Keresés

Részletes keresés

mazsolett Creative Commons License 2013.11.30 0 0 21548

Bocs a zavarásért!

Megtaláltam, de segítséggel!

Ebben az újságban egy-az egész várost érintő információ belefért egy 5X5 cm-es négyzetbe!

Gratulálok a szerkesztőnek!!!

Valamikor volt ebben a faluban egy tisztességes, KALÁSZÚJSÁG

Az olvasók szerkesztették!!!

Ez a jelenlegi két színes szemét, annyit ér, min az ára!

Eszembe jutnak az ötvenes évek, amikor a rádió éjjel-nappal azt üvöltötte, hogy milyen jó nekünk!

Most ugyanaz sárgában!!

Szép az élet, csak tudni kell kezelni!

 

Előzmény: dunaihajós (21547)
dunaihajós Creative Commons License 2013.11.27 0 0 21547

Hello!

A múlt heti Hírmondóban benne volt, én tényleg tudtam róla.

De szívesen vennék beszámolót róla, mivel nem ok nélkül nem mentem el.

Köszi.

Előzmény: mazsolett (21546)
mazsolett Creative Commons License 2013.11.26 0 0 21546

Kedves topik társak!

Ma tudtam meg, hogy ma van a közmeghallgatás.

Kérem, hogy aki tudott róla, írja ide, hogy mikori és honnan származik az információja?

Az a gyanum, hogy a város polgárait balgának tartja az önkormányzat!

Köszönöm.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.25 0 0 21545
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.22 0 0 21544

???

 

Én azt mondtam, jó lesz ez az alagút, mert jól telilopják majd a pártkasszákat.

 

Erre jössz, hogy kérdezzem meg a Danjanich meg a József Attila utcai lakosokat...

Milyen összefüggés is van a kettő között ???

Előzmény: molaren (21543)
molaren Creative Commons License 2013.11.22 0 0 21543

Lehet, de nekünk az alagút a jó, mert nem lehet a felszínen vinni ilyen domborzati viszonyok mellett, ráadásul a zöldek is tiltakoztak szinte minden terv ellen.

Nem kellene mindenben a negatívumot keresni. Kérdezd meg a Damjanich utcában lakókat, a dugóban állókat, a József Attila utcáben élőket amikor előttük pufog a rengeteg autó. Úgy kell ide a folytatás, mint egy darab kenyér. A Megyeri híd építését, a cora gyűrrűt is végig csináltuk és milyen, jó, hogy van. Az autók száma nem fog csökkenni, ezzel kell élnünk, vagy halnunk. 

Előzmény: Törölt nick (21542)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.21 0 0 21542

Az alagutépitésben iszonyatos pénz van, sokat lehet lopni :-)

Előzmény: molaren (21540)
Helyi Személy Creative Commons License 2013.11.21 0 0 21541

 

Azt hiszem nem lehet okunk nagyon panaszra: 

 

Kép az eredeti NFM rendeletből...

 

molaren Creative Commons License 2013.11.21 0 0 21540

A 8041 méter hosszú északnyugati szakasz, a 11-es főút után egy viadukton halad majd át a szentendrei HÉV vonala és a mellette haladó 1115-ös számú út felett.

A 78-as „kilométerkő” után a sztráda „ledobja” magáról leállósávjait, és bebújik a föld alá. Első alagútja mintegy két kilométer hosszú lesz, az Ezüsthegy alatt halad, és a Budakalászi útnál ér véget. Az autósok itt egy fél lóhere típusú csomóponton lehajthatnak az autóútról, ha kedvük tartja. Ha viszont maradnak, egy újabb, 3,2 kilométer hosszú alagútnak kell a végére jutniuk. Északról kerülve elhaladhatnak Üröm, délről Pilisborosjenő Lazarét néven jegyzett területe alatt, majd a Köves-bércnél, a már rekultiváció alatt álló szeméttelepen bukkanhatnak ki a föld alól, és érhetik el 10-es főutat.

