolta a hullámokat 2 méter magasra is.
Ekkor sem volt hideg, 25-27 fokos lehetett. Tiszta időben fél méteres hullámok voltak. Gyerekeink mind a kétfajta hullámzást élvezték.
A hét vége felé tele volt kosszal és medúzákkal a víz, úgyhogy akkor döntöttünk úgy, hogy a szálló medencéjében fürdünk.

 

Kirándulások:
Szinte minden napra jutott egy fakultatív program, mi a kalózhajóra fizettünk be.
Nagyon élvezetes volt, aki gyerekkel utazik, feltétlenül menjen el.

 

Az árakról:

ásványvíz (1/2 literes) - 2,0
fanta - 4,0
sör - 3,5
koktélok (átlagban) - 7,5
7 dl bor - 6,0-9,0
egszeri étkezés tengerparti étteremben (4 főétel, 1 ásványvíz, 2 mirinda, 1 sör) - 66,0
napozóágy+2 nyugágy - 19,0
matrac - 3,0

 

Ezekhez az árakhoz képest a szállodában 1 leva eltérés mutatkozott, persze felfelé.
A tengerparton a napozóágyak részenként eltérőek voltak, máshol csak 15 levába kerültek.
Ennyi jutott így hirtelen eszembe, ha valakinek kérdése van, nyugodtan tegye fel és megpróbálok válaszolni rá.

 

Jó pihenést!

gradinar Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14666

1. Borovec: közel van Szófiához, de egyúttal ez hátrány is, mert Szófia "házihegye", a Vitosa ide-oda, hétvégén tömve van fővárosiakkal.

Szerintem ez egy kis pontosítást kíván. Nos, Szófia "házihegye" a Vitosa, ez hószezonban általában mindig tele van, hétköznap és hétvégén is. Viszon hétvégén nem lehet autóval felmenni. Azon kívül kezdőknek-középhaladóknak gyakorlatilag nincsnek pályák, az infrastruktúra pedig elöregedett.

Borovec pályái jobban megközelíthetőek, sok a kezdőpálya, jobb az infrastruktúrájuk is, szebb a környék. A szófiaiak ezért jobban is szeretik, mint a Vitosát. A nagybefektetők persze már felfedezték az itteni lehetőségeket is, és elég méretes fejlesztési terveket dédelgetnek. Csak reménykedni lehet, hogy Borovec nem jut Banszko sorsára.

G.

Előzmény: SzaboCsabaBence (14617)
gradinar Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14665

És azt se feledjük, hogy 2008-tól kezdődően minden bizonnyal - parlamenti jóváhagyástól függően persze - 10% (igen tíz százalék!!) lesz az egyen SZJA-kulcs is.

Persze ennek árnyoldala a havi 100-120 leva nyugdíj is...

G.

Előzmény: stevie wonder (14593)
Niiit Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14664
Sziasztok!

Nekem rengeteg segítségre lenne szükségem, légyszi segítsen, aki tud!

Mi aug. 25. én szeretnénk Nesebárba eltölteni egy csodás hetet! Nem találtam semmi normális szállást a neten, jó lenne félpanziós szálloda, vagy apartman is! Ha valaki tudna nekem valami jó helyet mondani, azt nagyon megköszönném L!!

Új hallottam, hogy 2 csúszdapark van: Nesebárban és a Naposparton! A pontos címüket elküldené nekem valaki? Mi kocsival megyünk és szereztünk 1 navigációs rendszert, azért kéne a címük!

Nesebárban homokos a tenger part? Az igaz, hogy rengeteg medúza van a vízben???

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM ELŐRE IS A SEGÍTSÉGET!!!!!

vanchu Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14663
Van rá valami ponyva, azzal szokták letakarni.
Előzmény: Törölt nick (14659)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14662
Sajnos az adobe photoshop kezelését most kezdem majd tanulni.Ha megtanulom akkor sok képet teszek fel majd Rólad:))))

Akkor csak az marad amit másodikra töltöttem fel.:(
Előzmény: mammamija (14661)
mammamija Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14661
:))
A csapat hölgytagjai KIZÁRÓLAG a kocsmahivatalban vedeltek:))) Az a kép pedig tök jó, ahol nem látszom:))) - miért akarod, hogy elmenjenek a topiklakók innen???
Olyat felrakhacc amin úgy nézek ki, mint Claudia Schiffer !!!:)) - részemről az összeset kitöröltem a sajátjaimból, mert azt hittem jobban nézek ki amúgy:)) - de nem:(
Előzmény: PET SHOP BOY (14647)
mammamija Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14660
Hali mindenkinek:)

Délután már a gályahelyen leszek:( - legalábbis azt hiszem du-s vagyok - még nem telefonáltak rám:))) - szabi alatt nem volt időm netezni:)))
cserkó30 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14658
Sunny Garden
cserkó30 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14657
Itt a kép:
cserkó30 Creative Commons License 2007.08.13 0 0 14656
Moni007: Nemcsak ezen a forumon rendesek, én is meglepődtem, de mindenhol nagyon segítőkészek, így én is követem ezt a morált. Előkerestem a tavalyi képek között a szálloda képét, ez más oldalról készült, mint amit már láttál
Előzmény: moni007 (14623)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14655
Hány masztikát fizetett neked hogy ezetet mongyad?:))))
Előzmény: S.Ágnes (14654)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14654
Tuti az övé, én láttam élőben is:))
Előzmény: PET SHOP BOY (14643)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14653
Ha lemented a térképet akkor jobban ki tod nagyítani!
Előzmény: PET SHOP BOY (14652)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14652
sozopol


Van 3x!Minegyik x egy éttermet jelent.
Amelyik x be van karikázva ott készűt a fénykép az étlaprú!
Alatta az Amon ra hotel,és alattam egy másik magyar ét-lapos étterem van!

Az Amon-ra -ba csak reggelizni jártunk.
Az alatta lévő étteremben nem voltunk.
Sajnos 18 nap alatt nem jutottunk el odáig!:))
Előzmény: kikigirl (14649)
utazo idegen Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14651
Szozopolban Az Aramona hotel mellet van étterem ahol Magyar nyelvű étlap is van vele sréhen is van egy kis étterem ott is van Magyar étlap de ki van irva. Itt minden megtalálható Magyarul.
utazo idegen Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14650
Hello Grisin! Kb. ? Jönétek ? Mert általában gulyásleves van vagy csülköt csinálnak hozzá. Különben nagyon finom Bulgár bor is van ott.
kikigirl Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14649
Pet Shop!

Hol van Szozopolban az az étterem, ahol magyar nyelvű étlap van? És mi a neve az étteremnek? Ott készítettétek a fotókat a kajákról, ami fent van a honlapodon?
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14648
Bocsi tettem már fel Róla képet!
A második feltöltésnél az 85. kép!:)))))
Előzmény: grisin100 (14646)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14647
Itt van a kandis képen amit kb 1 km-ről csináltam!Az erkélyen piálnak!
Piálnak?Vedelnek!!!:)))
De ha a mama megengedi akkor teszek róla fel ide képet!:)
Mama megengeded?
Előzmény: grisin100 (14646)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14646
Mamma melyik képen talál6ó az 55-ből? (gondolom a bezárt ablakok mögött masztikázott a barinővel) :-)
Előzmény: PET SHOP BOY (14639)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14645
Hisz' tudod, még a rendőr sem biztos:-)
Előzmény: PET SHOP BOY (14643)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14644
Soha ne mond, hogy soha, biztosat pedig soha ne mondj:-)))
Előzmény: PET SHOP BOY (14643)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14643
Biztos hogy a te fiad?:))))
Előzmény: grisin100 (14642)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14642
A képen lát6ó fiatal ember -igen!
Előzmény: PET SHOP BOY (14641)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14641
Az összes csúzdát kiprobáltad?
Előzmény: grisin100 (14634)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14640
Tudtam, de nem mindenki tudja:-))
Előzmény: PET SHOP BOY (14639)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14639
Tudod mi a jó a vérfertőzésben?
-Családban marad ! :))))))
Előzmény: grisin100 (14638)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14638
A fiamban van benne valamim:-))
Előzmény: PET SHOP BOY (14637)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14637
Eléggé megfiatalodtál:)))
Előzmény: grisin100 (14634)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14636

A naposparti aquapark
Előzmény: manci71 (14587)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14635
Hello utazo!

Nem én szervezem, (a másik topikon merült fel a tali lehetősége)
Köszi:-)
Előzmény: utazo idegen (14552)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14634


