Keresés

Részletes keresés

solymi papa Creative Commons License 2013.08.01 0 0 5226

A drótszamár már északi part. Mi most voltunk a sport beach kampeszba, igéretes neve volt, de elég nagy a pusztaság, árnyék nincs nagyon, és kicsit pukkadt a vizesblokk. De az árba benne van a szomszédos strand, úgy már értékarányos. A termál kemping tényleg szép, de az már valóban nem a tópart.

Előzmény: kima-vara (5223)
vonalzoo Creative Commons License 2013.08.01 0 0 5225

Meg van még a Brenner Gold kemping, mi tavalyelőtt voltunk ott, semmi extra, kis családi kemping egy konténeres vizesblokkal. Honlapjuk nincs, csak Facebook, de ott sem válaszolnak ahogy nézem :)

Mi a Parkstrandra járunk rendszeresen, hétfőn megyünk újra. Mosdók megfelelőek, sátornak van elég árnyék, lakó-kőépületek nagyon lepukkantak. Legnagyobb előnye a tóból leválasztott focipályaméretű gyerekmedence. Épp a minap néztzem, hogy még nincs is róla szó itt a fórumon, jövőhéten hozok képeket róla.

 

Előzmény: kima-vara (5223)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.08.01 0 0 5224

Van még a Drótszamár kemping is.

Kicsit retrósnak tűnik (csak kívülről láttam) de nagyon jó helyen van, közvetlenül a tónál.

 

http://www.drotszamarpark.hu/

 

Az agárdi Thermál kemping minőségben tökéletes, gyönyörű vizesblokkal, de part messze van.

A Liget kemping szintén nem vízparti, tehát marad a Sport-Beach, Park és Drótszamár.

 

Régen az északkeleti parton az evezőspályánál is volt egy kemping, de az már rég becsődölt.

 

Manac

Előzmény: kima-vara (5223)
kima-vara Creative Commons License 2013.08.01 0 0 5223

VELENCEI-TÓ, déli part

Következő 7végén mennénk 1 hosszú 7végére sátorral. Segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni: hova, melyik kempingbe menjünk? Mit ajánlotok? Gyerek fejjel voltam ott utoljára, de az már történelem :-), 58 éves vok. Én 2 kempinget találtam a neten: Parkkemping-Agárd és Sportbeach-Gárdony. Van esetleg több is??? 

Szörfözni-strandolni szeretnénk.

A segítséget előre is köszönöm!

A neten megoszlanak a vélemények nagyon, ezért érdekelnének a tippjeitek.

Laja73 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 5222

Köszönöm szépen!

Előzmény: Manac ;-) (5219)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.07.31 0 0 5221

Igen, ismerem az oldalt, de a régi, klasszikus sárga-barna (kék-narancs) színű, hálófülkés sátrakat már nem láttam a kínálatukban.

Inkább tábori sátrakat és indián/nomád sátrakat láttam a weblapon, nyers színben.

 

Lehet, ha egy fanatikus megkeresi őket, még legyártanak egy régi modellt is, az eredeti tervek alapján.

Előzmény: fekvőrendőr (5220)
fekvőrendőr Creative Commons License 2013.07.31 0 0 5220

Tabon ma is van sátorgyár: http://www.mkbhungaria.hu/tents/index.html

 

Előzmény: Manac ;-) (5219)
Manac ;-) Creative Commons License 2013.07.31 0 0 5219

Szia!

 

Az angol (frame tent), német (gerüstzelte) "keretsátornak" mondja, magyar megfelelője nem tudom, hogy van-e.

 

Itthon - ahogy az előttem szólók is írták- a csehszlovák és NDK gyártók termékeit és persze a magyar TAB gyár sátrait lehetett kapni.

 

Ma is gyártanak ilyen sátrakat, de nagyon drágák pl. itt:

 

http://www.obelink.de/zelte/gerustzelte/brand-chiemsee-plus.html?category_params=s_company%3D2%26category_id%3D2692

 

 

Ezek a sátrak a mai szemmel iszonyatos nehezek és nagy a csomagméretük is, tehát nem túl népszerűek a normál felhasználók körében. Kereslet híján az áruk magas.

Ugyanakkor ezek a sátrak nagyon masszívak, a pamut alapú anyaguk bírja a tartós UV sugárzást, tehát telepítésre sokkal alkalmasabbak, mint a poliészter szövetű vékony üvegszál merevítésű sátrak.

 

Nem véletlen, hogy a lakókocsi elősátrak többsége még mindíg ugyanilyen technikát alkalmaz, ott a tömeg és a csomagméret kevésbé fontos, viszont a masszív felépítés igen.

