Keresés

Részletes keresés

garass Creative Commons License 2021.04.29 0 0 12971

Kedves Tájékozódási versenyzők!

Most kaptuk a hírt, hogy Asztalos György elhunyt. A korábbi évtizedek MTSZ Térkép Bizottságának, valamint a Verseny Albizottság vezetője, térkép szerkesztő és kritikus, a 80-90-es évek Tavaszi-, Őszi Kupa, nappali és éjszakai tájékozódási csapatverseny, a Tájoló versenysorozatok rendezője, a versenyszabályzat egységes alapjainak készítője.                                                                                       

Bátran mondhatjuk a tájékozódási versenyek atyja.

Neki köszönhetem, hogy a versenyeken keresztül megtanultam térképet olvasni, tájékozódni, látni a terepen. Neki köszönhetem a versenyek során szerzett élményeimet, sikereimet. Tőle tanultam a precíz, pontos pályaépítést és azt a korrektséget, ha mégis hibázott, azt mindenkor vita nélkül elismerte.

Kedves Gyuri nyugodj békében!    

         /Garadnay S/

tüskevár Creative Commons License 2020.11.06 0 0 12970

bak-ancs Creative Commons License 2020.07.08 0 0 12969

Gratula a fiadnak.

Családiban Kőbányai barangolók 3;F, F36-ban Eltájolók; F50,60,70 összevont kategóriában Microsec 1 (alias Horváthka) csapat nyert. Az utóbbi csapat az abszolút győzelmet is magáénak tudhatja mindössze 1 pontot veszítve.

A Rezét csapat már eredményhirdetés után futott be (persze ez nem jelenti azt, hogy utolsók lettek, valójában a középmezőnyben végeztek), Tibi már izgult, hogy hol a faterja ;-)

A legkisebb versenyző Szandiék kislánya, Boglárka volt.

Előzmény: rezetember (12968)
rezetember Creative Commons License 2020.07.07 0 0 12968

Sajnos nem tudtam elmenni, mert lakodalom volt a mi utcánkban.

Eredmények?

bak-ancs Creative Commons License 2020.07.06 0 0 12967

A fórum sajnos már régen nem működik, de hátha most itt is lesz újrakezdés...

 

Az idei első túraversenyünkre már az év második felében került sor - a hétvégén zajlott Napernyő.

Kellemes terep, jó meleg és páradús levegő várt minket Bátor környékén.

A 80 fős résztvevői gárdából nem mi voltunk az egyetlenek, akiknek már nagyon hiányzott egy jó kis verseny, amit a 2 fős rendezői csapat sikeresen össze is hozott.

Szintén jó volt beszélgetni kicsit a versenyt követően a megjelentekkel no és megismerkedni a legifjabb versenyzővel :-)

 

Köszönjük Attilának és Zsoltnak a versenyrendezést - mi az előző napi nagy elázásunk után nagyon jól éreztük magunkat a versenyen.

Köbarka Creative Commons License 2019.12.25 0 0 12962

Kedves tájékozódási versenyzők!

Mindenkinek kellemes, békességes ünnepeket kívánok és boldog újévet.

Jövőre ismét találkozunk.

Kőbarka

Vargánya44 Creative Commons License 2019.09.02 0 0 12965

Az sajnos nehéz lesz, mert direkt ott hagytam minden tájfutók számára készült versenyzőkartont (ami egy lapon volt a térképpel és a feladatokkal) Ács Gábornál, hogy visszakaphassák az indulók.

Abban maradtunk, mivel ő volt a speaker, hogy be fogja mondani ezt a lehetőséget az eredményhirdetéskor, valamint a Hungária Kupa utolsó két napján is napközben, hogy mindenki haza vihesse emlékbe.

Csak reménykedni tudok benne, hogy sokan éltek vele és felvették a leadott térképeket.

Köbarka Creative Commons License 2019.09.02 0 0 12964

Egy nagy kérésem lenne. Két koncert szervezése között lesz időd a tájékozódási futók részére is összeállítani a részletes eredménytáblázatot?

Előre is köszi.

Előzmény: Vargánya44 (12955)
Köbarka Creative Commons License 2019.09.02 0 0 12963

Ez nem általános, mondhatnám inkább hamis kép a tájékozódási futókról.