A naposparti aquapark
Előzmény: gabeszN.A. (14560)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14633
(két étlapot is feltettem):)
Előzmény: PET SHOP BOY (14631)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14632
Akit érdekel ,tettem fel több mit 100 képet szozopolról ide !
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14631
Itt van bocsi!
csak az itt lemaradt az elöbb.:(
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14630
van több mint 100 kép:)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14629
Nem értettelek félre:P
:D
Előzmény: ozig (14600)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14628
Szerintem ahol mi voltunk az jó lenne neked is ha persze nem foglalt.:)
De nézd meg a képeket és döncsé.
A stojannal vedd fel a kapcsolatot.Ő szerezte nekünk is.
Előzmény: zoli913 (14614)
eva0619 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14627
Elég régen volt, amikor regisztráltattam magam ezen a fórumon, mivel szerettem volna információt kapni Bulgária Szveti Vlasz Panorama Hotelről.
Akkor nekem nem volt szerencsém. Nem tudom milyen oknál fogva, lehet, hogy az onnan már hazajövők nem e fórum résztvevői, vagy egyéb ok miatt. Mostmár mindegy.
Mi viszont - család+3 fő baráti társaság- már tapasztalatokkal felvértezve kb. 2 hete hazajöttünk, s szeretném megosztani az élményeinket az oda indulókkal, vagy bárkivel aki kíváncsi rá.
Utazás: gépkocsival Románián keresztül, Russe-i határátlépéssel. Ide tartozik, hogy mi Nyíregyházáról indultunk. Első nap: 11 óra Brassó melletti Négyfaluban /Sacele - románul/
magyar tulajdonos által üzemeltetett panzióban /Renáta panzió/ megaludtunk. Nagyon korrekt elhelyezés, ár mindenkinek ajánlani tudom. Lehet reggelit és vacsorát is kérni.Mi visszafele szintén ott szálltunk meg, s másnapra reggelit kértünk. Kb 6-700Ft/fő, s ezért bőséges, finom, szóval szuper. /Interneten megtalálható./
A Romániai közlekedés katasztrofális. Kész káosz a nagyvárosok közlekedése, s amikor belegondolok, hogy a magyar közlekesdést balkáninak tartják, s, hogy nincs nálunk közlekedési kultúra stb., annak azt ajánlom utazzon Románián keresztül, s megváltozik a véleménye. Udvariasságot nem ismernek. Ezt sehol, egyetlen egy városban, faluban, országúton sem tapasztaltuk. Visszafele Nagyvárad felé jöttünk, s ott egyszer a villamos vezetője volt udvarias/ pedig neki volt elsőbbsége/, lehet, hogy magyar volt.
Szóval erről lehangoló a véleményem.
Második nap: szintén 11 óra, fáradtan nyűgösen, de kb. 14. órakor megérkeztünk Szveti Vlaszba/ hajnali 3-kor indultunk Négyfaluból/
És az itt eltöltött l hét /kevés is volt/ kárpótolt mindenért. A Panorama Hotel 16 szobás, kis családi jellegü szálloda, medencével, légkondival, félpanziós ellátással.
Gyönyörű új butorok, naponta takarítás törülköző, ágynemü csere, /a ledobált cuccokat is összehajtották, rendet raktak/ Semmi nem tünt el!!!
Rend és tisztaság mindenütt. A kaja szuper. Reggeli kb 20 fajtából lehetett választani. A szokásos sajt, lekvár,méz,vaj, felvágott stb. mellett bundáskenyér, tükörtojás, nagyon finom kalács, /ami a mi piskótánkhoz, gyümölcskenyerünkhöz hasonlít/, palacsinta, leveles tészta valami túrós töltelékkel, stb.
Vacsora: 4 fogásos, előétel: saláták általában 2-3 féle , sopszka mindig, leves, főétel 2 fajta, amiből választhatsz, s a végén desszert: süti, fagyi, dinnye, stb.
Mivel mindig más volt a leves, a főétel, s a desszert is, ezért nem hiányzott a több féle, mert úgyse lehet végigenni az egészet. Ehhez még hozzáteszem, hogy finom volt, senkinek nem volt semmilyen emésztésbeli problémája.
A tenger kb. 100 méter. Finom homokos, lassan mélyülő részekkel.
Az volt a meglátásunk, hogy Szveti Vlasz szinte már összeépült a naposparttal, de még sokkal frissebb, üdébb, inkább olyan kertvárosi jellegűnek mondanám. Ott ritkán vannak sok emeletes szállodák, inkább vadiúj 2-3 szintes épületek.
S hát az ára, az sok esetben kevesebb, mint máshol csak a reggelit kínáló szállodák.
El kell ismernem, hogy voltak fenntartásaink, mivel ezen a fórumon is voltak eltérő vélemények, de azt mondom, hogy nagyon megérte, jó volt, szép volt.
Mivel nagy bevásárlóközpontban nem voltunk, csak hely kisebb-nagyobb szupermarketekben, az árak hasonlóak az itthoniakhoz, van ami olcsóbb, van ami kicsit drágább. A sör pl. olcsóbb, a dobozos üdítő drágább.
Az az igazság, hogy sok mindent lehetnek még írni, de már így sok lett, mint fórumos hozzászólás. Ha valakit érdekel még konkrét információ, kérdezzen, s ha tudok szívesen válaszolok.
A végére még annyit, hogy leírom az út költségeit, hátha érdekli a kocsival utazókat.
Románia: l hónapos útdíj 14 RON, v 4 EUR
Híddíj: 7,5 EUR /fertőtlenítés nincs/
Bulgária: Útdij l hetes 5 euro
Vissza: Útdíj l hetes 10 leva Híddíj 6 EUR v. 12 leva
Jó utat mindenkinek
Bejcsi84 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 14626

Sziasztok!

 

Ma értünk haza Pomorieből a Hotel Paradiseből! Ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok! Voltunk Várnán és Nessebarba!

bubumama Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14625

Jajj, most megmoccant a lábam :DD   

Csak egyszer voltam Bulgáriában síelni-Borovecen-, és ott is szuper pályák voltak....

Előzmény: SzaboCsabaBence (14615)
bubumama Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14624

török kávéjuk nincsen?? mert az öelég erős szokott lenni :DD

3 ágyasat kapunk asszem, mert a kicsinek nem kell, (adnak tán kiságyat) utazóágyat viszünk azért....

kösz a kaja infót!

Előzmény: chendo (14610)
moni007 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14623
szió! köszi szépen a választ,tőled is sok új infot kaptam!
ez egy igazán jó forum! csupa jó fej segítő emberek gyülekező helye!!! na és persze Bulgária imádók! remélem én is jó emlékekkel jövők majd haza!!!
köszi mindenkinek mindent!
Előzmény: stevie wonder (14592)
tómalmi Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14622

 

ezen az oldalon választottuk ki a szállást

 

http://www.sozopol-tour.com/catalog.php 

 

üdv

Előzmény: zoli913 (14614)
tómalmi Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14621

 

bocs most látom h nem mükszik az elöbbi link

erre cimre irtunk

Koce Bobchev <aiatour@abv.bg  és rögtön nézem a jó linket

Előzmény: zoli913 (14614)
tómalmi Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14620

Szia

 

Mi a http://www.lotostour.com/ -n keresztül foglaltunk szállást, igaz még juniusban.

 

Megbizhatók és rendesek, 15% előleget kértek.

Az egyik ismerősöm viszont már 3szor volt Szozopolban - autóval - de csak a helyszinen kerestek szállást és kaptak is akkora választék van. tavaly 4 főre 30 levát fizettek

Előzmény: zoli913 (14614)
chendo Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14619

Hello!

 

Köszi a választ és az infókat. Kimerítőek voltak, már nézem is az említett honlapot!

Előzmény: SzaboCsabaBence (14617)
moni007 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14618
szióka!

ismét köszi a választ,és a képet is!
volna még egy kérdésem,és aztán már talán nem lesz,mert sok infom van már igy is! nos a kérdés: a robinson tours katalogusában vannak fakultatív program lehetőségek felsorolva,kinéztük belőle a Várna-delfinárium egész napos kirándulást. hol kell ezt befizetni? lesz ott valaki az utazási irodától?
köszik mindent!
szioka
Előzmény: geza26 (14596)
SzaboCsabaBence Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14617
Szia Chendo!

Kösz az érdeklődést :)

Már megjártam az országot ilyen célból párszor, és mindig egyre és egyre jobb lett. Lényegében három fő síparadicsom van: Borovetz (vagy hogy rendesen magyarul írjam: Borovec), Bansko és Pamporovo.

A megközelítésről: Borovec van a legközelebb Szófiához: 70 km-re, Bansko kb. 150, Pamporovo 250 km (ebből Plovdivig az út jó része autópálya).
Előnyök, hátrányok röviden:
1. Borovec: közel van Szófiához, de egyúttal ez hátrány is, mert Szófia "házihegye", a Vitosa ide-oda, hétvégén tömve van fővárosiakkal.
2. Bansko: egy igazi kisváros, gyönyörű és egész szépen rendbehozott óvárossal, hátránya viszont lassan, hogy az utóbbi időben szinte havonta 10 db 200 szobás szálloda épül, így ha jól tudom, már az egész ország őrjöng, hogy a drága ingatlanbefektetők mit rendeznek a Pirin lábánál.
3. Pamporovo: viszonylag messzebb van Szófiától, de autóbusszal sima és kényelmes négyórás út a fővárosból, vagy kb. másfél óra Plovdivból, ahonnan a taxi is kb. 30 EUR. Nekem Pamporovo a kedvencem, mert egyrészt a Rodope röghegység, így gyönyörű, de emberléptékű is egyúttal, szemben a Pirin kopár csúcsaival. Egyébként Pamporovo van a legmagasabban 1600-1650m, kb. 80-100 km-re az Égei-tengertől. Itt mindig süt a nap, vagy éppen havazik - de sima felhős idő nincsen :)

Árak: (a legutóbbi példa 2006-os, mert idén kimaradt a síelés) Pamporovo, március eleje. Szállás Hotel Orlovetz (5*-os), svédasztalos félpanzióval, és síbusz használattal (a központi felvonó egyébként is kb. pár száz méterre), 2 fő részére 20.000,- Ft/éj/szoba. A síbérlet árát ne kérdezd, mert csak arra emlékszem, hogy az utolsó napra vett fél napos 30 leva volt, de a több napra szóló ennél kedvezőbb egységáron vásárolható meg. Az étel és az ital kb. ugyanannyi, mint Magyarországon (tehát nem szuperolcsó, mint sok helyütt Bulgáriában, de simán elviselhető), de a másik két nagy síközpont olcsóbb, mint Pamporovo.
Egyébként a Balkantourist-korszakban épült régi, de teljesen megfelelő 2-3 csillagos szállodákban még egyetemista szemmel is megfizethető szálláshelyek vannak.
Most csak hasraütésszerűen néztem pár friss árat: főszezonban a Hotel Rodopiben (Pamporovo) 34 EUR/éj/szoba svédasztalos reggelivel az ár, míg egy 3 hálószoba+kandallós nappalis lakás apartmanszállóban (Bansko) ingyenes internethasználattal 69 EUR.

Most ennyi jutott eszembe, de ha van még kérdésed, csak nyugodtan írd meg nekem, igyekszem válaszolni.
A honlap, amin szerintem nincs olyan kérdés, amire ne találnál választ: rengeteg szállás (az általam említett példák is innen valók), képek, pályainformációk, és fórum az utasok részére: www.bulgariaski.com. Mindenképpen ajánlom, mi is a honlap és a mögötte álló utazási iroda segítségével szoktunk szállást foglalni. A képviselőjük pl. megkeresett minket utolsó nap a reggelinél, és megkérdezte, hogy mindennel elégedettek voltunk-e, van e panasz a szállodára stb.

Magyarországon a Robinson Tours közvetít bulgáriai síszállást, azonban egyrészt nem olcsóbb, mint a bulgariaski, másrészt nagyon kevés a leköthető kapacitásuk, ezért általában nem volt szabad helyük.

Még talán annyit, hogy páran panaszkodtak itt, hogy tengerparton a kiszolgáló személyzet nyelvtudása nem mindig emelkedik shakespeare-i magasságba, de ezzel szemben a a hegyekben még a szállodai boy és szobasszony is oxfordi angolt beszél - komoly :)
Előzmény: chendo (14616)
chendo Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14616

Hello!

Én már régóta nézegetem a bolgár síajánlatokat,de mindig relatíve drágának találtam őket.

Tudnál pontos árakat és elérhetőségeket mondani?

Gondolom személyes tapasztalataid vannak.

Köszi!