 

Én is azt javaslom, keresd a neten a hazai apróhirdetéseket és aukciókat, ha ilyen sátorra van szükséged.

Kis szerencsével relatíve alacsony áron hozzájuthatsz egy eredeti állapotában megkímélt példányhoz is.

 

Amint írtam, ezek a sátrak többnyire pamut vagy műszállal kevert pamutból vannak.

Az impregnálásuk már valószínűleg elkopott, a tetejét jobb egy fóliával lefedni használatkor.

 

Vételkor mindenképp állíttasd fal a sátrat, ha vizesen rakták el, megpenészesedhetett a szövet, sokszor zsugorodtak is a vásznak, a hiányzó rudakat, idomokat pedig költséges vagy macerás pótolni, a rossz zippzárt vagy szakadt ablakokat nehéz javíttatni.

Előzmény: Laja73 (5214)
pisti.75 Creative Commons License 2013.07.31 0 0 5218

A Bajai kempingröl tud valaki valamit írni ??

szépréti Creative Commons License 2013.07.30 0 0 5216

Köszönöm a kemping tippeket!

még mindig a sátor beszerzésén/típusán agyalunk, egyre lelkesebb vagyok!:)

Laja73 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 5215

Mondjuk a modernek között is van az én vén, kényelmes fejemnek való, amiben elfér két család, csak hát az ára...

 

 

 

Laja73 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 5214

Igenigenigen! Szezonbérletben gondolkodunk jövőre, áprilisban felállítjuk, szeptemberben bontjuk, tehát nem szempont a könnyűség, hordozhatóság, ellenkezőleg, kifejezetten robusztus legyen és jó nagy belmagasságú.

Sajnos nagyon kicsi volt a kép de találtam nagyobbra kattinthatót.

 

 

Lakósátor néven pld vaterán nincs találat. Biztos van ennek valami neve...(?)

4 személyes amúgy, két hálófülkével, de az előtérben vígan elfér két felnőttméretű pótágy.

vonalzoo Creative Commons License 2013.07.30 0 0 5213

Szerintem Laja nem erre, hanem legtöbb balatoni kempingben bérelhető sátorra gondol (bár nagyon kicsi volt a kép, amit berakott, talán ez az:) 

Igazából hasonlít a régi csehszlovák családi sátrakra, csak azok 4 személyesek voltak, ez meg 6. Olyanok még akadnak a vaterán. 

 

Előzmény: kima-vara (5212)
kima-vara Creative Commons License 2013.07.30 0 0 5212

Lehet:

http://www.nomadsport.eu/termek-42834/grand-canyon-manhattan-6-szemelyes-csaladi-sator/

 

Én azért adtam el, mert aláfújt a szél. Sosem volt ilyen fajta sátram, nem is tudtam, hogy van ilyen, ezért futottam bele. Nem ajánlom!

Olyat vegyél, aminek az alja egyben van az oldalával, amit ha bezippzárazol, akkor mindenhol zárt lesz lesz, mint 1 felfújt zacskó. Lehet, hogy ez hülye hasonlat, de nem jut jobb az eszembe :-).

Előzmény: Laja73 (5204)
thalia1.3 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 5211

 néhány kép a Bogácsi fürdőről kedvcsinálónak

solymi papa Creative Commons License 2013.07.29 0 0 5210

A kisebbre 110 kg van irva, és 7.5 kg a súlya (fizikusok kiméljenek) Ennek  mérete  65 x 192 cm. A kicsit nagyobb meg egy  kicsit nagyobb! 

Előzmény: vonalzoo (5209)
vonalzoo Creative Commons License 2013.07.29 0 0 5209

Szia, hány kilót bírnak?

Előzmény: solymi papa (5207)
vonalzoo Creative Commons License 2013.07.29 0 0 5208

Révfülöpöt is ajánlom a Balatonnál, tele van árnyékos parcellákkal, tiszta és gyerekbarát.

Előzmény: szépréti (5193)
solymi papa Creative Commons License 2013.07.29 0 0 5207

Kedves Kempingezők! Eladósorba került a fenti 2 ágy. Nagyon bevált, de mostanra inkább kerékpáros utakra megyek oda már kevésbé praktikus. Néhány másodperc alatt felállíthatóak. Egybe szeretnék búcsút venni tőlük 20 eft-ért. 

fenyesvirag Creative Commons License 2013.07.29 0 0 5206

Megtudhatnám, hogy megérte-e a sátrat angliából rendelni?  milyen? Olcsóbb igy?

Én is nézzegettem ezt  sátrat.

Kérhetnélek, hogy ide irj:  drenyovszkizita@yahoo.com

 

köszönettel

 

Zita

Előzmény: Hann-ah (5146)
pisti.75 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 5205

A Tiszatónál,holvan a legjobb legszinvonalasabb kemping ??Ki melyiket ajánlja és miért ??