Egyik megyeszékhelyen két egyesület van. A kisebbik idén is megrendezte évek során eddig is megtartott városi sprint versenyét. A verseny országos rangsoroló minősítésű  volt, azaz 150 feletti versenyengedélyes indulónak kell rajta rész vennie. Idén a nála kétszer nagyobb városi egyesület nem vett rajta részt, pedig a verseny helyben, saját városukban lett megrendezve. kb. 10 fővel kellett volna több induló, így ez az egyesület jövőre nem rendezhet országos rangsoroló versenyt.

Erről szól ez a beírás. Szomorú, de igaz történet az értelmetlen betartásról. 

Előzmény: Vargánya44 (12952)
Köbarka Creative Commons License 2019.09.02 0 0 12962

Mi is köszönjük a rendezést, a magas színvonalú pályákat, mind a túraversenyzők, mind a tájékozódási futók nevében.

Előzmény: Vargánya44 (12953)
Vargánya44 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 12961

Vargánya44 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 12960

Vargánya44 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 12959

Vargánya44 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 12958

Úgy látom, hogy elmosódik a felbontás miatt a feltett összpontos térkép....

Megpróbálom két részben megoldani.

Vargánya44 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 12957

Feltöltöttem az összpontos térképet és csak remélni tudom, hogy ha lementitek akkor kellő részletességgel fogjátok látni a kihelyezett bójákat. A jó helyen levő bóják kék ponttal, az álbóják pirossal vannak jelölve. 

A Monogon végén - bár itt pirossal van jelölve mivel azonos volt az 1-es ponttal - a DNy-i bója volt a helyes. 

Vargánya44 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 12956

Vargánya44 Creative Commons License 2019.08.22 0 0 12955

Vargánya44 Creative Commons License 2019.08.20 0 0 12954

Köszönöm a türelmet mindenkinek!

A Hungária Kupa nem hivatalos eredményei a következők: 

 

Női kategória

 

Jakab Éva 230

Bodor Ilona 300

Kaszás Bíborka 350

dr.Kozubovics Dana 370

Nemes Éva 505

 

Férfi kategória

 

Volf István 84

Döme Géza 85

Vályi Nagy Károly 162

Miháczi Zoltán 162

Gelányi Zoltán 221

Franczva László 229

Kókai Péter 244

Komoróczki András 260

Mihályi Zsolt 298

Csihi János 305

Mórocz Imre 311

Farkas János 316

Hársy István 319

 

Nyílt kategória

 

Ugrin András 437

Bátorligeti Zsolt 453

Kemény Mihály 463

Borbély József 465

Rigó Dávid 559

 

E-mailben is ki fogom küldeni a pontonkénti hibatáblázatot.

Ha bárkinek észrevétele lenne a saját elért pontjával az e-mailben jelezze: feherj@yahoo.com

 

Vargánya44 Creative Commons License 2019.08.18 0 0 12953

Nagyon köszönöm mindenkinek, aki részt vett a Hungária Kupa egyéni versenyen! 

Aminek végképp örülök, hogy a helyszínen mindenki pozitívan nyilatkozott a versenyről túraversenyző és tájfutó oldalról is. 

Vagy annyira elfáradt, hogy nem nyilatkozott. :) 

Egy kis türelmeteket szeretném még kérni az eredményekkel kapcsolatosan. 

Az időket szeretném csak ellenőrizni és az időmérőknél maradt listájukat ma este kapom meg, úgyhogy igyekszek holnapra kijönni az eredményekkel, de mivel holnap a főnököm és Sebestyén Márta koncertjét kell "levezényelnem" ezért az is lehet, hogy csak kedd lesz belőle. 

Köszi a türelmet mindenkitől! 

Vargánya44 Creative Commons License 2019.08.11 0 0 12952

Egy jó ideje tetszhalott állapotban leledzik szebb napokat is megélt fórumunk. 

Nem hiszem, hogy sokat változtatok ezen a tényen, de nem bírom magamban tartani a következő sorokat, amiket a tájfutók levelező listáján olvastam. Úgy tűnik, hogy tájfutó versenyt rendezni sem fenékig tejfel. :) 

A következő sorokat "Mit kíván az átlagos magyar tájékozódási futó?" címmel vetették papírra, kellő iróniával leöntve. 