Előzmény: SzaboCsabaBence (14615)
SzaboCsabaBence Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14615
Maximálisan egyetértek. Nekem mondjuk a hazai kiszolgálással sincs túl sok bajom (egyszerűen nem kell sz.r helyekre járni és nem ártana egy kis fogyasztói öntudat, ami itthon még hiányzik), de majd akkor kritizáljuk a bolgár éttermeket, ha itthon is minden "kör" (vagy akár a külön rendelt két szelet kenyér után is) után szépen leteszik a részszámlát az asztalra...

Még egy magánjellegű megjegyzés.
Nem tudom, mikor áll végre már rá egy magyar utazási iroda a bolgár tengerpart mellett a bolgár síutakra is. Véleményem szerint a "tél" kategóriában az ország még inkább sokkal-sokkal szenzációsabb más országoknál, mint a tengerpart "nyár" kategóriában. Tiroli és németországi szintű szolgáltatások és kitűnően karbantartott, modern felvonókkal ellátott pályák. Kis túlzással szinte nem is érdemes más helyre menni, mint ötcsillagos szállodába (egy normál magyarországi jövedelemből már simán megengedhető), de a 3-4 csillagos szállodák is nagyon magas színvonalúak (sokkal inkább, mint a tengerparton) - mindezt egy igénytelen osztrák sífalu 70-es évekbeli bútorral felszerelt apartmanjának áráért. Az apres ski (de utálom ezt a kifejezést) meg minden képzeletet felülmúl.
Plusz az az apróság sem elhanyagolható, hogy az ország déli fekvése miatt általában nem -20 fokban szétfagyva kell a hódolni a téli sportoknak (különösen Pamporovóban).

Amúgy tudom, hogy még csak augusztus van, de nem árt felkészülni a télre... :)
Előzmény: stevie wonder (14608)
zoli913 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14614

Köszönöm a választ!

 

Szozopoli szállást tud valaki ajánlani? A sozopol.com-ról néztem ki egy párat, de még csak 1 írt vissza. Ha esetleg valakinek van már tapasztalata nagyon örülnék neki. 08.26-tól 1 hétre érdekelne. Nincs nagy igényünk, egyszerű szállás is megfelel, csak legyen hűtő, és ha nem muszály ne a város peremén legyen.

 

Köszönöm!

csirketojas Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14613

Sziasztok,

ide is bemasolom, amit a light-ba irtam:

Sziasztok,

Udv Sozopolbol a Serena Beach Hotelbol.

Nagyon klassz minden, a szallodarol csak szuperlativuszokban tudok beszelni, nagyon jo valasztas volt. :-))))

Igenyes, tiszta, naponta takaritanak, huzzak at az agynemut, vadi uj az egesz, tiszta a medenceje, az etteremben jol foznek es olcso, a reggeli svedasztalos, boseges, es folyamatosan toltik fel. A beach 50 meterre van, ahol palmafas napernyok vannak 4 levaert (Budjaka beach) es max. 20-50 ember az egesz parton. Csondes, nyugis resz. Ja, a poen, hogy mail-ben megegyeztunk, hogy 66 euro lesz negyuknek (2 felnott es 2 gyerek) ejszakankent reggelivel,  most a bocsanatot kertek, es mondtak, hogy csak 60. :)

Sozopol ujvarosa setalva kb. 8-10 perc, az ovarosig a busz 1 leva/fo, taxi a szallodatol az ovarosig 6 leva.

1 ora net a szallodaban 2 leva. :))

Sajnos, a Paci bart azota sem talaltuk meg, bocs azoktol, akikkel talizni szerettunk volna.

Pussz,

Cst.

 

ui: na, meg egszer, itt vagyunk: http://www.sozopol.com/sozopol_hotel_62.htm, ha valaki erre jar, ugorjon be.

csirketojas Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14612
NA, meg egszer, itt vagyunk: http://www.sozopol.com/sozopol_hotel_62.htm
csirketojas Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14611

Sziasztok,

Udv Sozopolbol a Serena Beach Hotelbol.

Nagyon klassz minden, a szallodarol csak szuperlativuszokban tudok beszelni, nagyon jo valasztas volt. :-))))

NAponta takaritanak, huzzak at az agynemut, vadi uj az egesz, tiszta a medenceje, az etteremben jol foznek es olcso, a reggeli svedasztalos, boseges, es folyamatosan toltik fel. A beach 50 meterre van, ahol palmafas napernyok vannak 4 levaert (Budjaka beach) es max. 20-50 ember az egesz parton. Csondes, nyugis resz. Ja, a poen, hogy mail-ben megegyeztunk, hogy 66 euro lesz negyuknek ejszakankent reggelivel,  most a bocsanatot kertek, es mondtak, hogy csak 60. :)

Sozopol ujvarosa setalva kb. 8-10 perc, az ovarosig a busz 1 leva/fo, taxi a szallodatol az ovarosig 6 leva.

1 ora net a szallodaban 2 leva. :))

Sajnos, a Paci bart azota sem talaltuk meg, bocs azoktol, akikkel talizni szerettunk volna.

Pussz,

Cst.

 

 

chendo Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14610

Szia!

Ezek szerint ti is a négyágyas szobát rendeltétek és hallgathatjátok a sirályokat!

Nem baj,kibírható.Csak a reggeliről tudok nyilatkozni mivel mi csak azt kértünk.

Ez pedig normál svédasztal:felvágottak,sajtok,péksütemények,müzlik,gyümölcsök és csapnivaló kávé.

Kávéval szerintem a Naposparton nem érdemes kísérletezni, bármilyen szuper géppel is csinálják ,az a barna lé ami kijön belőlük mindenhol egyforma. 

Előzmény: bubumama (14607)
bubumama Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14609
Köszönöm neked is, meg Maxvalnak is a helyesbítést, szóval a Sunny Beach a célpont....ezt jól írtam??  :))
Előzmény: ozig (14601)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14608
Nyaron a tomegszorakozohelyeken ott is egyetemistak dolgoznak. mint nalunk a Balatonon. Szerintem en egy parral tobb bolgar etteremben jartam, mint te :-)
Előzmény: sepho13 (14606)
bubumama Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14607

Szia Chendo!

Köszi a választ, a parkolóban majd csinálunk helyet! :))

Annyit még elárulnál, hogy a kaja milyen? Ugyanis félpanziót kértünk....

Egyébként 2 fiunk van, 1 éves meg 12 éves ( az etetőszék a nagynak kell, a kicsi egészen szépen eszik már  :DD)

 

Előzmény: chendo (14482)
sepho13 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14606
stewe wonder bazz te komoyan vak lehetsz, mert az éttermi kiszolgálás az nagyon elmaradott. csomo helyen nem egyszerre jött ki a kaja, vagy egyáltalán fel sem írták azt amit mi rendeltünk. szal ne menjünk bele ezekbe a sokkal jobbak mint amagyar kiszolgálásba
kikigirl Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14605
Nagyön köszönöm!

Elkezdtem nézelődni szállás/Szozopol 2008 ügyben.

Köszi még egyszer!
Előzmény: Törölt nick (14603)
chendo Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14604
Szívemből szóltál Stevie!
Előzmény: stevie wonder (14593)
kikigirl Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14602
Fordítási segítséget szeretnék kérni:

Апартаментът е разположен в новия град на Созопол на 5 минути от плажа. Апартаментът разполага с 6 легла, 2 от които в отделни стаи, 2 спални, хол, обзаведена кухня, телтевизор, санитарен възел и баня, самостоятелен вход.

Merszí!
ozig Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14601

 

Ráadásul a Brag is Brjag ,de a többi stimmel.

Előzmény: bubumama (14589)
ozig Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14600

 

Félreéertettél!Nem az ütősség,tisztán a hangulat kedvéért hiányoltam a rövidet.A három üres uveg láttán takarékosságodról meg voltam győződve,de hidd el én SOKKAL takarékosabb voltam!

Előzmény: PET SHOP BOY (14574)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14599
Van. Az ujvaros foteren.
Előzmény: zoli913 (14595)
ozig Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14598

 

Mivel Bulgáriát nagyrészt bolgárok lakják,így a Te nagybátyád sem Bulgár,hanem bolgár.Csak pontos információt,mert annak vesszük hasznát!

Előzmény: utazo idegen (14507)
geza26 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14597
Hello Steve! Köszönjük az útleírásod, nagy hasznát vettük, térkép nélkül sikerült lejutni a napospartra!
Előzmény: stevie wonder (14591)
geza26 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14596
Hello! Mi autóval voltunk a Roninson Tourssal. Levát a sétálóutcán váltottunk, de a szállodában is lehet váltani elég jól. (1,92) Szerintem nem érdemes kockáztatni váltásnál, csak bankban vagy a szállodában váltsatok! Ha kiszámolod, hogy mennyit lehet nyerni egy-két századdal jobb árfolyamért, rájössz, hogy nem éri meg, hogy esetleg átvernek.
Kisseb bolt több is van, nem lesz gond a vásárlással.
Kagylóház sok van a homokban, denem túl nagyok.
Egy kép a szálloda udvráról:
Előzmény: moni007 (14590)
zoli913 Creative Commons License 2007.08.11 0 0 14595

Sziasztok!

 

Szozopolban van DSZK automata?

 

Köszönöm!

stevie wonder Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14593

elmaradott az egész ország

 

Hm. Ez nezopont kerdese. Bulgaria mar ma is egy csomo dologban elottunk jar. Peldaul tulajdonkeppen mar holnap bevezethetne az eurot, ami jo dolog. De nezhetjuk a megujulo energiaforrasok szerepet az orszag energiaellatasaban. Csak hogy konkret, kezzelfoghato es relevans peldakat emlitsek.

 

OK, ennek az arat a lakossag fizeti meg. Mikozben nalunk 2.5M koruli szocpol jar 2 gyerek utan, meg 13. havi nyugdij, meg 250 euros minimalber, addig ott semmi ilyen nincs -- viszont porog a gazdasag, a fizetesek maguktol emelkednek (azaz nem allami intezkedesek nyoman), az allamhaztartas inkabb enyhen szufficites (azaz nem hiany, hanem tobblet keletkezik). Ilyen feltetelek mellett az uzleti klima kifejezetten kedvezo Bulgariaban. Tulzas nelkul allithato, hogy tucatjaval jonnek letre magyar tulajdonu cegek -- en is mar a masodik cegemet csinalom.

 

Ami teny: a bolgarok sokkal melyebbrol indultak, raadasul volt uszkve egy evtized hatranyuk. Az elso igazi demokratikus kormany 1997 kozepen kerult hatalomra (Ivan Kosztov). Mára a hatranyukbol rengeteget ledolgoztak, es a valtozasok eroteljesebbek es dinamikusabbak, mint kishazankban.