Laja73 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 5204

Lehet még kapni ilyet? Mi a márkája?

Előzmény: kima-vara (5202)
pisti.75 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 5203

Üdv :

Berekfürdő nem a leg olcsóbb katagória, de megéri csendes tiszta. Ezt az is bizonyítja hogy sokan szoktak lenni . Tavasszal főleg Németek , nyáron ( most ) Lengyel,és Erdélyiek.

   A kemping fás nagy teületen fekszil ,horgászási lehetőséggel. És ami nekünk fontos !!

egyben van a strandal ! Sok programmal Most is minden nap volt valami műsor . Esetleg ha fontos a recepcióhoz közeli helyeken, ingyen kód nélküli Wi-FI. Árak a honlapjukon :

Mi érdekel még ?? Csak ajánlani tudom !

   

 

Ja és szúnyog írtót vigyetek , habár szombaton este irtották :

Előzmény: thalia1.3 (5195)
kima-vara Creative Commons License 2013.07.29 0 0 5202

Ez egy 6 személyes sátor volt, 2szer használtuk, 35ezerért adtam el - új ára valami 60 feletti.

Előzmény: Laja73 (5201)
Laja73 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 5201

Ááááááááááááááá :D

Talán lesz még hozzád hasonló ember, jövőre kell (eddig mindig béreltük, és nagyon bevált)

Azt számolgattam, egy ötfős család ha üres parcellát bérel, a díj majdnem ugyanannyi az üres telken, mintha bérelne hozzá sátrat hűtővel, sütővel (most pld akcióban 6.200 Ft / éj)

Előzmény: kima-vara (5200)
kima-vara Creative Commons License 2013.07.29 0 0 5200

1 hónapja adtam el 1et bagóért.....későn jöttél :-)

Előzmény: Laja73 (5196)
kima-vara Creative Commons License 2013.07.29 0 0 5199

Ödv=Üdv

Előzmény: kima-vara (5198)
kima-vara Creative Commons License 2013.07.29 0 0 5198

Ödv a T.Társaságnak!

 

Megjöttünk, 2 7ig laktunk benne, nagyon tuti, minden ki van találva benne, kényelmes, szellős, felhasználóbarát, sajnos nem olcsó. Amiről itt áradozok:

 

http://www.youtube.com/watch?v=HPk5CHYxQjs

 

1etlen hátránya az előnye: nagyon stabil, meg nem mozdul, de a fém váza brutál súlyú.

 

Recycling 5let a sátrak előterének szőnyegezéséhez

végy egy klasszikus -piros-kék- gumimatracot, 3 oldalát vágd fel és máris kész az elősátor szőnyeg. A fejpárnás is jó, csak macerásabb.

Mindkettőt használtuk, elkészítettük.

Előnyük: gumírozott aljú - nem csúszkál, kellően súlyos - oda fekszik a helyére, erős anyagú - bírja a starpát.

Az 5let Nejemet dícséri :) !

 

KERESEK !

Tönkrement, fejpárna nélküli, 2 személyes klasszikus -piros-kék- gumimatracot, 1 db.-ot. Ha valakinek van ilyen és kidobná, térítés ellenében átveszem ! Komolyan !  kima55@t-online.hu

 

BOSZNIA

Eddig is próbálkoztak a bosi policok, de nem bántottak. Mostani utunkon 1más után 2szer is, 5(!!!) percen belül le akartak venni 100-100 euróval, hazug, mondva csinált ürüggyel. Az 1.t Nejem kidumálta, a 2. kapott 5000 Ft.-ot.

Rohadt, szemét, aljas, mocskos, útonálló banda, akik a hazugságuk mellett még a szemembe is röhögtek és kijelentették, hogy ők A RENDŐRÖK. Magyarán, mehetek a francba, fizetnem kell.

SOHA TÖBBÉ BOSZNIA !

Inkább körbe autópályán megyek, de bosznia felé soha többé ! Ha csak arra van út, akkor inkább maradok.

 

Ho. OK., szuper, policok is, minden ki van találva, Ho. vissza vár !

 

Röviden ennyi a szabinkról.

 

üdv: kima

Laja73 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 5197

Ha esetleg északi part, akkor Balatonakalit ajánlom. 

Előzmény: szépréti (5193)
Laja73 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 5196

Sziasztok!

Ezeknek a képen látható sátraknak mi a "nevük"? 

Családi sátor, lakósátor?

Szeretnék keresni használtat, de alig van találat, tán nem jó szóra keresek rá.

Vagy pedig tényleg nagyon retro és már mindenki lecserélte kecsuára :( :)

Köszi!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!