 

 

1) Panaszkodjunk mindenkinek, hogy tőlünk minden verseny távol van. Legyen közel egy verseny csak azt ne a város/régió másik klubja rendezze, mert akkor úgysem megyünk el.

2) Legyen tökéletes a térkép, kivéve az áthatolhatatlan tereptárgyak jelölése, mert azon úgyis át fogok haladni és legyen a nevezési díj minimális

3) Legyen tökéletes a pálya, csak ne legyen hosszú, ne legyen szintes, ne legyen unalmas, ne legyen rövid és a nevezési díj legyen minimális.

4) Legyen tökéletes a rendezés, minden rendező profi legyen, mindig hallgassák meg azonnal a saját kérésem, persze azonnal teljesítsék is azt és a nevezési díj legyen minimális.

5) Ne kelljen versenyengedély díjat és tagdíjat fizetni és ennek ellenére használni tudjam az MTFSZ szolgáltatásait.

6) Jöjjön el minél több külföldi a versenyre, tegyen a rendező mindent meg azért marketing eszközökkel. Azok fizessék be a napi versenyengedély díjat, amivel nő a nevezési díjuk és ez kerüljön be a szövetség kasszájába.

7) A válogatottak költségeit fizessék ki a válogatottak és klubjaik és mindenki vegyen versenyengedélyt és fizessék be a klubok a tagdíjat és a 10+8% adót.

8) Az elnökségi tagok tegyenek meg mindent a sportágért, legyenek objektívak, kivéve, ha a saját klubjukról van szó.

 9) A bajnokságok rendezésénél legyen meg a területi és rendezői egyenletes eloszlás, kivéve ha a saját és a barátok rendezői szándékáról van szó.

10) Régiós szinten legyen együttműködés, vetésforgóban rendezett közös bajnokságok, kivéve, ha azt másik régiós klub rendezi.

11) Legyen sokkal több utánpótlás, ezek szakemberei társadalmi munkában dolgozzanak és legyen minimális a nevezési díj.

12) Legyen barátság és béke a sportágon belül, kivéve ha a saját érdekeim mást diktálnak. Mindenki szakmailag nulla csak én vagyok tökéletes.

13) Legyen a nullidő és az eredményhirdetés akkor, amikor az mindenkinek tökéletes, kivéve ha nekem más érdekeim vannak.

14) És minden újítót, jobbítót tegyünk partvonalon kívülre, hogy minden maradhasson a régiben.

15) Ha valami siker van az természetesen az én klubom, versenyzőm, saját munkám eredménye, mindenki más lúzer.

16) Legyen sok-sok utánpótlás, persze csak a mi klubunkban és legyen minimális a nevezési díj és legyen közel minden verseny.

Hajrá magyar tájfutás!

Határ Karó Creative Commons License 2019.05.29 0 0 12951

Kedves Sporttársak!

 

Egy kis kedvcsináló a vasárnapi Hollós kupára...... A nevezettek:

 

Férfi kategória

 

Biácsi Alexandra

Bóta Attila

Csihi János

Dalos Mihály

Döme Géza

Franczva László

Hársy István

Horváth András

Jakab Albert

Kiss János

Kókai Péter

Komoróczki András

Kotolics János

Mihályi Zsolt

Mórocz Imre

Négyesi Lajos

Sándorfalvi János

Vályi Nagy Károly

Volf István

 

Női kategória

 

Bodor Ilona

Csarnai Béláné

Jakab Éva

Kaszás Bíborka

Kozubovics Dana

 

Nyílt kategória

 

Barát László

Bartók Julianna

Biácsi Tamás

Csihi Tibor

 

 

Mindenkit szeretettel várunk felhasználóbarát pályáinkhoz.

 

 

 

 

 

 

 

 

pontkereső Creative Commons License 2019.05.07 0 0 12950

Kedves Sporttársak!

 

Idei évnyitó versenybizottsági ülésünkön mint tudjátok, úgy döntöttünk, kísérletképpen kipróbáljuk az egyéni bajnokság egyik versenyét (Mátra Kupa) pontbegyűjtő versenyként megrendezni, a szabályoknak a bajnoki kiíráshoz igazításával.

