Keresés

Részletes keresés

1748 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 31834

Két kép házról ahonann ezek a téglák is kikerültek, aki eddig kért a tükrös GBJ-ből:

Építész, Tee, Tatus, Bakos75, Petis, Gabcsi66, Diegó, Egon, Fredy, Fgondnok+1, Fagyi, Lankó, Atis, Csehpes, Csóri. Ha valakit kihagytuk írjon mélt.

 

Előzmény: 1748 (31295)
b.fredy Creative Commons License 2011.04.21 0 0 31833

Szia !

Én is befogadnék 1-1 darabot.Köszönöm.

 

Más :

Csicsói Uradalom és gazdája Kálnoky Sándor :

 

     

Előzmény: adolf2107 (31826)
A N U B I S-mirmur Creative Commons License 2011.04.21 0 0 31832

Derecskéről egy telephelyről, ahol több óriási kupac tégla van, hát igyekeztem mindenfélét összeszedni, időm sajnos nem sok volt, de kéne egy év mire azt a több ezer téglát átválogathatnám..:S

 

Úgy tűnik javarészt debreceni bontásból származhat...:

 

 

járólap

HMVN 1

HMVN 5

HMVN 0

TI dv debreceni

dv LI (ilyen már volt, de ez szebb) debreceni

ATT debreceni

BJ

JK

DV GY debreceni

dv MY debreceni

KJ

KB

JGY

KGY dv debreceni

KGY (ilyen már volt, de ez szebb)

TJ

BMK ligatúra (talán) (hasonló van) szoboszlói?

A N U B I S-mirmur Creative Commons License 2011.04.21 0 0 31831

jaj, nem így akartam, kissé besokalt...:)

 

Berettyóújfaluból egy újabb KT variáns:

 

A N U B I S-mirmur Creative Commons License 2011.04.21 0 0 31830

Hajdúszoboszlóról:

 

 

1846

SZV (újabb verzió) Szoboszló Város

LUDLUM Creative Commons License 2011.04.21 0 0 31829

Szeva!

 

Majd elfelejtettem.

Egy-egy Esterházy cserébe?

 

Előzmény: LUDLUM (31828)
LUDLUM Creative Commons License 2011.04.21 0 0 31828

Szeva!

 

Leng a kezem, jelentkezem!

Ha ezekből van csere, akkor mindegyikből egyre-egyre.

Előzmény: adolf2107 (31826)
exxit Creative Commons License 2011.04.21 0 0 31827

Helo

 

Tudom, tudom hogy nem ep a tegla, de annyira karakteres hogy nem lehetett otthagyni.  Olyan szep lenne mint anno a vedrodi :). Es "Amit ma elhozhatsz , ne halaszd holnapra" szolas szerint el is hoztam :)))

Esetleg ha vkit erdekel jelentkezzen erte, gondolom azert lesz ra jelentkezo hehe

 Es  cserebe elfogadok erte szep karakteres darabot , lehet termeszetesen csorbaval  is :)

 

 

adolf2107 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 31826

  Helló                                                                                                                                                Ha már üvegezünk , érdekel valakit régi gyógyszeres üveg. Nagyból van kettő a kicsiből négy . 

Előzmény: atis68 (31813)
exxit Creative Commons License 2011.04.21 0 0 31825

Szevasztok

mian, mindenki a husveti nyulat kergeti :D

 

csehpes Creative Commons License 2011.04.21 0 0 31824

Csak a téglák jöttek onnan, nem én :-) Egy kollégám hozta be őket hajléktalan-szatyorban :-)

Előzmény: egonovics (31812)
kanyigab Creative Commons License 2011.04.21 0 0 31823

Szia Petis!

Tudod a padlástéglák a kedvenceim....

Kanyigab

Előzmény: Petis007 (31822)
Petis007 Creative Commons License 2011.04.20 0 0 31822

SJ-s padlásokon nagyon durva cucc van, még nem néztem őket de ha találok egy szebbet adok belőle.

