Keresés

Részletes keresés

melliféra Creative Commons License 2010.03.22 0 0 272
szombaton át néztem őket sok méz van de kevés fias.
B. Imre Creative Commons License 2010.03.22 0 0 271
Egy családdal semmi esetre sem. Egyébként tavasszal a legdrágább a méhek ára , de ez a biztos, mert ilyenkor már kiderül ,milyen a család . Egyébként felénk 35-40 ezer családonként kaptárral.
Előzmény: méhésznéni (268)
godad Creative Commons License 2010.03.19 0 0 270
Üdv mindenkinek!

Méhekkel szeretnék foglalkozni. Várpalota környékén keresek olyan méhészeket, akiknél betanulnám a méhészetet.
melliféra Creative Commons License 2010.03.16 0 0 269
Azt hiszem tudnék segíteni, ha gondolod. dk025878@gmail.hu. Egyébként, annyi család kell hogy kiderüljön, bírod e a méhcsípést. Eleinte nem kell megijedni ha feldagadsz, sőt az a rosszabb mert ha nem dagadsz, később túlérzékeny lehetsz a méhszúrásra. A másik hogy, elbírod e viselni, ha munka közben többezer méh nyüzsög körülötted.
Előzmény: méhésznéni (268)
méhésznéni Creative Commons License 2010.03.15 0 0 268
Szép napot!

Teljesen kezdő vagyok a méhészettel kapcsolatosan.
Szeretnék néhány kérdést feltenni.
Kérdések:- hány méh családdal érdemes elkezdeni?
- egy méh család milyen árba van, kaptárral együtt?
- mikor érdemes elkezdeni?


Szeretnék valakivel felvenni a kapcsolatot.
B. Imre Creative Commons License 2010.03.01 0 0 267
Na és, ha friss akkor még puha.
B. Imre Creative Commons License 2010.03.01 0 0 266
A propolisz színe a sötét sárgától a barnáig , és fényes mint a cseresznyefa mézgája, Egyébként egy sürű rácsot raknak föléjük azt tömik be. Mi az ,hogy kevés terem ha a méhész mézet akar arra áll rá , ha virágport, vagy viasz ill propoliszt akkor arra, ,ha szaporitani akar , akkor szaporít. Röviden ennyi.

Üdv. Imre
Előzmény: csiperkee (264)
jkalo Creative Commons License 2010.03.01 0 0 265
Sziasztok,

érdeklődni szeretnék, hogy Gy-M-S vagy Vas megyében nem indítanak-e hasonló tanfolyamot a közeljövőben?

Kezdö méhészként érdekelne a dolog. Eddig csak segítöként voltam jelen apám mellett, de mostanra megérett bennem az elhatározás, hogy komolyabban is foglalkozni szeretnék a dologgal mielött még késö lenne.
Édesapám (71) már cirka 15éve kezdte a méhészkedést Sopron környékén, hogy nyugdíjas éveiben legyen mivel az idejét elütni. Az egy két családból 40-60 család lett az évek folyamán, volt hogy több is. De sajna az utóbbi években a betegségek mindig megtizedelték öket hiába a védekezés.

A könyvekkel kapcsolatban:
szeretném beszerezni az általatok is említett Örösi, Faluba, Héjas,... könyveket. Ha tudna valaki ebben segíteni, akár kölcsönbe is azt elöre is köszönöm. PDF is érdekel.

Üdvözlettel:
Kalo

Előzmény: Bazsa72 (225)
csiperkee Creative Commons License 2010.03.01 0 0 264
Kedves B. Imre!

Köszönöm a válaszodat, tényleg laikus vagyok a témában, és ált. meg szoktam válogatni kitől vásárolok, de mivel többen mondták, hogy kevés propolisz lett nagyon megörültem mikor megláttam.

Leginkább immunerősítőnek használom, plusz ami épp adódik. Herpeszre volt alkalmam kipróbálni és úgy vettem észre szépen végezte a dolgát.

Hogyan ismerek rá a tiszta propoliszra? A színéről, állagáról?