 

A verseny lezajlott. Aki részt vett, saját tapasztalatból, aki nem, az másoktól szerzett ismeretekből vagy saját elvi megközelítéséből kialakíthatta véleményét a kísérletről. Abban maradtunk, hogy a véleményeket összegyűjtjük és évközi nyílt VB ülésünkön ( Napernyő - Hollós ) összegezzük a tapasztalatokat. Kérem, mondjátok el véleményeteket.

 

Nem akarok senkit saját véleményemmel befolyásolni, ezért csak az eddig hozzám eljutott témákat sorolom fel

 

-          keverési időn túl beérkezők hátra sorolása

-          zöldpontok tévesztőbójáinak távolsága

-          menetidő számítása

  • bekerített területek - légvonal
  • feladatokra számított idő
kokesz44 Creative Commons License 2019.05.01 0 0 12949

sokat gondolkoztam, hogy írjak-e a fórumra miután az előző hozzászólás majdnem féléves. De úgy gondolom, hogy talán nem haszontalan a véleményem leírása.
A Varsányi 2019 egyéni versenyével kapcsolatosan van a magam részéről markáns vélemény! Az hogy milyen volt a versenyem nem foglalkozom hiszen nem voltam ott a versenyen fejben. Sorolhatnám az indokokat de nem ez a lényeg! Magáról a versenyről csupán annyit, hogy egy ötletes feladatokkal és csalafinta tévesztőkkel            -tévesztő sorokkal-, került megrendezésre a verseny akár Wolfi, akár Imre volt a kiagyalója - tetszett! De!!!! Mia féskes fenének kell a szerkesztési feladatokat erőltetett megfogalmazott rébuszokkal megadni. -25 percet tölöltem a rajtban sőt Wolfi segítsége után is azon agyaltam, hogy elhúzok haza! A pálya elje azzal telt el, hogy minnél előbb fordulok vissza és tűzök el a p.. csába. A távolságmérésnél csak azért nem 180 métert írtam be mart András szólt, hogy "talán szorozzd be kettővel". A fák közötti mérések sem lettek volna ördögtől valóak, ha az egészet előre egyszerre tudtuk volna elolvasni és értelmezni. Itt már képbe voltam, hogy elég sz..r vagyok sodródtam tovább. Végezetül a magam részéről azt vontam le, hogy bármilyen távolságra is utazok el egy versenyre és a menetutasításban hókusz-pókuszos megfogalmazások lesznek a magam részéről a verseny még az indulás előtt befejeződött.

tüskevár Creative Commons License 2018.11.09 0 0 12948

Budapestről 2 versenyző ( Vörösfenyő csapat) érdeklődik, hogy be tudna e csatlakozni valakihez?

tüskevár Creative Commons License 2018.11.09 0 0 12947

kokesz44 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 12946

Hát nincsenek véletlenek, igen a Mátrán lesz Trail O feladat. Nem tartom ördögtől valónak az alkalmazását nálunk. Igyekeztem korrekt javítással pontosítani a kis területet remélem közmegelégedésre. Bár kerekes székkel nehéz lenne az erdőjáró járművekkel használt úton haladni de gyalogosan nem lesz gond. Két napot szántam az ellenőrzésre és sikerült Dorkát meggyőznöm arról, hogy néhány helyen adjon plusz 1-2 percet gyönyörködésre mert ha szép napos időt sikerülne kifognunk az őszi mátrai táj lenyűgöző. No de vissza a Trail O-hoz. Enyhe túlzással vagyunk néhányan akik lassan ez marad! -igaz Cufi!

Előzmény: Vargánya44 (12945)
Vargánya44 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 12945

Tudod, hogy én vagyok aki ezt már próbálta itt népszerűsíteni, de eddig nem sok sikerrel. 

Neked kezdte el mozgatni a fantáziádat vagy a többieket akarod felpiszkálni? 

Vagy esetleg volt Trail-O feladat a Zöldponton, amiről lemaradtam? :O

Előzmény: kokesz44 (12944)
kokesz44 Creative Commons License 2018.10.08 0 0 12944

A Trail-O versenyszámot alapvetően a mozgássérülteknek találták ki, de bárki részt vehet rajta, hiszen különböző kategóriákban folyik a versengés.