Hát a TZS-ből mi kettőt lelltünk de azok is hasonlóak sajna.

Előzmény: hb-tatus (31816)
b.fredy Creative Commons License 2011.04.20 0 0 31821

Sziasztok !

 

Lud : Pál,Ferenc,Sándor...másokat nem ismerek.

Murmi : Elszállították Megyerről 4 teherkocsival 6 óra alatt a középső 30 méteres roma-putrit.

Hült helye maradt délutánra,amikorra odamentem.Három községgel odébb találtam rá a maradványokra egy szeméttelepen.

Mentettem,ami menthető volt a dózer elől.Képek később.

 

Más :

1. S.I. - Balony

2. CSJ - Várkony

3. CsG - Radvány(Csicsay Gábor)

 

   

 

 

 

Előzmény: LUDLUM (31810)
dibidondiego Creative Commons License 2011.04.20 0 0 31820

Üdv mindenkinek!

 

Néhány tegula.

 

Nádasdladány 18V6?                      Naszály, ref. parókia  KR   kétféle kivitelben                                         Naszály-Grébicspuszta  EE- Esterházy 

 

                   

 

EZ vagy ZE  Naszály régi iskola,   mely rokon lehet a korábban talált Z9AE- vagy mi a francnak?                polcra tettem az Esterházy tégláimat

 

               

 

 

tamtomi Creative Commons License 2011.04.20 0 0 31819
Még sajnos mindig nem tudok képet feltölteni. Talán majd egyszer.
setra55 Creative Commons License 2011.04.20 0 0 31818

Tatus! Gratulálok! Jól megdolgoztál velük. A 2.sor 2-es MGYR téglára nagyon vigyázz, mert az még nekem sincs. A képét tudd, hogy hol van, mert a kell a Muslay anyaghoz. Látom már, hogy vissza kell könyörögnöm magam még oda. Örülök ha jó volt.  Üdv Setra

Előzmény: hb-tatus (31816)
B-csabi Creative Commons License 2011.04.20 0 0 31817

3 om az a két üveg:-)

Előzmény: gyugyerák (31811)
hb-tatus Creative Commons License 2011.04.20 0 0 31816

A két keménymalteros zsákbamacska járólap közül az egyik üres volt, a másikon a dínó letaposta a jel felét. Asszem, már amennyire meg lehet ítélni, hogy ez is SJ, mint a köv kettő és az előző hozzászólásban is fellőtt darabok. Végül pedig ilyen TZS nem került elő egy megveszekedett darab sem.

hb-tatus Creative Commons License 2011.04.20 0 0 31815

Merthogy nagyon erősen megcsappant a reflektoros keresés és tolvajlás után Setra készlete, :-), így kénytelenek voltunk részben pótolni az űrt. Egész du. túrtunk, több teherautónyi törmeléket néztünk át. Az eredmény nem rossz, de amit nagyon szerettünk vola (TZS koronás) abbiz' nem került elő...

Előzmény: Petis007 (31814)
Petis007 Creative Commons License 2011.04.20 0 0 31814

Neeem is igaaaz.... mert reflektor fénye mellett történt mindez. :))

Előzmény: hb-tatus (31792)
atis68 Creative Commons License 2011.04.20 0 0 31813

Szia Gyugyi!

 

Vitéz Domoki János Nagymágocs. Kicsit nyakaszegett, kicsit koszos, de elviszem Naszályra:).

Előzmény: gyugyerák (31811)
egonovics Creative Commons License 2011.04.20 0 0 31812

Szerintem nem Tápiószecsői téglák.

De ha erre jártál felénk és nem jöttél be hozzánk akkor azonnal vágd orba magad!

Szeva: e

Előzmény: csehpes (31804)
gyugyerák Creative Commons License 2011.04.20 0 0 31811

Szia CSABI!!!!