Az új szakasz megépítésének már az ütemterve is kész. Ha minden jól megy, 2014 első negyedévében meghirdetik a közbeszerzési eljárást az új autóút engedélyezési terveinek elkészítésére. A tervek 2015 őszére készülhetnek el, és 2016 tavaszára születhet meg a jogerős építési engedély. A kivitelező kiválasztása és a szükséges pénz biztosítása után a tényleges útépítés valamikor 2018 és 2020 között zajlik majd le.

Előzmény: emem (21539)
emem Creative Commons License 2013.11.21 0 0 21539

2020-ra ér el Budakalászra az M0-s

 

"2018 és 2020 között épülhet meg az M0-s új, északnyugati szakasza: a nyolc kilométeres sztrádaszakasz a Megyeri hídtól a mostani 10-es útig tolja ki a körgyűrűt. Az új úton Budakalásznál egy völgyhidat kap, és pályája 5,2 kilométeren keresztül alagútban fut majd - írja a csütörtöki Népszabadság.

A Megyeri hidat és a 10-es főutat összekötő szakasz 8041 méter hosszú lesz. A 11-es főút után egy viadukton halad majd át a szentendrei HÉV vonala és a mellette haladó 1115-ös számú út felett, ezután pedig rögtön lemegy a föld alá. Ez az első alagút mintegy két kilométer hosszú lesz, az Ezüsthegy alatt halad, és a Budakalászi útnál ér véget. Ezután egy újabb, 3,2 kilométeres alagút következik, majd a Köves-bércnél bukkan ki a föld alól, és itt éri el a 10-es főutat.

A napilap szerint a gyorsforgalmi út új nyomvonaláról csütörtökön jelenik meg kormányrendelet, és az új útszakasz megépítéséhez már megvan a jogerős környezetvédelmi engedély, és az ütemterv is. Eszerint 2014 első negyedévében hirdethetik meg a közbeszerzési eljárást az autóút engedélyezési terveinek elkészítésére. A tervek 2015 őszére készülhetnek el, és 2016 tavaszán lehet jogerős építési engedély. A menetrend az eredeti, 2011-es programhoz képest jelentős csúszást vetít előre, ugyanis a kormány akkor még 2016-ra ígérte a szóban forgó szakasz megépítését."

mazsolett Creative Commons License 2013.11.19 0 0 21538

Szia bemondó!

Gratula, ez aranyérmes beírás!!!!!!!!!!

Előzmény: zsánpól bemondó (21537)
zsánpól bemondó Creative Commons License 2013.11.17 0 0 21537

Kedves Bori!
Szerinted tud erre a kérdésre valaki válaszolni?
Mit lehet Rólatok tudni, melyek a szempontjaitok?

A csöndet szeretitek, vagy a nyüzsgést?

Autóval jártok, vagy hévvel?

Vannak a családban öregek, gyerekek?

Szempont a bolt, a templom, az orvosi rendelő közelsége?
Családi házat vagy lakóparki lakást szeretnétek?
9 vagy 60 millióért akartok vásárolni?

Mit akartok éjszaka hallgatni?
A szomszéd hülye kutyáinak az ugatását, a 11-es úton rodeózó nagyteljesítményű motorokat, a hegyoldalban quadozókat, a másik szomszédból áthalló tuctucot?
Mit akartok szagolni?

A hulladékkal fűtők kéményét, a kábelégetők füstjét, a szomszéd állatait, kipufogógázt, a kávépörkölőt?

 

Nos?

Előzmény: Bori14 (21535)
molaren Creative Commons License 2013.11.16 0 0 21536

Kedves Helyi Személy!

 

Mi köze a gyepmesteri "hirdetésnek" az általad leírt és sajnos egész Kalászon jelen lévő problémához?