Üdv: Csiperke
Előzmény: B. Imre (261)
B. Imre Creative Commons License 2010.02.27 0 0 263
Látszott rajtad , hogy nem értesz hozzá, hát átvertek. Nem mindegy, hogy mit hol és kitől veszünk.
Előzmény: csiperkee (258)
B. Imre Creative Commons License 2010.02.27 0 0 262
Mézharmat akkor van ha valamilyen fákon sok a levéltetű , Erre nem lehet ráállni, ha van gyüjtik, ha nincs nem Ezt nem szoktuk kipörgetni , mert kevés és nem is értékes
Előzmény: ambrus24 (259)
B. Imre Creative Commons License 2010.02.27 0 0 261
Kedves csiperke a propoliszba többféle dolog is belekerülhet. Ugylátom a tiédnek több mint fele viasz.

Akkor tiszta a propolisz ha speciális propoliszgyűjtő rácsrool szedik, ha a kaptár falárol kaparják , akkor fa forgács is meg viasz is kerülhet bele. Azt azt üveget le kell szürni. Egyébként kíváncsi lennék mire használod?

Üdvözlettel Imre.
Előzmény: csiperkee (258)
ghunor Creative Commons License 2010.02.27 0 0 260
egyáltalán nem éri meg fenyőmézzel foglalkozni...a méhek is csak akkor gyűjtik ha nincs más, amúgy nem tudom hogy lehet a méheket úgy megbolondítani hogy ezt gyüjtsék...
ambrus24 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 259

Sziasztok!

 

Még csak most ismerkedem az alapokkal,és lenne 1-2 kérdésem a fenyőmézzel kapcsolatba. annyit már tudok hogy : mézharmatból származik. E mézharmatot a fenyő nedveiből a levéltetvek állítják elő, amit azt követően a méhek összegyűjtenek.

a kérdések: mely időszakokban gyűjtik ezt a nedvet a méhek?(tavasztól -őszig,vagy csak mint pl az akácot 1-2 hétig)

                   érdemes fenyőmézre ráállítani őket? (azt mondta egy 2 éve méhészkedő ismerősöm hogy nemigazán érdemes,mert kevés a tápértéke és épphogy nekik elég)

                   tényleg gyorsan savanyodik?

 

A válaszokat előre is köszönöm.

 

ÜdV : Ambrus

csiperkee Creative Commons License 2010.02.23 0 0 258
Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon, és nem vagyok méhész csak lelkes fogyasztó. A propolisszal kapcsolatban lenne hozzátok kérdésem.
Kb. két hónapja vettem nyers propoliszt. Kicsi, kb 1cm-es golyóbisokba volt összegyúrva. A propolisz.hu oldalon leírtak szerint próbáltam feloldani, ami már több mint egy hónapja volt, s a mai napig nem oldódott fel teljesen - pontosabban sok az alján a zacc, ami szerintem nem is propolisz, hanem valami más. Az alkohol részben 53 fokos házip, részben 70-es gyógyszertári, szinte minden nap rázogattam.
Beszéltem az eladóval, ő azt mondja ez normális, de kb egy évvel ezelőtt erdélyben is vettem nyers propoliszt egy helyi bácsitól, azt is ugyanígy oldottam fel, s annak szinte semmi zacc nem volt az alján.
Kérdésem: mi lehet az a cucc az alján? Így is fogyasztható, vagy érdemes inkább leszűrni?
Hogyan ismerem fel, hogy tiszta nyers propoiszt veszek-e vagy sem?
Itt egy kép róla leülepedett állapotban:

propolisz

A válaszokat előre is köszönöm!

Barátsággal, Csiperkee
Bthomka Creative Commons License 2010.02.16 0 0 257
Méhésztársak Figyelem!