 

Remélem viccelsz, hiszen mit is kezdene egy ilyen üveggel egy nem gyűjtő... én viszont olyan szeánszra invitállak meg ide a Szigetközbe nyár elején, hogy ki fogom érdemelni a 2 üveget! :c)

 

Hívlak! :c))

Előzmény: B-csabi (31744)
LUDLUM Creative Commons License 2011.04.19 0 0 31810

Szeva Fredy!

 

Ennek a Pongrácz grófnak nem akad egy T - vel kezdődő tagja is? Ezt a példányt Győrben találtam, de nem a "szokásos" környezetben. Csupán egy kósza gondolat fogant meg  kicsi agyamban.

 

Előzmény: b.fredy (31809)
b.fredy Creative Commons License 2011.04.19 0 0 31809

Sziasztok!

Pongrácz grófok (Sándor,Ferenc) Kislúcsról (Malá Lúc,Szlov.):

 

     

 

fagyi7305 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 31808

(Őszinte részvétem)többieknek meg köszi az infót,pláne neked Csabi barátom üdv:-)

Előzmény: setra55 (31798)
salgabeC Creative Commons License 2011.04.19 0 0 31807

Szia Setra55!

 

Ismét köszi a lehetőséget!

Mindenképpen élni fogok vele...!

Tömegkályhához keresek bontott téglát, és egy-két szép pecsétes helyi darabot szívesen beépítenék.

Mindenképp jelentekezem!

 

Minden jót addig is.

 

Üdv Salgabec

Előzmény: setra55 (31768)
A N U B I S-mirmur Creative Commons License 2011.04.19 0 0 31806

szia

 

Törökszentmiklós környékén van ilyen, Almássy tégla.

Előzmény: csehpes (31804)
\"Tsepregh Várossa\" Creative Commons License 2011.04.19 0 0 31805

Tisztelt rábaparti Urak!

 

Ördögtől való egy gyerek ez a Tsepregh Várossa! Ugye? Még annyi tiszteletet sem képes produkálni, hogy válaszoljon. Most azonban nagyon csalódnotok kell Magatokban, mert megszegem Virág elvtársi fogadalmam - "nem nyitok vitát" - és "vélelmezni" fogok.

1. LRH - RLH

  Hogy melyik módi helyesen latinos, vagy melyik csak magyaros, vagy milyen zavaros, ez a lényeghez egyáltalán nem tartozó kérdés. Mások voltak a latin nyelvben műveltek, így aztán téglakészítésben ők nem óhajtottak jeleskedni. Aki viszont ezt elkövették, azokon ne kérjük számon, nem hogy a latin nyelv -mondat- helyes szó sorrendjét; de még talán a helyes magyarossági sorrend által sem voltak érintettek. Nincs ennek jelentősége, hogy ismételjem magam!

Ilyen anomáliák a fórumban az eddigiek során is gyakoriak voltak. Emlékezzetek, hisz szóvá is tétetett, hogy nem helyes az Lo sorrendben az előtti MD betűrend (arról hogy tükörírásos volt, már nem is beszélek!), ami igaz is! Ennek helyessége azonban a tégla készítői számára nem lehetett szempont! Elképzelhető, hogy ők Dongó Mihályról még csak hallottak, de az ordó  rend latin szóhoz és a Loyola spanyol névhez halvány sejtésük sem volt. De nem is kellett ahhoz, hogy megélhessenek a tégla készítése által.

Vagy: nemrégen a dissolubilis sorozatban is az IO és OI-s téglák is a lehetséges 2 változatban fordulnak elő. Azonban csak az IO helyes ( Iohannes Okolicsányi), Mert fordítottan az I helyett J-nek kellene lennie. Ezen felül a fórumon hány két betűs, fordított betűsorrendes téglát is ismerünk! Így "van" jelentősége a szó - illetve betűsorrendnek. Azaz pontosan - nincs!