Nem tudom ki vagy, ki az "Öreg Bence", én pusztán jó szándékból teszem fel az elkóborolt, talált ebeket, hátha erre jár valaki, aki acsarkodás helyett pl., megismeri valamelyiket és szól a gazdának ... 

 

Kéretik nem célozgatni, ha nem tudjuk ki a célpont ... 

 

Amúgy én is sérelmezem, hogy nyáron a tó körül furikáztak az említett "rend őrei" + városrendészet, AUTÓVAL a gyepen, lehetőleg akkor  amikor nem sokan vannak lenn, üldögéltek a kocsciban a wakeboard pályánál a csinos rendőrhölgyek, rendkívül fontos tárgyalást bonyolítva, szóval "tették a dolgukat" .... ezért kár fenntartani a rendőrőrsöt. A város többi részén egy rendőrt/városrendészt nem látni, illegális faárusokat, guberálókat annál többet! 

Ez nem pártpolitikai kérdés, mindegy ki van hatalmon, őrizzék a rendet, nyugalmat és ne látszat intézkedésekkel csesztessék a lakosságot!

Előzmény: Helyi Személy (21534)
Bori14 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 21535

Hello Mindenki!

 

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek Budakalászról élhetőség szempontjából! Párommal tervezem hogy oda költözünk viszont nem nagyon ismerjük a környéket hova érdemes... Válaszotokat előre is köszönöm! :)

 

Helyi Személy Creative Commons License 2013.11.15 0 0 21534

Kedves Öreg Bence!


A dologban nem én voltam a sértett. Csupán láttam a dolgot, miután hozzám is becsöngetett e kompánia, de idejük már nem maradt semmiféle mesére, mert elüldözte őket a  felhábordás!

 

Valóban ki lettek, szigorúan szó szerint üldözve az utcánkból, sőt, majdnem verve... De legalább embereikre akadtak egyszer... A rendszám így közérdek, sőt a Budakalász.hu kezdőlapján lenne az össes rosszarcú képe...

És az is érdekes, hogy utána úgy felszívódtak, mintha sosem lettek volna itt. De ez bizonyára csak teljesen véletlen egybeesés lehet, vagy összeesküvés elmélet, esetleg rémhír... Persze...

 

Amúgy meg szerintem fontos dolog ez, mert valahogy az effélék soha nem akkor jönnek amikor mindenki itthon van. Ellenben a "helyi" erők jellemzően akkor járnak, bár a fél kezemen is meg tudnám számolni hányszor láttam őket... De persze nyilván sokkal többször jöttek...

Szerintem igen érdekes, hogy efféle alakulatok mindig akkor járnak amikor mindenki dolgozik, és esetleg az idősebbekkel próbálkoznak. (Ráadásként a kérdéses napon még kukanap is volt itt csak, hogy még több infó legyen ugye pl. melyik ház lakott ténylegesen...)

 

Az önkormányzatot nem szidtam én... A kritikát meg kezelje helyén a nagyméltóságú hivatal...

 

A telefonszámokat köszöttel vettem. Ha akar az érintett majd intézkedik hivatalosan. A többi meg tényleg csak azért, mert van akinek fontosak a javai, vagy otthon lévő hozzátartozó védelme.

 

Ugyanakkor megjegyzem, hogy képviselőm nekem itt nincs, és egyelőre kilátásban sincs olyan akit el tudnék képzelni, de ez más téma.

 

Egyébiránt tényleg úgy vélem, hogy hiába itt a rendőrség a Hév megállóban, semmit nem ér... Szabad préda egész telep.

És az utolsó betörés is 1 hónapon belül volt az utcában...

 

Szóval nem hinném, hogy a magas ló vagy a szőnyeg alá seprés a helyes megoldás. (Vagy akár a gyepmesteri hirdetések mögé rejtés...) ;-)

 

Megkösszönni meg? Kinek? Mit? (Már ha ez nekem szól persze...)