 

Az elmult ket hetet egyebkent Romaniaban toltottem, egy projekt soran korbeutaztam a fel orszagot. Legutobb 2003 vegen jartam arra. A valtozasok egeszen drasztikusak arrafele is.

 

Szerintem az "elmaradottsag" kerdesere terjunk vissza egy par ev mulva :-)

Előzmény: cserkó30 (14582)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14592

ja és ezt most mindenkitől kérdezném aki repcsivel ment,hogy mit lehet felvinni a gépre??? standtáska szerüséget felengedik,mint kézipoggyászt?

 

Van egy sablonkeret a repteren, ami abba belefer, azt fel lehet vinni. A strandtaska tipikusan belefer. Ha tul nagy a csomag, akkor potdijat szamitanak fel, de azt is gyakran engedik. A legutobb pl egy utas egy embermeretu plussmacit szallitott -- engedtek.

 

Ami tilos, az barmifele folyadek. Asvanyviz, borotvahab (ezt a multkor a szemem lattara koboztak el egy utastarsamtol), nagy uveg parfum kilove.

 

De az ellenorzes a check-in utan, a gepre felszallas elott van, azaz a varoban mar lehet mondjuk asvanyvizet venni, es az ott vasarolt uveget felvinni a fedelzetre.

Előzmény: moni007 (14590)
stevie wonder Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14591

Alapvetoen ketfele info van.

 

Az egyik altalanossagban beszel egy orszagrol. Jo esetben alapos szemelyes tapasztalat alapjan.

 

A masik egy-egy konkret idobeli es terbeli elmenyt emlit. Rossz esetben abbol von le konzekvenciakat.

 

Ha valaki velemenyekre kivancsi, a ketfele megkozelitest erdemes felismerni, es a fejeben kiegyensulyozni.

 

Az "atvagnak a penzvaltasnal" visszatero problema, de a penzvaltas 80 szazaleka korrekt. Ha valaki esszel csinalja, akkor siman meg lehet oldani a 100 szazalekot. A modszereket, trukkoket leirtuk, adtunk tippeket a kikerulesukre. (A nyelvtudas itt is elony. Nem feltetlenul a bolgar, az angol/nemet/orosz pont eleg.)

 

A kajaval kapcsolatos minden remisztgetes szinten álproblema. Elofordulhat, hogy valaki nem elegedett. Esetleg az is, hogy egy konkret etteremben egy konkret alkalommal atvagtak. De az esetek 96 szazalekaban a bolgar ettermek kenterbe verik a legtobb magyarorszagit. Kiszolgalasban, minosegben. Az árról nem is beszelve.

 

A kulfoldon valo alkalmazkodas reszben egy sajatos intelligencia (lasd a hasonlo, nem tanulhato, legfeljebb elsajatithato "szocialis intelligencia" esetet), reszben a megfelelo hatterinformacio kerdese.

 

A hatterinformaciot a topik tudasbazisa biztositja.

 

Egyebet nem tudok elmondani.

Előzmény: moni007 (14590)
moni007 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14590
Szia! hu köszönöm a fullos émény beszámolót! nagyon sok infot megtudtam tőled! a kaja miat kissé elkeseredtem,de vigyázzunk vele az tuti! ti levát hol váltottatok ott? mert azt már megérkezéskor bekéne szerezni. igaz repülönk az délután 4 óra felé indul majd,remélem nem lesz sztájk! ti mivel mentettek? és melyik utazási irodával?
valami abc szerüség van ott a hotel közelében? ásványviz beszerzés szempontjából kéne. ja és ezt most mindenkitől kérdezném aki repcsivel ment,hogy mit lehet felvinni a gépre??? standtáska szerüséget felengedik,mint kézipoggyászt? és útlevél az ugye tutira nem kell??? mert unios ország az tény,de a reptéren sem kell ugye?
hu még sok.sok kérdésem lenne,de nem fárasztalak ezekkel.
esetleg 1-2 képed van e hotel szobáról? elküldenéd ha van? szekeres007@yahoo.com
köszike nagyon előre is!!!
ja még egy a tengerparton lehet e kagylókat találni??? gyüjtöm őket ugyanis.
köszi szió
Előzmény: geza26 (14539)
bubumama Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14589

Szloncsev Brag  :))  azaz Napospart, a map-on is ott van, a másik topicban találtam valakit, aki járt ott....

Azért nagyon köszönöm!!

Előzmény: tengeres (14536)
manci71 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14587

Szia!

 

 

Szerinted melyik csúzdaparkba érdemes inkább menni? Neszebár vagy Napospar?

 

Előzmény: geza26 (14539)
manci71 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14586

 

Mivel mentek? Család vagy barátok? A hotelt sajna nem ismerem, még soha nem voltam Bulgáriában. Félek is egy kicsit, olvastam elég sok negatív véleményt. Azért remélem jó lesz!

Érezzétek jól magatokat! Jó útat!

Előzmény: haros (14542)
sepho13 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14585
elnézést nem jimmy hanem djanny annaka fos helyneka neve. nah meg a másik a troya nevü hely. azt sem ajánljuk
sepho13 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14584
haho.

3 napja jöttünk haza nesebarbol. livi paradise hotelban voltunk. igen fullos 4 csillagos hely. fullon berendezve, légkondi, hatalmas medence az udvaron. kilátás vizsont gyenge, háttérben egy épülő szálloda, jobbrol egy régi telephely, szemben egy építésre váró út illetve alapozás maradványai. tenger 800 m, de utközben árúsok, boltok, éttermek hada.
érdemesebb szerintünk nem olcsobb helyen enni mint pl az istenített sorbanállos jimmy helyen, mert amennyira fel van futtatva anyira szar. kaja nem friss hideg,kiszolgálás pocsék, és nem tudnak idegennyelveket. bent a magban van egy nagyon jo hely , Waterhill. ott igen jo kaják vannak, mind tésztásoknak, pizzásoknak, és azoknak akik szeretik a malac ill. bárány sülteket. nem beszélve az étkezés utáni grátisz ouzohoz hasonlító aperitifről, és nem utolsosorban a perfektül beszélő pincérekről.
aki hozzánhasonlóan szereti az elektronikus zenét annak ajánlom a mani navű helyet ami a főutcán van illetbe lent a homokbol kinövő bar mani nevű helyet. hatalmas partyk, afterpartyk színhelye.
ha esetleg van vlkinek vlmi kérdése irjon: kiralyszabolcs@t-email.hu

egyenlőre ennyi
cserkó30 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14582

Én tavaly voltam ugyanitt, teljesen egyetértek a leírtakkal, tavaly pont így volt.

A Djanny nagyon jó étterem és olcsó, nem véletlenül várnak olyan sokan. Utolsó este voltunk itt, nem tudtunk megbírkózni az adaggal.

A pénzváltásnál vigyázni kell, nagyon átvágják a turistákat. Egy magyar párt is átejtettek, majdnem tetlegesség lett belőle.

A tenger klasz, mert nem olyan sós. Nekem a táj túl lankás volt, meg elmaradott az egész ország. A Napopart túlságosan turistás, engem nem fogott meg.

Szozopol hasonló Neszebarhoz. Van egy jó útikönyv, érdemes megvenni, minden látnivaló részletesen benne van:

http://www.hibernia.hu/utikonyvek/bulgaria.htm

Előzmény: geza26 (14539)
gabeszN.A. Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14581

A nagyon szép mellett elég "brutális" a Primorszko-i aquapark?

Előzmény: utazo idegen (14580)
utazo idegen Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14580
Primorszkoba is van egy nagyon szép aqua park érdemes oda is menni.
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14579
Nekem egy taxis tavaly aztat mutatta hogy töröljem ki a fenekemet vele!:(
Van 300 belőle.
Előzmény: Szetka (14578)
Szetka Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14578

Hálás köszönetem. Ez ez nagyon fontos mondat lehet, mert úgy látom, hogy az árusok nem nagyon akarnak visszaadni a nagyobb címletből (lsd Kikigirl története).

 

Más:

Ezeréves, régi típusú levát valahol beváltanak? Akármelyik bank? Vagy csak Szófiában, a központi? Vagy egyáltalán nem? Sehol? Kidobható?

 

 

Előzmény: Törölt nick (14577)
Szetka Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14575

MAXVAL, leírnád nekem azt, hogy hogyan van bolgárul:

 

"fel tudná váltani kisebb címletekre?"

 

Nagyon köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (14568)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14574
A másik hogy a hűtő mellett lévő üvegeket azokat lent találtam és csak a betétdíj miatt vittem fel!:))
Előzmény: ozig (14570)
Szetka Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14573

A pénzintézeteknek alapjáraton a saját tranzakciójukat kell néven nevezni; vagyis

 

eladási ár = a bank által eladott valuta eladási ára (amit én, mint ügyfél megveszek);

Jelen esetben 1,95 ért adja az Eurot (ha azt akarnék venni).

 

vételi ár = a bank által megvásárolandó valuta ára (amit én, mint ügyfél eladok és a bank tőlem megvesz);

Jelen esetben nincs kiírva a vételi árfolyam és mammamijától €-t vett volna, majd Levát adott volna érte, azaz első lépésként bank venni, mamma pedig eladni akart.

 

A vétel / eladás értelmezése a rákfenéje az egésznek, mert nem mindegy - ugye - hogy merről nézem. Mindig a bank felől kell értelmezni, azaz, hogy ő mit csinál a legelső lépésben.

Előzmény: Törölt nick (14568)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14572
Azé me szomjas voltam ki kő mingyá figurázni?:)))
Előzmény: ozig (14570)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14571
Én mindenképp a bankot javaslom pénzváltáshoz már csak azért is mert sokkal jobban váltanak mint a pézváltókban!
Előzmény: Törölt nick (14568)
ozig Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14570

 

Profik!Üvegből szopizták a rövidet az asztal alól.

Előzmény: grisin100 (14546)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14567
Bolgár levát vettek volna a mamáék 195-ért.
De szvsz a legalsó piros betűs sor a ludas.
Le tuggya valaki fordítani?
Előzmény: Szetka (14558)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14566
Köszi a tippet el fogunk vagy fogok menni!:)
Előzmény: S.Ágnes (14555)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14565
Én nagyon mennék veletek de sajnos se pénzem se szabim:(
Előzmény: Tskriszta (14549)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14564
Itt két dolgot kéne tudomásul venned!
A vasutasok józan életet élnek!:)))
És nem gondolod hogy a leendő anyósom elött leégetem magam???:))))
Előzmény: grisin100 (14546)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14563
Az a baj hogy a képet kb 1 km-ről csináltam.Azé ilyen életlen!
Előzmény: grisin100 (14544)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14562
Igazán nm!
Előzmény: sunda73 (14535)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14561
Két aquapark van, az egyik Nessebarhoz tartozik (tőle ÉNY-ra) a másik pedig Sunny BEach-en van (Action aquapark). Mi az utóbbiban voltunk, mert kívülről megnéztük a nessebarit és az nagyon kicsinek tűnt.
Előzmény: gabeszN.A. (14560)
gabeszN.A. Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14560

Szia Ági!

