Keresés

Részletes keresés

dajcsesz Creative Commons License 2015.02.04 0 0 16662

A legfőbb gond az ilyen fórumokkal, hogy a hozzászólók nagy része szerepjátékot játszik. Nem tudjuk, hogy a jelenlévők közül kik ők, mi a valós szándékuk, amit kommunikálnak, annak mi a valós szándéka...

 

Mi - és ide sorolom magamat is - szenvedő alanyai és egyben potenciális gazdasági piacai vagyunk egy rettenetes rendszernek. Mivel nyavajánk mindenkinél más és más tunetegyüttessel jelenik meg és másként reagál különféle hatóanyagokra, a krónikus betegek, akiknek nem sikerült a könnyen gyógyulók táborába jutni, kapaszkodnak minden csodaszerként feldobott szerbe, terápiába, kencébe és a jó ég tudja mibe. Élesre állított szenzoraink jelzését figyelmen kívül hagyva gyakran bedőlünk minden csodaszernek, melynek használata egyszerű, gyorsan és garantáltan hoznak eredményt.....A LEGTÖBBSZÖR NEM NEKÜNK!!!!! hanem a "forgalmazónak, kuruzslónak......."

 

Csak óvatosan. Nincs általános csodaszer. Kisebb problémák könnyebben, kinek így, kinek úgy, de kezelhetőek. DE a régi motorosok, akaik évtizede küzdenek a problémával, azok tudják, hogy kis befektetéssel nagyot nem lehet húzni.

 

Vannak újabb terápiák, de ott a tét is nagyságrenddel nagyobb, nem garantálnak osztatlan sikert. Ja, és nem holmi webes felületen reklámozva oszják a tudományt a szerencsétleneket kihasználva jó pénzért.

 

CSAK ÓVATOSAN!!!

zsgabor Creative Commons License 2015.02.04 0 0 16661

gyógyszer? :O :D :( humán teszt?:D viszont gyártó, forgalmazó nem ártana adószámmal megspékelve.

Előzmény: rókafegyver (16660)
rókafegyver Creative Commons License 2015.02.04 0 0 16660

Egyetlen kérdésed van???? Nekem több is, vegyük sorra.

Nem látom a cég gyógyszer forgalmazási és gyártási engedélyét

Mi az, hogy én gyártom?? Kicsoda az az én? 

Milyen sorszámú humán teszt alapján adták ki az engedélyt?

Aki gyártja és forgalmazza miért nem ad felvilágosítást a hatóanyagokról?

Az áráról talán ezen kérdések megválaszolása után kellene beszélgetni. Vagy természetgyógyász placebó,  hatóanyag nélkül?

Üzletnek talán jó.

Előzmény: Mackóbogár (16659)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.02.04 0 0 16659

Szia :-)  

 

tulajdonképpen egyetlen kérdésem van csak, bár az oldalon ez is rajta van, de számomra nem teljesen egyértelmű :-)  mégpedig a postaköltség.  750.-Ft egy tubus krém, ha levélként küldöd, akkor 800.-Ft a postaköltség. Pluszban ? tehát 1.550.- ??? Jó drága "levél" :-))))) 

Előzmény: Robi155 (16656)
B.GY Creative Commons License 2015.02.03 0 0 16658

Elolvastam az oldalt.Jónak tűnik és tényleg nem egy ló ára:).Ráadásul itt van a szomszédban.Nem messze lakom.Mindjárt rendelek is a honlapon.

Előzmény: Robi155 (16656)
inyesmester Creative Commons License 2015.02.03 0 0 16657

Pedig ez jó eséllyel mindenkinek segíthet.Valóban olyanok az összetevők, amelyekről már tudjuk, hogy segítenek.Én lusta voltam kenegetni magam, tehát egy kicsit hígabb krémet csináltam és a fürdés végén tettem bele a fürdővízbe.Mivel zsírok, olajok ezért felúsznak a víz tetejére és amint kiszáll az ember a kádból a teljes bőr felületét egyenletesen be is kente a krémmel.Abba viszont nem jó az emulgeálószer, mert akkor beoldódna a fürdővízbe.

