Keresés

Részletes keresés

Samubá Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50597

2011 ősszel vetett, 2012-ben szépen indult, majd 2012 nyár végén elkezdett foltosodni

 

Ez azt jelentheti hogy summer patch vagyis nyári foltosító gombát,( régebben fuzárium) kaptál ami kivitte a foltokon a füvedet. legjobb lesz felülvetni. azzala fűmaggal amit telepítettél tavaly. 

 

 

Műtrágyázás: mit javasolsz?  

Nem tudom milyen nagy a terület meet ettől függ hogy érdmes e egy zsákos műtrágyába beruházni.

 

felülvetés: lehet láma kérdés, a gyakorlatban ezt hogy szoktátok csinálni? 

Ki kell gerblyézni a foltot tisztára és rászórnia fűmagot emit vagy csillagkapával szoktam bedolgozni vagy homokot terítek rá vékonyan hogy talkarja mejd gyakori öntözés. lehet hogy a folton a vetés majd jobban gyomosodik mint a többi, de ezzel ne törődj jövőre elmúli. 


gombaölő permetezés: az egész területre vagy csak a folokra? mivel permetezzek? (permetező szer)

Egész területre javasolt a gombaölő permetezés. amistar 10mili, bumper 5mili, dithane m45 20g 10 liter vízben 100négyzetméterre. 

 

ritkább időszakonkénti öntözés és reggel:be volt állítva az automatika, de ahogy írtam esetenként ki volt iktatva egy - két periódus. Az igényt az itt olvasott "csavarhúzós próba" alapján próbáltam meghatározni. Viszont este 11,00 után indult a program. Akkor ezt át kell tennem hajnal - reggelre. 

este 11 után már lehet hogy elég hűvös van de jobb a hajnali.

 

Eddig milyen technológiát csináltál, hogy gondoztad a füvet? 

Nincs semmi gyakorlatom, locsoltam a fentiek szerint, műtrágyázás a lebomlós változat, fűnyírás és most a két fajta szellőztetés.

Úgylátom nem fenntartással lesz a gond henem a betegségekkel. 

 

 

 

 

Előzmény: kristof-25 (50574)
Samubá Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50596

Egynyári perje. 

Előzmény: Törölt nick (50562)
Samubá Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50595

Így nemigen tudom megmondani mi ez, de szerintem, ha nem sok van belőle és ősszel elszárad akkor ki kell szedni vagy most be kell kenni valami totális (Roundup, medallon stb) gyomirtóval, kézzel szivaccsal, hogy a többi szomszédot ne érje. 

Előzmény: Met#45 (50561)
Samubá Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50594

Lehet hogy víztaszító foltod van kialakulóban? ez nem veszi be a vizet és kinlódik a fű. Ha nem ötözés átfedési gond, akkor ez a rosszabbik lehet, de rémélem nem az.  Csavarhózópróba öntözés után. 

Előzmény: kovacsl1976 (50560)
bozso073 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50593

Üdv mindenkinek.

Tanácsot szeretnék kérni hangya ügyben. A gyepen (főleg a széleken) két-három helyen hangyabolyok jelentek meg. Nem igazán bolyok, mert laposak, de ezeken a területeken a hangyák által kihordott morzsalékos talaj és a hangyák száma egyértelműen a jelenlétükre utal. Egy helyen (kb két tenyérnyi részen) felszedtem a gyepet és alatta tömegével voltak a hangyák. Hogyan szabadulhatnék meg tőlük, ugyanis a gyep ezeken a helyeken tönkrement. Talajfertőtlenítő, vagy valami helyi szer?

Várom a segítő szándékú válaszokat,

Előre is köszönöm.

-Tsunami- Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50592

Tegyél ki poharat a szebb részekre is, hogy ellenőrizd a terület lefedettségét.

Előzmény: kovacsl1976 (50590)
Samubá Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50591

Kifehéredett teljesen, száraz, a töve barnás.

 

Ezek az angolperjék nem bírják a rövidre nyírást attól ilyen kopasz és fehér a mert csak a szára maradt a nyírás után levélnélkül. Egyelőre ne vesd felül mert alulról sarjad és sűrűsödnie kell ha van igazság. most látod hogy milyen mély nyírást bír a gyeped és úgy állítsd be a fűnyírót, hogy ne skalpolja le kopaszra. 

Egyelőre én nem permeteznék, már csak a gyerekek miatt sem. Amíg nincs tünet addig várj, mert lehet hogy nem is lesz gondod  a gombával. 

Előzmény: rfamp (50557)
kovacsl1976 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50590

Attila:

 

Kérdés, milyen fej ment 25, illetve megy mostmár 35 percet? Ha rotoros, akkor még ez is kevés lehet a napos helyeken, én ott 40-50 percet járatom, talajtól függően.

 

A négyzet alakú kertben 4db Toro fej van a sarkakba telepítve. Rotorosak (kiemelkednek és 90 fokos szöget bezárva mennek jobbra-balra, úgy hiszem ez a rotoros fej.)