Pontosan melyik aquaparkba voltatok pontosan?Ha jól értem van egy Neszebártól délre és északra(action aquapark)? Mi Sozopolba megyünk szeptember 02-án és hajóval el tudunk jutni Sunny beach-re?

Előzmény: S.Ágnes (14555)
Szetka Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14559
Így annál nagyobb fegyvertény, hogy fel tudta srófolni az árat!!!!!
Előzmény: Szetka (14558)
Szetka Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14558

Egész biztos, hogy az a bizonyos masztika lehetett a hibás, ha ez az ominózus  váltó, mert itt az eladási árfolyam van kint, és mammától - ugye - €-t vettek volna!

 

"We sell": mi adjuk...

 

Mindig mondják, hogy az alkohol öl, butít és nyomorba dönt...... Tessék! Vajon mi lett volna, ha whisky a menü?  :-)

 

Bocs, mammamija!

Előzmény: PET SHOP BOY (14531)
vanchu Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14557
Mi ma hajnalban értünk vissza. :)

Vigyél eurót, azt váltják mindehol. Ha nem figyelsz, akkor 1.6 levát kapsz érte, ha nem szopod be, hogy az eladási ár van kiírva és nem a vételi, akkor akkor 1.91-et. Ha sokat keresgélsz, akkor 1.95-öt.
Előzmény: zsike19 (14404)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.08.10 0 0 14556
Persze 1 d-vel...
Előzmény: S.Ágnes (14555)
S.Ágnes Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14555
Mi is ebben az aquaparkban voltunk. Szuper hely (leszámítva azt, hogy baromira csúszik padló...) Szerintem a hajdúszoboszlói aquapark kicsit félelmetesebb, ha tehetedd próbáld ki, tuti bejönne:))
Előzmény: PET SHOP BOY (14499)
utazo idegen Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14554
Sziasztok!
utazo idegen Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14553
Primorszko fele van egy tábla az egy ház majdnem arkutinoval szemben Ropotámo előtt.
utazo idegen Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14552
Hello Grisin100! De igen a nagybatyám . Jó szólok neki csak egy idő pontott mondjál. Halásztelken az ügyvéd a Terézia a nagynéném. Tudok még valamiben segiteni?
jámász Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14551

 

 Visszakerestem, köszi.

 A "dolmen"-t meg lehetőségeimhez képest megpróbálom felderíteni.,szervezett

 buszos nyaralásra megyek. 29.-én jövünk haza. Nincs még jelentkező aki odajön?

Előzmény: gigabursch (14537)
Tskriszta Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14550

Hello!

Én aug. 18-án Pécsről megyek a barátnőmmel Bulgáriába. Buszos út lesz, viszont az a gond, hogy vhogy el kell jutnunk vagy Pestre vagy Kiskunhalasra vagy Kecskemétre vagy pedig Szegedre. Ha tudtok vkit, aki szintén ekkor megy erre az útra, ráadásul Pécsről, akkor az légyszi szóljon nekem és üzenjen az email címemre: tskriszta@vipmail.hu Mert így a felutat lehet hogy olcsón meg tudnánk oldani. Olvastam hogy több utazási iroda is van akik ekkor indítják a buszaikat, ráadásul teljesen ezen az útvonalon.

Köszi!!

Tskriszta Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14549

Sziasztok!

Én aug. 18-án Pécsről megyek a barátnőmmel Bulgáriába. Buszos út lesz, viszont az a gond, hogy vhogy el kell jutnunk vagy Pestre vagy Kiskunhalasra vagy Kecskemétre vagy pedig Szegedre. Ha tudtok vkit, aki szintén ekkor megy erre az útra, ráadásul Pécsről, akkor az légyszi szóljon nekem és üzenjen az email címemre: tskriszta@vipmail.hu Mert így a felutat lehet hogy olcsón meg tudnánk oldani. Olvastam hogy több utazási iroda is van akik ekkor indítják a buszaikat, ráadásul teljesen ezen az útvonalon.

Köszi!!

moni75 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14548
Merre jártatok?? Oda megyünk! :-))
Előzmény: s.reni_ (14543)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14547
Hello utazo!

Nem mondod hogy Halásztelki Trifon Borház tulajdonosa is rokonod?
A másik topikon oda szervezik a talit! :-)
Képeket is láttam.
Szólj a nagybátyádnak, hogy jönnek a magyarok, akik bulgáriába nyaraltak:-)
Előzmény: utazo idegen (14507)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14546
A 49-est értékeltem a legjobban, volt képed hozzá:-)
A piák hol maradtak az asztalról, benned?:-)
Előzmény: PET SHOP BOY (14487)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14544
Melyik ablakra közelítsek?:-)
Előzmény: PET SHOP BOY (14486)
s.reni_ Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14543
sorra olvastam, hogy kinek milyen gyomorgondjai voltak, hát nem tudom, mi hárman voltunk, ittunk vizet csapból, ettünk kebabot utcai árustól, palacsintát, meg miegymást össze vissza ehhez képest semmi de semmi bajunk nem volt az egy hét alatt... nagyon szerencsések lehettünk:D
haros Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14542
Mi pedig 13-tól 21-ig a Hotel Zefir-ben
Előzmény: manci71 (14505)
geza26 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14541
A bankkártyás pénzvelvétel nagyon jó magoldás Bulgáriában! A hétvégén 129 Ft-os árfolyamon vettem fel levát a Naposparton! (készpénzfelvételi díj: 1 euro, 253 Ft)
sfa Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14540

Azt gondolom, hogy nem érdemes ezt a kérdést olyan lezserül kezelni, mint atopictársak jelentős része. Igenis kell kötni, ha az ember fia nem akar jó nagyot meglepődni nyaralása során.

 

Egy dologra mindenképpen felhívnám figyelmedet. Utasbiztosítás és utasbiztosítás között is óriási különbségek vannak. Előfordul, hogy azonos időszakra, azonos árú biztosítások feltételei merőben mások.

 

Érdemes ráfordítani az időt a kiválasztásra, és nem a különböző alkusz honlapokon megtalálható feltételekből, hanem a konkrét biztosító honlapjáról tájékozódni a biztosítással kapcsolatban.

 

Előzmény: toth aniko (14517)
geza26 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14539
Hello Moni!

Szállodáról (Hotel Sunny Garden - Jasmine): A szálloda a város szélén van, 700-800 méterre a tengertől. A környék nem a legszebb. Ez kicsit soknak tűnik, de lehet útközben nézelődni. A szálloda fel van újítva, egyszerű de szép. Van lennt az udvaron egy hangulatos bár (kör alakú) itt van rengeteg koktél, ezekből nem sajnálják az alkoholt, az ára sem vészes. Ami engem kicsit idegesített, hogy volt amikor már reggel 8-kor kezdett bömbölni a zene ami kicsit furcsa volt, éjszaka 1-2 óráig ment a buli, ami már érthetőbb. (Azt nem értettem, hogy kinek lehetett jó reggel 8-kor a hangos zene.) A reggeli számomra óriási csalódás, a tisztasággal és az ételek minőségével nagyon nem voltunk megelégedve, az utolsó napokban nem is mentünk le reggelizni (hasmenés is volt, szerintem a reggeli tojás miatt). Legyetek figyelmesek mindenképp a reggelinél, inkább hagyjátok ki ha úgy látjátok!
A part felé indulva egy jó étterem a Troya, utána a Djanny - itt este 7-től zárásig órákig várakoznak, hogy bejussanak, ez nekem kicsit furcs volt. Éttermi árakra a szabály az, hogy a tenger felé közeledve növekednek az árak. Fejenként 10 levaből jön ki kb. egy vacsora, főétel-saláta-egy ital (partnál valamivel több). A kaják nagyon finomak. Egy pizzaszelet 2 leva, ami nagyon finom (olaszország után nekem itt ízlett a pizza a legjobban). A sör az mindenhol olcsó 1 - 2,5 leva, fél literes üdítő is 2,5 leva körül van. Mi minden este máshol ettünk, jó volt mindenhol a kaja. (Fél grillcsirke - körettel,salátával 9 leva).
Látnivalók: Neszebár mindenképp, nagyon szép (busz 0,7 leva). 2 csúszdapark van, egyik a naposparton másik Neszebárban, mindkettőhöz ingyenes buszjárat, lehet választani. Burgaszba is el lehet menni (busz Neszebárból 4 leva). Szozopolba is el tudtok menni busszal, ide nem mentünk el, de Burgaszból megy busz. Egy sétát megér a Napospart is mindenképp, nagyon szép szállodák vannak a part környékén. A Napospart egyébként nekem nagyon túristás, de feltöltődni ott van Neszebár.
Költőpénz: szerintem úgy számolj, mint ha itthon mennél el minden este valahová. Annál csak kedvezőbb lehet.
A tenger az nagyon tetszett, nekem ez volt a legnagyobb pozitívum. A víz nem túl sós, tiszta és amíg voltunk egyfolytában hullámzott. (sárga zászló mindíg kinnt volt, egyszer a piros is, de beengedték az embereket a vízbe.)
Most hirtelen ennyi, nyugodtan kérdezz ha valamit kifelejtettem.
Előzmény: moni007 (14513)
gigabursch Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14538
mármint dolmen
Előzmény: gigabursch (14537)
gigabursch Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14537

Márpedig én írtam Primorszkóról, keress vissza. egy szóval. qrvajó

 

Ha már arra jársz. Van kitáblázva az országúton valami dolman ami jobbra 4 km-re van. Ha ennek utána tudnál kérdezni, akkor majd oszd meg légyszi a topiccal

Előzmény: jámász (14480)
tengeres Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14536
Azt legalább tudod, hogy melyik településen van? Hátha...
Előzmény: bubumama (14477)
sunda73 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14535

Köszcsi! Ez nekem bőven jó. :)

A lényeg, hogy tudjam, kb. mennyit adnak a dödéért, nehogy nagyon átverjenek.

Köszi télleg!