Végül már csak futólag megemlítem annak a 6595-ös 4 téglának a "szörnyűségét". Itt főpapok egymás betűinek részpálcikáit használták fel öten, évtizedek során. Ennyire nem tartották fontosnak az eredetiséget! Mire kibogoztam az 5 embert, kisebb fajta könyvi anyag verődött össze.

Szóval nem valamiféle germán precizitás az, ami a téglák monogrammjaiban tükröződik!

De hogy 3 betűs probléma is szerepeljen, egy kb. 100 évvel későbbit említenék. A GSK lövői téglák a lehetséges legnagyobb változatosságnak örvendenek; vagyis 6 félének. Itt pedig a latin műveltség sem szükségeltetett -és már a technika is fejlődött valamelyest az eltelt 100 év alatt! Sőt még a név is biztos ismert volt, de az abc betűi nem! Így aztán a betűk nem csak sorrendben variálódtak, hanem fordítottsággal is szerepelnek, ami a változatok számát még növelte. Nálam így 8 van, úgy, hogy a fordított K-val nem is rendelkezem.

De ilyen problémák nem csak akkor léteztek, vannak ma is! Gondoljunk csak az írott P és T betűkre, hol a több mint 3000 éves latin nagybetűk írásos változata képezték az "eszmefuttatást". És eredményezték a tévedést - T így , T úgy ...-. Hát erről nem többet, mert már így is sok.

 

2. Szabolcs ismertetése Istvánnak az 1722/23. évi 101 tc-nek része. Én is erre hivatkoztam előzőleg. Ezt láttam egyszerűbbnek, rövidebbnek - 3. biztonsági osztály: Győr-

Azonban a témabeli téglák idejéhez jobban passzol az ugyanilyen vonatkozású 1790/91. évi LXVII tc. Ebben 9 bizottság szerepel, a 8. az "egyházi és alapítványi bizottság" melynek 12 tagja közül az egyik "Dongó Mihály szent Péter és Pál apostolokról címzett tatai apát és győri kanonok". Ezek után, hogy elkerüljem a hosszabb magyarázatot már csak az érintett időpontokat írom ide:

  1790/91-es tv.           - Dongó tagsága!

  1782-1803                 - Dongó őrkanonok

  1759-1797                 - az LRCI-s téglák dátumai

 

Ha még ehhez a törvényi szabályváltoztatásokat is figyelembe veszem - sok kijegyzett oldalam van ezzel kapcsolatban - akkor ezek az időpontok szinkronizálják a megállapításomat. Egyben a Dongó téglák korábbi véleményezésemet is igazolják.

 

3. Nem egy logikus következtetés, hogy a harmadik osztályba tartozó emlékezetem szerint kb. 20 helyen is elő kellene, hogy forduljanak ezek a monogrammos téglák, nem csak Győrben, mert erre kapásból a következő kérdéssel válaszolok - logice - hogy akkor a szabad királyi városos téglák előfordulása országosan miért nem gyakori, hisz' szabad királyi város az országban 20-nál sokkal több volt.

 

4. Hogy mi az állításom valóságtartalma, arra csak azt mondhatom, nagy a helyességének valószínűsége. Tutira nem mondhatom, de nem is mondtam. De nem csak én nem mondhatom ezt. Viszonyítva viszont sokkal valószínűbbnek tartom, mint a szabad királyi várost.

 

5. Az általam közölt megoldás(-ok) el(vagy el nem)fogadása bárkinek úgymond teljes mértékű privilégiuma. Ha hihetetlen, nem kell hinni - bár aquinoi Tamás alapállása szerint - "hiszem, mert képtelenség" a képtelenséget főleg hinni kell. Így Belétek is férne egy kis hiszékenység!

 

Amit itt most írtam nem kevés, de a témával kapcsolatban az itt leírtaknak több tízszeresével is rendelkezem! Egy kisebb könyvre valóval.

 

Üdvözöl Bennetek Lajosbá'! 

Előzmény: murmuncari (31674)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!