Gondolom ha egy körre vannak kötve (ez a helyzet), akkor nem megoldható hogy a napos területen lévő többet menjen, mint a többi :(

 

Tsunami:

 

A problémásabb részekre tegyél ki egy mérő edényt és nézd meg hogy mennyi vizet kap.

Hiába jó egy fej, ha rosszul van telepítve.

 

Kertész telepítette az öntözőrendszert, és úgy hiszem hogy jól. Attila tanácsára akkor emelem az időt most 45 percre és kiteszek egy ásványvizes palack alját (szétvágom a palackot és az alsó részét odarakom, jobb ötletem nincs). a problémás területre. Reggel meg megmérem hogy hány miliméter víz van benne centiméterrel!

 

Köszönöm szépen a segítségeteket!

Samubá Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50589

Olyan kevés műtrágyát adtál ki, ha az 1deka volt hogy nem lehetett egyenletesen kiszórni, mert úgy látom kézzel szórtad. Ez ehlyenkéntmegégewtte a füvet, de nemigen megy ki tőle. Ugyan akkor valami tavaszi gomba is beindult ami a hőségben leállt. Most öntözgesd reggelente, gereblyézd ki az elszáradt füvet és nyírjad ami maradt ahogy fejlődik. Ha két héten belül a foltokon elkezd bezöldülni akkor megmenekült, ha nemzöldül mert kipusztult akkor még egy hét múlva mehet a felülvetés. Reméelm addig a só hatása eltűnik a műtrágyának. Most nincs jobb mint várni.A többit bepermetezheted amistar, bumper , dithane koktéllal. 

Előzmény: Jack35 (50559)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50588

Milyen szórófejeket használsz?

A problémásabb részekre tegyél ki egy mérő edényt és nézd meg hogy mennyi vizet kap.

Hiába jó egy fej, ha rosszul van telepítve.

Csak úgy általánosságban értem.

Előzmény: kovacsl1976 (50584)
kovacsl1976 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50587

Szia Attila,

 

éppen egyidőben írtunk! Köszönöm szépen a válaszod!

 

Nyírni két naponta nyírok, 7-7,5-ről 5cm-re, szóval azzal nincs gond :) Lássuk ez a hosszabb öntözési idő hoz-e eredményt. Holnap megpróbálom megint a csavarhúzó tesztet.

 

Köszi még egyszer!

Előzmény: sz_attila (50583)
sz_attila Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50586

Kérdés, milyen fej ment 25, illetve megy mostmár 35 percet? Ha rotoros, akkor még ez is kevés lehet a napos helyeken, én ott 40-50 percet járatom, talajtól függően.

A csavarhúzó teszt egyértelmű és megkérdőjelezhetetlen.

Előzmény: kovacsl1976 (50584)
sz_attila Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50585

Mindenkitől elnézést kérek, akinek nem válaszolok.

Annyi mostanában a munka, mint a gomba a fűben az esős napokon ...

kovacsl1976 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50584

Tsunami Jack35-nek adott válaszára felbuzdulva megnéztem a csavarhúzó tesztet az adott területen az imént:

 

Nem bírtam lenyomni a fotózott folt helyén a csavarhúzót! Két méterrel odébb meg nagyon szépen lement a földbe. Utána ellenőriztem a fejeket, mindegyik szépen locsol, szóval rendben van az is, ami ezt a területet öntözi.

 

Na most felvettem emiatt az eddigi 25 perces napi öntözési időt napi 35 percre, ami szerintem nagyon sok, eddig még ennyit nem is ment talán. De tény, hogy az adott területen nem bírtam lenyomni a csavarhúzót. Nem nagyon értem, hogy miért pont ott ilyen száraz, ennél naposabb rész is van a kertben (a többi részen a gyep tök egészségesnek tűnik amúgy). 

 

Szóval így kiokoskodva arra tippelek, hogy több víz kell neki, de kérlek javítsatok ki ha tévednék.

Előzmény: kovacsl1976 (50560)
sz_attila Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50583

Hát nehéz egyértelműen azonosítani, gomba-e.

De mondhatom biztosan, hogy ne csinálj semmit, kár lenne a trifendert pofon vágni egy jó adag amistarral :)

Illetve annyit tehetsz, hogy időben nyírj, éppen eleget locsolj és vasárnap délelőtt imádkozz a templomban a füvedért :)

Előzmény: kovacsl1976 (50560)
sz_attila Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50582

Barenbrug Supersport

1 kg = 2700 ft, 3 kg/100 nm

Ennél jobb mag nem kell. Fele réti, fele angol perje. Először 2007-ben használtam, a mai napig visszajárok oda fenntartani a füvet, hát csaknem hibátlan.

Előzmény: klaubern (50577)
Jack35 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50581

Szia, szerinted ki van száradva? Keveset öntöztem mostanában heti 1x. Scotts szórókocsim van. Még nincs beüzemelve az öntözőrendszerem, slag van addig.

Előzmény: -Tsunami- (50576)
klaubern Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50580

Ez olyan árnyéktürő,és napsugárzást türő?

Előzmény: klaubern (50579)
klaubern Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50579

Köszönöm válaszodat

Erre gondolsz?