Előzmény: PET SHOP BOY (14531)
sunda73 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14534
Igen, én is ezen a véleményen voltam. :)
Előzmény: Törölt nick (14527)
tengeres Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14533
Előzmény: mammamija (14439)
tengeres Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14532
Jó, de nekem meg sem próbálta.
Előzmény: Törölt nick (14435)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14531
Ismerős mama?:))

mama pénzváltója

szvsz 1.43 ért bankban tuti hogy kapsz levát.
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14530
Kérdezz meg valakit itt aki kint van hogy mennyiért váltyák a dollárt Bankban.
Aztán kiszámolod hogy mennyi eurót kapsz itthon a dollár/forint/euro.
Ha csak nem tod pl a sogiéknál egybűl euróra váltani!
Vájjá ,keresek egy képet.
Előzmény: sunda73 (14524)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14529
Aki nem olvassa a másik topicot itt van néhány kép Szozopolról és a Action aqvaparkról.

Képek
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14528
A póló?Az nem én vok ,én csak viselem a pólót.:))
Előzmény: sunda73 (14526)
sunda73 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14526

Az nem TE vagy?? :)

Én aszittem.. a póló felirata miatt.

Előzmény: PET SHOP BOY (14512)
mammamija Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14525
Hármunknak volt 12ezer összesen.
Előzmény: mammamija (14523)
sunda73 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14524

Maxval,

mivel írtad, hogy az euro leva árfolyamot fixálták, mit tanácsolnál, inkább váltsam át mégis a dolláromat eurora? Vagy a dollárt is nagyrészt hasonló árfolyamokon váltják a különböző helyeken?

Előzmény: Törölt nick (14470)
mammamija Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14523
Én is az utolsó pillanatban kötöttem - hála égnek nem volt rá szükség, de azon a 12.000.- Ft-os már nem múlott.

ITT van egy jó kalkulátor, neten is kötheted
Előzmény: toth aniko (14517)
sunda73 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14522

Sziasztok,

Grisin,

nah uozo-tól már kaptam "ütést". :-)

Nagyon ismermős jelenet volt amikor láttam, hogy fehér színe lesz, ha vizet adnak hozzá. Aztán rájöttem, hogy Irakban láttam (inni nem ittam, mert még tini voltam) ugyanolyat, úgyhogy nemzetközi ital úgy látszik. :)

Előzmény: grisin100 (14441)
mammamija Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14521
téééényleg!:))))
Előzmény: PET SHOP BOY (14486)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14520
Vigyázz mert Nessebárnál két aqvapark van! 1 Burgasz felé és 1 Várna felé.A várna felőli az action.
Előzmény: toth aniko (14516)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14519
Én nem kötöttem de a főnőkasszony ő kötött.
Azt mondták hogy 40 leva az orvos a mentő meg ingyé van!(szozopolban)
De szerencsére nem vót rá szükség.
Szvsz szerintem elég egy mert nem hinném hogy érdekelné az orvost hogy ki biztosításáról szedi le a lóvét!De ne vedd kézpénznek mert ez csak amolyan "férfi" logika :)))
Előzmény: toth aniko (14517)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14518
Nem sony hanem fuji s5000.Most fele annyiért sokkal jobb fujit kapsz.
28 leva volt a belépő.

De itt van :

eksőn
Előzmény: toth aniko (14516)
toth aniko Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14517
Jut eszembe még valami!
Akik nem utazási irodán keresztül mentek vagy mennek, ti kötöttetek valamilyen utasbiztosítást? Az orvosi ellátás hogy működik kint?
toth aniko Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14516
Szia!
Sony fényképeződ van? Jók a képek. Nagyon jó ez az aquapark. Hol volt ez és mennyi volt a belépő?
Előzmény: PET SHOP BOY (14487)
s.reni_ Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14515
s.reni_ Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14514
moni007 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14513
Szia! Irj le légyszi mindent,milyen a hotel,az étel,az árak...hová érdemes elmenni kirándulni. a költőpénzzel még mindig bajba vagyok,1 főre ki mennyit költött sporólás nélkül? ebbe a hotelbe megyek én is 21.-én,és olvastam már jót és rosszat is róla! segits légyszi,neked milyen volt a napospart? köszike!!!
Előzmény: geza26 (14369)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14512
Mama, felismered magad a képen?:)
Ottan űsz a székben!:)
Előzmény: PET SHOP BOY (14486)
borostyan37 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14511

Szia! Hát túl soket én sem tudok róla, hogy hol van. Miénk állítólag 250 m-re van a parttól. A Hotel Bajkállal szemben van.

ildikó

Előzmény: manci71 (14505)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14510
Mivel ekkora sikere van a fényképezőmnek ezé majd még teszek fel képeket!:)))
Előzmény: saiii (14508)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14509
jajajaja:)))
Milyen sikere van a fényképezőmnek:)))

off úgy néz ki lesz valami ha nem akkor majd értesítelek! köszike. on
Előzmény: mammamija (14506)
saiii Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14508
Nagyon jók a képek!!! :) azok a hullámok a tengeren!! :D aaah..
már alig várom hogy induljunk mi is Sozopolba!! de már nincs sok hátra!! 18.a már mindjárt itt van!! :)
Előzmény: PET SHOP BOY (14487)
utazo idegen Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14507
Hello Grisin100! Nekem is aza szándékom ,hogy jövőre is megyek Bulgáriába. Pár évet töltöttem már ott. Csak az bosszant ,hogy egy szép környezetett miért kell elrontani ilyenne. Mivel rokonaim is élnek ott elég sürűn járok ki. Sőt a Halásztelki Trifon Borház tulajdonosa is rokon a nagybátyám aki szintén Bulgár.
mammamija Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14506
Nagggyon jók a képeid!!!!!
Én voltam a 36. látogató:))

off: sikerült a szobakeresés, vagy nyomuljak én is??? on
Előzmény: PET SHOP BOY (14487)
manci71 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14505

 

Szia!

 

Mi 08.28-ig leszünk a Naposparton. A Jasmine Residence apartmanban fogunk lakni. Állítólag 550 m-re van a strandtól. Nem nagyon tudok róla többet.  A ti szállodátok merre van?

 

Szia: Yvette

Előzmény: borostyan37 (14489)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14504
:))

Csak 1 hétre?:(
Annyira nem is érdemes elmenni:(((
Előzmény: borostyan37 (14502)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14503
Az nagyon jó:)
Előzmény: tómalmi (14501)
borostyan37 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14502

Köszönöm a fényképeződgépednek. :-)))))

Meg persze neked is aki fáradságos munkával mindezt elérhetővé tette számunkra.

Egy hétre megyünk csak sajnos. :-(((

 

Előzmény: PET SHOP BOY (14493)
tómalmi Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14501

 

ez a szoba ára, reggeli nélkül

Előzmény: PET SHOP BOY (14500)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14500
per fő?
reggeli van bent?
Előzmény: tómalmi (14496)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14499
Story folyt.
Bocsi ha nem időrendben lesznek a storyk de nem vezettem naplót.
A mama harcát a maffiával ismeritek már ezé ezt nem írom megint le:)
Összehaverkodtunk az Amon ra ban egy magyar párral akikkel végül is az action aqvaparkba mentünk.(nessebartól északra van 2 km kb)
Minden csúzdát kiprobáltam!Újra éltem a gyerekkorom:)
Másnap a fenekem kék zőld volt!:)
Idehaza is elkezdek majd aqvaparban járni:)
Elkapott a bolgár láz:( aztán két nap múlva szájnyálkahátya gyulladásom lett:(
Enni csak krumlipűrét tudtam:( Azt is alig bírtam nyelni.A strand ahova jártunk az mindig tiszta volt és kevesebben voltak ott mint a normál strandon.Mindenhol jó volt a kaja bár soxor előfordult hogy nem azt hozták ki amit kértünk.Ami persze még érdekes hogy elszerettük volna kérni a számlát ,de nem adták oda sok helyen:(
Az utolsó nap elmentünk egy bulgár utikönyv által ajánlott étterembe.Doktor House az étterem neve.Nem véletlenül.Olyan bunkók is voltak:( Délután 6 kor mentünk ,ketten vacsoráztak az egész étteremben egy négyes asztálnál a tengerre néző üvegfal mellett.Lefoglalva egy asztal sem volt.Mi is odamentünk egy 4 es asztalhoz (mi is ketten voltunk) mert csak a 4 es asztalok voltak közvetlen az üvegfal mellett.De a pincér azt mondta hogy hátra üljünk ahoz a kettes asztalhoz ahonnét lófaszt lehetett látni!És nem engedett leűlni a 4 es asztalhoz.(csak 1 db kettes asztal volt).Na akkor felment a pumpa és otthagytuk őket!Kerstünk egy másik éttermet.Jó sok volt belőlük:)

Kb ennyi volt a bulgár storynk.
Előzmény: PET SHOP BOY (14348)
toth aniko Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14498
Üdv mindenkinek!
A tegnapi képeket elnézegetve már teljesen be vagyok zsongva, de szombat hajnalban nekivágunk! Vettem egy utikönyvet is, hogy ki ne maradjon vmi. Nagyon köszönöm, hogy ennyit segítettetek, sok jó tanácsot kaptam, remélem nem lesz semmi gond. Mostmár kezdek csomagolni meg még az utat sem terveztük még meg pontosan, úgyhogy ha nem írok, akkor köszi még egyszer mindent!
tómalmi Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14497

 

egyébként innen, ill a másik fórumról szedtem le az infót. Nagyon korrektek voltak eddig. Csak 15%-ot kellett előre fizetni. Az oldalon a szállásnál a szobáról is voltak fotók, és ezek alapján választottunk.

Felajánlották a transzfert is, de az 50 eurót sokallom, s ezért is érdeklődtem a busz közlekedés után.

Előzmény: tómalmi (14496)
tómalmi Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14496

 

18 euro/nap

Előzmény: PET SHOP BOY (14495)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14495
Lelestem a szállásotok.Nem rossz ha belűrő is így néz ki.:)
Ha nem vok túl indiszkrét akkó mennyibe van a szállás?
Előzmény: tómalmi (14494)
tómalmi Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14494

 

A képek alapján én is Szozopolra tippeltem. Még több mint 2 hét!!!

Mi az Aiatouron keresztül foglaltunk szállást a Lodging "Kera"-ban

Előzmény: PET SHOP BOY (14492)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14493
Mennyi időre mentek?
Előzmény: borostyan37 (14491)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14492
A fényképezőmnek kell megköszönni:)
Én is szeretnék ott lenni.:)

Szozopolban.
Előzmény: tómalmi (14488)
borostyan37 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14491

Szia! Köszi a képeket. nagyon ók. ha tehetném már elindultunk volna, de még 9 nap. De hosszú lesz ezt kibírni.