Több fórumon és hirdetésekben is ajánlana Stihl láncfűrészeket és permetezőgépeket, amiket méhlefúvásra használnak. Vigyázat ezek a gépek olcsó kínai hamisítvány és a paraméterek nem egyeznek meg az eredeti STIHL MS440-el, így nagy kárt tehetünk a lépekben és a méhekben. Mindenkit kérek ha már gépet akar venni akkor csak szakkereskedésbe tegye és ne dőljön be az olcsó árusoknak. Elnézést kérek mindenkitől, akit ez nem érint.
ghunor Creative Commons License 2010.02.15 0 0 256
ez egy viszonylag hamar kristályosodó mézfajta, de a zamata mindent megér 100 x jobb az akác vagy -legalábbis számomra- bármely méznél...
Előzmény: kisméhész (254)
ghunor Creative Commons License 2010.02.15 0 0 255
Igen van...nem is akármien...
Előzmény: kisméhész (254)
kisméhész Creative Commons License 2010.02.15 0 0 254

T.ghunor!

 

Akkor gondolom,hogy van neked havasi mézed amit itt nem nagyon ismernek.

 

üdv.

ghunor Creative Commons License 2010.02.15 0 0 253
Igen ott is vagy a Maros mentén...
Előzmény: ghunor (252)
ghunor Creative Commons License 2010.02.15 0 0 252
Gen, ott is.
Előzmény: kisméhész (250)
melliféra Creative Commons License 2010.02.14 0 0 251
Szép hely Erdély, meg nagy is. DE bizony Magyarországon más a helyzet. Itt a lényeg az akác méz, ami meg északon Nógrádban a legjobb. Ott bizony már áldatlan állapotok vannak, és az ottani méhészek kezdik ferde szemmel nézegetni a vándorokat. Főleg mióta megjelennek 600 családos méhészetek is. Mert az akác is leterhelhető. Kezd sok lenni a méhészetek száma, mert a méz ára magas lett, ezért sok új vállalkozás kezd lenni, aminek meg nincs helye. Már a szolidágó, a Balaton mellett, sőt, az alföldi napraforgó is túl van terhelve. Hírek vannak több száz családos méhészetek létre jöttéről. Ott ahol ezek megtelepednek, ott nem igen jut nektár a kis méhészeknek. És még ott van a nyúlós költésrothadás. Most ott tartunk ahol még soha, 210 től több helység van zárlat alatt. Erre utaltam amikor leírtam hogy kell a telephely közelében, legalább egy biztos méhlegelő, zárlat esetére. bizony én azt tanácsolnám hogy akinek nincs biztos telephelye az ne méhészkedjen.
Előzmény: ghunor (247)
kisméhész Creative Commons License 2010.02.14 0 0 250

T.ghunor!

 

A Bucinon keresztül lehet Gyergyószárhegyre jutni?

 

üdv.

lizX Creative Commons License 2010.02.14 0 0 249
(OFF)

Hú, Gyergyó, de szeretem azt a környéket! :)

(/OFF)
Előzmény: ghunor (247)
ghunor Creative Commons License 2010.02.14 0 0 248
Kisméhésznek!

most néztem meg, nagyon jó helyen laksz!
ne is gondolkodj vándorláson s a hely miatt se aggódj!
Ismertem egy olyan embert akinek annyi méhe volt hogy már a ház hidjába is betelepitett egy néhányat és azok is jól megvoltak egy ideig, persze ezt nem ajénlom az állottlevegő meg a meleg miatt.
Nekem még maradtak régi hátulkezelős kaptáraim s a helyspórlás vegett egymásra rakram 3-at így mivel egy kaptárba 3 családnak elegendő hely van 1,5 négyzetméterenn 9 család van...
A legjobb persze ha minden családnak van legalább 2 m2 területe vagy annál több de nem meghatározott...

üdv.
Előzmény: kisméhész (245)
ghunor Creative Commons License 2010.02.14 0 0 247
Tisztelt kisméhész!