 

Előzmény: Öreg Bence (21531)
molaren Creative Commons License 2013.11.15 0 0 21533

Tegnap délután besétált Szentendrén a Kőzúzó ipartelepre ha valakinek hiányzik ott keresse!

 

molaren Creative Commons License 2013.11.14 0 0 21532

Most vitték be a Szentendrei Gyepmesteri Telepre ezt a fiatal goldi jellegű kan kutyust!

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202281101459828&set=pcb.10202281107579981&type=1&theater

 

 

Budakalászról hozta be a gyepmester fiatal kan,chip nincs sos keressük az eredeti gazdit! Tel: 06209316948

 

Ha valaki ismeri értesítse a gazdit!

Öreg Bence Creative Commons License 2013.11.14 0 0 21531

 

Van itt, aki panaszkodik, de a köszönömöt nem ismeri. Van, akit meg akarnak lopni, ahelyett, hogy felvenné a telefont, beszalad beírni a gépbe! Bolond egy világ! Van aki rosszul lesz a járdán, és ha nem áll a sarkon egy mentő, vagy mellette egy orvos, akkor szidja az Önkormányzatot... (amúgy normál esetben telefon után nyúl)

Közter. Felügyelet 06 703146104

Polgárőr 0630621 2244

Helyi rendőr 06 703765314

szentendre rendőrkapitányság: 0626 310233

Vagy hívd a képviselődet!

Jobboscsaj Creative Commons License 2013.11.14 0 0 21530

Kedves Helyi Személy!

 

A felháborodásod és az ehhez kapcsolódó kérdésed több, mint jogos. Annyival egészíteném ki a kérdésedet, hogy .....és hol a városrendészet?! Javasolnám, hogy ne csak a polgármester meg krepárt háza körül posztoljanak, hanem esetleg nézzenek már szét a VÁROSBAN is, ha már városrendészetnek híjjjjják őket! Arról nem is beszélve, hogy az "okos" városvezetés leszereltette a kamerákat és eladták - azóta se tudni, mi lett a pénzzel - innentől fogva az történik szegény budakalászi lakossal, ami akar. Máshol fejlesztik a térfigyelő rendszereket, és egyre több helyen és több helyre raknak kamerát, nálunk meg a meglévőt is leszerelték. Van itt ész, csak úgy emelgeti a sityakot!

 

Előzmény: Helyi Személy (21529)
Helyi Személy Creative Commons License 2013.11.13 0 0 21529

RIASZTÁS!

 

Telepen pofátlan módon és még felháborodva is garázdálkodik/terepszemézik épp most egy halom "kisebbségi, lassan inkább többség..." egy (KSP-975 frsz-ú gondosan letakart kisteherautóval. A mi utcánkból épp most lettek szó szerint kiüldözve!

 

Hol a helyi rendőrség, hol a polgárőrség??? Mi ez a szabad rablás itt kalászon?

 

 

 

 

molaren Creative Commons License 2013.10.22 0 0 21528
mazsolett Creative Commons License 2013.10.20 0 0 21527

A szociális érzéketlenségnek több megnyílvánulási formája közül egy másik!

 

http://www.youtube.com/watch?v=SEoOp9y06Vs

 

 

dunaihajós Creative Commons License 2013.10.17 0 0 21526

Sziasztok!

Egy ideje nagyon kellemetlen folyamatot vettem észre város vezetésünk tevékenységében, hozzáállásában. Konkrétan a szociális érzékenység, juttatások, segítségről van szó. Korábban sem járt élen ezen a területen "gazdag" településünk, érezzük az összehasonlításban rendkívül magas díjakban. Mostanára oda jutottunk, hogy a segélyek egyre kisebb összegűek, legújabb, hogy tűzifa támogatást sem akarnak nyújtani. Pedig az önhibájukon kívül nehéz helyzetben lévők (szerencsére országos átlagban nincsenek sokan) ugyanolyan választó polgárok, mint a tehetősebbek.

Üdv mindenkinek.