üdv.

Előzmény: PET SHOP BOY (14487)
borostyan37 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14490

Már mi is nagyon várjuk az indulást. Még 9 nap .

Előzmény: bubumama (14478)
borostyan37 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14489

Szia!

Mi 18-25-ig leszünk kint a Naposparton. Ketten megyünk a fiammal. Hol fogtok lakni? Mi a Hotel Trakiában.

 

szia Ildikó

Előzmény: manci71 (14484)
tómalmi Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14488

szia

 

nagyon jók  fotók!!!

Minél többet nézegetem a fórumot, annál inkább szerertnék már ott lenni!

Nem emlékszem: hol is voltatok helyileg?

üdv

Előzmény: PET SHOP BOY (14487)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14487
Sokan panaszkodtak hogy nem tudtak megnézni ,csak pár képet.
Na most feltettem egy könyvtárat!Több mint 50 képpel!
Remailem most mindenki láttya a képeket!

Itt
PET SHOP BOY Creative Commons License 2007.08.09 0 0 14486
Itt a kandi!
Én szereltem fel:)


Előzmény: grisin100 (14448)
gombizsolti Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14485

Mammamija!

Mi is ebben az étteremben ebédeltünk, amikor várnába mentünk kirándúlni. Rudnik után volt bal oldalt, fent az erdőben.  El sem lehet téveszteni. 2 személyes grill fatányérost kértünk sopszkával, hármónknak elég volt. És kutya jó!

Előzmény: mammamija (14437)
manci71 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14484

 

Szia!

 

Kis családommal (két fiammal és a férjemmel) 08.14-én megyünk a Napospartra. Ti is ott lesztek?

 

Üdv.

Előzmény: borostyan37 (14418)
jámász Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14483

 

 Sziasztok!

 

 Új vagyok ezen a fórumon.

 Érdeklődöm, kárt már valaki mostanában Primorszkoban a Robinson Tours-al?

 Ha igen, írna egy pár mondatos tájékoztatást, én 20-án megyek velük.

  Előre is köszi az infót, ha kapok. M.

chendo Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14482

Szia!

 

Törölközőt természetesen adnak, úgy emlékszem etetőszék is van bár az én gyerekeim már nagyobbak.Van zárt parkoló,de elég nagy szerencse kell hozzá,hogy

legyen benne szabad hely.Nekünk mákunk volt,amikor odaértünk épp volt két hely.

(nem is moccantottuk meg a kocsit egy hétig)

A parttól gyakorlatilag a Globus Hotel választja el, szerintem 150m-nél nincs több.

Reggelizni 9 óra után ne nagyon menjetek mert addigra már lepusztítják a svédasztalt.

Előzmény: bubumama (14479)
demby Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14481

Köszönöm ,már sikerült találnunk egy új szállást,remélem ezzel több szerencsénk lesz.Ha pedig mégsem jönne ez össze akkor keresünk kint.Kösz a jókivánságokat,viszont nektek is! 

Előzmény: tazsuka (14432)
jámász Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14480

 

 Sziasztok!

 

 Előszőr vagyok ezen a fórumon, már sok mindent elolvastam.

 

 Kérdésem: 20-án megy valaki busszal a Robinson T-al Primorszkoba a Hotel   

 Biszerbe? Én ugyanis egyedül megyek, s itt sem olvastam még Primorszkoról.

 Ha valaki járt már ott, leírná egy kicsit, hogy mégis mire lehet számítani?!

 Az ut.irodától nem sokat lehet megtudni.

 Előre is köszönöm. M. 

bubumama Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14479

De aranyos vagy!!

Persze érdekel :))

Mi 10 napra megyünk, és pl adnak-e törcit, milyen a kaja, és nemtom mennyire vagy képben gyerek-témában, esetleg láttál-e etetőszéket?  :DD

De bármit mondasz ill. írsz, annak nagyon örülünk :))

Part milyen messze van, parkoló van tényleg? 

Köszi előre is miden infót!

Előzmény: chendo (14402)
bubumama Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14478

Szióka!

Aug 23-tól- szept 1-ig :))))))))))), és már nagyon várooooooooooooom...

Előzmény: borostyan37 (14366)
bubumama Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14477

Kösz a választ, de ez nem az a Zornitza :(( vagy :)), még nemtom.....

Nézegettem a képeket, amiket még vagy 3 (?) hete tettél fel...

A "mi" Zornitza-nk 3***-gal bír, és nem illen hiper-szuper hotel, valami nagy kert közepén van, és a medansziéja is csak a "tied" negyede kb.....

 

Előzmény: tengeres (14430)
dss Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14476
ez egy nagyon jó hely!!!
Előzmény: kikigirl (14474)
kikigirl Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14475


A következő csúszda pedig a kedvencem:






Ez egy nagyon alattomos csúszda. Ránézésre veszélytelennek tűnik, de olyan érzéseket kelt benned lecsúszás közben, amit egy 10. emeltről lezuhanó lift okozhat! Úgy hogy te benne vagy! Csúcs! Fantasztikus! Csak sajnos ennek volt a legnagyobb sikere, így órákat kellett sorban állni. :(((
kikigirl Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14474
Beszámolómat folytatva:

St. Konstantint hamar "kivégeztük" látnivaló szinten, így újabb helyeket felfedezni vágyva, átmentünk Aranyhomokra, na nem a strandra voltam kiváncsi, hanem régi vágyam akartam kielégíteni, irány az Aquapark. 1/4 óránként közlekedik busz Várna és Aranyhomok v. Albena között, így oda nem volt nehéz eljutni, viszont ahhoz képest, ahol leszálltunk a buszról, még az Aquapolis jó pár kilométerre (nekem legalább is úgy tűnt) lett volna. Egy boltba betérve, ahol meg akartam kérdezni, hogy hogy jutunk el, egy bolgár srác leejtett egy 10 levást a földre és nem vette észre. Szóltam neki, hogy leejtette, ő megköszönte.Kérdeztem tőle, hogy merre van a csúszdapark, mire ő mondta, hogy elvisz minket kocsival. (Jó tett helyébe jót várj )









Szóval életem első csúszdaparkja volt, és ennek megfelelően ki is próbáltam mindent.
Sajnos egyedül, a párom az első után feladta.









A négyes csúszdán ha szemből nézzük, a jobb oldalinál jó magam készülődök a versenyhez, ugyanis előttünk versenyt csináltak belőle. Egészen addig míg hazaértünk, és meg nem néztem a fotókat, nem tudtam, hogy ki nyert. Örömmel láttam, hogy én (valószínűleg én voltam a legsúlyosabb :)))

Jajj, látjátok a 4-es csúszda mellett a kamikázét? Húhhh, halálfélelmem volt. Vagy kétszer nekikészülődtem, és visszafordultam, hogy nem akarok még meghalni. Aztán látva a kissrácokat, akik a derekamig jó ha értek, plusz tudtam, hogy nem lesz egyhamar alkalmam, hogy kipróbáljam, nekiveselkedtem, de amikor már fent voltam (minden csúszdánál nagyon sokat kellett sorba állni), is folyamatosan néztem a leérkezőket, hogy nem esett-e ki valaki, vagy hogy túlélték-e? Jajj, nagyon-nagyon féltem! Aztán rámkerült a sor, becsuktam a szemem, egy életem egy halálom, és LECSÚSZTAM! és ... nem estem ki belőle, a gyomrom sem ugrott ki a helyéről, így ha nem kell olyan sokat sorba állni, valószínűleg már nyitott szemmel is kipróbáltam volna. Bár szerintem nem véletlenül zárt az eleje, szerintem az első csúszó visszamászna, vagy belekapaszkodna az oldalába, ha fentről meglátná azt a teljesen függőleges csúszdát.
Előzmény: kikigirl (14362)
kikigirl Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14473
Hopszlá, a muszály az valójában MUSZÁJ :))))
Előzmény: kikigirl (14471)
kikigirl Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14472
Mi St. Konstantin-on 1,90-es árfolyamon váltottunk levát Euróról, majd Várnán 1,95-ért, sőt Várnán Ft-ot is váltottunk nagyon jó árfolyamon. (Már nem tom, mennyiért, de mivel akkor kiszámoltuk, és váltottunk, így valszeg jó volt :)
kikigirl Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14471
Én vettem is! Mármint pulóvert. A legmelegebb ruhám egy kombinépántos ruha volt, ettől csak lengébb öltözeteket vittem :), így amikor valamelyik nap lehűlt a hőmérséklet kb. 16 fokra, muszály volt, ha nem akartam megfagyni.
Előzmény: mammamija (14446)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14468
A naposparton is lehetett forintot váltani levára, azt hem 0,007-ért
Magyarok a 007-es ügynökök:-)
Előzmény: Törölt nick (14465)
Norbipaks Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14467
Köszönöm a segítséget! Tehát nyugodtan vihetünk kizárólag eurót?
Előzmény: Törölt nick (14465)
zsike19 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14466
Időjárás előrejelzést nem találtam csak Várnára, valahol lehet találni Burgaszra, vagy környékére?
zsike19 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14464
Köszi a segítséget pénzváltás már meg lesz oldva. Az érdekelne még , hogy hallottam a híradóban a részeg angolokat mennyire zűrős a helyzet?
Előzmény: geza26 (14416)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14463
A lényeget leírtad!:-)
Előzmény: geza26 (14461)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14462
Szerintem te is a napospartra vagy hivatalos
Igaz, sütike?:-)
Előzmény: mammamija (14459)
geza26 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14461
Nekem tetszett Bulgária is! Az árakkal szerintem nem szaladhatnak el, mert akkor esélyük sincs a mediterrán országokkal szemben! De ezt majd az idő eldönti! :)
Előzmény: mammamija (14460)
mammamija Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14460
Más országgal sem lehet egy lapon említeni, mivel Bulgária az Bulgária.
Vannak azért ott olyan helyek, ahol a maximális igényű nyaralók is megtalálják a számításukat.
Viszont ha így "beindulnak" 5 év múlva ugyanúgy nem tudom majd megfizetni, mint most akár a spanyol, vagy akár az olasz tengerpartot.
Előzmény: geza26 (14456)
mammamija Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14459
Akkor majd látogassatok át Sozopolba is!!!:))
Előzmény: S.Ágnes (14457)
mammamija Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14458
Akkor ezexerint csak a Naposparti rész a cinkes?
Kollégám Sveti Vlasról számolt be - ott is épülnek majd még apartmanok, de az a rész amely készen van már pázsitos, dísznövényes, aszfaltos - olyan mint egy lakópark az egész.

Mi Dunji-t láttuk dél felé menet - az is egy elkerített rezervátum.....nincs sem előtte sem mögötte semmi.