Előzmény: Robi155 (16656)
csányi csenge Creative Commons License 2015.02.03 0 0 16655

Esetleg könyv olvasgatni , valakinek csak ugy..........:)) 

B.GY Creative Commons License 2015.02.02 0 0 16654

Na megtaláltam az utolsó véreredményemet.A VVT süllyedés 16mm/h,3-15-ig írja a referencia értéket.

Az ASO 481 IU/ml a referencia <200.Ezeken kívül a monocyta több egy kicsit a hemoglobin meg kevesebb.Mondta a bőrgyógyász,hogy menjek el a körzetihez mutassam meg neki,de oda feleslegesen megyek.Sose józan :)

Előzmény: Octi19 (16624)
dajcsesz Creative Commons License 2015.02.01 0 0 16653

Súrolom a határát annak, hogy valami rettenetesen újat  vegyek igénybe, de szerintem még nem tartok ott, hogy minden-mindegy alapon bármit bevegyek. Hála annak a Magasságosnak, én is és a környezetem is nagy toeranciával bíra PS okozta tünetegyüttes nálam lévő megnyílvánulásai iránt, még várok. Lehet, hogy rosszul teszem, de még várok.

Gyógyszergyári proletár ismerősöm hitvallása: az aszpirinben lehet bízni, több évtizede bizonyít és a mellékhatása (genetikai is) túlnyomó részt ismert ellenben az újonnan 1-2 éve (hónapja) engedélyezett szerekkel szemben. Bármi előfordulhat!

 

Amennyire lehet, szeretem az életemet én irányítani, mindinkább kiszűrni az előre nem látható számomra kedvezőtlen tényezőket. És ez érvényes a PS-re is akár tudomásul veszi, akár nem.

Előzmény: B.GY (16652)
B.GY Creative Commons License 2015.02.01 0 0 16652

Nekem is gyógyszert akart utoljára felírni a doki.Mondtam neki,hogy még nem kérem.Amíg tudom kenegetni és annyira nem viszket addig nem akarok beszedni semmit.Kipróbálom még ezt a Tomesát is a javaslatára.Ha már nem bírok a sömörrel együtt élni na akkor majd beszedek akármilyen gyógyszert.

Előzmény: dajcsesz (16649)
K 1 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 16651

Cosentyx ez egy új biológiai terápiás gyógyszer, amit ithon 15 % pasi érték elérésénél kapatunk meg . 

K 1 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 16650
dajcsesz Creative Commons License 2015.02.01 0 0 16649

Azt tudjuk, hogy mit adnánk fel, de azt csak remélhetjük, hogy milyen cél érdekében. Az eredmény az egyénenként változó, lehet nagyon negatívan is kijönni a dologból. Ez abszolút nem mindegy. És ha nem tetszik az eredmény, nem kezdhetjük előről. Azt az utat választottuk, azt kell járni.

Előzmény: B.GY (16647)
hul Creative Commons License 2015.02.01 0 0 16648

Teljesen egyetértek a dilemmával. A tolerálásban a családom nagyszerűen velem volt. Mégiscsak próbálom az igazából ismeretlen mellékhatás-együttes kockázatát. Azt még nem próbáltam... A tolerálás a családon kívül mindenhol és mindenkitől nem várható el, ráadásul (engem-és mást) nagyon zavaró a normál emberi tevékenységek közben... a gyógyszerezésért sűrűn és sok véremet kell adni, de amíg azt mondja a dokim, mehet, mást meg nem találunk, addig próba. Ráadásul a javulás látványos. Tényleg, hihetetlen.

Előzmény: dajcsesz (16646)
B.GY Creative Commons License 2015.01.31 0 0 16647

Ez jó kérdés.Mindenkinek megvan az a pont szerintem,ahol már minden mindegy.