Peci Creative Commons License 2013.10.04 0 0 21525

Na, index fórum... :-(((

 

Előzmény: Peci (21524)
Peci Creative Commons License 2013.10.04 0 0 21524

Sziasztok!

 

A sok hülyeség, gond és baj mellett azért itt-ott egy kis elismerést is kapunk. Ez itt tökéletesen politikamentes, és bizony ez lenne a normális, így...
A bejegyzést egy erre járó mozdonyvezető tette, okokat pedig az egyik hozzászólásban felfedi egy itt dolgozó Hév vezető srác... Szomorú a dolog azon része, hogy ez és így kell ahhoz, hogy vigyázzunk a saját dolgainkra, pedig nem a megóvás, hanem épp a tönkretételük kerül energiába és pénzbe... Nem ragozom, erről van szó:

http://iho.hu/blogpost/halvany-remenysugar-121028

 

Üdv, és kellemes napot!
Péci

Peci Creative Commons License 2013.10.04 0 0 21523

Sziasztok!

 

A sok hülyeség és baj, gond mellett egy kis elismerés is jön innen-onnan azért. Jó ezekbe véletlenül belebotlani, jó ezeket is észrevenni!


http://iho.hu/blogpost/halvany-remenysugar-121028

A bejegyzést egy masiniszta tette, a hozzászólások egyikében egy Hév vezető srác pedig leírta az okát. Szomorú, hogy ez kell a rendhez és a széphez, de az elismerés akkor is a miénk! :-)

Üdv, Péci

 

mazsolett Creative Commons License 2013.09.28 0 0 21522

Bocsi a kérdés miatt!

Meg tudná valaki mondanni, hogy mi történik ebben a kis városban?

Mit ünnepelünk, vagy gyalázunk?

Mi ez az ordenálé nagy zaj este 10-kor?

Van ebben a városban ............................??????????????,

Nem írom le!!

 

Bbocy78 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 21521

 

A TeSzedd alkalmából elindultunk a rendelkezésünkre álló 2 zsákkal a parti szemétkupac felé, de végül az aszfaltos úttól befelé haladva kezdtük meg a szemétszedést, így el sem jutottunk a partig, mert megteltek a zsákok. Jövőre egy komolyabb szemétszedési akcióra lesz itt szükség, ha addig sem lépnek az illetékesek.

Bbocy78 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 21520

Kedves mazsolett!

Gratulálok!

Ezeket a képeket a TeSzedd akció miatt készítettem, de már sajnos beküldési határidőn túl. Azt a tájékoztatást kaptam, hogy nem kaptak kellő mennyiségű részvételi jelzést Budakalászról. Ezek szerint nálunk amúgy minden rendben,a bányató meg magánterület, ami egyébként a TeSzedd esetében nem kizáró ok, hacsak nincs elkerítve a terület. Azért nem keresnék személyes információkat a kupacban, mert ezt a kupacot a strandolók termelték (mármint a parti kupacot). Ha az illetékesnek ez tényleg nem jut eszébe, akkor majd én a következő sttandszezonra kiteszek szelektív gyűjtőzsákokat, hogy legalább a hasznosítható szemét  jó helyre kerüljön.

Előzmény: mazsolett (21519)
mazsolett Creative Commons License 2013.09.12 0 0 21519

Szia!

Én néhány évvel ezelőtt a Kőbányai úton láttam hasonló szemét rakást. Nem voltam rest kotorászni benne. Az esetek nagy részében lehet találni a tulajra utaló bizonyítékot. Pl: valamilyen botítékot, névvel, címmel.

Én találtam!

Felkerestem az illetőt, akivel közöltem, ha nem tűnteti el egy napon belűl, akkor feljelentem-környezetkárosításért!

A szemét eltűnt, de ha igazán cselekednem kellett volna, akkor bajba kerültem volna ebben a tetű bürokráciában!

Hajrá magyarok!

 

Előzmény: Bbocy78 (21518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!