Sozopol olyan amilyen - minden járda más magasságú (női hölgyek elfelejthetik boldogan a magassarkút!!!) kanyargós, tekergős, emelkedős, lejtős, soklépcsős - de hangulatos, életteli, egyszóval szuper hely!
S.Ágnes Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14457
Oké, sőt, találkozzunk itt a fórumon januárban és jó olcsón megvesszük közösen a repjegyet.:))
geza26 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14456
Szerintem is jó választás Bulgária, de azért pl. Spanyolországgal egy lapon sem lehet említeni!
grisin100 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14455
Azt hiszem, hogy nem mentek, mi általába 7-ig voltunk, de ők még ott voltak.
Előzmény: mammamija (14453)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14454
Nem hát, hisz' jövőre is odamegyek:-)
1 év alatt lehet, hogy rendet raknak:-)
Előzmény: chendo (14451)
mammamija Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14453
Mi éjjel nem mértünk csak nappal.....
Nálatok is úgy volt, hogy délután 6-kor a vizimentők lehúzták a zászlót és hazamentek?
Előzmény: grisin100 (14450)
mammamija Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14452
Köszi neked is a sok segítséget!!:)

Messze nem jutottunk el annyi helyre ahová akartunk, mert még a 2 hét is rövid(ke).
Amikor elindultunk kirándulni, tuti, hogy egy Barkas, vagy teherautó, rosszabb esetben betonkeverő téblábolt előttünk - úgyhogy szívszerelmemet VT-t meg sem próbáltuk elérni:(
Előzmény: Törölt nick (14435)
chendo Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14451
Akkor azért annyira nem gáz szerinted sem, ugye?
Előzmény: grisin100 (14447)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14450
Akkor már tom, hogy esténként jól esett a masztika, amikor mi voltunk 24fok volt a leghidegebb éjszaka.
Előzmény: mammamija (14446)
mammamija Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14449
Messze voltunk tőletek:(((
Előzmény: grisin100 (14448)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14448
Ha tudtam volna, hogy hol laktok, akkor szereltem volna fel 1-2 kandit:-)
Előzmény: mammamija (14445)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14447
Hello utazo!

Az első benyomásom, nekem is az volt, hogy minnyá mek haza.
Pár képet már raktam fel a "Bulgária Light"-be, ott nem látni a szemetet, de hamarosan azt is felteszem.
Összbe én nem bántam meg, hogy Bulgáriát választottam, valszin jövőre is odamegyünk.
Előzmény: utazo idegen (14422)
mammamija Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14446
Mennék én is, de akkor már nekem hűvösek az esték.
Az utolsó két napban szégyenszemre majdnem pulóvert kellett vennem éjféltájt.
Előzmény: grisin100 (14443)
mammamija Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14445
:)) Erről a barátnőm is tudna mesélni:))))
Még jó, hogy nem volt kandikamera az app. teraszán:)))
Előzmény: grisin100 (14441)
mammamija Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14444
grisin100 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14443
Mondjuk..... holnaphoz 1 évre?:-)
Előzmény: grisin100 (14350)
mammamija Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14442
Ropotamo folyó beleömlik a Fekete-tengerbe
Előzmény: Drinkmann Professzor (14278)
grisin100 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14441
Szinte detto ouzo, picit édesebb, de ütősebb, ha már ütni akar had üssön:-)
Előzmény: sunda73 (14412)
mammamija Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14440
Előzmény: Drinkmann Professzor (14278)
mammamija Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14439
mammamija Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14438
1. Erdei vendéglő a Kaliakra-fok felé
2. Tengerfenék Sozopolban (mikor látták, hogy fényképezünk vitték be a kamerát sokan, azt nem láthatták, hogy nekünk vízalatti fotózásra való tokunk is van)
mammamija Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14437

Norbipaks Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14436
Sziasztok!
Mi egy kisebb társasággal 17.-én megyünk Bulgáriába St. Vlasba. Nagyon szuper és hasznos dolgokat olvastam itt eddig. Lenne még egy-két kérdésem, hátha tud valaki segíteni:
1, Hogy a szerb-bolgár határnál lehet-e forintot levára váltani, és ha igen, pontosan mennyiért?
2, Valami infó, tapasztalat a Holidaylettings-es apartmanokról?
3, Milyen látnivalókat érdemes megnézni Bulgáriában? (esetleg belépőjegy árak)
tengeres Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14434
Én már csak tényleg azt vallom, hogy a leva a legbiztosabb!
A kártyával meg nem is tudtam egy ékszerboltot kivéve fizetni, hiába volt kint a kártya logója az üzleten.
Előzmény: sunda73 (14409)
tazsuka Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14432
Nézd meg a www.sozopol.com honlapot, 28 szálloda és legalább ennyi magánház kínálja magát. Biztosan találsz valamit. Ezeken a topikokon mindenki Szozopolt dicséri, biztosan szép hely. Én nem mondanám le az utazást, olyan nincs, hogy ne találj valamilyen szállást, ha máshl nem, akkor a helyi utazási irodában. Állítólag még a reptereken is kínálják a nénikék az apartmanokat, meg parkolókban, úgy, ahogy 10-15 éve a Balatonnál vagy a Velencei-tónál mi, magyarok. Nagyon sok ismerősöm van, aki Görögországba és Horvátországba is úgy jár évek óta, hogy nem foglal előre szállást. Ezt nem csinálhatod meg a kislányoddal........ Jó utat Nektek.
Előzmény: demby (14291)
sunda73 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14431

De igen, ezek képesek rá. :-D

Tuti akkor kell a lányomnak pisilnie, amikor közel távol nincs egyetlen wc sem. Szomjas is akkor szokott lenni, amikor esélyem sincs rá, hogy vegyek Neki vizet, jó talán kaja nélkül megvannak, mert enni télleg utálnak. ;-) Viszont a fentiek fényében egyáltalán nem lepne meg, ha épp akkor lenne éhes, amikor egyetlen leva nélkül megérkezünk a szálláshelyre. Namármost ahhoz, hogy vegyek neki egy szendvicset vagy vizet, pénz kell, úgyhogy ezért kérdeztem az esti váltás lehetőségeket. :)

 

Előzmény: borostyan37 (14428)
tengeres Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14430
a szálloda honlapja

A fürdőszobába minden nap van csere.
A medence melletti poolbárban kártya ellenében, ha visszaviszed este, vagy napközben visszakapod a plasztik kártyát, (a mágneses ajtónyitó mellé annyit kaptok, ahányan vagytok) kaptok, de ha elutazáskor nem adjátok le a kártyát, akkor 20 levát kérnek érte./db
A hozzászólásaim közül válogathatsz, mi ott nyaraltunk.
Ha van más kérdés, tedd fel.
Előzmény: bubumama (14363)
saiii Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14429

Sziasztok!

 

Egy olyn kérdésem lenne, hogy autóval megyünk jövőhéten szozopolba, de nem saját autóval. És van ugyan meghatalmazásunk az autóklubtól, de mivel az autón még hitel van kell-e igazolást kérni a banktól? És ezt mennyire figyelik hogy, van-e ilyen igazolásom vagy nincs? Köszi a válaszokat!

borostyan37 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14428
Szivesen. Valószínűleg én is a kártyára szavazok. A gyerek csaknem hal éhen szomjan addig amíg ételhez italhoz jutunk.  Bár elméletileg nekünk jár a vacsora, de kitudja mi lesz kint igazából. Addigra lehet, hogy elfogy minden.:-)))
Előzmény: sunda73 (14427)
sunda73 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14427

Borostyan,

köszi a segítséget.

Előzmény: borostyan37 (14415)
sunda73 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14426
Hát csak az valszeg nem lesz nyitva este tíz körül. Azok után amiket olvasgattam itt, bank mellett szavazok mindenképpen, csak nemtom, hogy első este miből veszünk vizet v. harapnivalót, mert a vacsiról ugye lekésünk az tuti. :)  Majd meglátjuk. Úgy még nem volt, hogy ne lett volna valahogy. :))
Előzmény: Szetka (14421)
toth aniko Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14425
Piatémához kapcsolódva: van kint jó boruk is, mert én inkább boros vagyok, de ezeket a röviditalookat sem fogom kihagyni. Miket érdemes megkóstolni, ami nem annyira édes, de nem is az a keserű fajta, szóval a kettő közt.
Szetka Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14424
Ja......... Ez nem is jutott az eszembe.
Előzmény: toth aniko (14423)
toth aniko Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14423
A campingen belül van minden, csak külön a bungalow-kban nincs.
Előzmény: Szetka (14420)
utazo idegen Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14422
Hello Grisin! Én is sajnálom azt amit láttam és azt is amit Ö.E. irt,hogy kezd szemetes lenni. Szerintem mindenki azt szeretné,hogy ha már belefektetünk ennyit a pihenésbe és a szorakozásba akkor egy szép kulturált Tenger Parton igyuk a sört. Én is hétfőn hajnalban értem haza. Nagyon jó volt kellemes a viz és jó nagy hullámok voltak. Aki kocsival készül az utra annak irom, hogy Szofia teljesen le van zárva. Csak kerülő uton lehet menni.
Szetka Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14421

A masztika - az elmondások szerint hasonló az ouzóhoz, a görög ánizspálinkához, a jelek szerint viszont erősebb. Jagermeistert én is szeretem.

 

Nekem a török Raki nagyon ízlett, nem tudom, hogy a bolgár rakija hasonlít-e hozzá, ha igen, nincs baj! Itthon külön haditerv kell a beszerzéséhez, a múltkor a hentesnél kaptam. Komoly! Csak hivatkozni kellett az Alira, amúgy majd' minden török Ali. :-)

 

Ne váltsál ennyiért levát! Ott lesz a bank, a Kubannal szemben. Dícsérték. Jól váltottak és és korrektek, ráadásul bank, azzal nem lesz baj.

 

 

 

Előzmény: sunda73 (14412)
Szetka Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14420

Ilyen feltételekkel hol fogtok fürödni és WC-re járni????

 

Előzmény: toth aniko (14403)
borostyan37 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14419

Azok akik augusztus 18-25 között lesznek kint naposparton és környékén és akinek kedve van mit szólna/szólnának egy találkozóhoz?

borostyan37 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14418

Azok akik augusztus 18-25 között lesznek kint naposparton és környékén és akinek kedve van mit szólna/szólnának egy találkozóhoz?

 

 

borostyan37 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 14417

http://www.sunnybeachmap.com/

 

Aki még nem látta itt megkeresheti a szállását. Amúgy pesten van egy hely ahol  van leva általában, de elég rossz áron. 141 forint egy leva.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!