Előzmény: dajcsesz (16646)
dajcsesz Creative Commons License 2015.01.31 0 0 16646

Jobb híjján ez maradt nekem is. Jó statisztikai eredmények, épp csak a részt vevők nyilatkozatai hiányoznak. Csekély számú a résztevő, és a kezelés után - során ő is eltűnik. Orvostársadalom bátorít, de az összes lehetséges mellékhatás kockázata az enyém!

 

Kérdés: Foltosan, magamat környezetemeben széthullajtva a család által tolerálva, vagy tiszta bőrrel ki tudja meddig és hogyan?????!!!!!

Előzmény: dellative (16645)
dellative Creative Commons License 2015.01.31 0 0 16645

Úgy tűnik kifejlesztettek a pikkelysömörre egy gyógyszert.

Reménykedjünk, hogy minél hamarabb nálunk is kapható lesz és jó is lesz.

Mindenesetre az eredmények bíztatók.

 

http://www.healthline.com/health-news/fda-approves-psoriasis-drug-that-promises-huge-skin-improvement-012215

 

 

dajcsesz Creative Commons License 2015.01.31 0 0 16644

Ajj!

 

Fősulis kormomban volt bőven pia, no meg a disznóhúst sem vetettük meg, mégis kordában tudtam tartani a dögöt. Napi szinten nyomtuk a piát, hétvégén meg a maszek keresetünkből eredően agyvérzésig volt pia. De akkor eléhető távolságban volt a fényterápia és éveken kereesztül Psolaren + 310-es szoli a tél végi időben megoldotta a PS-es tüneteimet, sőt tavaszra príma barna bundát eredményezett. Nári napfény akkor megoldotta a kezelést. Azóta durvult a helyzet, korábbi trápiák nem atásosak.

 

Most se PUVA, se egyéb hatékonyság nincs a közelemben, munkahelyet két gyermek mellett meg nem igazán célszerű feladni a remélt hatékonyság érdekében.

 

Úszok a PS-esek táborában.

 

Előzmény: B.GY (16643)
B.GY Creative Commons License 2015.01.30 0 0 16643

Én ha iszom ha eszem,ha nem iszom ha nem eszem akkor is ugyanilyen.Régebben ittam energiaitalt mert a kávét nem bírom meginni. Úgy vettem észre,hogy a koffeintől jobban viszket.Idén nem ittam egyáltalán.Disznóhúst nem nagyon eszem,csak most ugye volt ez a vágás.Soha nem kávéztam nem dohányoztam,úgyhogy ez nekem biztos nem provokálja.Gondolom a gyulladásoktól van inkább,mintsem az ételtől,italtól.

Előzmény: dajcsesz (16642)
dajcsesz Creative Commons License 2015.01.30 0 0 16642

Nálam a pia az biztos fokozza a tüneteket. Volt időszak, amikor 3 hónapra eltiltottam magam piától, és még a disznó hústól, disznó zsírtől - ez vidéken élő disznóneveléssel is foglalkozó személy esetén óriási, szinte kivitelezhetetlen feladat. Csak halat és baromfi húst ettem. csak halat és baromfihúst ettem. ez nem volt probléma, de hiányzott az étrendből az, ami igazán csak disznóból lehet készíteni vagy disznóból finom: hurka, szalonna, kocsonya, tepertő...

 

Nem kávézom,  akkor már nem cigiztem.  Csökkentek a PS panaszaim. No eltűnni nem tűnt, de talán 10-20 %-ban visszahúzódott és nem volt oly aggresszív. Kevésbé volt gyúlladt, viszketős, talán könnyebben reagált szerekre, de nem szűnt meg. Úgy jártam a hentespult előtt, mint aki múzeumban van.

 

Mivel nem hozott áttörő eredmény, visszaálltam korábbi életformámra, disznóhússal, piával. Most esténként 1-2 sört iszom, hétvégén megspékelve jó kis HP-val (házi pálesszal). A PS nagyságában nem változott, de  aggresszívabb, gyúlladtabb, nehezebben kezelhető. Olyan, mint a kúra előtt.