Aki a tájékozódási képességét fejleszteni akarja, annak kimondottan ajánlott a versenyen való elindulás, legyen mozgáskorlátozott, vagy sem! A részvételhez semmilyen speciális felszerelésre nincs szükség! Nem árt, ha van nálad egy tájoló, de ezen kívül nem szükséges más! Utcai ruhában sétálva részt vehetsz a versenyen!

A Trail-O verseny szabályai:

A rajt pillanatában kapsz egy tájfutó térképet melynek méretaránya: 1:3000, 1:4000 vagy 1:5000 és megkapod a versenyzőkartonodat is. A térképre be vannak rajzolva a pontok, melyeket a megadott sorrendben a kijelölt útvonalon meg kell közelítened az úgynevezett "nézőpontig". A nézőpontból "nézve" a megkapott pont megnevezés (szimból) és a térkép alapján ki kell választanod azt a pontot, ami szerinted a térképen jelölt helyen van és a versenyzőkartonra a megfelelő választ kell megadnod.

Minden pontnál vannak úgynevezett "álbóják", melyek rossz helyre vannak kihelyezve. Természetesen úgy, hogy minél nehezebben lehessen kiválasztani az "igazit". Sőt van olyan is, amikor egyik bója sincs jó helyen! Ne lepődj meg, ha a nézőpontban állsz, és nem látsz minden bóját! A pontok ugyanis úgy vannak elhelyezve, hogy ülő helyzetből lehessen látni mindegyiket. Elvégre a kerekesszékes versenyzőknek is jól kell látniuk a pontokat! Tehát ha nem látod az összeset, akkor tessék leguggolni! Ez a verseny alatt a legnehezebb fizikai feladat! Azt, hogy hány bóját kell látnod az adott pontnál, azt a pontmegnevezés második oszlopából tudhatod meg! A-E, jelölés esetében öt bójának kell kint lennie (A, B, C, D, E)! A-D jelölés esetén csak négynek (A, B, C, D), A-C esetén háromnak (A, B, C)!

Ha látod mindegyik bóját, és kiválasztottad a szerinted megfelelőt, akkor a nézőpontból nézve balról jobbra indulva nevezd el őket A-B-C-D-E jelűeknek. A versenyzőkartonon arra a helyre kell bélyegezned, ahol az általad kiválasztott bója betüjelét látod. Tehát, ha balról a harmadik bója van szerinted jó helyen akkor a "C" helyre kell jelölnöd, és ezután mehetsz tovább a következő pontra! A nézőponttól előre és hátra lehet mozogni, csak az utat elhagyni nem lehet. Ha a terepen szalag van lefektetve, arra tilos a haladás. Egyébként utakon mozoghatsz.

Vigyázat! Van olyan eset is, mikor egyik bója sincs a jó helyen! Ilyenkor a versenyzőkartonon az adott sorban az utolsó a "Z" helyre kell jelölni!

 

A mi sportágunkra lefordítva a következő módon történik a pontok érintése. A kapott versenytérképen a Nézőpontok vannak megjelölve melyeket a Menetutasítás szerint kell érinteni. A terepen a Nézőponton szabályos bója kerül kihelyezésre „Nézőpont” felirattal kiegészülve. A helyszínen megfelelő számú térkép kivágat található. A kivágat a környék 1:2500 méretarányú ábrázolása. A terepen bója és azon jól látható betű kerül kihelyezésre. A Nézőpontból kell a helyesnek vélt kihelyezett pont betűjelét a karton soron következő helyére beírni. Ott ahol egyetlen egy bója sincs a jelzett helyen, akkor a kartonra Z betűt kell értelemszerűen feljegyezni a versenyző kartonra.

pontkereső Creative Commons License 2018.10.01 0 0 12943

A hasonlat tökéletes. Ilyen értelemben valóban szivatós volt. Én azért vagyok dühös magunkra, mert még a Döme féle szívatást is belekalkuláltuk, eszünkbe jutott, hogy ellenőrizni kell, a megfelelő szintvonalnál vagyunk-e a térkép szerint. Sajnos nem voltunk elég körültekintőek, beértük a megfelelő helyen lévő mélyedéssel - ami ezek szerint nem a térképen ábrázolt mélyedés volt.

Előzmény: bak-ancs (12938)
döme76 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 12942

Úúú, lebuktam. Az Ecserin vettem a diplomáimat. Ne áruld már el senkinek, légyszi!!

Előzmény: Lightblue (12941)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!