Hargita megyében lakom Gyergyószárhegyen.
A méheknek nem kell nagy hely... 1 családnak elég egy talpalatnyi hely ahová a kaptár elfér, ők úgy is 5 km-re eljárnak a kaptártól gyüjteni, ugyhogy a hely az nem gond.
Az vethet fel némi problémát, hogy ha a közelben nuncs egy rét vagy mező vagy fák vagy valami olyan növényzet ahonnan a méhek gyüjthetnek. A vándorlás 1-10 családdal nem célravezető...azt nem javaslom és nem is szükséges.
Ha nem nagyvárosban laksz akkor aggodalomra nincs semmi ok.

üdv. ghunor
Előzmény: kisméhész (245)
melliféra Creative Commons License 2010.02.13 0 0 246
Február 28-ig abban polgármesteri hivatalban be kell jelenteni, ahol a méheidet tartod. Sokan eddig ezt nem tették. A telephelyről jut eszembe, véleményem szerint csak akkor kezdj méhészkedni, ha megfelelő telephelyed van, és ehhez nem messze legalább egy méhlegelőről hordani tudnak a méhek. Mivel előfordulhat méhegészségügyi zárlat, és a közeljövőben, ez, legalábbis a tendenciát figyelembe véve nagyon is valós veszély. Ne hogy cukorral kelljen etetned a méheidet azért mert, nem vándorolhatsz. Ez bizony drága lehet, a vándorlás nélküli cukor etetés.
Előzmény: kisméhész (239)
kisméhész Creative Commons License 2010.02.13 0 0 245

T.ghunor!

 

Köszönöm a jó tanácsokat és szerintem jó dolog az hogy más ország méhészei is leírják a tapasztalataikat.Ha szabad megkérdeznem az országod melyik részén laksz helyileg?Nekem is az a véleményem,hogy inkább kevesebb méhvel kezdenék mert bármi tőrténhet.Egy családnak mekkora területre van szüksége?Egyelőre igyekszem elméletben minél többet megtudni a méhészkedésről mielött elkezdeném a gyakorlatban.Én Győr környékén élek a Fertő hanság határában.

 

üdv.

Bthomka Creative Commons License 2010.02.13 0 0 244
Üdvözletem mindenkinek!

Egy két reagálás az előttem szólóknak. Kisgyerek koromtól méhészkedek és tanulok folyamatosan, saját méhekkel még nem rendelkezek ezért nem is tartom magam méhésznek csak kisegítőnek. Ugyan úgy belenyúlok a kaptárba és elvégzem a teendőket, de mivel saját méhekkel még nem volt tapasztalatom nem tartom magam méhésznek. Szerintem egy jó méhész élete végéig tanul, mert mindig jönnek új dolgok, új eszközök. Ha valaki méhészkedni akar akkor 3 család bőven elég az első évben, ha a 3 családdal átvészel egy szezont és fel tudja készíteni a következő szezonra akkor kezdhet el igazán méhészkedni. Nagyapámnak 180 családja volt, tudom, hogy mennyi munka és mennyi energia ennyi családra odafigyelni, mert ha elindul a rajzás akkor lehet szaladni a kasokért. Nem könnyű munka de aki szeret a természetben kint lenni és látni a gyarapodást, a saját munka gyümölcsét annak erősen ajánlom a méheket.
ghunor Creative Commons License 2010.02.13 0 0 243
talán magyarországon nem lehet annyiért méhet venni...
Viszont és (sajnos) romániában élek úgyhogy...
A lényeg nem az hogy mennyiért veszel...akinek ez az érdekes hogy mennyi 1 család vagy 1 kaptár, az csak kizsákmányolja a méheket, és az biza csak zsarnok nem méhész...nincs igazam...
Van olyan a faluban aki már 30 éve méhészkedik van több mint 100 családja és nem azért csak szemléltetés képpen mondom, hogy neki lehet hogy több tapasztalata van de mint ahogy ő is elmondta nekem több tudásom, mert én nem azért tartok méhet mert minél több mézet akarok kifacsarni belőlük, hanem mert érdekelnek...
Te tudod és akkor kérlek addj te tanacsot kisméhésznek mert a magyarországi dolgokkal nem igen vagyok tisztában és igaz, nem kellett volna téves infót mondani...
Előzmény: B. Imre (242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!