 

http://www.csenkesz.hu/3_fumagok/elka-professzionalis-sportkeverek-ca4/

Ez kb scott minőség? Nincs tele mindenféle nem odavaló dologgal?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: RCTiv (50578)
RCTiv Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50578

három fajtát használ a topik nagyobb fele, barenbrug, elka ca4 és scott (finesse?), ezekből bármelyiket választhatod szerintem. tsu és én elka ca4 attila pedig barenbrug szakértő, samubá mindegyiknek :))) (elnézést azoktól akiket kihagytam, talán kz4 is elkát használ)

Előzmény: klaubern (50577)
klaubern Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50577

Tudnátok nekem jó fűmagot ajánlani,ami tényleg jó,és bejött már valakinek a kertben?

Dunakeszin lakom homokos,de van benne barnaföld,és zsákos trágyát is tettem bele. Egy része árnyékos,mert a thuják takarnak.ill van olyan rész ahol egésznap süti a nap. Csak jó minőségüt szeretnék,mert a rosszminőségből már elegem van. Esetleg hogy hol lehetne venni,és mennyiért,ill.mennyit kell kiszórni nm2-ént. 

Köszönöm a jóindulatú hozzászólásokat.

-Tsunami- Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50576

10g/m2 műtrágyát nehéz egyenletesen kijuttatni, ha most volt az idei első kijuttatás akkor is kb 25g/m2 mehetett volna.

Egyenetlennek látszik a növekedés, az elszáradt levelek most jelentkeztek?

Nem kézzel szórtad véletlenül a műtrágyát?

Egy csavarhúzót próbálj a talajba szúrni, nézd meg hogy könnyen megy e bele.

Ha száraz, akkor nehéz lesz lenyomni.

Mivel, mikor és mennyit öntözöl?

Előzmény: Jack35 (50548)
Jack35 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50575

Samubá, Tsunami esetleg a problémámra rá tudnál nézni? Tanácsot tudnátok adni  mit tegyek????

Előzmény: Jack35 (50548)
kristof-25 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50574

T. Samubá!

 

Műtrágyázás: mit javasolsz?

felülvetés: lehet láma kérdés, a gyakorlatban ezt hogy szoktátok csinálni? 

gombaölő permetezés: az egész területre vagy csak a folokra? mivel permetezzek? (permetező szer)

ritkább időszakonkénti öntözés és reggel:be volt állítva az automatika, de ahogy írtam esetenként ki volt iktatva egy - két periódus. Az igényt az itt olvasott "csavarhúzós próba" alapján próbáltam meghatározni. Viszont este 11,00 után indult a program. Akkor ezt át kell tennem hajnal - reggelre. 

Eddig milyen technológiát csináltál, hogy gondoztad a füvet? 

Nincs semmi gyakorlatom, locsoltam a fentiek szerint, műtrágyázás a lebomlós változat, fűnyírás és most a két fajta szellőztetés.

Előzmény: Samubá (50543)
rfamp Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50573

Nagyjából fejben van nálam is minden, ez a mostani első trágyázás kivételes eset volt. Mert egy régtől megmaradt készletet szórtam ki találomra, ami ráadásul már nem is  az eredeti csomagolásban volt. Én amúgy is annyi mindennel próbálkoztam a kálváriám során, hogy művészet lenne mindenre emlékezni...De megfogadom a tanácsodat, végül is meddig tart beírni a naptárba "mit, mikor, mivel, miért..? " Jogos...

Előzmény: K.Laszlo 68 (50568)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50572
Előzmény: K.Laszlo 68 (50571)
K.Laszlo 68 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50571

Emlékszel hogy mi az a fűnyíró kés egyensújozó vagy mi,amit egyszer már felraktál ide?Egy Tatai cég árulja!Csak nem ugrik be a neve annak a kütyünek!

Előzmény: -Tsunami- (50566)
K.Laszlo 68 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50570

Na,most értem el arra szintre,hogy tele lett a t....öm,a sok egynyári folt miatt!Az a szar,hogy ilyenkor elmegy a kedvema az egésztől,hogy gondozom,sokat foglalkozom vele,és nem lesz olyan milyennek szeretném!Ráadásul nem lehet ez ellen a rohadék ellen védekezni sem!Az is megfordult a fejemben,hogy le Glialkázom,és újra vetem az egészet,De ha megint bele viszi a szél akkor megint vetem,és ez megy mindig?Szeintem kivédeni nem lehet hogy bele ne kerüljön a gyep közé!Főleg ha már  a vetőm,agban is benne volt a magja!Szóval nagyon elvagyok keseredve!

 

Előzmény: -Tsunami- (50566)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50569
Előzmény: Törölt nick (50562)
K.Laszlo 68 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 50568

Nem emlékszel mikor,és milyen műtrágyát szórtál?Vegyél egy plakát naptárt,és jegyezz fel mindent!Mikor műtrágyáztál,mit szórtál,mennyit,.....!És nincs az hogy,mikor is műtrágyáztam,permeteztem?Azt is írom mikor permetezek,és hogy mit szórok!Ennyi mindent nem lehet fejben tartani.

 

Előzmény: rfamp (50549)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!