 

Előzmény: B.GY (16617)
dajcsesz Creative Commons License 2015.01.30 0 0 16641

Többeteknek aktuális!

 

Ne vakarjuk magunkat?! Nekünk ez lételemünk, olyan, mint a levegő vétel. Vegetatíve így könnyítünk száraz bőrünk kínzó viszketegségén. Én például gyakran a megvastagodott plakkokat sós vizes fürdőzés alatt finom vakarással távolítom el. Óvatosan kell a műveletet végezni, mert ilyenkor a kiázott bőr könnyen sérül és tudjuk, hogy sokunknál ez a PS egyik szülőszobája. Hetente legalább egyszer min. 30 perces sós fürdőt veszek, ami kellően feláztatja a sömit, és a fürdő alatt "levakarom" a felázott plakkokat.

 

Durva módszer, de utána jobban hat bármely kence. Korábban fürdés előtt egy órával szalicilsavas krémmel kellett lekennem magam, ami feloldotta a plakkokat és fürdés után jöhetett a tudomány. Most az erősebb koncentrációjú krém sem elég hatékony, vakarni kell.

 

Szerencsés sömörös, akit nem hajt a vágy, hogy csontig levakarja magáról a bőrrel együtt ezt a ragályt. Lehet tudatosan rágyúrni, én is megtettem és megteszem, de vannak helyzetek, amikor a tudat alulmarad, győz a vágy és tudatosan vagy tudattalanul, de vakarózunk, mert az nekünk jó.

B.GY Creative Commons License 2015.01.29 0 0 16640

Mindig mondják a kollégáim meg az asszony hogy ne vakarjam magam.Mondom nekik,voltatok már sömörösek? Naná hogy nemet válaszolnak:)Ha olyan kérdezi aki nem tudja hogy PS-em van,annak azt mondom hogy aberrált vagyok azért kaparom magam:)

Előzmény: hul (16639)
hul Creative Commons License 2015.01.29 0 0 16639

Marha nehéz megállni, a száraz részek irritálnak, vakarásra ingerelnek... Ezt csak az érti, aki az "áldozat", a kedves környezetünk fel sem tudja fogni mennyire pocsék. Ráadásul néha úgy történik, szinte nem is tudjuk, hogy éppen vakarózunk, dörzsöljük...

Előzmény: B.GY (16638)
B.GY Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16638

Én csak akkor vakarom ha viszket. Ha nem,akkor nem piszkálom :)Tudnak ám okosakat írni.

Előzmény: Mackóbogár (16637)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16637

pont úgy, ahogy a szúnyogcsípést sem vakarod :-))))) meg a pattanásokat sem nyomod ki :-)))) konkrétan sehogy, valahogy zsigerből jön a piszkálás, legalábbis nálam.

Előzmény: B.GY (16636)
B.GY Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16636

"Soha ne kaparjuk körömmel a megvastagodott felületet, ne piszkáljuk, ne dörzsöljük!"
Ez a mondat tetszett,és mégis hogyan csináljam? :)

Előzmény: Mackóbogár (16635)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16635

de jó is lenne ilyen pikk-pakk megszabadulni ettől a nyűgtől :-)

Végigolvastam a honlapot, vannak benne " okosságok "...a holt tengeri dolgok alapból jók, (só, iszap, krém) a szoli már kevésbé, de mindenkinek más és más a hatás. Pl. az ajánlott neutrogena és nívea testápolók nekem nagyon nem váltak be, a nívea kifejezetten csípett, szóval nem igazán lehet általánosítani és biztos módszert javasolni mindenkinek.

Előzmény: hul (16630)
K 1 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16634
B.GY Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16633

Tudom csak vicceltem:) Akkor nem sok rokonom lenne ha a látáson múlna:)

Előzmény: hul (16632)
hul Creative Commons License 2015.01.28 0 0 16632

Basszus:-) Nem az a rokon, akit sokat látsz... ha genetikusan van közös ág, bármelyikőtöknek lehet öröklött hajlama. 

Előzmény: B.GY (16631)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!